Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Tiesos.lt redakcija   2019 m. spalio 10 d. 9:09

8     

    

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Galima kiek nori ginčytis – ilgai ir protingai, karštai ir pakeltais balsais – apie Vilniaus Šv. Jokūbo ligoninės komplekso plėtros koncepciją, bet vis tiek bus nepatenkintų. Kaip ir dėl Valdovų rūmų.

Bet aš ne apie tai.

Štai namas Londone, aš pro jį praeinu kasdien. Jis visiškai naujas, nekilnojamojo turto vystytojas „Berkeley“, ėmęsis viso rajono, jį ką tik pastatė nuo nulio, viduje dar vyksta baigiamieji apdailos darbai, o aplinka jau išpuoselėta iki smulkmenų.

Kodėl jis toks? Todėl, kad tokie yra aplinkiniai pastatai, todėl, kad toks yra viso rajono kontekstas. Todėl, kai vyrauja sveikas protas ir padorumas, niekam nereikia nei tarptautinių konkursų, nei visuomenės pritarimų, nei komisijų, nei tos visos nuomonių kakofonijos.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Prašalietis       2019-10-11 19:50

Lansberginiame durnių laive"sveiko proto prižėlė daugiau negu reikia”. Valdovų rūmai, Gedimino kalno “tautinis begalinis tvarkymas”, nacionalinio stadiono statyba, “patriotinio” betono gabalo statybos batalijos Lukiškių aikštėje, visokio plauko patriotams skirtų atminimo lentų nukabinėjimas ir užkabinėjimas, užrašų ant sienų rašinėjimas ir nugramdymas ir t.t. parodo, kad “tautinio sveiko proto”,didėjant emigracijai, lansberginiame durnių laive tik"daugėja”...

StasysG       2019-10-11 12:47

Negali būti. Čia senutėlis namas. Kaip iš šiuolaikinių medžiagų pastatysi tokią senienos išvaizdą? ” Londone, aš pro jį praeinu kasdien”...- humoristas.

stasys        2019-10-10 20:06

o ką tai bendro turi su Vilniaus Šv. Jokūbo ligoninės plėtros projektu ?.. Reigardui .

Raigerdas       2019-10-10 19:24

Gerbiamas Vidas Rachlevičius, kaip visada, dėlioja savo mintis trumpai ir aiškiai: “Todėl, kai vyrauja sveikas protas ir padorumas, niekam nereikia nei tarptautinių konkursų, nei visuomenės pritarimų, nei komisijų, nei tos visos nuomonių kakofonijos”. Bet kur jūs dėsite tiek daug visokių komisijų, kurios yra prikritusios prie valstybės papo? Sveikas protas ir padorumas yra Jungtinėje Karalystėje, o pas mus jis nereikalingas, panašiai kaip ir Rusijoje. Jeigu šitie du dalykai būtų reikalingi mūsų valstybėje, tada niekas į nebėgtų į tą JK. Jeigu šitie du dalykai būtų naudojami, tada mūsų valstybė būtų tarp pirmaujančių Europoje. O jeigu trūksta to sveiko proto ir padorumo, tai turime tai, ką turime. Ir iš kur jį dabar paimti? Organizmui, jeigu trūksta vitaminų, tai vadiname avitaminoze. Avitaminozės pasekmės yra atsirandančios ligos, kurios gali virsti chroniškomis ligomis. Tai iš kur paimti tą sveiką protą ir padorumą, jeigu jo trūksta? Didesnė visuomenės dalis, deja, nesupranta, todėl renka tokius į valdžią, pas kuriuos to padorumo yra didžiausias trūkumas, nors proto ten kartais ir šiek tiek yra. Bet Vidas Rachlevičius kalba apie sveiką protą. Štai čia jau su tokiu dalyku yra sunkiau, nes jeigu jūs apklausite Seimo narius, kas yra sveikas protas, tai galima garantuoti, kad daugiau kaip pusė iš jų nusišnekėtų iki visiškų nesąmonių. O jeigu paklausite juos apie padorumą, tai čia jiems visiškai nesuprantamas reiškinys, kuris jiems reikalingas, kaip jiems atrodo, kaip šuniui penkta koja. Todėl turime, ką turime, juk neperauklėsi mūsų Seimo narių, nes jie pas mus išrinkti kaip “GERIAUSI”, kurie apie sveiką protą neturi jokio supratimo, ir kas baisiausia, kad jie nieko net žinoti nenori apie tą sveiką protą. Pabandykite Jurgį Razmą įtikinti, kad padorumas turi būti Seimo nario norma, kaip ir sveikas protas taip pat. Jis niekada tuo nepatikės. Jeigu JK paveikslas, kuriame pavaizduoti parlamento nariai beždžionėmis, buvo nupirktas už 11 milijonų svarų sterlingų, tai kokiais gyvūnais turėtų būti pavaizduoti mūsų Seimo nariai, kad už tokį paveikslą kas nors sumokėtų nors milijoną eurų?

ah1       2019-10-10 17:44

todėl durniams- nesveikiems protams būtina centralizacija/bizūnas iš viršaus, nes jie durniai- nesveiki protai nedaaugę iki sveiko proto.

stasys        2019-10-10 13:42

Pirmas Vilniaus Šv. Jokūbo ligoninės komplekso plėtros koncepcijos projektas labai priminė Kauno ‘stiklainį’. smile Reikia tikėtis spalio viduryje sulauksime visai kitokio konkurso nugalėtojo .smile Nuotraukoje matomas namas po pilnos kapitalinės rekonstrukcijos ... todėl naujas ne visai reiškia nauja ..nes matyt galiojo senas projektas su sena pastato panaudos paskirtimi .

Žodžio laisvė...       2019-10-10 12:13

Ačiū autoriui už pamokantį pavyzdį ir parodytą kultūros lygį.Todėl ir bėga lietuviai ten,kur žmogus yra didžiausia pasaulio vertybė.Mieli broliai ir sesės lietuviai,mo-
kykimės iš pasaulio civilizacijos pasiekimų.

grumstas       2019-10-10 12:08

Aha , čia ginčijamasi bus dabar dėl griaunamų Profsąjungų rūmų ant Tauro kalno? Vidas pateikė vieną pavyzdį , kaip tvarkomasi užsienyje, kuriame ir pragyvenimo lygis aukštesnis nepalyginamai ir tradicinės vertybės ginamos iš tikro , o ne dėl akių ar politikos,ir ta užsienio valstybė  dėl nusivylimo ES vykdoma politika traukiasi iš ES.“‘Pasaulį seną išardysim, kas buvo nieks , tas taps viskuom…’‘. sugrįšta tos senos dainelės garbintojai, tik jie pakeitė iškabą ir dabar kuria naują Lietuvą griaudami viską aplinkui be atodairos. Sovietmečiu gamyklų , kolchozų direktoriai ir pirmininkai statydavo uoliai , nes tokio proceso metu buvo galima be baimės gvelbti ir prasimanyti lėšų, medžiagų , kurios buvo deficitinės . O dabar imamasi tokių statybų irgiuoliai , neslaimėtas konkursas ir pati statyba -klondaikas gudriems valstybės finansuojamų statybų mėgėjams.


Rekomenduojame

Jonas Burokas. Rezistencijos įamžinimas

NE eksperimentams Žemaitijos gelmėse! Atviras Lietuvos visuomenės kreipimasis dėl Vyriausybės planų statyti anglies dvideginio saugyklą

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Vidmanto Valiušaičio knygos „Istorikai nenaudoja dalies šaltinių“ pristatymas (video)

Algimantas Rusteika. Jei direktoriumi būčiau aš

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: pasakyk bankui „sudie“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.