Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Įžvalgos

Vidmanto Valiušaičio replika apie Tomo Venclovos logiką ·

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugpjūčio 15 d. 16:51

20     

    

Vidmanto Valiušaičio replika apie Tomo Venclovos logiką ·

15min.lt: „Tomas Venclova: „Škirpa nusipelnė gatvės ne daugiau negu Paleckis

Senas tekstas, bet išraiškingas.

Poetas mano, kad „Kazys Škirpa, pataikavęs Hitleriui ir bendradarbiavęs su gestapu, nusipelnė gatvės ne daugiau negu Justas Paleckis, pataikavęs Stalinui ir bendradarbiavęs su NKVD“.

Nekalbėsiu apie tai, kad Škirpa Hitleriui nei pataikavo, nei bendradarbiavo su gestapu. Tai tik ideologinis priešpuolis, „dūmų uždanga“ užglausti už jos tikrus parsidavėlius okupaciniams režimams ir bandymas savotišku „treptelėjimu į balą“ aptaškyti tuos, kurie bandė atitaisyti anų kolaborantų Lietuvai padarytą skriaudą.

Bet net ir pagal tokią „logiką“, kuri čia demonstruojama, niekaip nesutelpa į sveiko proto rėmus nusistatymas, kad Justas Paleckis gatvės pavadinimo, girdi, nevertas, o štai Antanas Venclova – „liepos 21-osios“ deklaracijos „signataras“, to paties J. Paleckio marionetinės vyriausybės ministras, LTSR himno autorius, Stalino premijos laureatas vertas būti pagerbtas ne tik atminimo lentomis, gatvių pavadinimais, bet ir muziejais.

Juk net ir nenuovokiai galvai aišku, kad „tautų tėvo“ premija A. Venclova buvo apdovanotas būtent už uolų tarnavimą bendrapiliečius terorizavusiam, persekiojusiam ir naikinusiam okupaciniam režimui, bet ne už poetinį talentą, apie kurį Kazys Binkis savo metu dainavo:

Pons Antanai, nesigirki,
jūs visi labai ištvirkę...
Iš eilių nieks netikėtų,
kad jūs esate poeta.“

Vilniaus meras R. Šimašius smeigėsi nulupti atminimo lentą J. Noreikai ir pakeisti K. Škirpos gatvės pavadinimą, aiškindamas, kad „būtų taikomas „vienodas principas“ visiems atminimo ženklams, kurie susiję su totalitariniais režimais“.

Matysim, kaip merui seksis toliau. Į talką jam pasiruošęs ateiti Juozas Erlickas:

„Prie savo namo prikaliau lentelę: „Čia gyvena Erlickas.“ Naktį atsliūkino Šimašius ir nuplėšė. Jam mat kai kurie mano kūriniai įtartinos vertės…

Susirenku įrankius ir laukiu nakties. Man įtartini kai kurie merijos, ministerijų, Seimo sprendimai. Lentos ten didelės, darbo bus daug.“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Stasys       2019-08-18 12:38

Tikrai įdomu. Anzelmas ir Kazimieras, - ar jie giminės ?  P.s. atsakymą rašiau ne 18:18, o 10:18, tam, kuris mėgsta durninti kitus, kas nėra jo. manyčiau, sugedimo laipsnyje, o ir savo vardo nedrįsta parašyti. Žodžiu, - inkognito ....

````````       2019-08-18 0:52

——> Tvankstui
Gal taip gali ir Anzelmo Armono palikuonis išvardinti?
Mat kyla debatai, kas yra kieno anūkai, o čia dar ir senelis Kazimieras - visai painiava.
Vis tik reikia viską atsirinkti tiksliai.

Jules       2019-08-17 19:10

Aš, pone Stasy, protingu savęs tikrai nelaikau, net teksto be klaidų parašyt nemoku: praleidinėju raides, nosines klijuoju, kur nereik ir apskritai - stilius per tą skubėjimą, Dieve, Dieve, gėda kam ir prisipažinti.

Stasys       2019-08-17 17:04

18:18 ,<<<<  .... tik patys pačiausi durniai kitus durnina, nes jie save laiko “protų bokštais”, teisingesni už kitus. Taigi, sveikinu, kad atsiliepėt. Jūsų žiniai istoriją gerai žinau ir pokarį atsimenu. Nekenčiu išdavikų, kolaborantų, tautos žudikų, melagių, išverstaskurių. Kalbu, kad būtina ne griauti, o perkelti į tinkamą tam vietą. Kodėl aš turiu eidamas pro šalį matyti tai, nes jis to nenusipelnė, o priešingai, buvo Lietuvos priešu ....  Gerbėjai galės grožėtis tokiais savo vietoje, nieks to nedraudžia ir nepersekioja. Pagaliau, jeigu esame ne komunistinė, laisva nuo to marazmo šalis, tai turime turėti stuburą bei orumą.

stasys        2019-08-17 9:56

Ačiu Jules .. Jusu atminimo žinutės pipsinčios kas valanda labai padeda ..susilaikyti nuo niežulio nugaroje ir noro spausti raudona imperializmo mygtuką. Ta proga pasiūlyčiau paklausyti kokį vokiška ar rusiška maršą kuris primintu kad Lietuvoje jie skambėjo nepriklausomai ko norėjo tie patys lietuviai ar Lietuvos piliečiai . Apie tai reikia kalbėti garsiai .. ir šiukštu nepataikauti populiarumui gražiai atrodyti švarinant savo istorija . Juk taip gali nutikti kad viena diena prabudus nieko lietuviško Lietuvoje jau nerasi . ..o Vilna bus „naša“ su provincijoje vėl užgimstančia tautine siela .. smile) ir tai dėka to šimašiaus noro gerai atrodyti viešai .

>Stasys        2019-08-17 9:18

Visiškai nusišnekėjai. Jokio supratimo apie istoriją nėra tavo durnoje galvelėje, tik griovimo sindromu apsirgęs.

Durnių laivas       2019-08-17 9:14

Gal geriau pasižiūrėkit į Berlyną ir pasimokykit, kaip saugomi Vokietijoje laiko ženklai, kur Brežnevas bučiuojasi su Honekeriu (paveikslas ar plakatas) pačiame miesto centre. Gal nuvažiuokit ir nuplėškit, nes naujajai ideologinai netinka, o su Vokietija bičiuliaujamės, tad draugams reikia „padėti.“

Jules       2019-08-17 7:41

Stasiuk, nebesikarščiuok! Draugo L.Brežnevo mes jau nebeprikelsime. Vieni gimę gyventi, o kiti – mirti. Va, dėl Lenkijos ir jai suteiktų, jai neprašant, Karo garantijų kiek žmonių buvo priversti žūti, pasmerkti baisioms kančioms ir epideminėms ligoms po masinių Vokietijos miestų bombardavimų(Dėmėtoji šiltinė ir utelės, blusos ir kiti parazitai epidemijų nešiotojai0, kurių metu kiek žmonių, kiek vokiečių  būdavo gyvi sudeginami – napalmu ir fosforu pamaitinami. Ir nieko. Juk tai taip demokratiška, pasakytų VDU ir VU pseudo istorijos mokslo daktarai ir asistentai, referentai ir jų pliurpės meilužė. Siūlyčiau pačiam ta proga geriau pasiklausyti tokios labai fainos mergičkos Evelin Dahm atliekamos dainos ir širdį nuraminti – Gimę gyventi (Born to live arba vok.variantas „Wenn es dich gibt“). Vamzdyje ji yra. Jei dabar kur nors slapčia nuo mūsų yra planuojamas Trečiasis pasaulinis karas ir rengiami žmonės mirčiai, rengiama žmonija jos susiprastinimui – tai tada labai rimta ir nežmoniška. Tai ne kokio tai Vasiliauskiuko gulbės giesmė konservatorių Paksiui, pameni tokį? Na, bet Putino stabdytojai Lietuvoje Rusiją vėl gali prisišaukti, apsimetėliai liberal-dimokratai. Manyčiau, kad visgi geriau gyventi ir ką nors duoti – Born to live(Wenn es dich gibt) – nei mirti ant durniaus, kaip mums teigia Evelin Dahm, ką manai? Geriau gyventi ir neleisti kam nors slapčia karus, ypač pasaulinius projektuoti. Žinoma, tai buvo visiško beraščio nuomonė ir pasiūlymas Stasiukui, deja.

stasys        2019-08-17 7:16

Ginčytis turėtume faktais , o ne peikdami žmogų kuris turi kita nuomone . Tas bruožas visuomenes skaldo , nes teigia kad galima perrašyti istorija kitu “istoriniu tiesu“ sąskaita . Dažnai nesusimastome kad tai ištisi žmoniu gyvenimai su prisiminimais , ant to buvo kuriamos šeimos augo vaikai , užaugo vaikaičiai . Reikia labai nedaug tam kad slystelėti o visos pastangos parodyti Šimašiui kur Jis klysta pavirstu paprasčiausia „naciku“ vieša eisena. Ginčai tik prasideda ..todėl bandymai diskredituoti ta diskusija bus ir yra svarbus faktorius .

Logiška        2019-08-16 21:20

Noreika nekolaboravo-nebendradarbiavo su vokiečiais net būdamas Šiaulių apskrities viršininku .

Dėsnis       2019-08-16 21:16

Jei žmogus kalba neteisingai, tai yra pats neteisingas, jo kalba yra į vienus vartus.

Tvankstas       2019-08-16 19:01

Tomo Venclovos senelis :
Merkelis Račkauskas
Gimė: 1885 m. sausio 18 d.
Šiaudinė, Papilės valsčius
Mirė: 1968 m. sausio 7 d. (82 metai), Kaunas
Tėvas: Juozapas Račkauskas
Motina: Konstancija Kauneckaitė
Sutuoktinis(-ė): Elena Latinskaitė
Vaikai: Eliza Venclovienė, Marija Cvirkienė, Vytautas Račkauskas

Veikla: literatūros tyrinėtojas, vertėjas, pedagogas
Alma mater: Odesos universitetas

Rašantiems apie T. Venclovos žydišką kilmę - močiutė Elena Latinskaitė buvo žydė ?
Abejoju.

praleido progą patylėti       2019-08-16 19:00

O ko jūs tikėjotės iš sovietinių žmogėdrų kolaboranto atplaišėlės?
Šimošiaus „vienodas principas“ tada turėtų būti pritaikytas ir teroristo Menachemo Begino lentai ant uždaryto Lukiškių kalėjimo, kurią pats Šimošius su Kukliansky atidengė 2012m. rudenį. Kai kurių istorikų teigimu M.Beginas Lukiškėse dar galėjo būti užverbuotas NKVD.

Aha, o kodėl       2019-08-16 15:01

žydšaudžius matote tautybėje? Taigi, jei Čerčilis žydas pagal motiną ir jo mama iš Niujorko - tai kieno interesus jis atstovavo? Anglų ar Stalino ir jo pagrindinės sąjungininkės labiau?

Stasys       2019-08-16 10:15

Sėdžiu ir galvoju, (dar nepasodintas, - ant sofkutės sėdžiu), kodėl gali stovėti Lietuvoje paminklai, gatvių pavadinimai ir kitokie pagarbos dalykai aktyviems okupantų (žiauriųjų) kolaborantams, tokiems kaip Cvirka, Neris, Venclova .... Juk,jie, turbūt, ne tik kad buvo susitikę su Stalinu, Molotovu, Dekanozovu, bet ir ditrimbus jiems rašė, dėkojo už jo “saulę” .... Taip, jie parašė kažką ir gražaus, bet jų atminimui ir turėtų būti atitinkamos vietos, kur jų gerbėjai galėtų jiems pasimelsti ...O Tomą galima suprasti, jis juk yra obuolys nuo obels, negerai prikaišioti jo motinos kilmę, veikiau tėtušio genai jame, o komunistinė utopija neturi nei sienų, nei tautybės ....Panašiai atsigimė ir Algirdukas, paveldėjęs senelio raudonumą ....

pridurkas       2019-08-15 22:36

siulau Simasiui , kas yra uzrasyta ant lenteliu ,viska reik nulupti

stasys        2019-08-15 20:28

...truputis žaismingo teksto kaip sviestas košei .. esamos Šimašiaus problemos nei išspręs nei dar labiau pagadins . Siūlau piliečiams registruoti savavališkai pakabintas savo lentas Vilniuje .. ir prašyti Šimašiaus pažymos kad jos atitinka visus jo keliamus reikalavimus .. Tvarka bus.

tikrai, šėtono veikla       2019-08-15 20:25

T.Venclovos,
Šimašiaus (jo tautybė irgi gal žydas),
Lenino, Dušanskio ir kitų - tik šėtonu galima pateisinti jų šėtoniškas veiklas

>>>>nėra bjauriau,       2019-08-15 19:37

kai problemą mato tautybėje. Mano Dievo motina Marija buvo žydė. Jėzus taip pat žydas. Tai kremlinų taktika, kai skirsto žmones į visokias nesąmones, t.y. skaldyk ir valdyk.  Tai ne žydiškumo problema, o šėtono veikla.

ne lietuvis tas T.Venclova       2019-08-15 19:30

jo motina, (A.Venclovos žmona) buvo grynakraujė žydė.
o žydai tautybę paveldi pagal motinos liniją.
gal kam nors dar neaiški T.Venclovos veikla ?


Rekomenduojame

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Apie meilę, kuri niekada nesibaigia – minint kun. Juozo Zdebskio 34-ąsias žūties metines

Algimantas Rusteika. Šeimininko belaukiant

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Audrius Bačiulis. Sunkus tas LRT leftistinių propagandistų gyvenimas

Laimonas Kairiūkštis. Kiekybė ar kokybė, arba Kiek iš jūsų perskaitote 600 romanų per metus?

„Northwest Herald“: „Gyvenimas po ekstradicijos“ – Karolio Venckaus apžvalga

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma – kodėl nesusikalbame?

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už santuoką

Mark Regnerus. Silpni duomenys, maža imtis ir politizuotos išvados dėl LGBT asmenų diskriminacijos

Vidmantas Valiušaitis. Demokratija įsitvirtino pas mus tik kaip savotiškas „Potiomkino kaimas“ švogerių krašte

Vygandas Trainys apie Mokytojos ir Policininkės konfliktą dėl Trispalvės ir jo teisinį vertinimą: per 30 m. niekas nepasikeitė – dabar pakuotų „savi“

Algimantas Rusteika. Apie grėsmes grėsmėms

Nuo bačkos. Andrius Navickas: mūsų didžiausias politinis koziris yra Ingrida Šimonytė ir jos apsisprendimas yra svarbesnis nei visa politinė programa

„Žygis už gyvybę“ ir socialinių platformų cenzūra

Chad Pecknold. Brexitas – daugiau nei populistų maištas prieš globalizmą

Vidas Rachlevičius. Gal nemokykim britų gyventi

Mūzos ir ginklo broliai: Atmintis gyva. Konferencija skirta rašytojo, partizano Mamerto Indriliūno 100-osioms gimimo metinėms

Zofia Kossak-Szczucka: „Protestas!“

Istorija be vėliavnešių – tik butaforija

Nigel Farage. Trumpas pasakojimas apie ilgą kovą už Brexitą

Valdas Vižinis. Pokalbiai su teisėsauga. I dalis. Apie anūkės tvirkinimą

Petras Cidzikas – Lietuvos dvasios karys

Darius Kuolys. Ir darsyk apie lietuvių laisvės projektą, jo atramas

Irena Vasinauskaitė. Laimėjęs daugumą Artūro Visocko komitetas savivaliauja

Algimantas Jankauskas. Romualdo Ozolo valstybės idėja

Vytautas Radžvilas. Neužmirštuolės ir Vyčio sambūvis – pusiaukelė į Valstybės simbolių panaikinimą

Geroji Naujiena: Palaiminti išvydę Tavąją Šviesą

Valdas Vasiliauskas. Lietuvos politikos Jobas

Britai švenčia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.