Įžvalgos

Vidmantas Valiušaitis. Kodėl šalis dirba savęs naikinimo režimu

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gegužės 9 d. 8:27

3     

    

Vidmantas Valiušaitis. Kodėl šalis dirba savęs naikinimo režimu

Na, štai NSGK pirmininkas Vytautas Bakas (V. Bakas žada didelį sukrėtimą: „Jūs pamatysit, kaip buvo prekiaujama interesais“) patvirtina, kad Lietuva yra surakinta sisteminių ydų, kurios neleidžia kurti teisingos valstybės ir kurios lemia, kad šalis dirba savęs naikinimo režimu:

„Jeigu kalbėtume apie kai kurių verslo grupių lobizmą, tai interesai siekia šešiaženkles, septynženkles sumas ir mes jų nematome vien dėl to, kad neveikia normali interesų deklaravimo sistema. Neveikia rizikų valdymo sistema, kalbu apie viešuosius pirkimus, Europos Sąjungos lėšų panaudojimą. Visa tai teks padaryti“.

Ir toliau:

„Be abejo, tai labai svarbu, tai pakankamai naujas reiškinys visuomenėje, bet kai mes pateiksime tyrimo išvadas, kai taip pat ir baudžiamoji byla, kuri nagrinėjama teisme, taps labiau prieinama, mes pamatysime visą lauką ir galėsime priimti sisteminius sprendimus, kurie leistų iš esmės pakeisti politinę tikrovę“.

Dieve, duok sveikatos ir politinės valios! Jeigu jie tai padarys ir net jeigu nieko nepadarys daugiau, jau bus padarę pakankamai daug. Kadangi dabar galbūt paskutinis laikas kai dar ką nors galima padaryti.

1935 m. rašytojas Jonas Aistis rašė: „Jeigu mūsų šviesuomenė nesusipras, tai kartoju: mūsų kaulai vaitos nelaisvėje.“ Nesusiprato.

Tad 1941-aisis jau Amerikoje atsidūrusiam prezidentui Antanui Smetonai Lietuvos generalinis konsulas Toronte, Kanadoje, Geraldas L. P. Grant Suttie, 1890–1949), šias pareigas ėjęs nuo 1937 m. iki mirties, rašė:

„Jau vėlu, bet dar nėra visiškai per vėlu atgaivinti Lietuvos respublikos kenčiantį kūną ir sielą. Lietuvai reikia skubios stiprios pirmosios pagalbos. Stebuklai įvyksta tik tada, kai kažkas kažką daro. Sužeistos tautos miršta kaip ir žmonės ir palaidojamos užmarštyje, jeigu nėra aktyvios, kovojančios už sielos gyvybę.“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

parašyta teisingai       2018-05-10 0:35

ir galima papildyti: šiuo metu Lietuvą bando užvaldyti ypač stiprios ir tam ypatingai pasiruošę priešiškos jėgos. Ypač kritiniu momentu buvo 2016 metų Lietuvos Seimo rinkimai, kuomet viena save provakarietiška laikanti partija darbą dėl vastybės interesų paaaukojo asmeninėmis ambicijomis grįstais bandomos formuoti dinastijos interesams. Aišku iš to nieko neišėjo ir neišeis, tačiau tokia nevykusi stratgeija tik rodo, kad, nors ir esame NATO narė, kai kurie Lietuvos priešų metodai dar nėra tinkamai išanalizuoti ir įvertinti. Viena iš pagrindinių Lietuvso problmų - valdžioje įsitvirtinę priešiškos Lietuvai jėgos veikia netiesiogiai: pagrindiniai jų instrumentai yra ,,naudingi idiotai’‘, kitaip sakant - pavieniai nuo mažens stebimi individai, kuriuos vėliai bandoma įtaisyti į Lietuvai ypač svarbius postus. Savaime aišku, kad jei gyvybiškai svarbiuose postuose bus Lietuvai preišiškų jėgų statytiniai, tai grandinine reakcija neišvengiamai paveiks visą valstybės funkcionavimą. Apie tai, kaip pasirenkami ,,mūsų ,,dielai’’ psichologiškai tinkami berniukai ir mergaitės’‘, būtų galima prirašyti ištisus foliantus, tačiau šis procsas intensyviai vyksta ir dabar - galima sakyti, kad Lietuva yra intensyviausias nematomojo fronto laukas pasaulyje, kur išbandomos naujausios hibridinio karo technologijos.

entuziazistas       2018-05-9 18:55

Aš tai labai darau. Netingiu. Esu veiklus Pilietis!
Žodis “laukti” veiksmažodis? Veiksmažodis.
Nu tai va -  aš labai aktyviai laukiu.
Stebuklo.

Ale       2018-05-9 15:57

„Dieve, duok sveikatos ir politinės valios! Jeigu jie tai padarys ir net jeigu nieko nepadarys daugiau, jau bus padarę pakankamai daug. Kadangi dabar galbūt paskutinis laikas kai dar ką nors galima padaryti“.


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: „Aš esu gyvybės duona! Kas ateina pas mane, niekuomet nebealks, ir kas tiki mane, niekuomet nebetrokš“ (Jn 6, 34–35)

Valdas Vasiliauskas. Kur šiandieniniai Lietuvos Oginskiai?

Kaip rasti kompromisą tarp paveldo išsaugojimo ir miesto modernaus vystymo?

Liutauras Stoškus: „Libeskindo projektas“, arba Kam tarnauja Vilniaus miesto valdžia

Rasa Baločkaitė. Ir draudimas kalbėti apie patirtą prievartą, ir sankcijos prabilusiems yra vienas esminių smurto komponentų

Prof. dr. Vytautas Radžvilas. Vienintelis atsakas – sutelktas pasipriešinimas

Andrius Švarplys. Psichologinio komforto beieškant, arba Kaip Vakarai virsta vaikų civilizacija

Algimantas Zolubas. LKP įvertinti ir pasmerkti būtina

Gytis Padegimas. Gyvybės ir mirties kultūra

Liudvikas Jakimavičius. Apie vidinės politinės krizės priežastis

Kokio prezidento dabartiniame valstybės raidos etape reikia Lietuvos pilietinei daugumai?

Arvydas Juozaitis. Lietuva ir Latvija. Palaiminta sandrauga

Carolyna Moynihan. Keistas konfliktas Anglijoje: feministės prieš translyčius

Algimantas Zolubas. Ne tik netesėti pažadai, bet ir Lukiškių aikštės relikvijų sąrašas atsidūrė ten, kur uždarytos Žaliojo tilto skulptūros

Donaldas Trumpas Europos šalių vadovams: atsisakykit daugiakultūriškumo ir atkurkite Europą, tokia imigracija yra „gėda“

Apie Belgijos atlyginimų ir socialinių išmokų indeksavimo sistemą

Mindaugas Puidokas. VSD turi paaiškinti, kodėl Lietuvai pavojingi verslo ir politikų ryšiai nebuvo laiku bei tinkamai paviešinti

Arvydas Juozaitis. Latvijos ir Lietuvos sandraugos tikslų bei principų metmenys

Rasos Kalinauskaitės atsakymas prof. V. Radžvilui, arba Ir „diskusijomis“ galima šį tą pakeisti

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ surengta tarptautinė konferencija: Lietuva tolsta nuo europietiškos socialinės gerovės valstybės principų

Vytauto Radžvilo viešas kreipimasis į gerb. R. Kalinauskaitę, arba Ar dar ilgai žaisime pagal JŲ taisykles?

Algimantas Rusteika. Kai norisi pozityvo

Miškų Sąjūdžio pirmininko Gintauto Kniukštos interviu – nerimas dėl miškų neslūgsta

Ir Stokholme kėsintasi statyti stiklainius. Neleista. Kol kas?

Liudvikas Jakimavičius. Kišeninis žodynėlis

Geroji Naujiena: Mūsų trupiniai Jėzaus rankose virsta apstumu

Romualdas Ozolas. Antroji Lietuvos Respublika – jau istorija

Irena Vasinauskaitė. Viešojo intereso gynimo parodija Meškuičiuose. Prokurorai jį supainiojo su viešinimu…

Verta prisiminti. Irena Vasinauskaitė. Meškuičių gimnazijos atstovų bylinėjimosi patirtys: prokurorės viršenybė prieš „viešojo intereso gynimą“

Lietuvos žmogaus teisių gynėjų ir Seimo narių laiškas JAV Kongreso nariams dėl Neringos Venckienės ekstradicijos

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.