Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas, Europa

Vidas Rachlevičius. Nenorėčiau Brexito, bet jei laimėtų kairysis leiboristų gaivalas, Britanijos būtų gaila dar labiau

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 3 d. 11:07

8     

    

Vidas Rachlevičius. Nenorėčiau Brexito, bet jei laimėtų kairysis leiboristų gaivalas, Britanijos būtų gaila dar labiau

Kaip mėgdavo buvęs Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas, trumpas expose apie gruodžio 12-ąją Britanijoje įvyksiančius visuotinius rinkimus. Beje, Č. Juršėnas šį anglišką žodį tardavo prancūziškai… Gal kad gražiau skamba?

Taigi, rinkimai kelia labai daug aistrų ir vidinių prieštaravimų ne tik britams, bet ir čia gyvenantiems europiečiams, tokiems kaip aš. Tai toks vietinis kalbinis niuansas, nes „klasikiniai“ anglai mus dažnai vadina europiečiais… Už Brexitą labai aiškiai pasisako konservatoriai ir Borisas Johnsonas. Dabar partijos viduje maištininkų nebus – visi torių kandidatai yra įsipareigoję remti BoJo. Leiboristai, jų lyderis Jeremy Corbynas bei ypač jį supančios veikėjos – kažkoks radikalus kairysis košmaras be aiškios pozicijos dėl Brexito. Vietiniai politologai tai vadina far-left politika.

Nežinau, ar Britanija kada nors yra mačiusi tokį raudonųjų protrūkį, nes turbūt pirmą kartą leiboristų retorikoje yra labai aiškiai akcentuojama „mes“ ir „jie“. Turbūt prisimenate – proletariatas ir buržuazija… Jų šūkis – atgal į socializmą: nacionalizuosim praktiškai visą viešąjį sektorių, investuosim į jį milijardų milijardus, atversim duris masinei imigracijai, visi nelegalai gaus nemokamą medicininį aptarnavimą, stipriai padidinsim mokesčius, o kompanijos, kurios nepakankamai trizniuos dėl klimato kaitos, bus išbrauktos iš Londono biržos sąrašų, ir t.t. Kitaip tariant, radikaliai kairioji politika, o perspektyvoje – praskolinta valstybė. Klasikinis kairysis scenarijus. Be to, surengsime antrąjį referendumą dėl Brexito ir, kad maža nepasirodytų – dar ir referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės. Po J. Corbyno kalbos CBI (The Confederation of British Industry) kai kurie klausytojai kalbėjo, kad jau geriau Brexitas be susitarimo nei leiboristai valdžioje.

Besitęsiančios Brexito sumaišties kontekste į areną vėl bando grįžti kažkada įtakingi liberalai demokratai, kurie yra kategoriškai prieš Brexitą ir po rinkimų gali blokuotis su leiboristais. Tačiau nuo pat išrinkimo jų lyderė 39-erių Jo Swinson man sukėlė didelių abejonių ir mano nuojauta pasitvirtino. Nuo pat pirmos minutės, kai ją išrinko, man į akis krito tai, kad viešumoje ji stipriai pervaidina: jos kalbos apie ateitį – skambūs lozungai su ašara akyje; stovi ir kažkaip be ryšio žvelgia į tolį; scenoje nutyla ir lėtai pasuka galvą; žengia kelis žingsnius ir netikėtai sustoja, pasuka galvą į kitą pusę; ilgos pauzės… Viskas primityvokai dirbtina. Man šis scenarijus kažkuo primena atšilistų sektos primadonos Gretos vaidybos viešumoje scenaristų braižą. Ir nenuostabu: apklausos rodo, kad kuo daugiau Jo Swinson rodosi viešumoje, tuo labiau smunka jos reitingai.

Taigi, jaučiu didelę simpatiją Borisui Johnsonui – asmenybei ir lyderiui, jo partijai ir jos vidaus, užsienio bei gynybos politikai. Bet jei jie laimės daugumą, bus Brexitas…

Nenorėčiau, kad jis įvyktų, bet man gal dar labiau būtų gaila Britanijos, jei laimėtų kairysis leiboristų gaivalas…

* * *

Lapkričio 20–22 d.d. visuomenės apklausos rezultatai:
• Conservative – 47 percent
• Labour – 28 percent
• Lib Dem – 12 percent
• SNP – 5 percent
• Brexit Party – 3 percent
• Green – 3 percent
• Other – 2 percent

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Besipyktinančiam Juliui       2019-12-4 20:26

Ne vien anglai okupavę Velsą ar Škotiją, bet ir frankai okupavę galus, lotynai - sikulus ir venedus, jau nekalbant apie etruskus. Čecho palikuonys okupavo bojus, o Lecho - sudinus, galindus ir aisčius. Achajai irgi kažkada okupavo pelazgus ir graikus. Turkai ištisai sėdi ne savo žemėj. Panašiai ir su rusais. Bent jau Europoj sėdi savo žemėj gal tik baltai ir baskai. Taigi, teisybę surasti nebus lengva.

Besipyktinančiam       2019-12-4 4:29

svarbiu klausimu, norėčiau pasakyti, kad informacijos daugiau reikia ne Anglų, o Prancūzų ir Vokiečių kalbomis, nes svarbūs dalykai LRT dezistų(dezi propagandistų) Lietuvių kalba yra slepiami - Tiesa blokuojama ir už ją sodinami cypėn arba metami iš darbo be teisės čia, Lietuvoje, įsidarbinti. Tokie jau tie santechnikai ten įsidarbinę iš Ukmergės dezistais. Anglija tebėra okupavusi Šiaurės Airiją, Velsą, Škotiją ir Gibraltarą, o lietuviams, pasirodo, labai patinka esami ir būsimi arba buvę okupantai, be jokios abejonės, ypač inteligentams, pavyzdžiui, Panevėžio. Panevėžiečiai neprotestavo dėl viešo dezi propagandinio spektaklio tokiame garsiame kadais teatre, deja.

Tokiems        2019-12-4 4:20

visada gaila imperijų - pasaulio valdovių, nes nuo meilės joms kažkiek pačiam nubyra ir gauna privilegijų runkelių atžvilgiu. Gali juos balamutyt, apgaudinėti, ir engt.

Al.       2019-12-3 23:51

Rachlevičiau, mes tikim, kad tu rašai iš Anglijos, nebūtina cituoti angliškai. O ir kuo gi tau nepatinka laisva Anglija ? Juk tai ir mums teikia bent šiokią tokią viltį ? O Leibos Bronšteino pasekėjai ir mums nepatinka.

stasys        2019-12-3 14:34

Ar tikrai   > autorius Jums paslaugiai ir lentele duodą tam kad suprastumėte jog tokio palaikimo visuomenėje tu cit.“visokie globalistai, atšilistai, genderiai-transgenderiai ,  visuomenės parazitai ir t.t..” paprasčiausiai negali būti . Lietuvoje marginalius judėjimus palaiko panašiai iki dešimt procentu nuolat balsuojančiu ..ir tai kalba eina apie visas marginalizuojančias partijas Lietuvoje, o tai daugiau nei dešimt ..

Ar tikrai       2019-12-3 14:05

dabartiniai leiboristai yra tas kairysis gaivalas ? Rašo, kad darbo liaudis nelabai jau juos mėgsta, o mėgsta visokie globalistai, atšilistai, genderiai-transgenderiai ,  visuomenės parazitai ir t.t..

stasys        2019-12-3 13:48

O kas iš  partijų Lietuvoje papuola po tuo far-left apibūdinimu ?  Kaip man tai visas tas ūsuotu barsukų aktyvas .. kurie puola gelbėti Lietuva bet jokiu būdu neprisipažins ir kankinami jog jaučia sentimentus bolševikų baldžiai . Paprastai tai reiškia kad žmonės neturį idėjų valstybei ..bet valdžios tokiems reikia dėl kitko . Taip kaip pasaulis turi rutulio formą Lietuvoje neatsiras nieko naujo kas nebūtų jau išrasta UK prieš labai daug metu iki mums atgaunant nepriklausomybe . Aš tik nesutikčiau su tuo jog autorius leiboristus suplaka su liberalais demokratais ... brexit klausimu . Tai jau senokai tapo tuo vidaus šalies klausimu dėl kurio visi diskutuoja bet niekam nekylą abejonių dėl jo baigties .Čia kaip šalies išlaidu klausimas gynybos sektoriui Lietuvoje .. burbančiu ir springstančiu noru jas apkarpyti dar yra bet viešai tokia „žiūrkė“  jokiu būdu nepasisakys ..

Svarbus klausimas       2019-12-3 12:41

Kas čia darosi su tiesos.lt, tinklalapiu, kad informacija kartais pateikiama ne lietuvių, bet anglų kalba?


Rekomenduojame

Panaikinus abortą draudusį įstatymą pernai Airijoje atlikti 6 666 abortai

Kun. Nerijus Pipiras. Gyva tauta, kol atmintis gyva

Romualdas Žekas. Ar gali kvailiai turėti valstybę?

Laurynas Kasčiūnas. Raštas prieš J.Lukšą-Daumantą tėra istorijos neišmanymas ir klaida?

Vytautas Sinica. „Lietuvos žydų bendruomenė daro viską, kad būtų verta ir teisinga paskelbti ją antivalstybine organizacija“

Rasa Čepaitienė. Mindaugo kodas

Vidmantas Valiušaitis. „Blondinas su peruku“ į J.Lukšą nepanašus nė iš tolo. O štai į Hamanną – labai panašus

Algimantas Rusteika. Apie gerus ir paklusnumą

Per atvirai. Faina Kukliansky ir rabinas Andrew Baker: „Manome, kad Seimui nederėjo skelbti 2021-ųjų Juozo Lukšos-Daumanto metais“

Lietuvos teismai nusprendė: Darbo partija atgaus neišmokėtą dotaciją – 1,8 mln. eurų, arba Kam ir vėl prireikė Darbo partijos?

Geroji Naujiena: mes nesame skolingi kūnui

Įbauginti prezidentai. Vytautas Matulevičius prakalbino Valdo Adamkaus vyriausiąjį patarėją Darių Kuolį

Andrius Švarplys. Kam – anarchija, o kam – „meilės vasara“

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus pliažas

Justas Stankevičius. Kaip pasikeitė Vokietijos viešasis saugumas nuo pabėgėlių krizės pradžios?

Ir undinėlė rasistė...

Nida Vasiliauskaitė. Apie institucinį rasizmą

Neringa Venckienė. Neatsakyta iki šiol

Liudvikas Jakimavičius. „Vyčiui pliaže – ne vieta“

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.