Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vidas Rachlevičius. Mes niekada daugiau nebesusikalbėsime

Tiesos.lt siūlo   2019 m. spalio 25 d. 11:36

26     

    

Vidas Rachlevičius. Mes niekada daugiau nebesusikalbėsime

delfi.lt

Pasaulis eina šuniui ant uodegos, nes realybėje veikia tik durniai, o visi išmintingi persikraustė į FB. Tai vieno „Facebook“ bičiulio įrašas. Nuomonė kategoriška, bet daugelis patyliukais turbūt pritariame jai.

Ar pastebėjote, kaip ryškiai pradėjo skirtis nuomonės ir požiūriai, kaip mes jokioje srityje nebegalime rasti bendrų ir protingų sprendimų? Ar prisimenate bent vieną, bet kokios srities projektą, kuriam viešoje erdvėje ar privačiuose pokalbiuose pritartų absoliuti dauguma?

Bet kokia iniciatyva ar veiksmas susilaukia griežto atoveikio, visuomenė skyla į stovyklas.

Užuot užsiėmęs protinga kuriamąja veikla bei sąžiningu pridėtinės vertės kūrimu, visas mūsų mažas kaimelis skęsta nesibaigiančių aferų bei rietenų liūne.

Svarbiausia, kad tai vyksta nuolat, be jokių pertraukų, nes jau daug metų vieną susipriešinimo temą labai sklandžiai pakeičia kita. Jeigu rietenose išliejamas emocijas būtų galima paversti kokios nors rūšies energija, Lietuva, skaičiuojant vienam gyventojui, turbūt būtų pasaulio čempionė atsinaujinančios energetikos srityje.

Prisimenate Žaliojo tilto skulptūras? Net nebuvo apie ką diskutuoti, tik vienas paprastas klausimas – kodėl jos ten taip ilgai riogsojo? Tačiau, anot klasiko, išmintis liejosi siautulingu domkratu: kalbos, diskusijos, konferencijos, seminarai.

Ūžė visuomenė, socialiniai tinklai, žiniasklaida. O kiek sovietinės nostalgijos būta, protingų kalbų ir žodžių išsakyta, pavyzdžiui, apie „paveldo dekontekstualizavimą“, „deformuotą urbanistinės aplinkos suvokimą“. Vau!

Galų gale įvyko tai, kas seniai turėjo būti padaryta, o kiek tuščiai iššvaistėm laiko, išeikvojom energijos, susigadinom nervų, tuo pačiu – susitrumpinom gyvenimą. Ir visa tai dėl visiškai akivaizdžių dalykų!

Tai jau praeitis, o ką gavom vietoj to? Štai ant vieno iš Žaliojo tilto postamentų iškyla instaliacija „Šeima“. Menas – specifinis reikalas, jis gali patikti arba ne, tačiau kiekvienas praprusęs žmogus sugeba atskirti gerą meną, kuris jam nepatinka, nuo paprasto šlamšto. Ir štai vietoj sovietinio totalitarinio šablono ant Žaliojo tilto atsistoja modernaus meno balvonas.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Citizen Go       2019-10-30 19:15

The LGTBI lobby continues its campaign of intimidation against anyone who questions their rule.
On the 15th of October, CitizenGO’s own Campaigns Director for the UK and Ireland, Caroline Farrow, had to appear in a court of law to defend her right to freedom of expression and to protect children from the radical transgender ideology.
At this court session, the LGTBI activist, Stephanie Hayden, argued that our petition to support Caroline was another reason to put her in prison. Our support for Caroline is being used as a new attack on Caroline. And the judge demands Caroline return to court in January.
The truth is, this is an open attack on all of us… an attempt to shut down the voice of CitizenGO.
I hope you will stand with me in support of Caroline, especially by contributing toward the legal fees and the public campaign to stand up to the radical transgender bullies.
Now, instead of having a verdict, Caroline, a mother of five, will have to wait three more agonizing months to find out whether she will remain with her husband and five children or be handed off to Her Majesty’s Prison Service.
In the meantime, LGTBI activists continue to bully Caroline on social media, harassing her and insisting she deserves to go to prison through disgusting tweets and posts.
It is up to the CitizenGO family around the world to show we will not change our opinions on matters of conscience, no matter what retribution transgender activists threaten us with… and that we will fight to protect heroes like Caroline from their radical intimidation tactics.
But in order to do that, I need the financial support from people like you to help Caroline pay for her rising legal fees and to ramp-up CitizenGO’s fight against the dangerous transgender ideology.
With Caroline’s freedom in grave danger from this renewed attack, it’s going to take money to counter the LGTBI lobby and their allies who are desperate to make an example out of Caroline.

CitizenGO has dozens of techniques at our disposal—and while we are able to do more with every euro we get than any other group, it still takes money to utilize these tools.
So please read my email below detailing this important fight to save Caroline from the LGTBI lobby’s grasp and to fight the LGTBI lobby back, and chip in as much as you can before it’s too late.
A member of our CitizenGO family is under attack.

Our brave Campaigns Director for the UK and Ireland, Caroline Farrow, is currently facing the threat of prison, for nothing more than daring to state the biological truth about men and women.

I need your response immediately. Next October 15th, Caroline must face a judge and the vicious transgender activist who has tormented her and her family for months—and who now demands Caroline pay him tens of thousands of British Pounds AND be sent to prison. She’s already paid thousands of Pounds in legal bills, with many thousands of pounds still to be paid.
And today, I’m asking for you to stand with CitizenGO and with Caroline against the powerful LGBTI lobbies.
I want CitizenGOers to pay Caroline’s legal bills so her family need not suffer further in that regard, and to fund our worldwide effort to tell the Transgender Radicals, “The majority will not be silenced by your hate and your totalitarian ideology!”

taip ir yra       2019-10-28 23:43

O pasekoje viešųjų ryšių agentūros auga kaip grybai po lietaus ir pampsta kaip paršai, vos ne kas savaitę atsiranda vis nauji, dar agresyvesni ir įžūlesni, viešųjų ryšių veikėjai, žūtbūt norintys įsitvirtinti ir gerai gyventi Vilniuje. Tokie pasiryžę bet kam. Užuot savo gabumus pritaikę gimtojoje provincijoje.
Jų veikimo schema labai paprasta: jeigu kas nors pasako A, tai viešųjų ryšių vertelgos iš piršto čiulptais “argumentais” ima staugti, kad tai jokia ne A, o Æ. Ir patyliukais siūlo A autoriui susimokėti, kad pradingtų Æ. Toks “inovatyvus” ir “aukštos pridėtinės vertės” verslas tikrai nekuria pastebimesnio BVP. Juolab, kad didesnė dalis viešųjų ryšių vertelgų honorarų yra ištaškoma alkoholiui ir narkotikams.

kaip sakydavo       2019-10-27 9:48

straipsnis nie dla durakov, ir ne troliams

Kalašnikovas       2019-10-26 21:53

Susikalbėsite kai pasieksite točkų nevozvratą ir mane užsitaisę išsišaudysite. Jau dabar yra žmonių kurie pasiryžę nuduobti po keliasdešimt banditų, kurie užėmė buvusių žudikų daktarų, dekanidzių vietą, tačiau veikia ne pakrūmėse, o valstybės vardu - savivaldybėse. Būkit prakeikti išgamos, sužlugdę tautos viltį turėti savo normalią valstybę!

ah1       2019-10-26 13:49

kai menas surūdijusi trūba tai jau tikrai nesusikalbėsma - skirtingi tikslai.

Al. Juliui       2019-10-26 11:44

Esi teisus. Ir dėl Bernio Propogandos - nepasitaikė progos. O dėl fizikos, tai apie Niutono dėsnius esu girdėjęs.

Istorija kartojasi,       2019-10-26 9:33

t.y. sukasi ratu, tad atėjome vėl į tą vietą, kai tauta taip susiskaldžiusi, kad kenčia dėl to ir ne tik nuo savų, bet ir iš išorės. Prašykime Viešpats duoti mums tautos vienytoją Mindaugą.

Jules       2019-10-26 8:08

Žinot, tik tokie, kaip „Chomsky on Edward Bernays Father of Desipropaganda - just say what we know“ gali viešai pasakyti ir nebūti pasodinti ar supūdyti liberaliame kalėjime, ką nuo pat karo pabaigos gerai žinojo mūsų tėvai ir seneliai, bet jiems šito niekas neleido pasakyt ir dabar neleidžia – meta iškart iš darbo ir atima pragyvenimo šaltinį. Tik sąžiningesni žydų kilmės žmonės gali pradėti pamažu ir mums, runkeliokams, ir kvailiems univerkių mamyčiukams – studenčiokams atskleidinėti Tiesą, o kitiems draudžiama. Buvę privilegijuoti dezistai, dezi propagandistai, ir mūsų smegenų traumuotojai kažkodėl vėl eilinį kartą keičia kailį – pasako daugiau Tiesos, bet ne visą Tiesą, o tik tiek, kiek leidžia Hegemonas arba jo koks tai „načalnykas“ supremacis. Moksliukai, zubrylos ir bele ko kalikai vardan diplomo ar mokslinio laipsnio, negali su tuo susitaikyti, kad buvo docentų apgauti ir patys dalyvavo šitame nešvariame reikale – žmonių apgaudinėjime, todėl dar įnirtingiau ir ciniškiau per LRT ir dezi MG Baltic mums bruką savo deziuką. “Disinformation is false information spread deliberately to deceive. This is a subset of misinformation, which also may be unintentional”, taigi.

to Al       2019-10-26 7:39

O Stalino bendrininkus ir sąjungininkus kažkodėl pamiršai, kodėl? Kodėl vietoj Dezinformacijos plėtros tėvo, Edward Bernays, išeivio iš Rusijos, pasaulyje ir jo fundamentalaus veikalo, kaip “Propaganda”, kuri lygi arba net lenkia “Fundamentals of Soviet Law” įkišai Gebelsą, kuris tik atkartojo tai, ką čia pačio paminėtieji nuolat darė? Veiksmas tolygus Atoveikiui, nežinai? Nemoki angliškai skaityti ir neįkerti į šį veikalą, kaip ir į fiziką, tiesa?

Saunuolis       2019-10-26 6:05

Rachlevicius - ne tik i desimtuka. JIs pataike i kraujuojancia Lietuvos sirdi - salis ivaryta i kampa - jai vadovauja issigimeliams atstovaujantys arba issigime patys. Geroves valstybe ?! Megstame pasakas, bet tokia valstybe sukurti gali tik stipri tauta ir stiprus jos prezidentas, patriotiski Seimo nariai. AUUUUUUUUUUUUUU?1 Ar tokiu dar yra ant Lietuvos?!

Al.       2019-10-26 0:50

Rašo tai, ko kiti kolaborantai pasakyti bijo, o nekolaborantų, kuriems tai seniai aišku, niekas neklausia. Kodėl nepasakoma kodėl niekada nesusikalbėsim ? Buvusiems komunistams taip sunku pastebėti, kad kominternas ir tie, kas stovi už jo kaip veikė, taip veikia. Žinoma, jiems ir reikia, kad mes ,,nesusikalbėtume”. Atrodytų, paprasta - žmonės apsvarstė ir padarė kaip nutarė dauguma. Dabar jau taip negalima, nes kažkaip nepastebimai demokratiją kažkas pakeitė liberaliąja demokratija, o Žodžio laisvę - pakantumu viskam, kas jai tarnauja. O kita nuomonė apšaukiama neapykantos kalba. Net jei ir vėlu, vistiek privalom atsimerkti ir pamatyti, kad čia ne kažkokie tai žaidžiantys naują madą leftistai, o tie patys komuniagos, nukankinę trečdalį ar daugiau milijardo civilių ir milijardus pavertę vergais, apsiginklavę Markso, Lenino, Trockio, Stalino ir Gebelso mokymu, išėjo įvykdyti savo Galutinį sprendimą. Sujunkite ,,sektas” žyminčius taškus ir pamatysite, kad jos sudaro vieną žvėries kūną.

stasys        2019-10-25 22:47

Konfliktu visuomenėje visada pasitaiko , o tai kad seniau to nebūdavo gali reikšti jog keičiasi visuomenė ir tai visuomenei kyla daugiau klausimu ir nenoro sutikti su bet kokia valdžios nuomone . Tai geras požymis , vienok reikia pripažinti kad mums dar reikia pasimokyti taikiai valdyti pyktį sulaukus kritikos . Autorius teisingai pažymį  Lietuvoje nereikia ieškoti problemų jos kuriamos lygioje vietoje ar tai liestu J.Noreikos atminimo lenta ar ‚Žalio tilto‘ -  „kultūros paveldo vertybes“ , tokiuose ginčuose visada lyderiauja valstybinė nomenklatūra kuri gali savarankiškai nuspręsti kas yra vertybė o kas ne .Štai Alfa.lt publikuojamas str. su Kultūros paveldo departamento (KPD) direktorius Vidmanto Bezaro pasvarstymais apie P.Cvirkos paminklo likimą ir tas jo procedūras siekiu įteisinti ji kaip kultūros paveldo vertybe ..to dar nebuvo kad sovietinės propagandos stabas butu taip nedviprasmiškai pagerbtas . Pašvinkusiu kabinetu nomenklatūra ir toliau randa sau laiko padirbėti ties klausimu kas teisinga o kas ne paliekant visuomenei tik savo iniciatyva piktintis .  Gal tikrai taps savotiška tradicija visuomenei pačiai imtis iniciatyvos parodyti ka ji mano apie ta kabinetine jų teise .

Vytas       2019-10-25 21:20

Straipsnis apie nieką

> ah1       2019-10-25 21:19

Taigi jau seniai yra - ŠMC. Šūdino meno centras.

ah1       2019-10-25 21:02

menas degeneracinis - degenracinimui. Jei norite vystyti protą - duokit žmogui aukštą skonį, auklėkite jį muzika, daile, rūbais, filosofija, valgiu…Norint pažemint protą - duokit žemą skonį, žemą filosofiją - tas skonis prasiskverbs į protą, ir žmogus jam paklus, silpnės, degraduos - dėl to kad valdoma skoniu ir tikslu naudojant gamtos dėsnį “panašus traukia panašų”. Hitleris net parodas rengė degeneracinio meno…  Kam įdomu pasieškokit internete. Ar ne laikas įkurti degenracinio “meno"muziejų Lietuvoje ir eksponuoti kiek už tą “meną” suplota mokesčių mokėtojų/ proletraito pinigų

Todėl ir pasakyta:       2019-10-25 20:23

“Budėkite”...Sutarimui reikia geros valios ir moralės iš visų pusių ,kaip sakydavo vienas smetoniškas žmogus.O tai sunku.Lengviau plaukti pasroviui.Labai tiksliai pasakyta-sektos.Jos atsiranda,kai nusilpsta krikščionybė.

Teisingos įžvalgos       2019-10-25 19:44

Straipsnį verta perskaityti visą. O sektų ir sektantų Lietuvoje vis daugėja. Štai pavyzdžiui viena senesnių konservatoriai. Kad ir kokias aferas bevarytų, kad ir kiek milijardų ištratintų, vis tiek už juos balsuos bent 15-20%. Ir kai bandai išklausti eilinį ištikimą sektantą, kuo jam taip įtiko tie konservatoriai, kokius kalnus jie yra nuvertę ar verčia ... pasirodo laisvę iškovojo. Ir to pakanka. Ir turbūt pakaks iki grabo lentos. Gali su sektantu kartu dirbti, sutarti šimtais klausimų, tik neliesk jo religijos. Nebent nori įsigyti priešą. Iki tos pačios grabo lentos… Ar sektantai gali išspręsti problemas? Ne, jokiu būdu. Nebent kokiame kare sunaikintų vieni kitus, o su jais nusineštų ir tuos prieštaravimus. Atrodo, kad pasaulis kaip tik ritasi į naują bedugnę, į dar vieną didelį karą. Visa žmonijos istorija kaip tik ir yra karų istorija. Atrodytų, bent kiek sotesnis gyvenimas žmoniją neišvengiamai vedą į sektantiškas beprotybes, kurias išmušti ir priversti vėl judėti į priekį gali tik žiauriausi sukrėtimai. Judėti į priekį galima tik būnant santarvėje. Deja šiandien dauguma pavirto sektantais ir pranckiečiais… Romos imperijoje nebuvo pasibaigę nei ginklai, nei gyventojų trūko, kurie galėtų juos naudoti. Panašiai liepto galą priėjo ir Abiejų Tautų Respublika.

Žmones jungia       2019-10-25 18:50

vertybės,draugystė,nuoširdumas,atvirumas,pasitikėjimas,padorumas,atjauta…-tada norisi kalbėtis iki paryčių.O “žiurkių lenktynės’ dėl daiktų ir prestižo skiria.Dabar žmonės ,o ,kaip gaila,ypač jaunimas pradėjo sirgti prestižu.

Jascha       2019-10-25 18:32

Geras tekstas Vidai protingos sveikos mintys, kilnūs tikslai, bet… kas iš to???
Šiandien LT reikia jau ne tekstų, o DARBŲ.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-10-25 17:45

to “kas tas rachlevičius? komuniaga…  “. Tamsta teisingai darai išvadą: “čia tipinis komuniaga - tiesos.lt tokius garbina”.
Įrodymas: Tokio straipsnios tiesos.lt nespausdina:
http://www.ekspertai.eu/valdas-vasiliauskas-isismarkavo99906/
Nes komunistinis mąstymas yra kritikuojamas.
Susikalbėti su komuniagomis neįmanoma, nes jie specialiai prieš Valstybę. Konkrečiai jau visi 7 Seimai yra antikonstituciniai, yra atimta iš LR piliečių jų konstitucinė teisė rinkti savo valdžią pagal lygią ir tiesioginę rinkimų teisę, nors tai yra įtvirtinta Konstitucijoje.

Deivis       2019-10-25 16:25

Vistiek jis komunistų išpera.

Pritariu       2019-10-25 14:45

Rašo lyg ir teisingai, bet kas rašo ir kodėl taip rašo ir dar Delfi leidžia, čia yra klausimas. Gali būti, kad auginamas naujas švilpukas garui nuleisti. O gal per stebuklą atsivertė?

kas tas rachlevičius? komuniaga...       2019-10-25 14:39

1979 m. baigė Vilniaus S. Nėries vidurinę mokyklą, 1984 m. – Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto žurnalistikos specialybę.

Nuo 1980 m. laikraščio „Tiesa“ redakcijos teletaipininkas, budinčiojo sekretoriaus pavaduotojas, nuo 1982 m. – Užsienio informacijos skyriaus korespondentas, 1986–1987 m. – vyresnysis korespondentas. 1987–1990 m. laikraščio „Komjaunimo tiesa“ Užsienio informacijos skyriaus vedėjas, nuo 1990 m. dienraščio „Lietuvos rytas“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas, 1990–1991 m. priedo jaunimui „Mes!“ redaktorius, 1995–1997 m. dienraščio „Laikinoji sostinė“ vyriausiasis redaktorius. [1] 1998 m. „Lietuvos žinios“, vėliau „Verslo klasė“, nuo 2006 m. žurnalo „Versus“ redaktorius.
———
čia tipinis komuniaga - tiesos.lt tokius garbina

pažangus pilietis       2019-10-25 13:13

Kur žiūri Cenzūra?! Juk tokie staipsniai tiesiog griauna mūsų Santvarką!
Privalome duoti ryžtingą Leudies ir Vyriausybės atkirtį atskalūnui.

Teisingas       2019-10-25 12:43

Pastebėjimas,tikrai niekada, nors niekada ir nesusikalbėdavom, vienintelis susikalbėjimo atvejis būna, kada visiems bus blogai, tada atsiranda susikalbėjimo tikimybė.

Kaip       2019-10-25 12:22

visada, gero lygio ir daug pasakantis Rachleviciaus straipsnis.Aciu.


Rekomenduojame

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Jūratės Laučiūtės replika Vytautui Landsbergiui: Ar verta nužeminti dvasinę stiprybę ir vienybę prilyginant jas „mūšiui“?

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Šeškinės ozui paskelbtas nuosprendis?

Skaitome Vyriausybės programą (2). Krescencijus Stoškus. „Vienodos starto pozicijos“ – ar tikrai?

Jūratė Laučiūtė. „Kou pats kvep, tou ėr kėta tep“, arba Kuo dabar užsiima N. Putinaitė?

Geroji Naujiena: „Tu mano mylimasis Sūnus, kuriuo aš gėriuosi“ (Mk 1,11)

Lietuvos partizanų istorija

D. Trampas gali paleisti savo paties platformą

Liudvikas Jakimavičius. Ar be Briuselio palaiminimo tuoj nenusipirksime duonos ir druskos?

Francis Lee. Padarykime Ameriką vėl gražią

Česlovas Iškauskas. UNI-tazų problemos Seime. Replika

Andrius Švarplys. Trumpai apie bylą ‘Prager University versus Youtube’, arba Kas apgins žodžio laisvę?

Raimondas Kuodis. „Su tokia slinktim į idiokratiją mąstančiai visuomenei reikia kovoti“

Nida Vasiliauskaitė apie šių laikų antisovietinę propagandą, kurios yra vis daugiau ir daugiau: su kuo kovojama ir kaip?

Audrius Bačiulis. Su žodžio laisve Amerikoje baigta

Andrius Švarplys. Pora klausimų

Algis Krupavičius. Elito demokratijos krizė

Kviečiame žiūrėti jau 4-ąjį „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašą

Raimondas Navickas. Rūkyti tabaką balkonuose draudžiama. O jeigu tai nedidelė gydomųjų kanapių suktinė?

Kas vyksta Amerikos politinėje scenoje? „Neredaguota“ pokalbis su politologu dr. Andriumi Švarpliu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.