Įžvalgos

Vidmantas Valiušaitis. Nustebčiau, jeigu bent vienas iš šių atvejų baigtųsi teisiniu procesu

Tiesos.lt redakcija   2017 m. balandžio 14 d. 2:00

29     

    

Vidmantas Valiušaitis. Nustebčiau, jeigu bent vienas iš šių atvejų baigtųsi teisiniu procesu

Atrodo, kad Gretos Kildišienės atvejį greitai teks minėti su pagarba. Kaip aukštą pilietinio susipratimo ir politinio padorumo atvejį. Paslydo, pargriuvo, atsikėlė, nusipurtė, atsiprašė, išėjo.

Palyginkim, kaip atrodo šitam kontekste kiti: Eligijus Masiulis, Gintautas Kėvišas, Mindaugas Bastys, Gintaras Steponavičius?..

Čia gi ne kažkokie lapės kailiniai! Ir net ne krokodilo odos batai! Čia operacijos, apie kurias sakoma, kad niekas taip nesuvienija žmonių, kaip pinigai, nelegaliai perduodami iš rankų į rankas.

Bet jie neprisipažįsta. Laikosi „didvyriškai“, iki paskutinio šovinio! Ir „plikom rankom“ jų nepaimsi.

Kadangi žaidžiama čia jau „kitoje lygoje“. Ir galioja čia jau ne moralės, bet jėgos dėsniai, t.y. ne padorumo imperatyvas, bet galios potencialas. Galios rodyti tariamą teisuoliškumą (advokatų teisinės ekvilibristikos dėka) ir galios generuoti „įvaizdį“ (žinių sklaidos kanalų patarnavimu).

Net ir visiško moralinio kracho atveju, kaip tai nutiko ponui Masiuliui, turint tam tikrą „socialinį ir ekonominį potencialą“, galimas bent dalinis „reputacijos atsiskalbinėjimo“ procesas – tą ir matome viešojoje erdvėje.

Laikui bėgant žmogaus įvaizdis palaipsniui „taisosi“: apmiršta „neapdairiai“ pasielgęs politikas ir prieš mūsų akis stojasi „sumanus, perspektyvus“ jaunas verslininkas…

Nustebčiau, jeigu bent vienas iš šių atvejų baigtųsi teisiniu procesu. Manau, kad tai prieštarautų „instrukcijoms“. Teisiniai procesai yra skirti „apatinės lygos“ žaidėjams. Čia ne tie, kuriuos tai liestų. Kodėl?

Nuobodu kartotis. Rašiau prieš penkerius metus. Niekas nepasikeitė. Tad ir rašyti iš naujo neverta.
Tada atkreipiau dėmesį, kad ypač vertas dėmesio punktas dėl partijos paskirtų vadovų, „kurie padarė žalą mūsų reikalui arba sukėlė pavaldinių pasipiktinimą“ – jų „negalima traukti baudžiamojon atsakomybėn“.

Ką su jais daryti?

Instrukcija paaiškina: „Dėl stambių pažeidimų juos reikia skirti į kitą panašų ar dar aukštesnį postą. Blogiausiu atveju juos reikia skirti į kokias nors vadovaujamas pareigas ir laikyti kadrų rezerve.“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pavyzdys       2017-04-15 12:24

E. Masiulio bute darant kratą STT atvažiavo su negaliojančiu kratos nutarimu: mat ten SĄMONINGAI buvo įrašytas kito žmogaus asmens kodas, ir kitas adresas.  Masiulis per TV šaiposi ir džiaugiasi, kad bus išsuktas. Kratos veiksmai neteisėti, nes STT veikė ne pagal teismo nutartį, o savavališkai. STT tyčia sugadina tyrimus. Liberalai - angelai. STT - angelai. Prokurorai - angelai. Lietuva - rojus. Ir kodėl tie žmonės skundžiasi? Kodėl jie tūktančiais bėga iš tėvynės palikdami tėvelių kapus.

Dzeikas       2017-04-15 10:21

Analitikui:
jeigu jusu komentara laikyti tipiniu lietuvisku, tai galima pasidziaugti socialines idejos progresu Lietuvoje. Nutrukus sajudiniams nuo grandines “sajudinis uznugaris” laisvos Lietuvos ausroje buvo puiki indulgencija bet kokiam vogimui ir korupcijai.
“Vagis? Na ir kas.Taciau savas!” motto su kuria III Lietuvos respublika grizo i pasaulio istorija.Bande tiesa leisti SNO tribunoje dujas a la “morali politika”, bet po to kai KLR liepe pasirinkt ji ar Taiwanas buvo suvokta “gera proga patyleti” posakio ismintis.
Na per 25 metus daaugom iki idejos, kad vagis savas but negali.Yra pagrindo optimizmui.

GED       2017-04-15 8:45

O kur Maldeikienė?Aišku paltuko čia nėra,tai ir bobiško pavyko nėra.

Analitikas       2017-04-14 22:51

O kyšininkavimas ar nera pats tikriausias tevynės išdavimas ir tarnavimas priešu interesams ?
Kodel niekas apie tai nekalba ? Priešu žiniasklaidai suteikiama neribota galimybė eskaluoti siuos faktus ir menkinti Lietuvos valstybe.Be to,uzsienio spec.tarnybos gauna dar viena iranki politiku santazui,ko pasekmes gali buti labai skaudzios. Kodel liberalai taip inirtingai neige pedofilijos egzistavima?
Gal todel,kad kazkas labai nenorejo ,jog sugriutu visas pedoinformatoriu tinklas,issipletojes valdzios strukturose. Jei siulas butu pradejes vyniotis, visa šita Lietuvos išdaviku slaptoji bendruomene butu apsišvietusi ir sugriovusi ilgai ir sekmingai veikiančia,kompromatu paremta agentura.
Iškrypimai ir korupcija yra pagrindiniai šantažo irankiai bet kokios žvalgybos rankose.
Todel ir kovos priemones turi buti adekvacios.Kaip už tevynes isdavima.

Pasirodo, mūsų Purų Juliukas       2017-04-14 20:23

ne tik geležinės logikos mažaraštis, galintis postringauti visomis temomis, bet dar ir kuklus bei sąžiningas - visų pirma, savo atžvilgiu.
Vadinasi, jo vertinimais galime pasitikėti, bo visi kiti, tai žinote, velnio nešti ir pamesti.
Štai taip.

Julius Puras       2017-04-14 20:15

Aktyvem komentatoriui kurem ne vienodai kas dedasi pasaulyje. Štai kas aš čia ir daugiau niekas.

Bravo, Juliau Purai, logika geležinė       2017-04-14 18:15

beje, o kam priskiriate save, jeigu visi visi (!) velnio nešti ir pamesti?

Julius Puras       2017-04-14 18:12

Pratesent tai nėra jokio skirtumo tarp Karbauskio Kildišienės Kubiliaus Landsbergio ir t.t. Lietuvoje nėra nei vieno politiko nei vieno žurnalisto nei vienos žiniasklaidos priemonės ir panašiai, kuriais būtų galima pasitikėti. Visi velnio nešti ir pamesti.

Julius Puras       2017-04-14 17:41

Pratesent jeigu žmogus yra apsimetėlis, melagis, nesąžiningas tai tarp didelio ir mažo nusikaltimo nėra jokio skirtumo. Tai vienas ir tas pats kriminalo protas.

Julius Puras       2017-04-14 16:53

” Dėl stambių pažeidimų ” ką galvoju kad nėra stambių arba smulkių pažeidimu. Tai yra vienas ir tas pats. Bandimas juos visuomenės akyse mažinti arba didinti tai yra visuomenės apgaudinėjimas.

Tarabilda Redakcijai       2017-04-14 15:49

Blokuokit pagaliau piktybinį kalbos įstatymo pažeidėją Julių Purą. Portalas gali susilaukti baudų iš Kalbos komisijos, jei nesiims deramų priemonių prieš tyčinį lietuvių kalbos darkytoją viešojoje portalo erdvėje.

baisiau už KGB       2017-04-14 14:52

Pinigas veikia baisiau už kgb… Ir tie jų ėmėjai yra baisesni - viską parduos, apjuodins, save išteisins…

Jei dėl       2017-04-14 14:14

Basčio.Žinoma,jo flirtas su Rusija buvo pavojingas,bet ar čia tuo pačiu nėra konservatorių noras nusodinti socdemus ir koalicijoje užimti jų vietą nelabai tinkamu būdu.Labai pasibranginus?

Mazvaikis       2017-04-14 13:11

tas Julius Puras.Ta pacia plokstelia puse metu suka.

Agnė       2017-04-14 12:09

Pasvajokim ir praeis. Aš netikiu.

pritariu       2017-04-14 11:57

Labai geras straipsnis. Pataikyta tiksliai. Aš taip pat manau, kad nei vienas iš šių ponų “nesės”, kaip “nesėdo” daugelis iki jų. Tokia praktika Lietuvoje įsitvirtinusi jau nuo seniai. Praeis daugiau laiko, šis reikalas užsimirš, užaugs jauna karta ir vėl bus galima išvysti šiuos ponus besipuikuojančius politikoje.

albina       2017-04-14 8:54

Straipsnis dešimtukui!Auksinė išmintis:ką padarysi,yra kaip yra.Išdidų ŽMOGŲ patraukia nuošalėn už kailinukus,o MENKYSTOS išpučia žandus ir kiaulės akim aiškina,kokie jie švarūs.Jie netgi korupciją naikina,liaudžiai gerą gyvenimą žada!Stebuklas,kad dar ne Mockaus televizijoj savo švarką plauna Masiulis,maloniai klausinėjamas Žiemytės! Tiek supuvimo per ketvirtį amžiaus!

ruta       2017-04-14 8:48

...jooo,Lietuvoje , Rusijoje ,  bendros politiku , valdininku , .........., vagystes, suartina ..

Pūrai       2017-04-14 8:13

Su žurnalistais Lietuvoje nėra jokio reikalo kalbėti ir atsakinėti į durnus klausimus.

šlovė VSD ir KGB rebiatoms !!       2017-04-14 8:10

puikiai dirba KGB ir VSD rebiatos - ruskeliai naikina Lietuvą kaip tik gali
(su labai didele nauda sau ir kolaborantams)

Julius Puras       2017-04-14 7:47

Misteris Valiušaitis dar kai ką “pamiršo” parašyti kalbėdamas apie Kildišiene kaip vos ne apie garbingiause moteri Lietuvoje. Jis “pamiršo” parašyti kad Kildišienė vengia žurnalistų. Lietuvoje pasirodo jau kaip norma tapusi kada politikas venge žurnalistų. Ir vengia atsakinėti į žurnalistų klausimus. “Valstiečiai” skaidrūs kaip dumblas.

Julius Puras       2017-04-14 7:40

Kad žmogus nieko neišmano pasakyti reikia pačiam išmanyti. Tai kuom skiresi iai nuo ei pagal jūsų prota? Kur logika?

situacija       2017-04-14 6:55

Mano tėviškėje apie tokius personažus kaip išvardinti straipsnyje ponai sako taip(atleiskit už neliteratūrinį išsireiškimą): žiūri, kaip šikantis katinas.
Pritariu Dzeikui, kad reikėtų nusukti nosis, bet viskas yra apsivertę dėl aukščiausiųjų ir pagal pavyzdį tapo norma mažutėliams, kurių tik dalis atsparūs. Iš inercijos riedėsim ilgai, nes gėdos nebeturim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gal išties paskutinioji?       2017-04-14 6:11

analfabetas Julius Puras postringauja apie garsų logiką bendrinėje lietuvių kalboje…
ir dar apie sąžinę, nors nieko apie tai neišmano…

Julius Puras       2017-04-14 5:53

Yra dvi logikos. Garsų ir algoritminė. Garsų logika bendrinėje lietuvių kalboje yra devalvavusi. Jūs neskirete ia nuo e, ja nuo je kaip ir iai nuo ei.  Tai kur jūs matote bėda?

Kalba ne apie pinigus kalba apie sąžine.

Juliui P.       2017-04-14 5:18

Pakampei rašosi taip: pakampiai gale iai.
Karbauskio pinigai smirdi kitaip negu šitų apie kuriuos rašo str. autorius.

Dzeikas       2017-04-14 4:39

Ir jeigu autoriaus implikacijos teisingos - priesnuodzio ar vaistu tam beveik nera.Labai sunku pagydyti organizma, kai nuodai neisvemti, o praeije skrandzio, kepenu ir zarnu filtrus pasklido po visa organizma, visas jo sistemas iki pat lasteliu (pastarasias nepavyko apnuodyti visas, totaliai.Ta rodo toiu straipsniu pasirodymas) imtinai.
Kalbant analogiju kalba, arba jus multimilijonierius galintis uzmoketi uz supermodernia klinika kuri jus metus kaip klecka vartytu ir superbrangiais vaistais ir priemonemis reabilituotu, pvz.kasdien 100% kraujo keitimas metu begyje, - arba sukelt apnuodyto organizmo temperatura ant audiniu atrofijos ribos 42-43C su viltimi, kad nuodai susiskaidys ir pasisalins patys is nepalankios terpes.

Dzeikas       2017-04-14 4:24

Laisvajame pasaulyje veikia tam tikri padorumo filtrai.Tokie masiuliai jeigu ir issukti advokatu nuo kriminalines atsakomybes tai tampa socialiai raupsuotais ir KAS JUOS PALIECIA - socialiai patenka i “neaiskiu tipu” kompanija.
Lietuvoje sis filtras neveikia.
VeikE bendradarbiavimo su KGB ostrakizmo filtras, pamenate , kaip Tetusis soko salin tarsi derva apipiltas nuo “apsisvietusio” V.Cepaicio.O Juk pastarasis ragais zeme are Nepriklausomybes dirvonuose. Bet ir tas filtras atrofavosi:p.Grybauskaite i kaltinima bendradarbiavimu su burokevicininkais atreze trumpai - “nekalbesiu”.
Patenkinti? tada eikite dirbt.Ne cholopu reikalas ponu nuodemes.

Julius Puras       2017-04-14 1:42

Prie tų antrų pavardžių misteris “pamiršo” paminėti Kildišienės rėmėja Karbauski. Beje pastarasis toje istorijoje dar ir apsimelavo. Bet kas jam. Kepure tik užsimaukšlino ant akių. Pilnos pinigų kišenės ir pilni pakampei pakaliku. Karbauskiui tai tik gyvenk ir žvenk.


Rekomenduojame

Romualdas Ozolas. Išsivadavimas: jėgų struktūra ir sąveika (II)

JAV kartu su sąjungininkais smogė taikiniams Sirijoje: kitos išeities nebuvo. Rusija perspėjo: bus pasekmių

Darbo inspektoriai nutarė įsitikinti patys? Ilonos Tiknienės liudijimas apie Meškuičių gimnazijos profsąjungos narių persekiojimą

Dainius Paukštė. Pirmasis žvilgsnis į Demografijos, migracijos ir integracijos politikos 2018–2030 m. strategiją

Kauno forumo DEKLARACIJA: kauniečiai už gyvąją Lietuvą

Andrius Švarplys. Apie Gorį – Platono olą Gruzijoje

Algimantas Rusteika. Steigiamas Kauno forumas: dabar ir vėl yra Pradžia

Apskritojo stalo diskusija „Partizaninio karo problematika istoriografijoje“. Vidmanto Valiušaičio komentaras

Vytautas Radžvilas: „Lietuvos naikintojai turi suprasti – žaidimas baigtas“

Advokatas Šarūnas Vilčinskas. Galimi sunkumai Čikagoje

Dr. Vaidotas Vaičaitis: teisingumo jausmą reikia ne tik turėti, bet ir mokytis jį atpažinti

Algimantas Zolubas. Žirgelis Lietuvoje

Vytautas Radžvilas. Išdavusieji laisvę (III)

Vytautas Leščinskas. Medžiai, pasmerkti sušaudyti, arba pasivaikščiojimas su žurnalistu ir rašytoju Romu Sadausku po slaunų Vilniaus miestą

Rumunijos piliečių iniciatyva surengti referendumą dėl santuokos apibrėžimo (video)

Valdas Vasiliauskas. Autobusas be keleivių. Kas?

Verta prisiminti. Antanas Maceina. Dabartiniai mūsų rūpesčiai

Nuo bačkos. Premjeras Saulius Skvernelis raportuoja: „Pasiekėme istorinių rezultatų“

Dalia Staponkutė. O medžiai buvo dideli…

Romualdas Ozolas. Išsivadavimas: jėgų struktūra ir sąveika (I)

Siūlome prisiminti. Viktoras Orbanas Lietuvoje: 2012-ųjų kalbos ir tyla 2018-aisiais

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: „Lietuva pamažu atsikrato nelaimių šleifo ir patenka tarp ketvirtadalio laimingiausių valstybių pasaulyje“

Kam partijos ištaškė beveik 7 milijonus

Vytautas Radžvilas. Išdavusieji laisvę (II)

Justas Mundeikis. Sąžiningo atlyginimo skaičiuoklė

Viktoro Orbano partija rinkimuose užsitikrino konstitucinę daugumą

Kreipimasis į piliečius dėl ES lėšomis masiškai naikinamo miesto medžių paveldo Lietuvoje – ruošiamas kolektyvinis ieškinys (renkama informacija)

Vytautas Sinica. Apie genderizmą (ilgas)

Vytautas Rubavičius. Lukiškių aikštės ateitis jau seniai buvo nulemta?

Algimantas Rusteika. Durniasklaida

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.