Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Europa

Viktoras Orbanas apie 2019-ųjų EP rinkimus: Pirmą kartą Europos tautos prie balsadėžių eis kaip niekad vieningos – ES pasuko klaidinga kryptimi

Tiesos.lt redakcija   2019 m. sausio 1 d. 10:02

9     

    

Viktoras Orbanas apie 2019-ųjų EP rinkimus: Pirmą kartą Europos tautos prie balsadėžių eis kaip niekad vieningos – ES pasuko klaidinga kryptimi

Per ES 28 lyderių susitikimą, vykusį gruodžio viduryje Briuselyje, kalbėjęs Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas rėžė tiesiai: kitų metų Europos Parlamento (EP) rinkimuose Europą suvienys baimės dėl migracijos – „tautos balsuos kaip niekad vieningai“, paskelbė express.co.uk.

„Kraštutinės dešinės lyderio“ (leftistinės spaudos V. Orbanui klijuojama etiketė – red. past.) išsakyti ES politikos vertinimai sulaukė nemažai dėmesio dar ir todėl, kad artėjančių Europos Parlamento rinkimų kontekste jie nuskambėjo itin griežtai.

V. Orbanas, vertindamas praėjusius penkerius metus, buvo tvirtai įsitikinęs – europiečiai prie balsavimo urnų eis kaip niekada vieningi: „Pagaliau senoji ES svajonė pildosi… Aš 30 metų girdėjau, kad mes neturime bendros, visą Europą apjungiančios temos. [...] Tačiau dabar mes turime vieną temą – migraciją. [...] Nuo Lisabonos iki Vilniaus, taip pat ir Budapešte pagrindinis rinkimų klausimas bus migracija. [...] Dabar pirmą kartą Europos šalys balsuos kaip niekad vieningai būtent dėl šios bendros problemos“.

Dar daugiau – V. Orbano įsitikinimu, Didžioji Britanija per referendumą nubalsavo pasitraukti iš Europos Sąjungos būtent dėl ES požiūrio į migraciją, tad dėl Brexito kaltas Briuselis, nukreipęs Europą „neteisinga kryptimi“.

Be to, V. Orbanas pabrėžė, kad ES per pastaruosius penkerius metus itin pasikeitė ir kad tie pokyčiai daug ką nuvylę: „Stodami į ES, dar jautėmės esą laisvi. Nuo tada ES ėmė laikytis kitokio kurso. [...] Manau, kad tai neteisinga kryptis. Pastarieji penkeri metai buvo nuviliantys.“

Ta proga express.co.uk savo skaitytojams priminė, kad nuo 2003 m. Vengrijos Parlamento rinkimus laimintis V. Orbanas dėl savo „netinkamo elgesio“ su vadinamaisiais prieglobsčio prašytojais ir pabėgėliais yra patekęs Europos Komisijos ir Europos Parlamento nemalonėn – mat jo vyriausybė, siekdama sustabdyti į Europą Sąjungą plūstančius nelegalius migrantus, palei Serbijos sieną pastatė didžiulę tvorą ir tai padarė visiškai nepaisydama Briuselio griežtų perspėjimų to nedaryti.

Publikacijoje ironiškai užsimenama, kad per pastaruosius rinkimus į Vengrijos Parlamentą V. Orbánas kaltinęs migrantus net ir dėl tokių bėdų kaip švietimo sistemos žlugimas ar korupcija. Tai, kad šiuo metu Vengrija yra viena iš labiausiai antimigrantiškai nusiteikusių Europos šalių, neva įrodo ir 2017 m. atlikta „Gallup“ apklausa, pagal šį rodiklį Vengrijai skyrusi trečiąją vietą tarp 168 šalių visame pasaulyje.

ES viršūnių susitikime gruodžio viduryje V. Orbanas taip pat neslėpė pasitenkinimo, express.co.uk teigimu, „gyrėsi“, kad Vengrija atsisakiusi pasirašyti JT migracijos paktą ir tapusi vienu iš „pasaulio politikos blogų berniukų“. Dienraštis V. Orbáno pasakojimą perduoda keliomis citatomis: „Kai išgirdau, kad JAV pasitraukė iš derybų, aš pats perskaičiau [šį paktą] ir supratau, kad šis dokumentas gali sukelti didelių problemų, nes gali paveikti nacionalinį saugumą.“ „Tada pasikonsultavau su mūsų vyriausybe – nusprendėme ir mes nieko nelaukti ir pasitraukti“.

Dienraštis primena: Europoje tokių „blogiukų“ yra ir daugiau – pasirašyti „paktą, kad migracija taptų saugesnė“, kartu su JAV prezidentu Donaldu Trumpu atsisakė ir Austrijos dešiniųjų vyriausybė bei Lenkija. Kad tai padarė ir Latvija, nenurodoma.


Į tokias V. Orbano kalbas itin aštriai sureagavo Europos Komisijos pirmininkas Jean-Claude Junckeris, kartą lyg ir juokais leidęs sau išvadinti Vengrijos ministrą pirmininką fašistu. Šį kartą jis apkaltino V. Orbaną bandymu skleisti dezinformaciją. „Europos Vadovų Tarybai labai aiškiai pasakiau, kad kai kurie iš ten buvusių ministrų pirmininkų skleidžia melagingas naujienas“, – po ES 28 lyderių susitikimo Briuselyje žurnalistams sakė Juncker.

„Kai, pavyzdžiui, ponas Orbanas sako, kad esu atsakingas, kaltas dėl „Brexit‘o“ – tai fake news. Kai jis sako, kad migrantai yra atsakingi už tai, kad įvyko „Brexit“ – tai fake news.“

Beje, tąkart Briuselyje vykusiame aukščiausiojo lygio susitikime ES vadovai aptarė vadinamųjų fake news klausimą ir priėjo prie išvados, kad „sąmoningo, didelio masto ir sistemingo dezinformacijos, įskaitant hibridinį karą, plitimas yra aktualus ir strateginis iššūkis mūsų demokratinėms sistemoms“.

Šiuos Jean-Claude Junckerio žodžius Twiteryje pakomentavęs Vengrijos tarptautinių ryšių valstybės sekretorius negailėjo sarkazmo. Jo teigimu, Europos Komisijos pirmininkas „supainiojo žanrus – nuomonę palaikė fake news... Matyt, taip nutiko dėl jo išialgijos“, primindamas visiems Junckerio „kojų ligą“ (daugiau skaityti ČIA, ČIA ir ČIA). 

Pagal užsienio spaudą parengė Ramutė Bingelienė

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

albina       2019-01-2 17:07

Lietuvoj nerasim tokio verslininko,kuriam pirmiausia rūpėtų valstybė,JAV tokį išrinko,bet žiniasklaida ir elitas drasko kasdien,kaip jis ir atlaiko.Bet iš kur mums gauti Orbaną?Kad būtų prezidentas,kurio žodis būtų toks,kokia daugumos piliečių nuomonė ir norai?Gal vaikų tėvų forumas prikvies protingus,niekada valdžioj nebuvusius tikrus šalies patriotus ir taps MŪSŲ - TAUTOS- partija?

mazgiui       2019-01-2 4:20

Aha, tupi Karbauskis valdźioje 30 metų, tempia pinigus iš Maskvos ir griauna Lietuvą. Gal tempia trąšas ir barsto galvas “mazgiams”?

mazgys       2019-01-2 0:28

to www
Lietuvoje žmonės anaiptol nėra politiškai neapsišvietę - prišingai politinio išurimo lygmuo yra labai aukštas.
Esmė ta, kad Lietuvoje neturime tokios partijos, kokia yra Fidesz Vengrijoje - su aiškiu lyderiu ir jo padėjėjais, aiškiai suformuluotais ekonomikos, vidaus ir užsienio politikos tikslais.
Jeigu Lietuvoje susikurtų TIKRAI PATRIOTINĖ LIETUVOS POLITINĖ PARTIJA arba VISUOMENINIS JUDĖJIMAS, kurie jau būtų suformulavę tikslus taip, kaip tai padariusi Fidesz Vengrijoje arba PPS Lenkijoje, tuomet visai realu tikėtis rimtų pokyčių. Tenka pastebėti, kad Lietuvos visuomenė kol kas pernelyg pasyvi - reikia veikti operatyviau.
Kalbant apie Karbauskį - gerbiamas www, kaip manote, už ką jam Maskva duoda pinigų? Negi už Lietuvos kūrimą? Priešingai - už Lietuvos griovimą. Karbauskis yra mirtinas ir nuožmus Lietuvos priešas: jis puikiausiai žino ir apie grėsmes, kad gali būti išspekuliuotas universitetų nekilnojamas turtas, kad beatodairiškai kertami miškai, kad grobiami ir pardavinėjami vaikai, kad bandoma griauti Lietuvos sveikatos apsaugos sistemą - apie kultūros naikinimą jau ir kalbėti nėra ko - ir vistiek viską stebi abejingai ir neprieštarauja visiems negatyviems procesams. Rusijos spec. tarnybos Karbauskį ilgus metus tam ir rėmė, kad vėliau būtų galima panaudoti kaip ginklą prieš Lietuvą - pažiūrėkite, praėjo tik vos kiek daugiau nei du metai nuo ,,valstiečių’’ buvimo valdžioje, o kokia didžiulė žala jau padaryta Lietuvai
Per šiuos beveik 30 metų nematau, kad kas būtų ėmęsi nagrinėti svarbų klausimą: kodėl toks kovotojas už Lietuvos laisvę kaip prof. V.Landsbergis 1992- aisiais į valdžią pasikvietė visą komunistinę nomenklatūrą su K.Prunskiene ir A.Brazausku priešakyje? Ar galėjo būti kokie nors šešėliniai, Lietuvos visuomenei nežinomi sandoriai ir susitarimai? Nes tik jais galima paaiškinti tokį netikėtą ir Lietuvos laisvės kovotojus neabejotinai stipriai nuvylusį V.Landsbergio sprendimą.

stasys        2019-01-1 17:00

Nustebau radęs kad Orbanas (originaliame str .tekste)  tikrai paminėjo Vilniu kaip ritinį ES atskaitos tašką savo mintyse .Teksto neiškraipymas prideda pliusu Tiesos redakcijai . Antra, ES kaip didelė suvereniu šalių bendrija neturinti savo grupėje mažosios opozicijos bus pajėgi išsikelti ambicingus planus ir padiskutuoti apie ju ateitį, o ta padaryti galima tik demokratiškai paleidus diskusiju rata per šalis , vienas tokiu emigracijos paktas . Trečia , artėja Europarlamento rinkimai , matomos vietos bus užsakomos atsižvelgus į tai kaip bendrijos valstybių vadovai save pateiks , Orbanas turi sau palaikymo ir yra vienas tu kuris gali pretenduoti suvienyti išsisklaidžius atskirus Rusijos draugus Europarlamente .  Manau praėjo laikai kai bendrijos šalių vadovu susitikimai baigdavosi vienu bendru pareiškimu , tai iš dalies gerai, nes leidžia nesutarimuose tarp skirtingu interesu išstresinti ir kai kurias vidines įtampas .

Www       2019-01-1 14:09

Pagarba Vengrijos Tautai už politinį, tautinį išprusimą. Pagarba už kova prieš neoliberalbolsevikus, globalistus. Aš tik viena apgailestauju, kad Lietuvoje žmones yra politiškai neapsišvietę. Balsavimas vyksta gražus, negražus ir jokio pamąstymo tai kas sunaikino valstybe kas tyciojasi iš Tautos. Juos gali išvadinti, kimelynu, šunauja o jie lyg vergai vistiek balsuoja už tuos pačius. Aišku jei but teisėti rinkimai 28m renkami tiesiogiai be jokių sąrašu, tokio jovalo nebutu manau. Man gaila tu visu senolių kurie buvo tremtį ir lyg uzchipnatizuoti balsuoja už tuos kurie priklausė tai negerai sistemai. Norint pajudėti Vengrijos linkme reikalingas svietimas. Gaila, kad Karbauskis mažai rodo iniciatyvos o juk žmones tikejo

ah1       2019-01-1 13:28

Tik Puteikis gali isgelbėti Lietuvą - vienintelis dar siek tiek mastantis apie tautos daugumą.

Net ir Adamkus       2019-01-1 13:03

vakar interviu sakė,kad nesirinkti brukamų kandidatų.Adamkus gal balsuos už Juozaitį?

o mes turime išdaviką juozaitį       2019-01-1 12:18

lietuviai lips ant grėblio eilinį sykį: juozaitį ar nausėdą ar šimonytę ar skvernelį rinks į prezidentus.
nes jie patikrinti, patikimi - ne vieną kartą išdavę tautą politikai.
——-
(švarių, nesusitepusių - bijo velnias kryžiaus - iš tolo tokius užuodžia ir blokuoja visomis galiomis - kaip Ušacką užblokavo)

Sveikas       2019-01-1 12:01

pavydas ima, kad vengrams Dievas dave tikra lyderi.Lietuvai, matyt, paciai reikes sugebeti kandidata rasti.Pirmaiusia, Lietuvoje turi buti nusluoti nuo arenos leftizmo, globalizmo, bernevertizmo ir kitu izmu globejai ir skleidejai.O tam, kad tas Sizifo darbas butu padarytas, esantys oficialiu reitingu virsunese kandidatai tam netinka.Kas tam darbui tinka, zinome ir ji remsime.


Rekomenduojame

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.