E.Kusaitės byla

Viešas laiškas LAT pirmininkui ir Lietuvos generaliniam prokurorui: Eglės Kusaitės byloje dėti tašką dar nevalia

Tiesos.lt redakcija   2016 m. vasario 19 d. 23:12

26     

    

Viešas laiškas LAT pirmininkui ir Lietuvos generaliniam prokurorui: Eglės Kusaitės byloje dėti tašką dar nevalia

Pasikėsinimu įvykdyti teroro aktą Čečėnijoje kaltinta klaipėdietė Eglė Kusaitė, pastaruoju metu gyvenanti Vilniuje, galutinai išteisinta dėl pasikėsinimo įvykdyti teroro aktą. Eglė Kusaitė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) 2016 m. sausio 9 d. paskelbė, kad atmeta Generalinės prokuratūros kasacinį skundą, kuriuo buvo prašoma E. Kusaitei iškeltą baudžiamąją bylą grąžinti iš naujo nagrinėti apeliacinės instancijos teismui. Trijų teisėjų paskelbta nutartis, kuriuo paliktas galioti Lietuvos apeliacinio teismo išteisinamasis nuosprendis, yra galutinė ir neskundžiama.

Apeliacinis teismas yra pažymėjęs, kad E.Kusaitės veiksmai buvo žinomi Valstybės saugumo departamento pareigūnams, tačiau toleruoti – viza į Rusiją išduota tam, kad būtų sulaikyta kelionės metu ar nuvykus. Tokie pareigūnų veiksmai įvertinti kaip nusikalstamos veikos provokacija.

E.Kusaitė buvo sulaikyta 2009 metų spalį, kai rengėsi vykti į Maskvą. Pagal kaltinimus, iš ten ji ketino vykti į Čečėniją ir susisprogdinti prie karinio objekto. Moteris teisme tikino, kad būdama dar paauglė pateko į Valstybės saugumo departamento provokacijos tinklą.

Iš žiniasklaidos žinoma, kad E.Kusaitė, dar nepilnametė, pateko į VSD „globą“, kuri prilygo nusikalstamai provokacijai tapti teroriste, VSD taip galėjo naudoti antiteroristinei veiklai skirtas lėšas, sau priskirti antiteroristinės veiklos nuopelnus. VSD, nederinusi su atitinkamomis tarnybomis, bendradarbiavo su Rusijos FSB, jos atstovams Lietuvoje leido tardyti kaltinamąją.

Penkeri metai praėjo nuo E.Kusaitei pateiktų kaltinimų, byla akivaizdžiai subliuško, tačiau šioje byloje išlieka neįvertinti, galimai nusikaltimams prilygstantys dalykai:

- ar Valstybės saugumo departamentas drauge su Prokuratūra Eglės Kusaitės gyvenime nevykdė nusikalstamos veikos provokacijų;
- kiek ir kokių procedūrinių pažeidimų jos byloje padarė minimos institucijos;
- kokia sveikatos sutrikdymo (per tardymus laikyta antisanitarinėmis sąlygomis), materialinė ir moralinė žala padaryta teisiamajai.

Priėmęs išteisinamąjį sprendimą E.Kusaitei, LAT neturėjo padėti taško, nes jo sprendimas, patvirtinantis ir Apeliacinio teismo sprendimą, turėjo pavesti atskira nutartimi išsiaiškinti atskirus kaltininkus ar institucijas dėl neteisėto Lietuvos pilietės terorizavimo su akivaizdžiomis neigiamomis pasekmėmis bei pareikalauti jų materialios ir moralinės atsakomybės.

Viešo atsakymo laukčiau Viešojo administravimo įstatymo numatomu terminu per interneto portalą http://www.tiesos.lt ir kopija man el. paštu .(JavaScript must be enabled to view this email address).

Pagarbiai – Algimantas Zolubas

Vilnius, 2016-02-17

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Julius Puras       2016-02-20 4:56

Ka jus vadinate kvailiu ir ką jūs vadinate protingu? Gal apibrestumėte?

ne des potui       2016-02-20 0:23

o kodėl galvoji, jog protingas privalo nusileisti iki kvailių lygio?
kodėl su kvailiu reikia kalbėti pagarbiai?
paisant mistinių demokratinių idiotų “teisių”?
kvailys turi tik dvi teises- būti vadinamam kvailiu, arba bandyti, stengtis tapti protingesniu.

Julius Puras i Kur?       2016-02-19 21:50

Tikrai kur jūs matėte pas Leta krikščioniška meile žmogui? Ką aš matau pas Leta tai įžūlų neadekvačiai reguojanti i jį supančią aplinka despota.

Kur?       2016-02-19 21:22

Jota apsimeta jog nesupranta kur jos demagogija. Visų pirma arba nemokšiškume arba įžūliame mele. Ponia nesidrovėdama pila mišraines iš prieštaringų terminų tikėdamasi jog eilinis skaitytojas neturės tiek žinių ir noro patikrinti.
Tai prasme, ponia Jota naudoja senâ metodą- pilk purvo kuo daugiau, vos tiek kažkiek prilips. Tereikia kiek atidžiau patikrinti bet kurį tos ponios teiginį ir pasimato kaip viskas siūta baltais siūlais.
Jeigu ponia nepsimetinėtų žinove, o pradėtų nuosekliai susipažinti su religijotyros abėcėlėmkis. Ponia galėtų pradėti nuo tokių smulkmenų kaip kabala. Kai Jota jau turės elimentarų supratimą apie misticistų srovę judaizme, tuomet gal netapatins fokusininkų su tikratikiais ir tuomet gal pirmą kartâ gyvenime nuraus iš gėdos dėl savo kvailumo primetant L.Palmaičiui iš piršto laužtus, idiotiškus atseit ryšius su kabalistais.
Joksmsave gerbiantis tikratikis žydas netiki burtininkais, joks tikratikis krikščionis netiki burtininkais. Tik idiotė gali sugalvoti čečėnus išvesti iš chazarų. Kodėl ne iš čiukčių, a? Drąsiau ponia Jota, jeigu jau mėgstate nusišnekėti, tuomet linksminkite mus kaip ir dera klounei.

Jota       2016-02-19 19:28

“apie neskaidrius motyvus”. Ar jūs tikrai tokie naivūs?!
Iš tikrųjų  nesidomėjau smulkmeniškai šia byla, juolab kai išgirdau, jog Kusaitė neva prasidėjusi su čečėnais ar musulmonais. Jau sakiau, kad tokiais žmonėmis ypatingai nesižaviu. Na, jeigu ji, kaip rašoma, dar nuo paauglystės patyrė priespaudą, tuomet suprantama. O Palmaičio retorika ir motyvai aiškūs: visi žino apie jo simpatijas čečėnams-chazarams bei musulmonams ir mirtiną neapykantą rusams. Daug nerašysiu, bet patys turite suprasti, jog žmonės, kurie vadovaujasi neapykanta (visiškai nesvarbu, kokiai tautai), kurie turi reikalų su kabalistais, o gal net ir šamanais - švelniai kalbant, nepatikimi. Netikiu ir netikėsiu jokiu jo krikščioniškumu, juo labiau, kai jis slepia savo tautiečių juodus darbus o gal net savotiškai ir pritaria jiems. Tarsi niekas apie tai negalėtų sužinoti iš kitų šaltinių! Kiek sykių jis man yra melavęs ir išsisukinėjęs!  O juk aš atėjau čia su geriausiais ketinimais ir net stebėjausi: mat koks didelis patriotas ir Dievo mylėtojas yra Palmaitis! Kol nesupratau, kas yra kas ir kol jis nepradėjo svaidytis prakeiksmais.
Jūs kaip norite, bet aš su tokia ypata nenoriu turėti jokių reikalų. Tokių žmonių bijau: niekada nežinai, ką jie tau gali padaryti.
Ir dar tiesa, kur jūs čia įžvelgiat mano demagogiją ir kokiam tikslui aš ją turėčiau naudoti? Tiesiog norėjau jus perspėti dėl tikėjimo.
Tiesa, siūlau perskaityti Valdo Anelavičiaus str. apie holokaustą (“Holokaustas: tarp tiesos ir melo”). Juk gal neapsiribosit vien R. Vanagaitės romanais.

Julius Puras       2016-02-19 19:14

“O „nusikaltėlis“ yra mano loginė išvada, tai – ne įžeidimas. Juo labiau nėra įžeidimas „išdavikas“, nes kas yra nusikaltėlis ir išdavikas vienos pusės akyse, tas gali būti V. Lenino ordino vertas didvyris kitos pusės akyse. ” tai buvo ne loginė išvada bet papraščiauses išprovokavimas. Prokuratūra su savo neadekvačiais veiksmais išprovokavo Leto Palmaičio reakcija. I krestomatijas ta kalba neis.

Drenis Jotai       2016-02-19 12:16

Atsiskleidėte visu gražumu, ypač apie aneskaidrius motyvus.
“jei toje byloje nebūtų dalyvavę mons. Svarinskas ir s. N. Sadūnaitė, absoliučiai ja nesidomėčiau”. Suprantama, kad yra jūsų brangaus dėmesio labiau vertų dalykų, nei kažkokia byla, kuriai dėl (jums) nesuprantamų priežasčių tiek dėmesio skyrė Monsinjoras ir sesuo Nijolė.

Jota       2016-02-19 11:37

Ir kuo viskas pasibaigė? Kodėl gi už tokią “ugningą” ir “chrestomatinę” kalbą pono Palmaičio nenuteisė? (O joje iš tiesų hiperbolizuotos emocijos ir “tarsi nusikaltėliai, tarsi ne”).
Žinote, jei toje byloje nebūtų dalyvavę mons. Svarinskas ir s. N. Sadūnaitė, absoliučiai ja nesidomėčiau, juo labiau tuo, ką pasakė kažkoks savų neskaidrių tikslų turintis Palmaitis.

Drenis Jotai       2016-02-19 10:14

Sunku patikėti, kad negalite google paieškos sistemoje įvesti keletą tinkamų žodžių. Bet jei taip yra, įdedu vieną nuorodą:
2012 m. vasario 29 d. Dr. Leto Palmaičio baigiamoji kalba:  http://www.xxiamzius.lt/numeriai/2012/03/09/teis_01.html

dioptrija       2016-02-18 21:45

Na tai žinoma, kurgi ten kažkokiam Palmaičiui lygintis su tamsta demagogijos menuose. Be šansų. Esate tikra demagogijos patriarxė. Vienintelė nepranokstama.

LAT Pirmininkas       2016-02-18 21:13

Na ką padarysi, jei neleidžiate tai ir nedėsim to taško.

jota       2016-02-18 21:12

Tikrai, gal ir aš stebuklingai praregėčiau, perskaičiusi tas “chrestomatines” kalbas. Gal galėtumėt įdėti nuorodą? Dabar gi tematau tik suktą demagogą, be jokio sąžinės graužimo maišantį tiesą su melu, nes taip žmones apgauti yra efektyviausia.

Julius Puras       2016-02-18 17:15

Liūdna kad mane bando apjuodinti aklumu bet tuo pačiu nepasako kur mano tas aklumas. Grįžtant prie temos tai mano pastabumas idant Lietuvoje niekas nemoka rašyti objektyviai ir nuosekliai istorijų. Kas sugebama tai tik “kovoti”. Lietuvos visuomenė yra atskirta nuo savo istorijos kaip ir atskirta nuo gebėjimo teisingai vertinti kaip ir nepasiduoti manipuliacijom dėl isitikinimu.

Drenis Juliui       2016-02-18 15:31

Tikrai nerašysiu jums, kuo mane žavi Letas Palmaitis - komentuodamas stengiuosi neįsivelti į diskusijas dėl vieno ar kito asmens nuopelnų, jei jos nuveda nuo straipsnio temos. Manau, kad esate doras žmogus, tik užsispyręs savo aklume. Man visiškai aišku, kad, jei būtumėte skaitę Leto Palmaičio kalbas abiejuose jų nuteisusiuose teismuose, taip nerašytumėte. Susiraskite jas, tai nesunku, galiu įmesti nuorodas.
***
Grįžtant prie A. Zolubo išdėstytų trijų klausimų, kurie, autoriaus manymu, liko teismų neįvertinti. O iš tikro visais trimis klausimais pasisakė jau merginą “išteisinęs” Garnelienių teismas: byloje esą nenustatyta, kad pareigūnai vykdė nusikalstamos veiklos imitaciją, nei kad buvo kokių nors procedūrinių pažeidimų, nei kad buvo kokia nors žala sveikatai dėl ikiteisminio tyrimo pareigūnų veiksmų. LAT pranešėjas Aidukas pasigardžiuodamas: Pabrėžiu, tai yra žemesnės instancijos teismo patvirtintos faktinės aplinkybės, ir LAT jų nekvestionuoja.
***
Dėl Leto Palmaičio ironiško siūlymo Pro Patria aktyvui prisidėti (sekti Tiesos Monsinjoro pavyzdžiu ne tik žodžiais, bet ir darbais). Išties, vieno žmogaus kreipimosi su išrašytais gerais ketinimais nepakanka, reikalingas daug platesnis palaikančiųjų (ir suprantančiųjų to reikšmę) ratas.

Pritariu jo ir       2016-02-18 14:48

manau ,kad smagiai pasijuoksiu,kai kriminalinei chuntai, is kreivu langu karalystes,i jos prasyma, del gerb. Venskienes ekstradicijos,JAV teisingumo departamentas ,viska issiaiskines,kaip ir Paberaliaus atveju, parodys didele ir riebia ŠPYGA ……

to jo...       2016-02-18 10:42

Pritariu del gerb.N.Venckienes ,kad jeiji gryztu ir butu paskirta generaline prokurore tai ivyktu viskas,teisingumo sferoje ivyktu tai ,kas neivyko per 25 metus.bet laisvas laikrastis raso ,kad Venckiene nebesieja savo gyvenimo su Lietuva.

Julius Puras       2016-02-18 10:11

Dreni pasakyti kažkatai drąsos nereikia. Drąsos reikia turėti pasakyti aiškiai ir suprantamai. Drąsos reikia turėti išklausyti viską ką tau sako. Letas neturi nei vienos iš tų savybių ir toje šviesoje Dreni noriu jūsų paklausti kas jus taip žavi pas Leta Palmaiti?

Julius Puras       2016-02-18 4:55

Aš vistiek nematau “kovotojo” Leto Palmaičio. Ka aš matau tai arogancijos nestokojanti žmogų kuris kalba tik jam pačiam suprantama kalba. Kalbant apie “klaidas” tai be tu visų bilų pati didžiausia savo apimtimi yra Lietuviu kalbos byla ir aš esu isitikines jeigu jis prabiltu visumoja apie ta byla jis atsidurtu krestomatijose kaip pedagoginis pavizdys. Ka noriu tuom pasakyti jaigu žmogus ką nors vertina neteisingai tai visos jo tiesos paieškos yra pasmerktos.

Drenis Juliui Purui       2016-02-17 23:42

Nesate blogas žmogus, bet darote daug klaidų, ir ne tik rašybos. Dabar rodote visiškai nepateisinamą aklumą. Paskaitykite abi Leto Palmaičio kalbas teisme. Jei Lietuva išgyvens, nei kiek neabejoju, kad jos bus laikomos chrestomatinėmis.

Julius Puras       2016-02-17 19:52

Del akiu buvo turbut teisemas nes Lietuvos visuomenineje ir viesoje erdveje as nematau jokio “kovotojo” Leto Palmaicio.

purui       2016-02-17 19:07

Nusivalyk snarglį, o po to rašinėk pasiūlymus. L.Palmaitis už aktyvią paramą E. Kusaitei buvo net teisiamas, o tu tuo tarpu kur buvai?

Julius Puras       2016-02-17 18:10

“įtraukiant Vytautą Radžvilą, Vytautą Sinicą ir ” Leta Palmaiti. Įdomu ar Letas surizikuotu?

Letas Palmaitis       2016-02-17 18:05

Vienas Algimantas Zolubas čia nieko nepasieks, turi būti suburtas visuomenės aktyvas, įtraukiant Vytautą Radžvilą, Vytautą Sinicą ir kitus pripažintus ir bepripažįstamus veikėjus, panašiai kaip buvo dėl neva pasikėsinimo į valstybinę kalbą elektroniniuose globalinių spectarnybų sekimo lustuose (vad. “Lietuvos pasuose”), kurios (rašytinės kalbos) ten ir nėra (yra tik niekam nereikalinguose jų “kartoniukuose” aplankuose - šios “menkos” aplinkybės taip ir nepastebėjo gerbiamas prof. A. Piročkinas).
Siūlau ponui Sinicai ir Pro Patria prisidėti ir surizikuoti patriotizmo karjera!

pedofilai-komunistai nepakaltinami       2016-02-17 17:54

jie vėl lauks naujos aukos.
be maisto tas pedofilinis-kgbistinis slibinas ilgai nebus.
(o kiek mes nežinome jo aukų !! )

jo....       2016-02-17 17:40

Kas teis “saika"kuri suklastojo Pociuno byla,CZV kalejimo uzslepima,Mediniku bylos klastotojus,pedofilijos bylos klastotojus,melagingus liudinkus ????Manau tie kurie klastojo sau bylu tikrai nekels ir saves tikrai neteis!Gal reikia i Lietuva susigrazinti saziniga teisinke gerb.Venckiene ,kad ta saika teisingai nuteistu???? Nes….ta “saika"yra lb.pavojinga!Juvrankose istatymai ir pareigos ir….jie nesustos ir toliau klastos bylas tiems kurie ta saika jau a t p a z i n o !!!

Drenis       2016-02-17 17:38

A. Zolubo geri norai, bet kreipimosi turinys silpnas, o dalis apie “provokaciją” nepagrįsta. Eglei Kusaitei reikėjo skųsti jau Apeliacinio teismo išteisinamąjį nuosprendį, reikalajant pakeisti išteisinamojo nuosprendžio motyvus. Advokatas Kęstutis Stungys, dar neskaitęs nutarties, įžvelgė to “išteisinimo” esmę (“niekas nekaltas, visi geri, tik taip jau susiklostė), po sprendimo paskelbimo kalbėdamas Žinių radijuje. Buvo žmonių, siūliusių skųsti “išteisinimą”, tačiau net A.Endriukaitis nesuprato jo klastingos prasmės.

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.