Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vienalyčių „šeimų“ įteisinimo siekiama prisidengiant vienišais tėvais

Tiesos.lt siūlo   2017 m. spalio 25 d. 20:11

7     

    

Vienalyčių „šeimų“ įteisinimo siekiama prisidengiant vienišais tėvais

propatria.lt

2017 m. spalio 19 d. Seimas priėmė Šeimos stiprinimo įstatymą, kuriuo siekiama įtvirtinti šeimos stiprinimo įgyvendinimo principus ir kryptis užtikrinant šeimos politikos nuoseklumą, ilgalaikiškumą ir veiksmų tęstinumą kuriant šeimai palankią aplinką.

2017 m. spalio 24 d. LR Prezidentei įteiktas 81-os nevyriausybinės organizacijos ir 27-ių akademinės bendruomenės narių ir visuomenės veikėjų pasirašytas raštas, kuriuo LR Prezidentė prašoma nepasirašyti Šeimos stiprinimo įstatymo. Prašyme teigiama, kad Šeimos stiprinimo įstatyme pabrėžiamas vyro ir moters papildomumo principas „nėra suderinamas su modernios europinės valstybės vystymosi vizija.“ Siūlant atmesti Šeimos stiprinimo įstatymą taip pat pabrėžiama: „Lyčių papildomumo, o ne lyčių lygybės principas yra būdingas valstybėms, kurios patiria ortodoksinių religijų įtaką.“

Kreipimęsi siekiama sudaryti įspūdį, jog įtvirtintas vyro ir moters papildomumo principas prieštarauja vienišų tėvų ar įtėvių interesams. Tokie teiginiai melagingi, neatitinka tikrovės ir yra instrumentiškai pasitelkiami dėl visuomenės viešosios nuomonės tendencijų negalint tiesmukai reikalauti „nediskriminuoti“ vienalyčių porų. Priimtoje galutinėje Šeimos stiprinimo įstatymo redakcijoje tarp galimų šeimos pagrindų minimi ir artimos giminystės ryšiais. Vieniši tėvai ar vienišos mamos su savo vaikais, o taip pat seneliai su vaikaičiais, yra artimi giminaičiai, todėl įstatymas visus šiuos santykius laiko šeima. Įstatymai jau dabar giminystei prilygina įvaikinimo santykius tarp įvaikių ir įtėvių. 

Tai nestebina, nes dokumente eksplicitiškai nepaminėtas daugumos dokumentą pasirašusių organizacijų ir asmenų viešai deklaruojamas tikslas – vienalyčių asmenų partnerysčių ir santuokų bei galimybės įsivaikinti įteisinimas. Šis tariamai heteroseksualios orientacijos vienišus tėvus ir įtėvius nuo diskriminacijos ginantis kreipimasis yra ne pirmas bandymas prisidengiant vienišais tėvais ir įtėviais atverti šeimos teisinį statusą ir vienalytėms poroms.

Prezidentei skirtą prašymą nepasirašyti Šeimos stiprinimo įstatymo parėmusi Lietuvos gėjų lyga, tą paliudydama išplatino atskirą situaciją komentuojantį pranešimą, kuriame teigiama: „

<...>

nors šiuo projektu ir siekiama svarbių bei reikšmingų Lietuvos visuomenei ir valstybei tikslų, įstatyme įtvirtintas šeimos apibrėžimas netiesiogiai diskriminuoja Lietuvoje gyvenančias tos pačios lyties šeimas.“

Kreipimąsi prezidentei pasirašė daugelis seksualinių mažumų politinių reikalavimų gynimu pasižymėjusių organizacijų: Lygių galimybių plėtros centras, Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija, Lietuvos žmogaus teisių centras, Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, Žmogaus teisių organizacijų koalicija, Tolerantiško jaunimo asociacija, NVO koalicija „Moters teisės - visuotinės žmogaus teisės“, Politinė LGBT teisių organizacija Rainbow Rose, VšĮ Įvairovės ir edukacijos namai, Žmogaus teisių stebėjimo institutas, Lietuvos liberalus jaunimas, Viešoji įstaiga „ Europos namai“, VšĮ Europos žmogaus teisių fondas, Šiaulių universiteto Lyčių studijų centras, Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga, Europinių inovacijų centras.

Greta įprastai uz LGBT reikalavimus kovojančių organizacijų, šį kreipimąsi pasirašė ir iki šiol tokių tikslų nedeklaravusios organizacijos ir asmenys - Atviros Lietuvos fondas, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė, Lietuvos medicinos studentų asociacija, VšĮ „Jaunimo linija“, Nacionalinis socialinės integracijos institutas, NVO koalicija „Už vaiko teises“, Lietuvos politologų asociacijos prezidentas doc. Liutauras Gudžinskas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) direktoriaus pavaduotoja studijoms doc. Margarita Šešelgytė ir VU TSPMI Rusijos ir Vidurio Rytų Europos studijų centro vadovė prof. Dovilė Jakniūnaitė.

Su visu kreipimosi tekstu ir pasirašiusiomis organizacijomis bei asmenimis galite susipažinti ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Prognozė       2017-10-26 19:12

Šeima yra sutuoktiniai (vyras ir moteris), sudarę neišardomą (!) santuoką ir jų vaikai gimę iš santuokos. Todėl šeimos stiprinimo ir paramos įstatymų leidyba labai priklausys, kuo seimūnų dauguma laiko žmogų, tiksliau, ar žmogus jiems reiškia dvasinę – kultūrinę būtybę, ar tik bedvasį ekonominio produkto gamintoją. Pirmuoju atveju politikai stiprintų ir remtų tik normalią (prigimtinę) šeimą, o antruoju atveju - bet kokią šeimą, įskaitant ir tariamas šeimas, nesuprantant, kas iš tikrųjų yra šeima.

Vilė       2017-10-26 18:04

Genders Loops programos princas su princu susituokė ir susilaukė vaikų:
Lygių galimybių plėtros centras, Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija, Lietuvos žmogaus teisių centras, Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, Žmogaus teisių organizacijų koalicija, Tolerantiško jaunimo asociacija, NVO koalicija „Moters teisės - visuotinės žmogaus teisės“, Politinė LGBT teisių organizacija Rainbow Rose, VšĮ Įvairovės ir edukacijos namai, Žmogaus teisių stebėjimo institutas, Lietuvos liberalus jaunimas, Viešoji įstaiga „ Europos namai“, VšĮ Europos žmogaus teisių fondas, Šiaulių universiteto Lyčių studijų centras, Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjunga, Europinių inovacijų centras ir t.t.

Kai kas nors pastos per užpakalį       2017-10-26 12:48

išnešios kūdykį ir pagimdys per tiesiąją žarną,tada ir ateis laikas įteisint.

ruta       2017-10-26 8:54

Nera ko stebetis , kai tukstanciai parazituojanciu ivairiu viesu organizaciju pritars bet kam , kas finansuoja ju gyvavima ..Na , dar negali atmesti pusdurniu , kurie pasirasys bet ka, net ir neskaite , uz nedideles dovanas , pazadus palaikyti ju / kitu parazitu ../ siekius ..Ranka ranka plauna , nieko asmenisko pas ju , tik biznis ..

Kada nurims       2017-10-26 7:16

pedofilai ir piderastai ir nekaišios savų piderastinių pasiųlymų?

Siūlantys atmesti Šeimos stiprinimo įstatymą        2017-10-25 22:52

sako, kad „Lyčių papildomumo, o ne lyčių lygybės principas yra būdingas valstybėms, kurios patiria ortodoksinių religijų įtaką.“
Taip sakantys (neokomunistiniai “svieto lygintojai”) nusikalsta
ir sveikam protui, ir mokslui: ne tik vizualiai
ir ne tik genetiniu požiūriu, bet ir formaliai
l y t y s nėra ir negali būti lygios
- l y g ū s tik skirtingų! lyčių a s m e n y s.
Trečia: visos! apreikštosios religijos yra “ortodoksinės”
- “teisingai tikinčios, teisingai šlovinančios”, o jų tikintieji
- turintys “teisingą nuomonę” (pažodžiui - “orto+doksinę”), “teisingą požiūrį”.
Todėl lyties, kaip ir simbolio, tikrovės galimos tik kaip papildomumo! santykis
ir kaip naujos gyvybės - dvasinės sielos - bųtinoji sąlyga.

Gyvenimo tiesa       2017-10-25 20:55

Asmens intelektas ir dorovė – skirtingos žmogaus savybės ir ne taip jau retai asmuo turi tik vieną iš šių savybių.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.