Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas

Vidas Rachlevičius. Trispalvių kaukių balius

Tiesos.lt siūlo   2020 m. kovo 6 d. 17:49

16     

    

Vidas Rachlevičius. Trispalvių kaukių balius

Kartais įdomu, verta ir net būtina pasiklausyti nuomonės apie savo darbus iš šalies. Iš dirbančiųjų valdiškus darbus nieko neišgirsi, nes švenčiant atkurtosios nepriklausomybės trisdešimtmetį, vienu aspektu jie vėl yra sugrįžę į sovietmetį, kai viena galvojom, kitą kalbėjom, o trečią darėm.

Paradoksaliausia, kad sovietmečiu buvo vienas ir labai aiškus vyravusios ideologijos šaltinis, o dabar lyg ir niekas neliepia, nenurodinėja, negrasina Sibiru, o visuomenė kaip klusnių avių banda, ganoma nematomo piemens, kapituliuoja prieš kitą ideologiją. Ir vėl mąstymo diktatūra, vėl vienintelė teisinga ideologija ir vėl jokių alternatyvų.

Valstybės tarnautojai yra įsidiegę savisaugos programėlės, o jos siunčia labai tikslius signalus, kad vienalytėms santuokoms, pseudomoksliniams genderizmo ideologijos teiginiams, klimato kaitos isterijai, masinei migracijai ir kitiems spalvingiems liberaliosios demokratijos aspektams galima tik pritarti arba patylėti.

Žvelgiant statistiškai, maždaug 30 proc. Lietuvos žmonių dirba viešajame sektoriuje, taigi, jei jau nebėra laisvi, nes tai yra piliečiai savo šalyje nebegalintys laisvai ir atvirai reikšti savo minčių bei įsitikinimų. Kitaip tariant, naudotis savo esminėmis žmogaus teisėmis bei laisvėmis. Déjà vu.

Dar pridėkim didelę armiją dirbančių privačiame sektoriuje, pavyzdžiui, užsienio kompanijose, kurios importavo labai aiškias liberaliosios demokratijos vertybes, o jas niekieno neverčiamos uoliai kopijuoja ir Lietuvos įmonės, taip pat ir kelios didelės žiniasklaidos priemonės. Sunku tiksliai pasakyti kiek, bet didžioji dalis Lietuvos žmonių jau gyvena mąstymo tironijos sąlygomis.

Kiti sako, kad „skaudu skaityti, bet taikliai ten surašei“. Treti teigia, kad samprotaudamas apie mūsų valstybės nuopuolį, aš nuolat perlenkiu lazdą, o mano nuomonė – radikali.

Dar pridėkime armiją tų, kurie apskritai nesupranta, apie ką mes čia kalbame. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtųjų metinių išvakarėse įvyko tai, kas tik dar kartą įrodo, kad ši valstybė, deja, važiuoja tik iš inercijos ir reikia tikro stebuklo, kad ji galėtų atsitiesti.

Kaip jau buvo skelbta, „Delfi“ išsiaiškino, kad Seimo valdybos priimtas sprendimas, kuriuo Lietuvoje ne tik atšauktas iškilmingas Kovo 11-osios trisdešimtmečiui skirtas iškilmingas Seimo posėdis, bet ir uždrausti bet kokie Seime organizuojami viešieji renginiai, yra suklastotas, nes priimtas posėdyje, kuris net nevyko. Seime, aukščiausioje tautos rinkimuose išrinktoje valdžios institucijoje, buvo suklastoti oficialūs valstybės dokumentai, ir tai vyko paties Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio iniciatyva.

Mano nuomone, tai yra rimčiausia Seimo krizė.

toliau? Gal suklastotas Seimo valdybos sprendimas dėl V. Putino saulės? Baikit, nemanau… O jūs gerai pagalvokit dar kartą. Kas būtų tuojau pat įvykę normalioje valstybėje? Kilus tokiam įtarimui, įstatymų numatyta tvarka Seimo pirmininkas turėjo būti iškart suspenduotas, nušalintas nuo pareigų ir su apsauga išvestas iš Seimo rūmų. Turėjo iškart būti pradėtas rimčiausias tyrimas, atidžiai analizuojami visi jo pasirašyti dokumentai.

Kas įvyko pas mus? Svarbiausia politikos lauko žinia tą dieną buvo ta, kad Ingrida Šimonytė apsisprendė Seimo rinkimuose vesti konservatorių sąrašą, o visa kita – įprasta rutina. Realiai nieko neįvyko. Baisiausia šioje situacijoje yra tai, kad nei tie, kurie iš inercijos vis dar vadinami politikais, nei nuo skandalų bei valdžios kvailysčių atbukusi visuomenė jau nebesuvokia, kas yra svarbu ir rimta, o kas – tik Feisbuko verti juokeliai. Šis precedento neturintis reikalas įvyko vienos iš didžiųjų švenčių išvakarėse.

Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji – tikro ir tariamo patriotizmo protrūkiai, tikros ir parodomosios meilės Tėvynei bei valstybei karnavalas. Nors tos iki kaulų smegenų pažįstamos ceremonijos vis dar traukia žmones ir jaudina, bet sustabarėję scenarijai, metų metais girdimas tas pats lietuviško J. Levitano balsas bei tos pačios frazės liudija visišką stagnaciją bei valdišką požiūrį į tai, kas yra svarbu ir brangu.

Sraipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

grybostano kolonijos himnas       2020-03-7 21:04

Beretinę Lietuvą vagys sukūrė,
Už valdžią ir turtą kovojo ilgai.
Kur Vilnius, kur Nemunas, Baltijos jūra,
Ten nyksta mūs miestai, parduoti laukai.

Europos Sąjungoj šlovingoj,
Tarp bomžų klūpinti , biedna
Gyvuok kaip vergė, būk išmirus,
Brangi Buržujų Lietuva!

Į skurdą mums landsbergis nušvietė kelią,
Padėjo kovoj didi žydų tauta.
Mus šungrybis grūda į žopą totalią,
Mūsų vergystė kaip plienas tvirta.

Europos Sąjungoj šlovingoj,
Tarp lygių lygiai pavergta,
Gyvuok per amžius, būk laiminga,
Brangi pedrylų Lietuva!

Tėvynė parduota, nebijom maskolių,
Teskamba mūs gatvėj pindosų kalba.
Mes prievarta bruksim iškrypėlių rojų
Kol žemę nušluos sodomitų banda.

Europos Sąjungoj šlovingoj,
praradus tautą ir tuščia,
Vergauk per amžius, būk niekinga,
Brangi bevalių Lietuva!

Prigrūsim čia negrų, babajų, beždžionių,
Paruošim indėnų likimą baltiems,
Padėsim ant trypiamos liaudies dejonių
Bandysit kelt balsą-kulka snukin lėks!

Europos Sąjungoj šlovingoj,
Tarp biednų biedna ir kvaila,
Gyvuok kaip vergė, būk išmirus,
Brangi konservų Lietuva!

 

 

rinkėjai       2020-03-7 19:26

“skylėn” jus nukreipa ne portalas.
saugumiečiai už mokesčių mokėtojų pinigus turi susipirkę tokią aparatūrą, jog iš savo bunkerio gali prisijungti prie bet kurio interneto paslaugų tiekėjo aparatūros ir blokuoti ką tik nori.
taip, be abejo tai grubiai pažeidžia visas konstitucijas, konvencijas ir chartijas.
taip, tai orwelinio totalitarizmo veikla, bet simuliakrin3je Lietuvoje tai yra vsio zakonno.
kriminalinio režimo šalyje ir tvarka- kriminalinė.

rinkėja iš Kauno       2020-03-7 19:08

Geras straipsnis. Apskritai paskutinius metu Rachlevičiaus straipsnius gera skaityti, nes baigus skaityti nelieka veltui sugaišto laiko jausmo. Kažkada, bene prieš 25-20 metų, kai jis dirbo Lietuvos ryte ir buvo laikraštuko “Laikinoji sostinė” redaktorius, tikrai nebuvau jo gerbėja. Gal žmogus tada nebuvo laisvas reikšti savo nuomonę ir įsitikinimus.
Pritariu, kad dabartinėje Lietuvoje drąsiai reikšti savo pažiūras gali tik pensininkai (pensijų niekas neatims) ir materialiai nuo nieko nepriklausantys,  neturintys paskolų, nemokantys kreditų žmonės. Nes pasišakojęs “neliberaliai”, gali netekti darbo. Gali apskųsti darbdaviui feisbuko sekliai tiapkinas su muiliūte. O kaip tada mokėsi kreditą? Iško leisi vaikus studijuoti?
Atsiminkit Juliaus Pankos istoriją. Žmogų su aukštuoju išsilavinimu, turintį istoriko diplomą, išėdė net iš eilinio darbelio Lidle. Vien dėl to, kad jis buvo aktyvus TAUTININKAS. Kaip buvo rašoma tuomet internete, pakako tuometinio bene teisingumo (?) ministro Bernatonio patarėjo Tichomirovo(!) skambučio Lidlo valdžiai. Lidlas buvo neseniai atėjęs į Lietuvą, ruošėsi verslo plėtrai, tad nesutarimų su socdemų valdžia nenorėjo.
Nors manau, kad lygiai taip pat Panka būtų buvęs išėstas ir valdant liberkonservatų konglomeratui. 
Tik vieno nesupratau, kodėl tiesos.lt mane nukreipia baigti skaityti straipsnį kažkur į “juodąją skylę”?

Nebūkim turtingi, bet būkim teisingi...       2020-03-7 12:57

Pasidžiaukime Rach. antikaukiniu, publicistiniu kritiniu patosu..Ir pelnytai paplokime jam už tai…Juk tai ONS vėžio žudomos Lietuvos simptomus jis aprašė, bet ,kaip dvartarnis, yra neįgalus konstatuoti pačios ligos…Nepamiršote, gerbiamieji, kad jis neseniai SUPERaršiai puolė , kaip tikras ONS šulų užsiundytas skalikas, trijų procentų kartelę įkandin dvaro politologų (ir Ko ) armados…???
Prisiminkite ir tai, kad Radžvilo VF nusidėjo: nei piršto, nei plunksnos nepakėlė 3 procentų kartelės palaikymui…Neseniai V.Radž.  sistemos įvykdytą kartelės atmetimą pavadino, galop atsibudęs iš letargo miego šiuo gyvybiškai svarbiu demokratams klausimu,  antidemokratišku ...Radžv. bedražygiai dėl to ,,miego ‘’ nesigraužė, neapgailėjo.Tik pirštu, jei neklystu, pabadė į suktai nebalsavusį Dagį, bet pabaksnoti į save ar bendražygius pamiršo..TIK KF garbingai ir įžvalgiai palaikė 3 procentus…
Rach. ,dėl buvimo dvaro lageryje ilgus metus, neapgailestavo, dėl kartelės irgi , tad neabejokime -tai nuožmus ir nuoseklus antidemokratas, nomenklatūros bičas(nors ir antiglobalisto odekolonu dvelkiantis). Jis laukia gerųjų Anūko konservų sugrįžimo ir siekia ne likviduoti ONS , bet suteikti jai gražesnį veidą .Papudrinti, kad geriau ONS manekenas piliečiams atrodytų- lyg gyvas ir gyvybingas.. Po šio kaukių kritiko rūstybės kauke slypi ONS tarno veidas…Toks tas prieštaringas gyvenimas,tad reikia nacionaldemokratams iš Forumų ir kitų darinių gerai pasirinkti bendražygius ir permatyti vilkus po ėriukų kailiais… Pasveikinkim NS steigimą šiadien ir padėkim solidariai jiems išvengti miego priepuolių tada,kai reikia kilti iš apkasų į žūtbūtinį mūšį už Tėvynės išlikimą ir demokratijos atkūrimą...
Sąjūdžio veteranas Algirdas

persistengė       2020-03-7 10:50

atsivertus lrt.lt skyrelį apie koronavirusą, puikuojasi V.Radžvilo nuotrauka ir pranešimas apie NS steigiamajį suvažiavimą, ne nu ar nejuokingi šitie konservų padlaižūnai.

Ekspertas, kovo 11 proga       2020-03-7 9:52

30 “nepriklausomybės” metų įrodė, kad Lietuvos teritorijoje gyvenantys žmonės, neturi kompetencijų rinkinio gebančio saviorganizuotis į suverenią valsybę. Yra atskirų individų, kurie galbūt yra tinkamai tokiai saviorganizacijai, bet sisteminiu požiūriu, jų yra nedaug ir nepakankamos kokybės, kad organizuotų atsparią išorės poveikiui - sistemą. Todėl ši teritorija - kolonija yra valdoma įvairių galios centrų pagal šių centrų specifiką. Ekonomika - monopolizuota, komercinai bankai - užsienio, centrinis bankas - europos, biudžetas - parentas pagalbos fondų, mokslas ir švietimas - europeizuojamas ir vakarietiškai debilizuojamas, žiniasklaida, ideologija - svetima, nesveika,“Sorošinė”.
Na o piliečiai suvaromi į demokratijos procedūrų garbinimą, medalių pasidalinimą, ir vėlevėlių pamosavimus.

stasys        2020-03-7 8:20

Al ..cit .“ Iš esmės viskas taip. Tik ką pats Rachlevičius veikė visus tuo 30 metų?“ ...žmogus gyveno savo gyvenimą kaip tie paprasti milijonai piliečiu kuriems buvo svarbi ne tik duona kasdieninė bet ir dvasinis penas pamaitinantis protą . Str. tikrai geras , keliantis klausimus iš vidaus ir nėra toks paviršutiniškas kaip A.Rusteikos . Elitinis gyvulys negali apginti savo teisiu skirtingai nuo to žmogaus kuris laiko šautuvą ..ir priima sprendimą .

Al.       2020-03-7 1:29

Tiesos nuoroda kažkodėl neveikia.
https://www.delfi.lt/news/ringas/lit/vidas-rachlevicius-trispalviu-kaukiu-balius.d?id=83686937
Iš esmės viskas taip. Tik ką pats Rachlevičius veikė visus tuo 30 metų? Kaip Komjaunimo tiesa priešinosi šitam nuopuoliui? Ir kodėl ,,mūsų valstybėje elitinis gyvulys triskart vertingesnis už žmogų”? Juk žmogus buvo sudaužytas ir pažemintas, o elitinis gyvulys paleistas, net be apykojo.

Rinkimai antikonstituciniai       2020-03-6 22:26

Tai kad valdžiagyviai žiauriai apsi. ikę iki ausų, tai šitas eilinis pirdalas tik įprasmino seimo, ir kitų aukšč. institucijų egzistenciją. Nieko nebestebina, nes su tauta per 30m buvo labai žiauriai elgiamasi ir tai kol kas tęsiasi… Nors ir matom tą žiburėlį tamsoj, kurį kuria Nacionalinis Susivienijimas. O gal liaudies protas prašviesės ir jie per rinkimus pagaliau teisingai balsuos. Bet blogiausia, kad Lietuvoj rinkimus dėdulė įvedė antikonstitucinius, kad prie lovio išliktų įsikibęs, REIKIA SUTVARKYTI RINKIMUS PAGAL KONSTITUCIJĄ, O BALSAVIMĄ PADARYTI INTERNETU! Nes aš visiškai nepasitikiu rinkimų biuletenių skaičiavimu, manau kad čia daug vyksta panašumų su Rusija.

grumstas       2020-03-6 21:44

Kinijoje planuotas kompartijos suvažiavimas , kurio data atidedama dėl koronoviruso epidemijos, nors tai neskelbiama oficialiai,įvyks tada , kai bus epidemija pasibaigusi ir galimybė užsikrėsti Kompartijos tūzams sėdint kartu su suvažiavimo delegatais vienoje salėje bus nulinė. Kai įvyks tas suvažiavimas , žinokime , kad koronovirusas Kinijoje baigėsi. Įdomu ar tas sprendimas neminėti Kovo 11 nebus susijęs su baime užsikrėsti tautos išrinktujų kastai”?

irgi gerai       2020-03-6 20:57

Taip yra dėl to, kad iš viešosios erdvės buvo išmesti intelektualai ir tikrasis elitas.
Viešojoje erdvėje nebeliko proto, išminties ir tikrų valstybininkų –
žmonių, kuriems realiai rūpi ši valstybė.
Didelė visuomenės dalis jau priprato savo pasaulio suvokimą formuoti tik iš antraščių.
Jie nori labai trumpų ir paprastų atsakymų į labai sudėtingus klausimus.

irgi gerai       2020-03-6 20:54

“Mūsų valstybė – tai ir išsigimęs teisingumas,
kai už nušautą stumbrę skiriama 36,6 tūkst. eurų bauda,
o nepilnametę merginą žiauriai sudaužęs ir seksualiai prievartavęs jurbarkietis išvengia realios laisvės atėmimo bausmės ir jis turės atlyginti 12 tūkst. eurų neturtinę žalą.
Taigi, mūsų valstybėje elitinis gyvulys triskart vertingesnis už žmogų?”

gerrrrai       2020-03-6 20:52

“Dar išvakarėse kai kurie valstybės veikėjai ir veikėjos socialiniuose tinkluose maišomi su žemėmis ir apdalijami nenorminės leksikos epitetais, o štai šventė ir iškilmingose ceremonijose bei minėjimuose jie oriai stovi arba sėdi pirmose eilėse. Baudžiauninko, kuris save laiko tikru europiečiu, nors nelabai suvokia, kas tai yra, mentalitetas tyliai kužda, kad tą iškilmingą dieną turime būti vieningi, būtų nepatogu, pavyzdžiui, juos nušvilpti, nes jie tarsi simbolizuoja valstybę ir tai būtų labai nepatriotiška.
„Nereikia gadinti šventės, dabar ne laikas ir ne vieta“, –
kužda vidinis balsas.
Vėliau… Toje margoje minioje, dideliame trispalvių kaukių baliuje vėl visi stovės kartu – prezidentas ir disidentas, valdžioje netyčia atsidūręs mutavęs homo sovieticus mužikas ir dar vakar jį paskutiniais žodžiais keikęs pensininkas. Pastarojo gyvenime stabiliausias yra vienas dalykas – naivus, tvirtas ir begalinis tikėjimas, kad po kitų rinkimų bus geriau.”

 

stasys        2020-03-6 20:40

Paantrinsiu autoriui ..Cit. „Mes nebemokame priimti ir nebandome suprasti kitos nuomonės. Užuot konstruktyviai diskutavę idėjų lygmeniu, kritikavę arba pripažindami, kad kažko nesuprantame, nesame įsigilinę, iškart ieškome priešų ir jų nesunkiai randame. Taip yra dėl to, kad iš viešosios erdvės buvo išmesti intelektualai ir tikrasis elitas. Viešojoje erdvėje nebeliko proto, išminties ir tikrų valstybininkų – žmonių, kuriems realiai rūpi ši valstybė“  - Aukso žodžiai .  Taip jau susiklostė  bloga praktika Lietuvoje jog politikai visuomenei pristato ne idėjas o savo norus ..Atsiranda netgi tokiu kurie bando parduoti naktinius savo košmarus .,. su vaiku tvirkinimo scenomis ir atviru pasididžiavimu kaip jie švaistytųsi į kaire ir dešine mojuodami teisėto atpildo kardu .. Tai ne politika ir tai ne socialinės visuomenės apraiškos tai toks imitacinis siurrealistinis susigalvotas pasaulis kai kandidatui privalu visuomenei papasakoti ko labai pačiam norisi ..o po ketverių metu vieta užleisti kitiems –sekantiems ‘gelbėtojams‘  kurie ir po dešimt metu, ‘pedofilijos skandalo‘  toliau atkakliai Jus įtikinės tuo ko niekas niekada nėra matęs ir šiukštu nebandyk suabejoti .. ju sapnu pranašiška reikšme,  tapsi bet kuo kas nėra vertas savo kojomis po ta žeme vaikščioti . Žmonės ne nuo valdžios bėda o nuo tos užtroškusios visuomenės , savo koncertu sultyse , pradaryk bet kokį  jos konservuotu norų indelį ir surasi vis ta patį ..begalviu - berazumiu norą Jus ir toliau gelbėti .. nesvarbu ir tai jog taip jų elgtis niekas neprašo .  Čia nėra pasirinkimo ir teisės rinktis , o tai liūdina .

Deivis        2020-03-6 20:16

Šitą pseudovalstybę sukūrė komuniagos ir kgbistai. Va tokie ir rezultatai. Ir visuomenė jau senai demoralizuota ir degradavusi. Tegu supūna visiškai, vistiek jau nieks neišgelbės.

nusivalde       2020-03-6 18:28

Nebera musu tautos…nebera!


Rekomenduojame

LGGRT Centro tyrimo išvadas patvirtino Rusijos Federacijos valstybinis archyvas

Susitelkusi Lietuva. Mykolas Kleck: „O, Lietuva, kaip aš tave myliu“

Audrius Bačiulis. Apie Europos Sąjungos jungtinius apsaugų nuo Corona viruso epidemijos pirkimus

Algimantas Rusteika. Na, bet kai viskas baigsis, bus gerai

Andrius Švarplys. Demokratija tapo globalistinio valdymo iškamša

Michaelas Cookas. Bijote koronaviruso? Džiaukitės, kad negimėte prieš 400 metų

Povilas Gylys. Dalia Grybauskaitė: asmeninės savybės

Liudijimas. Gydytojas iš Lombardijos: „Džiaugiuosi, kad grįžau prie Dievo, kai mus supa kančia ir mirtis“

Rasa Čepaitienė. Palaikykime SAM ministrą Aurelijų Verygą

Verta prisiminti. J. Tumo-Vaižganto laiškas apie „karantino sąlygas“ Kauno potvynio metu 1926-aisiais

Aurelijus Veryga. #veido_kaukės

Jurga Lago. Štai kaip gerai „tvarkosi kitos šalys“, arba Apie europinius standartus

Neringa Venckienė dalijasi prisiminimais: „Kas išliejo, nutašė, suformavo… mus tokius?“

Rasa Čepaitienė.  Karantinas (II): kinų pavasaris

Mindaugas Skrupskelis iš Kinijos: kovo 24-osios įrašas apie pasaulio atsaką į CoVid-19 iššūkį

Vladimiras Laučius. Koronavirusas rodo tikrąjį mūsų veidą

Ar tikslinga dėvėti namuose pasiūtą kaukę? Užkrečiamų ligų ir AIDS centro informacija

Roberto de Mattei. Nauji scenarijai koronaviruso eroje

Pasaulio sveikatos organizacija: Kas yra COVID-19 ir kaip TU turėtum elgtis (video)

Vytautas Sinica. Tikrai rimtų iššūkių akivaizdoje turime tik save – savo valstybę ir jos galimybes

Dvaro medikas skėlė iš peties. Audriaus Bačiulio ir Vytauto Sinicos komentarai

Nacionalinio susivienijimo pareiškimas „Dėl būtinybės krizės sąlygomis vadovautis konstitucine valdžios ir demokratinio valdymo samprata“

Liudvikas Jakimavičius. Progresas ir jo rogutės

Geroji Naujiena: Akli mes ar kalti? arba Jo Teismo belaukiant

Junkimės į bendrą maldą stebėdami šv. Mišių transliaciją per televiziją, radiją ar internetu

Andrius Švarplys. 4 klausimai

Visuotiniai ypatingi atlaidai tikintiesiems

Tomas Pueyo. Koronavirusas: Kodėl turime veikti žaibiškai?

Vytautas Rubavičius. Civilizacinis Karūnuotojo veidrodis

Verta pamatyti ir ... pasigrožėti: pandeminė Roma

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.