Politika, Geopolitika, Visuomenės pokyčių analizė

Vidmantas Valiušaitis apie Lenkiją, kuri moka laimėti

Tiesos.lt redakcija   2018 m. liepos 10 d. 1:00

44     

    

Vidmantas Valiušaitis apie Lenkiją, kuri moka laimėti

Lenkijos provyriausybinio savaitraščio „Sieci“ liepos 2 d. numerio viršelyje anonsuojamas interviu su Lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu.

„Lenkija moka laimėti!“ skelbia straipsnio antraštė. M. Morawieckis čia kalba apie euro įvedimą Lenkijoje. Lenkija formaliai yra įsipareigosi įsivesti eurą, „kai ji atitiks tam keliamus kriterijus“.

M. Morawieckis savaitraščiui „Sieci“ sakė, kad jo prieštaravimas euro įvedimui Lenkijoje yra pragmatinis (dėl galimybės sumažinti zloto kursą, ką Lenkija ir padarė per pastarąją krizę) ir nulemtas Lenkijos nedidelio, lyginant su Vakarų Europa, ekonomikos išsivystymo lygio.

„Nagrinėjau šią temą moksliškai ir žinau, kad šalys gali kurti bendros valiutos erdvę, jei – apibendrintai kalbant – yra panašaus ekonomikos išsivystymo plačiąja prasme“, – teigia M. Morawieckis.

Ir priduria: „Mes ir Vokietija, mes ir Olandija tokioje erdvėje nesame.“

„Krizinės situacijos atveju, jei neturėtumėme valiutos lankstaus kurso, turėtume problemų“, – teigė M. Morawieckis, pridurdamas, kad 2009 m. Lenkiją nuo gilios recesijos išgelbėjo zloto lankstus kursas.

„Sava valiuta yra labai svarbus ekonominio saugumo elementas. Kad įstotum į euro zoną, reikia būti tikrai pasiruošusiam“, – pabrėžia M. Morawieckis. Jis pridūrė, kad slovakai ir lietuviai, kurie įsivedė eurą, „šturmuoja pasienyje esančias lenkų parduotuves.“

(Kadangi mes, skirtingai nuo lenkų, esam „tame pačiame lygyje su vokiečiais ir olandais“, pagal mūsų politikų išmanymą – V.V.)

M. Morawieckis paminėjo paskutinės krizės įtaką Graikijai, kuri, kaip po daugelio metų paaiškėjo, įstojo į euro zoną, neatitikdama stojimo kriterijų, – tai buvo padaryta tik politiniais sumetimais.

Pasak M. Morawieckio, „nors dėl visų Graikijos problemų negalima kaltinti tik bendros valiutos“, Graikijai, jei ji nebūtų įsivedusi euro, galbūt, pavyktų „išvengti tokio didelio ekonominio nuosmukio ir greičiau iš jo išeiti.“

Savaitraštis Sieci M. Morawieckio paklausė, ar jo sakomas „ne“ euro įvedimui Lenkijoje yra „dešimtmečiams“.

„Viskas priklauso nuo konvergencijos tempo, t. y. kada pasivysime, o kai kuriose srityse ir aplenksime vadinamąsias senąsias [Europos] Sąjungos šalis“, – atsakė M. Morawieckis. Jis pažymėjo, kad 80 proc. visos Lenkijos prekybos vyksta su ES, ir daugiau nei 70 proc. visos Lenkijos prekybos vyksta su euro zona.

„Įstojimas į euro zoną pašalintų [valiutų] kurso [svyravimo] riziką ir sumažintų sandorių kaštus“, – pripažino Lenkijos premjeras, bet pridūrė, kad tai nėra nauda, kuri būtų didesnė už „nuosavą, elastingą monetarinę politiką“, o taip pat „galimybę obligacijų emisijai nuosava valiuta“.

Apžvalgininkas Rokas Tracevskis nuo savęs priduria: „M. Morawieckio žodžiuose apie euro įvedimą Lenkijoje yra daug tiesos. Lietuvoje nebuvo pakankamai finansiškai raštingų valstybės žmonių, kurie galėtų sumaniai keisti lito kursą pagal ekonominės padėties kaitą pasaulyje, ir politiškai principingų, kurie galėtų atsispirti interesų grupių spaudimui lito kurso atžvilgiu. Todėl Lietuvai šie M. Morawieckio teiginiai nebeaktualūs.

Šiuo metu net ir galimas tik gana simbolinio keliasdešimties milijardų eurų euro zonos biudžetas septyneriems metams nuo 2021 m., dėl kurio galimybės birželio 19 d. preliminariai sutarė Angela Merkel ir Emmanuelis Macronas (pastarajam spaudžiant, žinoma), po poros dienų sulaukė įmokų daryti į naująjį biudžetą nenorinčių Nyderlandų finansų ministro laiško Euro grupės prezidentui Mário Centeno, kuriame prieštaraujama euro zonos biudžeto idėjai. Laišką taip pat pasirašė ir laiško autoriaus kolegos iš Liuksemburgo, Belgijos, Austrijos, Suomijos, Švedijos, Danijos (nors Švedija ir Danija nėra euro zonos narės), Airijos, Maltos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Liepos 4 d. M. Morawieckis, duodamas interviu Strasbūre TVP Info televizijos korespondentei, išreiškė pasitenkinimą šiuo kelių greičių ES idėjai nepalankiu laišku, pasirašytu, kaip jis pasakė, „Šiaurės“ – ir dar patikslino „Hanzos“ – šalių. Įdomu, kad laiško nepasirašė euro zonai priklausanti Slovakija, kuri kažkodėl nebijo galimos „atskirties“ nuo euro zonai nepriklausančių ir beveik visą Slovakijos valstybės sienų perimetrą supančių kaimyninių Višegrado šalių.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

"cūdui"       2018-07-11 11:16

Durneli- demagoge, niekas čia nekalba apie liberasto Tusko Lenkiją.
Tuskas &Co; yra tai ko dabartinė Lenkija ryžtingai atsikrato.

tiesiog "ciūdai" ant Lietuvos dedas.....       2018-07-11 9:13

taigi prichvatizacija - tik su “žymiausių lenkų ekonomistų ” vadovavimu atlikta.O su euro įvedimu -asmeniškai Tuskas Lietuvą sveikino .(Lenkijai tokį kelią griežtai…).Išvada: kas galėtų paneigt ,kad lenkų agentai nudirbo labai didelį ir sėkmingą  darbą lietuviškuose “kresuose”....Dabar jau net šimto metų Nepriklausomybės jubiliejaus proga svarbiausioje Lietuvos Lukiškių aikštėje anie mums jau ir Vytį griežtai uždraudė pasistatyti,paraleliai įsakydami Vilniaus savivaldybei skirt lėtų Pilsudskio kapinių renovavimui.(kai privalėtų tiesiog išsivežt to nevykėlio organus Lenkijon).

Pažystai atostogavo       2018-07-11 8:24

Lenkijoje ,už Gdansko.Tai parai viešbutis vienam žmogui 9 eurai.Penkios dienos atostogų,penkiems žmonėms kainavo apie 500 eurų.Skundėsi šeimos galva,kad priaugo per tą laiką 3 kilogramus.Lenkai labai paslaugūs.O,atrodo,nei kokios naftos neturi,nei ką.

Norėčiau paklausti,       2018-07-11 6:45

o kas tie Dziulsai? Ir kas tas Komitetas?

pikcui       2018-07-10 22:51

atostogų metas ir komitete, - paleido padirbėti dublerius stasiudziulsus…

to Pikc       2018-07-10 22:00

Nori Žečpospoliton? Lukterk truputį, pateksi po kelių metelių ten, kur labai nori.

Pikc       2018-07-10 20:48

Perskaičiau komentarus - ir suskubau tikrinti, ar ne pilnatis. Pasirodo - ne. Keista… smile

to stasys        2018-07-10 20:06

O kodėl ne Maldeikių disertaciją skaityt, ką? Prezidentės “Pasodybinis sklypas”(tokia jos disertacija) leido kolūkiečiams prasigyventi ir vaikus į mokslus išleisti. Dabar jis mokamas, brangus ir kaimiečiams neįperkamas, nežinai? Dabar tik aršūs neosovietikai, oligarchai ir KGB rezervas gali gali leisti savo vaikus mokslų siekti, bet ne kaimiečiai.

Naša Kvaiša       2018-07-10 19:37

Nedėkingieji!
Juk jūs brangūslietuvosžmonės gyvenate skandinaviškai, gavote tai ką žadėjome-
visi Lietuvos bankai prilauso skandinavams, (neskandinaviškus Mes juk jūsų laimės dėlei nusnorinome). Miškai irgi dabar atiduoti skandinavams.
Ptekių ir padlaugų kainos- irgi kaip Skandinavijoje. Turite viską ko norėjote.
Ko dar? Skandinaviškų algų? Nu, dėl šito tai niekada nesitarėme. Juk jūs ne švedai, ne danai ir ne norvegai. Lietuviai yra baltaodžiai negrai,todėl yra prilyginti somaliečiams, afganams ir sirams. Skandinavijoje atbėgėliai gauna 500- 800 eur/mėn pašalpoms. Nu ir jums tiek moka. Tai kas dar negerai?
Ale ot narodas- jokio dėkingumo!

Mūsų valdžiai       2018-07-10 18:43

Lenkija buvo per prasta,jie svaigo apie skandinavišką gyvenimą per kelis dešimtmečius.Nors mūsų mentalitetas kitas.

Petras Trevičius       2018-07-10 17:58

Mūsų Gerb. Prezidentė labai nuosekliai ir išmintingai vykdė distancijavimosi nuo Lenkijos politiką. Tik su Merkel ir Makrono ES mes nueisime klestėjimo keliu. O nuo lenkų turime atsiriboti maksimaliai, kiek galime ES teisės ribose.

stasys        2018-07-10 17:54

to stasys ..aš irgi nepalaikiau Vyčio idėjos Lukiškiu a., pasidomėkite kodėl ta idėja buvo atmesta . Vystyk manau butu labiau naudinga ten pastatyti bunkerį ir leisti “aktyviai mažumai ” kiekviena šeštadienį priešais buvusius KGB rūmus skaityti D.Grybauskaitės disertacija ..o ir norinčiu kiek žinau jau butu ..pusmečiui į prieki. smile)

Rasa J.       2018-07-10 17:52

Akivaizdu, jog lenkai dirba Kremliui.
Visi kurie giria lenkus, tarnauja rusams.

to stasys       2018-07-10 17:21

Lenkija tinkamai pasinaudojo Europos(Vokietijos) parama ir nusprendė ateity Vilniaus neatsisakyti. Nematėt jų pulkų pulkus aplink Vilnių, kol kas taikius iki Dienos A, todėl patylėkit. Lenkai žino ko nori ir moka rimtai savo tikslo siekti lietuvių nenaudai. Juk ne šiaip sau Vytis buvo išvytas iš Vilniaus ir nubogintas į Kauną. Varšuva nemažai pamokėjo mūsų elitui už šitą niekšybę, tiesa?

Mes nugalėsim!       2018-07-10 17:18

Mums svarbiausia viską daryti priešingai negu lenkai, laikytis europinių vertybių. Tik taip nepakliūsim į Žečpospolitą.

Butkevičius,       2018-07-10 17:10

kaip žinia, mokykloje buvęs Jonas, vėliau patapęs Algirdu, būdamas premjeru įvedė prieš žmonių valią Lietuvoje eurą, nors nesugeba net jo pavadinimo taisyklingai ištarti, sako AURAS… O dabar tuoj rinksim į prezidentus “ekonomistą”, kuris aiškino ir tebeaiškina, kaip mums euras yra gerai. Va taip ir gyvenam, leidžiam visiems lipti ant galvos, o paskui dejuojam.

Lietuvos kaime nenusipirksi       2018-07-10 16:32

šviežio pieno,kuris tik ir vertas maisto vardo.Parduotuvėse jau ne pienas,o jo imitacija.Pas lenkus matosi besiganant karvių.

>stasys       2018-07-10 16:29

Gal lenkai vertina saiką ir nematerialias vertybes?

stasys        2018-07-10 14:16

Nesunku įsivaizduoti koks kils ažiotažas nuosavos valiutos propaguotojams sužinojus .. kad Lenkija išliko pastovi su savo vykdoma monetarine politika. Pataisykite jei klystu , bet paskutinius kelis metus Lenkija nespindi dideliu ekonominiu augimu , gal netgi priešingai ?..turint gana didelę vidaus rinka jos ekonominis augimas nestebina ir nėra didelis . Ir algos , vizualiai vertinant ,tapo ne tiek patrauklios kaip prieš kokius dešimt metu . Tai rezultatas to .. teorinio savarankiškumo kaitaliojant savos valiutos kaina , mažas pajamas gaunančiu saskaita . Žinant kad procento dalys vertės valiutoje neturi didelės įtakos paprastu piliečiu kišenei ..reikia manyti kad tokia atsargi finansinė politika Lenkijai kainuoja ne taip ir pigiai, jei vertinti ir socialinį sektoriu . Pigesni mėsgaliai ir kruopos prasta konkurencijos vizitinė kortelė , o geresnės kokybės produktai kainuoja tiek pat brangiai kaip ir Lietuvoje . Nesuprantu ko čia taip džiūgauja autorius , gal popierius ant kurio spausdinami eurai nemielas jo pirštams, o gal monetos senos išsiilgtos ? . Jei esi euro zonoje ir esi silpnesnė pusė gali auksu štampuoti tautinius litus ..bet jo reali vertė bus matuojama prekių kiekiu ir vidaus vartojimo didžiu vidaus rinkose , o čia Lietuva paskutiniu metu smarkiai ūgtelėjo ..  ir nutrynė esminius rinku skirtumus su lenkais. Parduoti auksinį tautinį arklį sąskaita kvailiu įprasta pas mus tokiem , tik va bėda gyventi tokie tai nori europietiškai kaip vakaruose su Eurais ir kiekviena diena tikrina statistikos viešinamas algu vidurkius ...smile))

Ko Jūs       2018-07-10 12:03

tyčiojatės iš runkelyno ir toliau trolinate? Maustote ir neraustate, nepaaiškinę, kas tas Litas iš tikro buvo? O buvo jis dalis Euro, tad kam meluojate? Eikit prie išpažinties pas vietinį klebonėlį ir greičiau savo juodus darbelius, čia, komentaruose, išpažinkite, besarmačiai runkelių medžiotojai.

euras yra       2018-07-10 11:36

šimtmečio afera - šitokiu būdų perimti valstybių biudžetai ir jų faktinė kontrolė. Švedai ir danai, aišku, nesidavė kvailinami, ko negalima pasakyti apie suomius, estus, latvius ir lietuvius. Ir netgi šiuo metu galima susigrąinti litą, paliekant eurą kaip paralelinę valiutą - šitokiu būdu stojimo į ES sutartis nebus pažeista. Be to, jeigu galima būti ES nariu ir turėti savo valiutą, kaip yra su Šv edijair Danija, o anksčiau - ir su UK, tai pirmyn. Be to, nekontroliuodama savo biudžeto ir negalėdama operuoti fiskaliniais instrumentais, Lietuva patiria didžiulių nuostolių, apie kuriuos žiniasklaida ir mačiai su nuosėdomis nesako anei žodžio. Nieko nuostabaus, parsidavėlis ir Tėvynės išdavikas - jau ne žmogus, tačiau, yra dar vienas paprastas klausimas: kokia nauda Lieuvai iš euro, kai baigsis ES parama? Lenkai ir vengrai ramiai laukia, kol euras ,,padės šaukštą’’ - o taip tikrai atsitiks, vos tik Vokietijoje ir Prancūzijoje rinkimus laimės patriotinės jėgos kaip tai įvyko Italijoje. Pagaliau euro kursas kitų valiutų atžvilgiu nustatomas ne Briuselyje ir ne Berlyne, o Londone.

o bet tačiau       2018-07-10 10:52

Kada atsiimsime Suvalkų kraštą, nu tai kur tada pirksime produktus?
Ką, turėsime važiuoti į Varšuvą apsipirkinėti?

vyt-vyt!       2018-07-10 10:49

Lenkai privalo mus gerbti todėl, kad mes Kaune jau turim Vytį.
Kai ir Vilniuj pastatysim, tada lenkai nebešnekės jog ” Wilno nasze”.
O jau kada padtatysimi po Vytį Marijampolėje, Lazdijuose ir Kalvatijoje, tada lenkai tik susivynios ir atsitrauks iki Varšuvos, o mes atsiimsime Seinus, Punską bei Suvalkus.

BŪTINAI       2018-07-10 10:41

REIKALAUKIME JOG EUROPOS SĄJUNGA UŽTIKRINTŲ LYGIAS SLIEKŲ IR VIŠTŲ TEISES!

višta       2018-07-10 10:38

Na, nors gal ir negerbiu sliekų, bet labai juos mėgstu:)

ąžuolai vijokliais virtę       2018-07-10 10:36

Ant palinkusio karklo visos ožkos lipa

cepelinas       2018-07-10 10:33

Kodėl lenkai privalėtų gerbti lietuvius? Už ką?
Biologai sako, jog stuburiniai ir bestuburiai yra skirtingi iš esmės.
Ar bestuburiams lietuviams lenkai privalo nusilenkti ir skaitytis kaip su lygiais?
Kas gerbia sliekus?

klausimux       2018-07-10 10:23

P.S.:
O kodėl mes neišsidirbinėjame Suvalkų ir Punsko apylinkėse? Kas mums draudžia?

TĖVYNĖ PAVOJUJE!       2018-07-10 10:20

LIANKAJ JAU PUOOOOOOOLA VILNIŪ!

to Bank - Trockij Pakt       2018-07-10 10:16

Jūs nematėte ką jie vakar, užvakar išsidirbinėjo Vilniaus apylinkėse?

Lietuvos nukvakę       2018-07-10 10:13

inteligentai taip ir laukia, kada mus vėl Žečpospolita pasiglemš - taip mūsų valstiečiams buvo gera jų mums užkurtame pragare. Per lenkus praradome pusę etninės Lietuvos ir dar VU absolventai drįsta kažką čia pezėt apie Žečpospolitą. Lenkai neteisėtai užgrobę laiko didžiąją dalį Rytų Prūsijos, aiškindami, kad tai jų teisėtas karo grobis mūsų brolių baltų prūsų žemė kartu su maskoliais.

Bank- Trockij Pakt       2018-07-10 10:01

RZECZPOSPOLITA tiesog taip ir tyko pasiglemžti mūsų BRANGIĄ LIETUVĄ!

pieno upės, kisieliaus krantai       2018-07-10 9:57

Nieko pas tuos lenkus ten negeriau. Palyginkit- pas mus parduotuvėje pienas 0,89 ir pas juos ant etiketės 0,89 už litrą. Tai kur gerumas? Gryna propaganda. Pszekai yra pszekai. Pagyrūnai buvo ir bus.

ateis atpildas       2018-07-10 9:43

Vieningai nuvažiuosime visa Tauta į Liankiję ir išpirksim jiem visą jų maistą.
Vot tada ant keliū alkani atšleuš aciprašyti lietuviū!

paralius       2018-07-10 9:40

Lenkai nekultūringi bo mėgsta lenkiškai kektis. Mes nesikeikiam.
Mes tausojam savo kalbą ir nesikeikiam lietuviškai. Mes keikiamės rusiškai!

P. Bugailiškis-Prūdas       2018-07-10 9:02

Liankai yra labai unaravi- pliki basi, bet ” co to ja!”
Mes lietuvei nuo liankų labai skiremės.
Mes dauk geresni!

Patrijotiškas lietuvys       2018-07-10 8:57

Geriau nusmurgęs griovyje pastipsiu nei nors vienu geresniu žodžiu paminėsiu lenkus!

to StasysG       2018-07-10 8:57

Visą tai ji padarė iš vokiškų pinigėlių, o ne pati užsidirbo - įsikalk sau į galvą ir nebalamūtyk runkeliukų. Na, žinoma, Lietuvai skirta parama nuėjo oligarchijos rūmų statybomns gražiausiose Lietuvos vietose, meilužių išlaikymui, bet juk lietuviai labai myli Centro Komitetą, jo bufetą, autoūkį ir meilužes, tad ko norėt? Mes patys per rinkimus sutinkame su tokia padėtimi.

Dėleurujams       2018-07-10 8:54

Žiemą šalta.
Apsileidėlis apsimuturiuoja ir sėdi ledinėje troboje kalendamas dantimis.
Keikia žiemą.
Protingas ir ūkiškas, dar vasarą prisikapoja malkų, žiemą kurena pečių ir vargo nemato.
“Lietuvių niekas neklausė įvedant eurą”, verkia tūlas apkiautėlis.
O ar kas atsiklausia buko kelmo jį perlipdamas?
Kokie lietuviai yra, tokios būties ir verti.
Lenkai džiaugesi jog pasistatė klestinčią valstybę.
Lietuviai krykštauja apmusijusioje pelkėje pasistatę septynmetrį paminklą ant valstybės likučių kapo.

Stalin-Churchill Pact       2018-07-10 8:52

Apie Lenkiją, kuri sugebės užgrobti trečdalį Lietuvos? O kiek ji dabar turi ką užgrobusi ir vykdžiusi etninį valymą Rytų Prūsijoje kartu su kuo? Manote, kad tai pamirštama, ane?

liustraciją pasidarė lenkai       2018-07-10 7:58

nors ne pilną, bet vis tiek nustūmė komunistus - kgbistus nuo valdžios.
——
pas mus komuniagos viską daro, kad lietuviams, Lietuvai tik kuo blogiau būtų, o okupantams ir kolaborantams: kad tik geriau.

Del euro       2018-07-10 7:51

ivedimo Lietuvos zmoniu niekas nepaklause.Tai buvo politinis valdzios sprendimas.Ir naudingas jis buvo ne eiliniam pilieciui, o tiems kurie gavo politiniu dividendu(abejotinu), verslui ir megejams blaskytis po pasauli.

StasysG       2018-07-10 5:06

VV straipsnis verčia žavėtis Lenkijos ekonomine politika. O ką Lietuva? Neturėjo nei raštingų, nei principingų ekonomikos ir finansų vadovų. Todėl griebėsi euro kaip skęstantis šiaudo. Citata: ” „M. Morawieckio žodžiuose apie euro įvedimą Lenkijoje yra daug tiesos. Lietuvoje nebuvo pakankamai finansiškai raštingų valstybės žmonių, kurie galėtų sumaniai keisti lito kursą pagal ekonominės padėties kaitą pasaulyje, ir politiškai principingų, kurie galėtų atsispirti i n t e r e s ų  grupių spaudimui lito kurso atžvilgiu. “

$+$       2018-07-10 5:04

Rokas Tracevskis nuo savęs priduria:
“... Lietuvoje nebuvo pakankamai finansiškai raštingų valstybės žmonių, ... ir politiškai principingų, kurie galėtų atsispirti interesų grupių spaudimui…”
⤴⤴⤴
Lietuvoje visada buvo, yra ir bus (tikiuosi) raštingu žmonių ir ne tik finansiškai. Nereikia skleisti demagogijos, suviniotos į vatą. Tai, kad jų nėra valdžioje, dar nereiškia, kad nėra Lietuvoje. O tie politiškai neprincipingi yra tų “interesų grupių” arba pedofilų-pederastų-kagėbistjų statytiniai.

Po pastarųjų skandalų Lietuvoje tai turėtų būti aišku ir mažam vaikui, ir kol leisime jiems toliau sėdėti valdžioje, skuosdami per rinkimus prie balsadėžių, tol šioje 65 tūkstančių km2 teritorijoje niekas nesikeis. Pats laikas pagalvoti apie dimensijas. Moralines dimensijas ir jas skirstančius.


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.