Įžvalgos

Vidmantas Valiušaitis. Kodėl šalis dirba savęs naikinimo režimu

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gegužės 9 d. 8:27

3     

    

Vidmantas Valiušaitis. Kodėl šalis dirba savęs naikinimo režimu

Na, štai NSGK pirmininkas Vytautas Bakas (V. Bakas žada didelį sukrėtimą: „Jūs pamatysit, kaip buvo prekiaujama interesais“) patvirtina, kad Lietuva yra surakinta sisteminių ydų, kurios neleidžia kurti teisingos valstybės ir kurios lemia, kad šalis dirba savęs naikinimo režimu:

„Jeigu kalbėtume apie kai kurių verslo grupių lobizmą, tai interesai siekia šešiaženkles, septynženkles sumas ir mes jų nematome vien dėl to, kad neveikia normali interesų deklaravimo sistema. Neveikia rizikų valdymo sistema, kalbu apie viešuosius pirkimus, Europos Sąjungos lėšų panaudojimą. Visa tai teks padaryti“.

Ir toliau:

„Be abejo, tai labai svarbu, tai pakankamai naujas reiškinys visuomenėje, bet kai mes pateiksime tyrimo išvadas, kai taip pat ir baudžiamoji byla, kuri nagrinėjama teisme, taps labiau prieinama, mes pamatysime visą lauką ir galėsime priimti sisteminius sprendimus, kurie leistų iš esmės pakeisti politinę tikrovę“.

Dieve, duok sveikatos ir politinės valios! Jeigu jie tai padarys ir net jeigu nieko nepadarys daugiau, jau bus padarę pakankamai daug. Kadangi dabar galbūt paskutinis laikas kai dar ką nors galima padaryti.

1935 m. rašytojas Jonas Aistis rašė: „Jeigu mūsų šviesuomenė nesusipras, tai kartoju: mūsų kaulai vaitos nelaisvėje.“ Nesusiprato.

Tad 1941-aisis jau Amerikoje atsidūrusiam prezidentui Antanui Smetonai Lietuvos generalinis konsulas Toronte, Kanadoje, Geraldas L. P. Grant Suttie, 1890–1949), šias pareigas ėjęs nuo 1937 m. iki mirties, rašė:

„Jau vėlu, bet dar nėra visiškai per vėlu atgaivinti Lietuvos respublikos kenčiantį kūną ir sielą. Lietuvai reikia skubios stiprios pirmosios pagalbos. Stebuklai įvyksta tik tada, kai kažkas kažką daro. Sužeistos tautos miršta kaip ir žmonės ir palaidojamos užmarštyje, jeigu nėra aktyvios, kovojančios už sielos gyvybę.“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

parašyta teisingai       2018-05-10 0:35

ir galima papildyti: šiuo metu Lietuvą bando užvaldyti ypač stiprios ir tam ypatingai pasiruošę priešiškos jėgos. Ypač kritiniu momentu buvo 2016 metų Lietuvos Seimo rinkimai, kuomet viena save provakarietiška laikanti partija darbą dėl vastybės interesų paaaukojo asmeninėmis ambicijomis grįstais bandomos formuoti dinastijos interesams. Aišku iš to nieko neišėjo ir neišeis, tačiau tokia nevykusi stratgeija tik rodo, kad, nors ir esame NATO narė, kai kurie Lietuvos priešų metodai dar nėra tinkamai išanalizuoti ir įvertinti. Viena iš pagrindinių Lietuvso problmų - valdžioje įsitvirtinę priešiškos Lietuvai jėgos veikia netiesiogiai: pagrindiniai jų instrumentai yra ,,naudingi idiotai’‘, kitaip sakant - pavieniai nuo mažens stebimi individai, kuriuos vėliai bandoma įtaisyti į Lietuvai ypač svarbius postus. Savaime aišku, kad jei gyvybiškai svarbiuose postuose bus Lietuvai preišiškų jėgų statytiniai, tai grandinine reakcija neišvengiamai paveiks visą valstybės funkcionavimą. Apie tai, kaip pasirenkami ,,mūsų ,,dielai’’ psichologiškai tinkami berniukai ir mergaitės’‘, būtų galima prirašyti ištisus foliantus, tačiau šis procsas intensyviai vyksta ir dabar - galima sakyti, kad Lietuva yra intensyviausias nematomojo fronto laukas pasaulyje, kur išbandomos naujausios hibridinio karo technologijos.

entuziazistas       2018-05-9 18:55

Aš tai labai darau. Netingiu. Esu veiklus Pilietis!
Žodis “laukti” veiksmažodis? Veiksmažodis.
Nu tai va -  aš labai aktyviai laukiu.
Stebuklo.

Ale       2018-05-9 15:57

„Dieve, duok sveikatos ir politinės valios! Jeigu jie tai padarys ir net jeigu nieko nepadarys daugiau, jau bus padarę pakankamai daug. Kadangi dabar galbūt paskutinis laikas kai dar ką nors galima padaryti“.


Rekomenduojame

Verta prisiminti. Lietuvos disidentų kreipimasis „Dėl politinio Neringos Venckienės persekiojimo (lietuvių, anglų kalbomis)“

„Konservatorių“ partija: Už Europos Sąjungos federalizaciją, už Lietuvos valstybingumo panaikinimą! Pirmyn! Valio!

Vytautas Rubavičius. Išpuoliai vis aršėja

Ataskaita Europos Parlamentui: Europai gresia demografinė savižudybė

Gegužės 17-ąją S. Daukanto aikštėje bus paminėtos Deimantės Kedytės smurtinio pagrobimo ir pradanginimo šeštosios metinės

Andrius Švarplys. Apie žiniasklaidą, metančią iššūkį Vakarų konstitucinėms teisėms ir laisvei

A. Navickas. Medaus šaukštu deguto statinės nepagadinsi

Vytautas Radžvilas. Esame mulkinami, išnaudojami ir apgaudinėjami, o mes ginčijamės dėl techninių smulkmenų

Laisvūnas Šopauskas. Ką „pamiršo“ viešasis intelektualas Kęstutis Girnius

Stasio Šalkauskio išminties šventė. Debatai „Europos Sąjunga – krikščionybės išlikimui palankus ar žalingas projektas?“

Vytautas Radžvilas: Šliaužiantis totalitarizmas

Ričardas Kalytis. O jei rinktumės „žmogų ir partiją viename“?

Kastytis Braziulis. Kada rasis valia įstatymų spragoms užkamšyti

Darius Kuolys. Bėk, Tomai, bėk!

Stasio Šalkauskio išminties šventė: prof.Albino Plėšnio paskaita „Prigimtinė teisė ir pilietinė laisvė“

Vytautas Sinica. „Turime teisę nemėgti ir tą pasakyti“

Algimantas Rusteika. Tas prakeiktas nuolankumas

Alvydas Jokubaitis: „Šalkauskio knygos ir straipsniai laukia kitos Lietuvos“

ES šalių gyventojai sutaria – imigracija yra didžiausia problema

Vytautas Radžvilas: matomas Europos nukrikščioninimas

Alvydas Jokubaitis. Kodėl tautos balsas nėra Dievo balsas?

Verta prisiminti. Tyrimas, sudrebinęs klaną?

101-osioms Apsireiškimo metinėms: Fatima – Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Alytus kviečia: ateikite pas Romą Kalantą

Arvydas Šliogeris. Iki smulkmenų kartojasi nukaršusios Romos imperijos likimas

TS-LKD tiki: Ir Lietuva gali būti šviesi, arba Atėjo metas stoti į skaidraus verslo pusę

Arkiv. Sigitas Tamkevičius. Stasio Šalkauskio pėdomis

Geroji Naujiena: „Štai aš esu su jumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos“

Trys Andriaus Kubiliaus viltys: „Lietuva – aukštyn! Europa – stipryn! Agresyvi, kleptokratinė Rusija – tolyn ir praeityn!“

Ingrida Šimonytė: „Šaukiu budulį burtis prie budulio“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.