Istorija

Vidmantas Valiušaitis. Kaip ir kada prasidėjo Lietuvos žydų žudymas? (IV)

Tiesos.lt siūlo   2016 m. liepos 7 d. 22:57

17     

    

Vidmantas Valiušaitis. Kaip ir kada prasidėjo Lietuvos žydų žudymas? (IV)

Pabaiga: pirmąją dalį skaitykite ČIA, antrąją – ČIA, trečiąją – ČIA.

„Draugas“

J.Dainauskas cituoja F.Stahleckerio raporto skyrelį „Kova su žydija“, kuriame gestapininkas rašo: „Iš anksto buvo žinoma, kad vien pogromais žydų problemos Ostland’e nebus galima išspręsti. Kadangi pagal esminius nurodymus (gemäss den grundsätzlichen Befehlen), tik saugumo policijos valymo akcija turėjo uždavinį realizuoti galimai pilnesnės apimties žydų pašalinimą. Užtat specialiosios komandos (Sonderkommando), talkinamos parinktų jėgų – Lietuvoje partizanų grupių – galėjo įvykdyti didesnio masto egzekucijas miestuose ir kaimo vietovėse.“

Po 5 akcijas per savaitę

Kaip veikė šita „mirties industrija“, matyti iš K.Jaegerio 1941 m. gruodžio1 d. raporto. Sudarius „skrajojančią operatyvinę grupę“, kuriai vadovavo SS oberšturmfiureris Hamannas, ir veikė joje 8–10 „patikimų vyrų“ iš Einsatzkommando 3, jau liepos pradžioje pradėtos „planingos“ operacijos visoje Lietuvoje.

Štai 1941 liepos 7, t. y. kitą dieną po žudynių Kauno VII forte, sušaudyti 32 žydų tautybės žmonės Marijampolėje. Ten pat liepos 8 nužudyta „19 komunistų“. Tą pačią dieną vietovėje „Cirkalinei“ (Girkalnyje? – V.V.) sušaudomi „6 kompartijos veikėjai“.

Pažymima ir aukų lytis. Toje pačioje Marijampolėje, drauge su 39 vyrais, sušaudoma ir 14 moterų (1941.VII.18). Liepos 19 d. Kauno VII forte nužudomi „keturi lietuviai komunistai“, „dvi lietuvės komunistės“ ir „vienas vokietis komunistas“.

Masinės egzekucijos dieną Marijampolėje (1941.IX.1) – 5.090 aukų! Drauge su žydų, lietuvių, rusų tautybės žmonėmis minimas ir vienas vokietis. Lapkričio 29 d. Kauno IX forte sušaudoma „15 teroristų“ ir dar vienas „Vokietijos pilietis“.

Rokiškyje rugpjūčio 14 d. vykdytos egzekucijos statistika: 493 žydai, 432 rusai, 56 lietuviai… Skliausteliuose paaiškinta: „Visi aktyvūs komunistai arba prijaučiantys tarybų valdžiai“.

Lapkričio 25 d. Kauno 9-ajame forte sunaikinami 2.934 asmenys iš Berlyno, Miuncheno, Frankfurto prie Maino… Po keturių dienų (XI.29) susidorojama su 2.000 žmonių iš Vienos ir Breslavos…

Jaegeris giriasi, kad komanda į vietas vykdavo operatyviai, per dieną įveikdama 160–200 kilometrų: „optimaliai panaudojant laiką galima per savaitę įvykdyti maždaug penkias akcijas“.

Kelia ir abejonių

Stahleckeris savo ataskaitoje pažymi, kad „sudarinėjant egzekucines komandas“ buvo atsižvelgiama parinkti ypač tokius vyrus, kurių „šeimos nariai ar artimieji rusų buvo nužudyti ar išvežti“.

Lietuvoje iki 1941 m. spalio 15 d., pagal Stahlecker’į, likviduota iš viso 80.311 žydų. Per pogromus Kaune – 3.800, mažesnėse vietovėse – 1.200. Tai visu tūkstančiu daugiau, negu pusantro mėnesio vėliau pateiktoje Jaeger’io ataskaitoje. Ten minimi 4 tūkstančiai nužudytųjų per pogromus.

Tas gen. Stahleckerio raportas, pasak Dainausko, yra „kertinis akmuo“ visų rašinių, nagrinėjančių Holokaustą ir visuotinį žydų naikinimą. Istorikai tame raporte pateiktų skaičių bei faktų neginčija.

Tačiau Dainauskas pastebi, kad įsigilinus į to raporto „duomenis“ apie žurnalisto Klimaičio vadovaujamos partizanų „grupės“ įvykdytus pogromus, kurių metu esą „nužudyta 1.500 žydų, sudegintos kelios sinagogos ir apie 60 namų“, abejonių tokių tvirtinimų patikimumu vis dėlto kyla.

Sovietinėje Lietuvoje prieš kelis dešimtmečius buvo bandyta ieškoti to tikro ar tariamo pogromo Vilijampolėje pėdsakų, tačiau nesėkmingai. Dainauskas kelia retorinį klausimą: jei 3.800 žydų nužudyta vien Kaune, kaip tvirtina Stahleckeris, kur jie buvo palaidoti, kodėl niekam nepavyko surasti jų kapų?

To raporto skaičiais abejoja ir istorikas Sigitas Jegelevičius: „Tai reiškia, kad senamiesčio ir Vilijampolės šaligatviai turėjo būti nukloti lavonais. 1500 žydų, tai5 proc. to meto Kauno žydų gyventojų. 60 pastatų padekite, taigi bus pašvaistė – Kaunas dega! Niekas Kaune neprisimena tokios gaisrų pašvaistės.“

Dainauskas taip pat pažymi, kad 1941 m. pirmomis karo savaitėmis nei Kaune, nei kitur Lietuvoje nebuvo žinoma, kad būtų vykę žydų pogromai. Apie žvėrišką susidorojimą „Lietūkio“ garaže Kaune „tuojau pat buvo žinoma“. Bet apie kitus pogromus tada Kaune ir kitur niekas negirdėjo. Dainausko nuomone, skaičius 5.000 gal ir nėra išgalvotas, tik tai nėra nužudytų žydų skaičius, bet pirmomis karo dienomis Lietuvos teritorijoje žuvusių sovietų karių skaičius, kuris panašiai toks ir buvo.

Žudymas buvo planingas

Stahleckerio ir vėlesni du Jaegerio raportai, ypač baisūs nužudytų moterų ir vaikų skaičiais. Tačiau jie nieko nepasako, kaip tos žudynės buvo vykdomos vietoje. Šitai kaip tik ryškiai parodo Vokietijos teismo Ulmo mieste 1956–1958 m. nagrinėta „Tilžės komandos“ byla.

Šioje byloje, pasak Dainausko, buvo teisiami ir nuteisti Tilžės Gestapo, Tilžės miesto policijos, Klaipėdos miesto bei pasienio policijos 9 pareigūnai vokiečiai ir 1 lietuvis. Jie vykdė jau minėtą 1941 m. birželio 22 d. gen. Stahleckerio duotą Tilžės Gestapui įsakymą išžudyti žydus Lietuvos teritorijoje (KZ-Verbrechen vor Deutschen Gerichten Band II. Einsatzkommando Tilsit. Der Prozess zu Ulm. Europaeische Verlagsanstalt, Frankfurt am Main, 1956. 514 p.).

Tilžės Gestapas birželio 22 d. vakare gautąjį gen. Stahleckerio įsakymą pradėjo vykdyti tą pačią naktį, Gargžduose suėmęs 200 žydų ir juos ten sušaudęs birželio 24 d. Toje byloje buvo nagrinėjama 40 žydų šaudymo atvejų, įvykdytų 1941 m. birželio-rugsėjo mėnesiais, 25 km pasienio ruože įvairiose vietovėse.

Iš bylos medžiagos, kuri kupina žydų žudymo vaizdų ir ryškių detalių, Dainauskas daro kelias išvadas:

1) žydų žudymas Lietuvoje, nuo pirmos dienos, buvo planingas ir gerai organizuotas;

2) žudynių realizavimas skirtingose Lietuvos vietovėse vyko veik trafaretiškai, be jokio spontaniškumo (tai pogromų „atributas“);

3) nuo 1941 m. birželio 22 d. į Lietuvos žemes atvyko preciziška, vokiečių Gestapo sumanyta, suplanuota ir jų sukonstruota žydų žudymo „mašina“;

4) žudynes vykdę gestapininkai laikėsi blaiviai; tuo metu ne vokiečius, įtrauktus į tą žudynių „mašiną“, dosniai girdė alkoholiu, siekdami, kad tą purviną darbą atliktų ne vien vokiečiai.

Atkreipti dėmesį į „5-ąją koloną“

Savo teksto pabaigoje Dainauskas atkreipia dėmesį į dar yra vieną veiksnį, kurio pastaruoju metu niekas nemini. Ypač Sovietų spaudoje, prieš Antrąjį pasaulinį karą, jo metu ir po jo daug rašyta apie Vokietijos „5-ąją koloną“ Lietuvoje. Žmogus, kuris ją sekė ir gerai pažinojo tarpukariu, pastebi, kad „vokiečių agentų tinklas Lietuvoje, karui prasidėjus, tuojau pat suaktyvino savo veiklą. Jie pirmieji tada Lietuvoje bandė realizuoti savo viršininkų „nurodymus“. Tai nieko bendro neturi su lietuvių partizanų, su Laikinosios Lietuvos Vyriausybės veikla.“

Pavyzdys – Verneris Liovė, nacių šnipas. Į Lietuvą atvykęs 1937-aisiais.Turėjo majoro laipsnį. Nepriklausomos Lietuvos valdžia juo nepasitikėjo. Tačiau LTSR švietimo ministras, kaip „draugiškos šalies marksistą“, priėmė V. Liovę dirbti mokytoju Kupiškyje. Apsigyveno priemiestyje, turėjo radijo siųstuvą. Vengė fotografuotis. Tik kartą pateko į objektyvą 1940 metais Kupiškio mokytojų bendroje nuotraukoje. Prasidėjus karui, V. Liovė Kupiškyje organizavo masines žudynes ir visų žydų sušaudymą.

Šis aspektas Lietuvos istorikų, faktiškai, nėra rimčiau tyrinėtas. Tačiau vargu ar galima abejoti, kad „5-ji kolona“, faktiškai, nacių agentūra, savo veiklą Lietuvoje suaktyvino iškart, kai tik pajuto Gestapo „paramos petį“. Ir niekas labiau negalėjo kompromituoti Lietuvos nepriklausomybės siekio, kaip prasidėję išpuoliai prieš žydus.

O sustabdyti jų jėgos nebuvo. 1941 m. birželio 22 d. Lietuvoje nebuvo jokios valdžios, tuo labiau – lietuvių administracinio aparato. Tai buvo „chaoso dienos“. Kadangi autoritetingi valstybės vyrai ir paskutinės vyriausybės nariai buvo įkalinti, ištremti ar pasitraukę iš Lietuvos ir valstybės aparatą reikėjo dar tik iš naujo kurti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jules       2016-07-16 9:50

Malonu girdėt, kad supratote, tiesa? Karas buvo bereikalingas, pražudęs milijonus įvairi rasių ir tautų žmones - civilius žmones vardan 2 procentų viešpatijos pasauly ar kaip? Norėčiau tamstoms priminti, kad didžiausias, sakykime, ukrainiečių tautos naikintojas - “butcher’is” buvo drg.Lazar Kaganovich, geriausio pasaulio dėdės Džo žmonos brolis, galiausiai patvarkęs ir jį patį - tą Gėrio iškilimą pasaulyje. Stalinas, anot liberoidų, buvo laikomas Gėrio iškilimu, o Hitleris - blogio iškilimu. Yra toks dominantų filmukas apie “Blogio iškilimą”. Gėrio iškilimu tebelaikomos ir “Eisenhowers’s Death Camps” palei šventą vokiečiams Reino upę. Mums Nemunas šventa upė taip pat. Taigi Viniuko “The Unnecessary War” išties buvo nereikalingas ir teks ateities kartoms susimokėti - “Gnatj monetu”, niekur nedingsite. Juk ne šiaip sau Anglija pabėgo nuo atsakomybės iš ES, tiesa? The West lost the World! Mus sugrąžino į Barbariją.

nervas to Jules       2016-07-14 21:01

Nale kaip čia , taip krūtai Tamsta viską vertini?...,visa žinantis ir vertinantis situaciją tarptautiniu ir žydišku žargonu ?.Mes gi ne kvaili ir puikiai suprantam Tavo pastangas. Gerai ,kad pareiški ką mąstai…Visom spalvom.Bravo…Kiekvienas lietuvys Tamstą “apkabins iš džiaugsmo”...Pasakei ką mąstai ar ne?

Marginalas: dėl priekaišto       2016-07-10 16:23

Nediskutuodamas nė su kuo personaliai, atsakiau į komentarus, kurie buvo. “Спрут” pasiūlė žiūrėti ne Jules, bet Dokfilmas, akivaizdžiai ne Jules.

Jau       2016-07-10 14:27

Geriau panagrinėtų priežasčių visumą kodėl Hitleris sukilo prieš tarptautinę žydiją. Straipsnis primena “Mūsiškiai”  ir yra tik ištrauktas fragmentas iš to laikmečio visumos ir spardoma į vienus vartus.

Jules       2016-07-10 9:11

Dar kartą visų atsiprašau už visokias mano klaidas ir ne tik gramatines ar korektūros, nes, matyt, mane Ruskijoje kadais kariuomenėje irgi radiacija yra paveikusi ne tik akytes, bet ir pirštukus, o gal ir smegeninę, kas žino – visko gali būti. Bet, pone Letai, tik nebrukite man jokių „Sprutų“ – dar kol kas tebeturiu savo galvą ant pečių, svetimų ir ypač iš Ruskijos man tikrai nereik, gerai? Taip, maniau, kad bus bailoki ir neskelbs, be jokios abejonės, todėl ir sakau, kad esu klystantis, paprastas žmogelis – „riadovoj Krasno Sovietskoj armii“ iš kurio iškilmingai su pompa „na garnizonom placu“ Maskvoje kadais, su avims kirpti skirtomis žirklėmis, nukirptas „jefreitorius“. Bet ir taip pat neišmankštintas Gorbio laikais KGB kursuose Neringoje, kuriuose buvo rengiamas Lietuvos ateities superinis, auksinis jaunimas, kaip jis gaus ir turės, privalės valdyti ateities Lietuvą. Žinoma, ten reikėdavo prisiekti, popierkas pasirašyti, kitaip Lietuvos negausi. Todėl akivaizdu, kaip dabartiniai superiniai Lietuvos, atseit, patriotai, įtariu, būtent ir yra baigę tuos prestižinius kursus pajūry ir šiandien valdo mus – engia, cenzūruoja, mobinguoja, grūda iš Lietuvos arba stabdžius pakerpa, plytą netyčia ant galvos užmeta arba pro langą išmeta. Ir tik nesakykite, kad nieko apie tai nežinote, apie tuos spec.KGB kursus pajūryje anuomet, kaip reikės simpatiškiems, sportiškiems jaunuoliams valdyti Lietuvą po Gorbio, po AMBalo ir t.t. Ir drg.Dugino man taip pat neprimetinėkite irgi. Vokietijoje ne tik Heinės poezija anuomet, kurią mėgstu, bet ir dabar daug knygų, veikalų ir rankraščių taip pat yra uždrausta ir deginami,-os, o istorikai kišami be jokio gailesčio už visuotinai runkeliams nustatytų ir privalomų žinoti faktų neigimą į cypę, nežinai? Politkalinių Vokietijoje gan nemažai, Jūsų žiniai, pone Letai, taip pat. Būkit solidus, originalus, išdidus intelektualas ir netaikykite niekam dvigubų Niurnbergo procese įtvirtintų standartų, sutariame, pone Letai? Mes skaitome ir Heinės, ir drg. T.N.Kaufman‘o šedevrus. O dėl Kubilinsko Jūs labai klystate, nebent vėl, Jums tikrai patinka dvigubi, keturgubi standartai – dviguba teisė, moralė ir istorija, mitologizuota, suklastota istorija. Viena elitui, valdančiajai klasei ir konspiratoriams(dominantams), o kita – runkelynui pagal Sovietijos(Fundamentals of Soviet Law, parengtus drg.P.S.Romashkin in Academy of Sciences of the U.S.S.R. and by the Allies) ir jų sąjungininkų fundamentus. Nenorėčiau tuo patikėti.

Marginalas       2016-07-10 1:17

Atsiprašau: Valiušaičio

Marginalas dėl globalizmo       2016-07-9 22:34

Beje, ar ne aš vos ne vienintelis iš Lietuvos pirmasis pradėjau internete kalbą apie Churchillio ir britų karo nusikaltimus (apie tai yra ir mano knygelėje “Jo vardas Antikristas”)? Nei tuo metu, nei vėliau niekad nesu regėjęs nei internete, nei spaudoje kokių nors Jules publikacijų ta tema, išskyrus jo anoniminius komentarus. Gal jis mano, kad Tiesos.lt nepaskelbtų čia, panašiai kaip Vidmanto Vasliušaičio, ir jo serijos ta tema? - žinoma, dėstančios minėtus faktus ir daugiau, bet ne sapaliojimus apie pasaulinę žydų kariuomenę ir Amerikos vyriausiąjį žydą Kaufmaną, paskelbusį pasaulinės žydų kariuomenės “Mein Kampfą”, kuris neva tapo privalomas vykdyti JAV ir Britanijos vyriausybėms.

Marginalas: taisymai       2016-07-9 22:11

proga, publikacija - ne galininkas.

Marginalas       2016-07-9 22:10

Taip taip, tik žiūrėkir “Спрут” ir kitą burliokišką brudą!
Pasirodo, Jules irgi apsėstasis, nesugebantis logiškai samprotauti. Mano perspėjimas, kad Dugino išgamos, jei tik bus progą, būtinai organizuos žudynes, niekaip nesiderina su idiotišku pasakymu, neva noriu kažką riboti (išskyrus banditus) ar internuoti. Greičiau esu pasipiktinęs būtent tokios pakraipos Buroko publikaciją apie dainų šventę, kurioje buvo padainuotas išdaviko Kosto Kubilinsko kūrinys. Civilizuotas asmuo privalo skirti žmogaus teigiamus ir neigiamus darbus, net jei pastarieji viską viršija ir verti mirties bausmės. Buroko požiūris yra burliokiškas, nes būtent ruskių bolševikai drausdavo visų savo ideologinių priešų (tikrų ar įsivaizduojamų) mokslo ir literatūros darbus, priskirdami reikalingus atradimus kitiems ir darydami iš autorių orveliškus non-person (panašiai hitlerininkai buvo uždraudę Heinricho Heinės poeziją).
Apie tai jau esu rašęs komentare prie publikacijos apie S. Nerį, kuri valstybiniu požiūriu irgi išdavikė, nors ir ne tokio sunkaus laipsnio, kaip Kubilinskas. Ką asmuo teigiamo yra padaręs, nebėra jis pats, bet objektyvus kūrinys, turintis apibrėžtą vertę, teiktiną visuomenei. Toks yra civilizuotas ir krikščioniškas požiūris. Visuomenė turi teisę gintis nuo išdavikų ir juos šaudyti, bet tik laukiniai neskiria teigiamų darbų nuo neigiamų: Lietuvoje tai dar vienas neabejotinas suburliokėjimo bruožas.
Taigi FAKTAI, kuriuos čia vardija Jules apie vokiečiams rengtą genocidą, neturi nieko bendra su apsigynimu nuo Lietuvoje ruskijos duginistų rengiamų žudikų.
Dar kartą: su D-vo prakeikimą užsitraukiančiais apsėstaisiais neturiu nieko bendra ir nediskutuosiu.
http://www.messianic.lt

Dokfilm       2016-07-9 17:27

Žiūrėkit dokumentinį filmą “Спрут” -  žydė liudija kaip žydai aukoja žudydami vaikus - šeimos tradicijos tęsiaisi šimtmečiais ir žydė  liudija kad ir kiti žydai taip daro, nors ne visi,ir dar apie knygą pasakoja…

Tiesa       2016-07-9 10:22

Marginalui Maranata. Ar ne krikščionis būsit?

Jules       2016-07-9 9:37

PAŽADINTAS AISTROS HARIUKAS: Bjauri istorijos paslaptis, kuri ne sunai-kinta, o išlaisvinta vieno R.Reagan patarėjo apie tai, kaip mielam ir simpatiškam Hariukui be ... dar kildavo ir mintis bombarduoti didelius Vokietijos miestus, sakykime, 1941 m. rugsėjį. Planas numatė 43 miestų, kuriuose gyveno 25 mln. vokiečių civilių gyventojų, visišką senių ir mergų sunaikinimą. Bombarduojama-jai aviacijai konkrečias užduotis, pažadintas aistros Harriukas suformulavo 1942 m. vasario 14 d. Halės turguje prekeiviai laido anekdotus, kad šis beribio sekso ir erotikos romanų ir vaizdingų posakių mėgėjas iškart pažadėjo „išbombinti“ visas Vokietijos mergas. Nežinau, kiek čia yra tiesos, bet pasekmės buvo baisios, kaip rašo dabar vedantys pasaulio istorikai. Per Antrąjį pasaulinį karą visoje Vokieti-joje napalmu bombarduojant miestus ir miestelius žuvo milijonai niekuo nekaltų moterų, senių ir vaikų - tiesiog sudegė ugnies audrose, kaip dabar aiškėja – iške-pė, išgaravo. Už tai Hariukui dėkingi tėvynainiai pastatė įspūdingą paminklą. Apie tai atvirai runkeliukams papasakojo gerai žinomas Anglijos aviacijos mi-nistro padėjėjas Dž. M. Speitas (Speight), žodžiu, pakomentavo Freiburgo bom-bardavimą šitaip, cituoju: „Mes, anglai, pradėjome objektų bombardavimą Vo-kietijoje anksčiau, negu vokiečiai pradėjo bombarduoti objektus Britų salose. Tai istorinis faktas, kuris buvo viešai pripažintas… Tai puikus sprendimas pasaulio istorijoje – „išbombinti bobas ir vaikus“. Žymus anglų istorikas ir karo teoretikas Džonas Fulleras (John Fuller) mano, kad „būtent tada pono Čerčilio rankose su-veikė sprogdiklis, kuris sukėlė sprogimą – visuotino naikinimo ir teroro karą, ku-rio nebuvo nuo seldžiukų įsiveržimo laikų“. V. Čerčilis savo memuaruose taip pat rašė, kad 1940 metų liepos 8 dieną jis davė nurodymą bombarduoti Vokieti-jos miestus, nes organizuoti Vokietijos bado blokadą anglams nepasisekė. Po aš-tuonių anglų aviacijos antskrydžių ant Vokietijos miestų, tame tarpe ir ant Berly-no, įvykdyto 1940 metų rugpjūčio 25 dieną, Vokietija buvo tiesiog priversta su-duoti atsakomąjį smūgį: 1940 metų rugsėjo 7 dieną vokiečių Liuftwaffes 625 lėk-tuvai 12 valandų bombardavo Londoną, o lapkričio 14 –Koventrį – pradėti karą be taisyklių, nors taisyklių šiaip jau mažiausiai laikėsi Rytų fronte, nes ten Vaka-rų liberalų numylėtasis dėdė Džo(Stalinas) kariavo Naikinamąjį karą ir jo kariai be gailesčio užimtose teritorijose dulkino visas moteris nuo vaikų amžiaus iki 80 – mečių. Va tai buvo nevaržomo sekso epopėja, verta ne vieno sex romano. Gat-vėje, sekso už dyką negaunantys, žmonės liežuviais plaka, kad Jungtinės Karalys-tės karinių oro pajėgų (Royal Air Force – RAF) bombarduojamosios aviacijos vadas, aviacijos generolas leitenantas Artūras Harrisas (Sir Arthur Travers Har-ris), pravarde „Bomber“ buvo didelis bobų mėgėjas ir jų išbombintojas. Kiek čia tiesos, aš nežinau, gal žino ponas Letas? Istorijoje sakoma, kad būtent jis pirma-sis dėdei Viniukui pasiūlė „išbombinti“ visas vokiečių mergas iš karto. Ir apskri-tai, nimfomanės gerai žino, kad Sir A. Harrisas pirmasis pradėjo bombinti bobas, pereinant nuo konkrečių karinių taikinių naikinimo praktikos prie bombų mėty-mo į gyvenamuosius kvartalus, kuriuose daugumoje būdavo susispietusios mo-terys, seniai ir vaikai. „Mes turime nužudyti ko daugiau bobų iki tol, kol šis karas pasibaigs“ - mėgo sakyti „Bomberis“. Pikti liežuviai plaka, kodėl jis buvo apsisp-rendęs civilinių miestų bombardavimo šalininkas, nes jo manymu, „miestų grio-vimas ir mergų žudymas, be abejo, palaužia Šilerio dvasią Europoje ir duoda Mozartui per snukį“.

Jules       2016-07-9 9:04

Dieve laimink poną Letą ir Vakarų liberalų pagrindinę sąjungininkę Stalino Rusiją bei pačius aljantus, leidusius padalinti pasaulį į dvi vasalystes, į dvi dalis ir abi ne europinės kilmės(Walter Laqueur. Europe in our time: a history 1945-1992). Negi ponas Letas nori mus vėl cenzūruoti ar internuoti, uždaryti į perauklėjimo džiaugsmo konclagerius kaip kadais japonų, austrų, suomių, vengrų kilmės amerikiečius Amerike - patirties liberalai tikrai turi, niekas tuo neabejoja. Ypač įgytos kadais grąžinant Sovietijos karo belaisvius ir išvežtus ant darbų į Vokietiją Sovietijos piliečius, kai grąžinamuosius, čia pat anglų ir amerikiečių akivaizdoje, kaip išdavikus šaudė liberalų sąjungininkai stalinistai, o anglų karių varomos atgal į Tėvynę Rusiją moterys buvo priverstos su vaikais šokinėti nuo tilto, kad tik nepatektų stalinistams į rankas ir nereiktų grįžti į Tėvynę Rusiją arba iš anksto pasikarti. Kažkodėl docentai miega ir nieko nepasakoja mamyčiukams.

Marginalas Palmaitis apie "Tiesą"       2016-07-9 3:08

Katalikai turi ruoštis savigynai, nes pastaruoju metu itin įžūliai (napaisant visų įstatymų) ima reikštis Hitlerio gerbėjai antisemitai, kaip matyti iš šito, vienodai priešiškai nusiteikę ir prieš krikščionis (šis jau išjuokia krikščionišką šūkį “Maranata!”).
Tai atitinka Dugino doktriną, pagal kurią “sanitariniame kordone”, t.y. Lietuvoje ir Lenkijoje, turi būti remiami antikatalikiškos pakraipos pasgoniški sąjūdžiai. Nors pačioje ruskijoje hitlerizmas uždraustas, dabartiniam kremliaus chanui, kartojančiam Hitlerio taktiką, antisemitinis hitlerizmas Baltijoje itin geidžiamas. Karinės suirutės atveju Lietuvoje gali prasidėti ne tik chaotiški kruvini sąskaitų suvedinėjimai, bet ir tokių padugnių, kaip šis, organizuojamos civilių, moterų ir vaikų, žydų ir katalikų, žudynės. Įdomu, kad savo adresu gaunu praktiškai identiškus žodžius tiek iš įtariamų spectarnybų, tiek iš “Romuvos”, smarkiai pakitusios nuo Jono Trinkūno laikų į satanizmą ir nacizmą. Mat Lietuvoje auga suburliokėjusių “pagonių” jaunoji karta (kurių daugelis net nė vieno žydo nėra matę), perimanti hitlerinį antisemitizmą iš mongoloidinių “arijų” D-vo prakeiktoje už pogromus ruskijoje.
Viskas gali prasidėti staiga gal jau šiemet. Todėl KASP turėtų pasirūpinti gyventojų savigyna ekstremaliomis situacijomis. Tuo tarpu Lietuvos “saugumo” departamentas galimai žiūri į viską pro pirštus: juk ryšiai su broliška FSB kol kas tik užšaldyti geresnei dienai, o tikri krikščionys fundamentalistai vienodai traktuojami, kaip priešai, ir globalistų “Vakaruose”.
Šie mano žodžiai nėra joks “baimės” požymis, priešingai: esu bet kada pasirengęs mirti už “Žydą Kristų”, todėl prašau padugnes įrašyti mane į likviduojamųjų sąrašus (deja, negaliu prižadėti, kad kariamas, paskutiniu momentu, kai bus išmušama taburetė, nepasistengsiu savo ruožtu išmušti kojomis kokiam nors padugniui žandikaulio).
D-ve laimink Izraelį!

Tiesa       2016-07-8 16:18

Marginalui - Maranta, Jahvė tam ir išsirinko išrinktuosius

Marginalas Tiesai       2016-07-8 12:42

Manau, su Patis “Tiesa”, jei dabar kas pasikartos, rezultatai bus netikėtai “įspūdingesni” nei 1941 m., nes anais laikais masinio išsigimimo dar nebuvo.

Tiesa       2016-07-8 10:40

Tiesa bijo Hitlerio autobiografinės knygos ” Mano kova” 1934

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Italijos vyriausybė tęs ginklų tiekimą Ukrainai ir 2023 metais

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt pirmoji (Lapkričio 21 diena)

Anglų universitetai raginami „dekolonizuoti“ kursus: „nubudusiųjų imperializmas pasiekė didžiulį, kvapą gniaužiantį mastą“

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimtoji (Lapkričio 20 diena)

XXIV sekmadienis po Sekminių: Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.