Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Liustracija ir desovietizacija

Vidmantas Valiušaitis apie Genocido ir rezistencijos centro veiklą: kodėl darbai taip skiriasi nuo potencialo?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. sausio 7 d. 2:27

37     

    

Vidmantas Valiušaitis apie Genocido ir rezistencijos centro veiklą: kodėl darbai taip skiriasi nuo potencialo?

O man vis dėlto atrodo, kad tuo būdu, kuriuo dabar yra viešinami tikri ar tariami KGB agentai, pirmiausiai kerta per paties Genocido ir rezistencijos centro reputaciją bei patikimumą.

Kodėl? Todėl, kad strapalioti ant mirusiųjų kapų gali ir zuikis. Bet štai parodyti balsą prieš gyvuosius, pilančius paplavas ant Lietuvos, iškraipančius istorinius faktus ir šmeižiančius mūsų šalį, privengiama. O šitas Centras kaip tik turėtų būti rezistencinio fronto avangarde. Kodėl taip nėra?

Neapibendrinu. Yra sąžiningų to Centro istorikų, daug padariusių ir tebedarančių reikšmingus darbus. Tačiau Centro, kaip institucijos vaidmuo, akivaizdaus informacinio karo akivaizdoje, yra palyginti menkas, turint galvoje potencialą, kuriuo jis disponuoja. O šiuo konkrečiu atveju, mano įsitikinimu, yra aiškus šūvis sau į koją.

Kuo skiriasi p. Vanagaitės tvirtinimas, kad A. Ramanauskas-Vanagas buvo KGB agentas nuo p. Burauskaitės aiškinimų, kad kard. V. Sladkevičius buvo „užverbuotas“, bet galbūt kaip nors buvo, kad agentu paskiau jis nebuvo? Jeigu p. Vanagaitės išsisukinėjimus po susimovimo dar galima aiškinti jos „nepatirtimi“ dirbant su archyvine medžiaga, tai p. Burauskaitei tuo pasiteisinti negalima. Jeigu jums patiems nėra aišku, mieli ponai, kodėl jūs tuomet taip neatsakingai elgiatės, lyg provokuotumėte ir kiršintumėte žmones? Ir tai – Lietuvos valstybės šimtmečio išvakarėse?

Arvydas Anušauskas, žinoma, bando gelbėti padėtį norėdamas bent kiek išsaugoti savo buvusios darbovietės veidą: čia tik sąrašas, kurio patikimumas kelia daugiau klausimų negu atsakymų. Ir tai tiesa. Tačiau klausimas, kodėl Genocido ir rezistencijos centras elgiasi būtent šitaip – man yra pats rimčiausias.

Gal į tą klausimą atsakymą turi Istorinės atminties komisijos pirmininkas LR Seimo narys Arūnas Gumuliauskas? Arba Nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas Vytautas Bakas? Ar tie mirusieji – kard. V. Sladkevičius, dirig. Saulius Sondeckis, akt. Donatas Banionis, – kurių nuopelnų Lietuvai pristatinėti nereikia, yra padarę ir tiek pat ar net daugiau blogo – išdavę kitus prapulčiai, pražudę žmones, sugriovę jų gyvenimus ir pan., – kad dabar jie keliami iš numirusių ir kalami prie gėdos stulpo? Ar tai daroma tik dėl „įdomumo“, „sportiniais sumetimais“, pasižiūrėti „kas iš viso to išeis“? Kad matytųsi, jog „ir Centras dirba“?

Kodėl apie tikrus galvažudžius, kankintojus ir išdavikus, atsakingus už dešimčių tūkstančių žmonių mirtis ir šimtų tūkstančių ištrėmimą iš Lietuvos, per 27-erius metus nepriklausomybės metus ne tik nesugebėjome parengti dokumentuotų enciklopedinių leidinių su išsamiomis jų biografijomis, bet turime nė jų sąrašų? Tarsi genocidinio masto nusikaltimus darė kažkokie bevardžiai anonimai. Juk buvo konkretūs žmonės, kurie sudarinėjo sąrašus, kurie vyko areštuoti, kurie konvojavo, kurie pasirašinėjo arešto orderius, tardė, teisė, rašė nuosprendžius, etc.

Kai viso to neturime, tada „didžiausiais nusikaltėliais“ patogu vaizduoti tikrų nusikaltėlių užterorizuotas, įbaugintas ar kitaip palaužtas aukas – į nelaisvę pakliuvusius ir kankinimų neatlaikiusius partizanus, trėmimų pabūgusius literatus, kolaboravimu su okupaciniu režimu savo talentą bandžiusius gelbėti menininkus ar kitus inteligentus.

Tačiau svarbiausias dalykas yra kitas. Tokia medžiaga, su kuria į viešumą šiandien išėjo LGGTC, pasitarnauja ne kam kitam, o tik tos pačios KGB reputacijos „atskalbinėjimui“. Jeigu Sondeckis, Banionis, Sladkevičius buvo „KGB agentai“ ergo „Lietuvos priešai“, vadinasi, tie kabėbistai buvo „fain vyrai“, jie į savo draugiją rinko „gerą kompaniją“. Reikšminga dalimi tokių „kagėbistų“ dėka Lietuva atgavo nepriklausomybę (prisiminkime kardinolo Sladkevičiaus priesaką Katedros aikštėje istorinio lūžio momentu: „Mokėkime augti ir laukti“) ar Lietuvos vardas plačiai skambėjo užsienyje (Sondeckio ir Banionio dėka; Sąjūdžio žmonės absoliučia dauguma buvo „no name‘ai“).

Todėl dar sykį pasikartosiu: LGGTC, neatsakingai paleidęs viešumon abejotino patikimumo informaciją, šovė sau į abi kojas. Diukovas jam, be abejo, ploja. Tuo metu Rusijos žiniasklaida pasirūpins apgarsinti, kad „fašistų“ valdžia Lietuvoje „KGB agentais ir Lietuvos priešais“ apšaukė pasaulinio garso menininkus ir pirmąjį Lietuvos kardinolą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

jonis       2018-01-9 23:17

Nesutinku, kkad sistema pasielge neatsakingai. Buvo suvokta, jog valstyb4s atkūrimo šimtmečiui pažymėti reikalinga iškelti Landsbergį, Grybauskaitę ir jų abrozus nešioti po Lietuvą, kaio 1930 m. buvo nešiojamas Vytauto Didžoiojo paveikslas. Tačiau tokios procesijos veiklai trugdo Tautos iškilieji žmonės, asmenyb4s, Kaip Banionis,Sondeckis ir Sladkevičius. Šit jie šimtmečio išvakarėse ir buvo pradėti traiškyti.

Kadangi       2018-01-8 12:41

KGB veiklos tinklapio niekas kas dieną neskaito, tai FSB davė zadaniją savo įtakos agentui Ritai Miliūtei per savo snukiaknygę paskleisti žinią.

Sondeckis - violetinis kedofilas?       2018-01-8 10:34

gal kas pamena tokį faktą ?
——-
Gal ir Banionis su Brazausku buvo violetinia kedofilai - ir Tiesos akcijose dalyvavo ar Garliavoje bandė ginti?

Maestro Saulius Sondeckis,       2018-01-8 9:11

įsiplieskus Garliavos tragedijai, viešai drąsiai ir principingai stojo į aukos (brutaliai prievartautos mergaitės) pusę.
Žmogus, turintis realų kompromatą, taip nebūtų pasielgęs.
Su didžiausia pagarba lenkiu galvą maestro Sondeckio atminimui. Lietuva turėtų didžiuotis, turėtų džiaugtis dėl tokių žmonių, o ne pjudyti juos kaip vilkus. Viskas išvirkščia…

L---J       2018-01-8 0:46

Tų “kodėl” ir “todėl” gali būti ne vienas. Norima demoralizuoti plačiąsias minias, formuoti nuomonę, kad anuomet būti komunistėliu ir kagebistėliu buvo “nieko tokio” . Gal veikiama ir labiau tiesiogiai - užkertamas kelias į kažkokias karjeras Banionių ar Sondeckių giminaičiams ar pan. Tiesiog žinutė tiems, kurie nori kai ką pranešti, bet neturi prasižioti.//
Ar Tave, Juozapai, sukrėtė ta žinia? Manęs ne. Sladkevičiui ta kraupi gebistinė etiketė visai nelimpa.// Vyksta didžiulės manipuliacijos. Kodėl ta liustracija tokia nemaloni kaip atominis karas? Pamanyk, taigi visko nutinka pasaulyje.// Jei slepiama, vadinasi, yra ką slėpti.// Nežinau kodėl , bet netikiu, kad lauksim 75 metus praėjusio šimtmečio naujienų- kas ką skundė, sekė, naikino. Apmaudu, kad tiek daug mūsų šalelėj apsimetėlių.// Pažiūrėkit bent kuo tapo vykdomųjų partijos komitetų šulai: sulindo, skūras išvertę, į valdžios postus arba sėkmingai verslininkauja.//
Šuns metus skelbia kinai. Mes tai lietuviai, Juozapai. Šunys čia nei prie ko.Šuniui priklauso elgtis šuniškai. Bet kai žmogus elgiasi šuniškai, tai jis jau ne žmogus.// Tikėkim, Juozapai, kad šie metai bus Šviesos metai; daugiau tiesos visiems mums išeitų į sveikatą... // smile

Vaje,       2018-01-8 0:42

kiek čia stukačių ir KGB užtarėjų ir gerbėjų susirinko, gal koks prazdnikas pobiedos nusimato? Kada pobiedos dieną švenčiam?

J---L       2018-01-8 0:12

Aha, teisingai sakai- būtent, lyginant atsiskleidžia esmė.
Banionis ir tarkim, Valionis.
Arba Sondeckis ir Pocius.
Dvieju metukų vaikui būtų aišku kas pkenksmingesnis Lietuvos valstybei-
ar caktoius ar kgb rezervo karininkas urm vadovo poste, ar dirigentas su batuta ar kgb karininkas valstybės saugumo šefo krėsle?
O kur dar Dėdulė patriarxas, “Marija” briuselyje ir visi kiti agentai, agentėliai ir agentės seime, vyriausybėje, kariuomenėje, teismuose, prokuratūroje policijoje?
Jie dirbo ir tebedirba!
Bet kažkodėl staiga ištraukia ir patieka ( kai tuos tris.
Kodėl ne pernai? Kodėl ne užpernai. Dabar kodėl.
Kokia čia proga. Juk be progų net varnos ant galvų neapušika.
Ir dar: Sladkevičius? Kas čia per pritemptas briedas?
Įrašė į agentus, o po to ištrėmė!
Agentas Sladkevičius ketvirtį amžiaus leido Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kroniką.  O kgb taip niekada ir nesugavo kronikierių.
Nu tai LKBK buvo kgb projektas? Bet juk visiškas briedas!
Gal čia toks landsgrybinių gebistų planas per asociacijas išmėšlinti tokių asmenybių kaip sesė Nijolė S.ar kunigas Robertas G. reputacijas?
Niekšiška būtų.
Vienžo, “šunio metai” prasidėjo šunybėmis.
Lietuvą valdo šunsnukiai.
Toks dabar metas…
Nu, ale pasakysiu - šunims, anksčiau ar vėliau, bet pareis brisiaus galas.
Per visus galus.

L---J       2018-01-7 23:14

Sveikas gyvas, bičiuli. Su Naujaisiais ir Tave ! Ale, kokie čia naujieji,kai senų istorijų neatsikratom?// Kuri partinė gauja savo rinkiminėse paklodėse turi punktą apie liustraciją? Jokia. Tai mane įtikina nebesivarginti ir nustoti vaikščioti į “demokratinius” rinkimus.//
Nepergyvenu, kad mano atžvilgiu atsiranda užsipuolimų: liepa yra liepa, ne palmė, ne magnolija ir ne rododendras su “ružavais” žiedeliais, neprivalau kažkam įtikti.// Smagu, kad duodi į kaulus kontoriniams bobikams.//
Nesu išpuikusi,bet mane sunku nustebinti. Čekai, vengrai, lenkai turi sočiai kagėbistinio brudo, tai ką kalbėt apie mus, latvius? Mane nustebintų nebent prisipažintų - sakyčiau, stebuklas. Bet taip nebus. Statyti sondeckius, banionius vienon eilėn su visokiais stribais ir jų komunistiniais sėbrais dėdulėm, marijom, magnolijom visgi neteisinga.// Nieks nesako, kad lengva išlikt garbingu žmogum, bet meluot ir aiškint, kad mes,neva,“norėjom gyventi”, “daryti karjerą”, kad” visada dirbom Lietuvai”, net būdami TSKP ar KGB gretose, yra totalus absurdas.//
Dėl savo sąžinės reikalų ... Vakar vykdžiau genocidą : pelėms… garaže. Nesididžiuoju. Gaila tų pilkų ilgauodegių. Kagėbistų man kažkodėl negaila.//

 

yla tarp šonkaulių       2018-01-7 22:08

gal kas pamena- o už  ką gi kažkada ambasados sotrudnicą Dašą Rorfrontaitę, JAV valdžia išspyrė lauk, liepę skubiai susirinkti manatkes per 24 valandas?
Ar sovietų šnipės sėdėjimas valdžios aukštumose pažangiam homjaunimui nekliūva? Kas pavojingesnis- aktoriukas parašęscataskaitą apie susitikimą su škia, Fermeriu, tskant raudonos santaros baliukyje, ar kadrinės karininkės rankose esančios nato ir es valstybės narės vadžios?

Jzp---išspardytam subiniukui 22:28       2018-01-7 21:57

Ką, bobike, apsilaižei?
Plyšys akcijos piare?
Todėl kad jūs, kontoros asilai, esate riboti ir tūpi.
Nes viską planuojate tik runkelių lygiui.
Savo skurdą rodote tokia bejėgyste, kad net nesugalvojote kaip man atsikirsti išskyrus lopo vertą išsemenimą- “Štai ir aiškėja iš kokios kontoros taip gerai informuotas…bla bla lia lia lia”.
Pusgalviai!
Avine tu kontorini- aš neinformuotas: aš elementariai mąstau ir dėlioju tavo šaikos paliktus nesusivedančius galus.
Bet tau net nedašunta kokius ir kur, a ne?
Kvailos, vaikiškos tipiškų pižonų klaidos bado akis kiekvienam nors kiek atidesniam stebėtojui.
Nori kad pasufleruočiau.
Norėk:)
Pasakysiu, nepergyvenk.
Tik prieš tai dar giliau įklimpkite savo šūde.
Tam jūs tiesiog sutverti.
Vienintelis dalykas kurį darote tobulai:)
O kol kas pasimėgausiu reginiu.

StasysG       2018-01-7 21:47

Stiprus straipsnis.

Iš kur taip viską žinai, Juozapai       2018-01-7 21:28

“agentų etiketėmis padabinami tokie žmonės kurie de facto realiai jokios žalos nėra padarę”
Štai ir aiškėja iš kokios kontoros taip gerai informuotas ir turintis savo žinioje dosje kas “de facto”, o kas - ne, pudrina smegenis vilnietėms liepoms.

Ko tu nerimauji, Valiušaiti       2018-01-7 21:07

Pasiūlyk sudaryti gerbiamų - prisipažinusių ir įslaptintų t.y. reikalą gerai žinančių profesionalų komisiją, kuri patartų kokių kategorijų ir nuopelnų tautai turinčių šnipų, išdavikų, stukačių nereikia liesti, juo labiau - viešinti.
O dėl likusių nuograužų (neturinčių prof. dr. laipsnių ar kitokių nuopelnų kūryboje bei komunizmo statyboje) aiškiai nurodytų kokiu grafiku, kokia tvarka, prieš kokias šventes ir kokiomis dozėmis prastuomenei paskelbti.

Oberpedofilšteinas praneša nomenklatūrai       2018-01-7 20:59

visai nebežiūrite tvarkos:
- litovcai dar gali pastatyti Vytį prieš mano tvirtovę,
- praleidot violetinės N.Sadūnaitės apdovanojimą ir t.t.
——
taip kad jums įspėjimas:
- jeigu man nieko nereiškia sudirbti nomenklatūrinius menininkus banionį ir sondeckį, tai jus sudirbti lengviau negu nei lengva.
——
tai va: klausykite mano komandų ir žinokite kieno čia valdžia !!
(patikrinsiu jus: per vasario 16 visi PRIVALOTE įsisegti nezabudką !!)

Juozapas---Liepai       2018-01-7 20:03

Sveika Miela.
Su Naujais Metais.
Ačiū, kad savo komentaru paspartinai reikalą.
Rašydamas pirmus komentarus, ne tik išsakiau versijas.
Tai buvo ir nesudėtingi spąstukai “suinteresuotai pusei”.
Nors nuojauta šnabždėjo KAS yra tie suinteresuotieji, magėjo ištraukti kyšančius ausų galiukus.
Tai va- iš labai aktyvios reakcijos, iš to kokiomis manipuliacijomis ir kur link puolė “uolieji” Tave “protinti” ir menkinti, iš to kaip buvo reaguota į kolegės vilnietės nuomonę, jau nesunku pastebėtiiš kur ir kieno komanda pradėta visa ta “agentų viešinimo” akcija.
Neabejoju, jog komanda fas nuaidėjo iš Rūmų kurių langai yra akli grindinyje kredutėmis išpieštam “Tiesos!” žodžiui, tai įstaiga kurios Ponia kurčia kaip kelmas paprastam klausimui dėl Deimantės- “Ar dar gyva?”.
Bet tie palociai ir Jos Didenybė yra labai vikrūs piaro reikaluose ir manipuliavimuose.
Vienžo, manau jog Tave ir Kolegę vilnietę aplojo Kselencijai pavaldžios kontoros agentūriniai bobikai.
Visi tie falšyvi ir demagogiški pagraudenimai yra persunkti troškimu, jog mes nesiaiškintume kas ir kokia intencija užkūrė ” sensacijos” balių.
Tipo, jeigu netiki oficialia versija apie nekaltą p. Birutės Centro “eilinį ir rutininį eilijių agentų išviešinimo reikalą” - tai “tada tu esi marginalas ir vos ne jedinstvos sėbras”.
Pagauni kokia čia gaida?
“Tiapkiniška”.
O kam dirba, kas kuruoj ir slapta finansuoja tiapkinus, saldžiūnus ir kitus sosiskinus?
Matrioškinio saugumo kontora.
Matrioškės nurodymu.
Skaitytojus paraginsiu dar kartą perskaityti “oponuojančius pažangiū piliečiū”  “komentarus”. Pažiūrėkite kiek ten apeliacijų- manipuliacijų ir smegenų plovimo žaidžiant jūsų jausmais. Tipiškas kontorinis braižas.
Trafaretinis. Ir smirda žydruolėmis-nezabudkomis.
Gal čia dar ir kokia rinkodarinė akcija- parodomasis traiškymas tų kurie už tikruosius mūsų valstybės simbolius?
Kad penkiakampė žydra masonerija lengviau “integruotųsi”.
Nes kol kas juk stringa.
Joks normalus lietuvis to brudo sau panosėje nesisega!
Tik valdiški padarai.
(“Niagiaraj…”)

 

Ponia Janina,       2018-01-7 18:32

jūs esate prisipažinusi, kad tokia mandra? Jūra iki kelių? Kas sėdi tuose aukštuose postuose negi nežinai? Po mirties jie visi bus paskelbti kuo?

Janina       2018-01-7 17:38

šį kartą genocido centras prašovė pro šalį, galvodami, kad visi už juos kvailesni ir tokią kvailą ‘AKCIJą’ PALAIKYS UŽ PROTINGĄ. Reikia tik pasidžiaugti, kad dar visi nenukvailėjo, jog patikėtų.

Patikėsime tada, kai genocido centras paskelbs sąrašus tų, kurie sėdi LR aukštuose postuose, o iš pasalų verda tautai sovietinį jovalą...

Pikta, kai reikia nusivilti Tautos nacionalinio saugumo sargais/sargiais…

keista.       2018-01-7 16:49

vietoj to kad padėkotų ir prašytų paviešint dar daugiau dirbusių Lietuvai,pyksta.tokiais tempais liustruojant nebeliks ir Lietuvos.

Jei vieną dieną       2018-01-7 16:00

Rusija žlugs ir jos išvežti archyvai ir iš Lietuvos, ir bus prieinami ir diletantams - pamatysite ko nematę. Sužinosite ko nežinoję. Todėl dabar meldžiatės už Matušką Rusiją, kad tik ji nežlugtų ir tik dėl runkelių vaidinate antiputinistus ir antiputinistes, patriotus vadindami putinoidais, vatnikai, kai viskas išties yra atvirkščiai, kai patys po pagalvę laikote Putino abrozdėlį, tiesa? Tada ir runkeliai sužinos, kas juos į ragą surietė ir kriminalizavo - sugrūdo į skurdą, į socialinę atskirtį ir beteisiškumą, kas juos traumavo ir apvogė - varė vėžį tautai visą šitą laiką.

Liepa, mąstykite       2018-01-7 15:55

Liepa, mąstykite, ką rašote? Nejaugi bendradarbiavimo su KGB paviešinimas, dokumentų paskelbimas yra talento atėmimas, kaip tamsta sakote, “talento iš jų neatimsi net po mirties”? Labai labai įdomiai čia surašėte, ar ne? Ir dar. Rašydami apie kitų sąžinę pirmiausiai pasižiūrėkite į savąją. Taigi.

Hegemono dvynių(Stalin-Churchill) viršūnė       2018-01-7 15:51

Aha, Madame Liepa, laba diena, duok alaus! Pamiršai kaip Vidkun Quisling’ą demokratai-liberalai nulinčiavo, ane? Jis ką, netalentingas buvo, ane? Mūsų korifėjai irgi bus pasiviešinti, tarnavę Blogio imperijai ir padėję Sovietijos ekspansijai - Pasaulinei proletariato, tiksliau, apgaulingai Darbo klasės revoliucijai - išvadavimui. Kolaborantai, eksiukai, turi žinoti savo vietą ir nelįsti padoriems piliečiams į akis, į TV ekranus, nelipti ten, kur nepridera, nemanai?

Seniai        2018-01-7 15:43

laikas mūsų žvaigždes ir dainuškininkus nuginkluoti, o tai apsimeta nežiną, kada kadais Vilniaus operos ir baleto teatre veikė net “Jedinstvo” spaustuvė. Ten būta ir tokių internaciukų, kurie siūlė sausio 13 aukas sūdyti. Jei vėl mus okupuotų - agentų vaikai ir anūkai parodytų mums vėl kur baltosios meškos gyvena arba už kampo sušaudytų su ugnele - su užsidegimu. Patirties gi turi iš kur pasisemti, tiesa?

Liepa       2018-01-7 15:39

Pritariu Juozapo minčiai, kad kgb bendradarbių pavardės ne šiaip sau netyčia išlindo į viešumą. Tų išviešinimų LT bus dar daugiau, ypač prieš lemtingus įvykius…// Kas paneigs, kad sąrašų viešintoja yra savarankiška savo darbinėje veikloje? Eilinė exdėdulių, amb “autoritetų” ir kitų exkagebistėlių pastumdėlė.// Banionis su Sondeckiu neturėjo drąsos atsitiesti prieš tautą, bet talento iš jų neatimsi net po mirties, o šiandieniniai persivertėliai -niezabudkinai- neturi nieko: nei talento, nei sąžinės, nei garbės. Jokiais europostais ir tuščiom kalbom juodos sąžinės nepaslėpsi.//

to vilnietė       2018-01-7 15:36

Jūs gal girta ar moderniai apsirūkiusi, jei jums Tiesa yra niekšybė? Matėt, kaip Demokratijoje, tiksliau, Vokietijoje 96 metų diedukas tampomas po teismus ir kalėjimą, o čia virš 66 milijonų aukų Sovietijoje ir ne vieno šimtamečio kagėbisto nepasiųsto už grotų. Bet ateity, tikėkimės, bus pasiųsti, o tai dabar gaudo, kas kokį maišelį iš Maximos už 15 centų pavogė arba netyčia išsinešė, kas troliku zuikiu pravažiavo ir laiko juos didžiausias Lietuvos nusikaltėliais. Kur tai matyta, tiesa, vilniete?

vilnietė       2018-01-7 14:13

Tikrai niekšingai pasielgė genocido centras. Labai norėtųsi sužinoti kodėl. Ko taip bijo Barauskaitė, jog taip elgiasi? Tikrų niekšų nei vieno negali paskelbti, bet padorius žmones siekia apjuodinti. Sunku patikėti, kad taip gali elgtis normalus žmogus.  Nejaugi niekas negali paveikti šios kontoros, kad ji dirbtų taip, kaip priklauso? Kai visi dejuoja, kodėl mes atsiliekame nuo Estijos, tai labai aiškus atsakymas kodėl. Tik dėl tokios politikos kgbistų atžvilgiu. O didžiausi šių padugnių-kgbistų užtarėjai pasirodo “tyriausieji ” konservatoriai. Gyvename kreivų veidrodžių karalystėje, todėl jau niekuo nereikia srebėtis.

kgb valdo absoliučiai       2018-01-7 14:08

jeigu net Genocido centrą KGB valdo, tą ką jau kalbėti apie kitas valstybines strategines/teisingumo kontoras…
——-
visa laimė, kad vyr.kgbistas tovariščius putinas step by step labai sėkmingai žlugdo pačią rusiją - kai ruskynas subirės, tai mūsų kgbistėliai neteks atramos (teks jiems versti kailį)

Jules       2018-01-7 13:01

O kaip sujudo, sukruto kažkodėl konspiratoriai. Vokietijoje šimtamečius tampo po teismus ir kalėjimų kameras, o čia. Šimtametes močiutes sodina be gailesčio už laisvą žodį, nežinot? Nepamirškite, kad Bolševikų partijos ir jos smogikų sąskaitoje virš 66 milijonų gyvybių. Tad Former Bolsheviks’ams yra ko nerimauti, lietuvių kilmės suslovininkams Seime ir Vyriausybėje bei versle, vedant Lietuvą į nunykimą. Į kubiloidinio Pasaulio lietuvio projektą su Lietuva be lietuvių.

Tarabilda Jzp. tęsiniui       2018-01-7 12:00

Gana įtikinama versija - įbauginimas, pagąsdinimas. Pasirinkti mirusieji, kad neprasidėtų kokie nors nereikalingi teismų procesai, kokius matėme Kazytės Prunckienės atveju.

ačiū Tarabildai, pagarba       2018-01-7 11:08

pagal mane, kgbistai eilinį kartą prašovė.
jų intencijas galima suprasti - pažeminti Lietuvą, žeminant iškiliausius.
na dar kita intencija: jei kartą esi parsidavęs sielą, tai jau amžinai: prašome ištikimai tarnauti velniui/okupantui ir kenkti toliau Lietuvai.
Žinant, kad Lietuvos visa valdžia, ypač “teisingumas” - buvo (yra) parsidavęs velniui/okupantui - tai nieko gero nenusimato.
——-
stiprybės broliai lietuviai, melskimės ir pasitikėkime Dievu,Kristumi bei Marija.

Teisingumas       2018-01-7 11:01

Šiuo klausimu iškart pasidomės prokurorai, ar palauks, kol gaus padidintus atlyginimus? Negi ir toliau apsimetinės, kad nieko blogo nevyksta?

ruta       2018-01-7 10:49

Aciu Gerb. Vidmantui uz neabejinguma Lietuvos reputacijai .Manau , kad Burauskaites veikla visiskai priesinga Genocido ir Rezistencijos Centro esmei - tarnauti viesam valstybes interesui - valstybes ir jos pilieciu saugumui , viesinant KGB agentu tapatybe , kurie daro , ar gali daryti neigiama itaka musu interesams , tai yra asmenys ,buve , ar esantys aukstuose valstybes postuose .

Tarabilda       2018-01-7 10:41

Nekyla abejonių, kad pastarasis paviešinimas yra kažkokią slaptą mintį ir scenarijų turinti akcija. Kol kas sunku iššifruoti. Gal kažkoks plataus masto zondažas, tikintis kažkokių reakcijų, po kurių  laukime kitų žingsnių. Gal šantažas, o gal ir skiepai.
Kaip ten bebūtų, Banionio ir Sondeckio atvejai sugriauna ilgai kurtą mitą, kad TSKP nariai nebuvo verbuojami ir negalėjo būti KGB agentais. Mitas subliuško. Saulius Sondeckis TSKP nariu buvo nuo 1966-ųjų (užverbuotas 1962),  Donatas Banionis - nuo 1960 (užverbuotas 1970).
Daugybė TSKP bilietu dangstėsi, mol, negalėjau būti agentu, nes buvau šlovingiausios partijos narys (ė). Šį niuansą Burauskaitė, matyt, bus pražiūrėjusi kaip mažai reikšmingą. Vadinasi, sumanymas viešinti partinius KGB užverbuotus žmones turi toli siekiančių tikslų ir rimtesnių poteksčių, nei šiandien galėtume spėlioti.

albina       2018-01-7 10:40

Maskvos TV ištransliavo tuoj pat:nepamelavo,juk taip ir yra:Lietuvoje KGB agentais paskelbti…Kodėl tas centras tai daro dabar?Kam tai naudinga?Kas galėtų paneigti,kad tai ne visuomenės skaldymas,dar viena žinutė emigruojantiems - matot,kas čia vyksta,atkapstysim dar ne vieną autoritetą.Kas nors tam centre prieš išsižiojant pagalvoja:o kam to reikia,ką tai tikrai pradžiugins:pažiūrėkit,kokia ta europinė Lietuva?

kitas klausimas       2018-01-7 10:25

kad Sladkevičius buvo tikras krikščionis ir išpažino savo nuodėmes - tai joks purvas prie jo nelips. Tegu rašo ką nori.
man įdomu - ar Banionis ir Sondeckis buvo komunistų Partijos nariai?
pagal viską - turėjo būti.
Gal kas žino?

Jzp (pratęsiant)       2018-01-7 8:47

Tuo pačiu, tai gali būti ir perspėjimas kažkam.
Tarkim, Kažkas kažką bando viešai klibinti, (pvz, režimo ruporą elertė, ar kt).
Tas Kažkas sovietmečiu važiuojant į užsienį turėjo pasirašyti “pisiulką”.
Pasirašė ir pamiršo. Nei agentavo nei ką, bet parašas ant popieriaus liko…
Dabar tokiam Kažkam siunčiamas signaliukas.
Yra du variantai: arba kažkas ūmai nutils ir nebekalbės apie “kažką” ir staiga “ryškiai fotografuodamasis” gaus medalį, ( tokia tradicija), arba scenoje pamatysime Kažką kalamą prie agentūrinio kryžiaus.
Du variantai.
Bus kažkuris.
Ir nebus jokių “sutapimų”

Juozapas       2018-01-7 8:04

Esu įsitikinęs jog Autorius mąsto teisinga kryptimi.
Viešjų ryšių akcija kuri buvo sumanyta visai kituose rūmuose, o viešintojai tik marionetės gudriame žaidime- tokia buvo pirma mintis pamačius “sensaciją”.
Siūlyčiau pasidairyti iš aukščiau ir paieškoti kam naudingas šis šaršalas.
Būsiu nemandagus. Manau jog visas spektaklis yra skirta vienos Ponios,ketinančios savo karjerą tęsti eurorūmų kabinetuose, šaltibarščių spalvos biografijos amortizavimui. Neveltui direktorė iš Ponios rankelių gavo medalį.
Kuo toliau, tuo labiau ryškėja istorijos kontūrai, iš kurių galima spręsti kas   yra džoržtaunuose patobulintos veikėjos šeimininkai, kam tikrai naudinga Rezidentės veikla Lietuvos soste ir kam verkiant reikia savo agento ten kur dalija sankcijas ar priima sprendimus dėl nordstrymų.
Misliju, jog lubianka nusitaikė į eurokomisijos sostą ir pradėjo paruošiamuosius darbus.
Taip pat didelė tikimybė, jog tai ir paralelinis veiksmas ruošiant mums eilinį naują kandidatą nuo lubiankos buratinų cirkui prezidentiniuose ” rinkimuose”.
Abiems atvejais, jeigu ir pasigirs pavienių plonų balselių apie kandidatūrų agentinius praeities pamušalus, pasaulinio garso menininkų ar kardinolo vardai agentų sąrašuose puikiai amortizuos-
“-ai, tais laikais visi ten vienaip ar kitaip tuose sąrašuose bent formaliai buvo…”
Kai agentų etiketėmis padabinami tokie žmonės kurie de facto realiai jokios žalos nėra padarę, kyla natūralus pasipktinimas, kas finale tampa naudinga tikriems agentams.
Nes sumenkinant kgb agentų reikšmingumą žmonių sąmonėje,taip yra balinamos tikrų ir dar dabar labai veikiančių agentų biografijos.
Aš netikiu sutapimais.
Ši akcija yra tyčinė, o centro direktorė tik klusni vykdytoja.
Kodėl ji tokia paklusni, kitas klausimas.
Nemanau jog dėl medalio, nors medalių dalijimo Rūmai neabejotinai šįkart tikrai ne “neprieko”.
Dabar verta stebėti dar ir tai Kas ir Kaip reaguoja.
Va, perkūno oželis pasisakė emocingai. Publiką užves.
O juk perkūno oželis irgi kažkada nuščiuvo vienu ypu kai “netikėtai” medalį gavo.
Vienžo, siūlau stebėti, klausytis atidžiai ir mažiau tikėti “sutapimais”.

 

Algimantas       2018-01-7 5:21

Tiesiai, šviesiai, aiškiai. Reikia ne tik įsidėmėti, bet veikti taip, kad nereikėtų dairytis, kas iš to išeis.


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.