Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Vidmantas Valiušaitis. Lietuvoje žydų rabinai rinkosi į suvažiavimą, kai jų broliai Slovakijoje šlavė gatves

Tiesos.lt redakcija   2017 m. kovo 30 d. 2:57

17     

    

Vidmantas Valiušaitis. Lietuvoje žydų rabinai rinkosi į suvažiavimą, kai jų broliai Slovakijoje šlavė gatves

Vokiečių istorikas (skaityti ČIA) bando sumenkinti vokiečių atsakomybę už karo nusikaltimus, dalį jos primesdamas lietuviams. Bet kadangi jis, spėju, lietuvių kalbos nemoka, su lietuviškais šaltiniais nėra tinkamai susipažinęs, tai irgi „grybauja“.

Pirma nesąmonė: „Lietuvoje žydus žudė patriotai – etniniai nacionalistai, tikėjęsi sukurti stiprią etninę valstybę be žydų, rusų, ir lenkų.“

Čia tik paskubomis „prie rankos“ turimi faktai.

Štai paskutinė nepriklausomos Lietuvos Vasario 16-osios šventė atgautame Vilniuje. Pasižiūrėkite minėjimo prezidiumą nuotraukoje. Ką matom? Garbingiausioje vietoje, drauge su vyriausybės nariais, žydų, stačiatikių rusų vyriausieji dvasininkai, taip pat totorių vyriausiasis dvasininkas – muftis.

Kodėl „zoologinių nacionalistų“ valstybė rodytų tokią pagarbą savo mažumoms?

Kartoju: tai 1940 m. vasario 16 d., Vilnius. Lenkijos nebėra, ji padalyta tarp Vokietijos ir Sovietų Sąjungos, sovietai puola Suomiją, vokiečiai bombarduoja Londoną, dorojasi su mažesnėmis valstybėmis Vakarų Europoje. Toks šios paskutinės šventės laisvoje Lietuvoje tarptautinis kontekstas.

Nepaisant to, atgavusi Vilnių, Lietuva iškart suteikė teisę žydams, gudams, rusams ir kitoms mažumoms steigti savo mokyklas tautinėmis kalbomis. Kai Lenkija valdė Vilniaus kraštą, tos teisės šios mažumos neturėjo. Tai kokiu tikslu Lietuva šitaip elgėsi? Kad po metų tas mažumas pati pradėtų naikinti? (žr. 1940 m. sausio 4 d. ELTA pranešmą.)

Dar daugiau faktų.

Kai Vilnius grįžo Lietuvai, žydai gavo teisę leisti savo dienraštį „Vilnens Tageblatt“. Prie lenkų valdžios ta privilegija jie neturėjo progos naudotis. (žr. 1940 m. sausio 29 d. ELTA pranešimą.) Užėję bolševikai tą laikraštį likvidavo.

1940 m. sausio 3 ir 4 d. Kaune laisvai vyko visos Lietuvos, įskaitant Vilniaus kraštą, rabinų suvažiavimas. Kai tuo metu Slovakijoje žydai jau buvo pristatyti šluoti gatvių.

Ten, Slovakijoje, jau buvo paskelbtos taisyklės, kuriomis uždrausta žydams lankytis kavinėse ir viešose maitinimo įstaigose, nustatytomis valandomis du kartus per savaitę jie šlavė gatves.

Ar garbusis istorikas pajėgus pajusti skirtumą tarp nepriklausomos Lietuvos pažiūros į savo šalies mažumas ir jo šalies primestos mums okupacinės tvarkos, kuri ir užvirė šitą pragarą čia?

O kaip gyveno tuo metu kitos kaimynės šalys?

Štai pasižiūrėkime į nuotraukas, kaip atrodė Suomija, puolama bolševikinės Rusijos.

O naciai tuo pat metu siuntė bolševikams ginklus, pagal Molotovo-Ribentropo sutartį.

Du galvažudžiai pasidalina pasaulį ir paskui dar įsigudrina savo aukoms primesti kaltę ir atsakomybę už savo nusikaltimus.

Bet ciniškumo viršūnė yra Dieckamnno teiginys esą lietuvių tariamą „pasyvumą“ žydų naikinimo akivaizdoje (neva nepakankamo gelbėjimo darbo!) „didžiąja dalimi nulėmė Bažnyčios laikysena, kuriai esą tebuvę svarbu, ką daryti su pakrikštytų žydų turtu“.

Kaltinti Bažnyčia – esą jai rūpėjęs tik „žydų turtas“ – nėra deramą mokslininko reputaciją patvirtinantis teiginys.

Žmogus, aiškiai paviršutiniškai susipažinęs su Katalikų bažnyčios laikysena ir veiksena okupacijos metais. Tiek Vatikano, tiek Lietuvos. Bent jau šita knyga Dieckmannui turėjo būti žinoma (žr. ČIA).

Šališkas interviu, kaltinantis, tegu ir netiesiogiai.

Keista, kad tokie asmenys kviečiami į Tarptautinę komisiją nacių ir bolševikų nusikaltimams įvertinti. Iš pradžių čia veikė Araadas, sovietinis partizanas, kol Lietuvos prokuratūra jam neiškėlė bylos. Dabar matom vokiečių istoriką, kuris, panašu, nėra užtektinai įsigilinęs į lietuvių šaltinius, bet juos kaltina, stengdamasis sumenkinti vokiečių atsakomybę.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

proga       2017-03-30 20:00

Rūta vanagaitė kartu su tūlu Vlad. Mazeliu galėtų suvalgyti popierių, ant kurio buvo surašyta šie autoriaus pastebėjimai.Tai būtų jų protesto išraiška prieš tokią parodytą  nepagarbą jiems, istorijos klastotojams, kurie it mantrą pastoviai nepailsdami kartoja:- lietuviai -žydšaudžiai, jūs nepakankamai gailitės ką darė tei kurių jūs nepažinojote ir pažinti nenorite….

to Tiesos fašistams       2017-03-30 18:59

Dirbi gerai apmokamu dezinformatoriumi? Iš kokio KGB biuro?

Tiesos fašistams       2017-03-30 17:27

Kas po galais čia per jūsų moralė? Skelbiate krikščioniškus teiginius ir kartu ginate šydšaudžius, propaguojate nacistinę ideologiją, garbinate violetinius Garliavos pedofilus, žmogžudžius ir juos ginančius idiotus. Šmeižiate Lietuvą kaip neva pedofilų klano vadomą valstybę. Keikiate visus Lietuvs sąjungininkus - JAV, ES, NATO, bet niekada nekritikuojate amžinos Lietuvos priešės ir prievartautojos Rusijos. Gėda jums, niekingi Lietuvos išdavikai - fašistai, naciai, pedofilai ir žmogžudžiai!

Ačiū autoriui       2017-03-30 17:20

bet negi MELO MĖGĖJAMS rūpi tikroji TIESA?

to turiu klausimą       2017-03-30 14:54

Nori profesoriaus drg.Frederick Lindemann’o planą irgi ant lietuvių pakabinti, ane?

turiu klausimą       2017-03-30 14:17

o kartais tas vokietis ne kokio uolaus gestapininko palikuonis?
Iš kur tas begalinis noras holokaustą pakabinti ant lietuvių?...

Tas, kas, kaip vokietis Christophas Dieckmannas, k       2017-03-30 13:01

kodėl lietuviai aktyviai neprotestavo prieš žydų žudymą, nors vokiečių karinių dalinių buvo palyginti “mažai”, remdamasis ta pačia logika turėtų klausti ir kodėl žydai vedami sušaudyti “negausių” vokiečių dalinių nepasipriešino masiškai?

Greitai vokiečių istorikai nustatys, kad        2017-03-30 12:48

Lietuva ir sukėlė Antrąjį Pasaulinį, o Hitleris tebuvo smulkus valdininkėlis Lietuvos Reiche.
Šitas istorikas visaip, kaip išgali, dergia ir mūsų tautą, ir Katalikų Bažnyčią.

Jules       2017-03-30 11:52

Vienas galvažudys turėjų du galingus sąjungininkus, pone Valiušaiti. Tad jei sakai tiesą - sakyk iki galo ir gėdink Velnią, o ne tik pusinę tiesą.

Jules       2017-03-30 11:47

“Du galvažudžiai pasidalina pasaulį ir paskui dar įsigudrina savo aukoms primesti kaltę ir atsakomybę už savo nusikaltimus” - o vėliau dvi cacos lialios iš tikro pasidalija pasaulį.

Vokietis Christophas Dieckmannas,       2017-03-30 10:01

sprendžiant iš retorikos, pasirinktas ne atsitiktinai ir ne atsitiktiniu metu. Pirmiausia vedama nematoma paralelė tarp šiuo metu Lietuvoje esančių Vokietijos NATO karinių pajėgų ir nacistinės Vokietijos okupacinės kariuomenės 1941 - be to dar pridedama, koks esą “pavojingas ir pražūtingas lietuvių ir vokiečių bendradarbiavimas gali būti ne tik žydams, bet ir rusams bei lenkams. Taigi tuo pačiu šiam vokiečiui leidžiama Lietuvoje kurstyti tautų nesantaiką ir meluoti. Vokietis meluoja toliau, kad esą lietuviai dėl neapykantos bolševikinės SSRS okupantams, “rinkosi” nacius. Pirmą kartą girdžiu tokį absurdą, kad visą Europą ant kelių parklupdžiusius nacius būtų kokia nors tauta po to dar pasirinkusi. nebuvo tada jokio pasirinkimo. Pasirinkimas buvo tik vienas - arba vykdai tai, ką įsako karo policija ir komendantas arba tave kartu su žydais veža į konclagerį. Meluoja vokietis teigdamas, kad lietuviai galėjo protestuoti dėl žydų, nes tikrai negalėjo. Vokiečiai žinojo, kad atimdami iš lietuvių ūkininkų karves ir arklius Vermachto reikmėms jie tuo pačiu sukeltų badą, nuo kurio kentėtų ir Lietuvoje esantys vokiečiai. Nereikia pamiršti, kad ir okupuotoje Lietuvoje veikė gamyklos, o lietuviai ten dirbo tik už duonos davinį. Pramonė ir žemės ūkis taip pat buvo svarbūs vokiečiams. Vokiečiai labai žiauriai baudė tuos, kurie karo metais gamino “samagoną”, nes grūdų ar bulvių naudojimas tokiems reikalams karo metu buvo laikomas nusikaltimu. Tai iš to gali spręsti, kad vokiečiams reikėjo ir to, ką ūkininkai išaugina. Aišku, jie gerbė ūkininkus ir iš jų neatėmė visko, kaip tai darė bolševikai. Ne lietuviams gėda turėtų būti dėl tokio vokiečio melo, o vokiečiams.
Tegul jis geriau paaiškina, kodėl vokiečiai ne tik neprotestavo, bet visi (!), o ne keli tūkstančiai, aktyviai rėmė ir entuziastingai palaikė nacius ir nacizmą, tikėjo Hitlerio Reichu. Kodėl niekas meluojančio Chr. Dieckmanno nedemaskuoja?

ruta       2017-03-30 8:38

Didele padeka Gerb. Valiusaiciui uz informacija ir neabejinguma musu istorijai ir reputacijai .p.s. Lietuvos valstybes institucijos , rodo tik visiska apatija ir nenora matyti praeities realybe ir faktus , ginti SAVO valstybes istorija ..Kas uzduoda tona apdovanojimams visokiu fainu brincalovu ,matomai , Kaniuku zudyniu dalyves / kai per filmuota medziaga /rusu/ ji prisipazysta , kad visa Kaniuku kaima raudoni banditai/ dauguma zydu tautybes../ iszude ...nuraminimui ../.Gal Lietuvos politikai tokie bukiai , kad nesugeba pasidomti ivairiais info saltiniais ..

Ačiū Autoriui       2017-03-30 2:38

ir pagarba - nors kas įgytą išmanymą pritaiko Lietuvos garbei apginti, o ne pasigarsinimui ar geresniam uždarbiui užsitarnauti

irgi svarbu       2017-03-30 0:44

O viską surašo ir paskelbia homoseksualumo kompleksų ir demonų kamuojamas Mindaugas Jackevičius, jau ne kartą pagautas šiurkščiai iškraipant faktus. Ir vėl sutapimas? smile

Kodėl "istorikas" kaltina VISUS lietuvius?       2017-03-29 23:59

Vokietis Christophas Dieckmannas nesako “kai kurie lietuviai”, “su vokiečiais kolaboravę lietuviai” ar panašiai.
Visur - tik “lietuviai”, “žmonės” ir pan.
Tuomet kodėl neprisiminus vokiečių, kaip ištisų tautų - prūsų, sėlių ar jotvingių, naikintojų?

Dickmanui, meluojančiam dėl vokiečių kaltės       2017-03-29 23:46

Ne vien dėl jų nužudytų žydų:
Vokiečių okupacijos metais buvo nužudyta 40 000 lietuvių, o 60 000 išvežta priverstiniams darbams Vokietijon.
Ablingos kaimo gyventojų iššaudymas - pirmosios masinės vokiečių įvykdytos lietuvių žudynės.
Vien Pirčiupių kaime Dickmano tautiečiai sudegino gyvus 119 žmonių!
Ir t.t. ir t.t.

 

Sauliaus Lapėno komentaras        2017-03-29 23:31

Nepriklausoma Lietuvos Respublika pirmoji Europoje, gerokai iki Niurnbergo tribunolo (1945 m.), nuo 1934 metų VALSTYBINIU LYGIU oficialiai kovojo su vokiečių nacių nusikaltėliais, tame tarpe ir už išpuolius prieš lietuvių žydus – areštavo,
teisė ir sodino į kalėjimą (805 nacių organizacijų nariai buvo įtariami nusikalstama veikla, 126 asmenys patraukti teisminėn atsakomybėn, o 1934 m. liepos 13 dieną nacių organizacijos Lietuvoje uždraustos. 1935 m. kovo 26 d. – nuteisti 76 hitlerininkai, keturi nuteisti mirties bausme).

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.