Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas, Europa

Vidas Rachlevičius. Nenorėčiau Brexito, bet jei laimėtų kairysis leiboristų gaivalas, Britanijos būtų gaila dar labiau

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 3 d. 12:07

8     

    

Vidas Rachlevičius. Nenorėčiau Brexito, bet jei laimėtų kairysis leiboristų gaivalas, Britanijos būtų gaila dar labiau

Kaip mėgdavo buvęs Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas, trumpas expose apie gruodžio 12-ąją Britanijoje įvyksiančius visuotinius rinkimus. Beje, Č. Juršėnas šį anglišką žodį tardavo prancūziškai… Gal kad gražiau skamba?

Taigi, rinkimai kelia labai daug aistrų ir vidinių prieštaravimų ne tik britams, bet ir čia gyvenantiems europiečiams, tokiems kaip aš. Tai toks vietinis kalbinis niuansas, nes „klasikiniai“ anglai mus dažnai vadina europiečiais… Už Brexitą labai aiškiai pasisako konservatoriai ir Borisas Johnsonas. Dabar partijos viduje maištininkų nebus – visi torių kandidatai yra įsipareigoję remti BoJo. Leiboristai, jų lyderis Jeremy Corbynas bei ypač jį supančios veikėjos – kažkoks radikalus kairysis košmaras be aiškios pozicijos dėl Brexito. Vietiniai politologai tai vadina far-left politika.

Nežinau, ar Britanija kada nors yra mačiusi tokį raudonųjų protrūkį, nes turbūt pirmą kartą leiboristų retorikoje yra labai aiškiai akcentuojama „mes“ ir „jie“. Turbūt prisimenate – proletariatas ir buržuazija… Jų šūkis – atgal į socializmą: nacionalizuosim praktiškai visą viešąjį sektorių, investuosim į jį milijardų milijardus, atversim duris masinei imigracijai, visi nelegalai gaus nemokamą medicininį aptarnavimą, stipriai padidinsim mokesčius, o kompanijos, kurios nepakankamai trizniuos dėl klimato kaitos, bus išbrauktos iš Londono biržos sąrašų, ir t.t. Kitaip tariant, radikaliai kairioji politika, o perspektyvoje – praskolinta valstybė. Klasikinis kairysis scenarijus. Be to, surengsime antrąjį referendumą dėl Brexito ir, kad maža nepasirodytų – dar ir referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės. Po J. Corbyno kalbos CBI (The Confederation of British Industry) kai kurie klausytojai kalbėjo, kad jau geriau Brexitas be susitarimo nei leiboristai valdžioje.

Besitęsiančios Brexito sumaišties kontekste į areną vėl bando grįžti kažkada įtakingi liberalai demokratai, kurie yra kategoriškai prieš Brexitą ir po rinkimų gali blokuotis su leiboristais. Tačiau nuo pat išrinkimo jų lyderė 39-erių Jo Swinson man sukėlė didelių abejonių ir mano nuojauta pasitvirtino. Nuo pat pirmos minutės, kai ją išrinko, man į akis krito tai, kad viešumoje ji stipriai pervaidina: jos kalbos apie ateitį – skambūs lozungai su ašara akyje; stovi ir kažkaip be ryšio žvelgia į tolį; scenoje nutyla ir lėtai pasuka galvą; žengia kelis žingsnius ir netikėtai sustoja, pasuka galvą į kitą pusę; ilgos pauzės… Viskas primityvokai dirbtina. Man šis scenarijus kažkuo primena atšilistų sektos primadonos Gretos vaidybos viešumoje scenaristų braižą. Ir nenuostabu: apklausos rodo, kad kuo daugiau Jo Swinson rodosi viešumoje, tuo labiau smunka jos reitingai.

Taigi, jaučiu didelę simpatiją Borisui Johnsonui – asmenybei ir lyderiui, jo partijai ir jos vidaus, užsienio bei gynybos politikai. Bet jei jie laimės daugumą, bus Brexitas…

Nenorėčiau, kad jis įvyktų, bet man gal dar labiau būtų gaila Britanijos, jei laimėtų kairysis leiboristų gaivalas…

* * *

Lapkričio 20–22 d.d. visuomenės apklausos rezultatai:
• Conservative – 47 percent
• Labour – 28 percent
• Lib Dem – 12 percent
• SNP – 5 percent
• Brexit Party – 3 percent
• Green – 3 percent
• Other – 2 percent

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Besipyktinančiam Juliui       2019-12-4 21:26

Ne vien anglai okupavę Velsą ar Škotiją, bet ir frankai okupavę galus, lotynai - sikulus ir venedus, jau nekalbant apie etruskus. Čecho palikuonys okupavo bojus, o Lecho - sudinus, galindus ir aisčius. Achajai irgi kažkada okupavo pelazgus ir graikus. Turkai ištisai sėdi ne savo žemėj. Panašiai ir su rusais. Bent jau Europoj sėdi savo žemėj gal tik baltai ir baskai. Taigi, teisybę surasti nebus lengva.

Besipyktinančiam       2019-12-4 5:29

svarbiu klausimu, norėčiau pasakyti, kad informacijos daugiau reikia ne Anglų, o Prancūzų ir Vokiečių kalbomis, nes svarbūs dalykai LRT dezistų(dezi propagandistų) Lietuvių kalba yra slepiami - Tiesa blokuojama ir už ją sodinami cypėn arba metami iš darbo be teisės čia, Lietuvoje, įsidarbinti. Tokie jau tie santechnikai ten įsidarbinę iš Ukmergės dezistais. Anglija tebėra okupavusi Šiaurės Airiją, Velsą, Škotiją ir Gibraltarą, o lietuviams, pasirodo, labai patinka esami ir būsimi arba buvę okupantai, be jokios abejonės, ypač inteligentams, pavyzdžiui, Panevėžio. Panevėžiečiai neprotestavo dėl viešo dezi propagandinio spektaklio tokiame garsiame kadais teatre, deja.

Tokiems        2019-12-4 5:20

visada gaila imperijų - pasaulio valdovių, nes nuo meilės joms kažkiek pačiam nubyra ir gauna privilegijų runkelių atžvilgiu. Gali juos balamutyt, apgaudinėti, ir engt.

Al.       2019-12-4 0:51

Rachlevičiau, mes tikim, kad tu rašai iš Anglijos, nebūtina cituoti angliškai. O ir kuo gi tau nepatinka laisva Anglija ? Juk tai ir mums teikia bent šiokią tokią viltį ? O Leibos Bronšteino pasekėjai ir mums nepatinka.

stasys        2019-12-3 15:34

Ar tikrai   > autorius Jums paslaugiai ir lentele duodą tam kad suprastumėte jog tokio palaikimo visuomenėje tu cit.“visokie globalistai, atšilistai, genderiai-transgenderiai ,  visuomenės parazitai ir t.t..” paprasčiausiai negali būti . Lietuvoje marginalius judėjimus palaiko panašiai iki dešimt procentu nuolat balsuojančiu ..ir tai kalba eina apie visas marginalizuojančias partijas Lietuvoje, o tai daugiau nei dešimt ..

Ar tikrai       2019-12-3 15:05

dabartiniai leiboristai yra tas kairysis gaivalas ? Rašo, kad darbo liaudis nelabai jau juos mėgsta, o mėgsta visokie globalistai, atšilistai, genderiai-transgenderiai ,  visuomenės parazitai ir t.t..

stasys        2019-12-3 14:48

O kas iš  partijų Lietuvoje papuola po tuo far-left apibūdinimu ?  Kaip man tai visas tas ūsuotu barsukų aktyvas .. kurie puola gelbėti Lietuva bet jokiu būdu neprisipažins ir kankinami jog jaučia sentimentus bolševikų baldžiai . Paprastai tai reiškia kad žmonės neturį idėjų valstybei ..bet valdžios tokiems reikia dėl kitko . Taip kaip pasaulis turi rutulio formą Lietuvoje neatsiras nieko naujo kas nebūtų jau išrasta UK prieš labai daug metu iki mums atgaunant nepriklausomybe . Aš tik nesutikčiau su tuo jog autorius leiboristus suplaka su liberalais demokratais ... brexit klausimu . Tai jau senokai tapo tuo vidaus šalies klausimu dėl kurio visi diskutuoja bet niekam nekylą abejonių dėl jo baigties .Čia kaip šalies išlaidu klausimas gynybos sektoriui Lietuvoje .. burbančiu ir springstančiu noru jas apkarpyti dar yra bet viešai tokia „žiūrkė“  jokiu būdu nepasisakys ..

Svarbus klausimas       2019-12-3 13:41

Kas čia darosi su tiesos.lt, tinklalapiu, kad informacija kartais pateikiama ne lietuvių, bet anglų kalba?


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Europos Parlamentas pasmerkė Lenkijos ketinimus kriminalizuoti lytinį mažamečių švietimą

Svarbi žinia: teismas įpareigojo Vyriausybės atstovą S. Buškevičiaus skundą dėl Kazio Škirpos gatvės pervardijimo nagrinėti iš naujo

Rasa Čepaitienė. Atviras laiškas Trakų rajono merei Editai Rudelienei

Liudvikas Jakimavičius. Balsavimo kortelė

Konferencija „Lietuvybė viešajame gyvenime“ (vaizdo įrašas)

Gitanas Nausėda per Nacionalinius maldos pusryčius: „Susitelkime maldoje visi kartu prieš Dievo veidą, ir vėl pasijuskime esą broliai ir seserys“

Ramūnas Aušrotas kviečia į diskusiją apie naujausią Šarūno Barto filmą „Sutemos“

Aras Lukšas. Stalinizmo šaukliai: tarp prisitaikymo ir atgailos

2019-ųjų metų Laisvės premija skirta Laisvės kovų dalyviui, žmogui-legendai Albinui Kentrai

Nuo bačkos. Viktorija Čmilytė-Nielsen. Nacionalinė šeimų taryba – rūpestis šeimomis ar inkvizicijos kūrimas?

Veronika Winkels. Ugdyti vaikus… mokykloje ar namie?

Andrius Švarplys. Kas nutrauks bankų vydomą valstybės šantažą?

Liudvikas Jakimavičius. Ką bendra turi šv. Kalėdos ir šachmatai?

Algimantas Rusteika. Ruoškitės pasirinkimams – ‘vsio bus zakonno’

Ramūnas Aušrotas: „Gal pirmoji JTO MTK ponia norėtų lankyti civilinės šeimos teisės kursus? Priimčiau su nuolaida“

Neringos Venckienės interviu TV3: „Variantai buvo tik du: arba ginti mergaitę, arba pamiršti, kad tokia gimė. Aš pasirinkau ginti“

Tyrimas palygino santuoką ir gyvenimą kartu nesusituokus

Donaldas Trumpas: E. Macrono atsiliepimas apie NATO yra „labai labai bjaurus“ ir „įžeidžiamas kitoms 28 valstybėms narėms“

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“. Bankininkas, kuris nugalėjo carinę Rusiją

Ramūnas Aušrotas. Pirmą kartą šeimų balsas oficialiai skambės ir nacionaliniu lygmeniu

Shannona Roberts. Šaldyti kiaušinėlius ar karjerą?

Gytis Padegimas. Kiek milijonų medžių per 30 Nepriklausomybės metų sunaikino ir dar sunaikins mūsų godumas ir gobšumas?

Vidas Rachlevičius. Nenorėčiau Brexito, bet jei laimėtų kairysis leiboristų gaivalas, Britanijos būtų gaila dar labiau

Vygintas Gontis. Kaip deklaracijas apie žinių ekonomiką paversti atsakinga valstybės viešojo sektoriaus bei mokslo ir studijų politika

Liudvikas Jakimavičius. Partijos ir išdavikai

Povilas Gylys. Kas Jums, profesoriau Janeliūnai?

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (III)

Algimantas Rusteika. Metodiniai patarimai. Subalansuota LRT indrėms ritutėms, bet tinka ir ... žmonoms

Geroji Naujiena: Kad vaikščiotume Viešpaties šviesoje!

Regina Terleckienė. Sukilėlio likimas. Iš carinių baudėjų nagų ištrūkęs sukilėlis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.