Kultūros, kalbos, istorijos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vidas Rachlevičius. Viešai ir aiškiai pripažįstama, kad tai yra ideologinis apsisprendimas

Tiesos.lt redakcija   2021 m. spalio 16 d. 19:49

15     

    

Vidas Rachlevičius. Viešai ir aiškiai pripažįstama, kad tai yra ideologinis apsisprendimas

Lietuva, būdama Europos užkampis, ilgą laiką buvo santykinės ramybės zonoje. Turiu galvoje Europoje ir JAV vykstančius nuožmius kultūrinius karus, o tiksliau – šliaužiančią neomarksistinę diktatūrą ir bandymus priešintis jai. Jos tikslas yra visiškai aiškus ir ne kartą įvardytas – ne kariniais perversmais ar smurtu, o kultūrinėmis priemonėmis sunaikinti kapitalizmą ir Vakarų civilizaciją. Jokia paslaptis, kad už viso to stovi Davoso elitas - Klausas Schwabas & Co., interneto milžinės, globalus kapitalas, G. Sorosas ir jo aplinka, kurie jau yra nupiešę ir paskelbę naujos pasaulinės tvarkos - diktatūros kontūrus. Didžioji meinstryminė žiniasklaida, kontroliuojama šių grupių, suprantama, apie tai nerašo, o jei kur nors kas nors pasisako šia tema, tai iškart nuo grandinių paleidžiami fact-checker‘iai, kurie copy-paste principu iš tų pačių paruoštukų „demaskuoja“ sąmokslo teorijas.

Provincialiai Lietuvai praktiškai nerūpėjo kaip toli šiuo klausimu pasistūmėta Vakaruose, ką visa tai reiškia, apie tai nerašo ir mūsų žiniasklaida. Nors didžiųjų mūšių kanonados aidi kitur, bet jų aidas jau atsirito iki Lietuvos. Kaip visada, dauguma nesuprato ir iki šiol nesupranta, kad, regis, visai menki dalykai yra didelių planų sudėtinė dalis, visuomenės nuomonės tyrimas ir reakcijos zondavimas. Prasidėjo visiškai smulkūs, bet pirmąkart vieši vaivorykštinio suoliuko ir vaivorykštinės perėjos mūšiai. Reikia suprasti, kad mūsų neomarksistinė kariauna – Laisvės partija, didelė dalis TS-LKD ir visokiausio „progresyvaus“ jaunimėlio grupės tikrai neveikia pagal kažkokį iš kažkur jiems nuleistą planą, jie tiesiog jau yra ideologiškai apdoroti ir suformuoti neomarksistinio fronto kariai, ir veikia savarankiškai – kopijuoja vakarietišką patirtį, kur tai jau seniai praeitas etapas.

Didelė dalis politikų, vadinamųjų politikos mokslininkų ar viešosios erdvės komentatorių yra paprasti naudos gavėjai, prisitaikėliai ir kolaborantai. Ir štai dar viena bomba – Vilniaus Universiteto lyčiai jautrios kalbos gairės. Ir vėl dauguma nesupranta, kas įvyko, o svarbiausia - kas bus toliau. Reikia atkreipti dėmesį į kelis svarbiausius dalykus.

Pirma: viešai ir aiškiai pripažįstama, kad tai yra ideologinis apsisprendimas. Taigi, VU vadovybė viešai pripažįsta, kad tai yra politiškai orientuota ir ideologizuota progresyviojo liberalizmo ideologiją išpažįstanti institucija. Su visomis iš to sekančiomis pasekmėmis. Antra: kaip ir daugelis kitų šliaužiančio neomarksizmo iniciatyvų, dokumentas atsirado tarsi iš niekur. Mes nežinome, kas jį inicijavo, kiek man žinoma, apie jį VU nebuvo jokios viešos diskusijos. Taigi, jis nuleistas iš viršaus. FB vyksta naivios diskusijos, kad tai tarsi neprivaloma, tai tik įsipareigojimas, esą tai nieko nekeičia. Kiti mokyti žmonės rašo, kad jei VU susiduria su sunkumais kažką vadinti ponia ar ponas, tai lietuvių kalboje yra seniai primirštas žodis Tamsta / Tamstos. Jis neutralus lyties požiūriu“.

Kokios problemos? O jos didelės ir esminės. Nereikia būti pranašu, kad suvoktum, jog tai tik pirmas žingsnis siekiant paversti VU didele smegenų plovykla, kuri tiražuotų naujojo ideologinio fronto karius ir rėmėjus. Neabejoju, kad panašios iniciatyvos netrukus atsiras ir kitose aukštosiose mokyklose. Neomarksizmui reikalingi mokyti kvailiai su iniciatyva - savo galva negalvojančių, niekuo neabejojančių ir besąlygiškai „mokslu“ bei visais kitais jiems pakišamais dalykais tikinčiųjų kariuomenė, kuri veiks įvairiose gyvenimo srityse. Tai yra armonaičių, šimašių ir gabrielių elektoratas.

Kaip atrodys Lietuva, kai jie užvaldys viską, spręskite patys. Kas toliau? Toliau VU žingsnis po žingsnio vyks tai, kas jau yra įvykę, pavyzdžiui, daugumoje Britanijos ar JAV universitetų. Radikalių kairiųjų užvaldytos studentų organizacijos spręs, kurie dėstytojai yra geri, o kurie blogi, kas gali kalbėti „diskusijų“ klubuose, o kas ne, kurios disciplinos tinkamos, o kurių reikia atsisakyti ir t.t Beje, tokių precedentų jau yra VU TSPMI.

Štai vienos didžiausių Britanijos šakinių profsąjungų Universitetų ir kolegijų sąjungos (UCU) Edinburgo skyrius socialinėje žiniasklaidoje dar kartą patvirtino savo poziciją dėl „transintegracijos“, pareikšdamas, kad „išsivadavimas negali būti grindžiamas atskirtimi“. Šiuo atveju „tikintys mokslu“ kalba apie… transrasiškumą. Tai reškia, kad žmonės gali save identifikuoti kaip kitą rasę. Šios naujos beprotybės formos pradžia yra 2019 m. dokumentas „UCU pozicija dėl trans įtraukties“, kuriame profsąjunga teigė, kad jos nariai gali save identifikuoti kaip „juodus, neįgalius, LGBT+ ar moteris“.

Žiniasklaidos šaltiniai teigia, kad „profsąjungos filialas naudojamas kaip ideologinio kryžiaus žygio platforma, o Edinburgo universiteto vadovybė tam nesipriešina“. Profesinė sąjunga teigė, kad yra (kaip ir VU dokumente) įsipareigojusi laikytis „tarpsektorinio požiūrio visame savo darbe“. Paprasta kalba tai reiškia, kad profesinė sąjunga leido savo nariams identifikuoti save kaip juodaodžius bei neįgaliuosius ir tam nereikia nei „mokslinių“ argumentų, nei kokių nors kitų įrodymų.

Tai tiesiog asmens apsisprendimas. Pirmą kartą toks apsisprendimas sulaukė tarptautinio dėmesio po to, kai biologiškai baltaodė (abu tėvai baltieji) Amerikos skyriaus žmogaus teisių organizacijos NAACP prezidentė Rachel Dolezal apsiskelbė juodaode. Ji tuomet vartojo progresyviojo liberalizmo štampą, kad „rasė yra socialinis konstruktas“. Vėliau ji pasikeitė vardą ir tapo Nkechi Amare Diallo, kildinamą iš Vakarų Afrikos, reiškiantį „Dievo dovana“. Visai neseniai britų interneto asmenybė Oli London paskelbė, kad po daugybės plastinių operacijų baigė perėjimo baltaodžio į azijietį procesą ir tapo ... korėjiete ar korėjiečiu, atleiskit, nesusigaudau, nes tas žmogus yra ne tik transeksualas, bet ir „transracial“, o kreiptis į jį (ją) reikia tik „they/them/Korean/Jimin”.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al Jau kelintam kartui       2021-10-18 16:27

Manau, Biesus teisingiau versti ne Demonais, o Velniais.

Su kuo. ( 2021-10-17 1:16)       2021-10-17 18:46

Tomai, jungsiesi, su kgb provokatorias, nes čia daugiau nieko neliko!
Reichsgardas, alas, Milaitis, ir stasys!

Jau kažkelintą kartą       2021-10-17 17:05

iš naujo skaitau Dostojevskio “Demonus”. Labai rekomenduočiau visiems, verta. Nepatikėsite, kaip aktualu mūsų dienoms.

voverė       2021-10-17 10:02

Leiskime jiems kalbėti ir veikti – tuoj jie nuspręs, kad galima save deklaruoti Napoleonu, Stalinu ar L. da Vinci ir, galiausiai ir neišvengiamai, susipeš tarpusavyje. Be to, nematau jokios logikos – jeigu tu būdamas baltaodžiu deklaruoji save juodaodžiu ar atvirkščiai, tai, bet kuriuo atveju, išlieka skirtumai tarp rasių ar ko ten dar smile smile smile To dar vis vadinamo universitetu bandymas parengti tokias marazmiškas gaires tik rodo viduramžišką norą neigti akivaizdžius gamtos dėsnius ir yra per šviesmečius nutolusi pozicija nuo tikrojo mokslo bei taip vadinamų profesorių prisitaikėliškumą ir visapusišką, deja, bet degradavimą.

>tiek       2021-10-17 9:52

Auksinis jūsų komntaras.Labai tikslus,nemokėjom išsaugoti tai,ką buvom savo rankomis sukūrę.Laimė dar ne viskas sugriauta,dabar per kraują reikia atkovoti tai,kas dar liko,o paskui reanimuoti medicinos likučius.Tai jau būtų mūsų savigarbosir net gyvybės klausimas.Jei būtų gera medicina,tai net dalis emigrantų grįžtų vien dėl to.

Edvinas       2021-10-17 9:03

Asmenis, siekiančius pakenkti sveikai visuomenės psichikai, reikia gydyti psichiatrinėse ligoninėse.

tiek       2021-10-17 8:51

Dar labai reiktų pasiginčyt kas yra ir taip ir liko Europos užkampis vienos svarbiausių žmonėms srityje - medicinoje. Šiandien labai aiškiai atsiveria vaizdelis ,kad Londone /Paryžiuje /Dubline sveikatos apsaugos sistema buvo ir lieka žymiai atslilikusi nuo buvusios tarybinės .Geriausiu atveju šią vakarietišką sistemą ,kuri Lietuvoje sukūrė paprasčiausią sveikatos apsaugos ,ligonių gydymo prieinamumą visur: ir ligoninėse ir poliklinikose galima vadint nebent kažkokia dehumanizuoto atrankinio, pasirinktinio ,tiesiogiai priklausančio nuo ligonio kišenės (nepadeda čia nei sudėtinga ir brangi atseit “ligonių kasų” sistema) vargana sistema(vargana ,nes kaip pasirodė - jai funkcionuoti būtina pirmiausia didele,jei ne lemiama dalimi, išnaikinti veikiančias periferijoje dešimtmečiai kurtas ir garantavusias normalų ligonių prieinamumą gydymui poliklinikas , ligonines. O juk tokios sistemos “pažangioji Europa ” paprasčiausiai NIEKADA nėr turėjusi , nes tai prieštarautų tenykščiai žiauroko žmogaus atžvilgiu kapitalizmo režimo pagrindinei ideologijai. Ideologijai,kuriai net žmogui praktiškai gyvybę  teikianti darbinė veikla yra viso labo biznio lygmens klausimukas.Nes NET be atgrasaus ir žmogui nesuprantamo NEDARBO egzistavimo ši sistema aplamai užlūžtų(Nedarbas - būtina kapitalizmo egzistavimo sąlyga .Būtina ,nes būtent jis sukelia tą siaubą žmogui prarasti darbines pajamas šeimai išlaikyti, bet užtat garantuoja KONKURENCINGĄ DARBO JĖGOS kainą ). Suma sumarum - vis tik komunistai buvo labai teisūs,tačiau labai negabūs parodyti savo sistemos privalumus . Tikri terliai ,palyginus su ...Tas tai tikra tiesa , Rachlevičiau. Bet ar nuo to žmogui lengviau ? Kas žmogus šiandien yra valstybei , kam ji tarnauja Lietuvoje?

Raimundas       2021-10-17 6:41

Va čia geriausiai tinka žodis “‘kalbajobai”.

T0mas J.       2021-10-17 1:16

Organizuokimės, burkimės, vienykimės. Iš pradzių kad ir į mažas grupes. Vėliau junkimės į didesnes. Pasipriešinimas būtinas.

ah.ą       2021-10-16 22:47

nieko naujo - valstybių, tautų, šeimų, rasių, lyčių, žmogiškumo naikinimas -  nunulinimas.

Viskas simboliška ir       2021-10-16 22:47

narkotikų dekriminalizavimas yra vykstančios beprotybės dalis.Šeštadienių vakarais Lrytas rodė filmą apie Hitlerį ir jo Vokietiją.Hitlerio pamišimas neatsiejamas su narkotikais,kuriuos,pasirodo, vartojo visa Vokietija,narkotikus,kurie buvo įpakuoti į nekaltus ir patrauklius,simboliška,šokoladukus.Anglijos Hitleris tada neįveikė ir iš šio keistos šių dienų Europos Sąjungos Anglija ir vėl paspruko,o štai Lenkija jau užpulta kitų šalių rankomis.Dabar labai reiškiasi Olandija.Atėjus laikui bus pareikalauta atitinkami elgtis ir iš Lietuvos.Ar ji pasiruošusi?

Mickėyus Mouseas       2021-10-16 21:54

LEGO nebegamins berniukiškų ir mergaitiškų žaislų. ĖLĖRTĖ ir egzpertai operatyviai apie tai praneša. Nuoroda nuo 59 min:
https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000181950

Hm.       2021-10-16 21:29

Smetona čia niekuo dėtas. To dokumento pabaigoje parašyta, kas jį rengė. Jie ir turėtų pakonsultuoti.

Vyriška ir moteriška giminė       2021-10-16 21:26

Lietuvių kalboje turime vyriškącir moterišką giminę, taigi pati lietuvių kalba mus saugo nuo genderistinių nesąmoniu.

Toks juokingas klausimas       2021-10-16 20:55

Jei vyriškoji lytis diskriminacinė, tai kokią formą vartosime vietoj įprasto žodžio ŽMOGUS? Žmoga ar žmogė? O gal tiesiog žmog? Gal Smetona pakonsultuos?

Rekomenduojame

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.