Vidmantas Valiušaitis. Ką gi, turim prezidentą. Koks pozityvas?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gegužės 31 d. 7:02

15     

    

Vidmantas Valiušaitis. Ką gi, turim prezidentą. Koks pozityvas?

II turo rinkimų kampanija (turiu galvoje kandidatų diskusijas) buvo pakankamai ori, apsiėjo be asmeniškumų ir įžeidinėjimų, vyko dalykiškai ir buvo gana neblogai nušviesta. Kas tuo domėjosi ir visa tai sekė, turėjo užtektinai duomenų priimti savarankišką sprendimą. Pakankamai korektiška rinkimų kampanija, mano nuomone, kilstelėjo politinės etikos kartelę pakopa aukštyn.

Rinkimų laimėtojui Gitanui Nausėdai suteiktas labai stiprus mandatas: 60:0! Laimėjo absoliučiai visose savivaldybėse! Net praėjusių rinkimų aiški favoritė G. Grybauskaitė, turėdama tam tikrą administracinį palaikymą (kandidatavo kaip veikianti prezidentė), to padaryti nesugebėjo – jos laimėjimas prieš Z. Balčytį buvo 52:8.

G. Nausėdos gautų balsų persvara taip pat nepalieka jokių abejonių mandato svarumu: 65,86 proc. prieš 32,86 proc., arba 876 749 balsai prieš 437 399. Persvara – dviguba. Gauta arti milijono (!) tiesioginio palaikymo balsų. 2,8 mln. gyventojų tautai – įspūdingas pasiekimas. Tai stipri atrama išrinktajam prezidentui vykdyti savarankišką, nuo partinio ar kitokio diktato nepriklausomą politiką.

Tačiau! Norint ją sėkmingai vykdyti, nebus galima nusigręžti nuo žmonių lūkesčių, teks nuolat klausytis visuomenės balso, neužmiršti rinkimų kampanijos metu prisiimtų įsipareigojimų.

Negatyvas? Pakartotinai patvirtinta, kad daliai politikų pripažinti kitų pranašumą tebėra neperkopiamas slenktis. Rinkimų naktį paskelbti, kad konkurentas laimėjo „Pinskuvienės ir Margelio šalininkų balsais“ reiškia ne ką kitą, kaip didžiulę aroganciją tų beveik 877 tūkstančių rinkėjų atžvilgiu ir vargu ar labai toliaregišką politinį veiksmą.

Galimas daiktas, kad viena priežasčių, kodėl I. Šimonytė antrajame rinkimų rate gavo mažiau balsų negu pirmajame, yra ta, kad patronažas partijos, kurios lyderis neslepia savo bodėjimosi „ne tų pažiūrų rinkėjais“, daugeliui žmonių pasirodė atgrasus. Nepaisant to, kad pati I. Šimonytė rinkimų kampanijos metu išlaikė korektiškumą ir dalykiškumą, dalies jos šalininkų agresyvus veržlumas, perdėtas uolumas demonstruoti savo ištikimybę ir paramą socialiniuose tinkluose, kai kada ir nelabai mandagiais būdais, panašu, tapo „šuniui penkta koja“. Neprisimenu, kad panaši taktika kuriuose nors rinkimuose kam nors būtų pasitarnavusi.

Gerai prisimenu S. Lozoraičio, kurį lydėjau per jo rinkimų kampaniją kaip Laisvosios Europos radijo korespondentas, žodžius paaiškėjus rinkimų rezultatams. Žurnalistė bandė juokauti: „Čia kaip olimpiadoje, svarbu dalyvauti, tiesa?“ S. Lozoraitis atsakė rimtai: „Rinkimai tuo ir skiriasi nuo olimpiados, kad čia svarbu yra laimėti.“

Nepervertinčiau tų 437 399 I. Šimonytės balsų. Rinkimus ji pralaimėjo. Šitas etapas baigtas. Tolimesnė politinė karjera priklausys nuo procesų TS(KD) partijoje. Jeigu vadovybės politika išliks tokia aikštinga (I. Šimonytė šiandien spaudos konferencijoje pripažino, kad apie lyderio siūlymą vesti jai partijos sąrašą į 2020 m. Seimo rinkimus sužinojo iš žiniasklaidos, su ja niekas apie tai anksčiau nekalbėjo), didelių rezultatų pasiekti bus sunku.

K. Prunskienė, pavyzdžiui, 2004 m. gavo daugiau balsų – per 651 tūkstantį, arba 47,35 proc. A. Paulauskas 1998 m. rinkimuose dar daugiau – net 953 775 balsus, 49,6 proc. Bet abu jie irgi pralaimėjo.

Kur politiniame lauke K. Prunskienė, kur A. Paulauskas? Kam rūpi šiandien jų ano meto „politikos žvaigždžių“ populiarumo valandos?..

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Atvirai       2019-06-1 18:38

As pvz. balsavau pries “medvedevo” su taskuota suknele nervingai uz virvuciu tampoma shou 5 metams. O tada vel butu melynas chalatas ? Ne, aciu.

ramst       2019-06-1 13:06

“stipri atrama išrinktajam prezidentui vykdyti savarankišką, nuo partinio ar kitokio diktato nepriklausomą politiką” ? visi 1964 m. gimimo studentai (nuo 1982 m.) buvo semiami į cccp armiją ( išskyrus “žemės ūkio” akademijas}. kažkas jį “išsuko nuo armijos”, nemanau, kad vardas.

Dzeikas       2019-06-1 12:32

Komentatoriui:
Karta Napoleonas Bonopartas pasibaigus aukstuomenes renginiui susiruose namo. Prieina prie rubines kur ant stelazo liokajus padejo jo kepure. Budamas mazo ugio imperatorius pateko i keblia situacija - reikejo stiebtis kad pasiekt drabuzi.Jis stabtlejo. Sureagavo adjutantas.Prisoka prie stelazo:
- Leiskite jums padeti, mano imperatoriau. As juk aukstesnis.
Paima kepure ir nusilenkes iteikia Bonopartui. Imperatorius priima kepure, tvarkingai jau uzsideda, tada pasiziurejes i karininka atsako:
- Atsimink, balvone. Tu ne aukstesnis. Tu - ilgesnis.

didelių žmonių mažos didelės problemos       2019-06-1 12:31

Anūkėlis tai gavosi nenusisekęs. Atrodo, jau ir Senelis tą supranta.

Komentatorius       2019-06-1 10:05

Vienas nenuginčijamas “pliusas” yra - tarp Europos vadovų G.Nausėda bus vienas aukščiausių... Kaip krepšinio šaliai - šitai svarbu.

Dzeikas       2019-06-1 8:19

negisui:
Kai nematom - tai ir neatsakom.
O kai tu tyliai(anonomiskai) bezdi, tai uz smarve kambaryj atsako ne esantys, o bezdetojas.
Dar vienas is medzio iskrito su “zinau, bet nesakysiu”...

Negi        2019-06-1 0:38

Nematot, kas yra kas ir kas už ko stovi? Jei nematot,  veltui rašinėjat.

Rimas Štatyvas       2019-05-31 20:28

“pozityvas” labai gerai rimuojasi su “prezervatyvas”
ir judėjimo vektorių atitinka.

ah1       2019-05-31 17:09

na kad turi daugiau smegenų, sako, pas vyrus net apie 200 gr. daugiau smegenų nei pas moteri, gražus - nesarmata kitiems parodyt ir patiems smagiau nei kad būtų koks nors degeneratas

Dzeikas       2019-05-31 15:11

stasy, kaip zmogus Nauseda - meslo kruva. Bet gavnososams pats tas.
Taipui: Voldemaras irgi buvo zmogus su seima.Praverte: per pasikesinima Muzikinio Teatro sodelyj pasislepe uz savo vaiku.Minkstakiausis teroristas neisdriso sauti bijodamas kulka vaikus uzkabint.
Ar’ui: kodel ne? Protesto balsai? cholopas ir protestas toks pat oksimoronas kaip zydas kiemsargis. Tfu ant ju(cholopu, ne zydu).

stasys        2019-05-31 11:03

Po vakarienės šaukštais nebarškinama , pasižiūrėkime ko vertas G.Nausėda, kaip Prezidentas bus po tu visu R.Karbauskio Seime ‘viražu’. Iš karto po rezultatu skelbimo spėliojau ar tik Lietuva nesulauks išankstiniu Seimo rinkimu ,.. tai butu visiškai logiškas balto lapo įvadas, kai valdžios keičiasi ir perduoda savo įgaliojimus ne formaliai ..ta prasme R.Karbauskis elgiasi labai pagirtinai .

Ar neatsitiks taip, kad       2019-05-31 10:54

dėl I.Š. protesto balsų turėsime premjerę?

Taip       2019-05-31 9:22

Gerai, kad išrinko Nausėdą, nes:
1. Jis yra vyras su žmona ir šeima. Kitaip tariant, turi normalaus žmogiško gyvenimo patirties (na, namas Pūčkoriuose, aišku, su normaliu žmogumi šiek tiek prasilenkia). 2. Jis vengia įžeidinėjimų, “budulis prie budulio” tipo leksikos, stengiasi patikti visiems. (Tiesa, dabartinė Lietuvos ir Europos linija daugeliui tiesos.lt skaitytojų nepatinka, todėl nepatiks ir Nausėdos ištarmės).
3. Bent jau oficialiai yra nepartinis kandidatas.
4. Jis patyrė TS-LKD puolimą, tačiau panašu, jog šis žmogus gali prieš jį atsilaikyti. Gal turi kažkokį slaptą užnugarį, o gal tokios asmeninės savybės, kad neišmuši iš vėžių.
5. Po 10 metų moteriško valdymo atėjo laikas vyriškam. Nežinau, kaip Jums, bet man po Dalios Grybauskaitės valdymo šalis atsidūrė visiškame moraliniame dugne. Ji panaši į tipinę šiuolaikišką moterį: rūpinasi tuo, kas išorėje (važiuoja į užsienį, bičiuliaujasi su Europos lyderiais, suokia apie Lietuvos pažangą), o namų arba nepuoselėja, arba valdo juos nuo visų žmogiškų sentimentų apvalyta ranka.

$+$       2019-05-31 8:02

O kaip ta kampanija galėjo būti kitokia, jei viskas buvo iš anksto surežisuota, abu žinojo kas už kiekvieno stovi.  I.Š. į antrą turą išėjo su S.S. protesto balsais, antrame ture dalis balsavusiu už I.Š. arba iš viso nebalsavo, arba balsą atidavė už G.N. Antrame rinkimų ture G.N. gavo ir I.Š. protesto balsų, nes nemaža dalis, balsavusių už S.S., antrame ture balsavo už G.N. tam, kad į Daukantūrą vėl neateitų bešeimė ir bevaikė, o pati institucija netaptų neaiškiu potraukių „mergaičių“ prieglauda. Tiek to „pozitvo”.

Pozityvas       2019-05-31 7:56

toks, kad neturim Grybauskaitės ir jos įpėdinės ar laikinos posto pasaugotojos.

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.