Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Vidmantas Valiušaitis. „Nagi, išgirskite, pagaliau, žmonių balsą, pone mere!..“

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 7 d. 8:08

18     

    

Vidmantas Valiušaitis. „Nagi, išgirskite, pagaliau, žmonių balsą, pone mere!..“

Joks Vilniaus meras per tris dešimtmečius nebuvo taip supriešinęs miesto visuomenės, kaip tai padarė R. Šimašius. Politiko uždavinys – ne „ekspertauti“, įrodinėti visuomenei, kokia ji „beviltiška“, bet girdėti visuomenės balsą ir veikti taip, kad politiniai jo sprendimai atlieptų visuomenės lūkesčius. Išmintingas politikas, padaręs stambią politinę klaidą, kokią padarė Vilniaus meras (į tai ne kartą buvo atkreiptas jo dėmesys, pateikti argumentai, mandagiai prašyta to nedaryti), į pasmerktus, perspektyvų neturinčius ariergardinius politinius mūšius nesiveltų, bet tiesiog vyriškai pripažintų: norėjau gero, bet neapskaičiavau, kad toks sprendimas nuvils per daug žmonių; noriu mieste santarvės, pritariu prezidento moratoriumui dėl atminimo ženklų, atstatom status quo.

Gautų daug politinių pliusų.

Bet ne. Jis ir toliau laikosi įsikabinęs savo klaidingo, visuomenę suskaldžiusio ir supriešinusio politinio sprendimo, kabinasi už „šiaudo“ aiškindamas apie „teisinį nihilizmą“ (ČIA), kai teisinį nihilizmą būtent jis pats savo veiksmais ir sukėlė. Visų pirma, sprendimu Vilnius m. taryboje dėl K. Škirpos alėjos (procedūrinius ir kitokius pažeidimus konstatavo opozicija, jos argumentų nebuvo klausoma, stumta buldozeriu, tad byla keliasi į teismus), o po to „naktiniu reidu“ prieš Generolo Vėtros lentą.

Todėl Prezidentas G. Nausėda čia visiškai tikslus: „Kartais vaikai išpila rašalą ant sienos ir sako: tėveli, ateik, tave mokytoja kviečia į mokyklą. Šiuo atveju, galiu pasakyti tik vieną: sprendimas neišmintingas, sukiršinęs visuomenę. Mes rasime šio sprendimo būdus, kaip padaryti taip, kad istorinė atmintis būtų gerbiama“.

Nepaisant to, R. Šimašius „pralaimėjęs nesijaučia“...

Nagi, išgirskite, pagaliau, žmonių balsą, pone mere!..

Žinių radijo klausytojų auditorijos nuomonė, tegu ir nėra labai reprezentatyvus rodiklis, bet tam tikras orientacinis visuomenės nuotaikų vektorius vis dėlto yra.

Ir ką jis rodo? 78,4 proc. žmonių nenori, kad naujai pakabintoji lenta J. Noreikai-Generolui Vėtrai vėl būtų nukabinta, ir tik vos 14,4 proc. tam pritartų (daugiau žr. ČIA).

Panaši proporcija buvo ir diskusijoje apie K. Škirpą bei mero iniciatyvą pakeisti K. Škirpos vardo alėjos pavadinimą: 85,9 proc. Žinių radijo klausytojų tam nepritarė ir vos 9,09 proc. tam pritarė (daugiau žr. ČIA).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Milaičiui(Bankrotas?)       2019-09-8 15:23

Joks tai ne KGB Čikagos biuras, tiesiog tingėjau versti, nes per daug garbės. Juolab, kad ir taip daugelis rusų kalbą dar moka.

naivu       2019-09-8 14:19

Valiušaitis tiesiog per geros nuomonės apie Šimašių. Pliurpalas Šimašius visišką savo impotenciją miesto reikaluose bando dangstyti vandališkais išpuoliais. Tik tiek.

Sosnovskio barščiai       2019-09-7 21:51

ah1 pagal rašliavos lygį ir turinį primena vinokurą,
bet nežinia kaip įsitikinti galutinai?

>ah1       2019-09-7 20:48

ryt per instruktažą pasiprašyk leitenanto perkeliamas į garažą mašinų plauti. Esi per bukas net trolinimui.

Deivis       2019-09-7 18:01

Koks jis ponas? Marksistinė žydoprostitutė tas Šimašius. Per daug garbės ponu vadinti.

stasys        2019-09-7 14:59

  - ponas meras neišgirdo žmonių nuomonės .Už nugaros teisiniai labirintai driekias kuriuose nesunku pradanginti tiek sena J.Noreikos atminimo lenta tiek procedūras kaip privaloma tokias lentas – turtu utilizuoti savo asmenine nuožiūrą ,,. O jei kas sugalvoja savivaliauti ...savo lėšomis grąžinant lenta į vieta ,  ans prispaudžiamas pilnu teisiniu svoriu ., pasirodo , tam reikalingas ne tik suderinimas su tais kurie švarina Vilniuje orą, bet ir tais kurie mielai nuo tos lentos pasislėptu po antklode. Gal jau ir Vilnių ne rusai puola o plikai skustas ‚nusenes‘ nacionalizmas . Ką gali žinoti kas dedasi mero galvoje ..

Almantas       2019-09-7 12:49

Nesuprantu rasanciu,kad Skirpos ar J.Noreikos-generolo Vetros klausimas supriesino visuomene.Uz J.Noreikos irSkirpos pagerbima pasisako 80% Lietuvos gyventoju ir tik 9% pries.Bet manau kiekvienoje Valstybeje atsirastu 10% padygniu kurie butu pasiruose isduoti-parduoti savo Valstybe.Tai apie koki cia zmoniu supriesinima gali eiti kalba.Tai yra LRT leksika uztai ji ir vadinama “purvasklaida”

Laimei ar deja (žiūrint kam),       2019-09-7 11:58

globaliu virtusio pasaulio sąlygomis jokių kompromisų galimybės, jokio vidurio tarp tiesos ir melo, gėrio ir blogio, grožio ir bjaurasties, šventumo ir nuodėmės nelieka niekam asmeniškai. Visi išbėgome į tiesiąją. Šventraštiškai tariant, visos kariuomenės juda link Armagedono ir ten jau užima pozicijas. Todėl ne metas brastoje keisti žirgus (pamatinius įsitikinimus, tikėjimą) .
Šimašius, nors ir yra menkai reflektuojantis liberalas (=reliatyvistas), jau apsisprendęs instinktyviai (aišku, tariamai sau naudingai).
Todėl jis elgiasi visiškai nuosekliai išpažįstamos neoliberalios ideologijos ir ją diegiančio pasaulinio tinklo atžvilgiu. Tad ar verta gaišti laiką ir švaistyti jėgas metai iš metų patarinėjant esmingai svetimos dvasios individams, personoms, užvaldytoms tokių ideologinių šmėklų (šito jie patys nepajėgūs įsisąmoninti), kaip elgtis yra teisinga, gera, gražu ir išganinga? Jie jau pasirinko kitą pusę, jiems vieta skirta kitoje Armagedono lauko pusėje? Ar ne geriau laiką ir jėgas skirti savo pozicijų stiprinimui, jėgų telkimui, sveikojo, gerojo prado tvirtinimui?
***********************************************************************
Vis dėlto Dievas težino, kuris net paskutinę valandą atsivers ir pereis į už eschatologinę Dievo Tautą pasiryžusių kovoti ir mirti pusę.
Tautos, už jų laisvę pasiaukoję ramanauskai-vanagai, generolai vėtros ir škirpos, kaip Dievo norėti, visos ir visi bus suburti į Jo Karalystę.
***********************************************************************
Dalykiškai taiklūs, tinkantys politiniam veikimui gerb. Vidmanto aptarimai. NK

Bankrotas?       2019-09-7 11:50

Tai jau KGB Čikagos biuras bankrutuoja, kad nesugeba išversti ne tik angliško, bet ir rusiško trolmėšlio? Džeikuti, galėtum tą padaryti ir nuotoliniu būdu, juk dabar tokios technologijos…

stasys        2019-09-7 10:46

Pramušus skylę  istorinės TIESOS naratyve sveika tikėtis jog pasipriešinimas tam tikros visuomenės dalies bus sulauktas ..“Tikru istoriku“ kompetentingos nuomonės suformulavimui reikia laiko ir kaip tam dykumų kupranugariui dėl lėtos medžiagų apykaitos galvoje ..paprastai tokios išvados visuomene pasiekia tik įvykiams jau įpusėjus . Man lieka vis dar neaišku kaip viena atminimo lenta gali sukelti tokį valstybės erzelį ? ar tai nereiškia kad mūsų visuomenė turi bėdą kuria bando tušuoti tie viską žinantis ir kompetentingi moksliniais laipsniais istorikai ? .Nesiplėsiu ir aiškinat kaip, MANO supratimu,  tie seni istoriniai naratyvai tampa visuomenės realaus gyvenimo dalimi ir kiek įsivaizduojamo skausmo sukelia visuomenei pabandžius į juos pažvelgti kitu kampu. Ar pakabinus į sena vietą nauja J.Noreikos atminimo lenta buvo pažeisti įstatymai ?  Tik tie kuriais Vilniuje karaliauja R.Šimašius ..per naktį priauginęs savo pavardei labai keistas inscenizacijas . Manau reikia toliau klausinėti iki pilno atsakymo .. tai kokiais argumentais R.Šimašius įrodinėtu kad šiandiena Vilnius yra ne tik Lietuvos sostinė  bet ir visos Lietuvos širdis ?  .

to neišturėjo       2019-09-7 10:45

Jokioje filmuotoje medžiagoje ar nuotraukose tų LRT minimų vėliavų niekam nepavyko užfiksuoti. Tokių nuotraukų nėra ir pačios LRT straipsnyje. Tomis menamomis vėliavomis nebent viena kitai šmėžavo LRT delfidės Monika su Miliūte. Užtat LRT savo straipsnyje įdėjo nuotraukas iš nesusijusių pederastų paradų. Tokia lėkšta ir primityvi LRT propaganda yra ne kas kita kaip reakcija į patį mitingą, nes mitingo rezoliucijoje LRT įvardijama kaip antilietuviškos ir antivalstybinės propagandos šaltinis, bei reikalaujama LRT vadovybės pakeitimo. Damos LRT valdžioje nesugalvojo nieko gudresnio kaip pasielgti moteriškai - griebėsi keršto, melo bei intrigų.

ah1       2019-09-7 9:39

pone mere, klausykite tiesos balso -1941m. lietuviai šaudė žydus.  Tiems kurie šaudė žydus, tiems kurie įsakė šaudyt žydus paminklai neturėtų būt statomi.

neišturėjo       2019-09-7 9:12

visgi LRT neišturėjo neišsivėmus: Vismantas Žuklevičius, LRT.lt “Lietuvos nacionalistai marginalizuoja LGBT bendruomenę, Lenkijoje – pavojinga situacija”.

Nebūkim naivūs       2019-09-7 9:11

Žmonių balsą greičiau išgirs gatvės apšvietimo stulpas, nei liberalas ponas meras. Nematėte su kokiu pykčiu ir panieka apie tai jis kalba? Liberalų galvose yra tokia košė, kurią jie vadina liberaliąja demokratija. Šios esmė yra mažumos valios primetimas daugumai, kad galima tik viena tiesa ir viena teisinga nuomonė - liberalų. Jokiais prašymais, jokia morale liberalo nesugraudinsi. Tik masiuliškomis “paskolomis” nekilnojamam ar kitokiam turtui pirkti, arba jėga.

nieko nesupranta gerb. Vidmantas       2019-09-7 9:10

žmonės turi klausyti, ką dievai (nomenklatūriniai komunistai-kgbistai) jiems šneka.
ir juos garbinti - su nusilenkimais, pritūpimais ir galvos daužymu į jų paklotą grindinį smile

Žodžio laisvė...       2019-09-7 8:58

Mero darbas - ūkiniai miesto reikalai.Šiukšlės,duobės gatvėse,darbas be korupcijos,
palankių sąlygų sudarymas verslui,transporto srautų sutvarkymas,mokyklos,darželiai,
verslo pritraukimas,namų renovacija,rajonų namų ir gatvių tvarkymas ir kt.Merui
nepriklauso pilitikuoti.Vilniaus meras viršijo savo įgaliojimus kišdamasis į bendra-
valstybinius reikalus,t.y.istorijos,kultūros ir jų ženklų buvimą sostinėje.Vilnius
ne paprasta miestas ,o Lietuvos valstybės sostinė ir jam kištis į bendravalstybinius
reikalų sprendimus nevalia.

tyli delfiai, bėenesai, tyli ėLėRTė        2019-09-7 8:56

  Šįsyk puolimo smaigalyje latviai, nors žydšaudžių pačioje Rusijoje ne tik, kad netrūko, bet ir buvo gerokai daugiau nei Baltijos šalyse. Ir Zurofas jau skuba FSB į pagalbą. O kur visi lietuviškieji Kremliaus kėslų demaskuotojai? Aūūū!!! smile

“Охотник за нацистами” готов сотрудничать с Россией в их поиске
17:53 04.09.2019 (обновлено: 18:28 04.09.2019)

Глава иерусалимского отделения Центра Симона Визенталя Эфраим Зурофф

ТЕЛЬ-АВИВ, 4 сен — РИА Новости. “Охотник за нацистами”, глава иерусалимского отделения центра Симона Визенталя Эфраим Зурофф выразил готовность в случае обращения российской стороны сотрудничать в поиске нацистских преступников.
Управление ФСБ по Новгородской области в августе обнародовало список карателей, которые в годы Великой Отечественной войны уничтожали мирное население в деревне Жестяная Горка и селе Черное. По архивным данным, в окрестностях этих селений захоронены около четырех тысяч мирных граждан, которые были убиты в 1941-1943 годах. Предоставленный РИА Новости УФСБ список карателей — это четыре пожелтевших от времени страницы с рукописным текстом. Из данных списка следует, что все они — уроженцы или жители Латвийской ССР.
“Да, конечно”, — сказал Зурофф РИА Новости, отвечая на вопрос, готов ли он сотрудничать с Российской Федерацией в случае обращения к нему российских властей.
“Если они захотят помощи, я буду более чем рад (помочь. — Прим. ред.), но я не могу помочь, не имея информации”, — добавил он.
Зурофф также отметил, что никто не знает, сколько еще в мире остается нацистских преступников. “Есть страны, которые не ищут этих людей. В некоторых странах могли бы быть эти люди, но никто их не ищет”, — сказал он.
Поискам военных преступников — немцев, литовцев, украинцев, хорватов, которые скрываются от правосудия по всему миру — от Аргентины до Исландии, Зурофф посвятил больше половины своих почти 70 лет и не собирается останавливаться.

https://ria.ru/20190904/1558311058.html (atidarant šią nuorodą patariu naudoti VPN ar proxy!)

pone Valiušaiti       2019-09-7 8:28

O čia nuomonė reikalinga tik vilniečių, ar turi teisę ir visos Lietuvos piliečiai?


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Ramūnas Aušrotas. Atsitiktinumas? Abejoju

Audrius Bačiulis. Pamenat, kaip kaltinot ministrą Verygą dėl pirkimų?

Liudvikas Jakimavičius. „Reikia lietuviams išmokti mąstyti švediškai“

Tomas Baranauskas. Ar Tapinas padarys skandalą ant visos Lietuvos?

Kas yra geriausias neteisingumo ir privilegijuotos nomenklatūros Lietuvoje simbolis? Vytautas Sinica klausia ir atsako

Nida Vasiliauskaitė. Apie senus lietuviškus posakius ir naujuosius kultūrininkus

Vytautas Sinica. Mariui Ivaškevičiui reikia skirti Nacionalinę demagogijos premiją

Algimantas Rusteika. Čia visada šilta, jauku, kvepia artimų kūnų prakaitu –  ko dar reikia?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.