Istorija, Religija ir filosofija

Viduklėje pagerbtas mons. Alfonso Svarinsko – „Tiesos žodžio generolo“ – atminimas

Tiesos.lt siūlo   2017 m. sausio 31 d. 0:43

3     

    

Viduklėje pagerbtas mons. Alfonso Svarinsko – „Tiesos žodžio generolo“ – atminimas

Kun. Algirdas Dauknys | Vatikano radijas

Sausio 26 d. – būtent šią dieną mons. Alfonsas Svarinskas buvo trečią kartą suimtas – Viduklės šv. Kryžiaus bažnyčioje buvo aukojamos šv. mišios Monsinjorui pagerbti. Šv. Mišioms vadovavo Kauno metropolitas arkivysk. Lionginas Virbalas. Drauge su juo šv. mišias koncelebravo arkivysk. Sigitas Tamkevičius, vyskupai Eugenijus Bartulis, Jonas Boruta, Jonas Kauneckas bei trylika aplinkinių parapijų klebonų ir bičiulių.

Kauno arkivyskupas Lionginas Virbalas įžangos kreipimesi priminė, jog šią dieną Bažnyčia mini šv. Timotiejų ir Titą – šv. Pauliaus bendradarbius, kankinius. Taip pat Bažnyčia mini ir pagerbia iškilų Bažnyčios sūnų mons. Alfonsą Svarinską, kvietusį būti tokiais tikėjimo liudytojais, kokie buvo šie iškilūs Bažnyčios žmonės.

„Mons. A. Svarinskas – mūsų krašto moralinis autoritetas, sielos vedlys, dvasinis mokytojas, kuklus, žmogiškas, šviesus, spinduliuojantis šiluma ir išmintimi, paprastas žmogus, didis patriotas, iškilus dvasininkas, lietuviškas Mozė, vedantis tautą į laisvę“, –  buvo rašoma kvietime.

Arkivysk. Sigitas Tamkevičius pamoksle, be kita ko, sakė: „Prisimenu, kaip prieš trisdešimt penkerius metus buvau pakviestas pilnutėlėje bažnyčioje pravesti rekolekcijas. Žinojau, kas šioje parapijoje yra šeimininkas… (Viešpats išsiuntė dar septyniasdešimt du mokinius ir nesakė, kad bus lengva: „Siunčiu, kaip avinėlius tarp vilkų. Misija visuomet bus pažymėta kryžiaus ženklu, nes mokinys ne didesnis už mokytoją. Jėzus aiškiai kalbėjo: „kas neima savo kryžiaus ir neseka manimi, nevertas manęs“.)

Šiandien susirinkome pagerbti buvusį Viduklės kleboną ir Lietuvos sūnų. (Lygiai prieš trisdešimt keturis metus jis buvo trečią kartą buvo areštuotas. Kalėjime išbuvo dvidešimt dvejus metus. Būsimasis palaimintas arkivysk. Matulionis kalėjo tik penkiolika metų. Verta prisiminti ir kitus kunigus bei pasauliečius, ėjusius Golgotos keliu. Viešpaties pakviestas studijavo Seminarijoje, bet KGB neleido užbaigti. Pajutęs pavojų, nuėjo tarnauti partizanų ryšininku: parūpindavo dokumentus, medikamentus, maistą. Po metų buvo sugautas ir nuteistas dešimt metų.)

Jį Abezės lageryje pašventino vysk. Pranciškus Ramanauskas. Grįžęs ištikimai tarnavo bažnyčioje.
(1958 m. vėl areštuojamas ir nuteisiamas šešeriems metams. Bekalint Aukščiausias teismas už akių jį pripažino ypač pavojingu recidyvistu. Neleido grįžti į Lietuvą, neleido eiti kunigo pareigų, turėjo priverstinai įsidarbinti. Tik po dvidešimt mėnesių leido dirbti Kudirkos Naumiestyje, vėliau – Igliaukos klebonu.)

1976 m. buvo paskirtas į Viduklę. Kaip ėjo pareigas, jūs geriau žinote. Uoliai atliko tai, kas buvo jam pavesta, rūpinosi blaivybe, jaunimo ugdymu, dėl to užkliūdavo sovietinei valdžiai. 1978 m. kartu su keturiais kitais kunigais įkūrė Tikinčiųjų Teisėms ginti Komitetą. Puikiai žinojo, kad tai jam geruoju nesibaigs. Tai liudija jo drąsą, ryžtingumą. 1983 m. sausio 26 d. kun. Alfonsas trečią kartą areštuojamas ir nuteisiamas septyneriems metams lagerio ir trejiems tremties metams.

(Bausmę atliko Permės srities lageryje Nr. 36. Dabar tame lageryje įrengtas Genocido muziejus.)

Bekalint Permės lageryje, sovietinė valdžia norėjo suniekinti kunigą ir pastatė apie jį filmą „Kas jūs, kun. Svarinskai?“. Tačiau žiūrovai matė jame nepalaužtą kunigą ir lietuvį.

(Kai norėdavo suniekinti, gaudavosi atvirkščiai. Kartą tardymo metu jį aplankė aukštas pareigūnas ir paklausė: „Kai jūs turėsit valdžią, turbūt mus sugrūsit į šituos rūsius?“. Svarinskas, turėjęs puikų humoro jausmą, atsakė: „Kai turėsim valdžią, čia laikysim bulves“).

1988 m., JAV prezidentas Ronaldas Reaganas susitikęs su Michailu Gorbačiovu, paprašė jo išlaisvinti kun. Alfonsą Svarinską. Iš kalėjimo jį išleido ir ištrėmė į Vakarus. (Gyveno Vokietijoje, lankė lietuvius, daug kartų susitiko su popiežiumi Jonu Pauliumi II.) Atgavus Nepriklausomybę, mons. Svarinskas sugrįžo į Lietuvą. Tarnavo Kauno kurijoje kard. Sladkevičiaus kancleriu, Aukščiausiojoje Taryboje, kariuomenės kapelionu.

Kažkas jį pavadino „Tiesos žodžio generolu“.

(Paskutinė jo darbo vieta – Kavarsko parapija.  Pareigingas, branginantis maldą, ištikimas Bažnyčiai ir Lietuvai. Jis nepripažino jokių kompromisų, o darantiems kompromisus, negailėjo kritikos. Tarnavusiems režimui, kvietė daryti atgailą. Jame nebuvo jokio drungnumo. Tuo jis žavi žmones… Istorijai įdomūs tie, kurie moka visiškai pasišvęsti savo idealams ir juos ginti. Minėdami monsinjorą, prašykime Viešpaties, kad visi būtume pareigos žmonės, visiškai ištikimi Kristui ir jo Evangelijai), – kalbėjo Ganytojas.

Po šv. mišių Viduklės klebonas kun. Albertas Stanulis nuoširdžiai padėkojo gausiai susirinkusiems už gražią šventę ir parodytą pagarbą buvusiam Viduklės klebonui mons. Alfonsui Svarinskui.

Bažnyčioje vykusiame minėjime vysk. Jonas Kauneckas prisiminė, kaip parapijiečiai ir bendražygiai susirinkdavo sausio 26-ąją melstis Viduklės bažnyčioje. (Po jų visi rinkdavosi Sopranų sodyboje vaišėms). Vyskupas papasakojo, kaip Svarinsko bijojo komunistinė valdžia ir KGB, kad tik jis neįkvėptų drąsos kitiems.

Vysk. Jonas Boruta prisiminė vadinamojo „Kryžkalnio“ dekanato kunigų pasitarimus, kuriuose pasidalindavo naujienomis ir koordinuodavo savo veiklą.

Minėjime prisiminimais dalinosi ir vysk. Eugenijus Bartulis, Raseinių rajono meras Algirdas Gricius. Raseinių meras priminė, kad Raseinių rajono taryba mon. A. Svarinskui suteikė Raseinių garbės piliečio vardą, o gražiausią Viduklės skverelį pavadino mons. Alfonso Svarinsko vardu.

Signatarų klubo vadovė Birutė Valionytė padėkojo Raseinių savivaldybės žmonėms, kad nuveikė tokį didelį darbą pagerbdami iškilų to krašto kunigą.

Po minėjimo mon. Alfonso Svarinsko parkelyje vysk. J. Kauneckas pašventinto Monsijoro bareljefą. Po iškilmingos ceremonijos svečiai susirinko agapėn Pionierių gatvės kavinėje.

Vatikano radijas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wqwqwq       2017-11-14 2:14

Sharapova routed michael kors uk  Silvia Soler-Espinosa hermes  6-2, 6-1 in new balance  the first match, michael kors outlet  while browns jerseys  Kuznetsova christian louboutin shoes  downed Carla brooklyn nets jerseys  Suarez Navarro salomon schuhe  6-3, hollister clothing  6-1. After oakley vault  an early exchange michael kors  of nike shoes  breaks, michael kors  Sharapova won four calvin klein underwear  consecutive jets jerseys  games air jordan shoes  in the first ralph lauren  set memphis grizzlies jersey  and four iphone 5s cases  more cheap ray ban  in burberry outlet  the air max 2015  second. She oakley  closed the www.tommyhilfiger.nl  match portland trail blazers jersey  on her first match point with nike roshe  a forehand that mcm backpack  Fed Cup debutante polo ralph lauren outlet online  Soler-Espinosa tommy hilfiger online  failed lunette ray ban  to buccaneers jerseys  return. “I lacoste shoes  was nike air max  a coach factory  bit ravens jerseys  nervous before the bears jerseys  beginning omega watches  of the match phoenix suns jersey  as I failed hollister online  to show nike outlet  my best nike air max thea  tennis in my purses and handbags  previous Fed polo ralph lauren outlet  Cup charlotte hornets jerseys  appearance barbour jackets  in free running  Moscow,” ecco outlet  Sharapova said. Sharapova oakley outlet  is playing for reebok  Russia for hollister clothing store  the third time. converse chucks  The coach factory outlet  three-time Grand ray bans outlet  Slam mbt shoes outlet  champion won nike air max  both of redskins jerseys  her atlanta hawks jerseys  singles ralph lauren polos  matches against Israel in roshe run  2008. polo ralph lauren

Gražu       2017-01-31 23:25

Gražu, kad paminėtas šis garbingas Kunigas. Ačiū Ganytojams, kad vidukliškiams padarė tokią gražią šventę.

šventas, šventas, šventas Monsinjoras       2017-01-31 9:34

Visu savo gyvenimu, veikla tikrai šventas Monsinjoras.
Nebijojo nei komunistų, nei pedofilų, nei pederastų - ar dar yra Lietuvoje tokių drąsuolių?


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.