Kultūros, kalbos, istorijos politika

Vidmantas Valiušaitis. Komentaras dviems Tomo Venclovos tezėms

Tiesos.lt redakcija   2019 m. vasario 25 d. 12:22

39     

    

Vidmantas Valiušaitis. Komentaras dviems Tomo Venclovos tezėms

Įdomus Tomo Venclovos interviu.

Labiausiai patiko dvi tezės:

1) „Jei žmogus pjudomas, tai kiekvieno civilizuoto žmogaus pareiga atsistoti pjudomojo, o ne pjudytojo pusėje“.

Šiandien yra pjudomas Kazys Škirpa. Pasakyta tezė teikia vilties, kad rašytojas atsistos greta.

2) „Turime išgyvendinti iš savęs sovietmečio mentalitetą“.

Palaikant mero R.Šimašiaus iniciatyvą nukelti sovietinį mentalitetą įkūnijančio kolaboranto Petro Cvirkos stovylą, ribotis tuo nereikėtų. Tuo pačiu pradėjimu uždaryti ir Petro bendražygio Antano (Venclovos) memorialinį muziejų.

Praskolintam Vilniaus miesto biudžetui bent dalimi palengvėtų. Arba atlikusias lėšas kur kas prasmingiau būtų paaukoti Betanijos valgyklai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. Tomui Venclovai       2019-03-4 0:36

Bet jei Vilniuj veiktų kokio nors nacių tarno muziejus ir jame veiktų renginiai, neturintys nieko bendro su nacionalsocializmu, ar, tamsta, nepradėtumėt rašinėti peticijų su reikalavimais uždaryti - nors ir ne pats steigėte ?

Pikuolis       2019-03-2 12:34

Tomas Venclova tai bolševikinė liekana, KGB demagogas. Tvirtai žengia bolševikas Judo Iscarioto keliu.Išdavystes keliu.

Tomas Venclova       2019-03-1 21:53

1) Pjudomi gyvi žmonės. Lavonai, taip pat ir politiniai, nebūna pjudomi, galima tik nepripažinti jiems nuopelnų, ką aš ir darau.
2) Ne aš steigiau Venclovų namų muziejų, ne man jį ir uždarinėti. Pastebėsiu tiek, kad jame vyksta kultūriniai renginiai,nieko bendro neturintys su sovietiniu mentalitetu - priešingai, jį paneigiantys.
O sovietinis mentalitetas yrįa plati sąvoka - čia įeina taip pat karštas troškimas griauti, naikinti, uždarinėti.

stasys        2019-02-26 21:40

1) „Jei žmogus pjudomas, tai kiekvieno civilizuoto žmogaus pareiga atsistoti pjudomojo, o ne pjudytojo pusėje“. > nepakanka tik atsistoti pasirenkant pozicija, naudinga būtu žinoti ar tai ka gini atitinka tamstos vertybes . Baisus ne pjudymas pačio rašytojo , o tai kas po juo lieka kai viskas nuščiūvą ir nutylą .. Taip moralinės ribos pastumiamos dar truputi , toliau į mišką .
2) 2) „Turime išgyvendinti iš savęs sovietmečio mentalitetą“. > niekieno valioje atimti iš subotino jo didesne dalį gyvenimo . Tie kas teigia galis padaryti , turėtu kelnes mautis per galva .. Užduosiu klausimą sekanti, o išgyvendinus ta sovietinį ?? ..ka tam žmogui duosi ? 
p.s. sunku amerikoje tiek laiko gyvenus suprasti kaip kokios trintys veikia Lietuvos visuomene .

>Jules       2019-02-26 14:01

Teisingas pastebėjimas, kažkodėl melas eina kaip pateptas, tikriausiai einamu produktu, ne tepalu, bet pinigais, šiuolaikinė varomoji jėga, tiesai daromi barjerai, žabangos,pasitelkiamas viskas kas gali ją užgožti.

Jules       2019-02-26 13:46

Šitas kadras seniai su docentais ir istorijos mokslų daktarais feikina istoriją. Paklausa melui begalinė, todėl darbo turi iki valiai. Be melo triukų Lietuvoje jokios karjeros nepadarysi. Nepadarysi nieko sau asmeniškai gero, neapgavęs runkelio.

Taip        2019-02-26 10:49

vadinamas lietuviškasis elitas savo prigimtimi antilietuviškas ir promaskoliškas arba prolenkiškas.

Hemulis       2019-02-26 9:06

Ar ne per daug garbės suteikiame šiai išskyrai, skirdami jam tiek dėmesio?

Labai paprastai       2019-02-26 9:06

Jeigu kritinė masė rinkėjų - LR piliečių - mąsto vis dar,tai paprastuoju būdu darom taip:balsuojam prieš dvi pilietybes,o dėl garsios pavardės- mažai skaitėm tėvą,nebūtina skaityti sūnaus *šedevrus*,o tuo labiau klausant įsiklausyti.Neskaitau valatkos,nežiūriu tapino:ar labai prarandu?

Kitas       2019-02-26 9:03

prezidentas bus dar blogesnis - kuo toliau, tuo blogiau lietuviams Lietuvoje. Riečia į nagą ir imperinės bendrijos kaltina viskuo, kuo tik jų fantazija leidžia. Didžiosios nacijos ir jų šovinistinės bendrijos Lietuvoje mažiukus kaltina fašizmu, nacizmu, rasizmu, antisemitizmu, antisionizmu, homofobija, populizmu, radikalizmu, ekstremizmu, separatizmu ir dar, bala žino, kuo? Kaltina kontrrevoliucija arba liberoidine kontrideologija. Žodžiu, mažiukai kalti - labai kalti. Masinė lietuvių kulpatystė(kaltė) beribė - amžinai kalti. Tą mes girdime beveik kasdien per dezi LRT. Visi bedaliai kaltinami neapykantos skatinimu ir Macron’as žada imtis rimtų priemonių mūsų atžvilgiu - varys mus vėl į konclagerius, matyt. O ką Jūs manote?

Jules       2019-02-26 8:54

Dezinformacijos, dezinfosklaidos pagalba Raudonoji oligarchija valdo ir engia runkelyną. Vergai renkasi vergvaldžius, o kaltina visai niekuo dėtus žmones - verčia kaltes. Iš lietuvių lengvai atiminėjama pilietybė, o kodėl iš šito nuo padangių negali atimti pilietybės už antilituanizmą?

Demokratija       2019-02-26 8:07

Tai nėra kažkokia panacėja, bet yra viltis, kad dar galima pakeisti, ir be fizinio smurto, aišku sunkus variantas, kada aplink dauguma neokomunistų ir jiems pritariančių naudingų idiotų.

ateis juozaitis -bus dar blogiau       2019-02-26 0:53

na ką maskva pastatys į prezidentus - bjauriausia, kad daugumai lietuvių šiknalaižiavimas ruskeliams į kraują įaugę, tiesiog genuose - nuo čičinsko laikų.

T0mas J.       2019-02-26 0:19

Visos šalys okupacijai pasibaigus valo okupacinį kolaborantinį mėšlą. Lietuvoj jo dar daug likę, nes okupacija deja pasibaigė be revoliucijos, tad daug komunistų TSKPistų liko: gyvieji - ant aukštų kėdžių, mirusieji - ant pjedestalų. Prezidentūroj tebeturim TSKPistę, o jei suskaičiuot visus, kiek nuo okupacijos pabaigos per 25 su puse metų buvo prezidentų, premjerų, ministrų komunistų.. dešimtys. Tai labai stabdė valymąsi. Gal su Grybauskaitės valdymo pabaiga išauš nauja era?

Tvankstas       2019-02-25 23:33

Disidentas Tomas Venclova kaip žydės vyras išvažiavo į Izraelį, pervažiavo į USA ir ten jau tapo aiškintoju kvailiems sovietukams. Tegul kalba žmogus, pats sau prieštaraudamas, kol gyvas, o pasidavęs amžinybei, bus užmirštas kaip Antanas Venclova.

Be jokiu abejonių       2019-02-25 22:29

Venclova yra kgbistas ir ne daugiau.

Mišrainė       2019-02-25 22:24

Nori iš Lietuvių padaryti, daugiaveidžius, kaip mes atrodysim?, jau kertami miškai, išnyks ir lietuviai, liks kažkokie daugiapiliečiai, ir kam jie atstovaus?, kokiai valstybei?, matyt ateina Lietuvai sunkių išbandymų metas, reikia semtis ištvermės, kitaip prapulsim.

Tarabilda       2019-02-25 22:11

Va ir turime pavyzdį su daugybine pilietybe. Kelių jis valstybių pilietis? Kokioms valstybėms jis mokėjo mokesčius ir kokia jų dalis pateko į Lietuvos biudžetą.  Kaip pats yra sakęs, - jis “pasaulio žmogus”, bet Lietuvoj kol kas įstatymai dar Lietuvos.
Po Referendumo dėl pilietybės tokių turėsime begales, kurie ims mus mokyti ir laikyti baudžiauninkų mentaliteto, o patys prie valstybės reikalų prisidės špyga taukuota ir insinuacijom.

Kartkartėmis apsilankančiam total košmar        2019-02-25 21:56

jei nesi įgalus perskaityti ir suvokti, apie ką skirtingi komentatoriai rašo,
tik prisiminei kažkurį parašius apie Venclovos muziejų,
nepraleisk progos patylėti. Nieks tavęs neprievartauja kalbėti
- ne bolševikų laikai, kaip pats pripažįsti.

total košmar       2019-02-25 21:06

Perskaičius komentarus pasijutau tarsi būtų grįžę bolševikų laikai - viena nuomonė, viena tiesa, deginti, naikinti, ištremti. Kokia traumuota mūsų visuomenė, atsipeikėkit, na prie ko čia tas Venclovos muziejus, o pats Tomas Venclova nuo jaunystės viešai kritikavo tėvą. Kažkokie berazumiai rėksniai ima valdžią.

ah1       2019-02-25 19:12

dėkingoje gadynėje gyvenam - galim palyginti kaip vartosi vertybės nuo valdžios vartymosi.

to Tomas J.       2019-02-25 19:08

Čia kaip Čerčilio, kai istorikams didelė problema su tėvo nustatymu ar kaip?

T0mas J. -> Dzeikui       2019-02-25 18:00

“A. Venclova yra T. Venclovos tevas” - ar tikrai? Tomo biografijoje to nėra. Tik parašyta: “gimė ir užaugo rašytojo Antano Venclovos, LSSR himno autoriaus, šeimoje.” Bet neparašyta - kas jo tėvas. Kas motina - parašyta.

tai dar ne viskas       2019-02-25 17:41

Ivaškevičius iškviestas į policiją pasiaiškinti dėl kai kurių teiginių Lietuvos radijo studijoje. Tolerantiškas liumpenynas jau staugia! smile

Vilnietis       2019-02-25 17:38

Kiek dar šis saulės vežėjo sūnelis mus mokys. Pašalvon šlykštyne.

Nė vienam       2019-02-25 17:03

psichiškai sveikam žmogui nėra malonu paskelbti, kad jis šiame pasaulyje atsirado p atsitiktinių lytinių santykių, atliktų prie srutų duobės…

taikliai       2019-02-25 16:58

kaip šlapiu skuduru per “teisuolio” charę

Kaip pasinaudoti europinio lygio štaziais?       2019-02-25 16:33

Su tokiais stipriai ideologiškai žymėtais radikalais, atvirai rodomos ar slepiamos pagiežos veikėjais, kaip Tomas Venclova, a priori nėra galimas
joks geravalis pokalbis, joks tiesos ieškojimas.
Moraliai išsiklaipęs individas be jokios sąžinės graužaties faktus visuomet atsirinkinėja ir atsirinkinės selektyviai, juos nuolat iškraipys ir klastos,
o pagautas tai darant net už rankos, niekuomet neprisipažins tai daręs.
*******************************************************************************
Tokiu atveju išties išmintinga elgtis taip, kaip tai padarė Vidmantas Valiušaitis:
tiesiog pasinaudoti antilietuviško kultūrinio liberasto dėstomomis pozicijomis parodant jų kilmę, paskirtį, loginį nenuoseklumą, atskleidžiant adresanto konjunktūrinį prisitaikėliškumą, jo intelektualinį išpuikimą ir pan.
Tai labai supratinga ir nukreipta į kultūros bendrąjį, viešąjį gėrį strategija.
Ja nelengva pasinaudoti, nes reikia suvaldyti instinktyvaus noro atsikirsti tuo pačiu (dantis už dantį) automatizmą ir veikti asimetriškai. NK

Obuoliukas       2019-02-25 16:21

nuo obels netoli nurieda.Taip ir sis.Kaip mes vertiname A.Venclova, taip turetume vertinti ir T.Venclova.

net keista       2019-02-25 16:16

labai protingas Valiušaitis.
ir jis puikiai žino, kad žydai tautybę paveldi pagal motinos liniją.
ir jis puikiai žino, kad tomo venclovos motina buvo žydė.

Dzeikas       2019-02-25 16:00

O taipogi jam nedera reiksti nuomuone apie A. Venclovos muzieju.

Dzeikas       2019-02-25 15:59

As sakau, kad ne T. Venclovos reikalas smerkti A. Venclova, kaip kad ji ragina straipsno autorius.

Džeikai,       2019-02-25 15:19

esi pats dvigubų standartų mėgėjas. Kodėl žmonės, nedalyvavę Holocaust’e turi būti už jį atsakingi kaip dabar lietuviai, gimę po karo? Kiekvieną dieną kala ir kala, kad mes kalti, labai kalti ir turime nuolat mokėti ir žemai lenktis, nekritikuoti - kitaip ilgi metai kalėjime. Vadinasi, anūkai atsako už senelių nusikaltimus, Venclova taip pat. Mus pliekia, kad mes žydšaudžių vaikai, nors mano giminėje tokių nebūta, bet laikomas kaltu, labai kaltu, o va ponas disidentas, ištremtas po blatu ne į Sibirą, o į Ameriką nekaltas. Tad kaip čia dabar išeina, kame reikalas, kodėl mes kalti, o va, Venclova nekaltas?

>Dzeikas       2019-02-25 15:04

Supainiojote natas. Niekas neverčia šio padaro atsiprašinėti už tėvą. Iš vis už nieką jo atsiprašinėti neverčia. Tiesiog būtų gerai, jei jis patylėtų. Nenukreipkite pokalbio. Kalba eina apie šio sutvėrimo kenkimą dabar.

Džeikui       2019-02-25 14:42

Sūnus neatsiribojo nuo tėvo. Sūnus pasirūpino jau Nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje išleisti tėvo “raštus” už mokesčių mokėtojų (tame tarpe jūsų, “Džeikai”) pinigus.

Dzeikas       2019-02-25 14:30

Is esmes(nedasuprantatntiems kartoju: Is ESMES!) V. Valiusaicio straipsniui pritariu.
Taciau neverskite T. Venclovos tuom, kuom patys tapt nenoretumete - Chamu, to bish.
A. Venclova yra T. Venclovos tevas , jei nezinojote, ir agituoti, kalbeti ir liudyti pries savo teva Venclova neprivalo net pagal sovietinius istatymus, o pagal krikscioniskaja (ir zydiskaja) morale - net sunki nuodeme.Ir visiskai nesvarbu ka jis mano apie taji muzieju.

Ne, jie       2019-02-25 14:03

grįžta čia vadovaut runkelynui ir bobutes kvailint. Mus trėmė Sibiran, o ne Amerikon.

Nesuprantu       2019-02-25 14:00

Kam atsikirtinėti į inbicilo, kurio tėvas buvo gal net kiek protingesnis, sapaliones. Palikime nusibaigti, nes to čia sugrįžo. Tik gaila, kad kiti imbicalai suorganizuos prašmatnias laidotuves.

Jules       2019-02-25 13:21

Prie ko čia raudona spalva kaip spalva? Ji graži kaip ir visos spalvos - laiko mus idiotais, ne daugiau. O duoda, sakyčiau, antilituanistas, tiesa?

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.