Visuomenės pokyčių analizė, Pasaulis, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės

Vidas Rachlevičius. Ilgas komentaras metams baigiantis, arba Ar didžioji visuomenės dalis dar turi kokių nors teisių?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 16 d. 21:02

28     

    

Vidas Rachlevičius. Ilgas komentaras metams baigiantis, arba Ar didžioji visuomenės dalis dar turi kokių nors teisių?

Vėlyvas 2018-ųjų ruduo ir žiema Europoje. Įvairiose ES šalyse kyla vis didesnis nepasitenkinimas chaosu, kurį kelia gaivališkos migracijos politika. Europoje jau viešai pradėta stumti idėja islamofobiją prilyginti nusikaltimui. Dėl šių ir kitų priežasčių auga euroskeptikų gretos.

Tuo tarpu Briuselio elitas, diriguojamas Berlyno ir Paryžiaus, matydamas vis didesnį pasipriešinimą, tarsi apsėstas neigė realybę ir griežtino toną. Angela Merkel Vokietijos Bundestage: „Šiandien šalys narės turi būti pasirengusios atsisakyti savo suvereniteto“. Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas Donaldas Tuskas, Briuselyje kalbėdamas apie ateinančius EP rinkimus, teigė, kad „populistinis sentimentas yra fundamentali grėsmė ES“ ir tai bus „mūšis su už šalių suverenitetą pasisakančiais rudmarškiniais“. (angl. pro-sovereignty brownshirts).

EP Parlamento Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos (ALDE) vadovas Guy Verhofstadtas (jos narys yra Petras Auštrevičius) itin emocingai ir piktai kalbėjo apie migrantų sukeltą krizę Europoje: „Ir tai yra tikroji problema, sukėlusi šią krizę. Todėl, kad ES narės nenori perduoti naujų galių ir savo suvereniteto Europos Sąjungai, ir vienintelė išeitis iš šios krizės – perduoti tas galias ir teises ES ir jos institucijoms“.

Jau beveik mėnesį Prancūzijoje vyksta riaušės, Paryžius skendi ugnyje ir chaose. Prie prancūzų su savais interesais jungiasi belgai, nuosaikesni olandai ir kol kas labai taikūs švedai, neapsikentę masinės migracijos sukelto chaoso ir nusikalstamumo. „Laikas iškeldinti mūsų svetimšalius vikingus“, – ragino protestuotojų plakatai prie parlamento Stokholme. Tuo tarpu Italijos ultrakairieji žada smurtinį atsaką vyriausybės reformoms, susijusioms su migracijos ribojimu. Suprantama, kad keliais centais žadėti pabranginti degalai buvo tik vienas iš pretekstų – figos lapelis. Nors E. Macronas padarė nuolaidų, visiškai aišku, kad tai nieko nesprendžia, tai tik laikinos paliaubos ir net jo rėmėjai bei sąjungininkai jau garsiai jam aiškina, kad krizė tik gilėja. Tuo tarpu visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad net 77% prancūzų respondentų riaušininkų veiksmus laiko „teisėtais“. Taigi, kas vyksta Europoje? Ir kaip tai siejasi su Lietuva?

Suprantama, kai vyksta tokie masiniai maištai, prie jų iniciatorių prisijungia visi, kas tik nori ir gali pakelti akmenį – visų rūšių antiglobalistai, anarchistai, ultrakairieji, agresyvūs veganai, paties įvairiausio plauko chuliganai, profesionalių nusikaltėlių gaujos ir net iš Rusijos atvykę banditai. Kokiomis proporcijomis jie pasiskirstę, kas tarp riaušininkų dominuoja ir kas bus naujų maištų iniciatoriai, turbūt niekas tiksliai nepasakys, nes reikalavimų sąrašas neįtikėtinai eklektiškas, o gilets jaunes jau pajuto pergalės skonį.

Tačiau pradinė ir esminė masinio smurto protrūkio priežastis yra protestas prieš atitrūkusį Prancūzijos ir Europos politinį elitą ir jo neoliberalią politiką. Žmonės tiesiog pasijuto palikti globalizacijos proceso šalikelėje ir atvirai ignoruojami. Europos politinis elitas jau senokai nebesidomi ir nebeklauso, ko nori jų šalių piliečiai – „mes žinom, ką ir kaip reikia daryti“, o jeigu su jų politika nesutinki, iškart esi apklijuojamas įvairiomis etiketėmis. Šiam tikslui kaip besąlygiškai paklusnūs tarnybiniai šunys tarnauja mainstream‘inė žiniasklaida ir to paties elito iš visų mokesčių mokėtojų pinigų išlaikomi bei maitinami įvairūs think tank‘ai, ekspertai ir politologai-propagandistai, kurie, pastebėtina, pastarosiomis savaitėmis lyg ir prarado kalbos dovaną.

Jokia paslaptis, kad ES politinio elito žiedas – Berlyno ir Paryžiaus dvikinkis – Europoje buldozeriu stūmė ir JT migracijos paktą, tiesioginius nurodymus šalių vadovams dalijo nekarūnuotoji Europos karalienė Angela Merkel, nors tuo pat metu net ir didžiausi chaotiškos migracijos entuziastai bei visuomeninės organizacijos pagaliau pripažįsta, kad įsukta masinės migracijos spiralė jau kelia grėsmę Europos šalių nacionaliniam saugumui. Tik keli labai paprasti klausimai. Kodėl Vokietijos miestų kalėdinės mugės saugomos geriau nei karinės bazės? Kada tai prasidėjo? Nuo ko saugojami ten atėję taikūs vokiečiai ir turistai? Savi šaudo į savus? Ataka Strasbūre davė aiškų atsakymą, bet ES elitas ir jo aptarnaujantis personalas apsimeta negirdintys tų šūvių aido. Ir jokio „Je suis Strasbourg“, nes šis šūkis ideologiškai ir politiškai jau nebėra parankus elito vykdomai migracijos politikai.

Paryžius – ne Prancūzija, Vilnius – ne Lietuva, o jūsų „Facebook‘o“ draugų grupė neatspindi realių visuomenės nuotaikų. Tuo tarpu kai kuriose Prancūzijos provincijose kelius blokavę gilets jaunes masinę migraciją iškėlė kaip pagrindinę problemą. Ir net provincijų prefektai atvirai teigia, kad jau nebeapsikenčiantys Paryžiaus politinio elito arogancijos. Taigi, didelė dalis akmenų lekia ir į imigracijos politikos langus ir trūksta visai nedaug, kad smurto vektorius būtų nukreiptas tiesiogiai prieš migrantus, kurie Paryžių ar Kalė pavertė šiukšlynais, chaoso ir nusikalstamumo oazėmis. O tuomet jau pakviptų tikru pilietiniu karu, kurio pasekmes apskritai sunku prognozuoti.

Dar prieš pat kylant riaušėms Italijos ministras pareiškė, kad asmeniškai E. Macronas buvo ES sankcijų Italijai, kuri nusprendė nebesitaikstyti su Berlyno–Paryžiaus diktatu masinės migracijos klausimais, iniciatorius. Italų mokesčių mokėtojai siunta: šiuo metu 96 tūkst. migrantų iš ne ES šalių gauna pensijas. Išaiškėjo, kad net 60 tūkst. niekada nėra dirbę Italijoje ir į Instituto Nazionale della Previdenza Sociale (INPS) biudžetą nėra įmokėję nei vieno euro. Tuo tarpu pačioje Prancūzijoje įvyko beprecedentis įvykis apie kurį garsiai nekalbama: generolas Antoine‘as Martinezas parašė laišką E.Macronui, kurį pasirašė dešimt kitų generolų, admirolas ir pulkininkas, taip pat buvęs gynybos ministras Charles Millonas. Šis laiškas yra „labai stiprus įspėjimas“ dėl JT Migracijos pakto. Anot žiniasklaidos, ten yra net frazių apie nacionalinių interesų išdavystę.

Kas toliau? Nieko gero. Masinio smurto protrūkis buvo šaltas dušas ES politiniam elitui. Prancūzijos spauda rašo, jog protestų dienomis E. Macronas buvo nepaprastai išsigandęs ir baltas kaip marmuras. Jis baiminosi, kad į prezidentūrą įsiveržę riaušininkai nesusidorotų su juo, todėl prezidentui evakuoti buvo nuolat parengtas sraigtasparnis. E. Macronas padarė nuolaidų, bet jo politinė karjera yra baigta. Pavieniai laibi balsai dar ragina gelbėti Prancūzijos prezidentą, bet jo padėtį taikliausiai apibūdina frazė „from European hero to zero“ („nuo Europos herojaus – iki nulio“). Kartu su E. Macrono karjera žlugo ir jo darbo rinkos liberalizacijos arba kitaip – germanizacijos planas, taip pat glaudesnės finansinės sąjungos su Vokietija planas. Taigi, Europos federalizacijos planas atidedamas neribotam laikui. Kita vertus, jis nebuvo įmanomas ir dėl milžiniškų nesutarimų migracijos klausimais. Pagaliau išaiškėjo kruopščiai maskuota realybė, kad ES milžinė Prancūzija yra sunkiai sergantis ligonis, jos ligų sąrašas ilgas ir dabar ji yra didžiulė visos ES problema. Taigi, nekarūnuotoji Europos karalienė Angela Merkel prarado svarbiausią sąjungininką.

Kad arogancijos ir atviro diktato politikos lazda perlenkta turbūt suprato ir pati A. Merkel, nes paskutinio Europos Vadovų Tarybos susitikimo išvakarėse pasirodė pranešimų, kad ji tyliai atsisakė savo kategoriško reikalavimo dėl privalomų migrantų kvotų ES šalims. Nieko gero nei Europai, nei mums nežada ir A. Merkel įpėdinė dėl sudėtingos pavardės tiesiog vadinama AKK. Taigi, dvi ES milžinės bus kitokios, vadinasi, kitokia bus ir visa ES. Todėl pasiturinčią, taikią ir ramią Europą – apie kokią svajojom ir į kokią stojom – turim pamiršti ir šioms svajonėms bei iliuzijoms turim padėti tašką. Ir už tai „padėkoti“ A. Merkel. Alternatyvos ES ir NATO mes neturim. Bet taip pat turim pagaliau suvokti, kad jei plauksim pasroviui ir nieko nedarysim, mums galas – vienokia ar kitokia 1940-ųjų forma.

Didžiausia Lietuvos problema – ne rimti geopolitiniai iššūkiai, o mes patys. ES politinio elito ideologinis teroras ir buldozeriu stumiamos neoliberalios politikos kraštutinumai supriešino net tik visą ES, bet ir atskirų jos šalių visuomenes. Taip pat – ir Lietuvos. Demokratinės Europos šalys praranda esminę dešimtmečiais gyvavusią tradiciją – rasti konsensusą svarbiausiais klausimais. Mes tos tradicijos ir gebėjimo niekada neturėjome, o susipriešinimas ideologiniu pagrindu – kaip niekada akivaizdus ir pavojingas. Skirtingai nei Prancūzijoje, mes neturim savo politinio elito, bet pas mus jį atstoja dideles tribūnas turinčių įtakingų žurnalistų, redaktorių, dvaro politologų bei influencerių grupė, kuri praktiškai nieko nekvestionuodama aklai plaukia Briuselio elito diktuojamos politikos farvateriu ir prie savo kamerų bei mikrofonų kitaminčių neprileidžia. Iš jų nuolat girdime tik perdainuotas Berlyno minezingerių ir Paryžiaus menestrelių melodijas.

Skirtingai nei Europoje, Lietuvoje dėl mūsų politikos specifikos susidarė gana unikali situacija. Kadangi politika (jei tas neprognozuojamas beraščių konvulsijas apskritai galima vadinti šiuo žodžiu) jau ne vienerius metus yra laisvo kritimo būsenoje, o dugno vis nematyti, tai ir reakcija į tai įgauna vis aštresnes formas. Dabar komentatoriai dažnai tiesiog koliojasi. Kuo didesnė valdžios nesąmonė, tuo aštresnė kalba. Natūralu. Štai nesena antraštė „Dėl Seimo pirmininko pasisakymo apie „gyvulių ūkį“ feisbukas leipsta juokais“. Bet dėl to niekas nesikeičia: vieni durniuoja, kiti išsilieja feisbuke ir visiems gerai, visi užsiėmę, turi darbo. Tačiau ta pati leksika naudojama ne tik kai kalbama apie valdžią.

Labai ryškus mūsų visuomenės primityvumo, nesugebėjimo kalbėtis ir girdėti, išklausyti ir suprasti, ieškoti konsensuso pavyzdys yra plačiai nuskambėjęs rudens mitingas Konarskio gatvėje dėl „LRT sistemingai vykdomos pažiūrų ir nuomonių cenzūros“. Graudu buvo stebėti, bet reakcija į jį man priminė sovietinės spaudos reakciją į 1987 m. mitingą prie A. Mickevičiaus paminklo. Betrūko tik pasipiktinusių „darbo žmonių“ laiškų. Niekam nebuvo įdomu, kokia buvo to mitingo organizatorių intencija, pagrindinė mintis, ką jie kalbėjo (gal ne visi labai sklandžiai) ir ką iš tiesų norėjo pasakyti, bet buvo prisikabinta prie kelių plakatų, dalyvių amžiaus, aprangos… „Juokingi marazmatikai“, „nukvakę Sąjūdžio stalinistai“, „autsaiderinė savo prigimtimi publika“ ir panašūs įžeidinėjimai. Ši reakcija parodė, kad sparčiai grįžtame prie „vienos teisingos“ nuomonės sistemos. Labai panašiai kažkada buvo kalamos ir „megztosios beretės“. Bet gerai pagalvokime: nesvarbu, kaip tos moterėlės, laikiusios plakatus „Būkit prakeikti balsavę už komunistus“, buvo apsirengusios, bet juk iš esmės jos buvo teisios…

Kitas labai ryškus ir simptomiškas visuomenės visiško nesugebėjimo kalbėtis pavyzdys – kai Juozas Statkevičius užsipuolė dizainerę Juliją Janus. Buvo gera proga padiskutuoti apie madą, tačiau begalvė žiniasklaida pasimėgaudama tiesiog perspausdino J. Statkevičiaus mužikišką tekstą. Kita vertus, daugelis juk puikiai žino, kokį gyvatyną maskuoja tos vadinamojo „elito“ nuotraukos prie sienelių...

Taigi, palyginti su kitomis Europos šalimis, nuolat ideologiškai apdorojama mūsų visuomenė yra dar sunkesnis ligonis, nes mes, net neturėję demokratijos tradicijų, dabar praktiškai aklai perimam viską, kas mums yra brukama. Pagrindiniai taikiniai yra šeima, tauta, krikščioniškosios vertybės ir valstybė.

Tai buvo pamatinės vertybės, kurių niekas lyg ir neatšaukė, bet joms Lietuvoje jau lieka vis mažiau vietos. Vokiečiai jau įsiteisino trečiąją lytį ir visiškai neabejoju, kad vieną dieną ir mus pasieks „progresyviausias“ šių dienų neoliberalų išradimas – bendri (angl. gender-neutral) tualetai, kurie tiesiog jėga ir be įspėjimo brukami Europoje. Todėl esminis klausimas turbūt būtų toks: ar didžioji visuomenės dalis, kuri nepritaria tokios ideologijos diktatui, dar turi kokių nors teisių?

Visiems – gražių ir jaukių Šv. Kalėdų!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vilniaus forumas 2       2018-12-21 12:36

Akademiniuose sluoksniuose ir žiniasklaidoje sistemingai ir metodiškai skleidžiamas AfD kaip tariamai „radikalios dešiniosios“, ar net „pronacistinės“ partijos vaizdinys. Sąmoningai nutylimas ir slepiamas itin svarbus faktas, kad AfD steigėjų branduolys buvo pokarinės demokratiškos Vokietijos kūrėjo ir ilgamečio kanclerio K. Adenauerio įsteigtos ir vadovautos krikščionių demokratų partijos nariai, nepritarę šios demokratinės tautinės partijos palaipsniam ir nepastebimam pavertimui faktiškai liberalkomunistine ir globalių korporacijų interesus aptarnaujančia partija. AfD manifestas nepalieka abejonių, kad tai yra demokratiška partija, kurios „radikalumas“ yra tik tas, kad ji priešinasi Briuselio viršūnių ir A. Merkel vykdomai tautų dirbtinio maišymo ir asimiliavimo politikai. Ši „multikultūralistinė“ politika iš esmės nesiskiria nuo TSRS vykdytos „internacionalistinės“ vadinamosios „tautų suartėjimo ir susiliejimo“ politikos.

https://www.afd.de/wp-content/uploads/sites/111/2017/04/2017-04-12_afd-grundsatzprogramm-englisch_web.pdf


Nesunku įsitikinti, kad neatsitiktinai AfD Manifeste išdėstytas požiūris į Vokietijos kultūrinio tapatumo išsaugojimo problemas daug kuo panašus į Sąjūdžio Steigiamajame suvažiavime priimtos programos nuostatas tautiniu klausimu:

https://docs.google.com/file/d/0B0rReLG-ZBlSc3lmemRDRVlaNjg/edit


Vokietijos Bundestago atstovo kalba, puikiai atspindinti AfD požiūrį, koks turi būti verslo santykis su tauta ir valstybe:

http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/neskatinkite-savo-jaunosios-kartos-emigruoti-i-vakarus

Retas straipsnis Lietuvos žiniasklaidoje, kuriame paneigiami absurdiški VDU PMDF vadovybės teiginiai apie menamą AfD „atotrūkį nuo tikrovės“ ir pripažįstama, kad partijos iškilimas ir augantis populiarumas yra sąlygoti jos gebėjimo adekvačiai reaguoti į realias, bet iki šiol vyravusių Vokietijos partijų ignoruotas problemas:

https://www.lzinios.lt/Pasaulis/vokieciu-ekspertas-berlyno-politika-lietuvai-turetu-kelti-nerima/277681


Pagarbiai,

Vilniaus forumo

koordinatorius

Vilniaus forumas 1       2018-12-21 12:36

VDU Politikos ir diplomatijos fakulteto baimės

Vilniaus Forumas <info@pilieciai.lt>
09:49

Sveiki,

Vokietijos konservatyvi ir euroskeptiška partija „Altenatyva Vokietijai“ (AfD) neišvengiamai ir netrukus taps valdančiąja šios Lietuvai itin svarbios šalies partija. Tačiau atvykusi jos Bundestago narių delegacija sulaukė įžūlaus akibrokšto: paskutinę minutę buvo atšauktas gruodžio 5 d. VDU turėjęs įvykti jos susitikimas su Kauno visuomene. Jį iš pradžių padėjusi organizuoti VDU politikos ir diplomatijos fakulteto (PMDF) vadovybė pramanyta dingstimi ir faktiškai griebdamasi sovietmetį primenančios ideologinės ir politinės akademinio gyvenimo cenzūros uždraudė galėjusį būti itin naudingą renginį. Visuomenei ir ypač politikos mokslų studentams buvo atimta galimybė iš pirminių šaltinių sužinoti apie tikrą padėtį Vokietijoje ir vykstančius jos visuomenės savivokos lūžius po to, kai dėl nusikalstamos kanclerės A. Merkel politikos šalį užgriuvo ją naikinančios masinės imigracijos banga. Padaryta didžiulė žala ir Lietuvos valstybei: šiurkščiai įžeista Vokietijoje sparčiai stiprėjanti politinė jėga, nuo kurios jau artimoje ateityje smarkiai priklausys mūsų šalies nacionalinis saugumas. Šis akibrokštas dar kartą parodė, kad Lietuva faktiškai neturi nė vienos iš tiesų akademinės ir nacionaliniams interesams tarnaujančios politikos mokslų studijų ir tyrimų įstaigos. VDU PMDF dekanas Š. Liekis yra Atviros Lietuvos Fondo statytinis, įtvirtinęs fakultete šio fondo steigėjo G. Soroso išpažįstamą ir skleidžiamą liberalkomunistinę ideologiją, reikalaujančią sunaikinti tautas ir nacionalines valstybes. Todėl jam vadovaujant PMDF tapo ir galiausiai atsiskleidė kaip dar viena šalyje veikianti „mokslinio liberalkomunizmo“ ideologinė „aukštoji partinė mokykla“ šalia VU TSPMI, atvirai tarnaujanti ne Lietuvos tautos ir valstybės, bet ES transnacionalinės biurokratijos ir oligarchijos interesams.

http://www.propatria.lt/2018/12/vdu-politikos-ir-diplomatijos-fakulteto.html

VDU turėjęs įvykti renginys buvo atšauktas motyvuojant tuo, kad esąs „stipriai populistinis“, o jo turinys ir idėjos, esą, „prasilenkia su tikrove“ ir neatitinka „politinės realybės“. Kaip matyti iš šio straipsnio, tikroji šio sprendimo priežastis buvo visai kita: siekdama, kad liberalkomunistine ideologija sistemingai indoktrinuojami fakulteto studentai neapsikrėstų „žalingomis nacionalistinėmis idėjomis“  ir neįgytų nuo primityvių ideologinių klišių vaduojančių visaverčių profesinių žinių, PMDF vadovybė sąmoningai trukdė jiems sužinoti, kokio masto nacionaline katastrofa tapo Vokietijai masinis „pabėgėlių“ antplūdis:

http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/nacionaline_katastrofa/

Nematyti,kad       2018-12-18 9:45

Europa yra ant didelių permainų slenksčio,gali tik visai abejingas žmogus.Neoliberalizmas pradeda išsikvėpti,o žūstantis žvėris ypač agresyvus.Būtų gerai,jei pavyktų Europgą reformuoti rinkimų būdu.Kaip tarpininkas galėtų ir turėtų būti bažnyčios.

Įdomiam visgiui       2018-12-17 19:22

O kokių velnių KGBistui persidažinėti?

Įdomu visgi,       2018-12-17 19:19

kada Valatka persidažys ir taps pavyzdingu naciuku?

-> DD tualetų klausimu       2018-12-17 19:16

Vis tik ne visai taip. Lauko tualetai stovi,kaip kokie vienišiai, toliau nuo pašalinių žmonių, kurie galėtų girdėti tualetinę “muziką”. O būtent čia moderniesiems “šviesuoliams” yra pati esmė.

Tarabilda       2018-12-17 18:40

Jau ir persirijęs Europos pragmatiškas liumpenas pradeda suprasti, kad migracijos paktas perspektyvoje gerokai sumažins jo ėdesio bliūdą. O mažosioms tautoms šis paktas reiškia ne ką kitą -  tik globalistų suprojektuotą genocidą.

pasvarstymai       2018-12-17 18:25

Šiandien Europos sąjungoje yra iškilęs didelis pavojus tiek tautinės valstybės, tiek krikščioniškos dorovės egzistencijai. Todėl manau, kad visa Europos blaiviai mąstanti visuomenės dalis turėtų labiau vienytis prieš 21-ojo amžiaus dorovinius bukapročius. Susivienijimo pagrindas – bendra politinė santvarka Europoje, vėl atkurianti tautinių valstybių buvusį statusą su atitinkama tautine kultūra ir krikščioniška demokratija, kurioje masinę kultūrą iš esmės vystytų ir plėtotų ne pelno besivaikantys Mamonos garbintojai (kaip yra dabar), bet pati krikščioniškai tautinė valstybė.

Lenkijos URM vadovas Jacekas Czaputowiczius       2018-12-17 17:54

apie „geltonųjų liemenių“ protestų judėjimą ir praėjusį antradienį džihadisto surengtą dar vieną ataką kalėdinėje mugėje Strasbūre, kuomet žuvo penki žmonės, įskaitant Lenkijos pilietį, kuris nuo patirtų sužeidimų mirė sekmadienį:
„Prancūzija yra Europos ligonis, ji yra našta Europai,
o Lenkija yra šviesus taškas“.

DD tualetų klausimu       2018-12-17 15:51

Žinot, dabar iš Briuselio atkeliavo reikalavimas naikinti lauko tualetus, kurį, savaime aišku, mūsų valdžia ims kuo stropiausiai vykdyti. Bet yra ir alternatyva- galima briuseliečius pažangos nešikus informuoti, kad tos tradiciškos būdelės yra atviros ir vyrams ir moterims ir visoms įmanompoms lytims, taigi naujosios teisingos lytinės politikos požiūriu tiesiog nepriekaištingos. Ir tebul pabando kas žodį prieš tarti….

viskas čia tvarkoj,ale...       2018-12-17 12:15

o kur info apie Lietuvos kalinę,disidentę nepamirštamą Neringą Venckienę?

Klausimas       2018-12-17 12:05

Kiek dar buvusių Lietuvos ryto žurnalistų persidažys.

straipsnis, kurį reikia išsisaugoti       2018-12-17 9:50

Ačiū p. Vidui Rachlevičiui už informacijos gausybę, už savų ligų įvardinimą. Mes, eiliniai Lietuvos piliečiai, daug ką matome ir suprantame, tačiau gyvename laukimu ir nežinome kas nutiks rytoj.
Esame pakraupę nuo savo valdžios veiksmų, bet vėlgi - ką kaltinti, juk patys išsirenkame. Miškų kirtimas yra baisu, bet kaip prasidėjo šeimų ardymas ir vaikų grobimas, gal net prekyba vaikais - tai baisiausia, ką galime šiandien patirti.
Ir gyvename, nes gyventi reikia. Gyvename belaukdami savojo lietuviškojo Godo.
Dėl šių priežasčių mums depresijos, nemigos ir visokios kitokios ligos.
Ramių Jums ateinančiųjų švenčių, rašykite mums ir ačiū likimui, kad dar turime šviesuomenės.

to Vokietija mėtosi        2018-12-17 8:51

O pats ko nori? Nori, kad ambalinis internaciukas, dėl runkelių apsišaukęs naciuku, taptų LR prezidentu? Vokietija nėra laisva kaip ir pats, kuris čia nuolat blunderiauji - “blundering”.

Vokietija mėtosi       2018-12-17 8:31

į kraštutinumus.Tai nacizmas,tai dabar tautų iš vis nereikia.Po tokiu keistu elgesiu slepiasi pačios kompleksai ir noras dominuoti.Sumaišties Europoje turėtų nedelsiant veikti bažnyčia.

stasys       2018-12-17 8:08

Žmogus bijo pokyčiu nes bijo prarasti tai kas liko iš to menamo seno atsiminimo . Painu skaityti tekstus kuriuose pripainiota nesuvokiamu naujai išrastu sąvoku kurioms reikės dar rasti paaiškinimus ir vietas mūsų realiame gyvenime . Lietuva labai provinciali šalis ir jei to neoliberalizmo (menamo) bandyti čia paieškoti ..rastume nebent tokius kaip Statkevičius su jo skambiomis frazėmis, ar poną  Simonko su didele paslaptimi kišenėje .. viskas daugiau nėra . Visa tai ka čia matome tik pigus bandymas kopijuoti tai ka žmonės vakaruose gavo ilgu dešimtmečiu ir kartu kaitos pagalba .Na trumpai kalbant , sumažinus, į mūsų kaimą atvažiavo kelintos kartos cirkas ir atvežė naujas madas iš Paryžiaus su didele krūva nauju pletku . Ar mielieji nesijaučiate prisilietę prie pasaulinės revoliucijos žibintu ? migracijos paktas , globalizmas , per kaimo aikšte žygiuojantis pulkas įslamistu !! kartais susimastau ar tokie tekstai neišduoda mūsų pačiu norą kilstelėti save į tuos sluoksnius kai mes patys sau tapsime svarbiais ir galėsime su didele reikšme savo tariamiems žodžiams pasakyti O MES NESUTINKAME . Iš žmogaus negali atimti kaimo jei Jis kaime gimęs , negali atimti Stalino jei jis ta Staliną tėvu laikė , kaip iš mano megztos barėtės Jus ištrauksite meile Lietuvai ir paaiškinsite jog dabar reikia mylėti ES ?  Autoriau aš galvoju kad suprantu ta Tamsta apėmusį netikrumo jausmą ir baime prisiliesti prie keistu ir svetimu dalyku kuriuos mums siūlo ateinančios perspektyvos , bet tai neišvengiama pokyčiais kurie tęsiasi metai iš metu . Galį keistis pasaulis prisitaikant prie poreikio išlikti , galį pasikeisti valdžios įtakojamos išoriniu aplinkybių , to Lietuvoje jau buvo bet tai nenumarino nei tautos ..nei jos noro įtvirtinti jos teise ta žeme vadinti sava . Istorija mus moko atmesti galima tik patikrintus dalykus , pasiliekant sau vertingas patirtis . Nebijokime eiti į prieki ..

urbi et orbi       2018-12-17 7:13

Romos vyskupas Bergolio,save dar vadinantis popiežiumi Pranciškui,  sekmadienį džiaugsmngai pasveikino neseniai priimtą Jungtinių Tautų bendradarbiavimo dėl migracijos paktą, kurį atmetė Jungtinės Valstijos ir kelios Europos šalys, tarp jų Latvija ir Lenkija. Ar atbėgėliais nesidžiaugiantys eretikai bus atskirti nuo Bažnyčios, vysk. Bergolio dar nepranešė. Apie pažangių Lietuvos vadovų kanonizavimą žinių taip pat dar nėra. Bet laukiam. Kalėdos - stebuklų metas.

Al.       2018-12-17 1:09

Teisingai pastebėta. Bet vieno dalyko net protingi analitikai kažkodėl nepasako - kad kažkokia jėga būtent dabar vykdo perversmą.Nuo bolševikų perversmo jis skiriasi tik tuo, kad vykdomas teisinėj ir dorovinėj srity. Ir tai tik tol, kol visuomenė nepasipriešina. Vykdomas ,,hibridinis” perversmas. Maža to - visam pasauly vienu metu. Faktiškai, tai hibridinis pasaulinis karas. Ir jo veikėjų beprotiškas ryžtingumas toks yra ne dėl to, kad jie trumparegiai ar išpuikę, o todėl, kad nematomas jų šeimininkas davė įsakymą pulti. Pirmiausia turime suvokti, kad esam užpulti. Antra, turim išsiaiškinti kas mus užpuolė ir kas užpuolikų vadas. Nes, jei tai tikrai hibridinis karas, tai liberalizmas yra tik maskuotė, viena iš priedangos organizacijų. Man pačiam atrodo, kad tai kominternas - gal būt valdomas kremliaus, bet nebūtinai. Pats rusiškas komunizmas yra sukurtas iš išorės. Tie, kas mokėsi karo meno sovietmečiu, gal dar prisimena koks buvo jų planas užkariauti Vakarus - moralno razložit ir nugramzdint į šalis chaosą, o tada tiesiog pasiimt prinokusį vaisių.Tai, manau, paaiškina kodėl mūsų neliustruota, rezervistinė valdžia taip entuziastingai priima visą šitą tariamai liberalią programą.

StasyG,       2018-12-17 0:19

nori išduot Tėvynę ir tapti Žečpospolitos provincija, ane?

Jules       2018-12-17 0:03

Su perbėgėliais reikia elgtis atsargiai. O šiaip, šis žmogus yra gerai informuotas, patyręs, be jokios abejonės, ir jis čia nieko naujo nepasakė - galėtų daugiau atskleisti. Atskleisti tai, ko mes, runkeliukai, nežinome. Žinoma, už Juozaitį šis žmogus kur kas stipresnis ir daugiau, ir giliau žinantis ir suvokiantis, nei dirbtinai inteligentų pučiamas Juozaičio fantomas prastuomenei. Juozaitis šalia jo kaip pradinukas. AMBalo portfelio nešiotojas, kaip Jurgis Paksiaus arba Vagnorkės. Na, o Doleriuku vien dėl stukalinimo čia negalima pasitikėti - tai labai bloga savybė.

tam $+$       2018-12-16 23:33

Tai tokie parulskiai ir padaro viską, kad žmonės neskaitytų, nesidomėtų. Ne kiekvienas randa savyje tiek jėgų, kad gaišti laiką skaitant visą tą šlamštą. Rimti dalykai sąmoningai ir “užflūdinami”.

nieko sau!       2018-12-16 23:30

Oi, nusišnekėjau. Polit.technologu Rachlevičius niekada nebuvo. Atrodo. Viešųjų ryšių specas. Tarp kitko, jie ir formuoja, apipavidalina propagandą. Viešųjų ryšių specų ir agentūrų Lietuvoje priviso kaip grybų po lietaus. Sektoriaus augimo mastų kažkaip stengiamasi neliesti, nepastebėti. O jie apie labai daug ką pasako.

$+$       2018-12-16 23:15

„Pagrindiniai taikiniai yra šeima, tauta, krikščioniškosios vertybės ir valstybė”.
⤴⤴⤴
Gal pagrindinis taikinys, vis dėlto, yra mūsų smegeninės, į kurias orientuoti visi tie dezinformacijos, propagandos ir demagogijos srautai. Per smegenų plovimą, gali griauti ką tik nori: asmenybę, šeimą, tautą, valstybę.

Nuasmeninus individą gauni molio masę, kurią gali minkyti kaip tik nori, lipdyti ką tik nori. Apie vertybes, kad ir kokios jos bebūtų, nebėra ką ir
bekalbėti. Mamonomis, kurioms meldžiamasi, tampa, kad ir tokie kaip statkevičiai ar zvonkės-bonkės.

Gebėjimui bendrauti, t. y. norėti ne tik kalbėti, bet mokėti ir klausyti, reikia elementarios kultūros, o iš kur ją paimsi? Kai susitinka dvi molio masės, gaunasi dar didesnė molio masė. Kaip sakė E. Parulskis „Kultūros komentare”: „Lietuviai yra ypatingi – nieko neskaito, bet viską žino, niekuo nesidomi, bet apie viską išmano”, todėl kaip profesionalūs neprofesionaliai gali būti bet kuo ir ministrais, ir prezidentais, t. y. lengva ranka formuoti tautinį „elitą” bei vesti į globalizacijos „aukštumas”. Pasipriešinimas – misija neįmanoma.

nieko sau!       2018-12-16 23:10

Kas atsitiko Vidui Rachlevičiui? Vėžys?
Kažkoks neįtikėtinas ypač gerai informuoto propagandonešio ir politinio technologo(bent jau buvusio) praregėjimas ir labai tiklios diagnozės.
P.S Jis, beje, kalbama, apie Garliavą labai daug žino.

O.K.       2018-12-16 22:21

Na, bet kas iš to?

Teisingas       2018-12-16 22:19

Logiškas straipsnis, kaip visada ES elitas suserga amžinos valdžios liga, tad ir prasideda apokaliptiniai reiškiniai.

Gpz       2018-12-16 22:12

Geras straipsnis!

StasysG       2018-12-16 21:47

Viskas gražiai ir aštriai straipsnyje surašyta, bet apie Vengrijos ir Lenkijos reformas, berods, nei žodžio?  Ar jos nedaro jokios įtakos Lietuvai ir Europos Sąjungai?


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Algimantas Rusteika. Įsiklausykim, ką mums sako

Ramūnas Aušrotas. Lytiniai santykiai ankstyvame amžiuje yra gerai? Svarbu tik tai, kad jie būtų saugūs?

Lietuvos Sąrašas kviečia į forumą: nuo ko mus saugos „Laisvės patruliai“?

Kastytis Braziulis. Kodėl konservatorių siūloma tvarka yra žalinga demokratijai

Andrius Švarplys. Kaip atrodo leftistinis „atvirumas“

Povilas Gylys. Highway to hell!

Algimantas Rusteika. Beprotybė ir laimė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.