Užsienio politika, Europa

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Tiesos.lt redakcija   2021 m. lapkričio 28 d. 12:02

6     

    

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Veidaknygė

Daug kam skamba netikėtai, bet Prancūzija, kaip ir Baltarusija, yra nelegalių migrantų eksportuotoja, net ir jų pareigūnai veikia labai panašiai. Praėjusią vasarą į Britaniją per Lamanšą atplaukė didžiausias skaičius nelegalų, o rekordinė diena – 30 pripučiamų valčių ir 828 nelegalūs migrantai. Britų pasienio apsaugos pareigūnų duomenimis, per savaitę Prancūzija į Britanija eksportuoja vidutiniškai 2885 nelegalius migrantus. Neseniai „Sky News“ Prancūzijos pakrantėje nufilmuotas reportažas Britanijoje sukėlė tikrą pasipiktinimo bangą. Ankstyvas rytas. Maždaug trys dešimtys nelegalų bėgte neša didelę pripučiamą valtį su varikliu jūros link. Pasiekę vandenį, jie skubiai lipa į valtį. Netrukus iš už kopų pasirodo grupė prancūzų pareigūnų su riaušių policijos ekipuote. Jie nesiartina, o maždaug iš šimto metrų atstumo ramiai stebi migrantus, kurie įsitaiso valtyje ir bando užvesti variklį. Pagaliau jiems tai pavyksta, bet, regis, valtis perpildyta, tai vieną iš saviškių nelegalai išspiria per bortą. Valtis pajuda Britanijos krantų link, o netrukus, tarsi palinkėdamas gero kelio, virš jos praskrenda prancūzų pakrančių apsaugos sraigtasparnis. Nelegalų srautas iš Prancūzijos – viena iš didžiausių B. Johnsono vyriausybės problemų. Kai britai prieš kelias savaites jau ėmė kelti balsą, E. Macronas tai pavadino „provokacija“. Teisybės dėlei reikia pastebėti, kad A. Lukašenka akis išpūtusiam BBC žurnalistui pasisakė gerokai kiečiau. Štai fotokaltinimas. Migrantai per Lamanšą plaukia perpildytomis pripučiamomis valtimis su varikliais, o šioje nuotraukoje užfiksuota, kaip prancūzų pasieniečiai tiesiog palinki jiems gero kelio - Bon voyage! Naujausia žinia – trečiadienį netoli Kalė viena iš tokių valčių praplyšo ir nuskendo mažiausiai 33 žmonės. Prancūzai tiesiog konstatuoja faktą. O įsivaizduojate, koks kiltų tarptautinis triukšmas, jei Lenkijos ar Lietuvos pasieniečiai kuriam nors iš tų agresyviai mūsų sienas šturmuojančių nelegalų bent guzą įstatytų?

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

DRoguiez (First Light News)       2021-11-30 12:32

Prancūzija penktadienį supyko dėl naujų Didžiosios Britanijos pasiūlymų suvaldyti mirtiną migrantų srautą tarp jos krantų. Žodžių karas tarp Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos dėl pavojų kertant Lamanšo sąsiaurį dar labiau paaštrėjo.

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas laiške pateikė keletą pasiūlymų Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui. Tai įvyko po to, kai trečiadienį nuskendo laivas, žuvo 27 žmonės.

Laišką, kuris buvo paviešintas socialinėje žiniasklaidoje, Prancūzijos vyriausybės atstovas Gabrielis Attalis laikė „nepriimtinu“. Dėl to jis pareiškė, kad Didžiosios Britanijos vidaus reikalų sekretorė Priti Patel nebebuvo laukiama sekmadienį vyksiančiame Europos susitikime aptarti šią problemą.

„Mes pavargome nuo dvigubo kalbėjimo“, - sakė Attal.

Attal atmetė idėją kaip „akivaizdžiai ne tai, ko mums reikia šiai problemai išspręsti“.

Jis sakė, kad laiškas „visiškai neatitinka“ diskusijų, kurias Johnsonas ir Macronas vedė trečiadienį po tragedijos.

Johnsonas taip pat pasiūlė, kad Didžiosios Britanijos pasienio pareigūnai jau kitą savaitę pradėtų patruliuoti šiaurės Prancūzijos pakrantėje, o Paryžius jau seniai atmetė tai. Johnsonas taip pat pasiūlė bendrus arba abipusius jūrų patruliavimus vienas kito teritoriniuose vandens keliuose ir pilotuojamų ir nepilotuojamų orlaivių stebėjimą iš oro.

Didžiosios Britanijos transporto sekretorius Grantas Shappsas sakė, kad Johnsonas geranoriškai pateikė pasiūlymus ir paragino Prancūziją persvarstyti savo sprendimą.

„Nemanau, kad yra ko nors uždegančio prašyti glaudaus bendradarbiavimo su artimiausiais kaimynais“, – BBC radijui sakė jis. „Pasiūlymas buvo pateiktas sąžiningai. Galiu tuo užtikrinti mūsų draugus prancūzus ir tikiuosi, kad jie dar kartą apsvarstys galimybę susitikti ir aptarti.

Šis prancūzų žingsnis smarkiai pablogina šalių santykius, kurie jau savaites buvo vis labiau įtempti dėl Lamanšo sąsiaurio migrantų krizės.

Jungtinės Karalystės pareigūnai kritikavo Prancūziją už tai, kad ji atsisakė priimti britų pasienio pareigūnų ir policijos pasiūlymą prisijungti prie Prancūzijos policijos patruliuoti kanalo pakrantėje. Prancūzijos valdžios institucijos tvirtina, kad Didžioji Britanija kursto krizę, per daug apsunkindama migrantams likti Prancūzijoje ir susirasti darbą, jei jie gali kirsti kanalą.

Remiantis Parlamento surinktais ir paskelbtais duomenimis, šiais metais į JK mažais laiveliais atvyko daugiau nei 23 000 žmonių. Pernai buvo 8500, 2018 metais – 300.

https://firstlightnews.net/france-lashes-out-at-britains-latest-proposal-on-migrants/?utm_source=email&utm_campaign=firstlightnews-France-11-26-main

Kazys       2021-11-29 9:35

Veidmainystė -štai koks pagrindinis ES politikos bruožas. Pro pietų europos valstybes tie imigrantai skverbiasi kiekvieną dieną šimtais ir nieko o va per Baltarusija tai jau hibridinė ataka. Visu šlykščiausia klausytis tų visokių ES valdininkų skirtingų kalbų. Vieni sako kad nereikia priimti, kiti kad reikia, tretiems labai gaila žmonių šalančių, dar kitiems labai rūpi ;žmogaus teisės;. Iš tikrūju tai manau čia yra suokalbis Švabo-sorošo -Briuselio piderastyno ir Lukašenkos kad pavaryti musulmonų į Lenkiją. Tiktai neišdegė, lenkai pasirodė turintys stuburą.

stasys        2021-11-29 9:24

Kai nepavyko susitarti visiems ES dėl ‘teisingo’ imigrantu perskistimo tarp šaliu , anie rado landą ir galimybę keliauti kur nori ir kaip nori savaip. Atrodo tiek ploblemos tik imti ir pataisyti tą socialine šalies vidaus politika nustojant dikai ‘šerti’ naujai atvykusius . Pasirodo sudėtinga . Duoti pinigus išlaikytiniams nei imtis pertvarku toje sistemoje paprasčiau ir mažiau kainuoja tu šaliu mokesčiu mokėtojams . Kokį kelia pasirinks Lietuva ? ar ir stasys čia po keletos metų virkaus dėl Lenku ar Latviu imigracinės politikos kaimynų saskaitą ? Balai žino ..bet labai tikėtina . Ar apie tai mąsto masto valdžios vyrai .. ar kaip visada ‘gelbėja’ šalį tik puodui prisvylus ..? kam sukti protą sau kai problemos tik pas kaimyną ..

bjž       2021-11-28 22:45

Negi dar yra tokių nesupratingų,kad reikia įrodinėti-Lukošenka yra blogis ir ką Jis bedarytų yra blogai.Gėris yra Makronas,Merkel,Lansbergių šeima,konservatoriai Dulkys ir kiti Jų draugeliai visame pasaulyje.Pats didžiausias blogis yra Putinas ir visa Rusija su jos draugeliais.LGBT, Stokholmo konvencija ,genderizmas,liberalizmas yra gėris.Krikščionybė,šeima,dorovė,tiesa ir teisingumas,demokratija-atgyvenos.Na ir kieti lietuviai-nors kuolus ant jų galvų tašyk,vis tiek Jiems nedaeina,tokie,kaip sakė Uspaskich tupi patriotai.

Daugiau info ,kaip gyvenasi migrantams Anglijoj       2021-11-28 20:05
ah.ą       2021-11-28 19:13

Kyšo iš skruostų augančios Makarono ausys.  Planeta okupuota.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.