Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Vidas Rachlevičius. Profesoriau, įtikinkite anūką pasitraukti

Tiesos.lt siūlo   2019 m. rugpjūčio 1 d. 22:02

19     

    

Vidas Rachlevičius. Profesoriau, įtikinkite anūką pasitraukti

DELFI.lt

Šiuos pamąstymus įkvėpė keli įvykiai – Didžiojoje Britanijoje ir Lietuvoje. Šalys, įvykiai, kontekstai ir svarbiausia – žmonės – labai skirtingi, bet čia esama daug reikšmingų aplinkybių, sutapimų bei sąsajų, kurios kumščiuoja mums į šoną ir ragina veikti. Ore tarsi plevena gerai žinomas šūkis: kas, jei ne mes, kada, jei ne dabar?

Pirmiausia – apie Didžiąją Britaniją. Daugelis kategorišką nuomonę turinčių mūsų apžvalgininkų ir viešosios erdvės komentatorių pasaulį mato tik per savo kompiuterio ekraną, kuris dažniausiai yra „sukalibruotas“ taip, kad šeimininkui rodo tik tai, kas vyksta politinio spektro kairėje. Kita vertus, jo net nereikia „kalibruoti“, nes pats „Google“ blokuoja tai, kas yra dešinėje. Taip kuriamas iškreiptas pasaulio vaizdas.

Todėl žvelgdami pro Vilniaus daugiabučio virtuvės langą, jie reiškia autoritetingą nuomonę, kokie kvaili yra britai, balsavę už pasitraukimą iš ES, ir kokie mes esame protingi. Tačiau aš pabandysiu, kaip čia sakoma, įlipti į britų konservatorių batus ir pažvelgti į situaciją iš šio taško.

2016 m. birželio 23 d. įvyko istorinis referendumas, kuriame britai nusprendė pasitraukti iš ES. Netrukus šalis paskendo nesibaigiančioje diskusijoje ir politiniuose plepaluose apie tą patį. Politikai tampė paklodę į savo pusę. Daug parlamento narių, nepaisydami istorinio iššūkio, pamiršę savo pareigą bei atsakomybę, galvojo tik apie ateinančius rinkimus ir, prisitaikydami prie nuotaikų, vyraujančių jų apygardose, pataikavo savo rinkėjams. Politikos kairei atstovaujantys parlamento nariai ir daug nerenkamų Lordų rūmų atstovų ieškojo ir karštligiškai tebeieško būdų, kaip apskritai užblokuoti „Brexitą“.

Premjerė ir konservatorių lyderė Theresa May šimtus kartų viešai buvo pakartojusi frazę „Brexit Means Brexit“. Tai lyg ir signalizavo jos vyriausybės tvirtą apsisprendimą įvykdyti šalies rinkėjų valią, pareikštą per referendumą. Praėjo treji metai. Jie akivaizdžiai parodė, kad Briuselis yra kietesnis ir sumanesnis derybininkas už T. May siųstus Londono diplomatus, o premjerė ilgose derybose gavo tik tai, ką jai iš pat pradžių nusprendė duoti.

Ši sutartis neįtinka nei britų „Brexito“ šalininkams, nei priešininkams. Konservatorių lyderė parlamente patyrė seriją triuškinamų pralaimėjimų. Tai buvo ne tik jos, vyriausybės, bet ir istorinis visos konservatorių partijos pažeminimas. Blogiausia buvo tai, kad nebuvo vienybės ir pačioje partijoje, kurioje ėmė konkuruoti dvi grupuotės – „brexiteers“ ir „remainers“. Konservatoriams tai buvo trys labai skausmingi metai

Vyraujant tokiam chaosui, politikos arenoje vėl pasirodė Nigelas Farage‘as, kuris šiemet ėmėsi vadovauti „Brexito partijai“. Jos pagrindinė linija yra labai paprasta ir aiški – visiška šalies nepriklausomybė nuo Briuselio ir „Brexitas“. Nuo nesibaigiančių plepalų ir T. May vyriausybės bejėgystės pavargę rinkėjai ir dalis konservatorių šalininkų parėmė labai aiškią, konkrečią ir visiems suprantamą N. Farage‘o strategiją, ir jo partijos reitingai šovė į viršų.

Tai buvo konservatorių partijos laidotuvių maršo uvertiūra. Rinkėjų valios, pareikštos per referendumą, neįgyvendinimas, reikštų šimtametes tradicijas turinčios britų demokratijos ir pačios partijos neįgalumą bei žlugimą. Britanijos konservatorių partijos, kuri davė tiek iškilių lyderių, vedusių šalį į pergales tiek karo, tiek ir taikos metais, ateitis pakibo ant plauko.

Žvelgdamas į šią situaciją per unikalią mūsų kartos patirties prizmę, aš pasigedau kelių dalykų. Visų pirma – aiškios ir tvirtos lyderystės. Nuolatinis kartojimas, kad „Brexit Means Brexit“ iš pradžių gal ir darė įspūdį, bet ilgainiui virto politiniu grotesku, kuriuo jau mažai kas betikėjo.

Esminis „Brexito“ aspektas yra tas, kad rinkėjai referendume balsavo tik už pasitraukimą iš ES, bet nebuvo jokios kalbos ir jokio plano, kaip tai bus padaryta. Patogaus gyvenimo išlepinti britai viską gana naiviai įsivaizdavo, tikėjosi savotiško burtų lazdelės mosto: vakare atsigulsim, o kitas išauš jau „Brexito“ rytas – atia, Briuseli! Viskas gražu ir sklandu.

Tačiau integracija vyko dešimtmečius, palaipsniui, žingsnis po žingsnio, o „Brexitas“ – gerokai greitesnis veiksmas, kuris, be jokios abejonės, tam tikrą laiką tikrai sukels nepatogumų, bus ir įvairių sutrikimų bei nesklandumų, atsiras naujų reguliavimų ir pan. Kurstydami visuomenės baimes dėl įvairių galimų nepriteklių ir chaoso bei piešdami beveik apokaliptinius vaizdus, pavyzdžiui, dėl būsimo vaistų trūkumo, šiuos argumentus labai sumaniai naudojo kairioji „meinstryminė“ žiniasklaida, antrojo referendumo bei pasilikimo ES šalininkai. Daliai žmonių tai darė ir tebedaro įspūdį.

Tokiomis istorinių lūžių aplinkybėmis sveika idealizmo dozė yra svarbesnė už šaltą apskaičiavimą ir pragmatizmą – tai mes puikiai žinome. Ir tuo metu neatsirado tikro lyderio, kuris ar kuri pakiltų aukščiau kasdienės politikos rutinos bei grynai techninių „Brexito“ aspektų, ir sąžiningai bei įtaigiai paaiškintų, kad nepriklausomybė taip pat turi savo kainą. Nebuvo to ar tos, kuri įkvėptų ir mobilizuotų susiskaldžiusią šalį istoriniam žingsniui, lemsiančiam jos ateitį.

Bet svarbiausia yra tai, kad britų konservatorių partija rado jėgų suvokti ir sąžiningai pripažinti savo klaidas bei neryžtingumą, ir ėmėsi drastiškų pokyčių. Partijos lyderiu ir naujuoju premjeru išrinktas Borisas Johnsonas. Nuo pat pirmos minutės jis su milžiniška energija tarsi viesulas įsiveržė į šalies politikos areną ir iškart užėmė lyderio pozicijas. Bent jau pirmosiomis savaitėmis nutilo tie jau iki gyvo kaulo įgrisę plepalai apie pernykščius lapus bei smulkius techninius „Brexito“ aspektus ir visas dėmesys yra sutelktas į jį. Kairieji jau nerimauja, kad BoJo (taip dažnai britų žiniasklaida trumpina jo vardą bei pavardę) jau pradėjo rinkimų kampaniją, bet tai mažai kam rūpi.

Straipsnio tęsinį skaitykite DELFI.lt portale ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

O pačiam       2019-08-2 22:00

kokio išsilavinimo reikia? Aukštosios kompartinės mokyklos, kai pas mus atstovaujamoji, o ne paskiriamoji ar paveldimoji demokratija. Ją skirią ne Bolševikų partijos CK su Politbiuru ar Biuru, o žmonės, kurie pasitiki vienu ar kitu, galinčius juos atstovauti žmogum bet kokios profesijos. Siauros specializacijos žmonės negali užsiiminėti politika, jei jie neįgyja universalių žinių, neužsiima visuomenine veikla, o tik siaura profesine veikla. Jei fizikas yra tik fizikas arba medikas tik medikas - jie negali būti politikais, o tik dirbti pagal savo profesiją, specialybę. Siaurukai išvis tampa prietrankomis politikoje, nes per aukštus mokslus ir vinies nebesugeba įkalti. Mokslininkų išvis nereiktų leisti prie politikos, nes ten patekę tiek malkų priskaldo ir bendrąjį reikalą pagadina. Anksčiau į pareigas skirdavo Bolševikų partija - pats šito vėl užsigeidei? Pagal kokius kriterijus ir kokias pažiūras bei lojalumą kam, manau žinai?

Sigitas       2019-08-2 20:03

Gerb, Vidai iš principo sutinku su Jūsų mintimis, išskyrus momentą kur prašote patriarxo patraukti anūką...Nelabai supratau apie ką čia kalba…Gali susidaryti įspūdis jeigu ne Vytautas L.tai būtų vamzdiec…tikrai ne galiu užtikrinti kad tikrai ne..jeigu ne patriarxas tai ko gero šaindien daug kas būtų kitaip…klausimas paprastas kaip anūlkas be atitinkamo išsilavinimo atsidūrė gėjropos parlamente,be beabejo Čijausko dukra čia ne prie ko…Ir arkliui aišku kad Lietuva pradės atsigaito tik tada kai sugebės atsikratyti patiarxo įtakos…Deja bet panašu kad artimiausiu metu mums tas negresia…
P.S>Kaip bus pažiūrėsim bet panašu kad ukrainiečiaiu, ta prasme tie kuriuos mes padovanojom lenkams pagal Liublną susitvarkys…

Didesnė problema       2019-08-2 12:04

senelis.Puikus mimikrijos pavyzdys.Dabar savo naudai išnaudoja lentų daužymo situaciją.Jis vėl ant bangos,rėžia kalbas.Ir vėl yra juo patikėjusių.

Dzeikas       2019-08-2 11:55

StasysGui:
Labai pavirsutiniskai ziuri. Tai butu,kaip sakai, jeigu Anukas ir dedule butu isimtinai sajudiniu problema. Bet taip nera.Panasus reiskiniai visoje Lietuvoje ir visose pagrindinese institucijose kur sukasi nors kiek reiksmingi oinigai ir itaka.
Todel zlugus sajudiniu chebrai (daleiskim, nors tai ne faktas) visas joje susikaupes meslas neabsorbuosis i dirva, o o ABSORBUOSIS i kitas partijas. Nes buvai pas ANUKO chebroj? Nieko tokio, priimsim pas save.Zinancius politikos uzkulysius ant kelio nesimeto.
Jeigu sutinki su tokia sajudniu zlugimo baigtimi, tada naturaliai turi sutikt, kad taip atsitiks TODEL, kad kitos gaujos is esmes nieko nuo ju nesiskiria.
O ideologiniu skirtumu ten gali neieskoti. Nes Lietuvos partijos nereiskia ideologija. Tai grupes kuriu nariai gyvena is itakos paemimo ir rentos gavimo is ukiniu subjektu kuriu interesus jie ims atstovauti t.y. rengt istatymus pagal ju investoriu interesus.

Atpažinimas       2019-08-2 11:40

Tai tas stasys, mažiukas, kitas Stasys jau didelis jo ir protas didesnis, mažytis stasys pagaljo protavimą yra mikrocefalas, jis nieko daugiau įžvelgti ir negali.

stasys        2019-08-2 10:38

nuomonei > Jus kiek paklydote temoje , čia neina kalba apie ‚pašarus kanopiniams‘ .  Tikrai tikiu kad Lietuvoje reikalinga partija kuri atstovautu tamstos pasaulėžiūrą. Deja suirutė politinė paplovė ir to tvartelė ėdžias .

nuomonė       2019-08-2 9:01

Gerbiu p. V. Rachlevičių, skaitau visus Jo straipsnius, bet šį kartą nesutinku. Konservatorių partija, praeityje su Kubiliumi, Juknevičiene, Kreiviu, Sekmoku ir t.t. visai nekelia gerų prisiminimų. O dar jų statytinė Grybauskaitė, jos didelis “palikimas” - dujų terminalas…Ir G. Landsbergis prie šios kompanijos labai dera su savo Morta ir mokyklomis. Tai korumpuoti, nešvarūs personažai, Lietuvai atnešę daug nelaimių. Neduok Dieve, kad kada nors jie grįžtų. Emigracijos mastai, bankų apiplėšimai, europinių pinigų “išplovimas” - nesakau, kad prie šių juodų darbų rankas prikišo tik konservatoriai, kaip, kad nesakau, kad kitos partijos geriau tvarkosi. Neturime lyderių - šventa teisybė. Į seimus ateina pilkos vidutinybės, kurios nieko pozityvaus nepasiūlo Lietuvai, prabūna tuos metus, susitvarko savo asmeninius gyvenimus - ir viskas. Nededu jokių vilčių ir į socialdemokratus. Jūsų paminėtas Andriukaitis - labai geras demagogas ir daugiau nieko. Visi kiti socdemai - užsibuvęs seimo senimas, keliantis alergiją.
Ko tikiuosi ateityje? Gal susikurs kokia nauja vidurio centro jėga? Kažkokia viltis turi išlikti…

StasysG       2019-08-2 8:45

Tas ponas Rachlevičius visai nusivažiavo: pasiims mat Landsbergis anūką. Kaip jis dabar pasiims, jei anūkui vadovauja auksaburnė žmona? Viskas išsispręs, jei TS KD galutinai žlugs. Tik gali tekti ilgai laukti.

Netikiu...       2019-08-2 8:42

Pasiūlymas nebus priimtas,tai akivaizdu.Partijų silpnumą ir narių bailumą rodo paprastas pavyzdys:partijos kandidatais į prezidentus išstato ne narius,o kažkokias žvaigždes,kurios,deja,neatveda į trokštamą tikslą.Sąrašus *veda*ne partiečiai.Kas per baimės valdo partijų narius?Kaip sostinė neranda vilniečio kandidato į merus?Atsakykite kas nors.

stasys        2019-08-2 8:03

Tai skaudus pareiškimas su kuriuo tenka iš dalies sutikti . TS ir krikščioniui demokratu partijos silpnumas kylą ne tik dėl tvirtos lyderystės trukumo .. priežastis matoma Lietuvos vidaus politikoje . Poreikis atnaujinti partinį politinį elitą ..tuo pačiu gražinant rinkėja prie rinkiminiu urnų davė teigiamu postūmių , bet tolesnėje ilgalaikėje perspektyvoje valdžioje įsitvirtino labai abejotinos asmenybės . Ta sumaištis kuri šiandiena matoma po nauju Prezidento rinkimu ir ja sekančiu keistu sakyčiau „kriminaliniu“  idėjų ..suteikė klaidinga vilties šansą toms įtakos grupėms kurios D.Grybauskaitei valdant rūsčiu tiesmukumu juos prislopindavo ar versdavo slėptis ir neafišuoti savo interesu .  Mielas aut. TS bėda visos Lietuvos mastu tik simptomas ..kad pasitraukus seniems -veteranams ..politikoje nauji nepribrendo patirtimi ir išmintimi neeksperimentuoti su Lietuva vardan to ko patiems labai norisi . Taip pokyčiai TS su krikščioniais demokratais galėtu išjudinti tuos pokyčiu akmenys ir leisti užtvenktai upei plūstelėti vaga vėl iš naujo , bet su ja ateis dar didesnė suirutė .. Žmogus bijo prarasti turima dabartį  vardan tikėtinos ateities .

Vertimas       2019-08-2 7:42

„1949 m. gegužės 21 dieną buvo pasirašytas labai slaptas paktas. Tame dokumente buvo surašyti pagrindiniai Didžiojo Trejeto apribojimai Vokietijos Federacinei pseudo valstybei, jos apribotam savarankiškumui iki 2099 m. Tame Kanclerio akte įvesti žiaurūs Didžiojo Trejeto apribojimai vokiečių žiniasklaidai(dezinfosklaidai) dėl jų laikraščių ir transliavimo priemonių. Jame,Troikės įsakymu, buvo nutarta, kad kiekvienas Vokietijos Federacinis Kancleris, baigdamas savo priesaiką privalo pasirašyti „Kanzlerakte“ (Kanclerio Popierką). Taip pat Troikė paėmė savo žinion Vokietijos Federacinės respublikos aukso atsargas. Taigi toks ribotas suverenitetas buvo grąžintas Vokietijos Federacinei Respublikai, reikalingas vokiečių karinių dalinių išdėstymo pateisinimui“ – toks būtų mano netobulas vertimas, bet tokie oligarchijos dvaro pseudo istorikai-propagandistai, kaip tas iš „G“ raidės ir šito neišgali, ant tiek pakabintas nabagas, Konservatorių partijos šviesulys, pavadinęs Gedimino stulpus fašistiniais, berods taip, jei neklystu? Pataisykite, jeigu klystu. Anglijai, kaip milžiniškos jūrinės imperijos paveldėtojai, kaip buvusiai didžiausiai imperinei galybei pasaulyje, iki 1914 metų turėjusiai pusę milijardo pavaldinių ir vergų, nepakeliui su tokia nelaisva valstybe. Pagarbiai, - Jules.

Jules       2019-08-2 7:12

Anglija nenorėjo būti vienoje sąjungoje su nelaisva šalimi, su vasale, su okupuota Vokietija iki 2099 metų, su labai ribotu ir griežtai Didžiojo Trejeto jos apibrėžtu savarankiškumu: “The secret treaty of May 21, 1949 was classified as strictly confidential by the Big Three. In it were stipulated the fundamental restrictions of the victors regarding the independence of the federal republic until 2099. According to these, The Big Three restrictions over the media concerning German newspapers and broadcasting media” were imposed until 2099. Furthermore, by order of the Big Three, it was ruled that each German federal chancellor, before completion of his oath of office, had to sign the so-called “Kanzlerakte” (Chancellor’s Document). In addition, the gold reserves of the federal republic remained impounded by the Allies. Despite this, a limited sovereignty was returned to the Federal Republic of Germany, but it was indeed only limited. Just enough as was necessary to justify the deployment of German military units”. Tai liečia ir Lietuvą – laisvi esame tik iki rinkimų pabaigos, kol seimūnai nesusėdo į savo krėslus, todėl mums laisvai ir nepriklausomai vystytis didžiūnai neleis, o bus ir toliau kuriamos dvi Lietuvos - ubagų ir oligarchų, būsime alinami ir vejami iš Tėvynės, ir tai vadinama oligarchine demokratija. Internacių konspiracija ir agresija tęsis. Anksčiau buvo Bajorų demokratija(Žečpospolita – diletantų pavadinta Lietuvių pragaru), Demokratinio centralizmo(Centro Komiteto) demokratija, diletantų laikoma didžiausia tironija pasaulio istorijoje, despotiškai valdoma, vadovaujama ir vairuojama Sovietijos Komunistų(bolševikų) partijos. Būtent Bolševikų partija suformavo dabartinę valdančiąją klasę – taip mano, vėl gi, diletantai ir neišsilavinę mažaraščiai, kaip Julius Milaitis, žr. jo blogą.

Dzeikas       2019-08-2 6:21

Mokslui:
“Deja, tai bailių ir prisitaikėlių partija.”
Sitoje vietoje galima smulkiau? Gal parodytum NORS VIENA partija Lietuvoje kuri butu ne bailiu ir prisitaikeliu partija? Vienintelis dalykas ka tobulai moka lietuvis - prisitaikyti, todel jeigu smauglio nera, o vierchu tampa banderlogas is savu, - tai zemutinese valdymo strukturose bus PRISITAIKELIAI.
Ir jeigu rastusi oponuojanti partija ir ta partija igautu svori , ji iskart patektu po dotaciju srautu(is valstybes) ir su ja, kaip su perspektyvia valdzios partija ar turinciu galimybe tapti lobistu (jeigu gauna virs 5% balsu rinkimuose),turi reikalu stambus verslas - jos vierchai iskart “pristaiko”, o reiskia sustato padejejais sau irgi mokancius prisitaikyti.Lietuvos salygomis reiskia gebancius prostitutuoti - visiskai bukiems paaiskinu, prostituoti perkeltine prasme, isduoti idealus uz materialias gerybes, itaka, valdzia. Beje sis metodas veikia net partijas pozicionavusias kaip kremliaus atstovus: Darbo partija, LLRA.
Kremlius i tai ziuri pro pirstus. Atejus valandai X, tokias prostitutes jis privers veikti savo naudai ne pinigais, o fizinio susidorojimo gresme. Tesiant banderlogu analogija smaugliui visai nebaisu, jei vyriausias banderlogas ima valdzia bandoje. Jeigu jie lieka banderlogais smauglys bet kada atejes akimirksniu atgaus kontrole banderlogu bandai.

Ne Landsbergiukas        2019-08-2 5:34

ten svarbiausias, o šešėliai. Toje partijoje yra daug kietesnių už jį.

Al.       2019-08-2 0:24

Manau, Dapšauskas žymiai arčiau tiesos už Rachlevičių:
http://alkas.lt/2019/08/01/j-dapsauskas-jei-karbauskis-nesikeis-kas-tada-pasikeis/

Tik pridėčiau, kad dar ir atsikratytų Skvernelio. Netobula, bet vis šioks toks judesys. Kiti tiesiog atviri Lietuvos duobkasiai. Sodomijos vėliavos kėlėjai.

Mokslas       2019-08-1 23:31

Nesutinku su autoriumi, kad TS yra vienitelė likusi normali partija, o jos bėda anūkas. Jei tai būyų normali patija, tam neūžaugai seniai būtų parodytos durys. Deja, tai bailių ir prisitaikėlių partija. Bet žmonėms jau atsiveria akys po truputį.

lobių lobis       2019-08-1 23:19

Gyvenimo dėsniai sako, kad nevykėliams vadovauja didžiausias nevykėlis,
niekšams vadovauja didžiausias niekšas, o mulkiams- didžiausias mulkis.
Anūkas yra unikumas - trys viename.
Tiesiog ” nacionaaaaaaalinė viartybė”.

Al.       2019-08-1 23:01

Deja, TS išsigimė.  Anūką patraukti neužteks.

cha       2019-08-1 22:37

anūkas - ablaūchas


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Algimantas Rusteika. Sunki lyderystės našta (drama)

Agnė Širinskienė: „Nesinorėtų įtarti, kad mūsų specialiosios tarnybos užsiima ne ikiteisminiu tyrimu, o politikavimu“

Stambulo Konvencija: Trojos arklys?

Geroji Naujiena: Jis atlygins kiekvienam pagal jo darbus

Išskirtinis Neringos Venckienės interviu Vytautui Matulevičiui (OpTV)

Gal jau bundame? Darius Trečiakauskas (Nacionalinis susivienijimas): Rinkimai gali tapti nauja galimybe esminiams pokyčiams valstybėje

Algimantas Rusteika. Lenkiu pliką ir kvailą galvą prieš tuos, kurie tą supranta ir pabando

Jonas Kadžionis. Partizanų jėga buvo ne ginkluose, o tikėjime

Vidas Rachlevičius.· Kaip britų visuomenė pamokė visuomeninį transliuotoją

Nuo bačkos. Andrius Navickas: raginu pasitikėti intuicija ir reitinguoti mane. Nepažadu būti geriausias, bet pažadu būti nepatogus ir tikras

Neringa Venckienė. Kas darė spaudimą Laurai Matjošaitytei?

Algimantas Rusteika. Sielos tėviškė yra vaikystė.

Prezidentas Valdas Adamkus apie grėsmę, kylančią iš politinės ir vertybinės regiono atskirties

Andrius Švarplys. Artėjant rugsėjo 1-ajai

Vytautas Landsbergis. Pseudoeuropa krūmuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.