Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Geopolitika

Vidmantas Valiušaitis. Antrąjį pasaulinį karą nuo „Didžiojo Tėvynės karo“ skiria 22 mėnesiai – ką tuo metu veikė Sovietų Sąjunga?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugpjūčio 24 d. 21:56

16     

    

Vidmantas Valiušaitis. Antrąjį pasaulinį karą nuo „Didžiojo Tėvynės karo“ skiria 22 mėnesiai – ką tuo metu veikė Sovietų Sąjunga?

Daugelis žmonių, ypač vakariečių, galvoja, kad „Didysis Tėvynės karas“ yra tik rusų vartojamas Antrojo pasaulinio karo sinonimas. Retam kyla mintis paklausti: o ką gi Sovietų Sąjunga veikė iki „Didžiojo Tėvynės karo“ pradžios? Tuos 22 mėnesius – trečdalį laiko, kiek truko Antrasis pasaulinis karas?

„SSSR ir Vokietijos tautų draugystė jų priešų buvo nuvaryta į klampynę“, – kitą dieną po Molotovo-Ribentropo pakto pasirašymo skelbė Kremliaus ruporas „Pravda“. Sutartį komunistų oficiozas vadino „nepaprastos svarbos politiniu dokumentu“ ir tvirtino jį esant „Sovietų Sąjungos taikingos politikos rezultatu“. Tuo būdu, laikraščio teigimu, „priešiškumui tarp Sovietų Sąjungos ir Vokietijos padarytas esąs galas.“

Sovietų Sąjungos Aukščiausiosios Tarybos sesijoje 1939 m. spalio 31 d. Viačeslavas Molotovas kalbėjo: „Rugpjūčio 23 d. sudarytas tarp Sovietų Sąjungos ir Vokietijos nepuolimo paktas baigė nenormalius santykius, kurie per eilę metų buvo tarp šių dviejų šalių. Prieštaravimai, visais būdais kurstomi kai kurių Europos valstybių, užleido vietą susiartinimui ir draugiškų santykių įvedimui tarp Sovietų Sąjungos ir Vokietijos.“

Tuos 22 mėnesius jie aktyviai bendradarbiavo. Vokiečiams grobiant neutralias šalis – Belgiją, Olandiją, Daniją, Norvegiją, etc. – Stalinas siuntė sveikinimo telegramas Hitleriui, ginė iš šalies jų pasiuntinius ir uždarinėjo ambasadas Maskvoje. Sovietams užpuolus Suomiją – vokiečiai rėmė SSSR agresiją politiniu palaikymu, ginklais ir karo medžiagomis.

Šiandien tas pats Kremliaus aiškina, kad Sovietų Sąjunga buvo „priversta“ pasirašyti tą sutartį, užgrobti pusę Lenkijos, užpulti Suomiją, okupuoti Baltijos šalis, atimti teritorijas iš Rumunijos…

Ir vardan grobio – išžudyti milijonus, dešimtims milijonų sugriauti gyvenimus…

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tvankstas       2019-08-27 16:56

Skaičiau straipsnį - labai jau lėkštas (taip sakant - kai nėra žuvies, tai ir vėžys bus žuvimi), be daugybės jau kitų autorių aprašytų dalykų, kurie paaiškina tikrąsias priežastis.
Vienintelis Jules dar bando sakyti nors dalį Tiesos, ačiū jam už drąsą.
Tie, kurie spaudė ‘nykštį žemyn’ po Jules pasisakymais - labai jau išplautų teigiamų smegenų.

Vytautas       2019-08-27 14:46

Rusijos propagandistai iš paskutiniųjų stengiasi primesti pasauliui sovietinę mitologiją apie kažkokį “didijį tėvynės karą”. Tokio karo nebuvo - buvo tik II-asis pasaulinis karas, kurį kartu pradėjo hitlerinis Trečiasis reichas ir stalininė Sovietų sąjunga. Vėlesnis šių dviejų agresorių susigrūmimas - tik II-o pasaulinio karo etapas, kurį, truputį lenkdamas Staliną, pradėjo Hitleris.
Visi mitai apie tai, kad Sovietų sąjunga buvo izoliuota, kad neturėjo kitos išeities ir kad nebuvo pasiruošusi karui, tėra tik vėlesnės propagandos vaisius. Reikia suprasti - Stalinas buvo vienas klastingiausių pasaulio diktatorių, sugebėjęs apmulkinti visą pasaulį. 1941 metais jį tik labai trumpam pergudravo Hitleris. Tai buvo vienintelis kartas.
Stalino pasekėjų karta bando tęsti tas - stalinines - tradicijas.

Lietuvis       2019-08-26 21:13

Mano tevas irgi kariavo didziajame tevynes kare.Nuejo iki Berlyno. Buvo apdovanatotas medaliais za pobedu, za vziatija Berlina. Kariavo snaperiu. Taip pat mazas budamas zaidziau ir su jo vokisku medaliu kuri gavo Leningrado fronte kur buvo suzeistas. Turejo tevas ir sena nuotrauka kur jis vermahto snaiperio apranga.

patarėjui       2019-08-26 17:00

silpnos žinios PAS TAVE???????? ...
Mjooo… “Lietuvis” “lietuvį” burliokiškai moko.
Šiaipjau turėtų būt “kodėl tavo/jūsų tokia silpna/prasta lietuvių kalba?”
Tikrai ne žinios. Kalbos mokėjimas arba tiesiog kalba.
s.m.

"Lietuviui"       2019-08-25 20:31

O ko tokios silpnos lietuvių kalbos žinios pas tave? smile

Lietuvis       2019-08-25 20:21

Buvo dydisis tevynes mes nuejome iki belyno. Tevas gavo medali za vziatyje Berlina

Kaip       2019-08-25 15:07

visada gerb.Valiusaicio konkretus ir prasmingas straipsnis.Kai kam net amo atgauti nesigauna.

O ką veikė       2019-08-25 14:32

anglai ir prancūzai, kai dar silpnutis Hitleris drebančia širdele pasiuntė savo mizerną armiją 1936 užimti demilitarizuotą Reino sritį ? Aišku, tai fiureris darė tik pašikęs ir patapšnojęs ant tos Versalio sutarties , bet anglai ir prancūzai apsimetė , jog nieko tokio lyg ir neįvyko, o štai tas fiureris pamanė visaip kitaip . Stalinas toj istorijoj nedalyvavo .

Milaičiui       2019-08-25 12:03

Šaunuolis! Va taip ir rašyk be išsidirbinėjimų ir visokių Sovetsko felčerio paieškų. Nes tik sukompromituoji viską su tais visais felčeriais.

ne paprastai padėjo       2019-08-25 11:57

Savo pagalba žmogėdra Stalinas bandė užliūliuoti Hitlerį, kad užpultų Reichą pirmas. Vien KV-2 tankai besiribojančioje su Rytprūsiais okupuotoje Lietuvoje jau daug ką pasako. Tai tikrai ne gynybinio pobūdžio ginkluotė!
Kažkas panašaus buvo ir Vakarų Ukrainoje, kur taip pat sovietų buvo sutelktos įspūdingos tankų pajėgos. Pirmąją karo savaitę čia net įvyko dažnai istoriografijoje nutylimas Brodų tankų mūšis Lvovo srityje, kur nežiūrint kiekybinės ir kokybinės persvaros Žukovas buvo tiesiog sutriuškintas Manštaino(?).

stasys        2019-08-25 10:40

2019-08-25 10:07 .. susidurėte su nykščiu metodika ..kai keletas unikaliu IP sujungtu į viena tinklą dirba dirba nykščiais už Lietuva laisva .. atsipalaiduokite ir pasimėgaukite tas reginys kartais iš tikro sužavį ..smile)

stasys        2019-08-25 10:37

Tai dar viena detalė kiek svarbu Lietuvai pakeisti savo požiūrį į Lietuvos istorija tuo laikotarpiu . Bandymas laikytis švelnios pusiausviros ..gimdo tokius politikus kaip Šimašius kuru dėka vėl atsiduriame propagandos sukurije su abejonės kiek tos tiesos tose raudonose linijose vertinant Lietuvos patriotus .Demokratija leidžia abejoti ..bet jei nežinai ko nori ji tau nusuka protą ir paverčia elementariu vartotoju (mėzgaliu) . Va Rusija vieno pieštuko mostu nubraukė milijonu žūtis iki Barbaroso plano ir tai pavadino būtinosios ginties faktoriumi ..o Lietuva savęs vis dar klausia ir ginčijasi dėl vieno parašo ..

O, dar trys minusai!       2019-08-25 9:07

Ir už ką? Žinokit, minusuotojai, kad docentams ateity nebepavyks nuo runkelių nuslėpti Tiesą, be jokios abejonės. Kad ir ką dezistai per TV ir radiją ar spaudą ir intiko trolius bedarytų: “Whatever is hidden away will be brought out into the open, and whatever is covered will be uncovered”, anot Bruce Eekma – “Tai, kas paslėpta, bus paviešinta, o kas uždengta - bus atidengta” ir kitaip nebus, nesvarbu, bus mums, nekilmingiesiems ir bemoksliams, uždraustas Vamzdis ar FB, ar mes pasodinti kalėjiman, ar Kosčiuškėn savaitei parų už nepagarbą nedesovietizuotiems teisėjams, pavyzdžiui, pasodinti tokio superinio teisėjo kaip Jaglinkis, ar sušaudyti uošvienės sodelyje - Tiesa ateity vis vien paaiškės. Kaip duktė, kurios tėvas buvo vokiečių kareivukas jį suras, taip ir mes, lietuviai, vienąkart iki Tiesos prisikapstysime dėka diletantų, elektrikų ir kiemsargių padėjėjų. Žinoma, tai buvo neišsilavinusio mažaraščio nuomonė, be jokios abejonės.

Jules       2019-08-25 8:31

Kas čia man davė minusiuką iškart su tokia ugnele ir už ką? Gal už Rublio paktą(Rublee-Wohlthat Pact), net neperskaitęs jo pačio? The Rublee-Wahlthat Agreement of February 1939, in support of general emigration of Jews from Germany to Palestine, to accelerate Jewish expatriation. Tai ne mano žodžiai tiesiogiai, o kur kas rimtesnių žydų kilmės istorikų ir geopolitikos žinovų teiginiai, ir rimta to pakto analizė. Patį paktą irgi galite susiieškoti ir perskaityti jo tekstą, jei netingite ir neturite problemų su teksto suvokimu. Nėra tų išsimokslinusių žmonių Lietuvoje, bet yra pavojingai daug antilietuviškai išsimokslinusių Dezinfologijos mokslo srityse, Apgaulės moksle, Apgavysčių mene, kad jais pasinaudoję, galėtų saugiai ir be rūpesčių engti, maustyti ir išnaudoti VU ar VDU su Riomeriu nebaigusius savo tautiečius, patupdant juos ant kriminalizuojančios minimalios algos adatos. Pats Žydų valstybės atkūrimo patriarchas Theodor Herzl’is ragino žydus keltis ir atkurti savo biblijinę valstybę Palestinoje arba Argentinoje (Herzl, “Palestine or Argentine”, The Jewish State, D.Nutt, London 1896). Herzlis neatmetė ir Madagaskaro, ką vėliau iki Antrojo pasaulinio karo siūlė Lenkija - “The so-called Madagascar Plan”. Lietuviams saugumo sumetimais kai kurie šviesuoliai irgi siūlė keltis į Madagaskarą, kad nežūtų imperiniuose didžiųjų nacijų karuose, genociduose ir susidūrimuose. Bet įdomiausia čia tai, kad taip nenorime išvardinti Stalino Rusijos sąjungininkų, nes būtent jie drauge su Sovietija okupavo ir pasidalijo realiai Europą - realiai spaudė vienas kitam rankas ir dalyvavo Europos dalybų baliuose ir išgertuvėse, ir mūsų atidavime Stalino Rusijai, kad ši mus siųstų Gulangan arba šaudytų vietoje. Taip pat norėčiau ir pono autoriaus paklausti, ar Belgija ir Olandija nebuvo karinėje sąjungoje su Anglija, kokias jos tada turėjo bendras sutartis su Prancūzija ir Anglija, ir kaip tai atrodė pagal teisę ir faktą, pagal to meto Tarptautinę teisę, ačiū?!

Jules       2019-08-25 6:32

O ką tuo metu veikė Stalino Rusijos sąjungininkės, kokius slaptus su ja paktus ir projektus planavo, rašė ir pasirašinėjo? Kaip Peterburge ir kitur, slapčia nuo runkelių, vedė derybas? Kaip vertino 1939 metų vasario Rublio - Voltato(Rublee-Wohlthat) susitarimą dėl žydų generalinės emigracijos iš Vokietijos į Palestiną, kad būtų paspartinta žydų ekspatriacija ir greičiau atkurta Žydų valstybė? Juk apie tai dabar patys žydai nemažai rašo, bet mums svarbu, ką karo išvakarėse manė Sovietija ir jos sąjungininkės apie tai, tiesa?

Taip, argumentais ir faktais juos, Vidmantai       2019-08-24 22:47

Tiek išsimokslinusių žmonių, bet dauguma nedrįsta mąstyti savarankiškai!
Raudonasis maras turi būti pasmerktas kaip ir rudasis
bei mūsų laikų vaivorykštinis.


Rekomenduojame

Vitalijus Karakorskis. Atviras laiškas advokatei Fainai Kukliansky

Karolis Venckus demaskuoja: vaikų prievartautojas, ištvirkinęs pasaulio elitą. Lietuvoje to nėra?

Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Neringa Venckienė. Nušautas pedofilo Džefrio Epšteino ir DEUTSCHE BANK bylą nagrinėjusios teisėjos sūnus

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Bronius Puzinavičius. Ar sprendimą dėl Lukiškių aikštės monumento turėtų priimti tik menininkai?

Vytautas Sinica. Užsienio „gerąją patirtį“ reikia įvertinti iš anksto

Rinkimai Lenkijoje – kova ir pramoga

Verta prisiminti. Arvydas Šliogeris. Pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa

Vytautas Radžvilas. Remti Bideną – tiesti kelią Merkel-Putino paktui

Jolanta Miškinytė. Dar viena šeima prašosi oficialaus prieglobsčio Lenkijoje

Algimantas Rusteika. Pabaigos pradžia

240 000 žmonių pasirašė Baltųjų rūmų peticiją raginančią paskelbti George’ą Sorosą teroristu

Vytautas Radžvilas. Laisvė – tai ne teisė voliotis smėlio dėžėje ant didvyrių kaulų…

Raimondas Navickas. Prasideda…, arba „Eikite ... su savo ‘Black lives matter’ afera“

Vytautas Sinica per Marijos radiją. Ką šiandienos žmogui sako istorinės atminties ženklai: paminklai, memorialinės lentos, atminimo aikštės?

Nacionalinis susivienijimas. Apie cenzūrą ir Lukiškių aikštę

Rasa Čepaitienė. Kaltė ir įniršis

Geroji Naujiena: Palikti iki pjūties

Iš propagandos frontų. Užkalnis: pagaliau Lietuva atsiveria imigrantams. Pasitinku su gėlėmis

Raimondas Navickas. Versli moteris – kiekvieno politiko svajonė

Joana Noreikaitė. Liepos 17-toji

Dar viena 17-oji Simono Daukanto aikštėje: kas išgirs ir atsakys, ar dar gyva Deimantė?

Justas Mundeikis. Imituokime socialinį dialogą. Antra dalis

Algimantas Rusteika.Tikras lietuvis viską, kas jam sakoma, užmiršta per savaitę

Vytautas Sinica. Europa, kurios gėdijasi tariami euroentuziastai ir kurią taip mylime mes, ‘euroskeptikai’

Remigijus Šimkus: Labai norėčiau būti neteisus

JAV: kai kalba skaičiai

Naujausias anekdotas: kaip Gabrielius milijonieriumi tapo? Atsako pats Landsbergis

Iš propagandos frontų. Arkadijus Vinokuras: Įstatymas dėl Lukiškių aikštės yra rasistinis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.