Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Tiesos.lt siūlo   2020 m. lapkričio 21 d. 0:30

26     

    

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

DELFI.L

Galbūt kada nors ateityje rimti ir nešališki visuomenės mokslininkai imsis šio laikotarpio, o mūsų ateities kartos – jei kritinis mąstymas apskritai dar egzistuos – į visa tai žiūrės su pasibaisėjimu ir nepatikės: tai vyko Lietuvoje – demokratiškoje šalyje, kuri save laiko kultūringa?

Aš nežinau, ar dar kur nors pasaulyje vyko tokie dalykai, bet situacija socialiniuose tinkluose ir jų lietuviškai komunikuojančiuose grupėse buvo visiškai unikali. Kita vertus, gal ir nereikia stebėtis, nes lietuviai liko ištikimi sau – savo tamsumui, aptariamo reikalo neišmanymui bei tautinei baudžiauninko DNR. Net pranoko patys save, nes dėl Amerikos prezidento susiriejo ir išsikoliojo gerokai smarkiau nei per Seimo rinkimus. Šįkart liguistos reakcijos įgavo itin ūmias formas ir absoliuti dauguma – iš J. Bideno gerbėjų stovyklos.

Tačiau ne rietenos yra svarbiausios, o jas lėmusios giluminės priežastys. Jos parodė, kad visuomenė ir ypač jos socialiai aktyvi, mėgstanti būti viešumoje bei politikuoti dalis sunkiai serga, o pačioje visuomenėje jau yra įvykę, mano požiūriu, negrįžtami pokyčiai. Ir ne į gera. Tie daigai buvo pasėti gerokai anksčiau, bet dabar pražydo ištisas laukas amorfofalų – bjauriausią kvapą skleidžiančių gėlių laukas.

Nesigilinsiu į JAV prezidento rinkimų kampanijos ir balsų skaičiavimo niuansus, bet aptariant beprecedenčių tautinių rietenų formas bei anatomiją, būtina trumpai pateikti kontekstą. Yra toks liberalus portalas „Politico“, kurio autoritetu nuolat remiasi mūsų vadinamieji politikos mokslininkai ir politikai. Lapkričio 6-9 d. jo užsakytos apklausos rezultatai parodė, kad 70 proc. respublikonų netiki rinkimų sąžiningumu ir tik 86 proc. demokratų rėmėjų tiki, kad rinkimus iš tiesų laimėjo J. Bidenas.

Tokių masinių klastojimų J. Bideno naudai ir niūrių, praktiškai apokaliptinių – jei įsigalės demokratai – porinkiminių nuotaikų nėra buvę JAV istorijoje. Skirtingai nei teigia propagandinė žiniasklaida, J. Bidenas dar nelaimėjo, nes vis dar vyksta balsų skaičiavimas ir perskaičiavimas, ir ne vienoje valstijoje rinkimų rezultatai vis dar nėra sertifikuoti. Situacija nėra aiški, o nepriklausomi analitikai abiejų kandidatų šansus dabar vertina 50:50. Taigi, kažkas tikrai negerai su tuo balsų skaičiavimu, bet tai jau kita – plati ir labai sudėtinga, tema.

Prie naujo tautinių rietenų raundo starto linijos buvo einama kryptingai. Dėl vietos stokos dabar taip pat neaiškinsiu, kodėl prieš savąjį prezidentą susivienijo ir koks bendras interesas sieja Vašingtono politinę biurokratiją, Amerikos leftistus, „visatos valdovėmis“ vadinamas technologijų kompanijas ir meinstryminę žiniasklaidą. Ketverius metus, nuo pat D. Trumpo inauguracijos dienos, ant jo organizuotai buvo pilama prasimanymų, dezinformacijos ir šmeižto lavina, o kritišku požiūriu nepasižyminti mūsų žiniasklaida uoliai tai retransliavo. Visas „progresyvusis“ pasaulis ketverius metus bandė iškasti kažką prieš D. Trumpą, bet taip nieko ir nerado. Nors šmeižtai, prasimanymai, tos tariamos seksualinio priekabiavimo istorijos, „rusiškas pėdsakas“ bei kaltinimai, pateikti per apkaltos farsą, nepasitvirtino, bet tas blogą kvapą skleidžiantis propagandinis dumblas nusėdo ant žmonių smegenų.

Per ketverius metus plačioji Lietuvos visuomenė praktiškai nieko rimto negirdėjo apie D. Trumpo vidaus ekonominę, socialinę politiką, apie darbo vietų kūrimą, Amerikos pramonės atsigavimą, apie realius darbus Rusijos karinio sulaikymo srityje, jo administracijos šių metų pasiekimus Artimuosiuose Rytuose, už kuriuos jis buvo pristatytas Nobelio taikos premijai.

Rimtais JAV politikos klausimais pas mus tvyrojo tyla, tik retsykiais pasirodydavo eilinė aikčiojimų porcija, kai neapsikentęs Europos neįgalumo ir pasigedęs valingų sprendimų, D. Trumpas pasiųsdavo aiškų signalą „aš tai darysiu su jumis arba be jūsų“. Kiek reguliaresnė buvo rubrika „koks D. Trumpas blogas“, nes – tik pamanykit – jis bando mokyti ir daryti spaudimą dideles pretenzijas turinčiai, bet jokio geopolitinio svorio neturinčiai Europai.

Mūsų visišką provincialumą ir pasaulio užkampio mąstymą iliustruoja ir faktas, kad žiniasklaidoje nėra žmonių, kurie gerai išmanytų mūsų rimčiausios strateginės sąjungininkės reikalus. Mes neturime nei vieno rimto politologo – amerikanisto, kuris įsielektrinusiai visuomenei bent prieš rinkimus būtų ramiai ir nešališkai paaiškinęs, kokie iš tiesų yra D. Trumpas ir J. Bidenas, kokios jų ekonominės, mokesčių, socialinės ir užsienio politikos, kuo jie skiriasi, ko galima tikėtis iš vieno ar kito. Ir esmė – amerikiečiams rinkėjams svarbiausi yra jų gyvenimo, o ne užsienio reikalai.

Vietoj to girdėjome tuščias frazes apie tai, jog „J. Bidenas yra pasakęs, kad Baltijos valstybės bus jo orbitoje“, kad jis „labiau prognozuojamas politikas“. Treti, maigydami klaviatūrą kur nors Vilniaus miegamajame rajone, oriai aiškino, kad J. Bidenas yra tas, kuris suvienys ir sutaikys Ameriką. Kaip turi būti nupušęs žmogus, jei mano, jog pusė šalies staiga susitaikys su J. Bideno elektoratu, tarp kurio ir tie, kurie demokratų palaiminti vos prieš kelis mėnesius griovė, degino, plėšė ir prievartavo Ameriką. Kai dėl „sutaikymo“, tai JAV žiniasklaidoje mirga pranešimai, kad kongresmenės Alexandros Ocasio-Cortez iniciatyva demokratai jau sudarinėja „politinių nusikaltėlių“, kurie nepasveikino J. Bideno, sąrašus, o savo zoologinę neapykantą D. Trumpui jie ketina paversti nesibaigiančiais kriminaliniais kaltinimais.

Mūsų komentatoriai, pasirašę nebylų kontraktą su vyraujančia ideologija, plaukė paviršiumi, ėjo lengviausiu tabloidiniu keliu ir susikoncentravę į visokiausius niekus ketverius metus nuosekliai kūrė itin atgrasų D. Trumpo portretą. Tai darė ir tebedaro, ir skambiais laipsniais pasidabinę mūsų „politikos mokslininkai“, kurie sąmoningai ar dėl neprofesionalumo asmenybę painioja su politika.

Straipsnio tęsinį skaitykite DELFI.lt portale ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Rachleviciaus kelnes...?       2020-11-24 2:55

Rachleviciaus kelnes nuotraukoje labai jau gejiskos?
Arba as aklas…

Pasižiūrėkite       2020-11-22 13:49
The Epoch Times       2020-11-22 12:12

https://www.theepochtimes.com/there-was-in-fact-fraud-that-took-place-fec-chairman-trey-trainor_3588656.html?utm_source=newsnoe&utm_medium=email&utm_campaign=breaking-2020-11-21-4
Federalinės rinkimų komisijos (FEC) pirmininkas Trey Trainor teigė, kad D.Trampo kampanijos įrodymai rodo, kad per lapkričio visuotinius rinkimus įvyko sukčiavimas.

„Didelis liudijimų kiekis, kurį matome šiais atvejais, rodo, kad iš tikrųjų įvyko sukčiavimas“, - sakė jis penktadienį interviu „Just News AM“.

Jo teigimu, svarbu, kad rinkimų procesas būtų skaidrus ir kad atsakymas į D.Trampo kampanijos klausimus dėl rinkimų sąžiningumo yra „labai svarbus prezidento teisėtumui“.

Atsakydamas į žurnalistės Carrie Sheffield klausimą, Trainoras konkrečiai paminėjo Williamo koledžo matematikos profesoriaus Steveno Millerio prisiekimą.

Analizinės skaičių teorijos ir sabermetrikos specialistas Milleris, išanalizavęs rinkimų duomenis ir pokalbius telefonu, Pensilvanijoje paskelbė beveik 100 000 biuletenių dėl galimo rinkėjų sukčiavimo.

Jis teigė, kad nuo 89 397 iki 98 801 biuletenių paprašė kas nors kitas, o ne registruotas respublikonas, arba paprašė ir grąžino, bet neskaičiavo.

Trainoras teigė, kad Milleris yra kvalifikuotas kaip ekspertas beveik bet kuriame JAV teisme ir kad teismas turės peržiūrėti jo pateiktą informaciją.

Kandidatas į demokratus Joe Bidenas iš karto neatsakė į „The Epoch Times“ prašymą pakomentuoti.

StasysG       2020-11-22 11:35

p.VR lieja pyktį ant lietuviukų. Tegul pasiskaito, ką sako tame Delfyje apie lietuvius Teltonikos direktorius: “Žmonės – mūsų nafta. Mūsų lietuviai tokie gabūs, kad neveltui tiek daug užsienio investicijų pritraukta į Lietuvą. Reikia padėti vieniems kitus sumobilizuoti aplink save. Parodyti savo gebėjimus ir tokiu atveju mūsų kraštas suklestės, ir ta gerovė ateis per mūsų darbus ir per mūsų rezultatus“, – mano A. Paukštys…”

StasysG       2020-11-22 11:11

Ten delfyje   patiko komentaras: “TrAmpas sveikina Izraelio politiką okupuotose kraštuose, ambasadą perkėlė Jeruzaėn, Trampas susipyko su Europos Sąjunga, klimato kaita, jam pandemijos nebuvo, ir tai normalus vadovas? Kas liečia Lietvą, tai ant Gedimino kalno Trampas puikavosi, nors papėdėjė moteriškę su valstybine vėliava areštavo. Pakliedėk su rinkimais JAV 50 ant 50, kai didžioji dalis pasaulio jau Baideną pasveikino su pergale rinkimuose…”

Life Site News       2020-11-21 23:40

Daugybė veiksmų liudija, kad D.Trampas pildo pranašystę, kad grąžins Ameriką prie Dievo: https://www.youtube.com/watch?v=fUCC1q9Mr9M

grumstas       2020-11-21 22:01

Nebūčiau toks optimistiškai nusiteikęs už Trampo pergalę.Kai teisėjams siūloma 30 limonų dydžio pakiša už reikalingą sprendimą,ir tenka rinktis kad nepapulsi į autoavariją,jeigu nepriimsi tokio pasūlymo.Situacija galima sakyti 50:50.
Daug liudininkų dėl jums suprantamų priežasčių gali atsisakyti liūdyti bijodami dėl savo ir artimujų saugumo.Tai karo situacija.Deep Steet be galo galinga ,nes turtai pasakiški.Mūsų vaizduotė per menka.Ir net didžiosios melo skleidimo priemonės jų rankose. Trampui reikalinga amerikiečių parama jo veiksmams ,nes išvalyti Augijo arklides švariomis rankomis vargu ar pavyks.
Kova dėl valdžios spektro dažniausiai nebūna bekraujė,sąžininga.

Ekspertas       2020-11-21 20:26

Rachlevičiau, kai pradėsi iš Sorošo gauti grandus, Baidenas irgi psirodys ne toks jau ir dimensinis. Ir visa tos „politikos“ paslaptis….

The Epoch Times       2020-11-21 18:11

BY EPOCH VIDEO November 21, 2020 Updated: November 21, 2020 Print
A “Rescue America” rally, organized by the Walkaway (https://www.walkawaycampaign.com/) campaign, is being held outside the CNN Center in Atlanta, Georgia, on Saturday at 10 a.m.

A “Stop the Steal” march for Trump will begin at 1 p.m.

Ką tokio       2020-11-21 17:22

Atstovauja portalas karzygys.lt?
Lenkų patriotus vadina nacionalistais ir pan…

>> ah1       2020-11-21 17:19

Ne Bidenas, o Baidenas (Biden; angl.).
Ne Trump, o Trampas (Trump; angl.).
O Rachlevičiui iš vis gėda dėl nelietuvybių...

Taip       2020-11-21 16:14

būtinai pasižiūrėkiye portalą karzygys.lt!

Puikus        2020-11-21 16:11

straipsnis ir labai teisingas. Lietuviai turi pabusti, nes dabar jie skendi savo vangaus proto nelaisvėje, sugeba būti tik"pasaulio galingųjų”(pagal jų nuomonę) vasalais, bet ne laisvais piliečiais. Perdaug jie užsižaidė “gerovės” žaidimais.

ah1       2020-11-21 15:38

žiniasklaida tik pletkavoja(o) kad Bidenas išrinktas, kad laimėjo Trump pirmas psiskelbė Trump.  O kuris tikras bus, bus kai oficialiai paskelbs.

Taiklus       2020-11-21 15:35

Straipsnis, aciu.Amerikoje dabar sprendziasi, kokiu keliu pasuks pasaulis.Visa tai, kas vyksta Amerikoje, tas pats vykdoma ir kitur.Visai atsitiktinai teko pklausyti portalo karzygys.lt.Tikrai idomiu faktu paviesino.

rachlevicius,       2020-11-21 15:13

tau rankas labiau tiktu laikyti ant subynes?Kodel tokia ne lietuviska pavarde?

Kis       2020-11-21 15:10

man Lietuva siandienine ir jos elitas primena mini Rusija.Mes renkame JAV prezidenta,verciame is koto Lukasenka ir vel renkame ?Kodel mes nekalbame apie save ,savus rinkimus ir pasirinkimus,atrodytu viska chokey?Bet juk sitaip nera,o kodel taip vyksta,todel kad mus yra Tapinas-Solovjovas ciauskia apie H.Poterius,o renka istvirkelius su KGB pakraipa,visi jie vaiksto medalioti eks prezidentes KGB aukletines ,kuri net nemato reikalo pasiaiskinti, matomai irgi apdovanuotam Pasiliui,lygiai taip pat ir reziduojantis vienas kuprius ,kuriam viskas dzin,jis gauna pasitenkinima is Lietuvos ir zmoniu issityciojimuGal kalbekime daugiau apie save,galbut vertetu nors pasvajuoti apie padoresni gyvenima,moksla,sutarima tarp zmoniu gyvenanciu,galu gale tarp mirusiu ir tu kurie gyvena,galbut verta nors kartais pamastyi,kam ir del ko mes gyvename?Kodel pliat toks parazitas ,kaip Landzbergis parsas turi visur knystis,jis man apsmurges net ne zydas,o puszydelis,kuris aplamai nieko nemyli.

tiek :)))       2020-11-21 15:00

Rachlevičiau, nekelk eilinės audros stiklinėje - lietuviai ,kaip ir visi kiti tikrai turi teisę į savo nuomonę ir jos raišką. Įtariu,kad labiausiai pergyveni dėl to “neužsibaigusio balsų skaičiavimo” esi pats.

Al.       2020-11-21 14:00

Beveik viskas tiesa, tik kam tas ,,lietuviai liko ištikimi sau – savo tamsumui, aptariamo reikalo neišmanymui bei tautinei baudžiauninko DNR” ? Juk šią naująją pasaulinę bolševikų revoliuciją remia beveik visas šviesusis Besileidžiančios Saulės pasaulis. Dauguma Amerikos politinio, mokslinio, žiniasklaidos ir meninio elito, dauguma Amerikos žydų (kurie juk neturi ,,tautinės baudžiauninko dezoksiribonukleininės rūgšties, ar ne ?)...
Ir kodėl gi nepakalbėjus apie tuos rinkimų klastojimus? Ne taip ten ir sudėtinga.
1.Išrinkus Trampą, Vašingtone susirenka milijardieriai ir parengia planą kaip atsikratyti Trampo. Prasideda visuotinė propaganda prieš Trampą.
2.Virusas paskleidžiamas iš Kinijos Liaudies Respublikos.
3.Marksistinių smogikų riaušės, kaip politinio lauko ,,artilerinis parengimas”.
4. Pandemijos pretekstu, raginimas kuo daugiau balsuoti paštu. Nurodant pareigūnams netikrinti tapatybės. Išsiunčiant biuletenius be prašymo. Įmetant šimtus tūkstančių papildomų biuletenių, kaip atsiųstus paštu. Išimant biuletenius iš vokų neprileidžiant stebėtojų.Sunaikinant ,,ne už tą” balsavusių biuletenius.
5. Naudojant iš anksto klastojimui parengtą užsienio įmonės programinę įrangą, priklausančią žmonėms, susijusiems su Venesuela, Kuba, Kinija. Skaičiavimui naudojant užsienyje esančius serverius. Visa tai su aktyvia pagrindinių žiniasklaidos kanalų parama. Cenzūruojami ir blokuojami net veikiančio Prezidento pranešimai.
6.Balsų skaičiavime dalyvaujančių pareigūnų papirkinėjimas ir nepaklusniųjų gąsdinimas. Visas pasaulinis kominterno pogrindis pasveikina rinkimų klastotojus su pergale.

Tvankstas       2020-11-21 13:17

Įsidėmėkime - Mark Malloch Brown, britas, G. Soros dešinioji ranka atliekant klastojimus rinkimuose.

s.m.>grumstui       2020-11-21 11:45

išlyginau aukštyn 3:3.
Netgi šitame portale kartais priklysta ligonių su diagnoze delfi. Arba komitetiniai sąsiai instruktuoti prieš įkeliant savo vėmalą numinusuoti normalius komentus. Nepyk ant jų, grumste. Vieni kada nors po šimto metų pasveiks, kiti tiesiog greitai išnyks, nes nebus prasmės dirbti nesamam šeimininkui ir už dyka.

s.m.       2020-11-21 11:38

net keista, kad autorius tokį straipsnį patalpino šiukšlių dėžėje delpėje…
Vos prieš keletą dienų, kai Trampo advokatai Džiulianis ir Sindi Povel užprūdijo teismus ieškiniais dėl neobolševikų (Al., išgirdau) mėginto įvykdyti perversmo, šiukšlių dėžė dar kukariekavo “Trampas svarsto pasitraukimą”... Uhu, kurgi ne. O Gvantanamo rekonstrukcija su naujų kajučių įrengimu “liukso klasės” keleiviams delfindurniams nieko nesako???...
Betgi jau bene ketvirta diena, kai šiukšlių dėžės iš snarglio lipdytos prognozės nutilo. Dabar svarbiausia kokios ten jaunamartės vestuvių žiedas panašus į dzvonkės ar bonkės. Ir, žinoma, dar 100500 numirusių nuo slogos praėjusią parą...

stasys       2020-11-21 9:58

O dar autorius rašo jog Lietuvos žiniasklaida vienpusiška savo formuojama nuomone. Paskaitykite ka rašo ‘grumstas apie menamus klastojimus rinkimuose . Ne autoriau Lietuvos visuomenėje dominuoja ‘trumpizmas’ blogai veikiantis lietuvos piliečiu vidurius .

grumstas       2020-11-21 9:39

Ne tik Vašingtono demokratai- biurokratai nekenčia Trampo.  Vokietijoje iš prie Frankfurto ant Meino esančios įrengtos bazės , kurioje buvo įrengta kompiuterinių serverių punktas ,  buvo “reguliuojamas ” balsavimas JAV prezidento rinkimams. Buvo įvykdytas JAV “specnazo ” reidas, konfiskuota medžiaga susijusi su ‘rinkimų ” reguliavimo įkalčiais šiuose rinkimuose.Kas įdomiausia :šiame punkte reido metui rasta pilna CŽV agentų,aukštų kariuomenės karininkų. Štai iki ko nusirista JAV .Tarnybos ir organizacijos ,kurios turėtų būti bent lojalios savo valstybei, pradėjo tarnauti užsienio valstybių -Kinijos, Venesuelos, kurios bando kištis ir, yra įrodymų, kad kišasi į Jav rinkimus, komunistiniams siekiams: pakeisti JAV politiką “demokratinio” socializmo kryptimi.

stasys       2020-11-21 8:27

Vidas nuomone mostelėjo ir gana šališkai argumentavo kodėl Lietuvoje tiek daug negativo apie Prezident Trump . Beje Tamstos str.irgi publikuojami ne kokioje Pro-patrijoje o tame pačiame Delfi, kuriame tiek daug negativo rašoma apie Trump ir rinkimus Amerikoje .Ar to fakto neužtenka įrodyti jog ta Lietuvos žiniasklaida nėra jau tokia vienpusiška ir šališka savo nuomone. Ūsuotu bebru ‘kompetetingos ’ nuomones Lietuva jau klausė ir klausėsi daug metu, gal jos labiau išpuoselėtos tvarkingu žodžiu ir raiškiau mintimis sudėliotos , vienok socialiniu tinklu amžiuje tai mažai kuo padeda prasimušti iki skaitytojo . Noriu pastebėti jog ‘trumpistu’ arijos ir čia Tiesose buvo sočiai girdimos, tik jos netapo čia nei labiau kokios tai užgoštos ar ignoruotos , tie kas norėjo pasivartyti jų samokslo teorijas ta pilnai galėjo padaryti . Apie Trump negatyvą : Amerika -amerikai pirmiausia bloga vizitinė prisistatimo kortelė kuri kerta ta pačią šaką ant kurios laikosi tas visas vakaru demokratijos gerbuvis .To pilnai pakanka tam kad pasakyti jog Trump netinkamas prezidentas vakaru demokratijai .Amerika renka Prezidenta ne tik savo šaliai ir su tuo faktu būtina skaitytis ,..lideristė negali būti formali kokia Trump padarė savo asm. Twiter .

Šaunuolis Rachlevičius -       2020-11-21 6:47

tiesiai į 10-tuką. Yra toks “politologas” Laurinavičius, kuris, kai stumdėsi JAV, siuntė ir siuntė į Lietuvos spaudą neapykantos Trump’ui rašinėlius. Exambasadorius Pavilionis iki Trump’o išrinkimo prezidentu, atvirai tyčiojosi - na, kas gi tą juokdarį rinks?! Bet išrinko, tai tada Laurinavičius atmovė į Lietuvą ir pradėjo “maldelę” - RUSAI PUOLA, o Pavilionis atskubėjo į JAV, palakstė Kongreso koridoriais, pasiuntė signaliukus (neaišku kam ir per ką) - sveikinam, sveikinam. Aišku, atlėkė, lakstė, palakstė Linukas, grybė. Vienam buvo svarbu prisistatyti (gal tikisi, kad buvęs komjaunimo ideologas, KP narys, labai pageidaujamas JAV?), o grybė irgi skundėsi Trump’ui - puola tie rusai, puola…Dauguma JAV trečiabangių buvo, yra už Trump’ą. Labiau “išsimokslinę” (taip jie save pristatinėja) - už Bideną (gal tas ,,išsimokslinimas” neleidžia objektyviai įvertinti - kokie demencijos simptomai jau ryškiai matomi?). Dar vyksta įtempta kova, dermokratai pinigais pašers maištininkus ir kels pilietines riaušes, jeigu svarstyklės pasvirs Trump’o naudai. Aukščiausiame Teisme (Supreme Court- penki teisėjai, tikiuosi, balsuotų už prez.Trump’ą antrai kadencijai!!! L.


Rekomenduojame

Vytautas Sinica apie socialinių tinklų cenzūrą: pasirodo, viskas yra dar blogiau

„Nacionalinis susivienijimas“ reikalauja teisingumo reformos ir beda pirštu į rezonansines bylas

Andrius Švarplys. Didžiausias JAV demokratijos išbandymas vyksta dabar – po rinkimų ir Kapitolijaus užėmimo

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Malda Sausio 13-ąją

Kastytis Braziulis. Bolševizmo mūsuose vis dar yra likę labai daug

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Aleksandras Nemunaitis. Kaip man nebuvo leista sudalyvauti viešame Vilniaus savivaldybės Ekonomikos komiteto posėdyje

Ramūnas Aušrotas. Įdomu, ką čia Žmogaus teisių komitetas sugalvojo?

Algimantas Rusteika. Mes laimėjom

Raimondas Navickas: Mes jų nepamiršome. Papasakokime apie juos savo vaikams ir anūkams

„Iš savo varpinės“: Ar vyksta socialinių tinklų revoliucija?

Vytautas Radžvilas: Laisvės kova niekada nebaigta

OpTV: Mantas Varaška meta iššūkį iš nelaimės parazituojančiai žiniasklaidai ir kolegoms: žmonių kantrybė senka!

Laima Malinauskaitė. Sausio 13-ąją prisimenant

Moderna padvigubino savo vakcinos nuo Covid-19 kainą

Vytautas Sinica. Interneto cenzūros režimas

Ramutė Ruškytė. Valstybės ir bažnyčios santykis karantino metu

Audrys Karalius. Sausio 13-osios randas

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.