Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės

Vidmantas Valiušaitis. Demokratija įsitvirtino pas mus tik kaip savotiškas „Potiomkino kaimas“ švogerių krašte

Tiesos.lt redakcija   2020 m. vasario 5 d. 9:14

36     

    

Vidmantas Valiušaitis. Demokratija įsitvirtino pas mus tik kaip savotiškas „Potiomkino kaimas“ švogerių krašte

„Kas atsitiko, kad taip beviltiškai atsilikome netgi nuo Estijos, kuri, turėdama nepalyginamai sunkesnę demografinę padėtį, apdairesniais sprendimais ir principingesne politine linija sugebėjo sukurti pažangesnę socialinę santvarką ir pelnyti tiek savo pačios piliečių pasitikėjimą, tiek svetimų valstybių pagarbą? Bėgimo iš savo šalies mastais lietuviai pranoksta estus 5 ar net 7 kartus!

Iškalbinga ir neapskundžiama statistika!

Svarbiausioji Lietuvos atsilikimo priežastis, man regis, yra gana paprasta. Demokratija ir pilietinės laisvės, sudarančios vakarietiškosios civilizacijos šerdį, Lietuvoje valdančiųjų niekada nebuvo nuoširdžiai gerbiamos bei vertinamos. Jos netapo mūsų politinio elito įsitikinimų dalimi, kuriuos jis būtų pasirengęs ginti net ir politinės karjeros sąskaita. Demokratija įsitvirtino pas mus ne kaip žmogiškuoju orumu grįsta, įsisąmoninta ir visapusiškai socialinius santykius reguliuojanti gyvenimo norma, bet tik kaip savotiškas „Potiomkino kaimas“ švogerių krašte, kaip tuščia, bereikšmė, nieko nesaistanti ir nieko nereiškianti frazeologija, gera priebėga „telefoninės teisės“ ir asmeninio patronažo aplinkoje tvarkyti savo privačios gerovės bei grupinio intereso reikalus.

Ko gi galima tikėtis iš visuomenės, kurios valdantysis elitas tą demokratinę santvarką savo veiksmais ir elgesiu faktiškai išjuokia, iš jos tyčiojasi? Savaime suprantama, kad visuomenė taip pat ją peiks, niekins, keiks valdžią, netvarką, sukčiaujančius, bet teisėsaugos akiratin niekad nepatenkančius vertelgas ir šauksis kietos rankos, kuri pagaliau sudraustų savanaudžius.“

Šaltinis: Vidmantas Valiušaitis. Ponia iš Venecijos tavernos. „Mūsiškiai“ ir kiti prašalaičiai savoje istorijoje. Vilnius: „Žara“, 2018, p. 62–63.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-02-7 22:50

to “stasys     2020-02-6 19:49
dr. Jonas Ramanauskas .(JavaScript must be enabled to view this email address)  > tik nereikia kuklintis .Juk pats sau nedrįstate pripažinti to fakto kad tamstos rinkiminės idėjos neteko aktualumo , o Lietuvos visuomenė šiandiena susiduria su visai kitokiais iššūkiais…”
***
Ačiū Stasy už koncentruotai išreikštas kompartines, kgbistines, mafijines mintis.
Neturiu visiškai jokių savo “rinkiminių idėjų”, tik sakau, kad Lietuva PRIVALO, ypač jos Seimo nariai, paklusti LR konstitucijai, Europos teisei, LR KT išaiškinimui ir sveikam protui. Klausiu, kurioje čia vietoje yra Ramanauskas??? Jokioje vietoje. Tačiau, kai nevykdoma Konstitucija, tai parodo, kad LR Seimas, jos visos 7 kadencijos yra HIBRIDINIAI STRIBAI, kaip ir pats niekšingas padaras esi. Ne aš į Konstituciją įrašiau civilizuotą lygią ir tiesioginę rinkimų teisę, už tai balsavau, aišku. Kuriant teisinę valstybę nesilaikyti Konstitucijos gali tik PASKUTINIAI IŠSIGIMĖLIAI, kurie neatsako net į paprastą klausimą: “Ar dar gyva Deimantė?”.
Kudakuodamas už sąrašinius rinkimus vykdai antikonstitucinę propagandą, todėl, kad sąrašiniai rinkimai nėra nei LYGŪS, nei TIESIOGINIAI. Todėl tamsta nusipelniai PANIEKOS kaip neeilinis hibridinis stribas ir paskutinis NIEKŠAS.
Matau, kad tamsta esi Z.Vaišvilos tikras draugas
http://www.ekspertai.eu/zigmo-vaisvilos-antikonstituciniai-svaiciojimai100063/

Dzeikas       2020-02-7 14:19

Al., zmoniu auku turime, valdzios auku - ne gramo.
Taciau zmones ir valdzia 2 skirtingi dalykai: zmones, kiekvoenas musu veikia SAVO ASMENS vardu - uz tai ir atlygi gauna. Valdzia veikia VALSTYBES vardu ir valstybe gauna atlygi uz valdzios veiksmus.

TROTA       2020-02-7 10:30

Gal šiuo metu turime hibridokratija, arba hidros kratija?

stasys        2020-02-7 9:10

cit.” Jei visko pilna ir sočiai, tai kodėl emigracija didžiausia pasauly, ,,oželi” ?..todėl kad žmonėms suteikė laisve ir nepasiūlė jos išmainyti į meile Tėvynei .

Al. Dzeikui.       2020-02-7 8:44

Na, aukų mes turim užtektinai, gal per daug.Žinoma, gyvenimo upė jūs reikalauja nuoat. Bet kitam šios pasakos variante keliaujančio drąsuolio klausia, kodėl obelis vedė aukso obuolius, o dabar nebeveda. Sužino, kad po jos šaknimis tūno rupūžė. Reikia ją iškast ir užmušt. Tada ves.Taip ir padaro.

Dzeikas       2020-02-6 21:43

—> Al.    2020-02-6 1:39
Budamas paauglys skaiciau “vidurio europos pasakos” tokia bordava kietais virseliais 150-200psl. knygute. Is visu kazinkodel isimine tik viena, kurioje duodamas filosofinis atsakymas i jusu retorini klausima:
Pagal pasakos siuzeta trecias brolis iskomandiruojamas pas ragana kazkokiu svarbiu buties atsakymu gaut. Pakeliui visi kas netingi praso nuo saves sio bei to paklaust taip pat. Keldamasis per upe gauna is jos uzsakyma paklaust raganos “kodel esu pilna vandenu, meldu,-  o zuvu,  a nei gyvio jokio manyje nesiveisia?”. Galu gale pasiekes ragana ir islaikes egzamenus ivykdo upes prasyma ir uzduoda si klausima.
Todel, kad niekas toje upeje nepaskendo - gavo atsakyma.

stasys        2020-02-6 19:49

dr. Jonas Ramanauskas .(JavaScript must be enabled to view this email address)  > tik nereikia kuklintis .Juk pats sau nedrįstate pripažinti to fakto kad tamstos rinkiminės idėjos neteko aktualumo , o Lietuvos visuomenė šiandiena susiduria su visai kitokiais iššūkiais ir kelia klausimus susijusius su visuomenės aktyvesniu dalyvavimu viešame gyvenime .Tai ir tos pačios teismu reformos plečiant tarėju institucijos darbą teisme \ ir mediacijos panaudojimas sprendžiant šeimos institute kylančius ginčus ..kuri pilnai galėjo užkardyti ir ta Garliavos skandalą jei tuo metu Lietuvoje butu valia tokia institucija turėti . Galu gale tas pats kertinis klausimas , apie rinkimus, kiek visuomenei dar verta kankintis su ta dviguba rinkimine sistema ? gal verta aplamai atsisakyti tos vienmandatės sistemos , tuo labiau ji veikia pasenusios mažoritarinės rinkimu sistemos pagrindu , o tai leistu pereiti prie diskusijų dėl proporcinės sistemos įvedimo rinkimuose į Seimą tik partijoms ..tuo pačiu išsprendžiant visuomenės atstovavimo Seime klausimą (tas 3 proc. klausimas)  . Visko čia neišvardinsi ..Panašu kad Jus užsisėdėjote su ekspertais ..ir paradote politine uosle ..tikiuosi dar uodegos nevizginate Z.Vaišvilai ar A.Nakui piršta pamojus ..?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-02-6 17:39

to “stasys     2020-02-6 7:54
J. Ramanauskui ..geriau nepradėk savo “malytvos” vėl iš naujo”
*
Tai sena kompartijos, kgb ir mafijos svajonė ir toliau laikyti užgrobtą valdžią. Ne be reikalo čia reiškiesi niekše.

mano diagnozė       2020-02-6 15:54

Lietuva senai valdoma klastingu ,“nuo galinės sėdynės” būdu.Todėl inirtingos diskusijos dėl demokratijos deficito yra beprasmės,kol…..Kam ta demokratija “galinės sėdynės “visagaliams pinigų maišams?.Tai “nepriklausomos” sritis .Sritis ,kurie ją įpareigojo atsakyti prieš tarptautinę opiniją.Tai ir kelia triukšmą tuščiai,bet laaabai tikslingai,siekdami labai praktinių tikslų. Nieko čia naujo neparašiau ,tiesiog daugelis tą žinodami vis pasimiršta ,momentais galva prašvinta ,“ale “tuoj pat tame negailestingame ‘nepriklausomos"keliamame triukšme vis iš naujo pasimiršta:(

Al. stasiui       2020-02-6 12:58

Jei visko pilna ir sočiai, tai kodėl emigracija didžiausia pasauly, ,,oželi” ?

stasys        2020-02-6 10:21

youtube.com/watch?v=1FEgRyeWMgQ . Diskusija Seime kaip “patiomkino kaima” pabandyti paversti valstybe o švogeriams palikti tik alubarius.

stasys        2020-02-6 7:54

J. Ramanauskui ..geriau nepradėk savo “malytvos” vėl iš naujo ..Turėk proto, dar tik ketvirtadienis.

stasys        2020-02-6 7:52

Al. .. cit.” Tauta turi išsivalyti nuo priešų, nuo okupantų paliktų blakių, kaip kūnas išsivalo nuo svetimkūnio. Ir tai turi tapti nuolatiniu darbu. Patiks tai kam nors, ar ne, bet jei dabartiniai laikraščiai, mokyklos ar bažnyčia nedirba tautai (ne tik etnine, bet ir politine prasme), turim juos kurti iš naujo.” Nieko naujo kurti nereikia , visko Lietuvoje pilna ir sočiai , kokios tu dar demokratijos nori ‘garbanota avele’ ? geriau paklausyk apie ka kalba paprasti žmonės ir kokios juos kankina problemos youtube.com/watch?v=jlJmAbOwZgs .

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-02-6 7:11

Citata: “Vidmantas Valiušaitis. Demokratija įsitvirtino pas mus tik kaip savotiškas „Potiomkino kaimas“ švogerių krašte”
*
Pilnas V.Valiušaičio blūdas, ne demokratija, o hibridiniai stribai - antikonstitucininkai įsitvirtino Lietuvoje.

Al.       2020-02-6 1:39

Taip, valstybė nuosmuky, nes niekšų, melagių ir vagių valdžia. Tauta nesugebėjo šaliai surasti geresnės. Taip, ir pati kalta, kad leidžiasi niekinama. Kad tingi, bijo ir netiki. Bet į ką kreipiamės su šiais parypavimais? Į ateities kartas? Pasaulio sąžinę? Dievą? Kažin ar jiems tai svarbiausias klausimas. O jei, vistik, į savo tautą, tai ko būtent iš jos tikimės ar reikalaujam? Kaip iš tų nelaimių siūlom išeiti? O juk ne pirmą kartą visa tai. Turėtume jau atpažint kas gi čia vyksta, ko tikėtis ir kaip dirbti. Akivaizdu, kad priešas jokios demokratijos neduos. O jei ji mums ir nusileistų iš dangaus, tai dar mes ir patys turim būti tam pasiruošę. Privalom kurti tautą ir visuomenę stiprinančias draugijas, laikraščius, mokyklas. Tauta turi išsivalyti nuo priešų, nuo okupantų paliktų blakių, kaip kūnas išsivalo nuo svetimkūnio. Ir tai turi tapti nuolatiniu darbu. Patiks tai kam nors, ar ne, bet jei dabartiniai laikraščiai, mokyklos ar bažnyčia nedirba tautai (ne tik etnine, bet ir politine prasme), turim juos kurti iš naujo. Jei tose srityse mums pasiseks, tai anksčiau ar vėliau atgausim ir savo šalį.

>Kristus buvo geras Dangui 16:27        2020-02-5 21:52

Todėl, nors ir buvo nukryžiuotas, Prisikėlė!
Maranatha!

StasysG       2020-02-5 21:36

Kas yra tas PK?—-“Terminas „Potiomkino kaimas“ gimė 1787 metais, kai grafas Potiomkinas, norėdamas įsiteikti imperatorei Jekaterinai II ir ją lydintiems užsienio svečiams, keliaujantiems per neseniai prie Rusijos prijungtas Ukrainos žemes, ėmėsi statyti butaforinius kaimus ir varinėti po juos tą patį valstiečių būrį. Taip jis siekė pademonstruoti, kad Rusija sėkmingai kolonizuoja ir civilizuoja savo naująsias valdas.
reklama
Nuo tada pasakymas „Potiomkino kaimas“ įsitvirtino rusų kalboje kaip bendrinis apgavystės ir padlaižiavimo vadovybei apibūdinimas…”.—-O kaip tas PK reiškiasi konkrečiai Lietuvoje XXI amžiuje? Gal kas parašys?

štaziui       2020-02-5 20:26

Susispausk savo kiaušus staliaus spaustuvu ir eunucho balsu dainuok rusijos himną. Patrauk ranka nuo klaviatūros ir komentarų čia neberašyk. Lubianka tavęs nelaukia, tu ten nereikalingas. Tavęs laukia Матросская тишина.

Ну ты понял, клоп гебнявый.

ah1       2020-02-5 19:15

ieškojau, ieškojau, ieškojau, ieškau, ieškau, ieškau, ieškau bet niekur nerandu demokratijos apibrėžimo. Kur rasti demokratijos apibrėžimą?

kiek supratau       2020-02-5 18:41

labiausiai tinka anūko chebrai, kurios belikęs vienintelis koziris šinomiukė - pensininkų siaubas?

Kristus buvo geras       2020-02-5 16:27

Dangui ir buvo nukryžiuotas.

Na,habilitas       2020-02-5 16:07

truputi pasismarkavo.Apie gerb. Valiusaiti taip tikrai neverta.Be pagrindo.Apie siuolaikinius prisitaikelius, tikrai taip.

Labai       2020-02-5 16:02

tikslios ir teisingos gerb.Valiusaicio mintys.

Gerb. Vidmantas Valiušaitis       2020-02-5 14:56

tai vadina svarbiausia Lietuvos atsilikimo PRIEŽASTIMI: „Demokratija ir pilietinės laisvės, sudarančios vakarietiškosios civilizacijos šerdį, Lietuvoje valdančiųjų niekada nebuvo NUOŠIRDŽIAI gerbiamos bei vertinamos. Jos netapo mūsų politinio elito ĮSITIKINIMŲ dalimi.“
***********************************************************************
Mielas Vidmantai, Lietuvos atsilikimo PRIEŽASTIMI to tikrai nereiktų vadinti, nes nuoširdumas ar subjektyvūs žmonių įsitikinimai patys tėra PADARINIAI objektyvių vyksmų pasaulyje, visuomenėje, tautoje.
Privalome mąstyti ir stengtis atsakyti į klausimą,
kodėl valdžias pasidaliję Lietuvos (bet ne tik!) politiniai veikėjai veikdami nesirenka to, kas kitur pasiteisinę kaip bendrasis gėris, vadinasi, ir kaip gėris jiems patiems, o renkasi tumparegiškai egoistiškai?
Vadinasi, renkasi tolesnį melą, taigi asmenybės dorovinį susižlugdymą,
renkasi būti tautos pasmerkti ir nekenčiami,
renkasi baimę ir nuolatinį rūpestį kaip apsisaugoti nuo tautos keršto?
Taigi kas apsprendžia žmonių neprotingus ir žalingus jiems patiems pasirinkimus? - Kaip visuomet ir visur: netikėjimas ir Dievo Valios vykdymo atidėliojimas, kol ateis geresni laikai, bus geresni žmonės.
Nebus. Pats tapk geresnis (Dangui) ir tūkstantis greta taps geresni.
Ir ne iš nuoširdumo ar įsitikinimų siek taip elgtis - tik dėl Dievo.

stasys        2020-02-5 14:48

Autorius ir str. tinkama pavadinimo tam sugalvojo “Demokratija įsitvirtino pas mus tik kaip savotiškas „Potiomkino kaimas“ švogerių krašte” bet vistiek atsiranda komentaru kuriems žodis “elitas” tampa kaip buliui raudonas skuduras ..Švogeristė kuri klesti real Lietuvos vidaus politikoje neaplenkė ir tu valstiečiu su R.Karbauskiu , kurie sudarinėja bet kokio turinio Seime daugumos koalicijas o vėliau susiduria su problema kaip ginti savo partnerių , ne visai švarius švogeriškus interesus .Jei kas moka skaičiuoti gali nesunkiai suskaičiuoti kelis kartus suklupo Ramūnas kai tekdavo kažkaip apeiti nepatogius sau iškilusius faktus . O kas tai yra jei ne švogerystė ?

Papa Borgia       2020-02-5 14:38

Svarbiausioji Lietuvos atsilikimo priežastis yra Žečpospolita, o vėliau - Rusija. O dabar kolchoznikai(pseudo profesionalai) Seime ir tie, kurie dirba LDDP naudai.

kgb valdo. taškas       2020-02-5 13:48

teisėsauga - ypač prokurorčikai, teisėjūkščiai - kgb šuniukai.
——-
teisingumo nerasta Lietuvoje - bet koks pizdukėlis kgbistėlis visagalis ponas.

Geriausiai naują kartą atspindi       2020-02-5 13:02

Užkalnis ir jo cinizmas.Dezertyravęs iš Lietuvos,kraunasi iš jos turtus ir dar visus žemina.

habilitās       2020-02-5 12:57

Kiekvienas tautietis įneša savo indėlį į ši reikalą, šio straipsnio autorius ne išimtis.
„Jos netapo mūsų politinio elito įsitikinimų dalimi…“
Įdomu, kur autorius įžvelgė tą „elitą“? Gal V. Pranskietis, nesuvokiantis, kad Seimo pirmininko „kepurė“ jam per plati?! Gal L. Graužinienė, pasiruošusi, bet kuriuo paros metu palaižyti šeimininko „lakiorkas“?! Prie kurio premjero pavardės žodį „elitas“ būtų galima rašyti be kabučių?!
Pirmiausia, visų rašančių ir formuojančių nuomonę parsidavėliškas ir/ar baudžiauninkiškas mentalitetas ir prisideda prie to, kad valdžioje esantys į visus žiūri iš aukšto ir su elitu tai nieko bendro neturi, tik skatina bet kokį mulkį veržtis į valdžią ir užimti pareigas, apie kurių atlikimą nieko neišmano.
Ar atsitiktinai Lietuvoje įvyko reiškinys, kai visi teisės aktai, reglamentuojantys vykdomosios valdžios veiklą, tapo persunkti „misijomis“, o ne pareigomis, kurias reikėtų vykdyti, žinoma, jei nors vienas generalinis direktorius, ministras ar koks nors pirmininkas suprastų, kad jis ne šventikas, nešantis kryžių ir dievo žodį į bušmėnų gentį.
Pasidomėkite, retkarčiais, ką skaitytojai mano apie jūsų kūrybą.

stasys        2020-02-5 12:44

Žodžio laisvė . cit“ Kiekvienas tie prie valdiškų ėdžių statė švogerius ir jų atžalas.Lietuva “skamba"kaip tas tuščias kibiras,kuriame milijonas išvažiavusių netilpo.Kas dedasi šiomis dienomis?Lenda yla iš maišo su rokais masiuliais ir jų dvasiniais bendražygiais, ten kur kvepia valdiškais pinigais.“ Pabandykite pats sau būti kritišku,.. STT Jums pateikė pažyma schema .. kaip veikia lenku frakcijos švogeristės pagrindais veikianti sistema , o Jus permetate atsakomybe R.Masiuliui ..J.Narkevič  ir R.Karbauskio postalinius susitarimus . Daugiau SAVIKRITIKOS „kolega“.

stasys        2020-02-5 12:35

„Jei Vasario 16-osios akto signatarai galėtų pasižmonėti po dabartinę Lietuvą ir ką nors apie ją pasakyti, spėju, kad pasižvalgę po Vilniaus centrą daugelis iš jų nė neįtartų, kad tėvynė penkiasdešimt metų stumdėsi „sovietinėje smuklėje“. Tačiau užtektų jiems išvykti 10 km už Vilniaus, pasiklausyti, kaip gražbyliaujama Lietuvos vardu, o ypač pasižiūrėti kai kam į akis, kad tėvynę apibūdintų panašiai, kaip ir Stanislavas Moravskis ponią iš Venecijos tavernos: „Tuo metu ji jau buvo ponia, išdidi aristokratė tikra to žodžio prasme. [...] nusikalstamas egoizmas ir visiškas kilnių jausmų nebuvimas, širdies ir sąžinės balso stoka, suteikianti jai natūralią persvarą prieš nors šiek tiek širdies turinčius žmones, įžūlus ir begėdiškas žvilgsnis; tam tikro išsiauklėjimo ir mandagumo stelbiamas koketavimas, italės sumanumas, gudrios lapės klastingumas, galų gale visuomenėje jau pasirodžiusi nauja karta, kuri negalėjo žinoti jos praeities, – dėl viso to ji atrodė rimta, gerbiama, žinoma ir įstabi moteris, prieš kurią kaip prieš dievaitę ir pas mus, ir užsienyje nuolankiai nusilenkdavo!“  ... Puikiai parašyta . Tik va vertinimas tai sakyčiau toks vienpusiškas .smile Tai butu atsakymas į klausimą kodėl visuomenė dauguma atveju visada pasirenka tuos kurie kalba jos kalba ir sau į vadus nerenka filosofų . Kritika privalo siūlyti alternatyvą esamam požiūriui ir sprendimui ir tik taip galima žengti į priekį vejantis Estus .O su kuo šiandiena kalbėtis apie Lietuvos problemas ? su Puteikiu ? R.Karbauskiu ? ar A.Juozaičiu ? suradusiu šeip ne taip sau vieta .

Žodžio laisvė...       2020-02-5 11:42

Atsilikome net nuo brolių estų su kuriais buvome toje pačioje okupacijoje,tik jie
galvojo apie savo Estiją ir savus gentainius,o Lietuvoje niekas negalvojo nei apie
Lietuvą ,nei apie lietuvius gentainius.Visi ,kas tuomet buvo prie lovio,skubėjo pasiimti tiek,kiek galėjo panešti ir sutalpinti savo urvuose.Kiekvienas tie prie
valdiškų ėdžių statė švogerius ir jų atžalas.Lietuva “skamba"kaip tas tuščias kibi-
ras,kuriame milijonas išvažiavusių netilpo.Kas dedasi šiomis dienomis?Lenda yla iš maišo su rokais masiuliais ir jų dvasiniais bendražygiais, ten kur kvepia valdiškais
pinigais.Prezidentai,tai tie vilkai ,užsivilkę lapės kailinius ir tykančiais prie
vištų prie vištydžių.Kas pakedens jų plunksnas?Kedentojų nėra.

vadinasi       2020-02-5 11:01

vadinasi dar neišaugo, nes dar dirva pilna šiukšlių ir visokiausių nuotėkų. O taip gerai išmokome engti, kad engiame visur - politikoje, versle,darbe, namuose, gatvėje,kaiminystėje, engiame net kūdikius, vyrai engia moteris, moterys vyrus. Yra sakoma, kiek laiko sirgai, tiek laiko reikia pasveikti.

Išaugo nauja karta,to       2020-02-5 10:49

nemačiusi,tačiau ji dar egoistiškesnė už buvusias ir priedo nesidaugina.

bet ar realu,kad kas nors keisis?       2020-02-5 10:43

A.Smetona neleido į valdžią eiti tokiems, kurie savo prigimtimi yra savanaudžiai. O pas mus -  ištisai tik tokie.

ko galima       2020-02-5 10:39

galima tikėtis iš visuomenės, kuri buvo kelis kartus okupuota ir netgi šimtmečius išbuvusi okupacijoje nesupranta, kas yra LAISVĖ ir demokratija, tikėtis kažko ypatingo tikrai negalim, nes išmoko iš okupantų taip pat engti kitus. Kai išaugs karta to nemačiusi, tada pamatysim Gerovės valstybę.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Utilitaristas lieka utilitaristu

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Partnerystė

Už krikščionišką pasaulėžiūrą nušalintas mokytojas pasiekė dar vieną pergalę

Kalifornijoje žaislų pardavėjai privalės steigti lyčiai neutralius žaislų skyrius, kitaip jų lauks bauda

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija: Įteisinus surogaciją, būtų pažeidžiama JT vaiko teisių konvencijag

Ramūnas Aušrotas. Laikas paanalizuoti Trakų rajono mero rinkimų pirmo turo rezultatus

Alina Laučienė. Kada mokytojo profesija bus prestižinė? (I dalis)

Daniel Pipes. Migrantai iš Artimųjų Rytų turi likti savo kultūrinėje zonoje

Andrius Švarplys. Kaip greitai keičiasi mūsų konservatizmas

Vokietijoje gėjams, lesbietėms ir migrantams išskirtos atskiros stovėjimo vietos automobilių aikštelėse

R. Jankūnas. Atsakymas prof. A. Ambrozaičiui: kaip patikrinti, ar vakcinų klinikiniai tyrimai baigti

Jungtinės Tautos nori uždrausti genderizmo kritiką

Vidmantas Misevičius. Mėlynas herbas – nauja norma?

Danutė Šepetytė. Auka ant dvasiškai merdėjančios valstybės altoriaus

Ir vėl tie velnio „kringeliai“ QWX

Almantas Stankūnas. Apie Nacionalinio susivienijimo kandidato Ramūno Aušroto rezultatą neeiliniuose Trakų raj. mero rinkimuose

Suomijos valdžios tyrimas. Migrantai stipriai išsiskiria seksualinių nusikaltimų statistikoje

Vengrija Lenkijos pusėje – reikalauja ES gerbti narių suverenitetą

Tomas Čyvas. Savivaldos dienos proga – politologo žinia: savivaldos Lietuvoje nėra

Justas Sakavičius. Galimybių pasas nepasiekė savo tikslų

Bausmės ir Sankcijos. Marijus Velička

Kard. Sigitas Tamkevičius. Dievas ar Mamona?

Marius Parčiauskas. Lepanto mūšis už katalikybės kūną ir kraują

Vytautas Sinica. Neleisti žmonėms gyventi normalaus gyvenimo!

Karikatūristo žvilgsniu

Nacionalinis susivienijimas apie kainų kilimą: „Energetikos rinkos liberalizavimo žalos klausimą reikia kelti ES mastu“

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl elektros energijos ir dujų kainų kilimo ir jo valdymo

Lenkija atsakė ar laikysis visų Briuselio nurodymų

Vytautas Sinica. Kažkas neįtikėtino vyksta Vilniaus savivaldybėje

Kvietimas pasirašyti peticiją prieš surogacijos įteisinimą Lietuvoje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.