Dienos aktualija, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė

Vidmantas Valiušaitis. „Blondinas su peruku“ į J.Lukšą nepanašus nė iš tolo. O štai į Hamanną – labai panašus

Tiesos.lt redakcija   2020 m. liepos 6 d. 8:28

21     

    

Vidmantas Valiušaitis. „Blondinas su peruku“ į J.Lukšą nepanašus nė iš tolo. O štai į Hamanną – labai panašus

Socialiniuose tinkluose, matau, dabar pilna „diskusijų“ – buvo įsivėlęs į holokausto nusikaltimus Juozas Lukša-Daumantas ar nebuvo?

Sąžiningai žvelgiant į kontekstą, atsakyti galima būtų paprastai. Nijolės Bražėnaitės – Juozo Lukšos-Daumanto žmonos – šeima yra pasižymėję žydų gelbėtojai, mirtinai rizikavę vokiečių okuopacijos metais. Jie, įskaitant Nijolę, buvo gilūs krikščionys. Nijolė niekada nebūtų tekėjusi už žudiko, jeigu bent mažiausias įtarimų šešėlis jai būtų praslinkęs.

Bet tai – moralinė plotmė. Faktinė – irgi jokiais įrodymais nepagrįsta, išskyrus grubų pritempinėjimą kagėbistiniu stiliumi prie klastotos nuotraukos, ką teigia fotografijos ekspertas Stanislovas Žvirgždas.

Klausimas faktiškai yra vienas: „Garažo“ skerdynių organizatorius buvo Juozas Surmas (pagal A. Anušauską) ar Joachimas Hamannas (pagal J. Dainauską). Pasižiūrėjus į nuotraukas, tas „blondinas su peruku“ į J.Lukšą nepanašus nė iš tolo. O štai į Hamanną – labai panašus.

Arvydas Anušauskas yra giliai tą temą išnagrinėjęs, nustatęs smulkiausias detales – iki to, kad identifikuotos vietos, kur koks veikėjas tuose įvykiuose stovėjo. Be kita ko, sukūręs 3 dalių dokumentinį filmą. Savo tyrimą yra pristatęs Holokausto muziejuje Vašingtone. Ten žmonės nustebo visa tai išgirdę. Reakcija? Tai, sako, bet juk įvairios enciklopedijos rašo ką kita…

Taigi, kelias iki šių faktų pateikimo platesnei, tarptautinei opinijai dar yra ilgas ir greitas nebus, bet „krūpčioti“ dėl įvairių nuomonių irgi nedera. Reikia laikytis faktų tiesos ir eiti savo keliu.

Istorikas Augustinas Idzelis šį bei tą šia tema paaiškina (žr. ČIA).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

štaziui       2020-07-10 15:44

štazele, tu suvoki ką rašai? Visai protelis susivėlė? Dar kartą įdėmiai perskaityk, ką čia pripeckiojai ir greitai pasiaiškink savo “darbdaviams”.

DĖMESIO!       2020-07-7 14:19

NEVEIKIA PRADŽIOS PUSLAPIS, IŠ FAVORITŲ NEĮMANOMA ĮEITI Į TIESOS.LT PUSLAPĮ

tiesos lašas totalinio melo jūroje       2020-07-6 22:42

sunaikinta-tiesa taškas jimdofree taškas com/blog

stasys        2020-07-6 18:55

tos problemos kepurėmis neužmėtysime todėl teks susitaikyti su ta mintimi jog metai iš metu ir po kruopele teks kautis dėl kiekvieno istorinio fakto Lietuvos naudai . Reikia daugiau dėmesio skirti netiesioginės informacijos rinkimui apie ano meto Lietuva . Siūlyčiau autoriui pagalvoti ir apie skaitmenine versiją savo naujai knygai   .

Jules       2020-07-6 17:24

Kaip tai ne į temą? Nagi pagrįsk, kad ne į temą čia parašiau ir dar pasitrolinau? Prašom konkretizuoti. Objektyvi Antrojo pasaulinio karo istorija dar neparašyta - tik nuotrupos. Stalino Rusijos sąjungininkai griovė ir degino visus Vokietijos miestus taip, kaip raunami dantys ir nieko nebelieka. Nebelieka gyventojų ir Jūs dar drįstate sakyti, kad ne į temą? Minimas kažkoks tai Hamann’as. Pačiai gal reiktų susižinoti, kad su istorijos mokslu pas mus labai prasti reikalai? Labai prasti. Prie Gorbio buvo beatsigaunąs, o dabar vėl nusivažiavo iki Halės turgaus lygio - “sakė, pasakė”. Ar gali derėti imperializmas ir demokratija bei Žmogaus teisės, ypač tų, į kurių gyvenamąsias teritorijas įsibrovė Anglija, Prancūzija ir įkūrė ten savo Lebensraum’us, dėl runkelių juos pavadindamos kolonijomis? Negi nežinote, kad Anglija ir Prancūzija vykdė ekspansijas, plėtė savo Lebensraum’us, Azijoje, Afrikoje, Pietų Amerikoje, Australijoje, o lietuviai niekur, bet lieka kalčiausi. Lieka amžinai kalti, kodėl? Jos gi tai plėtė vietos gyventojų žemėse, tiesa, prapiesoriai? Bet kalčiausi kažkodėl mes? Kodėl? Na, o Rusijos ekspansija nuo Ramiojo vandenyno iki Baltijos Jums nieko nesako? Niekam ne paslaptis, kad Čerčilis buvo nepataisomas imperialistas, bet, įvėlęs Angliją į karą su Vokietija, sudaužė Britų imperiją į šipulius nebegrąžinamai. O kur dar Velsas, Škotija, okupuota Airijos teritorija? Kam Jums tas šališkumas reikalingas, ką? Kam tos pseudo istorijos interpretacijos be faktų, be pirminių ar pagrindinių šaltinių ir dokumentų reikalingos, a? Studentų apgaudinėjimui ar kam?

Pritariu       2020-07-6 16:46

Povilui, ne veltui žydai buvo nemėgiami (čia švelniai pasakyta) visame pasaulyje už tarnavimą aukso veršiui, už kitų tautybių niekinimą už iškrypimus ir t. t. Neveltui ir dabar kur tik kyla koks pedofilų skandalas- visur figuruoja žydai

Julesai,       2020-07-6 16:37

bariesi ir troliniesi tik tu. O tavo amžinoji retorika ne į temą rodo kaip tik tavo paties beširdiškumą ir tarnystę ,,už 30 sidabrinių”. Ate, vaikuti!

O kas        2020-07-6 16:25

čia su kuo kalbasi ir barasi bei trolinasi? Prašom patikslinti. Kita vertus, visgi įdomu, kodėl pačiai negaila civilių vokiečių aukų? Negi tokia beširdė esi? Jai taip - laikas būtų pačiai pasitaisyti.

> 15:51       2020-07-6 16:20

Kadangi kreipiesi į ,,langų majorą”, tai man būtų nepadoru skaityti kitiems skirtus tekstus smile . Neturiu net eilinio laipsnio, tik ,,atsargos med. sesuo”.

Langų majore,       2020-07-6 15:51

gal apsieikime be pačio “heil”, nes esi nepajėgus suprasti civilių, tapusių masinių prof. F.Lindemann’o suplanuotų bombardavimų aukomis, kitaip tariant, masinio gyvų žmonių deginimo projekto aukomis. Antrasis pasaulinis karas buvo civilių naikinimo karas. Padaryta begalė karo nusikaltimų abiejose fronto pusėse, nežinai? Ypač žinant, kad karo nugalėtoju ir pagrindiniu teisėju kartu buvo ir masinių žudynių kaltininkas, ir Baltijos šalių okupantas bei etninis valytojas, nežinai? Dar iki 1941 metų kiek okupavęs šalių ir kiek pavergtų tautų atstovų pasiuntęs Gulagan, mirčiai ant Laptevų jūros ledo, irgi nežinai, ane? Ir tai vakariečiai galėjo pavadinti “Geru karu”, gal žinai kodėl? Masinis ir tyčinis nekaltų ir gyvų civilių sudeginimas ar sumaitojimas yra baisus karo nusikaltimas, nežinai? Tad joks Kapsukės(VU) docentas ar dezi LRT pliurpė neturi teisės sakyti, jog Vakarų kariavimo metodai nebuvo baisiai šlykštūs arba tyčia nutylėti tarpukario Pietryčių Lietuvos okupaciją ir dar kurpti mitus, pseudo istoriją, dvaro televizijoje, kad viso šito nebuvo. Negali mūsų jaunutės dezi plaštakės, ką tik baigusios Kapsukę, nežinoti, kad milžiniškos Stalino Rusijos sąjungininkų bombonešių vilkstinės po 1000 ir daugiau lėktuvų, buvo siunčiamos nušluoti nuo žemės paviršiaus viską kas gyvą, kas juda Vokietijoje ir ne tik joje. Nušluoti ištisus miestus, nežinant, kad pirmiausia tokiame ugnies pragare žus moterys ir vaikai, seniai ir ligoniai. Ir po viso šito kaltinti kažkodėl būtent mus, Lietuvių tautą, kokiomis tai karo piktadarybėmis, ypač kai mes, lietuviai, neturėjome savo valstybės, nebuvo jokios Lietuvių valstybės, išskyrus Sovietijos okupuotą teritoriją, yra nerimta ir grynai antilietuviška. Negi Logikos mokslas vėl mūsų univerkėse uždraustas? Žinoma, tai buvo neišsilavinusio mažaraščio nuomonė, ne daugiau, bet faktai yra faktai ir jais privalu remtis padorioje, kultūringoje, univerkių docentų nedezuotoje kompanijoje. Nepagarbiai, - Jules.

> 14:08       2020-07-6 15:41

KUR IR KADA visa tai minėjau, primityvus troli?

Kis       2020-07-6 15:08

kai zydu tauta bando is saves padaryti angeliukais bet jiems nelabai gaunaisi,nes is kazkur isauga ragiukai.Siulau kiekvienam,bent kiek besidominciam cia aprasyta tema ir visdelto,kas ir kokie zydai.Kai pamatau,kas jiems atmieravo tas zemes ir kiek ten buvo ha ir pradedu lyginti su plotu siandienos Izraelio,o stebukle,is kur tas toks didelis skirtumas zydu naudai?Atsakau ramis sazine;zydu ekspansija(uzkariavimas ginklu)arabu zemes,pastebekite tai vyksta nuo 1947 metu zydu valstybes ikurimo,tolimuose rytuose SSSR yra autonomine ju respublika su biribidzanu,ten niekam perdaug nerupi.Tai vienas pastebejimas.Antras ju kulturine ekspansija sakykime rusijoje,arba Ukrainoje,kiek ju sedi TV,Radijuje ir ka jie daro?O kas paskutiniu metu darosi Jav?Si klausima palieku kiekvienam pagal savo isgales:))))))))

to Dzeikai-Julesai       2020-07-6 14:08

Sakai, kad lenkų Pietryčių Lietuvos okupacija su amžinąja Lietuvių sostine Vilniumi yra teisingas lenkų gynybinis karas, ane? Negi esi tokio pat lygio lenkomanas, kaip Jakilaitis su Bumbuliausku, ką? Dezuoji kaip koks nusipelnęs Raudonosios oligarchijos dvaro docentas ir nemirksi. Arba prancūzų ir anglų karo paskelbimas Vokietijai dėl Danzig’o ir greitkelio bei geležinkelio į Rytų Prūsiją irgi teisėtas gynybinis, pritaikius dvigubų standartų principus ir tokią pat dvigubą ar keturgubą Tarptautinę ar vietinę teisę, karas?

siautėjantis judošovinizmas       2020-07-6 13:29

Geriausia gynyba - puolimas. Todėl slėpdami savo supurvinus apatinius tiek Holokausto metu, tiek Izraelio valstybės susikūrimo metu, judošovinistai vieną dieną ir dr.Joną Basanavičių apkaltins dalyvavus Holokauste. smile

> Kažkodėl       2020-07-6 13:18

Pripratimas blogiau už prigimimą. 50 metų kitaip vadinti nebuvo galima nerizikuojant laisve ir gyvybe. O dabar dar ir tu jaunimą durnini.

Dzeikai-Julesai       2020-07-6 13:15

ar kas tu ten toks, kodėl tau gaila tik vokiečių? Ką besakytum, karą sukėlė ne tie iš aveniu, bet tie, kuriems Hitleris buvo ,,heil”. Kartu su tavo mylimais bolševikais. Taip jau yra, kad už viską reikia mokėti. Yra toks dalykas, kaip tautos karma už neteisingus karus. O vokiečių su bolševikais sukeltas karas nebuvo gynybinis, taigi neteisingas.

Živilė       2020-07-6 13:11

kgb ir žydai jau nuo revoliucijos laikų yra pasižymėję istorijos iškraipymais ir klastojimu, kas tęsiasi iki dabar. Jie taipogi kartu su kgb yra suklastoję ir holokausto istoriją vien tam, kad užvaldytų pasaulį.

Kažkodėl       2020-07-6 13:09

lietuviai juos iki dabar vadina banditais…

Melo imperija       2020-07-6 13:09

niekur nedingo. Persikėlė į vakarus. Dabar jau iš ten nuodija mūsų tautą. Jeigu net Jėzus vaizduojamas negru, tai ką ten kalbėti apie negausią tautelę, kuri mielai priima, myli ir saugo net atvirus savo priešus.

Povilai,       2020-07-6 12:49

o bolševikų sąjungininkai, stambieji avenių bankai, stambusis kapitalas ir stambiosios korporacijos, kas jau tokie, a? “Božij oduvančikai”, ane? Kas finansavo, elektrifikavo ir industrializavo Sovietiją(Trockio-Stalino Rusiją) dar iki karo, nežinai? O masinių Vokietijos miestų bombardavimų metų nebuvo gyvų civilių deginimo kas tokie? Nežinai, kiek per vieną naktį sudegindavo gyvų civilių ar apsimeti nežinančiu? Nagi, Povilai Gaideli, pirmyn - klok mums čia Tiesą, gerai?

Nieko keisto,       2020-07-6 9:48

žinant, kad gyvename Dezinformacijos epochoje - kitaip ir būt negali. Prapiesoriai už laisvanorišką saviapgaulę gauna privilegijų mūsų atžvilgiu - viršenybių, pagal Edward Bernays triukus. Taip ir gyvename dezuotame pasaulyje.


Rekomenduojame

Rastas 1920 m. Mickevičiaus-Kapsuko laiškas atskleidžia Rusijos tikslus Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas. Liūdna, nes juk ES pradžia buvo visai kitokia

Raymond Ibrahim. Hagia Sophia: Turkų pasakos prieš istorinius faktus

Algimantas Matulevičius. Lietuvoje galima išgyvendinti skurdą

Nida Vasiliauskaitė. Žmonija progresuoja. Iš kur žinome?

Algimantas Rusteika. Lempučių filosofija

Neringa Venckienė informuoja

Algirdas Endriukaitis. Kas laukia nacijos, jei jos politikams nerūpi valstybės egzistencinis likimas?

Nuo bačkos. Majauskas: Su Ingrida už Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra moteris

Tomas Čyvas. Įdomu, kada radikaliai kairioji minia uždraus Bulgakovą?

Algimantas Rusteika. Ar turi teisę atbuvę tremtį žinoti savo skundikus?

Geroji Naujiena: Padauginame tik dalydamiesi

Rasa Čepaitienė. Verygos paradoksas

Raimondas Navickas. Tai NE fontanas, tai kitaip vadinasi!

Liudvikas Jakimavičius. Covido simptomas: „Aplink nosį vaikšto šeškas – nieko neužuodžiu“

Vytautas Sinica. Siūlyčiau, priešingai, Lietuvai pagaliau viešai ir deramai pagerbti LAF’ą

Alvydas Jokubaitis. Noras panaikinti visus prietarus yra pats didžiausias prietaras

Arvydas Anušauskas Fainai Kukliansky: „Tai jau su J.Lukša-Daumantu viskas gerai?“

Audrius Bačiulis. Lukašenka žodžių tuščiai nešvaisto…

Skaitiniai. Vidmantas Valiušaitis rekomenduoja: „Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms“

Algimantas Rusteika. Pakelkim, pakelkime taurę kvailybės, kad Lietuvai būtų geriau!

Nuo bačkos. F. Kukliansky: kultūringas, inteligentiškas, nieko neįžeidžiantis, bendradarbiavimą skatinantis laiškas iššaukė minios protestą

Nikolajus Nielsenas. Rinkimai Baltarusijoje: Lukašenka prieš COVID-19

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra vyriausieji „Facebook“ cenzoriai?

Karolis Kaklys: Kaip Vijūnėlės dvaro statybos atskleidė visai Lietuvai opias problemas?

Kas mes? Vytautas Sinica apie Nacionalinį susivienijimą

Rasa Čepaitienė. Gyvename totalinio freimingo laikais

Skaitiniai. Andrius Švarplys rekomenduoja: Tiems, kam rūpi akademinė laisvė ir universiteto likimas ‘Black Lives Matter’ epochoje

Vytautas Radžvilas. Laisvė, arba Kodėl NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS dalyvauja rinkimuose?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.