Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Vidas Rachlevičius. Po tokių parlamento pirmininkės veiksmų civilizuotoje šalyje pakviptų arba jos apkalta, arba pirmalaikiais rinkimais

Tiesos.lt redakcija   2021 m. vasario 28 d. 10:07

42     

    

Vidas Rachlevičius. Po tokių parlamento pirmininkės veiksmų civilizuotoje šalyje pakviptų arba jos apkalta, arba pirmalaikiais rinkimais

Lietuva dar kartą įrodė, kad daugumos žmonių, taip pat ir vadinamųjų „žinomų“, žiniasklaidos, politinių partijų, Seimo narių bei jo vadovų demokratijos supratimas formaliai ir teoriškai iš sovietmečio tarsi ir yra pajudėjęs Vakarų link, bet yra įstrigęs kažkur posovietinės pelkėse ir civilizuotos Europos tikrai nepasiekęs. Tai yra tik fasadą bei iškabas, bet ne mentalitetą pakeitusi Homo Sovieticus 2.0 visuomenė.

Tai akivaizdžiai parodė situacija su parašais dėl Laisvės partijos atstovo Tomo Vytauto Raskevičiaus pašalinimo iš parlamentinio Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų. Tai yra viena iš didžiausių lietuviškosios demokratijos ir parlamentarizmo krizių per visą atkurtos Nepriklausomybės istoriją, tačiau tai mažai kam terūpi. O nerūpi todėl, kad dauguma apskritai nesuvokia, nei kas įvyko, nei kas po to neįvyko.
 
Trumpai – faktinė pusė. Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen įteikti internetu surinkti parašai dėl Laisvės partijos atstovo Tomo Vytauto Raskevičiaus pašalinimo iš parlamentinio Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų. „Įteiktas reikalavimas dėl Tomo Raskevičiaus pašalinimo iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų, kadangi sumaišyti vieši ir privatūs interesai, žiūrima vienos siauros visuomenės grupės teisės, nėra atsižvelgiama į visuomenės daugumos interesus“, – Seime žurnalistams sakė vienas iš akcijos iniciatorių Raimondas Grinevičius. Ir po to nieko neįvyko ir, regis, neįvyks. 

Aš dabar nesigilinsiu į tai, kas yra kas, kas ko nori, ir į kitus dalykus, nes šiuo atveju svarbiausi yra esminiai demokratijos principai, o visa kita tik techninės detalės.

Pagal Konstituciją Seimas yra Tautos atstovybė ir jo nariai yra davę atitinkamą priesaiką. Taigi, jie atstovauja visai visuomenei, nepriklausomai nuo jos narių politinių, religinių ar kokių nors kitokių pažiūrų bei įsitikinimų, todėl kiekviena piliečių iniciatyva yra svarbi, gerbtina ir į ją privaloma atitinkamai reaguoti.

Vyriausiosios rinkimų komisijos patvirtintuose rinkėjų sąrašuose yra 2 449 683 balso teisę turintys piliečiai. Parašus įteikę piliečiai teigia surinkę 365 000 šią iniciatyvą remiančių parašų. Tiek žmonių nebalsavo nei už konservatorius, nei už jokią kitą dabar valdančiąją koaliciją sudarančią partiją.

Kas būtų įvykę civilizuotoje ir demokratiškoje šalyje? Seimo pirmininkė, atsižvelgdama į tokio skaičiaus rinkėjų nuomonę, privalėjo skubiai organizuoti situacijos svarstymą Seime, rimtus parlamentinius debatus, Žmogaus teisių komiteto darbas bei jo vadovo iniciatyvos turėjo būti viešai ir nuosekliai išnarstytos po kaulelį, išdiskutuotos, o po to priimtas vienoks ar kitoks sprendimas.

Žmogaus teisės – labai platus klausimų spektras, o LGBT bendruomenė sudaro mažiau kaip 5% šalies gyventojų. Seimas privalėjo išsiaiškinti ir išdiskutuoti, ar T. V. Raskevičiaus vadovaujamas komitetas tinkamai atstovauja visos visuomenės interesams? Ar reikia keisti komiteto pirmininką, o gal po kokių nors komiteto darbo korekcijų bei viešų įsipareigojimų jis gali ir likti?

O kas įvyko? Seimas paprasčiausiai nusispjovė į 365 000 piliečių kreipimasi. 

Viskas nusirito į biurokratinių formalumų bei standartinio posovietinio mąstymo pelkę. V. Čmilytė-Nielsen aiškina, kad nei ji, nei Seimo valdyba negali pašalinti parlamentaro iš komiteto vadovo pareigų, nes tai yra Seimo nario ir frakcijos apsisprendimas. T. V. Raskevičių į Seimo Žmogaus teisių komiteto vadovus pasiūlė Laisvės partija, o šios partijos frakcijos Seime seniūnė Ieva Pakarklytė teigė, kad frakcija remia T. V. Raskevičių.

Seimo pirmininkė suabejojo parašų autentiškumu ir pareiškė nemananti, kad yra tikslinga bandyti juos verifikuoti. „Tai nėra peticija, ji neatitinka peticijoms keliamų teisinių standartų“, – aiškino Seimo pirmininkė ir dar viešai pažemino 365 000 piliečių, pavadinusi juos „visuomenininkais prisistatančiais asmenimis“. Ir Laisvės partijai „kelia abejonių surinktų parašų autentiškumas“. Be to, Laisvės partijos atstovai iškart ėmėsi galutinės instancijos vaidmens ir a priori pareiškė, kad „Seimo pirmininkei įteikto rašto turinys neatitinka tikrovės“. Prasidėjo ir labai konservatoriškas kaltųjų ieškojimas: ar tik R. Karabauskio šešėlinis Ministrų kabinetas neprisidėjo prie parašų rinkimo ir t.t.

Visos tautos atstovybės pirmininkė nesupranta, o jai niekas nepaaiškina, kad nėra jokio skirtumo, kas tuos parašus surinko, svarbiausia tai, kad ten yra 365 000 Lietuvos žmonių kreipimasis, ir visai nesvarbu, ar jis pareikštas internetu, parašytas ant popieriaus lapų ar atvirukų. Tai – tik nereikšmingos techninės detalės. Kaip jau įprasta, svarbiausiais momentais ir klausimais vieningai tyli ir visa dvaro politologija.
 
Dar kartą įsitikinome, kokia primityvi ir begalvė yra mūsų žiniasklaida, kuri nesuvokia, nei kas realiai vyksta šalyje, nei užsienyje. Didieji portalai tai suprato tik kaip puolimą prieš savo seksualinės orientacijos neslepiantį Seimo narį. Prasidėjo viešos psichologinio smurto akcijos prieš iškilius dvasininkus. Išmušė progresyviųjų rėksnių valanda, leftistinio populizmo varžybos.

Kur yra žodžio laisvės ribos? – šaukia vieni. Ar pramogų pasaulio žvaigžde tapęs kunigas turi teisę peržengti savo įvaizdžio ribas? Klausia terminologijoje bei logikoje pasimetęs komentatorius. „O 300 tūkst. radikalų įbaugintų piliečių parašų...“ Taip jam atrodo ši iniciatyva. Kai žmogus visiškai nusišneka, britai nutaisę rimtą veido išraišką paklausia: Are you on drugs? 

Apie progresyviojo flango keliamą klausimą apie žodžio laisvės ribas. Čia ypač pasižymėjo žaliomis spalvomis besipuošiantis naujienų portalas, kuris jau senokai tapo lietuviškųjų neomarksistų ir G. Soroso išlaikomų veikėjų tribūna. Jei vartosime Seimo pirmininkės leksiką, tai aktoriumi prisistatantis Aistis Mickevičius ten kalba: „Galite ten rašyti visokius savo išvedžiojimus apie lytiškumą ir vertybes, galite inicijuoti peticijas prieš Seimo narį Žmogaus teisių komitete, kuris iš principo ir rūpinasi žmonių teisėmis, galite pririnkti pilnas sietkas niekinių parašų (300 tūkstančių – geras makulatūros šmotas), galit pajungti savo planams net koki nors kunigą-pižoną-hipsterį Tualetą (tik taip teišsitaria ta pavardė šiame kontekste), bet vis tiek niekada nesuprasiu, kodėl reikia tiek purkštauti ir eikvoti energijos, kad kažkam sutrukdytum pagaliau tapti pilnaverčiais šios visuomenės nariais priėmus tą nelemtą partnerystės įstatymą“.

Šis pasažas puikiai atspindi visą mūsų neomarksistinio liberalų flango mąstymą, kurio varomoji jėga – neapykanta, pagieža ir cancel kultūra. Mūsų vadinamieji progresyvieji iš Vakarų importavo ne civilizuotų debatų kultūrą, o taškymąsi seilėmis ir leftistinį koliojimasi. Aš dar nesu matęs, kad Lietuvos didžiojoje žiniasklaidoje kunigas dėl savo pažiūrų būtų pavadintas Tualetu. Tai – naujas mūsų progresyviosios publikos ir jai padlaižiaujančios žiniasklaidos pasiekimas. Manau, kad ne paskutinis. Visiškai akivaizdu ir tai, kad žiniasklaida – sąmoningai ar dėl visiško neišmanymo – kartu su grupe savo aktyvo – „žinomais žmonėmis“ bei influenceriais – kursto ir dalyvauja psichologinio smurto akcijose ir įžeidinėjimuose prieš kitaminčius ir prieš žinomus kunigus. 

Tai, kad leftistai ir praktiškai visas progresyvusis flangas nepasižymi nei analitiniu protu, nei gebėjimu mąstyti, visiškai nestebina. Bėgam ir rėkiam yra jų modus operandi. Tačiau būtų įdomu sužinoti, kaip jie suvokia demokratiją. Štai įvyksta eiliniai rinkimai ir į valdžią ateina „ne tie“. Tada progresyvusis flangas kokiu nors klausimu surenka 350 000 parašų ir įteikia juos Seimo pirmininkui, o šis pasiunčia juos toli toli… Kokia būtų jų reakcija? Taigi, prieš rėkdami ir stengdamiesi įsiteikti kokiai nors ideologijai, gal pirmiausiai pagalvokite?

Kas iš to? Įvyko labai rimtas precedentas ir visiškai akivaizdus yra svarbiausias faktas: ant Konstitucijos prisiekusi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen neatstovauja 365 000 Lietuvos žmonių, jie jai tiesiog neegzistuoja. Ji nesupranta esminių demokratijos principų ir netinkama eiti tokias pareigas. Seimo pirmininkė vadovaujasi tik siaurais partiniais interesais, nes parašus surinko „ne tie“ ir „ne dėl to“. Po tokių parlamento pirmininkės veiksmų, paremtų visiškai šališku požiūriu, civilizuotoje šalyje pakviptų arba jos apkalta, arba pirmalaikiais rinkimais, nes visas Seimas neatstovauja šimtams tūkstančių savo šalies piliečių.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pritariantis       2021-03-5 8:48

Puikus straipsnis Lietuvos padangėje, kai mūsų didžiąją žiniasklaidą užvaldžiusi LGBT. Nėra mano nuomone nė vieno nereikalingo sakinio, viskas labai taikliai ir iš esmės. Ir drąsu šiuo metu, kai puolimas vyksta iš LGBT ir jų šalininkų ant kitai dūmojančiu. Ačiū.

deja       2021-03-2 21:27

Tualetas, šudo gabalas, durnius, kolchoznykas ir t. t. Šitie žodeliai vartojami mūsų seime. Žinoma, tai “pažangiųjų” “nesmurtininkų” leksika

Al.       2021-03-2 14:50

LP, manau, yra komunočekistinės kilmės sambūris. Jai nereikia statytinių, nes jie patys statyniniai. Visa ši komunosatanistinė revoliucija ne armonaitininkų sugalvota, o vykdoma organizuotai pasauliniu mastu. To nematyti gali tik aklas.

bronius       2021-03-2 9:03

Naisiuose tai tikrai visi balsų skaičiuotojai ir komisija tikrai ne LP statytiniai ar palaikytojai. O kai Valinską išrinko? Irgi klastojo? Kokios vertybės toje partijoje buvo? Višta klyne?
Dėl ambasadų tai buvo klausimų, į kuriuos niekas taip ir neatsakė. Bet jei imsim emigrantus, tai ten visgi dauguma tokių, kuriems tos vertybės atitinkamoje vietoje.

Šiaip čia vienas dalykas teikia vilties, tai kad įsibėgėjant šitai spalvotai propogandai, daugiau žmonių (renkančių konservatorius) akivaizdžiai pamatys šitas visas perversijas visame gražume ir kad jų renkama partija tai palaiko. Nebeišeis rinkti ir krikščionių, ir liberalų balsus ir vaizduoti, kad visus atstovauja. Tokiu būdu tikrai praras balsų. Ir nebalsuojantys, manau, susierzins. Taigi tokius balsusos galėtų surinkti susivieniję tradicinių vertybių gynėjai.

Al.       2021-03-2 2:21

Broniau, kai šneku apie ,,kaimiškas apylinkes” Amerikoj, turiu galvoj ne kaimą, o mūsų ,,kaimiškųjų apylinkių” analogą. Bendra tai, kad ,,laimėjo” ten, kur laimėti negali. Vietose, paliktose be priežiūros. Amerikoj tose vietose Baidenas susirinko po 120% balsų, o Trampas, surinkęs daugiausia balsų istorijoj, net informacinės blokados sąlygomis, ,,pralaimėjo”. Lietuvos ambasadose balsavusieji vos ne vienbalsiai rinko armonaitininkus - kas tikrino tuos jų balsus ? Tas pats, manau, ir tose mūsų kaimiškose apygardose - ar ten buvo stebėtojai? Ar kas nors nepriklausomai tikrino tuos biuletenius? Kodėl liberalai, kaip ir JAV, taip agitavo už nuotolinį balsavimą (tur būt tam net siūlė nepaprastąją padėtį) ? Kodėl susitikinėjo su Smartmatik atstovais? Jau nekalbant, kad visa pagrindinė žiniasklaida mūru stovėju už liberalus vaizduojančius komunosodomitus.

apšalęs       2021-03-1 23:23

o tai kas tam pseudoaktoriui maisčiui ar kokiam ten kaiščiui dantis išmušė, kad kunigo pavardės ištarti nesugeba? Gal savo draugams elgebetams ką nors ne per jautriai atliko?.. Zonoje už tai dantis išmuša.

bronius => Al.       2021-03-1 22:53

Biden’as laimėjo tik miestuose, o kai kuriuose išvis tik “laimėjo”. Praktiškai visos kaimiškos vietovės netgi tokiose valstijose kaip NY ar CA - Trump’o. Galima pasižiūrėti tą pačią Pensilvaniją, beveik visa valstija Trumpo, tik didžiausias miestas, Filadelfija, 80 prie 20 Biden’ui, kur daugiausiai ginčų ir klausimų buvo dėl klastojimo: https://www.foxnews.com/elections/2020/general-results/state/pennsylvania
Analogiškai su Nevada, visa valstija Trumpo, tik Las Vegas - Biden’o ir galutinis rezultatas irgi jam. Bet čia miestai, ne kaimiškos apygardos.

O grįžtant į Lietuvą, tai net Naisių rinkimų apylinkėje Laisvės partija pateko į seimą (6,35 %) ir netgi antroje vietoje iš karto po Karbauskio valstiečių. O kai rinko Valinską, tai Naisių apylinkėje TPP irgi buvo antroje vietoje po Valstiečių liaudininkų. Ką aš noriu pasakyti, tai kad daug rinkėjų balsuoja ne pagal pažiūras ar vertybes, o pagal kas ką duos, dar nuotaiką, spalvas, pirmininkės garbanas ar mėnulio fazes. Jei LP būtų palaikęs tik Vilniaus žalias (tiksliau spalvotas) jaunimėlis, nebūtų į seimą patekę.

Al. broniui       2021-03-1 20:22

Bidonas irgi stebuklingai ,,laimėjo” ,,kaimiškose apygardose”. Kas tikrino ? Dvigubai daugiau sugadintų biuletenių - kas nors tikrino ? Kuri partija ten pažymėta ?

bronius => Al.       2021-03-1 16:46

Iš 71 rinkimų apygardos tik trijose ar keturiose Laisvės partija nesiekė 5 %,  net Šalčininkų apygardoje 3 %. O tai daug daugiau nei koks NS ar ką jau kalbėti apie Dagio krikščionis. Kitaip tariant, LP į seimą pateko net labai kaimiškose apygardose.  Ar ten daug homoseksualų? Turbūt ne. Čia tiesiog nauja partija, na ne bet kokia, o LAISVĖS partija, su rožiniais balionėliais. Valstiečiai nedavė gerti ir “pachmielą” uždraudė, o čia ir draudimus nuims, ir dar žolės duos užtraukti, dar sakė ir prostituciją legalizuos. Tai ir subalsuoja, negi ten žinojo kas tą Raskevičių ar jo orientaciją kokiuose Ginkūnuose, o LP ten daugiau nei 9 % gavo. O paskiau jau per FB plinta žinios, kad ta “laisvė” kaip tai “arčiau išangės” ima reikštis, tada “praregėję” ar “išsiblaivę” puola rašytis prieš p…..s. Vat toks ir užtikrintumas.

Aš visiškai pritariu, kad tų balsų, net sudėjus konservatorių ir liberalų balsus, nepakanka, norint stumti tokius dalykus. Bet jiems nusišvilpt, jiems reikėjo tik valdžios, o dabar jie ją turi. Po 4 metų tas LP projektėlis išnyks kaip dūmas neblaškomas vėjo, kaip ir išnyko TPP, tačiau juodas darbas bus padarytas.

Al.       2021-03-1 14:00

,,Problema, kad tarp tų 300 000 rastum tikrai ne vieną, kuris už tą pačią Laisvės partiją balsavo.” Iš kur toks tikrumas ? O aš manau, kad 107 093 balsų, kuriuos gavo Laisvės partija (turint iš viso 2 449 683 rinkėjų), nepakanka tam, kad statytų visą šalį ant blakstienų. Ir tarp jų, ko gero rastum ne vieną, net nežinojusį, kad balsavo.

bronius       2021-03-1 10:20

O dabar pažiūrėkim į problemą iš kitos pusės. Tarkim, valdančioji dauguma, seime, ima svarstyti klausimą, dėl T. V. Raskevičiaus, nagrinėti jo veiklą kaip pirmininko ir tt . - spręstų ar reikia jį atleisti, ar ne. Po visą euroatlantinę erdvę pasklistų gėjaus pagalbos šauksmas - mane vargšą nori sudoroti vien dėl to, kad mano tokia lytinė orientacija. Reakciją galima labai nesunkiai įspėti. Piktos reakcijos ir palaikymas iš ambasadų, EP neabejotinai būtų kokia rezoliucija, smerkianti tokį žingsnį, būtų prabilta apie ES paramos susiejimą su “pagarba” žmogaus teisėms. Tūrbūt net pats Biden’as pasisakytų. Niekas nesigilintų į jokią tiesą, prisiminkim, kad paties V. Rakučio pasisakymo niekas neskaitė, užteko tik atitinkamų veikėjų reakcijos. Ar Šimonytė, besiveržianti į EVT, ar Nielsen, ar jaunasis vaivorykštės patriarchas šitam pasirašytų? Atsakymas aiškus.

Na Šimonytė visgi taktiškai išsisuko: jei kam nepatinka ši valdžia, galėsit išsirinkti kitą. Aišku, jie dabar mėgings rinkimų įstatymą patvarkyti, bet problema ne rinkimų įstatyme ar sistemoje. Problema, kad tarp tų 300 000 rastum tikrai ne vieną, kuris už tą pačią Laisvės partiją balsavo. Ir todėl tie 300 000 nevirs balsais už kokį Nacionalinį Susivienijimą ar kitą nesisteminę partiją. O valdantysis elitas tą žino ir todėl Dzeiko žodžiais tariant “ant liaudies balso deda skersą”.

Dzeikas       2021-03-1 9:18

Dar karta padekokime “patriarxui” pastumejusiam valstybe ne vidutines klases ir istatymo pirmenybes vystimosi keliu, o kuluariniu susitarimu ir intrigu keliu kur zmones NIEKO nereiskia. O visa si sh. pridenge sovietine gresme, girdi demokratijos negalima, nes rusai nupirks rinkimus.
Beje vienas is sajudiniu pralaimejimo priezasciu patriarxo uzkulisiniai zaidimai per kuriuos nebuvo sprendziamos ESAMOS problemos. Kad ir tas sildymas 1992m rudeni.

Ramiros       2021-03-1 6:15

Ogi, ko iš jos ir benorėt, juk žinom kokioj “pelkėj” ji augo, o be to,  manau, gal,  tas “pelkynas” jai ir dabar įtaką turi. ... Va, tik nesupratau tų, kurie į ją dėjo kažkokias tai iliuzijas ? Klaidos, klaidos ...., nuo pat Atkuriamojo seimo laikų .....

The Epoch Times       2021-03-1 3:15
Tapinoidų irštvoje ...       2021-02-28 23:09

ONS tarnas Tapinas bukame feise šiandien ,sekmadienį, saviškius bandė užpjudyti ant Palėvenės
parapijos kunigo R. Gudelio, apie kurio kritiškumą pamoksle ,St. konv. klausimu,pastukseno patronui tapinoidai..

Apie kunigo nuopelnus ir veiklą gana išsamiai aprašyta čia:https://www.pozicija.org/14-milijono-euru-verto-turto-turinti-kuniga-juokina-jam-prilipdytas-titulas/?fbclid=IwAR3PbK3z1BRh83mH3SrN30x41lVMY5Q_vuBWG67EjvK1fD_7UNRXAfis5V0
Bet Tapinas to nerašo,tik teikia ,kaip ONS propagandistas, veiklaus kunigo karikatūrą...
Algirdas K.
Fariziejaus ir liberalkonservatoriško eurokomjaunuolio A. Tapino TV ir kitokiems reikalams mokesčių mokėtojų pinigai iš įvairių šaltinių į jo naudojamas skrynias pribyra ,savaime aišku:) . vien dėl to, kad jo projektai patys kokybiškiausi, o ne dėl to ,kad jo propaganda sava ir reikalinga tiems, kas tvarko mokesčių mokėtojų pinigų srautus. Pirmu aiškinimu tiki jo ,,ganomos’’ (manipuliuojamos faktiškai) jo laikintojų sielos, kurioms , kaip ir jam , miela ir naudinga dabartinė korumpuota oligarchinė- nomenklatūrinė santvarka -ONS-(nuo kurios milijonas jau pabėgo…).Antru -jo neužkašpirovskinti adekvatūs homosapiens….Kadangi, be visa to, šis eurokomjaunuolis , regis prastas tikro verslo bitinas, tai belieka iš pavydo dergti sėkmingus ir pasiturinčius žmones, kurių ideologija ir nuomonės, jam kaip atšaka skersai gerklės…��

tolerastinė demokratūra       2021-02-28 22:09

Dar kas nors, kada nors paaiškins, kad Š. Korėjoje diktatūra, o Lietuvoje demokratija ir laisvė, tai iš karto į Peru kelialapį išrašysiu.
Tai, kas dabar vyksta Lietuvoje, Š. Korėjos lyderiui net nesisapnavo ir jis tik tyliai susinervinęs rūko už kampo, kramto nagus, kad pats nesugalvojo to, ką galėjo sugalvoti kažkokios mažai žinomos Europos šalelės politikai.
Važinėti pas artimus - draudžiama, bauda.
Vaikščioti miškais, pajūriu be kaukės - draudžiama, bauda.
Iš kitos savivaldybės nuvykti prie jūros - draudžiama, bauda.
Parduotuvėlėms dirbti draudžiama, bauda.
Būriuotis LAUKE draudžiama - bauda.
Važiuoti į kaimo pirtelę pasiparinti (jei kitoj savivaldybėj) - draudžiama, bauda.
Aplankyti savo tėvus, senelius, nuvežti jiems maisto ir vaistų - draudžiama, bauda!
Bet užtat didžiuosiuose prekybos centruose absoliučiai saugu ir ten pats gryniausias oras - galima organizuoti išpardavimus, akcijas, galima sulaukti tūkstančių žmonių toje pačioje patalpoje per gana trumpą laiką, ten saugu ir nėra jokio pavojaus.
Ei jūs, ten aukštai sėdintys besmegeniai: maximoje valkiotis galima, nes saugu, o pajūryje - kur pats gryniausias oras, negalima, nes “pavojus užsikrėsti”? Jūs bent po 2 pradines klases baigėte, kad dabar, tokiais rimtais snukiais nuolat tokius dalykus viešai deklaruojate ir svarstote? Ar jums kas nors, patiems nežinant, per galvas daužė ir jūs pasidarėte realūs besimptomiai smegenų atžvilgiu?
Sustokite, ramiai pakvėpuokite, apsidairykite aplinkui ir pamatykite tai, ką mato 90 procentų tautos - NĖRA JOKIO PAVOJAUS, TIK JŪSŲ PER ILGUS MĖNESIUS PRIMESTA BAIMĖ BEI PANIKA! Ne viruso žmonės bijo, o jūsų - bepročiai idiotai! Kaip sakoma, su vilkais susitvarkysime, tačiau pasiutusių šunų bijoti reikia, nes niekada nežinai, kas tokiam tuščiamakauliui dar šaus į tą tuščią erdvę kaukolės viduje!
Valdžiažmogiai! Jūs esate pavojus, o ne virusas! Jūs už virusą bent milijoną kartų pavojingesni!

AAA       2021-02-28 21:53

Pažiūrėkime ir palyginkime, kaip tai yra priešinga “mūsų” moteriausybei: https://www.youtube.com/watch?v=y750zcVhOq4

iš stebuklinių pasakų kraitelės       2021-02-28 21:28

Kai piliečiai surinko trečdalį mln parašų - tai “niaatitinka tech. reikalavimū”,
o kai liberastų “laisviū parcija” pavėlavo juridiškai įsiforminti iki rinkimų, bet juose sudalyvavo - nu, tai vyyysiškai “tiaisieta”.

Fox News       2021-02-28 20:32

Gov. Kristi Noem torches Fauci during emotional CPAC speech | FULL
https://www.youtube.com/watch?v=y750zcVhOq4

ką jie nutyli?       2021-02-28 19:34

kaip iškrypimas tapo ”norma”..maždaug prieš 40 metų iškrypėliai užgrobė Švedijos mokslų akademiją ir laikė ikaitais profesorius ir akademikus,kol anie išbadėję ”pripažino” kad iškrypimai yra visai ne iškrypimai,o ”norma”.šitam TERORISTINIAM įvykiui atminti iškrypėliai pradėjo rengti taip vadinamus ”pasidiidžiavimo paradus”.štai tokia istorija,kurią nutyli LIETUVIŲ PRIEŠŲ valdoma žiniasklaida.

Pagarba autoriui       2021-02-28 19:25

Geras taiklus kietas straipsnis.

Ėlėrtė žodis :       2021-02-28 17:53

Simonas Bartulis. Politinio diskurso taisyklės nukreiptos prieš LGBTQ, o ne jų oponentus

stasys       2021-02-28 17:50

Gaila kad didžioji dalis ‘rujojanciu’ demokratiją supranta kaip liaudies valdžia - diktatą . Teisės viršenybė pakisama po lova , tai ko norėti kad valdantieji elgtųsi kitaip ? Neteisingų jų , bet tendencijos aiškios . Man ir atrodo jog su tais parašais peticijos ne viskas ten gerai .Turime tris mėnesius tam išsiaiškinti ,laiko daugiau nei reikia. Betvarkeje rožės neauga .

Artūras Orlauskas       2021-02-28 16:55

Spaudos konferencija dėl 350 000 parašų ir dėl “Šeimos gynimo maršo 2021”
https://www.youtube.com/watch?v=-jVy9Bl7Pt8

cia       2021-02-28 16:54

cia p. Vidas aisku pajuokavo. netgi Britanijoje nieko neatsitiktu jokiam politikui,jeigu pareikstu kad parasu nepriima todel, kad jie yra is homofobu. ir nereiketu tam nei patvirtinimo nei paneigimo. nereikia apsimesti, kad nezinome, kas vakaruose vyksta. deja. dabar realiai jau ir Lietuvoje.

Deivis        2021-02-28 16:38

Ko jūs norite iš tos KGB prostitutės Čmylsen? Va jum palikti komuniagas valdžioje kai jų vieta turėjo būti IX forte.

Žemyna       2021-02-28 16:22

Gal praleidau? Bet nepastebėjau, kad iš prezidentūros, iš Seimo atitinkamo k-to būtų atkreiptas dėmesys į policijos susidorojimą su taikiu piliečiu (Vilniuje nebe pirmą kartą - Škirpos al.).
Kaip atsitiko, kad prezidentui po langais galima žmogų faršu paversti, ir… nieko? Gal tą vaizdo įrašą naudos įvykių BY ar RU iliustracijai? :(

Demokratija       2021-02-28 16:16

net nekvepia, reikia atidirbti sorošinius pinigus ir tiek.

mociute       2021-02-28 15:40

jei as policijos pareiguna pavadinciau , tualetu ’ ar mane baustu? O taip ir dar kaip .Kunigas irgi yra einantis pareigas ,atstovauja irgi visuomenes dali .,Tai kodel Aistis M neismestas is aktoriu tarpo (nors gal ir yra jau bedarbis ) ,arba nenubaustas uz izeidinejima?Man tikrai nesvarbu personalijos , bet labai svarbu poziuris i ta pati veiksma.

Rinkėja       2021-02-28 15:38


Gal jau laikas tvarkingai teisiškai organizoti parašų rinkimą referendumui dėl
Seimo įgaliojimų nutraukimo ir naujų Seimo rinkimų, nes jau pamatėme, ką gali šis seimas.Lietuvos konstitucija jam neegzistuoja.Negalima ilgai laukti, nes jau bus neįmanoma čia gyventi - ar visi norės išvykti gyventi į kitas šalis? Normalūs žmonės čia bus beteisiai, diktatūra baisesnė nei Rusijoje ar Baltarusijoje.  Matėte, kai policija vidury dienos muša žmogų prie prezidentūros? Jis nieko netinkamo nepadarė. Valdžia jau rodo,jog mes, piliečiai, neturime jokių teisių. Teises turi tik padugnės, vagys. Tad protingi žmonės turėtų suburti kolektyvą, kuris užsiimtų referendumo organizavimu.

ah1       2021-02-28 15:22

Tai vadinasi vienu žodžiu “laisvė” - ką noriu tą darau.

Pasirašykime ir kitus paraginkime       2021-02-28 14:45

pasirašyti peticiją prieš Stambulo konvencijos ratifikavimą: http://www.nsta.lt

Įdomiausia       2021-02-28 14:02

kad “tolerantiškieji” patys spjaudosi necenzūriškomis seilėmis ant žmonių, turinčių savo nuomonę. Kuo toliau, tuo labiau smunka jų apsimestinės kaukės, ir žmonės pamato jų tikrąjį veidą. O gal tai ir gerai, nes, vykstant visuomenės nušvitimui, mūsų “garsenybės” viešai atveria savo dvasios puvėsius. Dieve, apšviesk jų protus, kad jie suprastų, ką daro.

Al.       2021-02-28 13:02

,,Laisvės partijai „kelia abejonių surinktų parašų autentiškumas“.”
O man kelia abejonių ar tikrai Laisvės partija surinko tuos balsus. Man atrodo, komunosodomitai ,,laimėjo” panašiai kaip ,,demokratai” Amerikoj - klasta, melais ir pinigais.

Tvankstas       2021-02-28 12:56

Nesupratau Rachlevičiaus - taip vyksta visose brandžiose demokratijose : JAV, Vokietijos, Nyderlandų, Belgijos, Prancūzijos,..., Baltarusijos, Rusijos, Šiaurės Korėjos, buvusioje SSSR.
Tai demokratijos kasdienybė.

labas rytas, komunistai       2021-02-28 12:53

gražiai mūsų politrukas rachlevičius kalba, a ne?

stasys       2021-02-28 12:37

...čia tiktų stasiaus replika bla bla bla !!!.Jei rašai str.neskaites peticijų istatymo ..ko vertos tos tavo raudų tirados ? Tavo žiniai tas procesas nėra jau toks trumpas , ir parašai turi gulti ne ant Seimo pirmininkes stalo .Ar nesijauti mazumele Vidai kvailai ? Juk realiai apkaltinai Seima postaliniu balaganu , jam neatmetus tos peticijos . Neetiška ir kelių pasisakymų apie kun. pagrindu padaryti tokia toli siekiančias išvadas . Sakyčiau ši karta prasovei , ir gana toli .Jaučiu didelį norą Tamstos dalyvauti Lietuvos įvykiuose , esant ten kažkur toli , bet kaip europarlamentares maldeikienes atveju išeina tik rietenos .

AAA       2021-02-28 11:18

Manau, kad tam tikra prasme viskas į gera: sužinojome, kas yra kas. Be to, Dievas visiems atseikės pagal nuopelnus, nežiūrint tikime Juo ar ne.

Atradimas       2021-02-28 11:13

“leftistai ir praktiškai visas progresyvusis flangas nepasižymi nei analitiniu protu”.
Užtai pasižymi gerai išvystytu analiniu protu.

Kis       2021-02-28 11:08

Kada nustosime aimanave,kritikave,jie tauta pasiunte ant keliu raidziu ir nieko,okur musu atsakas,kur opozicija ar lauksime kol nusibaigs sis setoinas kuris verda smala?

NuNu       2021-02-28 11:03

Apie rašeivas su įstrigusiu raudonu bilietu nasruose. Reikia įsiūbuoti valstybės laivelį. Valstybės, kuriose gyvenime nebuvo “demokratijos” problemų - Rusija, Baltarusija, Kuba, Šiaurės Korėja, išsikviečia senus ideologinių laikraščių kadrus į Didžiają Britaniją. Ten žymiai lengviau be pašalinių asmenų organizuoti su agentais susitikumus, nėra banko sąskaitų įplaukų kontrolės, dar valstybė išstojusi iš ES. Ir pasipila straipsniai ne apie pasaulį, o būten apie Lietuvėlę iš Londono. Apie Trampą, persekiojamus kunigus Lietuvoje, gėjų agresiją, žiauriąją Čmilytę-Nilsen, blogietį Sorošą. Straipsniai atitinka kryptį, nurodytą valstybių be “demokratijos” problemų. O keista? Okupantų tarnas gali seime būti komiteto pirmininkas, seimo pirmininkas (čia apie koministų parijos veikėjus), o nuoširdus gėjus ujamas. Komunistai, KGB agentai, režimo ideologiniai tarnai gali, o asmuo su kita lytine orentacija negali. Juromoras - komunistai kunigų teise sakyti nuomone, gėjais susirūpino.

autoriui       2021-02-28 10:45

Puikiai parašėte. Matau portale ir archivyskupo Kėvalo straipsnį.Toks neabejingumas teikia viltį .Visuomenė turi suprasti, kad tie valdžiagyviai -artistai, kurie negirdi , net nebando išleisti garo iš katilo, ant kurio jie sėdi ir dar pakursto ugnį pasityčiojimo žaizdre , visuomenei yra netinkami, niekiniai. kaip politikai jie yra absoliutūs nuliai…


Rekomenduojame

Bernaras Ivanovas. Minimali demokratija

Teksase transeksualams uždrausta dalyvauti moterų sporto varžybose

Pekino politika. Konstantinas Andrijauskas

Somalietis bažnyčioje peiliu mirtinai subadė britų parlamentarą

Prof. Romas Lazutka: Svetur skurdas ne toks atšiaurus, kaip Lietuvoje

Kęstutis Girnius. Teismų viršenybės pavojai

Kraupi Europos valdančiųjų tylėjimo kaina

Vilniaus stadionas - “mokytojo” vertas “mokinys”!

Artėja būsena, kai nebebus to, kas mus vienytų

Iš propagandos frontų. Delfio Paulius Jurkevičius: fašistai yra jie – antivakseriai

Gyvenimas žemiau skurdo ribos: ar tai normalu modernioje valstybėje?

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Aleksandras Žarskus. Kalbos magija ir tikrovės kūrimas. Naujakalbė

Mark Regnerus. Ko valdžia nesako apie gėjų partnerystę?

Interviu su Romu Dambrausku: Meldžiu, kad Tauta vėl neužmigtų

Vengrijos teisingumo ministrė: ES negali atimti iš valstybių narių įgaliojimų, kurių jos Bendrijai niekada neperdavė

Teismas privertė VRK duoti žodį referendumo rengėjams per LRT

Anglijoje krikščionys tėvai kovoja su transseksualumo ideologijos propagavimu pradinėse mokyklose

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jėzaus mokinystė – XXVIV eilinis sekmadienis

Sociologė apie protestų dalyvius: tie žmonės jautėsi viešai apspjaudyti ir aptalžyti

Vidas Rachlevičius. Viešai ir aiškiai pripažįstama, kad tai yra ideologinis apsisprendimas

Vytautas Radžvilas. Mokytojos žodis: mokykla turi tarnauti Lietuvai!

Nuo bačkos. Gabrielius Landsbergis: Lietuvoje 30 metų vyko gijimas ir mes pagijome

Aleksandras Nemunaitis. Šimašiaus karas prieš automobilius Vilniuje

Vytautas Sinica. Tarptautinis veikimas prieš savo valstybę

Alvydas Mozeris. KT nustato, jog Vyriausybės nutarimas prieštarauja Konstitucijai, bet leidžia veikti daugiau nei metus!

Romualdas Žekas. Teks gerti iš pačių prispjaudyto šulinio

Vytautas Sinica. Lietuvos valdžia neturi jokios teisės nusileisti Briuselio spaudimui

Vidas Rachlevičius. Drama su grotesko, komedijos ir absurdo teatro elementais

Olga Suprun. Štai taip yra viešai skelbiami oficialūs Lietuvos statistikos duomenys

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.