Istorija

Vis dar aktualu. Vidmantas Valiušaitis. Dar keletas faktų ir vaizdų apie Birželio sukilimą –  skiriama „istorijos ekspertams“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. birželio 25 d. 19:07

13     

    

Vis dar aktualu. Vidmantas Valiušaitis. Dar keletas faktų ir vaizdų apie Birželio sukilimą –  skiriama „istorijos ekspertams“

2017 m. birželio 29 d.

Paskaitinėjau FB ką rašinėja „ekspertai“ apie Birželio sukilimą – tiesiog žiaurus nesiorientavimas istorijoje.

Pamokslaujama apie sukilėlių „trumparegiškumą“, kaip jie „nesuprato“, kad vokiečiais pasitikėti negalima, kokie lietuviai buvo „naivūs“, kad vokiečių kariuomenę sveikino, ir kokie jie tuo pat metu buvo „baisūs“, kad išžudė „dešimt kartų daugiau žydų negu Lenkijoje“ (čia citata iš vienos panelės moralo ir istorijos mokymo jos „neišmanantiems“). Ir t.t.

Sakoma, kad šiais laikais žmonės, ypač jaunesnės kartos, nebepajėgia suvokti teksto, faktai, argumentacija daug vertės neturi, veikia vaizdai, įspūdžiai, spigus balsas…

Parinkau šiek tiek vaizdų ta tema.

Pirmas žemėlapis vaizduoja Europą 1940 m. gruodžio pabaigoje, antrasis – karo su Sovietų Sąjunga išvakarėse 1941 m. biržely.

Klausimas tiems „geopolitikos ekspertams“, šiandien jau žinantiems, kokia buvo įvykių raida per Antrąjį pasaulinį karą ir po jo, iš ko bolševikų terorizuojama ir naikinama Lietuva galėjo tikėtis pagalbos tuo metu, kai visa Europa nacių buvo parklupdyta? Vieninteliai britai – apsupti, izoliuoti ir bombarduojami – salose gynėsi, bet ir patys laukdami nacių invazijos.

O stalininė Sovietų Sąjunga Hitlerio tuo metu žygius palaikė, siuntė sveikinimo telegramas fiureriui, išvarinėjo iš Maskvos nacių okupuojamų valstybių diplomatus. Vyko platus ir visapusiškas dviejų totalitarinių režimų nusikalstamas kolaboravimas naikinant mažesnes ir silpnesnes valstybes.

Tai gerai parodo trečiasis paveikslas: Turkijos lyderis, nujausdamas pavojų savo šaliai, aliarmuoja Staliną, kad vokiečiai prievartauja Bulgariją, sovietų diktatoriui tai nerūpi, nes slaptame Molotovo-Ribentropo susitarime Europa pasidalyta ir „viskas vyksta pagal planą“, kurio kiti nežino.

Lietuviai neva buvo „naivūs“, sveikino vokiečius. Vokiečius sveikino visi – lietuviai, latviai, estai, ukrainiečiai, net baltarusiai, nes visi tikėjosi, kad jie padės nusimesti kruviną bolševikų režimą.

Dar daugiau. Vokiečius sveikino net ir tie, kurie nebuvo patyrę bolševikų režimo, kaip tai matyti nuotraukose – kroatai, norvegai. Kodėl? Todėl kad matė jėgą, su kuria jie žygiavo per pasaulį be ceremonijų ir su kuria nebuvo įmanoma nesiskaityti. Kadangi pasipriešinti mažesnės tautos neturėjo mažiausių galimybių.

Net didelės ir galingos šalys, tokios kaip Prancūzija, „dainavo vokiečių chore“ ir žengė jų „rikiuotėje“.

O Lietuvai dabar daug kas turi pretenzijų: kodėl sukilo, kodėl kovojo su bolševikais, kodėl „neapgynė žydų“?

Kodėl sukilo, manau, įrodinėti daug nereikia, akivaizdu iš Maskvos statytinio Sniečkaus jau 1940 m. liepos 7 d., taigi, „liaudies seimo“ rinkimų išvakarėse, pasirašyto plano sunaikinti sąmoningiausią, labiausiai šaliai įsipareigojusį elementą, siekiant įbauginti visuomenę ir pakirsti jos potencialą tiek intelektualiai, tiek fiziškai priešintis valstybės sugriovimui ir prievartiniam inkorporavimui į Sovietų Sąjungą.

Kitose nuotraukose – vaizdai iš 1941 m. birželio 14–20 d. deportacijų ir kruvino bolševikų teroro Lietuvoje: Panevėžys – birželio 25 d., Rainiai – birželio 25 d., Pravieniškės – birželio 26 d.


Panevėžio sovietinio režimo kankiniai.  1941 m. birželio 25 d.


Panevėžiečio gydytojo dr. Žemgulio našlė prie nukankinto jos vyro kūno. Panevėžys, 1941 m. birželio 26 d.


Panevėžio kankinių laidotuvės.


Panevėžio aukų laidotuvės.


Rainiai. 1941 m. birželio 26 d.


Pravieniškės. 1941 m. birželio 26 d.

Ką žmonės turėjo daryto šitokio teroro akivaizdoje? Laukti britų, amerikiečių, „tarybinės armijos išvaduotojos“? Jie gynėsi ir kovojo tomis priemonėmis, kurios jiems buvo tuo metu prieinamos – jie pasinaudojo prasidėjusio karo momentu, vijo iš savo šalies žmones terorizuojantį okupantą ir skelbė nepriklausomybę nepaisydami to, kad naujasis okupantas neleido jos realizuoti.

Kaip matyti iš Utenos karo komendanto įsakymo, jokio tikslo kovoti su žydais ar juos persekioti sukilėliai neturėjo. Priešingai, karo komendantas griežtai uždraudžia „bet kokius išsišokimus bei kerštavimus“, nepaisant to, kad daugeliui žmonių patirtos skriaudos paliko kruvinas žaizdas.

Bet šita prasme Lietuva nebuvo unikalus kraštas. Tas pačias žiaurybes bolševikai išdarinėjo ir Latvijoje, ir Estijoje, ir Suomijoje, ir Ukrainoje, ir Besarabijoje – visur, kur tik jų rankos buvo pritekusios. Mat administruoti užgrobtą kraštą įmanoma tada, kai sunaikinamas išsilavinusių ir sąmoningų piliečių sluoksnis.

Ir pabaigoje – apie Antrojo pasaulinio karo metais sunaikintų žydų skaičius.

Pastaruoju metu tie skaičiai Lietuvoje nepaliaujama didėja. Jau minima ir 200, ir 220 ir net 250 tūkst.

Štai žydų šaltinio duomenys, kurie, manau, daugiau ar mažiau atitinka realybę: Baltijos šalyse buvo sunaikinta 228 tūkstančiai; Latvijoje – apie 70 tūkst., keli tūkst. Estijoje.

Ypač pravartu susipažinti su tais skaičiais žmonėms, kurie FB svaičioja, kad „Lietuvoje buvo sunaikinta dešimt kartų daugiau žydų negu Lenkijoje“...

Kaip taip atsitiko, kad kitur nebuvo nei Škirpos, nei LAFo, nei Laikinosios vyriausybės, o žydai vis dėlto buvo naikinami?..

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dezistams info       2018-06-26 11:26

Vokietijai paskelbė karą Prancūzija ir Anglija, o lietuviai piktinasi, kad po karo paskelbimo pusę Prancūzijos ir jos sąjungininkės pateko Vokietijos kontrolėn iki Taikos sutarties pasirašymo. Ponia Dalia Marija Gerulaitiene, paskelbk karą Amerikai - pasižiūrėsim, kas iš to gausis, gerai?

to Dalia Marija Gerulaitiene       2017-06-30 19:26

Ar lietuvaičiai - rekrūtai sovietinėje kariuomenėje ne savo valia galėjo Afgane atsisakyti šaudyti, sakykime, kokiais 1980 metais, a? Buvo atsisakiusių? O jei buvo ar paminklai Jiems pastatyti?

kodėl nežinoma?       2017-06-30 9:33

Įdomus ponios Gerulaitienės   komentaras, bet jei tiesa, kodėl nėra pavardžių -to Gedimino ordino kavalieriaus -budelio ir to nežinomo Lietuvio kario bei karininko iš pasikėsinimo istorijos?
Sako, kodėl nežinoma, bet pati nedrįsta pasakyti, laukia Valiušaičio?  Nesupratau.

Dalia Marija Gerulaitiene       2017-06-29 15:56

  Lenkijoje sunaikinta 10 x daugiau nei Lietuvoje, o Lietuvoje proporcingai gyventojų skaičiui DAUGIAUSIA žydų gelbėtojų , pasaulio šviesuolių. Esmė ne vien skaičiuose. Pateiktos nuotraukos įspūdingos, ačiū. Bet juk Jūs, gerb Vidmantai, ginatės, teisinate lietuvius. T.p. AČIŪ, bet tai galima padaryti geriau, įtikinamiau - pateikite pasauliui NEŽINOMO LIETUVIO KARIO, vokiečių sušaudyto tokiame gražiame Mickevičiaus slėnyje, PAMINKLO NUOTRAUKĄ. Ak jos nėra? Nėra ir paminklo? O už ką vokiečiai jį sušaudė? UŽ TAI, KAD ATSISAKĖ ŠAUDYTI CIVILIUS MICKEVIČIAUS SLĖNY. Tai pastatykime paminklą nežinomam Lietuvos didvyriui, kuris nepakluso pačiam Hitleriui, ir niekas negalės lietuvių kaltinti kolaboravus su naciais. Tačiau jei to negalime padayti tik todėl, kad kažkam Lietuvoje tai nepatinka…
  O ar Lietuvoje žinoma, kad Lietuvos jauni karininkai dalyvavo ir, deja nepavykusioje, Valkirijos operacijoje, kad sunaikinus Hitlerį (ir vokiečius atlaisvinus nuo priesaikos fiureriui) buvo planuojama bendromis Europos pajėgomis sutriuškinti kitą tironą? 1994 liepą Europa šventė kad ir nepavykusio pasikėsinimo prieš Hitlerį penkiasdešimtmetį, Kopenhagos AEP kongrese skaičiau pranešimą apie lietuvio Valkirijos op.dalyvio kankinimą spec.ligoninėse. 2016 mirė ir budelis, apdovanotas Gedimino ordinu, ir jo auka, LIETUVOJE VEIK NEŽINOMA,tačiau įrašyta Prancūzijos martyrologijos knygoje. Kodel apie tai Lietuvoje nežinoma?

Skaitytoja       2017-06-29 14:14

Aciu autoriui, nes kazkam labai naudinga falsifikuoti Lietuvos istorija….

Taigi       2017-06-26 21:59

internaciai lieka internaciais - jiems rūpi pasaulio viešpatystė. Vien buvusioje carinės Rusijos imperijos teritorijoje jų sąskaitoje virš 66 milijonų gyvybių ir kol kas šito baisaus skaičiaus dar nei vienam rimtam, o ne pasamdytam, moksliukui nepavyko nuneigti, kodėl? Nebent Vilniaus docentams tai pavyks, ką gali žinoti kaip čia bus ateity? Kai kas apskritai jau atvirai pranašauja Europai galą, jei ir toliau taip sparčiai tyčia bus didinama pagal konspiratorių planą socialinė atskirtis ir eilinių piliečių išnaudojimas, beteisiškumas ir bedarbystė. Sako, kad dėl Winnie padarytų kvailysčių prieš karą apskritai gali žlugti Vakarų civilizacija, nors mes, lietuviai, tikrai šito nenorime kaip nenorime ir 2K brukamos Žečpospolitos. Toks Benjaminas Friedmann’as labai sunerimęs dėl tokios galimos baigties ir numato net du katastrofos variantus dėl dezistų įsiautėjimo - dezi propagandos. Viena negarbinga paguoda, kad pirmiausia nukentės liberalioji Vakarų Europa, niekaip negalinti suskaičiuoti to baisaus karo ne žydų kilmės aukų ir suvokti savo nusikalstamo bendrininkavimo su Blogio imperija nuopuolio gylio. Sako, kad prieš žlungant bus panaikinta lygybė. Lygybė nėra lygiava. Pseudo demokratija ir netikrasis liberalizmas patirs pralaimėjimą, o pergales skins patriotinės, proeuropietiškos vyriausybės - ne tokios antieuropinės ir antinacionalinės kaip dabar. Pagaliau bus suskaičiuotos ir ne žydų kilmės aukos. Nebepasakos pasakų vaikučiams, kad Dresden’e buvo sudeginti tik 25 tūkstančiai nekaltų aukų, kai jų galbūt arti net pusės milijono, įskaitant ir pabėgėlius.

Lietuvos zydai,       2017-06-26 18:18

aktyvus tarybu valdzios kurejau, karui prasidejus, tekini bego i Rytus. Komjaunuoliai, bolsevikai. Lietuva jau buvo patyrusi ,,kelioniu i Sibiro platybes”, tiksliau - vezimo i Sibira, siauba.O juk Lietuvos zmoniu isvezimui i Sibira vadovavo Snieckus, kurio zmona zyde Mira Bordonaite, buvo jo bendrazyge. Galimai, delto zydai nebuvo kvieciami i LAF gretas. LAF - buvo Tautos viltis islikti laisviems ir nepriklausomiems. Dabartine Zydu situacija IZraelyje nera labai saugi. Todel jie, kaip amzini zydai keliauninkai, zmones be Tevynes, skuba susirasti siltesne vietele pi saule. Atsiranda simtai ,,litvaku”, tariamai gimusiu Lietuvoje ar tu gimusiuju palikuoniu, o kubiloidas pramusa jiems dviguba pilietybe ir she, imkite Lietuva gabalais. Tik reikia nepamirsti, kad daugelis zydu dar iki karo, isvyko i Pietu Afrikos respublika (Johanesburge buvo atlikta I pasaulyje sirdies persodinimo operacija is Lietuvos kilusiam zydui Vashkanskiui), o pries isvykdami turima turta PARDAVE. Teisingai raso konformistai     2017-06-26 7:30 : ,,Dėl to ir Izraelyje nesijaučia euforijos dėl Trampo išrinkimo bei klaikybių Sirijoje, nes padėtis labai neaiški, o ateities perspektyvos - miglotos. Putino režimo žydai irgi spėjo tiek malkų priskaldyti, kad net bėgti nebeturi kur, o ten viskas gali sprogti jau artimiausiais mėnesiais.”

Nuo kada       2017-06-26 18:05

internaciai remiasi faktais? Internacis M.Frunzė gi aiškiai docentams pasakė, kad jie yra “partija klasės, kuri eina užkariauti pasaulio”, tad kas Jums dar neaišku? Na, o apie internacio Dėdės Džo ir jo parankinių pasisakymus nėr ko ir kalbėti - “mirovaja revoliucija” ir kvit.

dėl nacių baisybių       2017-06-26 17:37

Daugumai lietuvių nacių okupacija buvo kaip baisiai nemaloni sloga, o ne komplikuotas plaučių uždegimas, kokia buvo bolševikinė okupaija. Taip, dauguma žydų išžudoma ir gaila čia ne Švonderio-komjaunuolio, o miestelio vaistininko su šeima. Bet ar kam geriau būtų buvę, jei naciai dar prie to paties ir 50 000 lietuvių sušaudytų, o kokius 300 000 išsiųstų į lagerius? Ar žydams nuo to būtų buvę geriau? (Byra visos demagogijos) Kiek kaimynų lietuvių perspėjo partiniai žydai prieš birželio 14d. trėmimus? Neskaitant tų, kuriems buvo pagrąsinta, kad “rytoj jums bus…”, NEI VIE-NO! Na ir pabaigai šekite dar vieną granitinį argumentą: jei stalininė SSRS virto chruščiovine ir gorbačiovine, kas sakė, kad hitlerinė Vokietija nebūtų virtusi štaufenbergine arba Guderiano-Jaunesniojo, kuris spėjo pabūti ir Bundesvero generolu, vienu iš NATO įkūrėjų? Tad lietuviai, kaip ir kitos tautos, turėjo labai rimtą pagrindą vokiečius matyti kaip mažesnę blogybę iš galimų ir neprašovė. Na ir kad vokiečiai nebuvo tokie niekšai, gyvas pavyzdys esu aš pats, kadangi mano protėvių už bandymą gelbėti žydus ir atvirą nepritarimą žydų šaudymui turėjo nelikti gyvųjų tarpe. Nebūtų ir manęs. Bet vokiečiai maniškių ne tik kad nerepresavo, bet dar ir pagarbiai elgėsi su jais.

Joshua       2017-06-26 16:23

Deja, deja deja, gerbiant istorinius faktus, jų nefalsifikuojant ir prisimenant 1938-1939 taip vadinamos Ašies veiklą Lietuvoje (rašė apie tai dr. Gediminas Rudis) o YPAČ 1940 m. birželio 14-15 Vyriausybės paskutinįjį posėdį bei krikdemnų atstovų jame ir jiems prijaučiančiŲ, ypač gen. S Raštikio poziciją dėl SSSR ultimastumo, išskalbti krikdemų politinius marškinėlius labaaaaaai sunku. Nepadės čia ir LAF’o įkūrėjo bendradarbiavusio su Abveru K Škirpos postringavimai apie laisvę. Naciai yra naciai, o kolaborantai lieka kolaborantais. Visais atvejais. Kaip bedėliotum. Ir jokios sofistikos čia būti negali. Berlyne Škirpos 1940 rudenį įkurtas LAF’as akivaizdžiai pronaciškai koordinavo sukilimą Lietuvoje. Užtenta kaskaityti vien dr. V Brandišausko paskelbtus sukilimo dokumentus, kurių kai kas bijo ir necituoja. Jau nebekalbant apie tai, kad 1941 m. birželio ,sukilime’ neturine nei vieno vienintelio Lietuvos patrioto žydo, nors 1919\20 nepriklausomybės kovose jų dešimtys…. Nors bendrapiliečių žydų Lietuvos patriotų buvo, bet istorijos perrašinėtojų pučiamame sukilime jų nerasime? Kodėl? Juk jie lygia greta buvo tremiami 1941 06 14 ir turtas eksproprijuotas, etc. Charakteringai jų nėra ir visame vėlesniame lietuvių antisovietiniame rezistenciniame judėjime. Ar veikėjai pūsdami sukilimo ragą nesupranta ar apsimeta, kad nesupranta, kodėl? Ar supranta jie tokių faktų esmę ir prasmę? O jei supranta, tai kaip vertina istorijoje?

Jules       2017-06-26 14:57

Kaip čia dabar yra ir iš kur tokie super tikslūs ir nešališki, nevienpusiški aukų duomenys, kai iš tikro tikslūs duomenys apie Rusijos žydus nėra žinomi. Ir kodėl jie vis didinami be visuotinų gyventojų surašymų? Kiek žinau, toks garsus žydų statistikas kaip Jokūbas Leszczynski‘s teigė, kad 1939 m., o vėliau jau vokiečių okupuotoje Sovietijos teritorijoje, vakarinėje Sovietų Rusijoje, gyveno apie 2 100 000 žydų, iš kurių apie 260 000 gyveno Baltijos šalyse. Pasak kito irgi gerai žinomo tokio Louis Levin, Amerikos žydų tarybos Pagalbos Rusijai prezidento, kuris, kaip visi čia gerai žinote, iškart po karo apsilankė Sovietų Sąjungoje ir viešai pateikė gan išsamią ataskaitą apie žydų padėtį ir aukas, pareikšdamas, kad dauguma žydų iš šio čia paminėto skaičiaus visgi buvo evakuoti į Rytus po to, kai Vokietijos kariuomenė pradėjo savo invaziją į Sovietiją, išvardinusi visas priežastis, kodėl ji taip daro. Taigi 1946 m. spalio 30 d. Čikagoje jis pareiškė: “Karo pradžioje žydai buvo vieni iš pirmųjų evakuoti iš vakarinių Sovietų Sąjungos regionų, kuriai grėsė Vokietijos okupacija, ir išsiuntinėti į saugias teritorijas rytuose už Uralo. Taigi pasak jo, tie du milijonai žydų tokiu būdu buvo išgelbėti. Šį skaičių taip pat patvirtina ir žydų žurnalistas Davidas Bergelsonas 1942 m. gruodžio 5 d. Maskvos jidiš laikraštyje „Ainikeit“ parašydamas, kad “dėl evakuacijos dauguma (80 proc.) žydų Ukrainoje, Baltojoje Rusijoje, Lietuvoje ir Latvijoje prieš vokiečių atvykimą buvo išgelbėti “. Ir Reitlinger‘is sutinka su kitu žydų autoritetu Joseph’u Schechtmann’u, kuris irgi pripažįsta, kad buvo evakuota daugybė žydų kilmės žmonių, nors jis apskaičiavo ir šiek tiek didesnį vokiečių okupacijos metu paliktų rusų ir žydų skaičių vakarinėje Sovietijos dalyje - nuo 650 000 iki 850 000 (“Reitlinger‘is”, “Galutinis sprendimas”, p. 499), ponai ir draugai, ir visi kiti kažkodėl taip nemėgstantys lietuvių. Taigi dėl šių sovietinių žydų, likusių Vokietijos okupuotoje teritorijoje, vėliau buvo įrodyta, kad būtent kare žuvo ne mažiau kaip šimtą tūkstančių žmonių dėl Vokietijos veiksmų, ypač partizanų be skiriamųjų ženklų ir Bolševikų partijos komisarų atžvilgiu, iš kurių gi ne visi irgi buvo žydai, tiesa, ką manote? Beje ir patys partizanai, veikę už Hagos ir Ženevos konvencijų ribos, ne kartą yra netyčia pasaulio spaudoje prasitarę, kad žuvo dėl vokiečių kariuomenės veiksmų, tiesa? Į tą reikalą turėtų įsikišti kare nedalyvavusios ir nesuinteresuotos šalys, neatrodo?

Jules       2017-06-26 9:01

“Vyko platus ir visapusiškas dviejų totalitarinių režimų nusikalstamas kolaboravimas naikinant mažesnes ir silpnesnes valstybes” - žinot, manau, rimčiau visgi kolaboravo iki karo slapta, o po karo viešai Vakarų liberalija su Stalino Rusija, klykdama “Vive Staline - l’Homme de la Paix!”. Realiai tai Europą pasidalijo dvi karą laimėjusios supergalybės - pusę Europos atiteko Stalino Rusijai. O tą šaunų vakarietį, kuris norėjo Vakarų liberalams pasipriešinti ir suduoti mirtiną smūgį Sovietijos kariuomenei, tą garbingą ir legendinį JAV generolą G.Patton’ą susprogdino. Nužudė tą didį žmogų, norėjusi išvaduoti Europą iš stalinistų vergovės, nors palaidojo irgi su pompa, vėl gi, kaip žinote, dėl tų pačių naivių lengvatikių, bet tik jau ne dėl mūsiškųjų, o dėl amerikietiškųjų runkeliukų - labai iškilmingai. Tai buvo didelio cinizmo, veidmainystės ir dvistandartystės triumfas, kuris tęsiasi iki šiol. Gyvename Melo epochoje - Dezinformacijos plėtros amžiuje.

konformistai       2017-06-26 7:30

Izraelis ir žydai prisiraugė tiek neapykantos ir antipatijų, kad žlugus Putino Rusijai valstybės likimas pakibs “ant Marytės plaukelio”, nepadės ir pajėgi Izraelio kariuomenė, net jei arabai kiekvieną kulkosvaidį, ar minosvaidį, ims keliais kubiniais metrais radioaktyvių žmogaus kūno dalių, nes jų vis tiek gerokai daugiau. Tada tos visos tokios mergužėlės dėl naujojo kaltės jausmo ir žydus naikinti visai nieko prieš būtų. Todėl ir sakau žydams internetinėse diskusijose, kad jiems geriau jau turėti reikalų su mumis, “fošystais-antisemitais”, nes mes nuoseklesni, nei su tais, kažkokio neaiškaus kaltės jausmo graužiamais dabartiniais judofilais. Nes pasikeitus vėjams jie su tokiu pačiu užsidegimu ir įniršiu puls ir naująjį taikinį - žydus.
O kad Izraelio valstybės egzistencinė sąlyga yra agresyvi SSRS-Rusija, o ne JAV, kaip klaidingai daug kas mano, įžvalgesni jau spėjo suprasti. Dėl to ir Izraelyje nesijaučia euforijos dėl Trampo išrinkimo bei klaikybių Sirijoje, nes padėtis labai neaiški, o ateities perspektyvos - miglotos. Putino režimo žydai irgi spėjo tiek malkų priskaldyti, kad net bėgti nebeturi kur, o ten viskas gali sprogti jau artimiausiais mėnesiais. Panašu, kad ir LŽB pamažu ima susigaudyti tikrovėje ir darytis išvadas, nors žydai iš tikro nėra tokie vieningi, kaip dažnai atrodo, ten visko yra, kaip ir pss visus. Sveikas protas gali ir nenugalėti. Nublūdinau jau čia į geopolitiką, bet ir nuo tos pačios amžinos temos nenutolau.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.