Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Vidas Rachlevičius. Didysis lūžis: amerikietiškosios svajonės pabaiga

Tiesos.lt siūlo   2021 m. vasario 12 d. 19:14

39     

    

Vidas Rachlevičius. Didysis lūžis: amerikietiškosios svajonės pabaiga

DELFI.lt

Amerikoje įvyko tai, ko tikroji reikšmė dar bus įvertinta, todėl ir pasekmes prognozuoti dabar sunku. Be jokios abejonės, tai yra tektoninis lūžis, esminis XXI a. pokytis, kuris iš esmės keičia ne tik Ameriką, bet ir visą demokratinį pasaulį.

Dalį visuomenės tebėra apėmusi klinikinė neapykanta JAV prezidentui Donaldui Trumpui, kurią sistemiškai suformavo ir tebekursto meinstryminė Amerikos, o ją uoliai kopijuoja didžioji dalis Vakarų žiniasklaidos. Kai žmonės puola į isteriją, jie atsisako savarankiško mąstymo, kalba jiems primestais šūkiais, jiems tampa įdomūs tik primityvūs dirgikliai ir jie nebemato poreikio pasidomėti, suabejoti, lyginti, kritiškai vertinti ir kelti sudėtingesnius klausimus. Niekas nėra tobula ir niekas nėra tobulas, todėl užtraukime emocijų stabdį ir pasižiūrėkime, kas realiai įvyko ir vyksta Amerikoje.

Tikroji demokratija ir žmogaus teisės, visų pirma, prasideda nuo žodžio laisvės. Tai yra esminė demokratijos prielaida ir sąlyga. Žmonių pažiūros ar nuomonės gali būti pačios keisčiausios, net marginalinės, nepriimtinos daugumai arba prieštaraujančios agresyviai mažumai, bet turėti ir išsakyti jas garantuoja žodžio laisvė, o visuomenė tik vertina, kas gerai, o kas ne. Žodžio laisvė yra neliečiama ir ji nekvestionuojama jokiomis formomis. Į ją neturi teisės kėsintis nei vyriausybės, nei verslas, nei privatūs asmenys. Tokia yra arba bent jau buvo šiuolaikinės demokratijos aksioma, vakarietiškos civilizacijos pamatas.

O vyko štai kas: tokia žodžio laisvė, kaip ją traktuoja JAV Konstitucija, kaip ją supranta visi demokratinėmis kategorijomis mąstantys žmonės visame pasaulyje, Amerikoje nebeegzistuoja. Garsusis posakis, kad aš nepritariu tam, ką jūs sakote, bet iki mirties ginsiu jūsų teisę tai pasakyti, jau yra istorija.

Žmogaus teisės JAV Konstitucijoje buvo įtvirtintos 1789 m. priimtame vadinamajame Teisių bilyje. Šio dokumento tikslas buvo užtikrinti piliečių teisių apsaugą ir apriboti federalinės valdžios galias. Teisių biliu vadinamos pirmosios dešimt JAV Konstitucijos pataisų, kurios yra neatsiejama jos dalis.

Pirmoji Konstitucijos pataisa įtvirtina žodžio laisvę Jungtinėse Amerikos Valstijose ir skelbia: „Kongresas neturi leisti įstatymų, įtvirtinančių kurią nors religiją arba draudžiančių ją laisvai išpažinti, arba varžančių žodžio ar spaudos laisvę; arba žmonių teisę taikiai rinktis ir kreiptis su peticijomis į Vyriausybę dėl nuostolių atlyginimo“.

Tuo tarpu JAV viešojoje erdvėje įvyko tikras perversmas. Pirmiausia, Demokratijų partijai tarnaujanti didžioji žiniasklaida visiškai išjungė demokratiškai išrinktą ir veikiantį prezidentą iš viešosios erdvės. Anksčiau būdavo taip: televizijos transliuoja prezidento kalbas arba pasisakymus, o po to studijoje susėdę komentatoriai ir ekspertai aptarinėja. Taip visuomenė turi galimybę susidaryti savo nuomonę apie tai, kas iš tikrųjų vyksta, nepriklausomai nuo to, ar komentatoriai palankūs prezidentui, ar ne.

Tuo tarpu didieji JAV televizijos tinklai ir žiniasklaidos priemonės pamynė savo misiją bei pareigą ir iš visuomenės atėmė galimybę išgirsti ir pamatyti pirminius šaltinius. Ji buvo ir yra maitinama tik nuomonėmis bei komentarais, kurie labai dažnai neturi nieko bendro nei su realybe, nei su žurnalistų etika ir trykšta zoologine neapykanta D. Trumpui. Tokia žinių skleidimo forma vadinama paprastai – propaganda.

Tai, kad visa didžioji JAV žiniasklaida iš esmės tapo partine – tik viena medalio pusė, bet yra kita, dar blogesnė. Privačios kompanijos – „Google“, „Facebook“, „Twitter“, „Apple“, „Amazon“, vienašališkai nustatė savus žodžio laisvės standartus, kurie pažeidžia JAV Konstitucijos nuostatas. Jos jau senokai cenzūruoja kitaminčius, tačiau įvyko esminis lūžis, visiškai beprecedentis dalykas kai „Facebook“ ir „Twitter“ po įvykių Kapitolijuje užblokavo veikiančio JAV prezidento D. Trumpo paskyras ir atėmė iš jo galimybę bendrauti su visuomene. Tai buvo padaryta dėl to, kad jo žinutės esą kurstė smurtą.

Vadinamieji visatos valdovai – zuckerbergai, dorsey, brinai, akiplėšiškai pademonstravo, kad yra galingesnį už žmonių išrinktą prezidentą, JAV Konstitucija jiems negalioja, jie savavališkai nustatė savo taisykles ir nuo šiol spręs, kam ir ką galima kalbėti. Tai yra rimtas nusikaltimas. Be to, jie dabar vienašališkai sprendžia, kas gali dalyvauti politiniame ir visuomeniniame gyvenime, o kas ne. Jie dabar lemia žmonių likimus. Kaip toli viskas nuėjo rodo ir faktas, kad jie uždraudė net grotažymę #1984.

Tuo tarpu šliaužiantį totalitarizmą teisinantys mūsų komentatoriai ir žinomi komunikacijos ekspertai viešai užėmė poziciją, kad moteris gali būti šiek tiek nėščia ir rimtais veidais aiškina, kad socialiniuose tinkluose atsiras tam tikra cenzūros forma ir, anot jų, „tai yra labai normalu“.

Tačiau JAV Konstitucija nenumato jokių privačių asmenų asmeninių pažiūrų įsikišimo į šią teisę ir nėra jokių „su sąlyga, kad…“, „jeigu“ ar „bet“. Žodžio laisvė reiškia, kad žmonėms turi būti leista laisvai save išreikšti, be jokio valdžios ar kitų asmenų įsikišimo. Kitaip tariant, žodžio laisvė arba yra, arba jos nėra.

Reikia pagaliau suprasti interneto cenzūros esmę: ji neturi nieko bendro su kova su smurtu ar terorizmu. Irano ajatolos, radikalūs Europos islamistai ir „Antifa“ ten jaučiasi puikiai, tuo tarpu, pavyzdžiui, „Twitter“ blokuoja politines pažiūras. Tai atskleidė paviešinti vaizdo įrašai, kuriuose aiškiai matoma ir girdima, kaip kompanijos vadovas Jackas Dorsey instruktuoja savo darbuotojus. Iš jų tampa aišku, kad D. Trumpo paskyros blokavimas buvo tik platesnių akcijų epizodas.

Buvę kompanijos darbuotojai atskleidė, kad ten darbuojasi ne tik algoritmai: „Twitter“ dirba stalininiu principu, ten yra sudaryti ir nuolat tikslinami „juodieji“ asmenų bei organizacijų sąrašai ir tas paskyras kasdien peržiūri priskirti darbuotojai. Pavyzdžiui, prieš J. Bideno inauguraciją buvo užblokuota organizacijos „Studentai už Trumpą“ paskyra. Atsakydama į studentų paklausimą, „Twitter“ nieko nepaaiškino ir tik ciniškai atsakė, kad „atblokuosim po inauguracijos“.

Kai iš visuomenės atimama teisė susipažinti su pirminiais šaltiniais, atrišamos rankos propagandai. Tai klasikinis sovietmečio metodas. O dabar ramiai pagalvokite ir pabandykite prisiminti tą garsiąją frazę, kuria D. Trumpas neva kurstė ir provokavo smurtą bei riaušes. Ne, klausimą suformuluosiu kitaip: ar esate kokioje nors meinstryminėje žiniasklaidoje apskritai matę arba girdėję tą konkrečią frazę arba frazes?

Gal jas jums citavo daugybė mūsų komentatorių? Juk ji turėjo būti išskalambyta visais įmanomais kanalais, kad būtų akivaizdžiausiai parodyta, koks šėtonas yra D. Trumpas, ar ne?

Taigi, jūs jos nei matėte, nei girdėjote, nes jums buvo kišamos tik interpretacijos, kurias vieni komentatoriai nusirašinėjo nuo kitų.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jonathan Cahn       2021-02-18 19:24

Jonathan Cahn’s Prophetic Message to Joe Biden (Presidential Inauguration 2021)
https://www.youtube.com/watch?v=hrCtoQUXnmc

Leonas Vainšteinas       2021-02-17 17:16

666: Гадание на хрустальном шаре на очень (очень) близкое будущее.
https://www.youtube.com/watch?v=3Gni7zKvAJI

ПОЛИТИКА ТВ       2021-02-16 12:55

ТРАМП НАКАЗАЛ ДЕМОКРАТОВ - СЯДУТ ВСЕ! ДЕМОКРАТЫ - ДА МЫ СФАЛЬСИФИЦИРОВАЛИ ВЫБОРЫ, НО ЭТО ДЛЯ ВАС.
https://www.youtube.com/watch?v=i35azJ2Yehw

Deivis        2021-02-15 6:26

Tos “amerikietiškosios svajonės” niekada ir nebuvo. Ta “jų svajonė” tai bombos ant galvų ir bičiulystė su sovietais.

Tvankstai, bro,       2021-02-14 20:17

ir vėl supainiojai dėmenis vietomis, o dainuškos suprast taip pat neina, nes gi nieks nemokame nei fryzų nei flamandų kalbos, nelygu kuria ten dainuojama.

>stasys 2021-02-13 20:51        2021-02-14 20:14

asiliuk, nueik žąsų prie Lašnos palesint, o grįžęs paklausk Gūglio kuo skiriasi apkalta nuo traukimo baudžiamojon atsakomybėn.

>NuNU 2021-02-13 14:30        2021-02-14 20:11

Nuf-Nufai, nulenk galvikę, prisipažink “apsishikau, vyrai” ir prašyk leitenanto leist su lopeta valyt sniegą kieme. KinųBidoninio trolio darbas tau per sudėtingas.

stasys       2021-02-14 6:37

Po Senato balsavimo dėl apkaltos D.Trump Vidas Rachlevicius galėtų bent simboliškai pripažinti ta faktą jog demokratiją -laisvas žodis Amerikoje vistik egzistuoja o politika ‘viena nuomonė’ tik jo gūdus vaikystės prisiminimai netikėtai atgyje trūkstant organizme vitaminų kovoje su pandemija .Ne ,ne aš neraudoju , D.Trump jau problema sau ir savo artimųjų ,bet ne Amerikos , po šio balsavimo padėtas taškas jo kelionėms po stebuklinga Alisos veidrodžių šalį, todėl tai ką Jis pasakoja gali varveti tik seilėmis. Bet koks rezultatas balsavimo Senate jo visus šansus sugrįžti ,po ketverių metų ,palieka su nosimi . Demokratams su respublikonais teks ilgai ir nuobodžiai kuopti D.Trump laisvo žodžio ir elgesio padarinius , o visi rodys va Vidas Rachlevicius ir tas buvo suviliotas savivalės elgtis kaip norisi ginant tai pačiai pirmai pataisai .Joks Prezidentas neturi teisės manyti jog jo veiksmai gali lykti neįvertinti jam tenkančią atsakomybę .Amerikos ‘bilio teisės’ leidžia žmogui taip manyti bet pasislėpti nuo jam tenkančios atsakomybės jokių būdu .

kam gi sis autorius dirba ?       2021-02-14 3:48

Rachele ,
...nesuprantu kas tau moka zydai ar rusai?

Rachele nekabink makaronu        2021-02-14 3:35

Meinstryminė Amerikos žiniasklaida (isskyrus Fox News)
pateikia Faktus ir Tiesa apie Trumpa ir jo nusikalstama veikla…

Tvankstas       2021-02-13 23:40

Skiriu šią dainelę visiems Lietuvos politikams, politologams, žurnalistams, J. Bideno rėmėjams ir įsimylėjėliams, taip pat ir Vidui Rachlevičiui : https://www.youtube.com/watch?v=8oh9-5qD1tw
Malonių akimirkų susivokiant.

Tvankstas       2021-02-13 23:33

Demonokratų pasakos pabaiga.
Tik ką pasibaigė JAV Senate balsavimas dėl D. Trump’o apkaltos.
57 UŽ ( 7 respublikonai ), 43 PRIEŠ.
Apkalta negalima.
AMEN.

stasys       2021-02-13 20:51

Sunku patikėti Vido R. nuoširdžiais jausmų protrūkis , kai jo ginama asmenį jau kuris laikas nepaviksta patraukti baudžiamon atsakomybėn už žuvusius prie Kapitolijaus . Taip išeina jog socialinių tinklų savininkai kur kas jautresni žmogaus gyvasties netekčiai ir be abejonės geriau supranta ir jaučia padaryta skriaudą D.Trumpu savo tautai . Ar senatas pritarė dar vienai D.Trump apkaltai ? Ar užteks rišto respublikonams pasipriešinti šliaužiančiam D.Trump totalitarizmui ? Sukramtyti ir išspjauti ..toks likimas būtų teisingas tam ‘bonapardui’ be armijos.

tiek       2021-02-13 18:48

gerbiamasis (autoriau), tai kokia žodžio laisvės paskirtis pagal tave? Išeitų ,tik tai ,kad visuomenė turėtų teisę su ta nuomone susipažinti .Ir tiek žinių? O kaip su išvadomis ? Kas ,pagal tave , turi teisę daryti DEMOKRATIŠKAS IŠVADAS? (o gal DĖMOKRATIŠKAI daryti išvadas ? ) . Išeitų ,kad išvadas šiais laikais visais atvejais patikėta daryti MAŽUMAI . Reiškia ir tos MAŽUMOS interesams ginti. Išvada: nekas gaunas su tokiu laisvo žodžio veikimo mechanizmu.Tikriau - pabaiga vis tiek gaunas ne demokratinė ,o AUTORITARINĖ . Autoritarinė daugumos atžvilgiu.Tai kokia čia demokratija ? Ir kaip tai vadinas ?

Taip,       2021-02-13 18:30

- stalininiu principu,
taip – sovietmečio metodas.
O kieno metodas mulkinti „demokratijomis“, kai visų planetos resursų savininkai, 1% pasaulio gyventojų, uždėję dar ne iki galo elektroniškai reguliuojamiems kandidatams į biorobotus covid antsnukius, vis neapsisprendžia, kaip persidalyti pyragą: karu ar maru?
- Bet darbo žmonės nugalės rinkimais, nes juk ir prancūzai nesnaudžia dokuose, ir Idut idut vperiod narody pod znamenem svobody!
http://fmsoundplay.ru/listen/moskva-pekin_stalin-i-mao-slushaut-nas.html
http://www.kino-teatr.ru/kino/movie/sov/1257/song/
MULKIAI GAUNA KO NUSIPELNĘ

NuNU'jau 2021-02-13 14:30        2021-02-13 17:35

Juk žinai, kad tik Trumpo dėka JAV ekonomiškai pakilo taip, kaip seniai nebuvo? Aišku, jei atstovauji komunistinės Kinijos interesus, “nežinai”.
Pasidomėk, iš kokių socialinių sluoksnių tie 75 milijonai, balsavę už Trumpą, net kai beveik visa mass media keletą metų plovė piliečių smegenis ir ragino balsuoti už kairuoliškų liberalų statytinį ir jau bebaigiantį sudilti Bideną.

Melo vaikai       2021-02-13 17:33

O vis dėl to Trump atėjo į Amerikos politiką ir įeis į istoriją,kaip dangaus siųstas pranašas,kaip tėvas gelbėjantis savo vaikus, paklydusius ideologijų, liberastijų ir narkotikų džiunglėse.Tik deja ne visus paklydusius vaikus pavyks išgelbėti- jiems pasirodė maloni ta antro galo svaiginimosi iliuzija,kurią jie gina,kaip savo smėlio pilį ir vadina “demokratiją” ir savo pabėgimo į kūno malonumus šalį.Deja JAV naiviai liberaliam jaunimui,teks nubusti su ašara akyse ant demokratijos griuvėsių,nors Baidenistai liberalai ir turėjo progą praregėti matydami didį prezidentą Trump bandantį suvienitį Biden marksizmo ideologų  politiškai ,ekonomiškai ir morališkai žlugdomą šalį.Trump Amerikos žmonių  širdžių prezidentas -gaila ,kad dauguma Bideno liberalių rinkėjų žiūrėjo žemyn pažangiai užpakaliu balsuodami,kai prieš jų visų akis spindėjo Amerikos taika ir saulė Trump.Nieko nepadarysi apgautų  demokratinių rinkėjų laukia kartūs konunizmo vaisiai,nes jie tiesą Trump iškeitė į svaigų Biden melą.Daugelis amerikiečių per Trump kadenciją turėjo puikią progą pasimokyti demokratijos pamokų ,bet neomarksizmo ideologija jiems užgulė akis ir jie nieko nesuprato - viskas baigėsi akla neapykanta Trump ,kaip demokratijos ir taikos mokytojui.Tikrai akla Bidenistų neapykanta dangiškai tiesai.

to NuNU       2021-02-13 17:13

O kaip su rinkimų rezultatų klastotėmis? Ar esi labai įpratęs meluoti? Kam paskutinį kartą pamelavai? Žmonai ar meilužei, ar Mokesčių inspekcijai?

stasys       2021-02-13 14:57

Ko tik žmonės neprisigalvoja siekių teisinti kaltę -kaltojo, po Šv. Rožančių pasiruošę  palaidoti bet kokia nuodeme, jo ,surandant pateisinimą . Aklas fanatizmas negali tarnauti Tiesai ir Gėriui ,..aklas tikėjimas nėra tikroji meilė Dievui .D.Trump nebuvo tėvas savo tautai , neduvo išmintingas nekenkti savo tautos piliečiams vardan savų isitykinimu . Tas kas nebuvo lyderiu neturėtų sulaukti sėkmingo lyderio liaupsių  ,geras karinis strategas nemeta mūšio lauko iš jo pasitraukiant o veliau nesigiria išsaugotomis savų tautiečių gyvybemis, išduoti savo draugą sąjungininką kai esamos sutartys ir pažadai jau nieko nereiškia nėra vertybė , ant kitų tautų išsilaisvinimo kovų regzti savas nedorybes -intrigas nėra vadinama pagalbos ištiesta ranka , kaip nedorelis tampa tautos mylimų labai gerai atmena vokiečiai ir Europą . ‘dydus’ carai ,imperatoriai ateina su fantastinis o išeina po savęs palikę uzkastus lavonus milijonais . Ameriką dar prakeiks D.Trump , po savęs jis paliko labai gylias nesutarimų duobes visuomenėje ir kas svarbiausia dėl to žmogus nesigaili . Kitiems teks atstatyti tai kas į purvą suminta . Didžių permainų laikotarpyje reikia drąsos turėti neleisti tautai visuomenei auginti sau ‘bonaparda’-gelbetoja .

NuNU       2021-02-13 14:30

Rusų TROLIAI susirūpino demokratija JAV. Kliedi apie Trampo pasiekimus, tačiau labiausiai ekonomiškai išsivysčiusios JAV valstijos, miestai, mokslo įstaigų miesti balsavo už demokratus (žiūrėti rinkimų žemėlapį). Kam smegenis plaunate? Eikite Navalnui išaiškinkite, kokioje garoje, demokratinėje valstybėje su ilgalaikiu prezidentu jis gyvena, cha cha.

tik delfio vertos įžvalgos       2021-02-13 14:10

joks lūžis neįvyko.
Satanoidų lėlėms leista pradėti “lūžčiojimą’ (plg. myžčiojimą) tik tam, kad atsiskleistų kuo daugiau išdavikų. Tikrasis tektoninis lūžis, visiems laikams padėsiantis tašką psichinių ligonių sektos pasauliniam valdymui, su kiekviena diena tik artėja. Liūdina tik tai, kad kai kuriuos rimtus komentatorius apėmė išdavikiško gaivalo skleidžiamos pasidavimo nuotaikos.
Minėsite Tvanksto žodžius, žmonės.

Tvankstas       2021-02-13 14:06

pataisau - Mano asmeninė patirtis dėl demokratijos ir žodžio ar minties laisvių, kaip ir visų žmogaus teisių kaip popierinio tigro gąsdinti naivuolius - demokratijos asilus ir teoriškai 2000-2011, ir praktiškai 2012-2017,——-toliau kaip parašyta anksčiau

Tvankstas       2021-02-13 14:02

Mano asmeninė patirtis ir teoriškai 2000-2011, ir praktiškai 2012-2017, pagaliau apsireiškė visu aiškumu 2020-2021 metais JAV prezidento rinkimų klastojime, butaforinėje Silikono slėnio ir J. Biden’o galybėje.
Esu nemažai pasisakymų prirašęs 2017-2021 metais Alke ir Tiesos, nemaža jų dalis daugumai skaitytojų buvo sunkiai ar visai nesuvokiama.
Kaip ir dabar po 2021.01.20 rašau daug kartų, kad JAV valdoma Pentagono su D. Trump’u priešakyje, ir kiek nedaug žmonių Lietuvoje to nesuvokia, kaip ir straipsnio autorius V. Rachlevičius.
Suprantu, koks šokas ištiks Lietuvos žmones, o ypač visažinius žurnalistus, politologus,..., kai vieną rytą atsibudę supras - JAV kariškiai su gen. M. Flynn’u priešakyje paėmė valdžią ir prezidentu pastato D. Trump’ą arba po masinių liberalhomunistų suėmimų ir karo tribunolo teismų, po 2 ar 6 mėnesių surengia pakartotinius rinkimus, kuriuose D. Trump’o pergalė bus 80:20 ar 90 :10, nebebus už demonokratus 40-50 mln. nabašninkų balsų, kurie buvo už J. Biden, nebus kompiuterinių 10 mln. balsų kaip už j. Biden.
Įsivaizduoju, kaip susilydys smegenys visam Lietuvos elitui, žurnalistams, politologams,..., kai valdžią paims gen. M. Flynn’o kariškiai, ką jie jau padarė Vašingtone, sukurdami valdžią vaizduojantį rezervatą su kino studijos Oraliniu kabinetu, kuriam už J. Biden nugaros tai sunkvežimukas, tai Chevrolet, jau ir dekoracijose atsirado colio plyšys,...

grumstas       2021-02-13 13:30

O jeigu nebijotų  žurnalistai papasakoti apie Kinijos komunistų įtaką amerikiečių valdžiai , politikams . ...
Ir dar apie tai kodėl prasidėjo pasaulio pertvarka ir kokios jėgos ją remia. Ką ta :“pertvarka” planuoja pasauliui?Ir kokia reikšmė visų dabartinių pasaulinių organizacijų dabartiniams procesams-PSO, SNO, Tarptautinis bankas,pagaliau ir TOK nuošalyje nebūna , kai reikia kam nors pareikšti sankcijas, o dar eilė pasaulinių teisės institucijų laikysena- šie organai aktyviai kišasi į šalių politiką- tik tiek galima pasakyti apie tai.

>Jeigu dalykiškai       2021-02-13 13:13

Esate tikras, kad neatsiprašė? - Komentarų skiltis nėra klausykla.
Pagal vaisių, kurių gausos ir brandos Vidui galima net pavydėti, dera spręst.
Rašinėdama(s), kad “kai kurie autoriai turi tiesiai šviesiai prisipažinti
ir atsiprašyti”, gal turite omeny ir BLM ar MeToo barbarystės pavyzdžius?
Kišti galvas kaip stručiams į smėlį, kad tik nereiktų žvelgti tikrovei į akis ir užstatyti save tam, kas tikra, aiškiai teisinga ir garbinga,
yra kvaila, prisitaikėliška.
Tai gali būti ir parsidavimas tariamai kovojantiems su propaganda, įsisąmonintas ar ne, bet naujas įsibaudžiavimas
– ar dėl išsilavinimo stokos, ar dėl ydų ar dar dėl kitų aplinkybių.

LVS (Delfio komentatorius)       2021-02-13 12:56

LVS 12.02.2021 06:07:58 Tai 100-procentiniai teisingas situacijos vertinimas dabartinėje Amerikoje. Tai supranta ne viens pons Vidas, bet ir daugelis politikų., tačiau kaip ir dera politikams, jie beveik niekada nesako, ką galvoja, o šneka tik “kas reikia”. Dabar, pvz, gali tapti daugeliui labiau suprantama Vokietijos vyriausybių politika neskirti ginklavimuisi daugiau nei vieną proc. BVP, nes tai jokios naudos. Sakykim Putino Rusija užpultu kokią Europos šalį, tai 95 proc tikimybė, kad viskas būtu labai panašu, kaip su Krymo anexija: protestų ir susirūpinimo pareiškimai, ultimatumai, kad bus įvestos sankcijos ir įšaldytos Rusijos lėšos užsienio bankuose ir t.t. Tai ir viskas. Tie korumpuoti usa veikėjai, esantys valdžioje ir tie kas juos laiko valdžioje, jokiu būdu nenorėtu branduolinio lietaus ant savo miestų, neitu mirti dėl jūsų, nes rezultatas būtu baisesnis Amerikai, nei milžiniškoje Rusijos teritorijoje. Kinija jau dabar industrinė valstybė nr 1 Pasaulyje, o tada ji jau taptu tuo, kas kažkada buvo Amerika. Tad nesvaikit iliuzijose, ponai europiečiai. Tie kas valdo Amerika, jiems reikalinga tik įtampa jų varomam politikos spektakliui, kad tęsti tai, ką jie darė iki šiol ir jiems buvo all right…

https://www.delfi.lt/news/ringas/lit/vidas-rachlevicius-didysis-luzis-amerikietiskosios-svajones-pabaiga.d?id=86334581&com=1

Ringe (Delfio komentatorius)       2021-02-13 12:54

Ringe12.02.2021 05:22:51 Gera analizė. Jei tai būtu tarkim, Vokietijos žiniasklaidoje,, būtu sensacija. Presidentas Trump užsimojo “nusausinti pelkę”, t. y. pradėti naikinti tą korumpuotą, pirmiausiai vadinamos Demokratų partijos viršūnės per dešimtmečius sukurtą valdžios piramidę ir jos funkcionavimo schemą bei parodyti amerikiečiams juos mulkinančios, parsidavėliškos media vaidmenį. Jo klaida, kad jis pervertino savo ir savo rėmėjų galimybes, sunaikinti tą korupcijos vėžį, kuris jau savo metastazėmis yra visose valdžios šakose, kur amerikiečiai jau negali pasikliauti nei rinkimų teisingumu, nei teismais, o privačios, pagrinde biržos spekuliantų iš “oro” padarytais pinigais sukurptos media platformos, kaip ir visokios cnn tuoj pajuto pavojų ir jų pačių egzistavimui ir prisijungė prie vadinamų “demokratų” jų kryžiaus žygyje prieš Trumpą. Ironišką, bet dabartinė situacija usa yra labiau panaši į lukašenkos Belorus, o Putino Rusijos žiniasklaida tikrai atrodo daug laisvesnė. Amerikoje šiandien visi Orwello gyvulių ūkio bruožai realybėje.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/ringas/lit/vidas-rachlevicius-didysis-luzis-amerikietiskosios-svajones-pabaiga.d?id=86334581&com=1

Alec Wolf (Delfio komentatorius)       2021-02-13 12:50

Alec Wolf 12.02.2021 13:25:15 Pagarba autoriui.,,nes šiais laikais GARSIAI pasakyti kad Karalius yra nuogas jau reikia drąsos. Kaip tik 2020 vasara buvau JAV savo akimis mačiau kaip Teroristine organizacija BLM su Demokratų palaiminimu niokojo SAVO šali vardan atėjimo į valdžią. Šiandieniai Liberalai - Demokratai tai 1917 m. BOLŠEVIKAI Rusijoje.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/ringas/lit/vidas-rachlevicius-didysis-luzis-amerikietiskosios-svajones-pabaiga.d?id=86334581&com=1

Leitenanto Šmito sūnus (Delfio komentatorius)       2021-02-13 12:46

Leitenanto Šmito sūnus Siūlau šalinti 13.02.2021 09:15:29 Vertinant iš šono, JAV gyventojams tai buvo vienas iš sėkmingiausių laikotarpių: Iki prasidedant pandemijai, užimtumas mušė rekordus, neregėtas 3.5% nedarbo lygis, rekordiniai darbo šansai afro, ispanų, indėnų kilmės žmonėms, veteranams ir moterims. Pagaliau žemiausių ir vidutinių pajamų sluoksnis pamatė reikšmingą realių pajamų augimą. Pirmą kartą per paskutinius 30 metų gyventojų pajamų augimas fiksuotas visuose JAV metropoliuose. 7 mln. žmonių iškelti iš maisto talonų liūno. Afro ir ispanų kilmės amerikiečių skurdo lygis smuko rekordiškai. Akcijų rinkos tarp 2017-2020 kilo apie 30%, kas be abejo atsispindės pensijų fondų, t.y. visų dalyvaujančių sistemoje turte. 2020 spalio Gallup apklausa konstatavo, kad 56% amerikiečių gyvena geriau (net per pandemiją), nei prieš 4 metus. Plati mokesčių reforma ir dereguliacija (8 taisyklės panaikintos vs. 1 nauja), išlaisvinanti nuo perteklinio valstybės kišimosi į įmonių ir žmonių gyvenimą. Opportunities zonos (daugiausia orientuotos į afroamerikiečių gyvenimo šansų didinimą), Istorinių Juodaoždių koledžų ilgalaikis finansavimas (o ne pinigų kaulijimas reguliariai, kaip prie Obamos)) ir Kalėjimų reforma (FirstStep ACT), išlaisvinusi afroamerikiečius iš kalėjimo grėsmės dėl menkų nusižengimų ir padendanti sugrįžti į normalų gyvenimą po įkalinimo (iš rasisto Prezidento, taip). Peržiūrėta JAV nenaudingos (tiksliau, nesimetrinės, išnaudojamojo pobūdžio) prekybos ir kitos sutartys kaip kad Paryžiaus sutartis, NAFTA. Pagaliau atvėrė kelius konkurencingesniems JAV produktams į protekcionuotas kitų šalių rinkas. Taip pat pasirūpino 5G technologijų saugumu ne tik sau, bet ir savo partneriams. JAV tapo energijos eksportuotoju ir nulipo nuo ME naftos. Paskirti virš 230 Federalinių teisėjų ir 54 teisėjai į Apeliacinį teismą, kas užtikrins, kad teismai remsis įstatymais pagal konstituciją, o ne aktyvistų sampratą apie teisingumą. Pastatyta apie 400 mylių sienos, po ko nelegalūs sienos kirtimai smuko 87%. Na, ir išties sėkminga operacija WARP speed dėl COVID vacinos. 2019 metais pasiektas didžiausias CO2 emisijų sumažinimas vs. kitų šalių, oras tarp 2017-2019 tapo 7% švaresnis. Užsienio politika taip pat buvo sėkminga: istorinės Abraomo sutartys, kurios lems taiką Artimuose Rytuose Ambasada Jeruzalėje Nė vieno naujo karo, tuo pačiu demonstruojant priešams determinaciją ( Peace through strenght) ) (labai sėkminga Irnano vyriausio teoristo likvidavimo operacija, rusų samdinių Sirijoje sunaikinimas ir mirtini ginklai Ukrainai). Pagaliau stojo prieš Kinijos grėsmę, pradedant IP vagystėmis ir baigiant kariniais reikalais bei šnipinėjimu JAV žemėje. Užkirto kelią Rusijos spaudimui energetikoje (per branduolinę energetiką Rumunijoje ir Lenkijoje, NordStream2 blokavimu) (čia tas Prezidentas, kur Putino kišenėje.) po spaudimo vykdyti prisiimtus įsipareigojimus (o ne transatlantinių ryšių griovimu, kaip bliovė pagauti už rankos šuleriai (aka “inteligentą muša”)) padvigubėjo NATO narių skaičius, vykdančių savo įsipareigojimus Aljansui, o rusų provokacijos deramai sutiktos (jau vien ką reiškia taktinio branduolinio ginklo atgrasymas) susigrąžino 56 ilgalaikius (t.y. pamirštus) įkaitus JAV piliečius iš 24 šalių. Sustabdė ydingą Irano sandorį ir baigė bičiulystę su Kubos diktatoriumi ir Venesuela, įvedant griežtas sankcijas Sutaikė Serbiją su Kosovu - taika Balkanuose. Visiškai sunaikinta ISIS Irake ir Sirijoje. Trump kaip asmuo, visapusiškai rėmė pro-life, religinę laisvę ir kovojo su žmonių kontrabanda bei narkotikais (opiodų krizė). Uždraudė finansuoti ir aiškinti nemokslinę ir destruktyvią rasistinę Critical Race Teoriją federalinėje plotmėje (chapeau asmeniškai). Neabejotinai vienas geriausių JAV Prezidentų istorijoje. Deja, greta darbinės kritikos, dažniausiai nepelnytai šmeižtas, juodintas, tyčia neteisingai interpretuojant ir iškreipiant pasakytus žodžius ir jų prasmę. Visais būdais bandytas nušalinti ir apdergti. Dėl to tebūnie gėda mažai grupelei susireikšminusio burbulo žmonių, kurie pamynė savo misiją

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/ringas/lit/vidas-rachlevicius-didysis-luzis-amerikietiskosios-svajones-pabaiga.d?id=86334581&com=1

Jeigu dalykiškai,       2021-02-13 12:28

yra labai subtilių kgb veikimo formų ir schemų.
Visi suprantame, kad žmogus keičiasi, keičiasi jo pažiūros, pasaulio supratimas. Galėtų kai kurie autoriai tiesiai šviesiai prisipažinti ir atsiprašyti, kad, gal net kodėl anksčiau galvojo kitaip. Bet dabar visa tai įvertino… Ar panašiai, tada galima būtų juos gerbti.

tikram komunistui, NuNuchui, Minčiai ir panašiems       2021-02-13 11:37

Pamiršote, kad mąstymas ir sąžinė yra pareiga, o ne jūsų lėkšta savivalė?
Tai prisiminkite ir liaukitės terštis banalybėmis ir eterį teršti.
******************************************************************
Dabar dalykiškai: tokie, kaip jūs, kurie tiki, kad pažiūras determinuoja socialinės sąlygos (pvz. tai, kur autorius gimė, augo, mokėsi ir t. t.),
o ne asmens laisvė, nuolatinė laisvo apsisvarstymo bei apsisprendimo galimybės, ir yra tikrieji materialistinės komunizmo ideologijos baudžiauninikai. Tas pats galioja ir kairuoliško liberalizmo emancipatoriams, kadangi šie taip pat siekia laisvinti žmoniją iš tariamų praeities determinacijų: laisvinti iš „atgyvenusių“ pareigų Dievui ir Tėvynei, sąžinei ir dorovės normoms, laisvinti iš lyčių nelygybės ir tradicinės šeimos, homofobijos, ksenofobijos ir t. t.
Taigi, tiek komunistuojančios, tiek liberalistinės ideologijos yra laisvės Tiesoje priešai, nors pačios kaip tik žada išlaisvinti žmogų iš visų jo prigimties pančių – determinacijų. Laivė be Tiesos ir yra Trojos arklys.
************************************************************************
Pagarba Vidui už intelektualinį sąžiningumą, drasą, dalijimąsi.

stasys       2021-02-13 11:04

Nepritariu Vidui . Bet neginčiju jo teisės turėti ir išsakyti savo nuomonę str. Man koktu pagalvoti jog Jo moralė gali būti taip kraipoma ir tampoma, pasak autoriaus hipotetiškai net Tiesose ‘subiniu-revizoriai’ gali išlaikyti tam tikrą teisę ir statusą kaisioti pirštus ten kur nedera , gal ‘garliaviniai’ tapo šventomis avelemis ir jų kaltė prieš visuomenę jau nuplauta ta prigimtine teisę akiplėšimai į akis žiūrint meluoti ? Taip galima nusiristi iki nežinia ko , kai dešinė ranka laiko peilį o kairėje nukriziuotaji ginant ano peilio ašmenis . Ar tikrai viską galima pateisinti žodžio laisve Vidai ir kur gi baigiasi Tamstos suvaržymai ją saugant . Aš nei karto nesu girdėjęs jog eks- Prezidentas Amerikos būtų parodęs pavyzdi kurio taip uoliai prašote ginant D.Trump .

Mintis       2021-02-13 11:02

Organizuokime mitingą Vilniuje prie JAV ambasados dėl žodžio laisvės ir rinkimų JAV. Vėlau nueikime prie Rusijos ambasados gal išmaldą duos, tik reikia saugotis elektrošoko ir bananų iš kairės. O pagalvojus, jeigu Maskvoje įvyktų, kas vyko 20210106 Vašingtone, tai mitinguotojai būtų sušaudyti iš kulkosveižio susitikimo vietoje ar leistų prieiti prie raudonų Kremliaus sienų. Ko verti autoriaus pergyvenimai? Kažkoks absurtas?

tikras komunistas rachlevičius       2021-02-13 9:27

jaučia patologinį pavydą ir neapykantą JAV
ir labai džiaugiasi bet kokia nesėkme.
——
(daugiau komunistų straipsnių pageidaujame. VOT !!!)

NuNu       2021-02-13 8:58

Ką reiškia augusio totalitarinėje valstybėje ir dirbusio CK kontroliuojamame komjaunimo laikraštyje. Vajė, vajė, iš Trampo saldainį atėmė, nėra JAV demokratijos. Apie tai sakičiau prieš 30 metų. JAV yra tūkstančiai laikraščių, TV, radio stočių, nuomonių įvairovė, dėl kurių niekas viešai neviduriuoja. Čia ne straipsnis, o komunistinis kliedesys.

Kazys       2021-02-13 1:50

Labai geras straipsnis ,perskaičiau visą ,tiesiog puikiai išanalizuota situacija Amerikoje. Liūdna bet tenka pripažinti kad 2021 m. griuvo Amerikos kaip denokratiškos ir laisvos šalies įvaizdis. Ar galėjo apie tai pagalvoti lietuviai kurie nuo pat 19 a. važiavo į Ameriką geresnio gyvenimo , ar galėjo apie tai pagalvoti lietuvos partizanai kurie laukė po karo kad ateis Amerika ir išvys rusus? (deja neišvijo)

Al.       2021-02-13 0:19

Arti tiesos. Tik vietoj ,,kairuoliško liberaliojo kapitalizmo” sakykim tiesiai - komunizmo ar bolševizmo. Nepriklausomai nuo to ar tai kinietiško tipo komunizmas, Nepas ar sodomobolševizmas. Jų visų esmė - marksistinė despotija.


  Ir kodėl užuot sakę ,,hipokritiškai” - negalim lietuviškai sakyti ,,veidmainiškai” ?

T0mas J.       2021-02-12 23:17

Žodžio “meinstryminis” mūsų kalboje nėra. Jei nori rašyti visuomenei, bet tamstos žodynas yra per skurdus - reikia dar pasitobulinti, paaugti, ir tik tada rašyti straipsnius.

matas       2021-02-12 22:04

Gal dar nėra taip blogai Lietuvoje jei tokie straipsniai Delfyje praeina…Pagarba Autoriui.


Rekomenduojame

Dainius Rudzevičius. Stambulo konvencija ir jos ryšys su socialinės lyties ideologija

Ligita Sinušienė. Ar Stambulo konvencijai bebus ką pražudyti Kretingos pranciškonų gimnazijoje?

Rasa Čepaitienė. Kaukių kritimo metas

Brolis Paulius Vaineikis OFM. Šaukiu aš tautą nuodėmės užguitą

Lietuvos gyventojų nuomonių apklausa

Dovydas Norkūnas. Kaip iš tikrųjų atrodo LYTINIS ŠVIETIMAS? Kam iš tiesų reikia Stambulo konvencijos?

Brolis išsižadėjo brolio ar direktorius – pavaldinio?

Alvydas Jokubaitis. Ar Europos Sąjungai reikia šeimos? – Taip ir ne

Algimantas Rusteika. Iliuzijų pabaigos metai

Andrius Švarplys. „Influenceriai-garsenybės“ gali viešai kalbėti apie politiką, o Bažnyčia nebe?

Nuo bačkos. Andrius Kubilius: Tomai, neišsigąsk šios atakos! Tomas Raskevičius: Dėkoju TS-LKD už palaikymą. Pažadu nepasiduoti!

Konstantinas Bogomolovas. Europos pagrobimas 2.0. Režisieriaus manifestas

Pozicija, kurios nenori girdėti LGBT lyderiai. Dovilo Petkaus pokalbis su Eimantu Gudu

Kam tas „šešėlis“? Darius Kuolys: Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

Nida Vasiliauskaitė apie Stambulo konvenciją:  dabar – trumpai, kone prieš trejus metus – išsamiai

Kun. Robertas Grigas. Kuo blogi „specialioms grupėms“ kuriami įstatymai

Algimantas Matulevičius. Negi valstybės piliečių nuomonė lygi nuliui?

Andrius Švarplys. JAV vyskupų pozicija dėl seksualinės orientacijos ir ‘gender identity’ sąvokų įtraukimas į įstatymus yra blogis

Audris Narbutas. Per Stambulo konvenciją – į melo visuomenę

Kun. Andrius Narbekovas. Stambulo konvencija – Trojos arklys

Elagu Eesti! Tegyvuoja Estija! Vidmantas Valiušaitis: Pagarbos žodis broliams estams

Rasa Čepaitienė. Kvalifikacija

Vytautas Sinica. Kaip iš Toliato pavyzdį darė

Andrius Švarplys. Priešingai – tai jūs puolate Lietuvos Konstituciją, o visuomenė reaguoja ir, beje, labai demokratiniu bei civilizuotu būdu

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas – Vasario 16-osios važiuotynės

T. Elijas Leyds. Virusas, hidra ir Bažnyčia

Raimondas Navickas. „Neapykantos kalbos“ kriminalizavimo per ANK afera yra antikonstitucinė ir antidemokratinė

Audrius Bačiulis apie „Coca Cola“ kursus, kaip „tapti mažiau baltaisiais žmonėmis“

Vidas Rachlevičius. Kaukės nusimestos: kada skersime šventąją karvę?

Algimantas Rusteika. Stukačių epocha sugrįžta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.