Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Vidas Rachlevičius. Rinkimai: nebijokit, gerai nebus

Tiesos.lt siūlo   2020 m. rugpjūčio 12 d. 1:13

18     

    

Vidas Rachlevičius. Rinkimai: nebijokit, gerai nebus

DELFI.lt

Žemiau plintuso... Galvojom, kad jau dugnas, bet iš apačios kažkas pabeldė... Tai nuolatiniai įrašai socialiniuose tinkluose. Apskritai, Lietuva jau senokai panaši į durnių laivą, kurio nuolat burbantys keleiviai be jokių irklų ar burių plaukia pasroviui ir tiki, kad kita prieplauka tai tikrai bus išsvajotoji gerovė su „oriu“ atlyginimu ir „gera“ valdžia. Tų žmonių pasaulis stovi ant trijų iliuzijų: dirbti reikės mažiau, gausime daugiau, o valdžia nevogs.

Tie keleiviai tiki stebuklu, o jų tikėjimas labai sustiprėja prieš rinkimus. Po to – eilinis nusivylimas, dar vienas nuopuolio ratas, kuris priimamas kaip naujas normalumas, savotiška force majeure, ir nauja viltis, kuri, kaip žinia, yra durnių motina. Visiškai akivaizdu, kad Lietuvos laukia eilinis ketverių metų degradacijos ciklas ir nėra jokių požymių, kad gali būti kitaip.

Svarbiausias besibaigiančios Seimo kadencijos bruožas – nesibaigiantys draudimai. Realiai nevyko jokios reformos, tačiau klestėjo žemės ūkio oligarchijos rezervatas. Valstiečiai sparčiai augino valstybės skolą, kuri po penkerių metų jau gali viršyti Mastrichto kriterijų – 60 proc. nuo BVP. Dauguma džiugiai plojo, kai ES nusprendė pasiskolinti 750 mlrd. Eur. Iš Europos Lietuva gaus žiupsnelį milijardų, dar bus galima pasiskolinti. Sparčiai stumiama valstybinio banko idėja. Visai nesvarbu, kaip ta institucija bus pavadinta, tačiau svarbiausias jos kūrėjų tikslas nekelia jokių abejonių – prieiti prie valdymo svertų ir pinigų. Dar vienas didelis žingsnis viską kontroliuojančios valstybės ir dar didesnio masto sisteminės korupcijos link. Tam pritaria ir prezidentas.

Visi puikiai žinom, kad tie skolinti pinigai nueis niekais, o juos reikės grąžinti. Durnių laivo keleiviai vis dar nesuvokia elementarių tiesų, kad „valdiškų“ pinigų nėra, o yra tik mokesčių mokėtojų – jų pačių pinigai. Nemanau, ar atsirastų daug keleivių, kurie bent 100 savo asmeninių eurų patikėtų investicijų kontorai „Jarekas & Co“, bet juk tai ne mano, o kažkokie „valdiški“! Visi į rinkimus!

Mano požiūriu, skandalingiausias šios kadencijos faktas yra tas, kad Darbo partija, kurios dėka Lietuva sužinojo, ką reiškia „otkatas“, į rinkimus eina su gausiai visų mokesčių mokėtojų pinigais papildyta banko sąskaita. Teismo sprendimu, V. Uspaskicho partijai grįžo 2007 ir 2008 m. paskirtos, bet vykstant tyrimui dėl juodosios buhalterijos taip ir neišmokėtos 1,8 mln. Eur dotacijos. Taigi, V. Uspaskichas apvogė mokesčių mokėtojus, dešimtmetį tyčiojosi iš valstybės ir teisingumo, išlipo beveik sausas, o dabar su mokesčių mokėtojų pinigais eina į naujus rinkimus. Tai jau nebe absurdo teatras, o bananų respublikos kronikos.

Astravo AE paleidžiama, bet niekas nežino, ar Lietuva pasirengusi ekstremalioms situacijoms. Dar pridėkime dvokiantį Lietuvos futbolo federacijos liūną ir jos valdininkų S klasės „Mercedes-Benz“ automobilius su vardiniais LFF 005 numeriais, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos minties konceptualų komandą, naftalininių glušpetrių idėją iš Briuselio grįžusiam G. Nausėdai užnerti ąžuolo lapų vainiką, leidimą Egidijui Dragūnui dar dvejus metus negriauti regioniniame parke pastatyto namo, ledų lietų Kėdainiuose, naujus asfalto klodus pakeliui į premjero namus, žmonėms gąsdinti skirtas olimpiečių uniformas, užlietus serverius, Gariūnus, Palangos moterų pliaže tebeveikiantį turgų ir t.t.

Juokingiausia, kad tokiame kontekste žmonės masiškai piktinasi valstybinio matematikos egzamino rezultatais. Ar tamstos iš Mėnulio atskridot? Valstybę patikėjote valdyti trims išminčiams – V. Pranckiečiui, S. Skverneliui ir R. Karbauskiui, o po to kažkuo stebitės! Juk kur tik besi pirštu, ten bus tas pats. Ar yra dar kur kristi? Laukti liko neilgai, iki bananų respublikos lygio jau ranka paduoti, bet kristi dar yra kur ir tai pamatysime per kitą Seimo kadenciją.

Ore tvyro ir kitas klausimas: visi geri ir tik valdžia bloga? Tikrai? Bet juk esmė glūdi visai ne ten, kur pirštais baksnoja minia. Esmė yra balsuojančios minios tamsumas, inercija ir visiška mąstančios visuomenės dalies apatija bei prisitaikėliškumas. Esmė – tos septynios dešimtys veikėjų, balsuojančių LFF. Esmė yra minios baudžiauninkų, prisiplakėlių ir tėvą bei motiną pasirengusių parduoti veidmainių, dalyvavusių „Vikondos“ jubiliejuje. Esmė yra žiniasklaida, kuri nušviečia tokius sambūrius tarsi nacionalinę šventę. Visa tai yra jokių garbės ir elementaraus padorumo orientyrų nebeturinčios, žlugusios moralės ir įvairaus masto intrigose bei suktybėse paskendusios Lietuvos visuomenės grupinis portretas.

Lietuva jau turi garantuotą bilietą į trečiarūšių ir skersai bei išilgai korumpuotų šalių kompaniją. Priežastis ta, kad mes praktiškai nebeturime politinių partijų. Tai, ką mes iš inercijos vadiname partijomis, tėra tik įvairių interesų grupės, o jos negali dirbti visuomenės labui ir tinkamai atstovauti rinkėjų interesams, jos tam tiesiog nėra užprogramuotos.

Graudžiausia, kad didžioji dalis partijų ir Seimo statistų turi tik vieną tikslą ir ambiciją – išsaugoti savo darbo vietą, nes gyvenimas aiškiai parodė, jog laisvoje bei konkurencingoje darbo rinkoje jie neturi jokių šansų. Tai lemia ir visus jų veiksmus. Vadinamosios sisteminės politinės partijos nebeturi jokių realių vertybinių koordinačių, o apie valdančiųjų vertybes apskritai nėra ką kalbėti, tai tiesiog šiek tiek modifikuota prasto sovietinio kolūkio kontora.

O kas yra Lietuvos konservatoriai ir krikščionys-demokratai? Anksčiau pakako stipriau pavaryti ant rusų ir tave jau laikė konservatoriumi, tačiau šiandien to nebepakanka. Tai – jokios grupinės tapatybės bei bendrų vertybių neturinčių žmonių sambūris, besidangstantis senąja partijos iškaba ir taip klaidinantis rinkėjus. G. Landsbergis ir I. Šimonytė – konservatoriai? Konservatoriai ir krikščionys neprieštarauja Stambulo konvencijai? Tiesa, yra dar vadinamasis partijos krikščioniškasis sparnas, bet apie jį girdime tik tada, kai vyksta vidinės partijos rietenos. Jei ponai tokie principingi, tai gal reikėtų pasitraukti iš kairiųjų liberalų lopšiu virstančios partijos ir pradėti vienyti tradicines vertybes išpažįstančias jėgas? O kaip tada darbo vietos?

Taigi… Aš jau nekalbu apie tai, kad reikia būti ypač netalentingais ir labai pasistengti nieko neveikti, kad per šitą ketverių metų košmarą nesugebėti ne tik surengti ir triuškinamai laimėti pirmalaikių rinkimų, bet ir su dideliu atotrūkiu reitinguose neaplenkti valstiečių. Vadinamųjų konservatorių politinės impotencijos viršūnė – rinkimų išvakarėse rengiama nacionalinė apklausa, kurios metu žmonių bus klausima, ko jie nori. Tačiau viską geriausiai simbolizuoja partijos pirmininkas G. Landsbergis, kuris yra du viename – geriausia kada nors matyta konservatoriaus ir partijos lyderio karikatūra.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2020-08-15 1:49

Ir kokie to ,,košmaro” požymiai?
,, Sparčiai stumiama valstybinio banko idėja. Visai nesvarbu, kaip ta institucija bus pavadinta, tačiau svarbiausias jos kūrėjų tikslas nekelia jokių abejonių – prieiti prie valdymo svertų ir pinigų.” Tai ir tose šalyse, kurios išlaikė savo bankus ir pinigus, tai tik tam, kad prisiplėšti ? Ar čia tik Lietuvai negalima ?
,,Valstiečiai sparčiai augino valstybės skolą” -
Lietuvos skola padidėjo:
2010 m - 8 mljrd.,
2011 m - 4
2012 m. - 5
2013 m. - 1
2014 m. - 4,
2015 m. - 1,
2016 m. - nepadidėjo
2017 m. - 1 mljrd.,
2018 m. - 1 mljrd sumažėjo,
2019 m. - 2 mljrd.,
2020 m. - 2 mljrd.

Taigi, deja, didėja, bet valstiečiai jokio ypatingo lūžio tame nepadarė. Arti 4o % nuo BVP - gerokai daugiau nei Estijos 10. Bet lyginant su ES vidurkiu 83 %, tai būna ir blogiau.

Ar rašinio parašymo priežastis nėra apmaudas, kad liberalkonservatoriai nesugebėjo pakankamai veiksmingai sabotuoti valstiečių valdymo? ,,Aš jau nekalbu apie tai, kad reikia būti ypač netalentingais ir labai pasistengti nieko neveikti, kad per šitą ketverių metų košmarą nesugebėti ne tik surengti ir triuškinamai laimėti pirmalaikių rinkimų, bet ir su dideliu atotrūkiu reitinguose neaplenkti valstiečių.”
Valstiečiai man panašūs į Trampą - surinkti atsitiktiniai žmonės, gal ne visiškai sąmoningai, bet atkūrė menką viltį, kad sveikas protas dar įmanomas. Manau, visai tinkamas tarpinis žingsnis į normalią valdžią.

,,Vadinamosios sisteminės politinės partijos nebeturi jokių realių vertybinių koordinačių, o apie valdančiųjų vertybes apskritai nėra ką kalbėti, tai tiesiog šiek tiek modifikuota prasto sovietinio kolūkio kontora.” Taigi, visi blogi, tačiau geriau bet kas, tik ne valstiečiai?  Už NS jis irgi neagituoja - aiškiai sako, kad ,,ne apie savo simpatijas ar antipatijas”. Praktiškai, tai reiškia, kad autorius agituoja už konservatorius (ir jų strateginius partnerius liberalus).
,,rimta ir ramiai atlikta apklausa parodytų, kad vertybių požiūriu, dauguma Lietuvos rinkėjų su tam tikromis išlygomis yra nuosaikiai konservatyvių pažiūrų. Tai susiję ir su vyraujančiu požiūriu į ekonomiką, krikščioniškąją civilizaciją, jos kultūrinį ir dorovinį paveldą, šeimą, nacionalinį suverenitetą, patriotizmą, švietimą ir ugdymą remiantis Europos ir Lietuvos religiniu, kultūrinu ir moraliniu paveldu.” Taigi, konservatorių elektoratas ? Žinoma, taip būtų, jei konservatoriai tokiais būtų.
Ir jei ,, dauguma Lietuvos rinkėjų su tam tikromis išlygomis yra nuosaikiai konservatyvių pažiūrų”, tai kodėl jie vadinami durnių laivu?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-08-14 7:13

Problemos, kurios skriaudžia skurdina gyventojus - reketas:
- privaloma sveikatos draudimas (PSD);
- “sodros grindys” pradėtos naudoti karbauskinių nuo 2018 sausio 1.
1. Reikia nedelsiant (pa)naikinti PSD, kuris net neturint pajamų reik mokėti. Tai - neišjungtų komunistų sistemos reketas.
2. Reikia nedelsiant panaikinti taip vadinamas sodros grindis, kai reik mokėti mokesčius nuo minimalios mėnesinės algos (MMA) net ir tada kai alga mažesnė nei MMA. Tai - neišjungtų komunistų sistemos reketas.
Šios problemos turi būti keliamos rinkimų laikmečiu ir turi būti panaikintos, n_e_d_e_l_s_i_a_n_t.
___________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų.
2020 rugpjūčio 14

Rachleviciau,       2020-08-13 11:54

parasei eilini uzsakyta straipsneli.Pas autoriu straipsniai liejasi ciklais.Tai tikrai geras probleminis staripsnis, tai straipsnelis apie Lietuvos “beda” - valstieciu valdyma.Man jie mazytis sviesos ruozelis po konservatoriu su liberalais ir socdemu valdymo.

stasys        2020-08-13 6:37

Panašu kad rado laika čia pasisakyti tik primitiviausios dušios , matuojančios sprindžiu atstuma nuo bambos iki ..ten kai kur .

Vyksta Baltarusijos       2020-08-12 20:13

okupacija.

Vėluoja       2020-08-12 19:12

NS pareiškimas dėl Baltarusijos.

taip tai taip,ale       2020-08-12 15:38

Rachlevičiau,paties “tribūna” - visų nekenčiamas “Delfi”.Tai - visą nusakantis faktas,auksaburni.

ah1       2020-08-12 15:03

kad būtų gerai tereikia vieno - atsiskaitinėti grynaisiais, tada nebus skaitmenizacijos, nebus skaitmenizacijos nebus apokalipsio - žadėtosios pasaulio pabaigos.

ah1       2020-08-12 13:29

durnių laivo keleiviai nesupranta kad mokesčius moka tik proletariatas, buržuazija ir buržuaziją aptarnaujantys realiai nemoka jokių mokesčių - pelnas -pinigai kuriuose buržuazija “vartosi” tai   proletariatui nesumokėta alga, buržuaziją aptarnaujančių algos tai atimta iš proletariato algos dalis, paimta mokesčių pavidalu ir jokie rinkimai šios sistemos nepakeis, nes renkami tik buržuaziją aptarnaujantys ir buržuazijai jokio skirtumo kas buržuaziją aptarnaus, buržuazijai jokio skirtumo kokios spalvos ir kokia kalba kalba proletariatas… apie ką kalba buržuaziją aptarnaujantys ? - ogi apie mokesčių didinimą  ir gerovės kėlimą  biudžetininkams ir vaikų ir anūkų ateities praskolinimą skolinantis

ozys       2020-08-12 11:29

Ruchleviciau,pasistenk nors savo panieka suvaldyti pries tautiecius,baisiai atgrasiai ir nepadoriai atrodai,mandrumas liejasi per krastus?Tai pirmas negeras paozymis.

Balsuosiu už valstiečius       2020-08-12 11:27

Autorius taikliai sumalė visas partijas į miltus, tačiau pasigendu matymo, kaip Lietuvos politinės jėgos yra veikiamos kitų valstybių ir užsienio ekonominių grupių. Būtų aiškesnės gairės rinkėjui, jei politiniai apžvalgininkai pradėtų ne tik kritikuoti, bet ir analizuoti skandinavijos bankų įtaką mūsų politikams, Amerikos demokratų užmačias ir jų atstovus Lietuvoje, Rusijos iinteresų rėmėjus ir t.t. Pasigendu strategavimo, koks galimas poveikis priėmus tą ar kitą sprendimą. Kai politiniai apžvalgininkai tik gėrisi savo šmaikštumu, jie niekuo neprisideda prie pažangos, o juo labiau prie gilesnio žmonių suvokimo, ką jie renkasi balsuodami už vienus, ar kitus. Tada ir laimi “aukščiausias”, ar “gražiausias vyras”, ar metalicos gerbėja ir pan.

Kis       2020-08-12 11:24

teks iseiti ir vel atsidaryti puslapi,kad galeciau “Prašaliečio"paklode ivertinti pliusu,dideliu pliusu,ko nesu dariusi lyg siol.Vardan tiesos komentaro iki pabaigos nesugebejau iveikti,gali buti eiline bomba?:)))))

Kis       2020-08-12 11:20

tu Tachleviciau,save i tas trys grrupes nepriskyri,tad as padesiu.Tu esi ketvirtoje grupeje,kuri absoliuciai n9ieko nesugeba,net nei vieno dalyko is tu triju grupioki,tu paprasciausiai skaitai save tuo,kuris viska zino ir viska supranta tik gyvenime palieka apskritu nuliuku.Taip,zmogeliai pasieke pati zemiausia lygi,bet tu atsilaikyk 30 metu metu pries armija Igilo kariu,kuriems viskas do body,nes viskas nupirkta ir tie kas sedi valdzioje drebina kinkas,o kas issizioja puola banditu pulkai.Pavyzdziu pats susirask.
  Reziume,kol valdzioje sedes per 30 metu susodinti banditai ir pakol LRTV des skersa ant visu,nes dirpa Landzberio klikai ir dat nepametusi mus Dalia,kuri dirpa po senove KGB,ta net neslepia,ja tiesiog erzina tas zmoniu bukumas,nes kiek galima kartoti,kad ji baige Leningrade kartu su Putinu ir jo draugais viena ir ta pacia vyska.Siulau,Rach.,paimti ir pakritikuoti viena is tos gaujos,apie komuniagas neliko jokiu skeletu,visi isbarsyti,palike tik rozki da noski,manau jie pilnai pasisotine per trys desimtmecius,o zydeliams niekada neuzteks,tai nacijos prigimtis ,kaltinti visus tik ne save-jiems galima,jie isrinkutuju nacija.

Prašalietis       2020-08-12 10:07

Tik lansberginio durnių laivo “intelektualas pajėgia pamatyti” po 30 metų, kad jis plaukia “intelektualiniu” keleiviu(po 30 metų supratusiu kas yra per “valstybinis” darinys “nepriklausoma” lansberginė Lietuva) durnių laive. Eiliniam žmogeliui jau nuo 2000 metų yra aišku, kur jis yra apgaule ir manipuliacijomis įtaisytas. Tik su viso šito pavadinimu buvo ne visai aišku. Ačiū a.a. V.Petkevičiui, iš vidaus mačiusiam kaip viskas buvo daroma ir davusiam teisingiausią šį “politinį” darinį apibūdinantį pavadinimą. V. Rachlevičius mato “kaltais” dėl durnių laivo atsiradimo ir egzistavimo eurosojūze ne buvusius profesionalius komunistus, KGB-istinius sąjūdiečius ir su KGB-istiniais sąjūdiečiais susibičiuliavusius tremtinius, politinius kalinius ir jų palikuonis, bet eilinius, už europinius arbatpinigius dirbančius,skurde gyvenančius, kaip niekur kitur pasaulyje besižudančius, labiausiai Europoje apsergančius tokiomis skurdo ligomis kaip sifilis ir tuberkuliozė, iš nevilties daugiausiai Europoje geriančius, labiausiai iš tokio lansberginio durnių laivo emigruojančius ir t.t. eilinius žmones. Kurie iš nevilties jau yra balsavę už “bet ką”, kad tik atsikratytų užsilikusių brazauskinių komunistų ir lansberginių kGB-istinių sąjūdiečių. Buvo į Seimą išrinkti netgi šoumeno Valinsko vadovaujami klounai apsimetę “Tautos gelbėtojais”, pasivadinę “Tautos prisikėlimo partija”. Ir taip vadinami žali valstiečiai buvo gausiai išrinkti į Seimą su viltimi, kad bus daromi nors kokie komunistinės- KGB sąjūdinės “politinės demokratinės” durnių laivo modelio sistemos demontavimai, ir buvusių KGB-istinių užsislapstinusių draugų paviešinimas. Deja, durnių laivų “politinė” sistema, kuri buvo sukurta pagal naujo šeimininko “rekomendacijas”  šeimininką tenkina. Prieš kiekvienus Seimo rinkimus atsirandantys “nauji Tautos gelbėtojai”, bendromis frazėmis jau 30 metų pasakoja, kaip jie “aršiai kovos prieš blogus dalykus, ir darys tik gerus darbus, tam pasitelks “politinius demokratinius instrumentus” ir visokius kitokius “gerus tautinius ir patriotinius dalykus”. Esami ir būsimi “Tautos gelbėtojai”, kalbėdami konkrečiai ir “nevisai teisingai provakarietiškai”, rizikuoja turėti galimybę nelabai garsiai pasakoti savo “politinių programų prioritetus” savo namuose žmonai ir vaikams geriausiu atveju ir Pakso ar Janukovičiaus “politinis” scenarijus būtų blogesniu atveju. Taip kad lansberginio durnių laivo įgulas šio laivo fraktuotojai formuoja ir atrenka paprastai be priekaištų ir profesionaliai, nepriklausomai kaip durnių laivo keleiviai balsuoja ar nebalsuoja. Šimtametis patyrimas valdyti kolonijas ir po kolonijų susidariusius pseudovalstybinius darinius tai leidžia daryti šauniai ir profesionaliai. Tą akivaizdžiai demonstruoja Lietuvos “politinių” sisteminių įgulų, ir norinčių būti išrinktais į įgulas 30 metų varomos primityvios su komjaunuolišku įkarščiu ir nenuilstamai blevyzgos apie “šviesius tautinius rytojus, gerovės valstybę, demokratiją”, “tautines” pseudovertybes, prisipirksim iš šeimininko jiems nebereikalingų haubicų ir kito šiandiena niekam verto karinio šlamšto, ir “duosim agresyvėjančiam rusui garo”... Durnių laivuose visi ne tik įgulos, bet ir daugiau mažiau išsilavinę eiliniai keleiviaižino, kad šeimininko netenkinanti durnių laivą vairuojanti “tautinė” įgula ar durnių laivo nukrypimas nuo jiems nurodyto plaukimo kurso, gali sąlygoti šio laivo keleiviams “teigiamus” politinius ir visokius kitokius “gerus” pokyčius” pagal daug kartų jau išbandytus scenarijus. Paskutiniai pavyzdžiai yra Ukrainos, Gruzijos, Baltarusijos… durnių laivuose įgyvendinti ar įgyvendinami “demokratiniai teigiami” pokyčiai….

butu geriau       2020-08-12 9:47

jei autorius butu pamates ka gero valstieciai padare. Per 30 metu - jie geriausia paritija Seime. Ir NS
gali rasti ka reiktu testi.  Siaip geras straipsnis. city

Šįkart       2020-08-12 9:13

kaip pirštu į akį, Gabrielius ir Loreta galėtų apsijungti, juk „vertybės” tokios pat. Ir vieta partijose tokia pat.

stasys        2020-08-12 7:11

Ši karta nesutiksiu su autoriumi , per daug juodo humoro . Tikėti jog Lietuvos politikoje yra ir teigiamo pozityvo reiškia duoti sau viltį jog ne viskas taip murzina ir ciniška pas mus . Kai matai kaip našiai dirba Lietuvos laukuose kombainai ..negali atsistojęs teigti jog ten su tuo R.Karbauskiu visiška katastrofa . Žmogus ne politikas o iš prigimties ūkininkas kuriam labai sunku save perlaužti paduoti ranka konservatoriams , sekančia diena po pykčiu . Galima ir į šuns dienas išdėti valstiečių vyriausybės „profesionalu“ darbo rezultatus , bet tos ju rodomos pastangos kažkaip kapanotis save gelbėjant irgi duoda tam tikru rezultatu ..Musė įkritusi į barščius pirmiausiai priversta galvoti kaip nepaskęsti ir tik po to ..o kaip tos mano kišenės .Teisinga pastaba ir konservatoriams , jų aveliu tylėjimo metas dar nėra baigęsis ir turi matyt savo atskirą tikslą . Iš pažiūros nieko neveikimas valdžioje tolygus valstietiškam veiksmui matuojant reitingais , todėl galima daryti prielaidą jog ir šie Seimo rinkimai konservatoriams bus tik trumpos distancijos sprintas ..nespėjus net suprakaituoti . Taškomu pinigu skaičius visada apipavidalinamas sveikais nuliais ir tai viską paaiškina ko ten braunasi marginalu suburtos partijos . Nacionalinis susivienijimas jauna partija ,  jos burnoje ritmingai juda čiulptukas ..praeis ne vieni metai kol ta partija subrandins žmones mokančius kalbėti apie tikras problemas ir ko siekia Lietuvai padovanoti ,todėl fanfaru ir čia nebus . Permaininga Lietuvos gelbėtojo rolė galiausiai neteks patrauklumo politikoje o mes pagaliau atsiremsime į idėjas visuomenei ir valstybei , popsas muzikos pasaulyje kaip ir politikoje gali būti patrauklus tik savo prieinamumu ir išoriniu grožiu, trumpalaikiu . Europos metami milijardai   Lietuvai ir ju įsisavinimas duos galiausiai teigiamus rezultatus valstybės išorėje o va kaip su vidumi visuomenės ? čia jau reikės patiems tvarkytis ir pinigais tos problemos neišspręsime .G.Nausėdos noras kažką reikšmingo nuveikti ... pilnai gali būti realizuotas sukūrus –nupirkus Lietuvai nacionalinį banką . Taip , mažiau skauda kai milijonais skolintu ‚paramoms‘ per pusvalandį paskirstoma ne per užsienio rezidentus. Tai gali suformuoti iliuzija jog Lietuva turi viena svarbiausiu finansiniu valstybės instrumentu , tik ko Jis vertas jei savu uždirbtu milijardu jame nėra ? Pasižiūrėkite į Norvegija ir jos nacionalinį fondą  , o dabar į Lietuva ir jos skolintus maišus eurų ? ar vaizdas pagerėjo ? Kaip man tai ne .  Ko reikia Lietuvai ... vienas tikras geras darbas politiko per ketverius metus papuolus į Seimą  ir viskas,  jo egzistavimas Lietuvos biudžetui atsipirktu ..ar tai trumpalaike nauda ar ilgalaike perspektyva , bet kad visi matytu jog tai daroma ne dėl asmeninio reikalo .

neminima "teisingumo"       2020-08-12 6:39

komunistai saugo savo šuniukus - su kuriais eina į medžioklę - apiplėšinėti valstybę bei prasčiokus.


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.