Įžvalgos

Vidmantas Valiušaitis. Kodėl šalis dirba savęs naikinimo režimu

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gegužės 9 d. 8:27

3     

    

Vidmantas Valiušaitis. Kodėl šalis dirba savęs naikinimo režimu

Na, štai NSGK pirmininkas Vytautas Bakas (V. Bakas žada didelį sukrėtimą: „Jūs pamatysit, kaip buvo prekiaujama interesais“) patvirtina, kad Lietuva yra surakinta sisteminių ydų, kurios neleidžia kurti teisingos valstybės ir kurios lemia, kad šalis dirba savęs naikinimo režimu:

„Jeigu kalbėtume apie kai kurių verslo grupių lobizmą, tai interesai siekia šešiaženkles, septynženkles sumas ir mes jų nematome vien dėl to, kad neveikia normali interesų deklaravimo sistema. Neveikia rizikų valdymo sistema, kalbu apie viešuosius pirkimus, Europos Sąjungos lėšų panaudojimą. Visa tai teks padaryti“.

Ir toliau:

„Be abejo, tai labai svarbu, tai pakankamai naujas reiškinys visuomenėje, bet kai mes pateiksime tyrimo išvadas, kai taip pat ir baudžiamoji byla, kuri nagrinėjama teisme, taps labiau prieinama, mes pamatysime visą lauką ir galėsime priimti sisteminius sprendimus, kurie leistų iš esmės pakeisti politinę tikrovę“.

Dieve, duok sveikatos ir politinės valios! Jeigu jie tai padarys ir net jeigu nieko nepadarys daugiau, jau bus padarę pakankamai daug. Kadangi dabar galbūt paskutinis laikas kai dar ką nors galima padaryti.

1935 m. rašytojas Jonas Aistis rašė: „Jeigu mūsų šviesuomenė nesusipras, tai kartoju: mūsų kaulai vaitos nelaisvėje.“ Nesusiprato.

Tad 1941-aisis jau Amerikoje atsidūrusiam prezidentui Antanui Smetonai Lietuvos generalinis konsulas Toronte, Kanadoje, Geraldas L. P. Grant Suttie, 1890–1949), šias pareigas ėjęs nuo 1937 m. iki mirties, rašė:

„Jau vėlu, bet dar nėra visiškai per vėlu atgaivinti Lietuvos respublikos kenčiantį kūną ir sielą. Lietuvai reikia skubios stiprios pirmosios pagalbos. Stebuklai įvyksta tik tada, kai kažkas kažką daro. Sužeistos tautos miršta kaip ir žmonės ir palaidojamos užmarštyje, jeigu nėra aktyvios, kovojančios už sielos gyvybę.“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

parašyta teisingai       2018-05-10 0:35

ir galima papildyti: šiuo metu Lietuvą bando užvaldyti ypač stiprios ir tam ypatingai pasiruošę priešiškos jėgos. Ypač kritiniu momentu buvo 2016 metų Lietuvos Seimo rinkimai, kuomet viena save provakarietiška laikanti partija darbą dėl vastybės interesų paaaukojo asmeninėmis ambicijomis grįstais bandomos formuoti dinastijos interesams. Aišku iš to nieko neišėjo ir neišeis, tačiau tokia nevykusi stratgeija tik rodo, kad, nors ir esame NATO narė, kai kurie Lietuvos priešų metodai dar nėra tinkamai išanalizuoti ir įvertinti. Viena iš pagrindinių Lietuvso problmų - valdžioje įsitvirtinę priešiškos Lietuvai jėgos veikia netiesiogiai: pagrindiniai jų instrumentai yra ,,naudingi idiotai’‘, kitaip sakant - pavieniai nuo mažens stebimi individai, kuriuos vėliai bandoma įtaisyti į Lietuvai ypač svarbius postus. Savaime aišku, kad jei gyvybiškai svarbiuose postuose bus Lietuvai preišiškų jėgų statytiniai, tai grandinine reakcija neišvengiamai paveiks visą valstybės funkcionavimą. Apie tai, kaip pasirenkami ,,mūsų ,,dielai’’ psichologiškai tinkami berniukai ir mergaitės’‘, būtų galima prirašyti ištisus foliantus, tačiau šis procsas intensyviai vyksta ir dabar - galima sakyti, kad Lietuva yra intensyviausias nematomojo fronto laukas pasaulyje, kur išbandomos naujausios hibridinio karo technologijos.

entuziazistas       2018-05-9 18:55

Aš tai labai darau. Netingiu. Esu veiklus Pilietis!
Žodis “laukti” veiksmažodis? Veiksmažodis.
Nu tai va -  aš labai aktyviai laukiu.
Stebuklo.

Ale       2018-05-9 15:57

„Dieve, duok sveikatos ir politinės valios! Jeigu jie tai padarys ir net jeigu nieko nepadarys daugiau, jau bus padarę pakankamai daug. Kadangi dabar galbūt paskutinis laikas kai dar ką nors galima padaryti“.


Rekomenduojame

Letas Palmaitis. Kas kieno brolis („Visos religijos yra geros“ tema)

Jurga Lago. Kaip iš dvasios ubago tampama tikru ubagu

Andrius Švarplys. Apie Lietuvą, „privažiavusią prie rampos“

Vytautas Radžvilas. LRT depolitizavimo spektaklis turi baigtis

Seime buvo svarstomos parlamentinio tyrimo išvados dėl LRT veiklos

Labanoro Žygis – Ateik ir Pamatyk Pats!

Mindaugas Kubilius. Valstybės gyvasties klausimas: ar išsivaduosime iš „mužikų“?

Laisvūnas Šopauskas. Vienos politologinės konferencijos analizė, arba Už Lietuvos pinigus – valstybės griovimas (I)

Arvydas Juozaitis reikalauja švietimo ir mokslo ministrės atsistatydinimo

Partizano Juozapo Streikaus-Stumbro baigiamoji kalba Troikos teisme

Vladas Vilimas. Kam reikalinga Konstitucijos pataisa dėl individualaus skundo?

LAT: medžių kirtimui pasipriešinusiems kauniečiams baudos neskirtinos – visuomenė turi teisę reikalauti kokybiškos informacijos apie medžių būklę

Kaip ideologija nugali mokslą: net „Mein Kampf“ galima „prakišti“ už mokslinį straipsnį

Povilas Urbšys. Kas nuoširdesnis: prof. V. Landsbergis ar R. Karbauskis?

Peticija: solidarizuokimės su mokytojais ir pareikalaukime ministrės atsistatydinti – padėkime pasiekti pozityvių švietimo pokyčių

Vytautas Radžvilas. Lietuvos pakasynos – valstybės lėšomis

Andrius Švarplys. Pasaulis, kuriam nesame pasiruošę

„Lithuanian Freedom Fighters“: video pasakojimas apie Lietuvos Laisvės kovas ir kovotojus

Vytautas Rubavičius. Mokytojui – „skaičiuoklę“ į dantis

Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į knygos „Dezinformacija. Slaptas ginklas: laisvos visuomenės griovimo metodai“ pristatymą

Valdas Vasiliauskas. Konservatoriška svajonė ar klejonė?

Darius Kuolys. Švilpiu ir aš stebėdamas Švetimo ir mokslo ministerijos įslaptintus viešuosius pirkimus

Vytautas Radžvilas. Moj adres – [evro]sovetskij sojuz…

Eglė Česnakavičiūtė. „Atlikęs pareigą Tėvynei“. Skiriama visiems laisvės kovotojams, vis dar neturintiems amžino poilsio vietos

Lietuva palydėjo į amžinąjį poilsį Adolfą Ramanauską-Vanagą

Geroji Naujiena: Visi esame kilę iš vieno ir palaiminti būti viena

Rasa Čepaitienė. Balta

Prieštaraujame vilkų sumedžiojimo kvotos padvigubinimui: miškas be vilko – ne miškas

Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė: „Išsipildė mano svajonė“

Advokato Sauliaus Dambrausko darbų ginant viešąjį interesą apžvalga: paremkime šias pastangas –  tapkime beprecedenčio proceso dalimi

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.