
Molotovo-Ribentropo pakto 81-ųjų metinių proga dr. Darius Furmonavičius iš Londono suorganizavo originalų būdą tą temą aptarti – surengė tiesioginio eterio tiltą: Londonas – Wagener (Pietų Karolina, JAV) – Vilnius.
Pokalbį moderavo pats rengimo iniciatorius, o prelegentas iš JAV buvo prof. Kęstutis Skrupskelis, iš Vilniaus turėjau garbės kalbėti aš. Tiesioginiame eteryje buvo prisijungę klausytojai iš Londono, Vilniaus, Niujorko, Čikagos, kitų miestų, taip pat pulkelis klausytojų buvo susirinkę Londono lietuvių kultūros centro „Židinys“ sodelyje. Jie taip pat turėjo progos įsiterpti su klausimais ar pastabomis į temos svarstybas.
Renginys buvo tikrai originalus, atrodo, kad ir klausytojų atsiliepimai po renginio buvo palankūs.
Atsižvelgdamas į tai, Dr. Furmonavičius nusprendė antrąjį šio tilto seansą surengti rugsėjo 28 d., kai buvo pasirašytas antrasis slaptas susitarimo protokolas, pagal kurį Lietuva iš vokiečių įtakos srities, kaip tai buvo numatyta 1939 m. rugpjūčio 23 d. slaptame protokole, tapo perleista rusams.
P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.
Parašyk komentarą
Komentarai
Trys niektauzai.
baigę univerkes su pagyrimu taip gali nusišnekėti, bet ne drg.L.Brežnevo epochos trejetukininkai, kurie tokiomis pasakomis netikėjo ir dabar netiki. Anksčiau šie stropuoliai(zubrylos) tikėjo Moksliniu Komunizmu, matyt, o dabar Moksliniu Covid’u, tiesa? Skaito sutartis ir slaptuosius protokolus ir mato špygą, o ne tai, kas ten iš tikro parašyta.
Trys klounai ieško politinių tamsuolių, kuriuos įtikintų, kad 1943 Teherame ir 1945 Laltoje ir Potsdame Baltijos šalis Rusijai atidavė Hitleris su Ribbentropu, o ne Roosewelt’as su Churchill’u…
šposina apie Molotovo Maskvos paktus, pamiršę, kad pagrindiniu Stalino sąjungininku ir sugerovu buvo Čerčilis, atidavęs Baltijos šalis Stalino Rusijai, kaip teisėtą paveldą nuo amžių amžinųjų.