Dienos aktualija, Istorija, Gynybos politika

Vidmantas Valiušaitis. Su Lietuvos kariuomenės diena!

Tiesos.lt redakcija   2020 m. lapkričio 24 d. 17:38

13     

    

Vidmantas Valiušaitis. Su Lietuvos kariuomenės diena!

Malonu pasveikinti Kariuomenės dienos proga Lietuvos karius ir karininkus.

Mūsų kariuomenė yra viena iš tų gyvenimo sričių, kurios pagrįstai leidžia didžiuotis Nepriklausomybės pasiekimais! Sovietinio kareivio ar ir karininko padėtis, aprūpinimas, traktavimas ir panašūs dalykai, lyginant su padėtimi Lietuvos kariuomenėje (tiek prieškario, tiek dabartinėje), – kaip dangus ir žemė.

Amerikiečių diplomatai yra paliudiję, kad įvedus sovietines įgulas į Lietuvą, „raudonieji karininkai, po laikino pabuvojimo Lietuvoje, reiškia pasibjaurėjimą sovietiniu režimu, kai palygina čionykščius ekonominius standartus ir laisvę su tuo, kas yra pas juos“.

Galiu liudyti iš savo kuklios patirties sovietinėje kariuomenėje, nors mano padėtis tuomet buvo privilegijuota – tarnavau tik kelis mėnesius po aukštosios mokyklos baigimo, jau kaip kursantas, tarnaujantis gauti atsargos karininko laipsnį, – mūsų statusas buvo kitas, lyginant su šauktiniais. Tačiau to pakako sovietinės kariuomenės gyvenimą patirti iš arčiau, pamatyti eilinių kareivių tarpusavio santykius ir vadinamąją „diedovščiną“, kuri karininkų buvo skatinama ir naudojama kaip vienas iš kariuomenės iškreipto valdymo įrankių.

Šia proga pritinka ne vien džiaugtis padėties pasikeitimu, bet ir neužmiršti istorijos. Ateinančiais metais – 1941 m. liepos 30 d. – sukaks 80 metų nuo gen. Kazio Skučo žūties Maskvos Butyrkų kalėjime.

Pažvelkite į nuotrauką: iš karininkų žurnalo „Kardas“, 1940 m. pradžioje pažymėjusio 15 m. leidybos sukaktį, puslapio žvelgia generolas, paskutinis Nepriklausomos Lietuvos vidaus reikalų ministras, pačiame jėgų žydėjime. Kas būtų tuomet patikėjęs, kad būtent jis, drauge su valstybės saugumo departamento direktoriumi Augustinu Povilaičiu, taps pirmosiomis sovietinio teroro aukomis!?.

Žurnalistė Virginija Skučaitė yra parašiusi monografija apie savo dėdę, ateinančiais metais ji turėtų būti išleista. Tai bus tinkamas paminklas vienam pirmųjų Lietuvos laisvės kankinių ir tam tikras priminimas mūsų laikams.

Su Lietuvos kariuomenės diena!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

štaziui       2020-11-26 22:58

k…u… na, stasele, tu supratai. Įsistatei engelsus su marksu į v…a…g..i…n…ą ir želigovskį į analą ir bėgte. Kur nori. Kad ir Maskvą.

starikui       2020-11-26 22:56

neapsimetinėk dzūku, pusgluši. Nesivadink “dziedu”, paleistuve. Turi ką pasakyti? Ar tik čia triedaliosi?

Discusion       2020-11-26 7:45
Diedas       2020-11-25 19:23

Prašalietis, kaip ir visi Lanzbergio fanatikai, be fantazijos. Per visus portalus, kokia bebūtų tema, varo vienodai tą patį.
Taip kultūringai užkabinau, tikėjausi įdomios diskusijos, ir še tau kad nori, vėl Lenzbergis. Nusivyliau.

Prašalietis       2020-11-25 18:47

Diedas Prašaliečiui     2020-11-25 15:51
Buvęs tarybinis ir šiandieninis “laimingasis turtuoli”, iš kurio Lansgrybis su anūku ir visa Lietuva neatėmė buvusio turto, kuris iki 1990 metų priklausė valstybei. Galėtum savo “patriotiniame” komentare pablevyzgoti dar neišsivaikščiojusiems šiandieniniams jauniesiems “patriotiniams” runkeliams, 30proc. nepajėgiančių žiemą susimokėti už šildymą žmonėms, gausiems tautiniams esamiems ir būsimiems tuberkuliozininkams ir sifilitikams ir t.t.  ne “Prę rūūūūsą būvą geriaūūūūūūū”, o ką nors konkretaus į straipsnelio temą apie šlovingą ir niekada “nenugalėtą” Lietuvos kariuometę arba apie “tautinės gerovės valstybės statybos eigą”, konkrečius “gerus” darbus vykdomus visus 30 metų nusipelniusio Tarybų Lietuvos meno veikėjo, mokslinio komunizmo specialisto, “dėdulės”, šiandieninio tautos patriarcho Lansgrybio su 75 metams užsislapstinusiais gausiais buvusiais komunizmo statytojais, KGB užverbuotais politiniais kaliniais ir tremtiniais atskirai paimtoje “nepriklausomoje ir laisvoje “Lietuvoje eurokolūkio sudėtyje ir t.t.

Diedas Prašaliečiui       2020-11-25 15:51

Ar yra bent viena tema, kur pats neasisnarglėtum, neapsiašarotum ar neapsikakotum, kad “vyyyskas bląąągai, arbe neišgyvynsme arba mirsme” “Prę rūūūūsą būvą geriaūūūūūūū”
Suprantu, Lietuva turtus atėmė, Lanzbergis gyvenimą sugadino, nepriklausomybė pavertė nelaimingu nevykėliu.
Bet nejaugi nėra jokios temos kur tamstai šviestų nors mažas šviesos spundulėlis?
Nebandei pas psichologus kreiptis?

Gera būti laisviems       2020-11-25 15:07

Gera turėti savo valstybę ir kariuomenę. Daugelis jau ir nepatikėtų, kad apie tarpukario Lietuvą skaityti galima buvo tik su saugumo organų leidimu, specfonde. O šalia stovėdavo darbuotoja ir stebėdavo, kad skaitytumei tik tą puslapį, kurį kgb leido skaityti

Prašalietis       2020-11-25 14:46

Vidmantas Valiušaitis “patriotiškai” džiaugiasi Lietuvos tarpukario ir šiandienine kariuomene ir jos šauniais generolais ir vadais. Bet pamini tik K.Skučą ir nei mur mur apie kariuomenės vadą generolą Vincą Vitkauską. O ir apie tarybinių laikų pabaigos armijos diedovščiną, kaip pats rašo, “girdėjo” pabuvęs armijoje kelis mėnesius sboruose kaip atsargos karininkas… Gilesnės tarybinės armijos “diedovščinos” žinias Valiušaitis turėtų, jei būtų jam tekę tarybiniais laikais patarnauti kareiviu, o dar geriau būtų, jei Valiušaičiui būtų tekę tarybinėje armijoje “pasidiedinti” 1979-1990 metais eiliniu ar seržantu Afganistane…. Na o šiandienine Lietuvos armija būtų galima “pasidžiaugti ar paliūdėti kaip 1940 metais”, po šiandieninių nenugalimų kariūnų susitikimo mūšio lauke kokioje Ukrainoje ar Sirijoje su taip vadinamais Rusijos “žaliais žmogeliukais”...

Laumėjantis       2020-11-25 14:09

Dėl pasakymo ,,rusai puola”. Ilgą laiką nesupratau to pasakymo. Nors truputį domiuosi politika, bet aš niekur nemačiau, kad kas nors kalbėtų apie puolančius maskolius. Žiniasklaida rašo apie padėtį Ukrainoje - taip, apie besitęsiančią dalies Sakartvelo okupaciją - taip, apie maskolių armijos koncentracijas Karaliaučiuje ir Pichtvoje-Pleskavoje, apie jų karinius planus - taip, bet jokio ,,rusų puolimo” neteko aptikti. A, tiesa ,,Kario” žurnale kažkada buvo straipsnis apie - atvirkščiai - maskolių ,,surastus” NATO planus  užpulti Maskoliją ir su Maskvos puolimo kryptimis. Ir dar tada žiniasklaida kalbėjo apie tai, kad puola mašalai - Druskininkus… O kur iš tikrųjų maskoliai puola ( gal tiksliau - puolė, kol turkai su dronais jų kaip reikiant neapdaužė ) - tai Sirija, Idlibo miestas ir jo apylinkės. Beveik kiekvieną dieną - gyvenamųjų rajonų, ypač ligoninių ( pagal koordinates, kurias jiems perdavė Jungtinių tautų atstovai ), mokyklų, turgaviečių, pabėgėlių stovyklų bombardavimai, tiktai lietuviškoji žinasklaidą apie tą rašo labai mažai.. Ir tik gal prieš kokius metus supratau, kad terminu ,,rusai puola” tai patys maskoliai šaiposi iš savo saugumu susirūpinusių Lietuvos ir kitų NATO šalių gyventojų. Tad visus kviesčiau neplatinti pačių maskolių sugalvoto termino ,,rusai puola”.

DD plius DD       2020-11-25 13:04

Palaikau Valiušaičio sveikinimą. Valio kariūnams, nes tai mūsų kariūnai!

stasys       2020-11-25 10:30

Visi užsiėmę ieško kompromato ‘dobrovolskajai’. Va Lapinskas pramušė tylos skylę dabar gera savaite ,po to kai prezident Trump leido imtis veiksmu perduodant valdžia Baltuosiuose rūmuose, bus renkami pasisakymai jos internete .Su prabėgūsia kariuomenės diena visus protaujančius .

Diedas       2020-11-25 8:54

Na “taikos balandžiai” pirmyn, jūsų tema. Sukurpkit ką nors nauja be savo pasakos apie vietoj perkamų tankų statomas mokyklas ir maldelės “vel mus RUSSAI pola”

viena svarbiausių švenčių       2020-11-24 21:18

Su praėjusia Kariuomenės diena!


Rekomenduojame

Audrys Karalius. Sausio 13-osios randas

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Jūratės Laučiūtės replika Vytautui Landsbergiui: Ar verta nužeminti dvasinę stiprybę ir vienybę prilyginant jas „mūšiui“?

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Šeškinės ozui paskelbtas nuosprendis?

Skaitome Vyriausybės programą (2). Krescencijus Stoškus. „Vienodos starto pozicijos“ – ar tikrai?

Jūratė Laučiūtė. „Kou pats kvep, tou ėr kėta tep“, arba Kuo dabar užsiima N. Putinaitė?

Geroji Naujiena: „Tu mano mylimasis Sūnus, kuriuo aš gėriuosi“ (Mk 1,11)

Lietuvos partizanų istorija

D. Trampas gali paleisti savo paties platformą

Liudvikas Jakimavičius. Ar be Briuselio palaiminimo tuoj nenusipirksime duonos ir druskos?

Francis Lee. Padarykime Ameriką vėl gražią

Česlovas Iškauskas. UNI-tazų problemos Seime. Replika

Andrius Švarplys. Trumpai apie bylą ‘Prager University versus Youtube’, arba Kas apgins žodžio laisvę?

Raimondas Kuodis. „Su tokia slinktim į idiokratiją mąstančiai visuomenei reikia kovoti“

Nida Vasiliauskaitė apie šių laikų antisovietinę propagandą, kurios yra vis daugiau ir daugiau: su kuo kovojama ir kaip?

Audrius Bačiulis. Su žodžio laisve Amerikoje baigta

Andrius Švarplys. Pora klausimų

Algis Krupavičius. Elito demokratijos krizė

Kviečiame žiūrėti jau 4-ąjį „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašą

Raimondas Navickas. Rūkyti tabaką balkonuose draudžiama. O jeigu tai nedidelė gydomųjų kanapių suktinė?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.