Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Žmogaus teisės, Žiniasklaida

Vidmantas Valiušaitis apie Lukašenkos vertą „šventę“

Tiesos.lt redakcija   2021 m. birželio 12 d. 1:42

20     

    

Vidmantas Valiušaitis apie Lukašenkos vertą „šventę“

Baltarusijos režimas rugsėjo 17 d. paskelbė „nacionaline švente“.

Kas atsitiko 1939 m. rugsėjo 17 d.?

Sovietų Rusija, vykdydama slaptą Stalino ir Hitlerio susitarimą pasidalyti Europą, t.y. realizuodama vadinamojo Molotovo-Ribentropo 1939 m. rugpjūčio 23 d. pakto slaptuosius protokolus, užpuolė kraujuose paplūdusią Lenkiją, nuo rugsėjo 1 d. triuškinimą Hitlerio, ir ją pribaigė.

Po penkių dienų – rugsėjo 22-ąją – Lenkijos nukariavimą abu užpuolikai Best Litovske (Lietuvos Brastoje) atšventė bendru paradu.

O rugsėjo 28 d. Vokietija ir Sovietų Sąjunga pasirašė papildomą sienos nustatymo sutartį, „Lenkijos valstybei išnykus“ (žr. žemėlapį).

Ta diena reikšminga ir Lietuvai: vėlgi slaptu papildomu protokolu iš nacių „įtakos sferos“ ji buvo perleista „sovietų įtakos sferai“, naciams už tai gaunat didesnius Lenkijos plotus.

Lukašenkos verta „šventė“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

apie istoriją       2021-06-15 13:17

Panaginėjus akad. Z.Zinkevičiaus moksliniais tyrimais paremtus žemėlapius
https://lt.wikipedia.org/wiki/Lietuvių_kalba#/media/Vaizdas:Lietuvių_kalbos_paplitimas_XVI_amžiuje.png ,
aiškėja,kad lietuvių kalbos arealas dar šešioliktame amžiuje galimai siekė Minsko priemiesčius ( vietovė Antaniški, kiek tolėliau į vakarus ir šiaurę nuo Minsko- Baubli, Petriški, Daunary, Pelikšty, Narbutava,Skirmantava, Gerveli,Dauguli…). Aplink Valkavyską, Slanimą, Nesvyžių,Baranovičius tais laikais taip pat galimai buvo kalbama lietuviškai,galbūt ir jotvingiškai. Čia randame vietoves Mizgiry, Jundzily, Važginty, Taucvily, Jatauty, Mantauty, Zelva, Eiminovcy,Vialikija Eismanty. Nuo Vileikos į rytus- Dauginava, Vitovtsy, Margi…

Dzeikas       2021-06-13 11:53

Prasalaiciui:
Pagal Liublino unijos salygas Vilniaus valdoma teritorija apeme be Lietuvos siulaikine Baltarusijos teritorija. TSKP istorijos vadoveliai tetinka smegenu dulkinimui, bet ne diskusijoms apie faktus.
Lietuvos nepriklausomybes atstatymas (Vasario 16d Aktas)gi remesi tiek tautu apsisprendimo teise, TIEK LDK testinumu. Todel, Lenkija ir Lietuva, NESANT isreikstai Gudijos ir Ukrainos tautu valiai, turejo teise i Pirmosios respublikos teritorijas pagal 1772(iki Pirmojo padalinimo) sienas. Lietuva atsisake ju Rygos sutartimi su Tarybu Rusija. Lenkija savo(Varsuvos valdomu) teritoriju neatsisake , todel TUO METU jos pretenzijos i tas teritorijas buvo teisetos.

Prašalietis       2021-06-13 11:05

Dzeikaiti, iš tavo “istorinio kampo” žvelgiant turėjo pasimatyti, kad Lenkija mažiausiai dar nesusigrąžino Rusijos užgrobto Vilniaus su Vilniaus kraštu… O pagal Liublino uniją turėtų susigrąžinti visą Lietuvą, atitekusią Rusijai po 3 Žečpospolitos padalijimo, su joje išlikusiais vietiniais dar neišsivaikščiojusiais runkeliais…

Dzeikas       2021-06-12 21:40

Prasalaiciui:
“Na o SSSR okupavo Lenkijos daugumoje ukrainiečių ir baltarusių gyvenamas teritorijas, atitekusias Lenkijai po Spalio revoliucijos carinės Rusijos imperijos dalybų su bolševikais.”——————-
Net nezinau ko cia daugiau, melo ar zodziu vyniavimo i popieriukus.
Ne “Lenkijai atitekusias”, o “Lenkijos susigrazintas”.

Al. Prašaliečiui       2021-06-12 17:48

Viskas maždaug taip, tik kodėl Vilnius Lenkijos? Nuo kada ir kokiu pagrindu? Nes pavyko prisijungti, remiant Vakarų europiečiams? Na tai tada nėr ko verk kai tai pavyksta kitiems.

Prašalieti,       2021-06-12 17:42

deja, Stalinas atidavė tik trečdalį tos teritorijos, kurios reikalavo Vokietija atiduoti Lietuvai. Nesimakliavok, o rimčiau gilinkis.

Prašalietis       2021-06-12 16:59

Pseudo istorikui ir visokių “patriotinių dalykų” patryzniojimo “patarėjui” Valiušaičiui belieka priminti, kad prieškario Lenkijos pažiba Pilsuckis buvo asmeninis Hitlerio draugas. “Didelis tautinis šiandienos istorikas” Valiušaitis nieko negirdėjo apie Hitlerio ir Pilsuckio inspiruotą dar 1934 metais pasirašytą Lenkijos ir Vokietijos nepuolomo sutartis.Pagal 1938 metų Spalio 10 dienos Miuncheno suokalbį Čekija turėjo atiduoti Hitlriui Sudetų sritį, dalis teritorijos atiteko Lenkijai ir Vengrijai. 1939 metų kovą Lietuva susiveikė su Hitleriu nepuolimo sutartį, SSSR nepuolimo sutarčių su Hitleriu pasirašyme buvo paskutinė. Net ir šiuolaikiniai “kiti istorikai” vadino Lenkijos Vokietijos 1939 metų karą keistu.“1939 m. rugsėjo 1-osios rytą Vokietijos armija įsiveržė į Lenkiją. Didžioji Britanija ir Prancūzija rugsėjo 3 d. paskelbė karą Vokietijai. Ši, triuškindama Lenkiją, prie vakarinės sienos laikė nedidelę armiją, tačiau prancūzų kariuomenės vadovybė tuo nepasinaudojo ir puolimo nepradėjo.Užgrobęs Lenkiją, Hitleris pasiūlė Prancūzijai ir Didžiajai Britanijai sudaryti taiką, pripažinti jo pergalę. Vakarų valstybės tokio pasiūlymo nepriėmė. Abiejų pusių armijos stovėjo viena prieš kitą ir laukė. Šis laukimas, gavęs keistojo karo pavadinimą, buvo naudingas Vokietijai. Ji permetė į Vakarus Lenkijoje nebereikalingus karinius dalinius, mobilizavo šimtus tūkstančių vyrų....” Na o SSSR okupavo Lenkijos daugumoje ukrainiečių ir baltarusių gyvenamas teritorijas, atitekusias Lenkijai po Spalio revoliucijos carinės Rusijos imperijos dalybų su bolševikais. Beje, Lietuvai su “savo teritorijų atgavimu”, pasisekė geriau. Stalinas Lenkijos Vilnių su visu Vilniaus kraštu okupavo anksčiau, kurį prijungė prie Lietuvos…

ponas       2021-06-12 15:49

valiušaitis kažkoks keistas istorikas.

Trečdalis       2021-06-12 11:51

etninės Lietuvos dabar okupuota Lenkijos ir Gudijos. Valiušaitis apsimeta nežinančiu, nes baigęs, berods, tą pačią Kapsukę, kaip ir dezi LRT dezistai, kurie va plyšauja runkeliokams kiaurą parą.

to Žodžio laisvė...       2021-06-12 11:45

Žodi, o ko tyli apie Stalino Rusijos sąjungininkus ir kas pasauliui suvairavo Sovietiją, dabartinę Kiniją ir Sovietijos transformaciją - Rusijos Federaciją? Beje, Lietuvoje neosovietikai visur ir viskame, gal žinai kodėl? Lenino raštų specialistė nuo Vilniaus Žirmūnų dabar tupi Briuselyje, kodėl taip nutiko, a, Žodi? O sūnelis rengia ką tokį, kad pridengtų Pavilionį? Irgi sovietinę šeimynėlę, nežinai?

Žodžio laisvė...       2021-06-12 11:34

XX a.viduryje du banditai Lenkijoje,Baltijos kraštuose tvarkėsi pagal savo paniatkė es.
Grobė,žudė,trėmė.Kol dar naciai skandino ugnyje Lenkiją,HKVD-istai gaudė Lietuvius ir trėmė juos Sibiran.Vilniaus apskritis ir pats Vilnius neteko labai daug žmonių,materialaus turto.Todėl ir pasitiko su gėlėmis Vilnija hitlerininkus po to,ką patyrė nuo stalinizmo gaujų.Vien mano aplinkos artimųjų netekome net 12 žmonių šeimynos.Tai buvo 1940 m.vasario mėn.kol čia dar nebuvo nei vieno vokiečio.Bet Vykdomųjų Komitetų pirmininkais buvo pastatyti žydai(Švenčionėliai,Švenčionys).Ir jie
parodė savo žvėriškus nasrus.O įžengus vokiečiams ir patys gavo į ragus.

Al.       2021-06-12 10:57

Kas vienam praradimas, kitam gali būti atgavimas. Gudijos, tokios, kokia ji yra dabar, be Rusų-Vokiečių sąmokslo nebūtų. Būtų padalinti, kaip dabar Lietuva. Lenkija irgi švenčia gegužės trečiosios konstituciją, įteisinusią Lietuvos (su Gudais) prarijimą. Pergalę prieš nacių Vokietiją, atidavusią Lenkijai baltų žemes. Ir, keista ar ne, bet priešiškų okupacijų pasekmėj Lietuva turi tai, ką turi.Ar dėl to turim dėkoti okupantams ? Nemanau. Bet bent jau nesupaprastint.

Pirmiausia       2021-06-12 10:37

reikia suvokti, kad būtent stalinas atvedė hitlerį į valdžią, tuomet nereikės sapalioti visokių nesąmonių apie Vilnių ir t.t.

dimensinė Valiušaičio ,atomitis'       2021-06-12 9:18

be Vilniaus

Sakykit,        2021-06-12 8:54

o Sovietų Rusija, vykdydama slaptus susitarimus su Vakarais, ką darė? Kai Lietuvą puolė ir okupavo ar atplėšė karo keliu atplėšė trečdalį etninės Lietuvos, niekas niekam nieko jokio karo neskelbė.  Pamiršot, kur buvo supleškintas pirmasis Lietuvos Respublikos prezidentas A. Smetona? Gal žinote, kas jam iš artimos politinės aplinkos patarė vykti ten, kur būtų gyvas degintas? Reikia labiau kalbėti apie tuos, kas realiai pasidalijo Europą, nežinot? O ne apie tuos, kas taip svarstė ar manė, bet nerealizavo. Kas Lietuvą pribaigė 1940 metais arba 1917-1921 metais norėjo per Lietuvą pasiekti jūrą? Ar kartais ne strateginė partnerė? Ar to pačio šiandien nenori Gudija su Rusija, o ir Žečpospolita ar ne apie tą patį pasvajoja, nemanot?

Jules       2021-06-12 8:18

Dalį Pietryčių Lietuvos atgavome Vokietijos iniciatyvos ir jos spaudimo Stalino Rusijai dėka, jeigu kas čia tyčia apsimeta nežinančiu.

Jules       2021-06-12 8:14

Deja, istoriją klastoja abi pusės - autorius irgi kai ką politkorektiškai labai stipriai nutyli ir mes suprantame. Jei parašytų Tiesą ir tos tiesos dalies, kuris jis mums maloniai čia mums pateikia negalėtume viešai paskaityti ir padiskutuoti - pasibarti.

Diedas       2021-06-12 7:47

Straipsnyje kažko trūksta, nepaminėta svarbiausia, kas įvyko rugsėjo 17d.
“Po penkių dienų, rugsėjo 22 ......”
O kas prieš penkias dienas?

 

Vidmantai       2021-06-12 7:36

dar pamiršai Vilnių, nes tomis pat sutartimis sprendėsi ir jo likimas…. Trumpa ir kreiva atmintis.

Paulius       2021-06-12 7:09

įdomu, o kaip Batka turėtų reaguoti po tokio lenkų [ir lietuvių) elgesio jo valdomos valstybės atžvilgiu? Tai, kad ten per Lenkiją ir Lietuvą finansuojamas režimo pakeitimas, manau jau niekam ne paslaptis. Batkos požiūriu - tai perversmo organizavimas. Atitinkama ir reakcija.

Rekomenduojame

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.