Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Įžvalgos

Vidmanto Valiušaičio replika apie Tomo Venclovos logiką ·

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugpjūčio 15 d. 17:51

20     

    

Vidmanto Valiušaičio replika apie Tomo Venclovos logiką ·

15min.lt: „Tomas Venclova: „Škirpa nusipelnė gatvės ne daugiau negu Paleckis

Senas tekstas, bet išraiškingas.

Poetas mano, kad „Kazys Škirpa, pataikavęs Hitleriui ir bendradarbiavęs su gestapu, nusipelnė gatvės ne daugiau negu Justas Paleckis, pataikavęs Stalinui ir bendradarbiavęs su NKVD“.

Nekalbėsiu apie tai, kad Škirpa Hitleriui nei pataikavo, nei bendradarbiavo su gestapu. Tai tik ideologinis priešpuolis, „dūmų uždanga“ užglausti už jos tikrus parsidavėlius okupaciniams režimams ir bandymas savotišku „treptelėjimu į balą“ aptaškyti tuos, kurie bandė atitaisyti anų kolaborantų Lietuvai padarytą skriaudą.

Bet net ir pagal tokią „logiką“, kuri čia demonstruojama, niekaip nesutelpa į sveiko proto rėmus nusistatymas, kad Justas Paleckis gatvės pavadinimo, girdi, nevertas, o štai Antanas Venclova – „liepos 21-osios“ deklaracijos „signataras“, to paties J. Paleckio marionetinės vyriausybės ministras, LTSR himno autorius, Stalino premijos laureatas vertas būti pagerbtas ne tik atminimo lentomis, gatvių pavadinimais, bet ir muziejais.

Juk net ir nenuovokiai galvai aišku, kad „tautų tėvo“ premija A. Venclova buvo apdovanotas būtent už uolų tarnavimą bendrapiliečius terorizavusiam, persekiojusiam ir naikinusiam okupaciniam režimui, bet ne už poetinį talentą, apie kurį Kazys Binkis savo metu dainavo:

Pons Antanai, nesigirki,
jūs visi labai ištvirkę...
Iš eilių nieks netikėtų,
kad jūs esate poeta.“

Vilniaus meras R. Šimašius smeigėsi nulupti atminimo lentą J. Noreikai ir pakeisti K. Škirpos gatvės pavadinimą, aiškindamas, kad „būtų taikomas „vienodas principas“ visiems atminimo ženklams, kurie susiję su totalitariniais režimais“.

Matysim, kaip merui seksis toliau. Į talką jam pasiruošęs ateiti Juozas Erlickas:

„Prie savo namo prikaliau lentelę: „Čia gyvena Erlickas.“ Naktį atsliūkino Šimašius ir nuplėšė. Jam mat kai kurie mano kūriniai įtartinos vertės…

Susirenku įrankius ir laukiu nakties. Man įtartini kai kurie merijos, ministerijų, Seimo sprendimai. Lentos ten didelės, darbo bus daug.“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Stasys       2019-08-18 13:38

Tikrai įdomu. Anzelmas ir Kazimieras, - ar jie giminės ?  P.s. atsakymą rašiau ne 18:18, o 10:18, tam, kuris mėgsta durninti kitus, kas nėra jo. manyčiau, sugedimo laipsnyje, o ir savo vardo nedrįsta parašyti. Žodžiu, - inkognito ....

````````       2019-08-18 1:52

——> Tvankstui
Gal taip gali ir Anzelmo Armono palikuonis išvardinti?
Mat kyla debatai, kas yra kieno anūkai, o čia dar ir senelis Kazimieras - visai painiava.
Vis tik reikia viską atsirinkti tiksliai.

Jules       2019-08-17 20:10

Aš, pone Stasy, protingu savęs tikrai nelaikau, net teksto be klaidų parašyt nemoku: praleidinėju raides, nosines klijuoju, kur nereik ir apskritai - stilius per tą skubėjimą, Dieve, Dieve, gėda kam ir prisipažinti.

Stasys       2019-08-17 18:04

18:18 ,<<<<  .... tik patys pačiausi durniai kitus durnina, nes jie save laiko “protų bokštais”, teisingesni už kitus. Taigi, sveikinu, kad atsiliepėt. Jūsų žiniai istoriją gerai žinau ir pokarį atsimenu. Nekenčiu išdavikų, kolaborantų, tautos žudikų, melagių, išverstaskurių. Kalbu, kad būtina ne griauti, o perkelti į tinkamą tam vietą. Kodėl aš turiu eidamas pro šalį matyti tai, nes jis to nenusipelnė, o priešingai, buvo Lietuvos priešu ....  Gerbėjai galės grožėtis tokiais savo vietoje, nieks to nedraudžia ir nepersekioja. Pagaliau, jeigu esame ne komunistinė, laisva nuo to marazmo šalis, tai turime turėti stuburą bei orumą.

stasys        2019-08-17 10:56

Ačiu Jules .. Jusu atminimo žinutės pipsinčios kas valanda labai padeda ..susilaikyti nuo niežulio nugaroje ir noro spausti raudona imperializmo mygtuką. Ta proga pasiūlyčiau paklausyti kokį vokiška ar rusiška maršą kuris primintu kad Lietuvoje jie skambėjo nepriklausomai ko norėjo tie patys lietuviai ar Lietuvos piliečiai . Apie tai reikia kalbėti garsiai .. ir šiukštu nepataikauti populiarumui gražiai atrodyti švarinant savo istorija . Juk taip gali nutikti kad viena diena prabudus nieko lietuviško Lietuvoje jau nerasi . ..o Vilna bus „naša“ su provincijoje vėl užgimstančia tautine siela .. smile) ir tai dėka to šimašiaus noro gerai atrodyti viešai .

>Stasys        2019-08-17 10:18

Visiškai nusišnekėjai. Jokio supratimo apie istoriją nėra tavo durnoje galvelėje, tik griovimo sindromu apsirgęs.

Durnių laivas       2019-08-17 10:14

Gal geriau pasižiūrėkit į Berlyną ir pasimokykit, kaip saugomi Vokietijoje laiko ženklai, kur Brežnevas bučiuojasi su Honekeriu (paveikslas ar plakatas) pačiame miesto centre. Gal nuvažiuokit ir nuplėškit, nes naujajai ideologinai netinka, o su Vokietija bičiuliaujamės, tad draugams reikia „padėti.“

Jules       2019-08-17 8:41

Stasiuk, nebesikarščiuok! Draugo L.Brežnevo mes jau nebeprikelsime. Vieni gimę gyventi, o kiti – mirti. Va, dėl Lenkijos ir jai suteiktų, jai neprašant, Karo garantijų kiek žmonių buvo priversti žūti, pasmerkti baisioms kančioms ir epideminėms ligoms po masinių Vokietijos miestų bombardavimų(Dėmėtoji šiltinė ir utelės, blusos ir kiti parazitai epidemijų nešiotojai0, kurių metu kiek žmonių, kiek vokiečių  būdavo gyvi sudeginami – napalmu ir fosforu pamaitinami. Ir nieko. Juk tai taip demokratiška, pasakytų VDU ir VU pseudo istorijos mokslo daktarai ir asistentai, referentai ir jų pliurpės meilužė. Siūlyčiau pačiam ta proga geriau pasiklausyti tokios labai fainos mergičkos Evelin Dahm atliekamos dainos ir širdį nuraminti – Gimę gyventi (Born to live arba vok.variantas „Wenn es dich gibt“). Vamzdyje ji yra. Jei dabar kur nors slapčia nuo mūsų yra planuojamas Trečiasis pasaulinis karas ir rengiami žmonės mirčiai, rengiama žmonija jos susiprastinimui – tai tada labai rimta ir nežmoniška. Tai ne kokio tai Vasiliauskiuko gulbės giesmė konservatorių Paksiui, pameni tokį? Na, bet Putino stabdytojai Lietuvoje Rusiją vėl gali prisišaukti, apsimetėliai liberal-dimokratai. Manyčiau, kad visgi geriau gyventi ir ką nors duoti – Born to live(Wenn es dich gibt) – nei mirti ant durniaus, kaip mums teigia Evelin Dahm, ką manai? Geriau gyventi ir neleisti kam nors slapčia karus, ypač pasaulinius projektuoti. Žinoma, tai buvo visiško beraščio nuomonė ir pasiūlymas Stasiukui, deja.

stasys        2019-08-17 8:16

Ginčytis turėtume faktais , o ne peikdami žmogų kuris turi kita nuomone . Tas bruožas visuomenes skaldo , nes teigia kad galima perrašyti istorija kitu “istoriniu tiesu“ sąskaita . Dažnai nesusimastome kad tai ištisi žmoniu gyvenimai su prisiminimais , ant to buvo kuriamos šeimos augo vaikai , užaugo vaikaičiai . Reikia labai nedaug tam kad slystelėti o visos pastangos parodyti Šimašiui kur Jis klysta pavirstu paprasčiausia „naciku“ vieša eisena. Ginčai tik prasideda ..todėl bandymai diskredituoti ta diskusija bus ir yra svarbus faktorius .

Logiška        2019-08-16 22:20

Noreika nekolaboravo-nebendradarbiavo su vokiečiais net būdamas Šiaulių apskrities viršininku .

Dėsnis       2019-08-16 22:16

Jei žmogus kalba neteisingai, tai yra pats neteisingas, jo kalba yra į vienus vartus.

Tvankstas       2019-08-16 20:01

Tomo Venclovos senelis :
Merkelis Račkauskas
Gimė: 1885 m. sausio 18 d.
Šiaudinė, Papilės valsčius
Mirė: 1968 m. sausio 7 d. (82 metai), Kaunas
Tėvas: Juozapas Račkauskas
Motina: Konstancija Kauneckaitė
Sutuoktinis(-ė): Elena Latinskaitė
Vaikai: Eliza Venclovienė, Marija Cvirkienė, Vytautas Račkauskas

Veikla: literatūros tyrinėtojas, vertėjas, pedagogas
Alma mater: Odesos universitetas

Rašantiems apie T. Venclovos žydišką kilmę - močiutė Elena Latinskaitė buvo žydė ?
Abejoju.

praleido progą patylėti       2019-08-16 20:00

O ko jūs tikėjotės iš sovietinių žmogėdrų kolaboranto atplaišėlės?
Šimošiaus „vienodas principas“ tada turėtų būti pritaikytas ir teroristo Menachemo Begino lentai ant uždaryto Lukiškių kalėjimo, kurią pats Šimošius su Kukliansky atidengė 2012m. rudenį. Kai kurių istorikų teigimu M.Beginas Lukiškėse dar galėjo būti užverbuotas NKVD.

Aha, o kodėl       2019-08-16 16:01

žydšaudžius matote tautybėje? Taigi, jei Čerčilis žydas pagal motiną ir jo mama iš Niujorko - tai kieno interesus jis atstovavo? Anglų ar Stalino ir jo pagrindinės sąjungininkės labiau?

Stasys       2019-08-16 11:15

Sėdžiu ir galvoju, (dar nepasodintas, - ant sofkutės sėdžiu), kodėl gali stovėti Lietuvoje paminklai, gatvių pavadinimai ir kitokie pagarbos dalykai aktyviems okupantų (žiauriųjų) kolaborantams, tokiems kaip Cvirka, Neris, Venclova .... Juk,jie, turbūt, ne tik kad buvo susitikę su Stalinu, Molotovu, Dekanozovu, bet ir ditrimbus jiems rašė, dėkojo už jo “saulę” .... Taip, jie parašė kažką ir gražaus, bet jų atminimui ir turėtų būti atitinkamos vietos, kur jų gerbėjai galėtų jiems pasimelsti ...O Tomą galima suprasti, jis juk yra obuolys nuo obels, negerai prikaišioti jo motinos kilmę, veikiau tėtušio genai jame, o komunistinė utopija neturi nei sienų, nei tautybės ....Panašiai atsigimė ir Algirdukas, paveldėjęs senelio raudonumą ....

pridurkas       2019-08-15 23:36

siulau Simasiui , kas yra uzrasyta ant lenteliu ,viska reik nulupti

stasys        2019-08-15 21:28

...truputis žaismingo teksto kaip sviestas košei .. esamos Šimašiaus problemos nei išspręs nei dar labiau pagadins . Siūlau piliečiams registruoti savavališkai pakabintas savo lentas Vilniuje .. ir prašyti Šimašiaus pažymos kad jos atitinka visus jo keliamus reikalavimus .. Tvarka bus.

tikrai, šėtono veikla       2019-08-15 21:25

T.Venclovos,
Šimašiaus (jo tautybė irgi gal žydas),
Lenino, Dušanskio ir kitų - tik šėtonu galima pateisinti jų šėtoniškas veiklas

>>>>nėra bjauriau,       2019-08-15 20:37

kai problemą mato tautybėje. Mano Dievo motina Marija buvo žydė. Jėzus taip pat žydas. Tai kremlinų taktika, kai skirsto žmones į visokias nesąmones, t.y. skaldyk ir valdyk.  Tai ne žydiškumo problema, o šėtono veikla.

ne lietuvis tas T.Venclova       2019-08-15 20:30

jo motina, (A.Venclovos žmona) buvo grynakraujė žydė.
o žydai tautybę paveldi pagal motinos liniją.
gal kam nors dar neaiški T.Venclovos veikla ?


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Pasaka apie vieną mažą raidelę

Robertas Grigas: „Quo vadis, Lietuva?“

Simonas Jazavita. Apie Prezidentus ir Antano Smetonos paminklą Vilniuje

Darius Alekna. Tai kas ten sakė, kad ne vieta buvo pagrindinis LEU sunaikinimo motyvas?

Andrius Švarplys. Politinis sentimentalumas yra amoralus ir antidemokratinis – jis išreiškia ne užuojautą, o politinį interesą

Geroji Naujiena. Palaiminti, kurie Jam sugrįžtant budės

Popiežiaus interviu italų dienraščiui: Europa, migracija, ekologija

Povilas Urbšys. Tai – elementarus vaivorykštinis fašizmas

Vykintas Vaitkevičius. Iš miego pakilusi Gedimino pilies kalno kariuomenė

Vidmantas Valiušaitis. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera

Į laisvę“ studijų savaitgalis „Quo vadis, Lietuva?“

Robertas Grigas. Ar esame gėlininkų tauta?

Dalius Stancikas. Kaip išnarplioti Šimašiaus mazgą

Reportažas iš 5-ųjų Monsinjoro Alfonso Svarinsko mirties metinių paminėjimo Partizanų parke

Tomas Baranauskas. Manote, kad bent A. Ramanauską-Vanagą jau paliko ramybėje? Manykite iš naujo…

Tiesos.lt žinia skaitytojams, kuriems šiuo metu esame nepasiekiami: mes veikiame, kliūtis žadame įveikti, lauksime Jūsų sugrįžtant

Algimantas Rusteika. Laisvės dykai niekas nedalina

Dar vienas reportažas iš mitingo „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Šarūno Valentinavičiaus vaizdo įrašas)

Prof. Alfonsas Vaišvila. Nuo „tautos suvereniteto“ praktikoje slaptai pereinama prie valdžios suvereniteto

Nuo bačkos. Aplinkos ministerija: „Nevykdant pagrindinių miškų kirtimų, miškai prarastų tvarumą“

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: Naujausia skurdo statistika neleidžia abejoti – Lietuvoje jau sėkmingai kuriame gerovės valstybę

Lietuvos žydų bendruomenių viešas pareiškimas dėl LŽB pirmininkės Fainos Kukliansky veiksmų

Raimondas Navickas. Įspūdžiai iš mitingo

Mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Juozo Valiušaičio vaizdo įrašas)

Arūnas Gumuliauskas: „Istorinės atminties politikoje negalima įsivelti į „paminklų mainus“

Valdas Vasiliauskas. Žvelkite giliau ir plačiau

Protesto koncertas „In memoriam Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai“

Prof. Alfonsas Vaišvila. Visuomenės perkeitimas: daiktus vadinti netikrais vardais, dezorientuojant ir demoralizuojant ją

Andrejus Gaidamavičius. Punios šilas – padėkite gelbėti!

Gintautas Kniukšta. Ne, prezidente, jūs Lietuvos miškų neparduosite

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.