Emigracija, imigracija, demografija, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Vidas Rachlevičius. Didysis Lietuvos išbandymas arba „Back in the USSR“

Tiesos.lt siūlo   2021 m. lapkričio 19 d. 11:09

7     

    

Vidas Rachlevičius. Didysis Lietuvos išbandymas arba „Back in the USSR“

delfi.lt

Lietuva – tikrų ir išgalvotų dramų scena. Vieniems žemė slydo iš po kojų, kai Seime nepavyko prastumti narkotikų faktinio legalizavimo įstatymo, kitiems metų įvykis yra galutinai atmestas Prezidento veto dėl mokamo periodinio testavimo, tretiems, palyginti su nelegalių migrantų krize, tai atrodo kaip visiški niekai. Tačiau, kaip jau įprasta Lietuvoje, tarpusavio rietenose, kurios jau net ir viešumoje įgauna zoologinės neapykantos formas, paskęsta esminiai dalykai ir tikrosios grėsmės.

Tarptautinis politinis kontekstas, daug faktų bei aplinkybių rodo, kad Lietuvos valstybei yra iškilęs realus pavojus. Jis susijęs su hibridine ataka, o paprasčiau – nelegalių migrantų ordomis. Dabar ir vėl prisimenu tam tikruose sluoksniuose gerai žinomą vieno JAV kariškio pasakytą frazę, kad mes, lietuviai, esame labai keisti žmonės: „Kai susiduriate su realiu pavojumi, jūs nieko nedarote, bet kai jau būna per vėlu, kaunatės kaip liūtai“. Todėl, kad nepasikartotų tai, kas jau buvo, būtina ryžtingai veikti čia ir dabar. Iškart pasakau: šįkart pavojus suverenitetui ir net valstybingumui ateina ne iš Rytų, o iš Vakarų.

Pradžiai – kontekstas, įvykių seka ir svarbiausi akcentai. Jeigu pažvelgsime į mūsų ir kitų šalių problemą iš labai aukštai, tai daugumos dabarties tarptautinių konvencijų bei programų svarbiausias tikslas yra menkinti valstybių suverenitetus. Tai ir Tarptautinė konvencija dėl migrantų, ir Stambulo konvencija, ir vadinamoji žalioji revoliucija, ir daugelis kitų globalistinių iniciatyvų, kurių svarbiausias tikslas – pinigų ir kontrolės perskirstymas. Tačiau nusileiskime žemiau ir pažvelkime į grėsmę per nelegalios migracijos prizmę.

Žiniasklaidoje rašyta apie Varšuvos ir Briuselio ginčą, kurį sukėlė Lenkijos konstitucinis tribunolas, pareiškęs, kad dalis ES sutarties straipsnių nesuderinami su šalies Konstitucija. Teismo pirmininkė Julia Przylebska nutartyje išvardijo kelis ES sutarties straipsnius, kurie, pasak jos, prieštarauja konstitucijai. Ji taip pat akcentavo, kad „ES institucijos veikia už savo kompetencijos ribų“.

Briuselyje įvyko įdomūs vieši ir užkulisiniai manevrai. Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen, Vokietijos kanclerės Angelos Merkel statytinė, kaip žinia, nėra savarankiška politikė. Įdomu ir keista, bet pradžioje A. Merkel šiame konflikte užėmė gana santūrią poziciją, todėl ir EK nesiėmė ryžtingesnių veiksmų. Tačiau pratrūko Europos Parlamentas, kuris pasmerkė EK ir apkaltino ją nesugebėjimu tinkamai veikti ginče dėl teisinės valstybės su Lenkija ir Vengrija.

Ir Lietuvos žiniasklaidoje prasidėjo Lenkijos puolimas, pasipylė pamokymai, o dar visai neseniai iš G. Sorošo algą gaudavę, štampais bei šablonais mąstantys komentatoriai aiškino, kad tai esą yra lenkų paslauga Kremliui, o jų vyriausybė „nesupranta, ką daro“. Mandra teisine kalba prabilo ir mūsų iškilūs teisininkai, kurie tikino, kad Lenkijos konstitucinis tribunolas „nebėra teismas tikrąja to žodžio prasme, nes yra visiškai priklausomas nuo valdančiosios daugumos ir tarnauja kaip įrankis jos tikslams pasiekti“. Tačiau tiksliai pastebėję, kad Lenkijos ginčas su ES yra ne teisinio, o politinio pobūdžio, jie neįvardijo esmės ir svarbiausio tokio sprendimo motyvo, o jis labai aiškus – lenkai gina savo suverenitetą, kurį žingsnis po žingsnio bando uzurpuoti Briuselio biurokratai.

Lietuvoje praktiškai niekas nepastebėjo labai svarbios ir plačiai neafišuotos aplinkybės, kad Europos teisingumo teismas (ETT), skyręs 1 mln. eurų per dieną baudą, skaičiuojant nuo tos dienos, kai sprendimas buvo įteiktas Lenkijai, sprendimą priėmė po to, kai nubausti lenkus pareikalavo EK. Taigi, teismų nepriklausomumo ir atskaitomumo klausimai – labai plačios, o svarbiausia – sąžiningos diskusijos tema. Lenkų sprendimo kontekste aš nekalbėsiu apie Lietuvos teismų sprendimus, susijusius, pavyzdžiui, su Palangos dušinių byla arba, švelniai tariant, keistą teisėjų laikyseną – turbūt jau pamiršot – anuometinio Liberalų sąjūdžio pirmininko E. Masiulio politinės korupcijos byloje.

Daromas didžiulis spaudimas ir žiniasklaidoje puolama Vengrija, tačiau daugelis mūsų komentatorių, kartojančių nuvalkiotą mantrą apie Maskvos ranką, ir šiuo atveju sąmoningai nutyli arba net nesupranta tikrųjų vengrų motyvų. Šios šalies teisingumo ministrė Judit Varga problemą suformulavo labai aiškiai: „Europos Sąjunga ir jos institucijos negali atimti iš valstybių narių įgaliojimų, kurių valstybės narės jai niekada neperdavė. Vadinasi, jie negali sukurti sau naujų įgaliojimų. ES teisė gali būti taikoma tik tose srityse, kuriose valstybės narės jai suteikė įgaliojimus. Pavyzdžiui, vidaus rinka, aplinkos apsaugos politika ir konkurencijos teisė. Kompetencijos pasidalijimo sistema yra aiškiai nustatyta ES sutartyse“.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Orbanas turi       2021-11-21 12:35

prabangą manipuliuoti ir vaidinti labai jau ‘tautišką’ valstybę, įtvirtindamas savo autoritarinį valdymą. Kodėl Rachlevičius nekalba apie jo laisvos ir nepriklausomos žiniasklaidos sunaikinimą, kai TV paverčiama valstybine iš visuomeninės ir joje tik Orbanui palanki politika dėstoma. Jis tai gali daryti, nes yra saugus, apsuptas draugiškų šalių ir gaunantis iš ES milijardus, kelti savo šalies ekonomiką. Bet Lietuva tokios prabangos neturi. Ir nereikia čia įvedinėti ar Vengrijos ar Lenkijos modelio. Nes va tuomet jau bus tikrai grįžimas į sovietus atgalios, tiesiai į putino glėbį.

habilitās       2021-11-20 14:54

„O jeigu rytoj į rankas jiems įduos automatus, kiek iš jų atsisakys juos paimti?“
✒✒✒
Man abejonių nekyla, tai tik laiko klausimas.
Nežinau kas A. Lukašenkos „turistus“ pavadino „gyvaisiais šoviniais“, kuriuos jis naudoja hibridiniame kare prieš Lietuvą, Lenkiją ir Latviją, yra dar vienas momentas, susijęs su „gyvaisiais šoviniais“, apie kurį, kažkodėl, niekas nekalba.
Tai „turistų“ vaikai, kuriuos jie naudoja kaip „gyvuosius šovinius“ savo kare. A. Lukašenką laikyti nusikaltėliu, o „turistus“ aukomis, kuriuos apgavo yra nesąmonė. Jie tokie pat nusikaltėliai kaip ir A. Lukašenka.
Koks normalus ir atsakingas tėvas ar motina tampys savo vaikus po miškus, be šilto maisto, be šiltos pastogės, visiškoje nežinioje dėl ateities?! Bet visa tai daro. Kodėl? Tikisi, kad suveiks, kad atsiras šioje sienos pusėje kvailių, kuriems pradės virpėti širdis ir jie pasieks savo, o „atsidėkodami“ – prišiks termosus.
Kai Kaune motina truputi griežčiau sudrausmino savo vaiką, sukilo visas Lietuvos širšynas, prokurorai tampė po teismus, o čia, akivaizdus vaikų išnaudojimas, ir nieko, į nusikaltėlius žiūri kaip į aukas, apgyvendina geresnėse patalpose, svarsto prašymus, nors žino, kad nė vienas iš jų į lėktuvą be dokumentų neįlipo.
Kam teko turėti reikalų su musulmonais, žino, jog visos mūsų, vakariečių, vertybės jiems yra arba kvailystės, arba nuodėmė, ir, kad ir kokį š... jie bemaltų, mes privalome juo tikėti, nes jis meldžiasi Alachui ir tokie kaip A. Merkel ant to užkimba.

stasys       2021-11-20 11:44

.. etc Prašalietį tau tik krumuose replikas mėtyti . Su visa derama pagarba V.Rachlevičius nė žodžių neužsiminė apie ta Kinijos klausimą , nors paskutiniomis žiniomis teko girdėti jog mūsų valdantys kiek atlėgo ir pareiškė jog ta atstovynė Taivano neturės diplomatinio statuso .. ilgai vartojus prablaivėjimas atžigiuoja su sveiku protu ir tai geras požymis .

Prašalietis       2021-11-20 10:15

Rachlevičių Viduko super puper “geopolinis samprotavimas”- Didysis Lietuvos išbandymas arba „Back in the USSR“- tik patvirtina Kinijos Užsienio Reikalų Ministerijos atstovo žodžius, pasakytus Lietuvos vadovaujančių  “politinių galiūnų kovos su Kinijos komunistiniu režimu už Europines vertybęs ir Taivanio laisvę”,jo pasakytus Lietuvai pasirašant sutartį su Taivaniu dėl atstovybių atidarymo proga. Šis Kinijos atstovas pasakė, kad yra įdomu stebėti skruzdę vardu Lietuva bandančią versti medį vardu Kinija… Neišsivaikščiojusioms lietuviško super puper galios išsivaikščiojančio skruzdėlyno skruzdėlems, matant lietuviškos skruzdėlės “galias” ir kokios yra, iš visų jėgų ir su visais “turimais dantimis graužiant”, skruzdėlės atlikto"darbo” pasekmės nuo 2014 “graužiant” rusišką Sibiro pušį ir nuo pernai metų dar ir Baltarusijos “lazdyną”... “plaukai šiaušiasi” numanant koks"siaubingas likimas laukia” ne tik Rusijos su Baltarusija, bet ir Kinijos… Konkrečiau apie Rusijos, Baltarusijos, o dabar ir kelių tūkstančių metų valstybingumo istoriją turinčios KInijos “tragišką likimą” galėtų pasakyti nebent šiandieninis, “gerai geopoliniuose reikaluose žiebiantis”, „Back in the USSR“ Rachlevičių Vidukas…

stasys       2021-11-20 8:58

Iš esmės viskas teisingai įvertinta , pavojus valstybės suverenitetui gali kilti tik iš savų ‘P.Cvirku -jaunėlių’ . Jei jaunoji karta politiku valosi kojas į šalies Konstitucija ,... kokie dar klausimai gali kiltį dėl šalies suverenumo ateities ? Paralelės čia aiškiai matomos , todėl tie vieši prisipažinimai ar pasiteisinmai , sienos statybos su Baltarusija statybos klausimu tema ir kad norėta sulaukti pinigų iš Briuselio ..labai aiškiai parodo kuriame taške tas suvokimas randasi . Kai visuomenė stojo piestu neteisėtos imigracijos klausimu vyriausybė bijodama maišto priėmė reikalingus įstatymus , vienok užsienio politika reikalauja aiškiai atsakyti į tuos klausimus ar valstybė vis dar turi suverenitetą .. ir tai ka pademonstravo Merkel savo pokalbiais tik parodė jog ES nėra jau tokia vieninga savo užsienio politikoje . Iš moralinės pūsės reikia pripažinti jog hibrydinis Lukašenkos karas jam duodą teigiamus vaisius ir čia jau sunku pasakyti kas tame konflikte nuo ko ginasi -puldamas . Ar galima pasakyti jog Baltijos šalys ir Lenkija nesuvaldė konfliktinės situacijos su Baltarusija o Merkel tik bando gintį savo šalies interesus ? Manau galima .Juk vargiai kas nors imsis garantuoti jog koks nors ‘pavilionis’ neprikišo nagų kaimyninės Baltarusijos vidaus problemose ? taip suabejojus pastarosios šalies suverenumu .  Tai kodėl tada reiktu pyktintis kai bumerangu tas pats Putinas peradresavo klausimą per vakarus mūms patiems ? Ar mes dar vis esame savarankiška valstybės ES sudėtyje ? O pabėgėliu klausimą ES teks spręsti prie Baltarūsijos sienos susimokant niekur nuo to nepabėgsime .. G.Lansbergis su savo užsienio politika nemokšiška išrašė ES sąskaita Baltarusijai nuo kurios niekur nepabėgsi ... Už klaidas visada reikia mokėti .

Žinoma,       2021-11-19 21:02

okupacija, pavyzdžiui, ateina iš „Pfizer“ ir PSO - totalitarizmas.

Keista       2021-11-19 14:28

kad lietuviai ir po 30 metų savo problemose kaltina SSSR . Įdomu , ar , daleiskim, prie   to abstraktaus Smetonos ( kalbėkim aplamai - 1920-19400 ) Lietuvos valdžia savo problemas suversdavo buvusiam ką tik caro režymui ?

Rekomenduojame

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.