Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija

Vidmantas Valiušaitis. Nuo kada Lietuvoje sprendimai priimami spėlionių, prielaidų ir interpretacijų, bet ne faktų ir nepaneigiamų įrodymų pagrindu?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. liepos 31 d. 1:27

23     

    

Vidmantas Valiušaitis. Nuo kada Lietuvoje sprendimai priimami spėlionių, prielaidų ir interpretacijų, bet ne faktų ir nepaneigiamų įrodymų pagrindu?

Pirmadienio vakarą LRT televizijos laidos „Dienos tema“ tiesioginiame eteryje Vilniaus meras Remigijus Šimašius, teisindamas savo apgailėtiną „parėdymą“ imtis šeštadienio paryčių pogromo, ir vėl kartojo jau ne kartą kaip nepagrįstas atmestas prielaidas, spėliones, išvedžiojimus. Deja, laidos vedėja Nemira Pumprickaitė, skyrusi pakankamai laiko tą dieną ne kartą kalbinto mero išvedžiojimams, jo pritrūko Vidmantui Valiušaičiui, tarsi ir pakviestam pakomentuoti mero pasisakymų pagrįstumą. Kviečiame susipažinti su tuo, kam pasakyti, o tuo labiau – išsamiai aptarti visuomeninis transliuotojas vis neranda laiko.

[...] nebuvo daug laiko „Dienos temoje“ reaguoti per Skaipą į mero pasakymus, kuriuose netikslumų ir prasilenkimų su faktais buvo nemaža.

Pavyzdžiui, R. Šimašius aiškino, neva „J. Noreika vis dėlto prisiėmė nacių okupacinės valdžios atsakomybę izoliuoti žydus gete, atimti iš jų turtą.“

Nemanau, kad meras sąmoningai kalba netiesą, manau, tiesiog nežino istorijos.

Holokausto atminimo muziejaus Vašingtone dokumentų kolekcijoje saugomas įdomus vaizdo įrašas. 1985 m. sukurto ir pasaulyje išgarsėjusio filmo „Šoa“ apie žydų naikinimą autorius ir režisierius Claude‘as Lanzmannas, prisistatęs svetimu vardu, apsilankė pas buvusį Šiaulių gebietskomisarą Hansą Geweckę ir slapta kamera įrašė ilgą pokalbį. Daugiau kaip valandą Gewecke ten kalba apie savo veiklą Antrojo pasaulinio karo metais Šiaulių apygardoje, kai 1941 m. liepą jis buvo paskirtas šios srities komisaru.

„Atvykęs į Šiaulius, turėjau vykdyti Rosenbergo įsakymą – izoliuoti žydus getuose, – sako C. Lanzmannui H. Gewecke, kuris po karo sąjungininkų buvo suimtas, tardytas, bet laisvės atėmimo bausme nenubaustas, nepaisant to, kad jau patys pirmieji jo įsakymai, tapus Šiaulių gebietskomisaru, paskelbti Šiaulių laikraštyje „Tėvynė“ 1941 m. rugpjūčio 13 d., buvo susiję išskirtinai su žydų atskyrimu ir izoliavimu. – Rozenbergas pasakė, – tęsia toliau Gewecke, – kad Šiauliuose žydai ir prieš karą gyveno gete. Uždarymą į getus Rozenbergas laikė humanišku dalyku“.

Kalbėdamas apie žydų izoliavimą getuose, Gewecke niekur nemini lietuvių.

Tą Rozenbergo įsakymą, Gebietskomisaro Geweckės nurodymu, vykdę „Ordensjunker‘iai“ – Vokietijoje specialiai parengti fiziškai stiprūs vyrai, fanatiški naciai, jų buvo atsiųsta į visus apygardų komisariatus, taip pat ir į Šiaulius. J. Noreikos Geweckė visai net nemini. Tačiau jis mini kitus – Šiaulių burmistrą Linkevičių ir dr. Juozaitį.

ČIA pateikiamoje straipsnio nuorodoje galima susipažinti su H. Geweckes įsakymų faksimilėmis.

Panašiai vyko kitur, sakysim, Kaune,

Netrukus po to, kai vokiečių kariuomenė užėmė Lietuvą, į Lietuvos laikinosios vyriausybės posėdį „atvyko pulk. Bobelis ir pranešė gen. Pohl [karo lauko komendantas – V.V.] reikalavimą, būtent: karas tęsiasi, vokiečių armijai yra labai svarbu, kad fronto užnugaris būtų saugus. Reicho vyriausybė žydus laiko nepatikimais, priešingu elementu. Jie turi būti izoliuoti. Trumpai – uždaryti į getto.“

Kazys Palčiauskas, to meto Kauno burmistras, taip apie šį epizodą liudija: „Kauno komendantas plk. J. Bobelis atvyko į Rotušę ir burmistrui pranešė, kad gen. maj. Pohl reikalaująs Kauno m. žydų tautybės gyventojus iškeldinti į atskirą miesto dalį gyventojų saugumo sumetimais [išskirta Palčiausko – V.V.]. Žydų bendruomenė esanti stipriai infiltruota besislapstančiais komunistais, kurie galį apšaudyti per miestą pražygiuojančius vokiečių karius ir tuo būdu išprovokuoti keršto-baudimo akciją prieš nekaltus miesto gyventojus. To meto sąlygomis motyvas atrodė įtikinantis. Žydų tautybės gyventojų koncentracija veiktų preventyviai: išsišokimas prieš vokiečių karius sudarytų tiesioginį pavojų patiems žydams. Todėl savivaldybė turinti pasiūlyti miesto dalį, į kurią žydų tautybės gyventojai turėtų persikelti. Buvo parinkta Vilijampolė, nes ten nuo seno tirščiausiai žydų gyventa.“ (K. Palčiauskas, Pastabos apie žydų tautybės gyventojų iškeldinimą į Vilijampolę 1941 m., priedas prie autoriaus 1974 m. rugpjūčio 30 d. laiško J. Brazaičiui.)

Plačiau žr. ČIA.

J. Noreika taip pat jokio turto – nei žydų, nei kieno nors kito – neatiminėjo. Turtą visų pirma atėmė sovietinė komunistų valdžia, 1940 m. birželio 15 d. okupavusi Lietuvą. Nacionalizuota buvo praktiškai viskas – nuo žemės, įmonių, nekilnojamojo turto iki asmeninių santaupų. Kai Lietuvą užėmė vokiečiai, jiems nieko nacionalizuoti nebereikėjo, jie tik paskelbė, kad visas sovietų valdžios turtas nuo šiol yra Trečiojo Reicho nuosavybė. Jau 1941 m. birželio 25 d. buvo paskelbtas Vokiečių karo vado įsakymas, kuria be kita ko buvo pasakyta:

„Ginklus, amuniciją ir visokią karo medžiagą, taip pat sumuštos Raudonosios armijos ir sovietų įstaigų nuosavybę reikia tučtuojau perduoti artimiausiam vokiečių kariuomenės daliniui arba artimiausiai komendantūrai arba praneši kur tai yra. [...] Taip pat reikia tuojau pranešti, jei kur yra pasislėpusių sovietų karininkų, kareivių ir bolševikų komisarų. Kas nuslepia sovietų karius arba ginklus, amuniciją ir kitokią SSSR nuosavybę arba ją pasisavina, bus sušaudytas. Taip pat bus sušaudytas, kas pasipriešins arba bandys susisiekti su priešu.“

Šio ir kitų dokumentų faksimilės – šiame straipsnyje ČIA.

Nors šiuo straipsniu buvo kreiptasi į Vilniaus merą asmeniškai, panašu, kad to jis neskaitė, nes kartoja pagrindo neturinčius dalykus.

Jis tvirtino, esą K. Škirpa ragino „atsikratyti žydų“, bet nutylėjo, kad jau 1941 m. birželio 25 d. laisvojo pasaulio spauda yra aiškiai perdavusi K. Škirpos nusistatymą ir parašiusi juodu ant balto: „žydai Lietuvoje persekiojami nebus“, „pulk. Škirpa uždraudęs žydų persekiojimus Lietuvoje“?

Tai yra faktas. Su juo reikia kažką daryti. Negalima apsimesti, kad jo nėra.

Vilniaus tarybos m. posėdyje meras citavo žodžius, kuriuos priskyrė K. Škirpai, nors tie žodžiai nebuvo K. Škirpos. Dar daugiau. Jis nepasakė ir nepateikė įrodymų, kad tie žodžiai Lietuvoje tikrai buvo viešai paskelbti ir tai neabejotinai turėjo pasekmių. Kaltinimai K. Škirpai, kuris Sukilimo metu sėdėjo Berlyne uždarytas namų arešte, grindžiami ne neginčijamais įrodymais, o prielaidomis, interpretacijomis, spėlionėmis. Net Genocido ir rezistencijos tyrimo centro pažymos konstatavimas grindžiamas tik prielaida, kad tai GALĖJO TURĖTI... Ar buvo paskelbtas, ar tikrai turėjo pasekmių – jie patvirtinti negali.

Nuo kada Lietuvoje sprendimai priiminėjami spėlionių, prielaidų ir interpretacijų, bet ne faktų ir nepaneigiamų įrodymų pagrindu?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tvankstas       2019-08-1 23:40

kalbant apie getus - “Todėl 1942m. sausio 20d. Vanzės konferencijoje buvo priimtas galutinis sprendimas žydų klausimu…”
Ši konferencija įvyko Lubiankoje padarius dokumentus, į ką teisiamieji atsakė dar Niurnbergo tribunole - neatitinka Vokietijos raštvedybos taisyklių, be to, 1942.01.20 pora dalyvių jau buvo pas Šv. Petrą, keletas dalyvių buvo už šimtų ar tūkstančio-dviejų km.
Nemojuokite Lubiankoje padarytais ‘dokumentais’ įrodymams.

stasys        2019-08-1 21:18

Stasys G ..nori mums parodyti kaip svarbu reaguoti į tai kas publikuojama rusiškuose informaciniuose laikraščiuose .  Tiesa sakant nesu tikras ar tas faktas išties svarbus Lietuvai .

Comme d'habitude       2019-08-1 8:37

The secret conspiracy to destroy the Europe and what we must do now to prevail? Wake up, Europe!

janina       2019-08-1 7:57

Lietuvos vyriausybės atsakingieji kadrai net nesugeba perskaityti archyvinių dokumemtų, o tiki tik vienos kenkėjos pateiktomis melo interpretacijomis ir kvilomis prielaidomis. Tuo 10 metų esame įsitikinę patriotiškai nusiteikę Šveicarijos emigrantai, kovodami už tai, kad nebūtų apšmežta senoji išeivija, paskelbiant ją Šveicarijos L. bendruomenę įkūrusią pogrindyje…

ttp://biciulyste.com/lietuviai-pasaulyje/janina-survilaite- kas-atsako-uz-teisini-iseivijos-istorines-veiklos-

to Milaičiui       2019-08-1 7:35

Tiesa seniai juos sukompromitavo, todėl elitas, mokslinčiai, mokslo pirmūnai seniai ją kriminalizavo, pridėjo “anti” dalelę ir tempia teisman, ir sodina Komjaunimo aktyvistai.

Jules       2019-08-1 7:24

Ne, aš girdėjęs apie Kasablankos konferenciją-besąlyginės kapituliacijos reikalavimą, kad Vokietija privalo žūti pagal Theodore N, Kaufman’o knygelės projektą - Germany must perish! Dabar, matyt, kažkas nusprendė, kad ir mes, lietuviai, turėtume išnykti pagal kieno ir kokią knygelę? Išgaruoti kaip dūmas, anot Maironio, lietuvių inteligentams padedant-jų rankomis, ypač VU absolventų ir docentų, neatsilieka ir VDU šiame mūsų perišimo reikale, nemanai? Ir dar: sakai, kad taip Komjaunimo, kolaboravimo su Blogio imperija, aktyvistas, ministeris Matoniams taip įsakė? Abejoju…

StasysG       2019-08-1 5:03

Iš tikrųjų, ir Rusija įsijungė į Lietuvos vidaus politiką dėl “istorijos falsifikavimo” ir jaunimo patriotinio auklėjimo. Vesti,ru šiandien skelbia:—- ” 1 августа 2019
“Каунас освобожденный: рассекреченные документы от августа 44-го”

На сайте Минобороны России открыт исторический раздел с архивными документами, посвященными 75-й годовщине освобождения Каунаса Красной Армией...Документы показывают изуверский режим гетто и ужас смертоносных “фабрик смерти”, которые нацисты организовали в Каунасе и его предместьях, рассказывают о страшных расправах гитлеровцев и литовских карателей над военнопленными и мирным населением.”Размещение на портале Минобороны во многих смыслах беспрецедентного информационного ресурса... ставит заслон набирающей обороты фальсификации истории, документально развенчивает многие её лживые мифы, становится важным элементом в системе военно-патриотического воспитания молодежи”

Milaičiui       2019-07-31 23:45

Tai nori pasakyti, kad tiek apsiskaitęs, bet ne tik Sesilio Rodeso negirdėj3s buvai, bet ir apie Vanzės konferenciją ne ką tegirdėjęs? Tamsta esi toks vaikštantis kompromitatorius. Rašai apie įdomius dalykus, bet iškart juos taip sukompromituoji!

Milaičiui       2019-07-31 23:42

Ne Kušneris skambino Pumprickaitei, o gerai informuoti šaltiniai URM nurodė matoniams kaip pateikti vienokią informaciją, o kaip kitokią.

Tomas       2019-07-31 20:20

gerb. Valiušaitis tikras karys ir vienintelis istorikas likęs Lietuvoi.Ačiū.

to kalbant apie getus       2019-07-31 20:17

O prancūzai nieko nesudegino? O kodėl “Chief US prosecutor Robert Jackson privately acknowledged in a letter to President Truman that the Allies have done or are doing some of the very things we are prosecuting the Germans for” pripažino ir manė kitaip savo slaptame laiške Prezidentui Trumenui, a? Tad kame čia reikalas? Mes ir prancūzai, jo manymu, taip pat elgiasi kaip ir kaltinamieji(“The French are so violating the Geneva Convention in the treatment of German prisoners of war that our command is taking back prisoners sent to them for forced labor in France. We are prosecuting plunder and our Allies are practicing it. We say aggressive war is a crime and one of our allies asserts sovereignty over the Baltic States based on no title except conquest. In violation of the first Nuremberg count of “planning, preparation, initiating or waging a war of aggression,” the Soviet Union attacked Finland in December 1939 (and was expelled from the League of Nations as a result). A few months later the Red Army invaded Lithuania, Latvia and Estonia, and ruthlessly incorporated them into the Soviet Union”). Kodėl LRT ir Lietuvos elitui, inteligentams, seimūnams, ES parlamento nariams nuo Lietuvos vėl prireikė tos dvigubų standartų maniakystės, a? Kas čia dabar atsitiko? Mes rengiami naujai okupacijai ar kaip? Kodėl tautos, valstybės ir žmonės nėra lygūs įstatymui? Žinoma, tai buvo neišsilavinusio mažaraščio nuomonė ir klausimas, pasirėmus R.Džeksonu, ne daugiau.

Tai sakot,        2019-07-31 18:33

kad Kušneris paskambino brazauskinei Pumprickaitei ir davė nurodymą, kaip lietuvius sumalti į miltus, ar kaip? Prašom patikslinti.

kalbant apie getus       2019-07-31 16:56

1940m. netgi buvo sušauktas SS Tribunolas dėl įvykių Liublino gete, kuriame kai kurie korumpuoti esesininkai apiplėšinėjo žydus. Kaltininkai buvo nubausti juos perkeliant į kitą vietą, o SS Tribunolas konstatavo, kad nežiūrint to, kas yra žydai, negalima iš jų tyčiotis ir jų apiplėšinėti. SS Tribunolas būdavo sušaukiamas itin retai, iš viso jis buvo sušauktas gal tik kokius 3 kartus, tame tarpe, kai 1944m. SS divizijos “Reichas” batalionas sudegino visą miestelį Prancūzijoje.
Viskas pasikeitė Vokietijai patyrus pralaimėjimą prie Maskvos ir JAV įstojus į karą prieš Vokietiją 1941m. pabaigoje. Todėl 1942m. sausio 20d. Vanzės konferencijoje buvo priimtas galutinis sprendimas žydų klausimu…

čia viskas aišku       2019-07-31 16:46

Šį kartą labai akivaizdžiai susidūrėme su Amerikos Žydų Kongreso spaudimu ir Trampo žento Džaredo Kušnerio piktnaudžiavimu įgyta valdžia. Dėl to ir Pumprickaitė pertraukinėjo Valiušaitį, nedavė jam kalbėti, bet padėdavo pilstyti iš tuščio į kiaurą Šimašiui. Nes matoniai iš LRT Naujienų redakcijos niekur nedingo. Jie net išpardavimą po 1,19Eur. per visus galus reklamuoja. smile
Faktai jų tiesiog nedomina.

,,Nuo kada"?       2019-07-31 16:38

Nuo tada, kai tauta pradedama rengti sodinti jurginus žaliesiems žmogeliukams pasveikinti. Turėtume pamatyti, kas čia iš tikrųjų vyksta (neduok, Dieve).

Milaiti,       2019-07-31 16:34

skalsu kalbos.

Ar šaudė       2019-07-31 11:20

tik vokiečiai ir jų talkininkai, atseit, lietuviai? O kiti nešaudė, neokupavo, nežudė, netrėmė, ane? Nebuvo segregacijos? Kas okupavo Iraną, Islandiją, kodėl Norvegija ėjo iš vienų okupantų rankų į kitas? Kodėl leista okupuoti Tibetą, Tuvą ir vykdyti ne taip seniai čečėnų genocidą Grozne - kariauti tik su milijonine tauta? Kodėl vieni galėjo deginti šimtais tūkstančių vokiečių, darbo klasės atstovus Vokietijos miestuose, ir nieko? Kodėl niekas nestabdė nei vieno bombonešio pagal prof.F.Lindemann’o planą? Ką apie tai sakė Hagos ir Ženevos konvencijos, juk Vakaruose kariaujančios pusės buvo šios Tarptautinės teisės signatarėmis iki 1949 metų, kol buvo naujai suredaguota, pakeista, papildyta ir pan.? Ko tyli VU ir VDU docentai arba naujai iškeptas konservatorius Mažylis ES parlamente, ko kinkas drebina, bet algą tai gerą ima, tiesa? Kubilius galėtų paraginti savo kolegą imtis iniciatyvos, kad šis pradėtų sakyti Tiesą iš ES parlamento tribūnos ir gėdinti Velnią(Blogį)? O gal yra stabdžiusiųjų Anglijoje tuos bombonešius ir ten yra tokių teisuolių alėja Londone ar kur nors kitur Vakarų Europoje? Ar ne žydų kilmės aukos ir sudeginti gyvi žmonės ištisuose miestų kvartaluose nieko verti? Jie buvo verti tik napalmo ir fosforo gerklėn, ane? O kaip buvo gyvi supleškinti karo pabėgėliai iš Baltijos šalių Dresden’e irgi nerūpi LRT dezistams ar MG Baltic dezi plaštakėms, ką? Negi visi, valdžion papuolę, dvigubų standartų maniakai ar kaip? Kodėl tai nerūpi Lietuvos ir Europos universitetų studentams, remiamiems mokslo pirmūnams, garsiems Lietuvos sportininkams, įvairių konkursų laimėtojams, garsiems artistams, meno, mokslo ir kultūros žmonėms, o va, jų vadinamiems lūzeriams, kažkodėl rūpi, tad kaip čia yra iš tikro? Ir išvis, ką veikė Kubilius, Razma, Degutienė, Mažylis, Juknevičienė, Abramikienė, Maldeikienė iki Gorbio, kaip stabdė okupaciją, kaip priešinosi kartu su garsiaisiais lddp-istais(eksbolševikais ir socialdimokratais) Sovietijos pasaulinei ekspansijai, gal yra žinančių? Kaip tokiai ekspansijai priešinosi dabartinis Užsienio reikalų ministeris? Norėtume žinoti, kokie jie drąsūs buvo kol Gorbis neleido? Tai buvo neišsilavinusio mažaraščio nuomonė, ne daugiau.

O čia kaip       2019-07-31 10:23

pasaulio Liberal - dimokratijai patinka Stalino Rusija ir jos kolchozai su pieno upėmis ir pan. Tiesiog rojus žemėje Sovietijos. Štai ką gali dezi propagandistai, VU Dezinfologijos mokslo docentai ir profesoriai. Mūsiškės Makarovos ir Maldeikovos su konservatoriškais kubiliais, jurgiais, iročkomis, raselėmis, su savo dezi propagandiniais traukiniais į Briuselį, žodžiu, turi iš ko mokytis:  https://www.youtube.com/watch?v=bB43lbY5Ifw

Tokio dezinformacinio       2019-07-31 9:39

puolimo lietuvių, Lietuvių tautos, atžvilgiu net drg.L.Brežnevo epochoje nebuvo, kokį dabar mums suorganizavo dezi LRT pagal pasaulio dezi propagandos tėvo, Edward Bernays, veikalą “Propaganda”. Gal pasimokė iš šito dezi propagandinio šedevro, kuri įkeliu su rusišku vertimu, nes angliškai gi ne visi supranta: https://www.youtube.com/watch?v=zKrQxXhNd2U

Stasys       2019-07-31 9:36

Labai apsimėšlino tas meriūkštis, iki ausų .... Ar gali toliau būti mėšlinas žmogutis sostinės meru ?

Visais laikais       2019-07-31 8:01

žydai gyveno getuose. Tai jų pačių išradimas ir toks sprendimas, kad neasimiliuotusi ir sulauktų progos savo biblijinės valstybės atkūrimui.

Bendri Joe ir Winnie sprendimai ir paktai       2019-07-31 7:57

Sprendimai priimami pagal dominuojančios Jėgos teisės principą - tai jau ir asilams Lietuvoje aišku, ne tik arkliams ir konservatorių politinėms davatkoms. Lietuvių valstybės nebuvo, o buvo Stalino Rusijos valstybės teritorija, laikinai okupuota Vokietijos. Karas vyko tarp Vokietijos ir Stalino Rusijos(Sovietijos) su jos galingaisiais sąjungininkais iš Liberal-dimokratinio pasaulio, ne su Lietuva ar tarp Lietuvos ir Stalino Rusijos. Lietuviai ne savo valia, o jėga buvo paimti tai į vieną kariuomenę, tai į kitą. Ar daug kas atsisakė iki 1990 metų tarnauti Sovietijos kariuomenėje? Lietuvoje gyvenę žydai buvo Sovietijos piliečiai, kaip ir jos tremiami Sibiran ir žudomi lietuviai. Skirtumas čia toks, kad lietuviai nei jų iki 1940 metų buvusi valstybė niekam karo nebuvo paskelbusi, o Pasaulio žydų bendruomenė buvo skėlusi karą Vokietijai 1933 metų kovo 24 dieną. Tiesa, o kas tokie karo metu nakčia degino lietuvių ūkininkų sodybas, kokie ir kieno, kokios kilmės partizanai?

yra dar aplinkybe       2019-07-31 7:55

Getuose buvo savivalda - seniūnai, teismai, policija iš žydų. Jie atrinkinko sušaudymui skirtus tautiečius. Tai kas jie - situacijos įkaitai ar holokausto vykdytojai, jei naciai ir juos sušaudė. Šimašius, buvę komunistai ir komjaunuoliai, Kuklainski šia tema nekalba, o paklausti reikia.


Rekomenduojame

Valdas Vasiliauskas. „Mūsiškių“ premjera: nei bravo, nei švilpimo. Nieko

Vygintas Gontis Statistikos departamentui: kaip susidaro tie 0,6% BVP, kuriuos neva skiriame mokslui ir studijoms? Ir kodėl jų niekas daugiau nemato?

Liudvikas Jakimavičius. Ir pasklido kvapas

Rasa Čepaitienė. Baubinimas

Vokietija įveda sienų kontrolę: Europos be sienų svajonė žlugo negrįžtamai?

Vytautas Radžvilas. Ne rinkiminio turgaus prekeivių, bet kovojanti partija!

Advokatas Jonas Ivoška. Ar Lietuva yra teisinė valstybė? (II dalis)

Pirmą kartą paskelbtas žydų žudikų Paneriuose sąrašas

Jie labai myli kultūrą

Algimantas Rusteika. Kodėl aš negaliu jos pamiršti?

Vytautas Sinica. Drakoniška? Absoliučiai. Proporcinga? Ne. Ar tai atgrasytų nuo atitinkamų pažeidimų ateityje? Neabejoju

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (II)

Advokatas Jonas Ivoška. Ar Lietuva tebėra yra teisinė valstybė?

Geroji Naujiena: Mūsų Viešpats Jėzus Kristus – Visatos Valdovas

Kodėl signatarui sopa širdį dėl Lietuvos?

Liudvikas Jakimavičius. Kultūrininkai ar „kultūrininkai“?

Rolandas Kačinskas. Susipažinkime: Graikijos garbės pilietis Zygmantas Mineika – sukilėlis, kuriam motina antrąkart padovanojo gyvenimą

Vladas Vilimas. Klausiate: ar pasitikime teismais? Bet apie kokius teismus kalbate, p. Šedbarai?

Arkivysk. Gintaras Grušas: Žinia, kurią mums skelbia prieš dvejus metus atrasti sukilėlių palaikai

G. Nausėda: „Jų keltos pilietinių teisių, tikėjimo, sąžinės ir žodžio laisvių, socialinio teisingumo idėjos žymėjo mūsų tautų atsivėrimą modernybei“

Iškilmingai palydėti amžinojo poilsio Rasų kapinėse atgulė Lietuvos žemės didžiavyriai – 1863–1864 m. sukilimo vadai ir dalyviai

Algimantas Rusteika. Prisiminimai apie ateitį

Ramūnas Aušrotas. Apie Laisvės partijos atstovų iniciatyvas, siekiant varžyti laisvę šeimose

Vytautas Matulevičius. Iš JAV galime prašyti tik kareivių ir tankų, bet ne teisėjų. O gaila

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (I)

Kviečiame į konferenciją–diskusiją apie gender ideologiją!

Mindaugas Buika. Tikėjimo sklaida statistikos veidrodyje

Vytautas Radžvilas. Netikros tikrovės ištakos. Pilietinė ir politinė visuomenė

Diana Nausėdienė: Kodėl mes išskiriame moteris? Pakalbėkime, ką patiria vyrai

Apie 1863–1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių gyvenimą ir mirtį, arba Lietuvos žemė grąžina savo didžiavyrius

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.