Demokratija ir valdymas, Šiaurės Amerika

Vidas Rachlevičius. Ką parodė Prezidento Donaldo Trumpo inauguracija?

Tiesos.lt siūlo   2017 m. sausio 25 d. 23:45

12     

    

Vidas Rachlevičius. Ką parodė Prezidento Donaldo Trumpo inauguracija?

Veidaknygė

Prezidento Donaldo Trumpo inauguracija ir parodė, kad Amerikos ir kitų Vakarų šalys visuomenės yra stipriai susiskaldžiusios, o tiksliau – dirbtinai suskaldytos, nes radikalaus liberalizmo, vadinamosios įvairovės, genderizmo bei bendrų tualetų idėjos buvo diegiamos ne bendru visuomenės sutarimu: kol tradicines vertybes išpažįstanti visuomenės dalis santūriai gūžčiojo pečiais, kita pusė okupavo teritoriją po teritorijos. Įvairūs ženklai rodo, kad visuomenės stovi ant realių ir pavojingų vidinių konfliktų slenksčio.

Galima konstatuoti, kad JAV visuomenėje diskusijos dėl vertybių jau nebėra, o vyksta stipri ideologinė-vertybinė-kultūrinė priešprieša ir, regis, nėra jokio pagrindo tikėtis, kad skirtingų pusių pozicijos gali suartėti. Taigi, ateities scenarijus yra gana pavojingas: kas – ką? O svarbiausia – kaip?

Pagrindinė konflikto kurstytoja yra mainstream‘inė JAV ir kairuoliška Europos žiniasklaida, kuri ne tik nebesilaiko profesinių standartų, bet jau nusirito iki prasto skonio patyčių ir dr. J. Goebbelso propagandos lygio. Iš Lietuvos daug kas nematyti, bet šios dienos pasaulinės spaudos D. Trumpo karikatūros primena Antrąjį pasaulinį karą ir tai, kaip sąjungininkų spaudoje dailininkai vaizdavo Hitlerį.

Iš pirmo žvilgsnio atviras D. Trumpo karas su nesąžininga ir neobjektyvia žiniasklaida gali pasirodyti savižudiškas, bet jis neturi kito pasirinkimo, nes liberalioji žiniasklaida trykšta zoologine neapykanta jam ir viskam, kas juo susiję, todėl jokio objektyvumo jis negali tikėtis, ir reali alternatyva yra 20 mln. jo „Twitter“ paskyros sekėjų.

Štai ne koks nors portaliūkštis ar blogeris, o vienas didžiausių JAV TV kanalų ABC per tiesioginę inauguracijos transliaciją D. Trumpo kalbą prilygino Hitlerio kalboms, po to melagingai (kaip ir didžioji dauguma JAV žiniasklaidos) teigė, kad D. Trumpas iš Ovalinio kabineto pašalino M.L. Kingo biustą ir pan. Nors tas biustas visą laiką buvo savo vietoje, o nuotraukoje jį buvo užstojęs slaptosios tarnybos pareigūnas. Regis, tik žurnalas „Time“ atsiprašė mažomis raidelėmis… Ta pati žiniasklaida, prilygindama savo prezidentą Hitleriui, apsimetė nepastebėjusi, kad D. Trumpo kabinete atsirado sero W. Churchillio, kuris buvo pagrindinis JAV sąjungininkas kovoje su nacizmu, biustas, pašalintas B. Obamos.

Situacija ir apgailėtina, ir grėsminga, nes dėl žiniasklaidos transformacijos, kai ji jau ne praneša apie įvykius, o pati juos kuria, visuomenė nebegali sužinoti, kas iš tikrųjų vyksta. Taip atverta galimybė didžiulėms manipuliacijoms visuomenės nuomone. Visa tai aklai copy-paste‘ina ir mūsų žiniasklaida, o „Facebooke“ veikia bandos instinktas – „pavarom ant D. Trumpo“.

Laikydamasi naujųjų neapykantos D. Trumpui standartų, mainstream‘inė žiniasklaida nušvietė ir „Moterų maršą“, parodžiusi tik jo rožinę pusę. Tačiau net kelios garsios JAV moterų teisių aktyvistės pripažino, kad moterys praleido gerą progą pasisakyti, nes Vašingtone tas maršas virto idėjiniu chaosu, agresyviu leftistiniu jovalu su daugiatūkstantinės minios akivaizdoje riebiausiai besikeikiančia Madonna ir silikoninėmis vaginomis apsitaisiusiomis klykiančiomis moterėlėmis, kurios mažesnėmis šio organo versijomis dar buvo „papuošusios“ ir savo vaikus. Ta „progresyvioji“ visuomenės dalis aiškiai ir agresyviai pasisakė už visuomenę be tradicinių vertybių ir stabdžių, už vaizdžiai kalbant, upę be krantų.

Visa tai man labai priminė pernai Vilniuje vykusias „Baltic Pride“ eitynes, kuriose nemačiau nė vieno pažįstamo ar plačiai žinomo gėjaus. Regis, ten susirinko tik visoks „neformatas“ ir jokios gyvenimo patirties bei supratimo neturintis jaunimėlis, kuriam svarbiausia smagiai patriukšmauti ar šunį aprengti vaivorykštės spalvų marškinėliais. Nesiginčiju – laisvė yra cool!

Įdomu pastebėti, kad kai B. Obamos kadencijų metu kairysis liberalizmas ir vadinamoji įvairovė buvo stumiama į visas JAV gyvenimo sritis, su tuo nesutinkantys D. Trumpo rinkėjai – „tamsūs, neišprusę homofobiški rasistai ir seksistai“ – nedaužė langų ir gatvėse nedegino automobilių, bet kai nusprendė, kad to jau pakaks, kad tai yra kelias į susinaikinimą, pasisakė per rinkimus. Su tuo, regis, neketina taikstytis agresyvieji leftistai. Jų oponentai, ačiū Dievui, kol kas tyli ir į konfliktus nesivelia, bet ar taip bus visą laiką?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wqwq       2017-11-14 2:27

Sharapova routed michael kors uk  Silvia Soler-Espinosa hermes  6-2, 6-1 in new balance  the first match, michael kors outlet  while browns jerseys  Kuznetsova christian louboutin shoes  downed Carla brooklyn nets jerseys  Suarez Navarro salomon schuhe  6-3, hollister clothing  6-1. After oakley vault  an early exchange michael kors  of nike shoes  breaks, michael kors  Sharapova won four calvin klein underwear  consecutive jets jerseys  games air jordan shoes  in the first ralph lauren  set memphis grizzlies jersey  and four iphone 5s cases  more cheap ray ban  in burberry outlet  the air max 2015  second. She oakley  closed the www.tommyhilfiger.nl  match portland trail blazers jersey  on her first match point with nike roshe  a forehand that mcm backpack  Fed Cup debutante polo ralph lauren outlet online  Soler-Espinosa tommy hilfiger online  failed lunette ray ban  to buccaneers jerseys  return. “I lacoste shoes  was nike air max  a coach factory  bit ravens jerseys  nervous before the bears jerseys  beginning omega watches  of the match phoenix suns jersey  as I failed hollister online  to show nike outlet  my best nike air max thea  tennis in my purses and handbags  previous Fed polo ralph lauren outlet  Cup charlotte hornets jerseys  appearance barbour jackets  in free running  Moscow,” ecco outlet  Sharapova said. Sharapova oakley outlet  is playing for reebok  Russia for hollister clothing store  the third time. converse chucks  The coach factory outlet  three-time Grand ray bans outlet  Slam mbt shoes outlet  champion won nike air max  both of redskins jerseys  her atlanta hawks jerseys  singles ralph lauren polos  matches against Israel in roshe run  2008. polo ralph laurencve89

Jules Marginalui       2017-01-27 18:42

Dovanokit, o bendri draugų Čerčilio ir Stalino sąjungininkai kas tokie?

Marginalas       2017-01-27 13:30

Churchillis toks pat banditas, kaip Hitleris, jei ne didesnis.

wasia       2017-01-24 17:19

Lauksim kol Trumpas panaikis 70 proc. obaminyčios

Pikc       2017-01-24 14:24

Liberastų/raudonųjų nupušimo lygį neblogai rodo kadrai iš radikalių feminisčių eitynių (tų pačių, su kuriomis “solidarizuojasi” A. Landsbergienė) - ten “progresyviosios” tikisi alach-babachų pagalbos kovoje prieš “racistą” Trampą: https://www.youtube.com/watch?v=VWX1SKncyOA Matyt., tacharušo pasiilgo. smile

E951       2017-01-24 13:26

taip kaip elgėsi Barakas Huseinovičius paskutinį mėnesį, pagal džentelmeniškumo principus ir nerašytas taisykles nesielgė nei vienas JAV prezidentas, paliekantis postą.

Jules       2017-01-24 11:32

Le Figaro: „Ceux qui croient Trump stupide n’ont pas regardé ce qui vient de se passer!“(Kas laiko(tiki) Trumpą kvailiu nesupranta, kas jau įvyko). Dezi žaidimų era baigiasi – teks pradėti dirbti, o ne žaisti pseudo demokratiją ir nuolat prastuomenei meluoti. Dezi propagandos pagalba engti Eilinę Lietuvą.

Oho!       2017-01-24 11:06

Vidas Rachlevičius keičia plokštelę, tiesa?

Prašom       2017-01-24 11:02

patikslinti, daugiau parašyti apie Gebelso propagandą. Mes labiau susipažinę su Mechlis’o, Ščerbakovo, Romaškino, Molotovo, Ehrenburg’o, Juršėno, Žiriko, žodžiu, LK(b)P CK propagandistų propaganda.

Tenka prisiminti,kai vaikystėje kaimynų       2017-01-24 7:35

kiemas buvo pereinamas.Geri žmonės buvo,bet buvo nemažą kartų apvogti,jų daržai pasiaubti,ramybės neturėjo,net ir jų šunelis buvo pernelyg sudirgęs.Na,o kai jau neapsikentė vagysčių ir nepagarbos,tai pabandė antrus sodo vartus užrakinti grandine su spyna,koks nepasitenkinimas kilo.Ir vis buvo išlaužiama,nulaužiama ir jie blogi pasidarę.

Kada mūsų valstybėje politikai       2017-01-24 7:31

prisieks padėję ranką ant Biblijos ,tada pradės rastis tvarka.Žinoma,iš pradžių seime turėtų būti padėta ir Biblija,ir Konstitucija šalia.Ir kiekvienas seimo narys rinktųsi,ant kuros uždėjus ranką prisiekti.Tas pats ir prezidentui.Paskui užtektų tk Biblijos.

Arvydas       2017-01-23 22:47

Vidas Rachlevičius blaivėja. Gerąja prasme.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.