Demokratija ir valdymas

Vidas Rachlevičius. Ponios ir ponai, ar ne laikas prilaikyti arklius?

Tiesos.lt siūlo   2022 m. sausio 19 d. 11:11

16     

    

Vidas Rachlevičius. Ponios ir ponai, ar ne laikas prilaikyti arklius?

delfi.lt

Daug pasakyta ir parašyta, bet 2022 m. Sausio 13-osios minėjimas yra ir bus vertas platesnių aptarimų, nes tai yra ryškus naujausios Lietuvos istorijos puslapis ir lūžio taškas. Ką po to matėme žiniasklaidoje? Viskas puikiai žinoma iki skausmo: jokios rimtos analizės, tik padrikų emocijų, paviršutiniško mąstymo žybsniai, eilinis būrelio propagandistų koliojimosi ir šūkaliojimo raundas bei pasipiktinę „žinomi žmonės“. Todėl, žvelgdamas į tai iš šalies, leisiu sau pakomentuoti kelis dalykus: kas įvyko, kodėl įvyko, o svarbiausia – ką reikėtų daryti.

Visų pirma, dauguma svarbiausių datų bei renginių, kurie turėtų būti įkvėpimo, nacionalinio pasididžiavimo, tautos vienybės bei bendrystės šventėmis, tapo nuobodžiomis parodomosiomis programomis, kurios biurokratijos kuluaruose kasmet kurpiamos pagal tuos pačius įgrisusius šablonus. Ne išimtis ir visi tie vėliavų pakėlimai, Sausio 13-osios minėjimai. Kitaip tariant, eilinis apsilankymas politinėse Rumšiškėse. Šeimų maršo dalyviai pagerbė visų Sausio 13-ąją žuvusiųjų atminimą ir aplankė jų kapus, o kur buvo tie, kurie garsiausiai šaukė dėl protestuotojų elgesio? Kur buvo minios TS-LKD ar Laisvės partijos rinkėjų bei aktyvistų? Aikštėje matėme tik aptvarą su valdžia, būrelį kviestinių svečių, garbės sargybos kuopą bei atskirtus protestuojančius žmones. Didieji patriotai ir „žinomi žmonės“ patogiai sėdėjo ant minkštų sofų bei fotelių, o po to piktinosi prie kompiuterių klaviatūrų.

Šiemet buvo visiškai naujos dekoracijos: kaip kokioje nors diktatūroje buvo tikrinamas į Vilnių įvažiuojantis transportas, užtvarai, policija, įėjimas tik su leidimais, teisė transliuoti valstybinės reikšmės renginius suteikta tik LRT. 1991 m. sausio 13-ąją barikados prie Seimo buvo skirtos gintis nuo svetimų, o 2022 m. – nuo savų. Valdžia atsitvėrė nuo žmonių autoritarizmo tvoromis. Klausimas, suprantama, retorinis: ar gali būti valdžioje, jeigu nesikalbi ir nuoširdžiai nekenti didelės dalies savo šalies žmonių? Beje, baimė ir panika valdančiosios koalicijos kuluaruose kilo ne Sausio 13-osios išvakarėse, o gerokai anksčiau, kai pasirodė pirmieji pilietinės visuomenės ir opozicijos organizavimosi ženklai. Pavyzdžiui, Didysis šeimos gynimo maršas – protesto akcija, kuri, anot organizatorių, buvo skirta apginti Lietuvos tradicines šeimas bei jų vertybes, išreikšti nepritarimą Stambulo konvencijos ratifikavimui ir kt.

Teigiama, kad prie Seimo susirinko vadinamoji penktoji kolona. Nebūčiau toks kategoriškas. Begalvė žiniasklaida tradiciškai selektyviai fotografavo ir skelbė portretus žmonių, buvusių anapus tvoros. Nieko naujo, tai darė bolševikai, vaizduodami kapitalistus, ir naciai, kurių plakatuose buvo vaizduojami susivėlę žydai su ilgais aštriais nagais ir kruvinomis iltimis, ir užrašais „jie trokšta arijų kraujo“. Vyraujanti tonacija – tie žmonės sugadino šventę, jie yra „jedinstvininkai“. O kodėl niekam neužkliuvo tribūnoje stovėjusių kelių ponių biografijos ir ten kyšojusios M. Burokevičiaus, KGB bei meilės V. Putino Rusijai ausys? Visi sutinkame, kad vaikai negali pasirinkti tėvų, bet jie sąmoningai renkasi, kada ir kur studijuoti, kurioje barikadų pusėje būti lemiamais momentais. Lygiai taip pat sąmoningai bei gerai apgalvojus pasirenkamas ir vyras, kurio veikla ir pažiūros – jokia paslaptis. Ar jie mano, kad žmonės nieko nežino ir nesupranta?

Kita vertus, ten buvo ir valdančiosios partijos patriarchas, kurio anūkas yra nerinktas, o tiesiog paskirtas partijos vadu be konkurencijos ir debatų. Yra tam tikrų niuansų, bet skirtumų nuo kokio nors autoritarinio režimo, kuriame įpėdinis yra skiriamas, nėra daug. Todėl visiškai natūralu, kad tokio „demokratiško“ paklusnumo stovėjusieji tribūnoje naiviai tikėjosi ir iš visuomenės. Eilinį kartą pamatėme sovietinio mąstymo recidyvą, kuomet lojalumas konkrečiai vyriausybei yra traktuojamas kaip lojalumas valstybei.

Dar vienas visiems akis badančios veidmainystės epizodas. 2021 m. Laisvės premija visiškai pelnytai paskirta „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ bendradarbiams. Tačiau juos liaupsino politikai, kurie sąmoningai ir kryptingai naikina krikščioniškos civilizacijos pagrindus, o po to jie net neraudonuodami iš gėdos sėdėjo šv. Mišiose Vilniaus arkikatedroje.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Autoriui       2022-01-21 3:40

padėka ir pagarba

ah.ą       2022-01-20 2:51

laikas išversti į lietuvių kalbą QE kodus GP. Kas nuo mūsų slepiama po QR kodais?  Stabdykit “arliazaciją”, netapkim gyvuliais su gyvulių pasais.

Joseph M. Hanneman (The Epoch Times)       2022-01-20 1:30

Likus kelioms akimirkoms iki jos nužudymo, Ashli Babbitt 2021 m. sausio 6 d. susidūrė su policijos pareigūnais, saugančiais JAV Kapitolijaus pirmininko vestibiulio duris, ir barė juos už tai, kad jie leido riaušininkams išdaužti langus ir nesišaukė pastiprinimo.
Babbittas dar mažiausiai keturis kartus bandė sustabdyti užpuolimą prieš spikerių fojė, kai riaušininkai liko nesuvaldomi ir išdaužė langą prie pat policijos pareigūno galvos.
Vaizdo įraše, kurį nufilmavo nepriklausomas žurnalistas Tayleris Hansenas, Babbit matoma tarp riaušininko Zacharijaus Alamo ir vieno iš trijų policijos pareigūnų prie Spykerio vestibiulio dvigubų durų.
Alamas, kurį FTB suėmė 2021 m. sausio 30 d., du kartus išdaužė durų stiklą.
Jis kaire ranka sugriebia vienam policijos pareigūnui už peties, tada tarp jo ir kito pareigūno trenkia į langą.
„Šie vaikinai dirba mums! – sako kažkas iš minios.
Babbit bando patekti tarp Alamo ir vieno iš pareigūnų. Ji kažką sako Alamui, bet jis ją nustumia. Tada jis pakelia dešinę ranką ir trenkia į langą šalia pareigūno. Babbitt ima barti pareigūnus už tai, kad leidžia smurtauti.
Šokinėdama aukštyn ir žemyn priešais pareigūnus, Babbitt šaukia: „Kvieskit pagalbą! “
Babit atsitraukdama atgal šaukia: ,,Jūs sukčiai! Jūs esate sukčiai! Jūs klystate!”
Vėliau girdėti Babbit riksmas prie pat kameros: „Baikit“ (Take it down!”).
Babbitt 14 metų tarnavo policininke JAV karo aviacijoj. Jos vyras Aaronas sakė, kad ji greičiausiai pajuto, kad kažkas negerai.
„Manau, kad ji policininkų neveiklumą vertino kaip keistą, buvo sutrikusi dėl to, kas vyksta“, – „The Epoch Times“ pasakojo Aaronas Babbittas. „Jieturėjo perimti valdymą, bet to nedarė.
[Video straipsnyje užblokuotas]
https://www.theepochtimes.com/ashli-babbitt-dramatically-confronted-police-for-not-stopping-rioters_4220583.html?utm_source=newsnoe&utm_campaign=breaking-2022-01-19-2&utm_medium=email&est=aD1pmWIsaGdg/c0owsN5y9WbZiaxu6aSZjdk7qeV6a2bU3kYWkOICEZhXleTKg==

P.S. Babbitt nušovusį juodaodį Kapitolijaus policininką leitenantą Michael Byrd išteisino be apklausos:
https://www.theepochtimes.com/cop-who-killed-ashli-babbitt-was-cleared-of-criminal-wrongdoing-without-interview_4209813.html?utm_source=ai_recommender

Vidai,       2022-01-19 20:35

gerbiu iš širdies.Ačiū.

grumstas       2022-01-19 19:07

Ačiū , Vidai už įžvalgas.Ačiū , kad laikai ranką ant Tėvynės pulso , būdamas emigracijoje tolėliau nuo Lietuvos.

O gal?       2022-01-19 14:17

O gal kumeliukų pradžiai pakaktų?

Kis       2022-01-19 14:11

tie prasigere veidai parodyti LRT senas baejeris ,alayus bambalis ir fgotkink kiek nori.Buvau apglumusi,kai kalbeti pradejo Simonyte sedintis tame prezidiume atsistojo ir plojo,cia ponai ne tik ,kad blet..a,bet atviros patycios is uztvaros-tvartelio.

janina Vaitkevicius       2022-01-19 13:47

“Todėl visiškai natūralu, kad tokio „demokratiško“ paklusnumo stovėjusieji tribūnoje naiviai tikėjosi ir iš visuomenės. Eilinį kartą pamatėme sovietinio mąstymo recidyvą, kuomet lojalumas konkrečiai vyriausybei yra traktuojamas kaip lojalumas valstybei.”

jUK TAIP VISKAS TIKSLIAI PASAKYTA. nIEKO NELIKO PRIDĖTI…

janina Vaitkevicius       2022-01-19 13:44

KAIP TIKSLU:”...visiškai natūralu, kad tokio „demokratiško“ paklusnumo stovėjusieji tribūnoje naiviai tikėjosi ir iš visuomenės. Eilinį kartą pamatėme sovietinio mąstymo recidyvą...”

Al.       2022-01-19 13:23

Šiluminių trasų patikrinimo proga perkasti visus šoninius praėjimus į Pilies gatvę, kaip mitingo prie Mickevičiaus metu. Pilies gatve nuolat marširuotų karo policija. Tarp namų ištempti transparantus ,,Liaudis ir partija - vieningi” ir ,,Naš vrag Jedinstvo”.

baisiai idomu       2022-01-19 13:18

Kodėl neleidžia spausti “patinka - nepatinka”? Čia tik man blokas ar visiems, kurie “neteisingai” vertina?

habilitās       2022-01-19 12:52

„Pradžioje buvo Žodis.
Tas Žodis buvo pas Dievą,
ir Žodis buvo Dievas.
.....
    Jame buvo gyvybė,
ir ta gyvybė buvo žmonių šviesa.“
(Evangelija pagal Joną. Prologas, J1)
✂️✂️✂️
.......
„Vienas iš visuomenės pasipiktinimo šaltinių – visiška Vyriausybės nekompetencija ir blaškymasis kovos su Covid kontekste“.
....
„Bet kokį ryšį su visuomene yra praradusi ir savo sultyse plūduriuojanti Vyriausybė“.
......
„Plika akimi matyti, kad ši Vyriausybė neturi jokio plano ir originalių idėjų, neturi gebėjimų galvoti savo galva, plaukia pasroviui ir tik uoliai įgyvendina pragaištingas neomarksistines idėjas“.
✂️
Pradžia tikrai gera. Labai gera. Bet pabaiga arba siūlymas ką daryti…. švelniai tariant, nei velnias, nei gegutė.
....
„Į LRT eterį ir žiniasklaidą turi sugrįžti intelektualai….. Turi baigtis su valdžios palaiminimu vykstantis patyčių šou ir turi prasidėti rimta bei sąžininga diskusija apie dabartį ir ateitį“.
✂️
Turi, turi, turi…. Ir kas visa tai padarys, kas, pagal autorių, „turi sugrįžti“, „turi baigtis“, „turi prasidėti“? Kas tas stebukladarys su burtininko lazdele? „Diskusija“, galėtų vykti iš vienų apkasų į kitus su kalašnikovų pagalba, kaip rytų Ukrainoje. Ir ne kitaip.
Pirmalaikių rinkimų nebus vien jau dėl to, kad, taip vadinami konservatoriai, vertėsi per galvą tam, kad turėtų daugumą, net Albinas į pagalbą buvo pasitelktas, kad balsai 71- oje rinkimų apygardoje būtų „teisingai“ suskaičiuoti ir, taip vadinami konservatoriai, turėtų „rimtą“ koalicijos partnerį.
Konservatorių Papūniui – 89 metai, sveikata ne kokia, ką rodo pastaroji meto vieši pasisakymai, gali tekti laidoti. Kas galėtų surengti brežniavines laidotuves, jei ne I. Šimonytės kabinetas? Gal S. Skvernelis?! O ir Gabrielius į URM‘ą pasodintas, kad atkreiptų užsienio dėmesį, kas ant Marijos žemės vis dar viršininkas.
Taip kad, lips Papūnis ir į balkonėlį ir kovo 11 iškilmėse dalyvavus, tik po balkoneliu stovės tie, kurie „teisingai“ šauks. Jokių „fašistų“, jokių „jedinstvininkų“, jokių „pamišėlių“ daugiau nebus.

Klausimas       2022-01-19 12:25

Ar ne laikas tvartelio gyventojus supažindinti du Sibiro platumom?

apie       2022-01-19 12:16

lanzbergi galutinai pakeiciau nuomone, sis pinciukas nevertas daugiau buti minimas istorijoje.

Al.       2022-01-19 11:45

,,Jeigu ši valdžia neturi plano toliau eskaluoti visuomenės konfliktą, sukelti rimtus neramumus, o po to, prisidengus jais ir pasitelkus jėgos struktūras, išlikti valdžioje, yra tik vienas civilizuotas šios pavojingos situacijos sprendimo būdas. Turime sugrįžti ten, kur jau buvome daugiau nei prieš tris dešimtmečius. Į LRT eterį ir žiniasklaidą turi sugrįžti intelektualai, mokslininkai ir tikri inteligentai, visuomenės šviesuliai, kurie kaip sovietmečiu dabar yra nustumti užribį. Turi baigtis su valdžios palaiminimu vykstantis patyčių šou ir turi prasidėti rimta bei sąžininga diskusija apie dabartį ir ateitį.”

Jeigu…

stasys        2022-01-19 11:31

skaičiau str. Delfi . Paliko gera įspudį , gal tik pridėčiau mintį jog tie arkliai turėtu visus ‘ne jedinstvininkus Seimo’ vežti į Druskininkus ilgam poilsiui pasidruskinti , o kelialapius jiems turėtu vizuoti Prezidentas Gitanas Nausėda ir apie tai autorius turėjo aiškiai pasakyti neapeliuojant į kažkokia taiką susipriešinusiems .

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.