Istorija, Demokratija ir valdymas, Intelektualų vaidmuo

Vidmantas Valiušaitis apie vienpusišką istoriją, kurpiamą pagal GPU-NKVD-KGB paliktas „zagatovkes“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. birželio 22 d. 16:08

13     

    

Vidmantas Valiušaitis apie vienpusišką istoriją, kurpiamą pagal GPU-NKVD-KGB paliktas „zagatovkes“

Apžvalgininkas ir istorikas Vidmantas Valiušaitis, nuosekliai tyrinėjantis istorines pervartas, ištikusias dviejų totalitarinių režimų gniaužtuose atsidūrusią Lietuvos valstybę, savo veidaknygės paskyroje aptarė dar vieną mažai žinomą istorinį faktą.

V. Valiušaičio teigimu, šaltiniai rodo, kad karo tarp nacių Vokietijos ir bolševikinės Sovietų Rusijos išvakarėse šių šalys intensyviai derėjęsi: „Vokiečiai kėlė reikalavimus, sovietai juos svarstė“. Derybos nebuvo palankios Sovietų sąjungai – vokiečiai, turėję karinį pranašumą, leido sau diktuoti sąlygas sovietams. Istorijos tyrinėtojo pastebėjimu, sovietams šios sąlygos buvusios it „geležinės kurpaitės“, kurių neįmanoma „sunešioti“.

Kad laisvojo pasaulio spauda informaciją apie šias nacių Vokietijos ir bolševikinės Sovietų Rusijos derybas viešino, o totalitarinių režimų kontroliuojama spauda, žinoma, slėpė, liudija ir V. Valiušaičio paskelbtos 1941 m. birželio 20 d. JAV leidžiamo „Draugo“ publikacijos. Šiose žinutėse karo, prasidėjusio vos po poros dienų, išvakarėse buvo skelbiama tai, kas, istorijos tyrinėtojo teigimu, „visiškai paneigia mitą apie tariamą „netikėtą užpuolimą“, kurį platino ir tebeplatina sovietinio sukirpimo istorikai“.

Pasak V. Valiušaičio, šie faktai ne tik atskleidžia, „kaip vienpusiškai istorija buvo ir iš dalies tebėra kurpiama pagal GPU-NKVD-KGB paliktas zagatovkes“, bet ir parodo, kiek daug istorinių šaltinių, saugomų demokratinėse šalyse, istorikų vis dar neištyrinėta, gal net neperskaityta.

Jūsų dėmesiui siūlome 1941 m. birželio 20 d. „Draugo“ publikacijas:

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wanglili       2017-11-20 5:46
chenlina       2017-08-15 10:05
na o dabar       2017-06-23 20:56

pratęskit: šaukiu aš tautą ....

Aišku       2017-06-23 2:10

Toks jau gyvenimas, Juliau.
Pagarbiai,
Bevardis

Jules       2017-06-22 23:39

Negaliu, nes reikia ir pakeverzoti, ir nusišnekėti, ir tip top nukopijuoti didesnių Vakarų autoritetų surinktus faktus, mintis ir nuomones, nes kitaip transformuoti aukščiausios klasės Sovietijos fundamentų specialistai(Fundamentals of Soviet or Neo-Soviet Law) ir saugotojai kaip mat nutemps į teismą ir greit pasodins Laisvoje Lietuvoje arba netyčia atsitiktinę plytą užmes. Vokietijoje sodinama vien už žodį iki 12 metų – tik leptelk ne taip ar aiškiau, be jokių ten Joe(Stalinas) ir Winnie(Čerčilis), ir sėdi. Tai menki juokai. Reikia gi kartais ir nesąmonę išmesti, kad žmonės įgytų imunitetą ir nepultų tikėti bele kuo ir iškart, o pasitikrintų kaip mokė Prezidentas R.Reagan. Man jau užtenka to per didelio aiškumo, nes su vienu rezervistu net penkis metus nedesovietizuotame teisme bylinėjaus, tad be kėlėbėrda nė krust. Be Ezopo kalbos ne kažin ką nuveiksi šiandien taip pat, o kas norės – puikiai supras. Pagarbiai, - Jules

Juliau būk vyras > 2017-06-22 17:24 ir t.t.        2017-06-22 23:01

Nustok demonstravęs savo mylimiems drg. Kapsuko univero dėstytojams savo apsiskaitymą, nerašyk mįslėmis, užuominomis ir savo mylimų personažų vardų patrumpinimais. Jei rašai žmonėms, tai vertink jų dėmesį ir nepūsk burbulų. Gerbk visų mūsų laiką ir dėstyk trumpiau. Neužmiršk, kad kai kas tave paskaito.

"Valstieciu laikrastis"       2017-06-22 19:05

Rodydamas sovietus, tarsi jie buvo II WW auka, autorius akivaizdziai naudoja kremliaus “zagatovke”, o tas “kazkas” yra kirsintojas.

Jules       2017-06-22 17:24

Gaila, kad kvaili VU studentai, gerai aprūkyti ir išmankštinti dezi docentų(Dezinfologijos katedros) iki šiol nepajėgūs suprasti šios antraštės : «Hitleris reikalauja išvesti kariuomenę iš Pabaltijo ». Kodėl jiems įdomesnės Mokslinę oligarchiją šlovinančios antraštės ir Former Bolsheviks‘us Lietuvos komsomolkėje ar Rūtelės dezi šou kabarete? Todėl nekeista, kad liberalūs veikėjai tą baisų karą pavadino „Geru karu“(„A Good War“ by Richard Cohen). Kam jis buvo geru mes gerai žinome, bet va mūsų elitas kažin kodėl nežino, baigę draugo V.Kapsuko VU raudonais diplomais ar su pagyrimu? Su tokiais moksliukas, mokslų daktarais, kiemsargių padėjėjai šiandien niekaip negali susikalbėti nei Halės turguje Vilniuje, nei Jeruzalimkoje, nei Žaliakalnyje. Mus vadina kažkokiais tai ekstremistais, fašistais, radikalais, „nimcais“, populistais ir kitais „lochais“ ir nenaudėliais kaip sovietinėje rusų kariuomenė mus ne taip seniai vadino. Tiesa, o po karo karo belaisvių konclageriai pagal Ženevos ir Hagos konvencijų straipsnius po atviru dangum palei Reiną buvo kuo ten pavadinti, priminkite, docentai, Zuikių teisės specialistai kaip tas iš didžiosios N raidės su blatnu kostiumu kaip feldmaršalas Paulius? Ar tik ne „Eisenhower‘s Death Camps by James Bacque“?  Juk jei ne neatsakingos Karo garantijos Lenkijai, nebūtų jokių milijoninių karo aukų. Juk ne šiaip sau „Buchanan maintais that Winnie was the individual most responsible for two devastating World Wars“, tiesa? Juk Viniukas dar Pirmojo pasaulinio karo metu tyčia užblokavo maisto tiekimą vokiečių civiliams ir iš bado numarino apie 750 tūkstančių vokiečių civilių gyventojų, o po Antrojo pasaulinio karo atidavė mus, milijonus Rytų europiečių Stalino vergijon – kelionėn į Gulagą ar sušaudymui už kampo ar visų akivaizdoje, turiu omenyje anglų ir amerikiečių eilinius karius, kurie matė visas šitas baisybes, siaubą, melą ir neteisybę. Tad kam šitas karas buvo naudingas ir labai pelningas, negi Britų imperijai, kuri Viniuko kvailysčių dėka būtent ir buvo pražudyta, a? O gal tai ne kvailystės, o baisus nusikaltimas, ką manote? Juk Lenkijai visgi Viniukas taip ir negarantavo iš tikro to suvereniteto kaip žadėjo – „Poland was occupied by Soviet armies and NKVD killers“, ne tik Baltijos šalys, a? Tad „A Good War“ for whom, VU docentai, a? Baltijos šalims ir Suomijai tas karas tikrai nebuvo geras, o po šio karo Anglija „would never be great again!“, o mes vis tampomės dėl rimtos desovietizacijos(deokupacijos) ir renkame į valdžią eksiukus, kolchoznikus į Seimą ir kolchoznicas į ES parlamentą - inveiderių į Europą šauklius. Kas gali šiandien užmiršti „Truman‘s Operation Keelhaul“, a? Univerkes tikrai reikia reorganizuoti ir kuo skubiau, kad nebedūmytų mums taip, kaip iki šiol.

Pikc       2017-06-22 13:35

Jules teisus - neturėjo vokiečiai jokio karinio pranašumo net nežiūrint į dviejų frontų pavojų - vien sovietai turėjo KELIAGUBĄ pranašumą prieš vokiečius tiek kareivių skaičiumi, tiek technika - o dažnai ir technikos kokybe (pvz. tankais). Ir būtent sovietų iniciatyva pašlijo sovietų-vokiečių santykiai, nes sovietai pradėjo kelti vokiečiams absoliučiai nepriimtinus teritorinius reikalavimus. Sovietai aiškiai ruošėsi karui - tiesiog vokiečiai suspėjo užbėgti jiems už akių. Na, o jau paskui Vakarų sąjungininkai dėjo visas pastangas, kad bolševikai galėtų okupuoti pusę Europos ir infekuoti likusią pusę - taip pat ir JAV. Pasekmes srebiam iki šiol.

Jules       2017-06-22 11:15

„V. Valiušaičio teigimu, šaltiniai rodo, kad karo tarp nacių Vokietijos ir bolševikinės Sovietų Rusijos išvakarėse šių šalys intensyviai derėjęsi: „Vokiečiai kėlė reikalavimus, sovietai juos svarstė“- visgi intensyviau derėjosi Stalino Rusija, jau spėjusi nugalabyti virš 30 milijonų nekaltų gyvybių buvusioje carinės Rusijos imperijos teritorijoje, ir Vakarų liberalija kaip įvilioti Vokietiją į spąstus. Tai kiemsargio padėjėjo nuomonė, nors buvo ir yra žinoma, kad Anglija, Lenkijai neprašant, suteikė nepagrįstų karo garantijų Lenkijos pulkininkų chuntai, kuri ankščiau buvo skėlusi šlykštų ultimatumą Lietuvai dėl Pietryčių Lietuvos ir amžinosios lietuvių sostinės Vilniaus išsižadėjimo. Reikalavimus kėlė Molotovas Vokietijai Berlyne 1940 metais lapkričio mėnesį, Jūsų žiniai. Taip pat ir dėl Suomijos. Praėjus kiek daugiau nei dviem savaitėms po Molotovo Maskvos 1939m. rugpjūčio 23-osios pakto, buvo slapta pasirašytas kitas, bet jau antivokiškas Joe-Winnie ir kur kas rimtesnis paktas – 1939m. spalio 15 d. Nereiktų pamiršti, kad sovietinių runkelių akademikai iki 1988 metų Birželio 3 dienos nežinojo Molotovo Maskvos paktų lygiai taip pat kaip ir dabartinių runkelių akademikai nežino šio svarbesniojo pakto. Akademikai visada atsilieka nuo diletantų ir runkeliukų – tai patvirtinta evoliucijos. Vokietija negalėjo būti stipresnė vien turėdama du galimus frontus ateity – taip mąstyti gali tik zubrylos ir mokslo pirmūnai, medalininkai, baigę VU raudonu diplomu arba su pagyrimu anuomet, nuo kurių neatsilieka ir dabartiniai mamyčiukai, taigi neklaidinkite žmonių ir skaitykite, kad ir A.P.J.Taylor‘ą ir jo „Antrojo pasaulinio karo kilmę“, gerai? Apskritai jau laikas pradėti sakyti Tiesą ir gėdinti Velnią, bei gebėti jį atpažinti ir mokėti susivienyti kovoje prieš jį.

Kažkas       2017-06-21 20:24

labai “keistai” komentuoja V.Valiušaičio teiginius. Tas kažkas akivaizdžiai stengiasi, siekia matomai užsakyto rezultato.

"Valstieciu laikrastis"       2017-06-21 17:45

Autorius neskaite Suvorovo (Rezuno) analitiniu knygu, kuriose irodoma, kad sssr rousesi pulti Europa ir turejo visokeriopa pranasuma, o stalinas dziaugesi, kad sutartimis apgavo vokiecius, tad jiems beliko tik desperatiskai pulti pirmiems, smogiant sovietu kariuomenes sankaupoms pasienyje.

kviečiu       2017-06-21 14:52

aš tautą ....

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.