Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Teisėkūros iniciatyvos

Vidmantas Valiušaitis. Porą dešimtmečių pavėluota

Tiesos.lt redakcija   2018 m. kovo 15 d. 10:09

13     

    

Vidmantas Valiušaitis. Porą dešimtmečių pavėluota

Supažindiname ir su Vidmanto Valiušaičio replika išklausius Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, Aukščiausiosios Tarybos Pirmininko Vytauto Landsbergio kalbą minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Svarbus tekstas. Porą dešimtmečių pavėluotas. Bet, kaip sakoma, geriau vėliau negu niekada.

Jeigu tai būtų pasakyta, tarkim, kokiais 1996 m., kai TS(LK) reikšminga persvara laimėjo Seimo rinkimus, ir iki kadencijos pabaigos 2000 m. būtų šias nuostatas įgyvendinusi, Lietuva dabar būtų kitokia. Teisingesnė. Oresnė. Labiau pasitikinti savimi. Turbūt – ir turtingesnė.

Bet tada išryškėjo ir pačios TS(LK) vidiniai prieštaravimai – atskilo gabalas su G. Vagnoriumi ir visa tuometine valdyba priešakyje. Paskui pasitikėjimo kredencialai buvo atiduoti R. Paksui. Tada pralaimėti rinkimai.

Kada vėl laimėta – priešakyje buvo A. Kubilius. Neatrodo, kad jam tie klausimai būtų rūpėję. Kita vertus, jau ir persvaros tokios nebeturėta, kad tokius nusistatymus lengvai įgyvendintum.

Ar dar yra kam tuo rūpintis šioje partijoje dabar? Pavienių žmonių, neabejoju, yra. Bet ar jie sudaro politinę jėgą, kuri prisiimtų šį uždavinį kaip savo programos dalį ir to nuosekliai siektų? Nesu tikras.

Kiekvienu atveju Lietuvai tai lieka kaip politinis uždavinys, kurį atlikti anksčiau ar vėliau vis tiek reikės.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2018-03-17 7:30

Pikc, dekoju uz tipiska pidrijoto atsakyma, kai vietoj kontrargumento i issakyta minti, siuo atveju i faktu palyginimus savo salies istorija zinantiems zmonems, kontrargumentuojamas oponentas.
Nieko nauja, metodika istobulinta zinomos kontoros is Lubiankos aikstes ir placiai taikoma tautisku valdziunu, ir pidrijotu-entuziastu(is abieju pusiu, tiek Kremliaus, tiek tautiskuju). Ir tai pagrindinis pozymis padeda(n)s atpazinti ta publika is kokio ji kibiro.

Pikc       2018-03-16 23:16

Na, į “jokūbėlį” dėmesio kreipti neverta - tas liberastinis padarėlis tiesiog liguistai nekenčia tautinio patriotizmo, tad pavems bet ką. wink

Dzeikas       2018-03-16 6:11

Kurui:
Nedidelis skirtumas: Grinius buvo nrryztingas taikos metais,kai valstybei NIEKO negrese.Smetona ryztingas su kariuomene pries beginklius karo stovyje gi…
Ar pajutai skirtuma,pidrijote?

kur kartais atrodo       2018-03-15 23:30

Bet gerai, kad tuomet buvo nuversti valstiečiai-liaudininkai, nes toks chaosas buvo beprasidedąs. Ir dabar taip garbinamas prez. Grinius buvo toks silpnas, toks neryžtingas. Smetona tada Lietuvą išgelbėjo.
Niekaip neišeina lyginti šiandienos ir tų laikų.

Kartais atrodo,kad       2018-03-15 20:14

scenarijai kartojasi.Tarpukariu buvo nuversti valstiečiai liaudininkai.Po to buvo okupacija.Dabar vėl konservatoriai nori nuversti valstiečius,organizuoja primityvius mitingus…Ar neseks vėl okupacija?

Siaubas...       2018-03-15 16:09

Tie nužudymui klūpantys vaikinukai Respublikos vedamajame ir aplink Landsbergio Grybauskaitės,Dušanskio nuo nuotraukos…laikas išsiaiškinti.Siaubas…

Nedezuok!       2018-03-15 14:41

Kasčiūnas susidirbo su vokiečiais ir pararado garbę - pasitikėjimą. Parodė mums, kad yra bailokas ir nėrė į krūmus. Šitaip apsijuokti - nebepatikimas. Dagys nežinai iš kokios partijos, iš kur atėjo, ane? Na, o Ažubalis ką ten kadais norėjo pargriauti, irgi nežinai? Kreivys karjeristas - valdžia bet kokia kaina, tiesa?

dėkoju p. Vidmantui       2018-03-15 13:57

Iš šiuolaikinių konservatorių gretų, kaip padorius žmones, išskirčiau šiuos asmenis: Lauryną Kasčiūną, Audronį Ažubalį ir Rimantą Dagį. Kiti visi, ypač partijos senimas, primena sovietinius funkcionierius, kuriems svarbiausia per partiją ieškoti naudos sau. Nežavi ir jaunieji konservatoriai, nes nepasižymi nei gabumais, nei patriotiškumu, tačiau apstu arogancijos ir storžieviškumo. Jiems visiems Lietuvėlė - nusispjaut. Galima išduoti gimtąją kalbą, pasisakyti už tradicinės šeimos ardymą, už dvigubą pilietybę, tai yra už išsivaikščiojančią Lietuvą. Tokie tad valstybininkai kabutėse.
Pabaigai dar pasakysiu kokį įspūdį man sukelia konservatorius D. Kreivys - ryžtinga eisena, labai ilgos rankos ir visada didelis portfelis. Veido išraiška tokia, tarsi sakyte sako - reikia valdžios.

Dzeikas       2018-03-15 12:44

Turekite dar biski kantrybes: Venckienes ir Mergaites bylos baigtis parodys ar esame nugalejusio Chamo salis negriztamai.

taip       2018-03-15 12:22

Revanšistams iš prigimties niekad ne vėlu. Nors savo laiku vieni turėjo Slaviną, kiti Lileikį akiratyje. Jei užkliuvo Europos teismo sprendimas, tąsysimės be galo.

Stalin - Churchill Pact, 15.10.1939       2018-03-15 12:10

Pamiršai, kad toje partijoje būta suprantančių Maskvą narių, todėl ir ši partija vėliau buvo suskaldyta į tris partijas? O viena iš tos partijos skaldytojų dabar puikuojasi ES parlamente, apkvailinusi jaunąjį G. Landsbergį ir įviliojusi į spąstus. Manau, jai talkino ta pati sena anų laikų chėbrytė Konservatorių partijoje. Partiją skaldė, kurdami antilandsbergines partijas: Vagnorka su Ožkelyte, Iročka, kuri, tiesa, vėliau atsidievagojo nuo to gėdingo antilandsberginio pareiškimo, anuomet, bet kas gali tokių iročkų ar ožkelyčių nuoširdumu patikėti, a? Kitą antilandsberginę partiją, iš tos pačios Konservatorių partijos, kūrė Žiemeliai - garsioji nuotaka su buvusiu politruku, pamenate, taigi. Partija buvo suskaldyta į tris partijas, kaip ir dabar tą partiją drapalina ir drapalins visokios baltosios pirštinės ir agresyvūs internaciukai partijoje, neigiantys europines tautas, europinę civilizaciją ir jų suverenias teises – teisę išsaugoti nacionalines tapatybes, identitetą, kalbas ir pan.

Kas galėtų...       2018-03-15 12:10

Kas galėtų paneigti, kad TSLKD ir yra pagrindinė Kremliaus priedangos organizacija Lietuvoje?

$+$       2018-03-15 10:58

Būtent, pavėluota. Lygiai tokia pat demagogija yra “posmai sakymų” iš balkonėlio vasario 16 proga. Lyg tai kalbėtų žmogus, nebuvęs faktiniu šalies vadovų du metus, nebuvęs Seimo pirmininku keturis metus. Lyg tai ne jo vadovaujama partija, turėjusi dauguma Seime,formavo Vyriausybę, skyrė ministrus.

Viskas buvo jo rankose: ir Įstatymų leidžiamoji valdžia, ir Įstatymų vykdomoji valdžia. Reikėjo tik dviejų dalykų - valios dirbti valstybės labui ir kompetencijos valstybės valdyme. Akivaizdu, kad nei vieno, nei kito nebuvo.
⤵⤵⤵
P.S. prieš keletą dienų per LRT radiją girdėjau kaip buvo piktinamasi tuo, kad prie V. Landsbergio straipsnių yra daugiausiai komentarų ir didžioji dalis iš jų yra neigiami. Klausimas retorinis: už ką gerbti žmogų, kuris Tautos dalį, surinkusią 300 000 parašų, išvadino “dūmais”. Kaip šauki, taip ir atsiliepia.


Rekomenduojame

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.