Vidmantas Valiušaitis. Kazio Škirpos 125-tosios gimimo metinės

Tiesos.lt redakcija   2020 m. vasario 19 d. 13:04

6     

    

Vidmantas Valiušaitis. Kazio Škirpos 125-tosios gimimo metinės

Prezidentas Gitanas Nausėda vakar taikliai pastebėjo, kad „istorija dabar naudojama politiniais tikslais“ ir paragino „bendromis pastangomis atsispirti manipuliacijoms ir siekti, kad niekas negalėtų istorijos paversti politikos tarnaite“.

Teisingos ir savalaikės pastabos. Tarptautiniame diskurse bandymai gaivinti Stalino kultą, pateisinti totalitarinio režimo imperialistinę politiką bei įvykdytus nusikaltimus aiškiai matomi. Matomas ir propagandinis potencialas. Tačiau istoriniais faktais tos pastangos gana nesunkiai atremiamamos, kaip tai rodo ori ir pagarbos verta Lenkijos politikų bei istorikų laikysena.

Su mumis šiek tiek blogiau. Kaip vertinti valstybę ir jos politikus, kurie prieš 25-erius metus vienam iš šaliai didžiai nusipelniusių karininkų, diplomatų ir valstybės vyrų surengia aukščiausios pagarbos valstybines laidotuves, ministro pirminininko Adolfo Šleževičiaus balsu skelbia, kad K. Škirpos „atminimas Lietuvoje bus šventai saugomas“, istoriko ir ambasaroriaus Vašingtone Alfonso Eidinto (Alfonsas Eidintas) lūpomis pareiškia, kad „Lietuva niekuomet nepamirš pirmo savanorio Kazio Škirpos ilgos ir sėkmingos jo diplomatinės tarnybos ir politinės veiklos Lietuvos laisvės labui“, ir paskui staiga pamiršta, papūtus dar tik palyginti lengvam kitos krypties politiniam brizui?

Dažnai mėgstame kartoti kone trafaretu virtusią frazę: „Tas laisvės nevertas, kas negina jos.“ Tačiau pasiryžimą ginti laisvę labiau nei žodžiai atspindi ryžtas ginti tiesą, laisvės kankinių bei kovotojų už laisvę atminimą ir garbę.

K. Škirpos jubiliejaus proga – keletas vaizdų iš poryt knygų mugėje pristatomos jo knygos „Sukilimas Lietuvos suverenumui atstatyti“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

žydai       2020-02-20 20:32

sako Lietuvai, jog tai ne didvyris, lietuva ginti savo didvyrio nedrįsta, nes dabar jos kursas jau kitas - žydiškas kursas

Nacianalinis transliuotojas informuoja:       2020-02-20 18:31

  Naujame BBC filme apie Holokausto neigimą – ir Generolo Vėtros istorija

stasys        2020-02-20 12:17

Paulius >  Paprastai muzika užsako tie kas jos klausosi o ne šoka ir dainuoja .. Politikai , kaip viešos vėtrungės iš kur vėjas stipriau pučia ta tinkme ir sukasi . Vedu minti prie to kad tikrosios K.Škirpos reabilitavimui opozicijos mes gal nesame matę ir girdėję.. R.Šimašius tik politiniu susitarimu meistras ir viešas veidas ..Mano asmenine nuomone tarp Vilniaus krašto ir likusios Lietuvos pradeda ryškėti tam tikros prieštaravimu nešlifuotos briaunos ..kurioms tenka rasti priežastis keliant tokius kontraversiškus klausimus sau .

Paulius       2020-02-20 10:44

ne „Lietuva“ versus „Vilniaus kraštas“, o tie, kuriems dar rūpi Lietuvos kaip savarankiško politinio vieneto likimas vs liberalleftisdtai, sulindę į Vilnių iš visų Lietuvos pakraščių  konformistai ir taip sukeliantys įspūdį, kad visas „Vilniaus kraštas“ mano taip, kaip jie deklaruoja. Tiesą sakant dauguma jų išvis ne vilniečiai įprastine to žodžio prasme - t.y. ne iš Vilniaus kilę

stasys        2020-02-19 16:58

Keletas klausimu sau asmeniškai :
1. Kada ir kokiomis aplinkybėmis pasikeitė Lietuvos valstybės pozicija K.Škirpos asmeniui ?
2. Kuo (kokiais susitarimais) Lietuvos valstybė suvaržyta spręsti K.Škirpos deramo pagerbimo klausimu .
3. Ar yra pagrindo teigti jog Lietuva ir Vilniaus kraštas šiandiena stovi visiškai skirtingose ginčų pusėse, aptariant K. Škirpos pagerbimo klausima .

p.s. manau verta butu toliau tęsti diskusija tomis trimis kryptimis .

stasys        2020-02-19 16:21

Siūlyčiau ir toliau tęsti taip pat sėkmingai viešinant informacija :

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.