Užsienio politika, Europa

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Tiesos.lt redakcija   2021 m. lapkričio 28 d. 12:02

6     

    

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Veidaknygė

Daug kam skamba netikėtai, bet Prancūzija, kaip ir Baltarusija, yra nelegalių migrantų eksportuotoja, net ir jų pareigūnai veikia labai panašiai. Praėjusią vasarą į Britaniją per Lamanšą atplaukė didžiausias skaičius nelegalų, o rekordinė diena – 30 pripučiamų valčių ir 828 nelegalūs migrantai. Britų pasienio apsaugos pareigūnų duomenimis, per savaitę Prancūzija į Britanija eksportuoja vidutiniškai 2885 nelegalius migrantus. Neseniai „Sky News“ Prancūzijos pakrantėje nufilmuotas reportažas Britanijoje sukėlė tikrą pasipiktinimo bangą. Ankstyvas rytas. Maždaug trys dešimtys nelegalų bėgte neša didelę pripučiamą valtį su varikliu jūros link. Pasiekę vandenį, jie skubiai lipa į valtį. Netrukus iš už kopų pasirodo grupė prancūzų pareigūnų su riaušių policijos ekipuote. Jie nesiartina, o maždaug iš šimto metrų atstumo ramiai stebi migrantus, kurie įsitaiso valtyje ir bando užvesti variklį. Pagaliau jiems tai pavyksta, bet, regis, valtis perpildyta, tai vieną iš saviškių nelegalai išspiria per bortą. Valtis pajuda Britanijos krantų link, o netrukus, tarsi palinkėdamas gero kelio, virš jos praskrenda prancūzų pakrančių apsaugos sraigtasparnis. Nelegalų srautas iš Prancūzijos – viena iš didžiausių B. Johnsono vyriausybės problemų. Kai britai prieš kelias savaites jau ėmė kelti balsą, E. Macronas tai pavadino „provokacija“. Teisybės dėlei reikia pastebėti, kad A. Lukašenka akis išpūtusiam BBC žurnalistui pasisakė gerokai kiečiau. Štai fotokaltinimas. Migrantai per Lamanšą plaukia perpildytomis pripučiamomis valtimis su varikliais, o šioje nuotraukoje užfiksuota, kaip prancūzų pasieniečiai tiesiog palinki jiems gero kelio - Bon voyage! Naujausia žinia – trečiadienį netoli Kalė viena iš tokių valčių praplyšo ir nuskendo mažiausiai 33 žmonės. Prancūzai tiesiog konstatuoja faktą. O įsivaizduojate, koks kiltų tarptautinis triukšmas, jei Lenkijos ar Lietuvos pasieniečiai kuriam nors iš tų agresyviai mūsų sienas šturmuojančių nelegalų bent guzą įstatytų?

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

DRoguiez (First Light News)       2021-11-30 12:32

Prancūzija penktadienį supyko dėl naujų Didžiosios Britanijos pasiūlymų suvaldyti mirtiną migrantų srautą tarp jos krantų. Žodžių karas tarp Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos dėl pavojų kertant Lamanšo sąsiaurį dar labiau paaštrėjo.

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas laiške pateikė keletą pasiūlymų Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui. Tai įvyko po to, kai trečiadienį nuskendo laivas, žuvo 27 žmonės.

Laišką, kuris buvo paviešintas socialinėje žiniasklaidoje, Prancūzijos vyriausybės atstovas Gabrielis Attalis laikė „nepriimtinu“. Dėl to jis pareiškė, kad Didžiosios Britanijos vidaus reikalų sekretorė Priti Patel nebebuvo laukiama sekmadienį vyksiančiame Europos susitikime aptarti šią problemą.

„Mes pavargome nuo dvigubo kalbėjimo“, - sakė Attal.

Attal atmetė idėją kaip „akivaizdžiai ne tai, ko mums reikia šiai problemai išspręsti“.

Jis sakė, kad laiškas „visiškai neatitinka“ diskusijų, kurias Johnsonas ir Macronas vedė trečiadienį po tragedijos.

Johnsonas taip pat pasiūlė, kad Didžiosios Britanijos pasienio pareigūnai jau kitą savaitę pradėtų patruliuoti šiaurės Prancūzijos pakrantėje, o Paryžius jau seniai atmetė tai. Johnsonas taip pat pasiūlė bendrus arba abipusius jūrų patruliavimus vienas kito teritoriniuose vandens keliuose ir pilotuojamų ir nepilotuojamų orlaivių stebėjimą iš oro.

Didžiosios Britanijos transporto sekretorius Grantas Shappsas sakė, kad Johnsonas geranoriškai pateikė pasiūlymus ir paragino Prancūziją persvarstyti savo sprendimą.

„Nemanau, kad yra ko nors uždegančio prašyti glaudaus bendradarbiavimo su artimiausiais kaimynais“, – BBC radijui sakė jis. „Pasiūlymas buvo pateiktas sąžiningai. Galiu tuo užtikrinti mūsų draugus prancūzus ir tikiuosi, kad jie dar kartą apsvarstys galimybę susitikti ir aptarti.

Šis prancūzų žingsnis smarkiai pablogina šalių santykius, kurie jau savaites buvo vis labiau įtempti dėl Lamanšo sąsiaurio migrantų krizės.

Jungtinės Karalystės pareigūnai kritikavo Prancūziją už tai, kad ji atsisakė priimti britų pasienio pareigūnų ir policijos pasiūlymą prisijungti prie Prancūzijos policijos patruliuoti kanalo pakrantėje. Prancūzijos valdžios institucijos tvirtina, kad Didžioji Britanija kursto krizę, per daug apsunkindama migrantams likti Prancūzijoje ir susirasti darbą, jei jie gali kirsti kanalą.

Remiantis Parlamento surinktais ir paskelbtais duomenimis, šiais metais į JK mažais laiveliais atvyko daugiau nei 23 000 žmonių. Pernai buvo 8500, 2018 metais – 300.

https://firstlightnews.net/france-lashes-out-at-britains-latest-proposal-on-migrants/?utm_source=email&utm_campaign=firstlightnews-France-11-26-main

Kazys       2021-11-29 9:35

Veidmainystė -štai koks pagrindinis ES politikos bruožas. Pro pietų europos valstybes tie imigrantai skverbiasi kiekvieną dieną šimtais ir nieko o va per Baltarusija tai jau hibridinė ataka. Visu šlykščiausia klausytis tų visokių ES valdininkų skirtingų kalbų. Vieni sako kad nereikia priimti, kiti kad reikia, tretiems labai gaila žmonių šalančių, dar kitiems labai rūpi ;žmogaus teisės;. Iš tikrūju tai manau čia yra suokalbis Švabo-sorošo -Briuselio piderastyno ir Lukašenkos kad pavaryti musulmonų į Lenkiją. Tiktai neišdegė, lenkai pasirodė turintys stuburą.

stasys        2021-11-29 9:24

Kai nepavyko susitarti visiems ES dėl ‘teisingo’ imigrantu perskistimo tarp šaliu , anie rado landą ir galimybę keliauti kur nori ir kaip nori savaip. Atrodo tiek ploblemos tik imti ir pataisyti tą socialine šalies vidaus politika nustojant dikai ‘šerti’ naujai atvykusius . Pasirodo sudėtinga . Duoti pinigus išlaikytiniams nei imtis pertvarku toje sistemoje paprasčiau ir mažiau kainuoja tu šaliu mokesčiu mokėtojams . Kokį kelia pasirinks Lietuva ? ar ir stasys čia po keletos metų virkaus dėl Lenku ar Latviu imigracinės politikos kaimynų saskaitą ? Balai žino ..bet labai tikėtina . Ar apie tai mąsto masto valdžios vyrai .. ar kaip visada ‘gelbėja’ šalį tik puodui prisvylus ..? kam sukti protą sau kai problemos tik pas kaimyną ..

bjž       2021-11-28 22:45

Negi dar yra tokių nesupratingų,kad reikia įrodinėti-Lukošenka yra blogis ir ką Jis bedarytų yra blogai.Gėris yra Makronas,Merkel,Lansbergių šeima,konservatoriai Dulkys ir kiti Jų draugeliai visame pasaulyje.Pats didžiausias blogis yra Putinas ir visa Rusija su jos draugeliais.LGBT, Stokholmo konvencija ,genderizmas,liberalizmas yra gėris.Krikščionybė,šeima,dorovė,tiesa ir teisingumas,demokratija-atgyvenos.Na ir kieti lietuviai-nors kuolus ant jų galvų tašyk,vis tiek Jiems nedaeina,tokie,kaip sakė Uspaskich tupi patriotai.

Daugiau info ,kaip gyvenasi migrantams Anglijoj       2021-11-28 20:05
ah.ą       2021-11-28 19:13

Kyšo iš skruostų augančios Makarono ausys.  Planeta okupuota.

Rekomenduojame

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.