Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Tiesos.lt siūlo   2021 m. birželio 14 d. 13:45

10     

    

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

DELFI.lt

Kuo Lietuva skiriasi nuo išsivysčiusių, demokratiškų ir stabilių valstybių?

Tų skirtumų yra labai daug. Vienas iš ryškių yra tas, kad dauguma vakariečių gyvena savo gyvenimą ir valdžią prisimena labai retai. O daugelis lietuvių su politika keliasi ir gulasi, socialiniai tinklai ūžia, tai yra pagrindinė pokalbių, ginčų ir rietenų tema – susipyko ne tik buvę draugai, bičiuliai, bet ir giminės. Žmonėms atrodo, kad jei eilinį kartą išsirėks, tai kažką pakeis, kiekviena „aktualija“ atrodo gyvybiškai svarbi.

Daugeliui – tai jau gyvenimo būdas, kuris susiformavo per karantinus ir darbus iš namų. Tačiau atsakykite sau į klausimą: patogiai įsitaisęs namuose ir politikuodamas (-a) virtualioje erdvėje sudeginau daugybę savo brangiausio turto – laiko, o koks rezultatas, ką tai pakeitė? Nieko. Permanentinis politikavimas, prasidėjęs Sąjūdžio laikais, kunkuliuoja ir dabar.

Kita vertus, nėra daugiau apie ką kalbėti, nes Lietuvoje, išskyrus politikos intrigas, realiai daugiau niekas nevyksta. Tai yra Europos užkampis, kuris nebemoka nei kokybiškai dirbti, nei gyventi ramaus kaimo gyvenimo.

Turiu galimybę pažvelgti į Lietuvą iš šalies. Žmonės, esantys tam tikroje propagandinėje aplinkoje, ilgainiui apsipranta, tampa nebejautrūs daugumai dirgiklių, praranda suvokimą, kas yra gerai ir blogai, raudonos moralumo ir vertybių linijos pamažu išnyksta.

Dar vienas didelis skirtumas yra požiūris į įstatymus ir galiojančias tvarkas. Dauguma žmonių vadovaujasi gerai žinomu principu: jei niekas nemato, tai galima, aš tik šiek tiek nusižengsiu, juk tvarka kvaila, todėl nieko blogo nedarau, jei jos nesilaikau, daug kas taip daro ir t.t. O politikoje ir teisėsaugoje galioja „savo“ ir „svetimo“ principas, todėl vienas po kito bliūkšta korupcijos tyrimai bei bylos. Tvyro visuotinė saviapgaulė ir veidmainystė: aš – geras, o štai tie – vagys. Tačiau visuomenė nesuvokia svarbiausio: įstatymus kuria žmonės, todėl normalioje visuomenėje ne galiojančias tvarkas reikia ignoruoti, o keisti jas nustatančius žmones.

Žvelgiant iš šalies, Lietuva atrodo tragikomiškai, nes tai yra ne tik nesibaigiančių rietenų, bet ir svaičiotojų kraštas – nuo lietuviškų davosų, sėdmaišininkų konferencijų, kvietimo E. Muskui statyti Lietuvoje gamyklą, naujo oro uosto tarp Vilniaus ir Kauno, iki A. Armonaitės kalbos Laisvės partijos suvažiavime ir viską vainikuojančios G. Landsbergio citatos: „Kai mes bandėme priimti Partnerystės įstatymą Seime, aš pasakiau, kad man tai yra Kovo 11-osios dalykas“.

Geras senelis anūkui už tokias kalbas ausį nusuktų, bet… Tokioje svaičiojimų terpėje atsiranda veikėjų, kurie, norėdami pasirodyti originaliais, pradeda aiškinti, kad reikia sekti Britanijos pavyzdžiu ir išstoti iš ES ir t.t. Taigi, įvairiose visuomeninio ir politinio gyvenimo srityse nuolat pramušinėjamas dugnas.

Bet didžiausia Lietuvos problema yra ne Minskas, Kremlius ar kas kitas, o vyraujantis mentalitetas. Kitaip tariant, pati visuomenė yra didžiausia savo paties priešė. Tai yra šiek tiek mutavusio sovietinio mąstymo, bet išlikusių senųjų įpročių, fasadinio europietiškumo ir iš Vakarų importuotos neomarksizmo ideologijos, kuri dabar puikiai dera su neišsivadėjusiu totalitariniu požiūriu, kombinacija. Skirtingais atvejais tos proporcijos skiriasi, bet sudėtis išlieka ta pati. Mirtinas kokteilis. Politikos chameleonai ir naujos kartos beraščiai inteligentai aklai kopijuoja gelžbetonine biurokratija grįstą europinę bejėgystę ir tuomet net ir pačios geriausios privačios iniciatyvos atstumiamos arba paverčiamos farsu.

Tie, kas nepasižymi kritišku mąstymu, suprantama, nesutiks su tokiais teiginiais, bet problema ta, kad žmonės Lietuvoje prarado gebėjimą matyti visumą. Žiniasklaidoje tarsi mirguliuoja naujienų srautai, bet daugumai skaitytojų ar žiūrovų – tai tik pavieniai epizodai. Kalbėdamas apie tai, aš nuolat prisimenu savo mėgstamą epizodą iš filmo „White Men Can‘t Jump“, kai Woody Harrelsono personažas mašinoje klausosi muzikos, o Wesley Snipeso personažas klausia: „Tu klausaisi Jimmy Hendrixo?“ Tas atsako teigimai ir priduria, kad ta muzika jam patinka. Tuomet W. Snipeso personažas jam mesteli: „Tu jos klausaisi, bet negirdi“.

Savo ankstesniame ir didelio populiarumo sulaukusiame komentare „Politinis bankrotas per 100 dienų“ rašiau, kad tų, kuriuos anksčiau vadinome konservatoriais, 100 dienų ir vėlesni veiksmai rodo, kad jie atitinka visus grynakraujų neomarksistų požymius.

Partnerystės klausimą reikia spręsti, bet tai galima padaryti visiškai ramiai ir civilizuotai, didžiajai daliai visuomenės pritariant arba bent neprieštaraujant, tačiau buvo pasirinktas žmones labiausiai kiršinantis ir provokuojantis kelias.

Turbūt visi pažįstame ir turime draugų ar bičiulių gėjų. Jie gyvena savo gyvenimą, mes savo, vieni kitiems ant galvų nelipame, todėl normaliai bendraujame. Todėl nedarykime esminės klaidos ir nepainiokime gėjų bendruomenės su rėksminga saujele politikuojančių LGBT aktyvistų bei politikų, kalbančių visos šios bendruomenės vardu.

Dėl partnerystės valdančioji koalicija pasirinko išgrynintą neomarksistinį variantą ir už jį aktyviausiai pasisakė bei balsavo TS-LKD nariai. Jie dabar turi naujus idėjinius sąjungininkus – eurokomjaunuolius arba jaunuosius socialdemokratus.

Po to, kai 5 iš 11 Seime esančių Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narių pateikimo stadijoje nepalaikė lyčiai neutralios Partnerystės įstatymo projekto, grupė LSDP jaunimo organizacijų aktyvistų pareiškė palieką partiją ir pridūrė, kad Lietuvai reikia tikros kairiosios partijos. Taigi, patys labai aiškiai įvardijo, kas yra kas.

Kita vertus, kam naujos, jei yra TS-LKD – juk ideologijos bei vertybės praktiškai tos pačios? Taip, be jokių ilgų derybų tie, kurie save laiko tikrais kairiaisiais, ir tie, kurie veidmainiškai save vadina konservatoriais, atsidūrė vienos ideologijos valtyje.

O prisimenate, Lietuvoje per ankstesnius rinkimus vis buvo svarstoma apie vaivorykštinės koalicijos galimybę? Dabar šis terminas įgauna naują politinį kontekstą bei prasmę.

Lietuvos viešoji erdvė tapo labai toksiška. TS-LKD lyderiai mato dvi Lietuvas ir nėra jokių požymių, kad būtų ieškoma kažkokio kompromiso. Tačiau pažvelkime į tų Lietuvų dydžius. TS-LKD reitingas vos siekia 15 proc., o arogancija liejasi per kraštus. Jie įsivaizduoja save šviesos pasiuntiniais, kurie neša į Lietuvą vakarietiškas vertybes, o tamsybininkai atmeta jas.

Tačiau sąžiningai atsakykite sau į paprastą klausimą: kuo, jūsų nuomone, skiriasi tie, kurie tiki, kad Žemė yra plokščia, nuo tų, kurie buldozeriu bruka ideologiją, kurios vienas iš svarbių teiginių, kad yra 72 žmonių lytys?

Tačiau liūdniausia yra tai, kad po trejų nepriklausomybės dešimtmečių mūsų vadinamiesiems konservatoriams tenka priminti, kas yra demokratija. Trumpai priminsiu: tai yra valdymo forma, kai visa valdžia kyla iš piliečių valios, o ji įgyvendinama tiesiogiai referendumuose, plebiscituose arba per savo išrinktus atstovus.

O oficialiame TS-LKD dokumente rašoma, kad referendumai poliarizuojančiais visuomenę klausimais nėra pats geriausias valstybės valdymo būdas. Partijos elito tandemas A. Kubilius ir R. Juknevičienė ir Briuselyje lieka ištikimi sau ir kaltina partnerystės oponentus TS-LKD frakcijoje „padedant Kremliui“.

Akivaizdu, kad vadinamųjų konservatorių stovykloje kilo panika, o desperacija gimdo visišką kvailybę: A. Kubilius aiškino, kad Hitleris absoliučią daugumą įgaliojimų susikūrė per referendumus.

Pasaulyje viskas apsivertė aukštyn kojomis, gyvename terminų kakofonijos sąlygomis ir reikia iš naujo suvokti, kas yra kas. Labai aiškiai matome, kad šiuolaikiniai liberalai arba tie, kurie skelbiasi nešą liberaliąją demokratiją, yra naujojo totalitarizmo statybininkai. Jie – prieš laisvą žodį ir už įvairiausius apribojimus bei draudimus. Tai žmonės, kurie netiki diskusija ir nuomonių įvairove, o neturėdami argumentų, savo oponentus vadina „Kremliaus agentais“ ir tildo skųsdami juos socialinių tinklų cenzoriams.

Jie puola Prezidentą, tačiau didžiausia valdančiosios koalicijos stumiama antidemokratinė afera ir didžiausias antausis visai visuomenei bei rinkėjams – noras keisti Seimo rinkimų sistemą ir atsisakyti vienmandačių rinkimų apygardų. Tai reikštų, kad į Seimą būtų renkama tik pagal politinių partijų sąrašus.

Šį planą stumia vidaus intrigose skęstanti TS-LKD, turinti tik kiek daugiau nei 13 tūkst. narių, kurios palaikymo reitingas vos siekia 15 proc., kuri „išsirinko“ lyderį iš vieno kandidato ir kuriai net neužtenka savų pajėgų suformuoti belenkokį ministrų kabinetą! Dabar tokį savo modus operandi jie nori perkelti į valstybinį lygmenį. Gal jie juokauja?

Ne. Apklausos rodo, kad tokiems keitimams rinkėjai nepritaria. Jie nori konkrečių ir realių žmonių su originaliais požiūriais bei kompetencijomis, o ne po partinių intrigų kilimu sudaryto ir nematomomis virvelėmis tampomo sąrašo, bet dvaro politologai tam pritaria. Manyčiau, kad toks esminis rinkimų sistemos ir demokratijos mechanizmo pokytis yra nacionalinio referendumo klausimas, bet prisiminkime A. Kubiliaus nuomonę apie referendumus ir viskas stos į savo vietas.

Mes gyvename aktyviai kurstomos propagandos aplinkoje. Šalyje nebėra kuriamojo prado, visuomenės bendro sutarimo bei solidarumo, viešojoje erdvėje dominuoja agresija, kurią kuria politikai, o kursto praktiškai nieko nefiltruojanti neatsakinga žiniasklaida. Tvyro neapykantos ir nepasitikėjimo atmosfera. Tokia situacija žudo pačią valstybę.

Straipsnio tęsinį skaitykite DELFI.lt portale ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

habilitās       2021-06-15 10:14

Sėdimosios pakėlimas nuo sofos rinkimų dieną politinės situacijos teritorijoje nepakeis, nes per tuos tris metus, kurie liko iki rinkimų, naujos politinės jėgos, galinčios ką nors sukurti kas vestų teritoriją valstybės link, tiesiog, neatsiras.
Kaip neatsirado ir iki šiol. Vis daugiau žmonių suvokia, kad politika, tai didelė organinių trąšų krūva, į kurią padorus ir protingas žmogus nelips, tad einančių balsuoti bus mažiau ir mažiau. Ta „mada“, kai eidavo į rinkimus ir rinkdavosi iš daug netinkamų mažiausiai blogą – praeina. Kubilistanas vis labiau ir labiau panašės į pederastaną, o kai įgaliojimus gaus GREVIO arba naujoji gestapo ir NKVD atmaina, po Stambulo konvencijos ratifikavimo, tada iš viso jokių rinkimų nebereikės, vietas parlamentuose dalins proporcingai, pagal lyčių skaičių, kurių šiai dienai priskaičiuojama jau virš 70.
Papunkčiui (kaip sako V. Sinica).
 Maršai, kad ir kokie bebūtų, tai tik maskaradas.
 Naujų sąjūdžių nebus, nes ana, 1998 metų, sukūrė okupacija, o dabar viską darome laisva valia ir net be alaus ar skalbimo miltelių.
 Už LGBTQ+ stovi pedofilija arba aukščiausioji kąsta, valdanti pasaulio pinigus, jų gavo ir 65 tūkstančių km² teritorija prie Baltijos jūros po 2008 metų Federalinio rezervo skandalo.
 Stambulo konvencijos ratifikavimas – tik laiko klausimas.

Raigerdas        2021-06-15 10:09

Kokia yra viena iš didžiausių problemų Lietuvoje? Štai buvo toks Leonas Sapiega, Didysis LDK kancleris. Be abejonės, jis buvo genialus žmogus. Štai kuo jis rūpinosi prieš 400 metų:„Privalome elgtis apdairiai, atsižvelgdami į aplinkybes, nes mūsų tėvynėje negalioja prievarta”. AR BUVO KAS NORS PADARYTA, KAD TAI PADARYTI UŽ PAGRINDĄ MŪSŲ ŠVIETIMO SISTEMOJE? NIEKO. KODĖL? TODĖL, KAD ŠVIETIMO MINISTERIJOJE DIRBANTYS NESUPRANTA, KĄ NORĖJO PASAKYTI LEONAS SAPIEGA. TAIP PAT IR TEISINGUMO MINISTERIJOJE. Lietuvos politikoje, Švietime, Teisingumo ministerijoje, LRT neturi jokios reikšmės ką pasakė VYDŪNAS tuo ar anuo klausimu, Leonas Sapiega ar kitas genialus autorius savo darbuose, bet turi DIDŽIULĘ REIKŠMĘ, KĄ PASAKĖ KOKS NORS UŽKUKUKALNIS SAVO BEVERČIUOSE IR ŽALINGUOSE ŽMOGAUS PROTUI IR DVASIAI STRAIPSNIUOSE. Pas mus, žmogus, su neišvystytu TEISINGUMO JAUSMU, turi didesnę KAINĄ su savo beverčiais straipsniais, nei TEISINGAI ir PROTINGAI rašantis autorius. Rusijoje MELUOJANTI PROPAGANDA YRA DOSNIAI APMOKAMA, ŠIAURĖS KORĖJOJE TAIP PAT, BALTARUSIJOJE TAIP PAT. Taigi, idiotizmas ten yra gerai apmokamas. UŽ TIESĄ TEN GALI BŪTI APKALTINTAS IR PASODINTAS Į KALĖJIMĄ, BALTARUSIJOJE TAIP PAT, ŠIAURĖS KORĖJOJE TAIP PAT. O Lietuvoje idiotų galia yra šiek tiek užblokuota, bet nepakankamai, kad mes taptume pažangia ir civilizuota valstybe. Kaip pas mus veikia idiotai? Štai jums pavyzdys:“Rachleviciui     2021-06-15 5:49
Rachele… balsuok uz Murdocha…ir Putina…ir Brexita…
Toks tamstos apgailetinas Likimas….”. Iš kur tas idiotas? Savaime aišku, kad iš konservatorių, nes ten jie randa ne tik prieglobstį, bet ir palaikymą, svarbiausia materialinį. Lietuvos BLOGIS yra konservatorių patija, iš tikro konservatorių ir liberalų sąjunga sudaro komunistų, fašistų (pagal jų veikimo metodus) ir buvusių KGB-istų sąjungą. Konservatorių partija yra tas ginklas, kuriuo bus pribaigta mūsų valstybės egzistencija. Kodėl? Todėl, kad jie MELĄ bruka už TIESĄ (G.Landsbergis partnerystės įstatymą bando iškišti kaip KOVO 11 d. Aktą). Ar šitas bernelis yra sveiko proto? Aišku, kad ne. Melas, kaip žinia, žmogaus protui yra nuodas. Leonas Sapiega iškėlė klausimą ir dėl tų žmonių, kurie daro kitiems žalą, t.y. už MELAGINGUS PARODYMUS, UŽ MELAGINGUS KALTINIMUS ŽMOGUS PRIVALO BŪTI BAUDŽIAMAS. Šito Lietuvoje nėra, todėl ŠĖTONAS Lietuvoje gali laisvai veikti Lietuvoje su savo kaltinimais, kaip tai daro M.Maldeikis kito Seimo nario Puidoko atžvilgiu. M.Maldeikis atitinka būtent tą lietuvių liaudies patarlę, kad “obuolys nuo obels netoli rieda”. Sena komunistė A. Maldeikienė per skandalus tapo europarlamentare. Žmonės neatskiria tų puolėjų, tų kaltintojų (Šėtono tarnų), nuo TIESĄ SAKANČIŲ. Tokių tautų laukia tragedija. Štai Leninas buvo gabus provokatorius ir jis, kaip maištininkas (Šėtonas yra būtent maištininkas), organizavo Rusijoje revoliuciją, įvedė diktatūrą ir pradėjo masines žudynes.Kaip tai deri su Leono Sapiegos žodžiais:„Privalome elgtis apdairiai, atsižvelgdami į aplinkybes, nes mūsų tėvynėje negalioja prievarta”. Tai, kas buvo TEISINGESNIS ir teisesnis, -LEONAS SAPIEGA AR LENINAS? Aišku, kad Leonas Sapiega. Tai, kodėl mes pralaimėjome? Todėl, kad lietuviai nesugebėjo patikėti į TEISINGAIS LEONO SAPIEGUS ŽODŽIAIS, bet patikėjo Stalinu, Leninu, Hitleriu ir kitais Šėtono tarnais. Lietuviai, kaip ir rusai, deja, labiau tiki rėkiančiais ir kaltinimus žeriančiais provokatoriais, nes jie nežino, kad yra TIESA, KAS YRA TEISINGA IR KAS YRA NETEISINGA. Ir Lietuvos universitetuose yra viskas padaryta taip, kad mūsų tauta būtų ir toliau akla šitų DESTRUKTYVIŲ SKANDALISTŲ IR MELAGIŲ ATŽVILGIU. Taigi, ačiū gerbiamam Vidui Rachlevičiui, kad jis priešinasi tam mūsų tautos dosniai apmokamam kvailinimui.

Raigerdas>Vertėjui       2021-06-15 8:46

Vertejas rašo:“Vertejas - Reigerdui     2021-06-15 6:16
Tikiuosi kad tamsta suprantate
Kad “tiesos” ir visa sio tinklapio veikla
yra Rusijos dezinformacijos irankis?”.
Matote, aš tikiu ne tais, kurie yra suaugę žmonės, nes jų yra įvairių, tame tarpe ir niekšų, taip pat jų tarpe yra daugybė su vaikiškais arba piktais mąstymo požymiais, bet tikiu normaliais suaugusiais žmonėmis, kurie bando pažinti šį pasaulį, kad padaryti jį geresnį. Kuo skiriasi vieni nuo kitų? Normalus, sveiko proto žmogus, kalba palyginimų kalba. Žmogus neturi kitokių šio materialaus pasaulio pažinimo būdų. Jis lygina vieną daiktą su kitu ir sako:”štai šitas daiktas man tinka” arba “štai šitas straipsnio autorius rašo tiesą apie lėktuvo užgrobimą Baltarusijoje” ir t.t. T.y. žmogus pažįsta pasaulį palygindamas kažką su kažkuo ir atsirinkdamas tai, kas yra geriausia. MATAU, KAD JŪS NEŽINOTE, KAD ŽMOGAUS AUKŠČIAUSIA TEISĖ YRA PASIRINKIMO TEISĖ. Jūs man nesuteikiate jokios pasirinkimo teisės, jūs nepateikiate jokių faktų ir tikitės, kad aš patikėsiu jūsų žodžiais aklai. Tada, man kyla klausimas, kas jūs toks esate? Jūs esate sveiko proto žmogus ar jums į jūsų protą yra nusispjauti? Toliau, aš jums palyginsiu kitus portalus. Pavyzdžiui, delfi.lt save laiko kaip ir vedančiuoju internetiniu portalu. Tačiau, ten yra toks Užkukalnis, kuris turi gana silpną intelektą. Aišku, tokio intelekto užtenka, kad prekiauti koldūnais, bet jis su savo koldūnais lenda ir į tokias sferas, kuriose jis nieko nesusigaudo. Ten pat ganosi ir vienas iš didžiausių (mano manymu) Lietuvos priešų žiniasklaidoje, tai Rimvydas Valatka. Jis skleidžia tiek neapykantos, kad ten aš nematau sveiko proto požymių, nors būtent tuo jis ir giriasi. Jis giriasi tuo, ko jis neturi. Toliau ten yra tas, kuris kažkada apsimetė klounu, o šiandien dedasi vėl išmanančiu apie Lietuvos gyvenimą žmogumi, manipuliuoja faktais, įžeidinėja daugiau už jį pasiekusius žmones, ir elgiasi gana kiauliškai pačių lietuvių atžvilgiu - tai Arkadijus Vinokuras. Štai šitie, savo elgesiu žiniasklaidoje, yra artimesni Kremliaus propagandistams ir KGB-istams Kiseliovui, Solovjovui ir kitiems, nes jų metodai, perduodant informaciją yra panašūs. Tiesos.lt netoleruoja panašių autorių, be to, šis portalas talpina tokių autorių straipsnius, kuriuos aš gerbiu. Man juos įdomu skaityti ir diskutuoti jų pasiūlyta tema. Pavyzdžiui, R.Valatka giriasi, kad, neva, jo straipsniai yra skaitomi net tų, kurie jį keikia. Pasakysiu jums atvirai, aš visada perskaitau straipsnį iki galo, tačiau Rimvydo Valatkos straipsnių negaliu skaityti, nes darosi blogą, o be to, aš žinau, ką jis pasakys, nes vis vien tai bus kažkas destruktyvaus. Jis vis dar sėdi tuose sovietmečio stereotipuose, kai iš žurnalisto nebuvo reikalaujama jokio objektyvumo, bet buvo reikalaujama priešiškumo tam ar tam. Jis yra tas šuo, kuris gali aploti bet ką. R.Valatka neturi jokios vidinės kultūros, todėl iš jo ir sklinda tas dvokas nuo kurio reikia užsidėti dujokaukę. Tiesos.lt yra arčiau tiesos, nei visa ta Lietuvos žiniasklaida:delfi.lt, 15min. su šmeižiku Šarūnu černiausku, LRT su ta priblūdusia direktore su neišvystytu teisingumo jausmu ir kt. ten dirbančiais “čiudakais”. Mane domina tik vienas klausimas: kiek iš šitų Blogį dauginančių žurnalistų dirba VSD agentais?       

LTSR nusipelnes mokitojas       2021-06-15 7:03

Butu jokinga jai ne butu graudu

Vertejas - Reigerdui       2021-06-15 6:16

Tikiuosi kad tamsta suprantate
Kad “tiesos” ir visa sio tinklapio veikla
yra Rusijos dezinformacijos irankis?

Rachleviciui       2021-06-15 5:49

Rachele… balsuok uz Murdocha…ir Putina…ir Brexita…
Toks tamstos apgailetinas Likimas….

Al.       2021-06-15 0:34

,,dauguma vakariečių gyvena savo gyvenimą ir valdžią prisimena labai retai. O daugelis lietuvių su politika keliasi ir gulasi, socialiniai tinklai ūžia, tai yra pagrindinė pokalbių, ginčų ir rietenų tema.”

,,Kadangi dabar yra, ką prarasti, dauguma yra viską apskaičiuojantys chameleonai, prisitaikėliai ir konjunktūrininkai, kurie labai atidžiai seka, iš kurios pusės vėjas pučia.”
Autoriau, ar neatrodo, kad viena mintis prieštarauja kitai?

,,Jeigu norime kažką keisti, privalėsime pakilti nuo sofos.” Ir kaipgi keisime, kaip pakilsime, jei kaip tavo menami vakariečiai ,,gyvensim savo gyvenimą” ?
Ir kaip tie britai, gyvendami savo gyvenimą” pajėgė išeiti iš Europos sąjungos? O amerikiečių MAGA ?

,, Kita vertus, nėra daugiau apie ką kalbėti, nes Lietuvoje, išskyrus politikos intrigas, realiai daugiau niekas nevyksta. Tai yra Europos užkampis, kuris nebemoka nei kokybiškai dirbti, nei gyventi ramaus kaimo gyvenimo.”
Na, komunistinė despotija visą vidurio Europą buvo pavertus Europos užkampiu. Atsigauti nelengva. Tuo labiau, kai geriausi mūsų žmonės anglijose pardavinėja laikrodžius.

Įspūdis toks, kad profesionalus žurnalistas, skaito tuos jo suniekintus komentarus ir pateikia jų santrauką. Net vaivorykštinę koalicija gal būt nuo ko nors nuskaitė.

Raigerdas        2021-06-14 19:34

Pone Vidai, sutinku su jūsų visais punktais. Ir pabandysiu įvardinti priežastį, kodėl tai vyksta. Tam reikalui reikia grįžti į Sovietinius laikus. Aš po tarnybos Sovietinėje armijoje įsidarbinau, kad galėčiau dirbti ir po truputį ruoštis stojamiesiems egzaminams į vieną žymiausių tada TSRS universitetų. Ir štai, mes darbuojamės, nuimame vitrininius stiklus ir ateina mūsų viršininkas, kuris užsimanė mus pamokyti, kaip ir ką reikia daryti. Kadangi jis pats mūsų darbų specifikos neišmano, bet jam reikia vaidinti viršininką, kad jis vadovauja mūsų darbams, tai jis įkyriai įsakinėja:“Jonai. o dabar užsidėk pirštines, kad nesusižeisti rankų” (lyg tai aš dirbčiau pirmą dieną ir nežinočiau, ką man daryti). Akivaizdu, kad tas viršininkas neturi darbo, nežino, ką veikti ir ateina, stovi, šneka nesąmones, ir faktiškai trukdo ramiai dirbti, nes jo tokie kvaili įsakinėjimai parodo, kad jis nežino, kas yra vadovas ir kaip reikia vadovauti. Kaip jis atsidūrė šitose pareigose? Per pažintis, tada tai vadinosi “blatas”. Tai va, gerbiamas Vidai Rachlevičiau, mes turime tų laikų “viršininkus”, kurie nori vadovauti, bet nemoka. Visi tie A. Kubiliai, Rasos Juknevičienės, sena komunistė A. Maldeikienė, tas visiškas piemuo Gabrielius Landsbergis (stebiuosi kaip jis įsisavino tas bolševikmečiu egzistavusias ydas), yra tų laikų produktas, kai reikėjo PRISITAIKYTI prie komunistų partijos reikalavimų. Kaip prisitaikyti? Sudaryti įspūdį, kad tu tiki, kad mes statome komunizmą. Ir tada niekas negalėjo būti pats savimi ir sakyti tai, ką jis galvoja. Ir štai mes turime daugybę NEKOMPETETINGŲ POLITIKŲ, kurie negali kalbėti apie esmines problemas mūsų valstybėje ir kaip jas galima išspręsti. Negali, nes nežino, kaip tai galima padaryti. Šitie nekompetetingi ASMENYS, SUKURIA APLINK SAVE TĄ MELO IR SAVIAPGAULĖS (KAIP JŪS TEISINGAI PARAŠĖTE) ATMOSFERĄ IR JOJE GYVENA, KAIP KREIVŲ VEIDRODŽIŲ KARALYSTĖJE. Bolševikmečiu nors buvo tas komunizmas, į kurį reikėjo tikėti, o dabar į kokį KOMUNIZMĄ tiki ta Landsbergių partija? Į Globalizmą? Arba, kaip mes tapsime Europos piliečiais ir Lietuva bus tik kaip kraštas, kuriame aš gimiau? Jie neturi misijos, jie neturi vizijos, nes yra NEKOMPETETINGI VALSTYBĖS VALDYMO KLAUSIMUOSE. JIE NĖRA TA SĖKMINGO MŪSŲ TAUTOS VYSTYMOSI SĄLYGA, BE KURIOS TAUTA NEGALI SĖKMINGAI UŽBAIGTI SAVO PRADĖTO STATYTI TILTO PER BEDUGNĘ NUO CIVILIZACIJOS, KURIOJE DOMINUOJA BEPROTIŠKŲ RUSIJOS IMPERINIAI TIKSLAI, LINK VAKARUOSE ESAMŲ CIVILIZACINIŲ NORMŲ. Mes dabar turime labai sėkmingą laikmetį įvykdyti civilizuotai labai reikalingas mūsų gyvenimui reformas. Deja, dėl NEKOMPETETINGUMO JOS NEBUS ĮVYKDYTOS, NES viršų jau ima SU NAUJA KARTA ATĖJĘ NEOBOLŠEVIKĖLIAI - GABRIELIUS LANDSBERGIS, SENOS KOMUNISTĖS A. MALDEIKIENĖS SŪNELIS M. MALDEIKIS, IDEALIAI TINKANTIS STALINO LAIKAMS NKVD-ISTAS. ĮSIVAIZDUOKITE, KOKIĄ STULBINANČIĄ KARJERĄ JIS BŪTŲ PADARĘS STALINO LAIKAIS. Taigi, nėra Švietimo ir nėra Kultūros ir Lietuva su tokiais vadovais atsiduria buvusiame 80-90 metų atgal Stalino laikmetyje. Štai koks paradoksas įvyko su Lietuva.

tik tiek       2021-06-14 18:12

Vienpusiška. Bet nemažai ir absoliučios teisybės.

Kis       2021-06-14 17:16

be jokiu abejoniu,isvykti is salies sukryziuoti rankeles ant krutines ir tik kritikuoti yra lengviausiai-koroce pamokslaujame jau 30 su virs metu,megstame sulyginti zmones ivykius su vakarais ,tik kazkaip pamirstame,kad jie gyveno ir gyvena ne po KGB padu,jie nuo seno zino,kad valstybe dirba del ju labo,kitaip nerinks,o pas mus 50 metu okupuoti,duzge i smegenis nuo darzelio kaip Volodia myli vaikus ir iki padovanuotos Jelcino laisves,bet vel 33 metus duzgia,jau koksmielas tas beveik prezidentas,o kai paskelbia dar 75 metams,tik tada pradedi suprasti,kad mes niekada nebuvome laisvi.Rachleviciau(na ir pavarde,keisk),kova uz laisve ir gyvenima,nors panasu i UK kursime,patikek ,kad yra tokiu durneliu,nevykeliu,kuriems Lietuva ne tuscias zodis.

Rekomenduojame

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Prancūzija: ar tikrai Éric Zemmour yra antisemitas?

Justas Sakavičius. Pamirštami ilgus metus ir net dešimtmečius galiojantys teisės aktai

„Migruojantys“ per vielą vertinami palankiau, nei sąžiningi?

Eric Zemmour: Prancūzijai reformų nebereikia, Prancūzijai reikia išlikti

Dominykas Vanhara. Kelios įdomybės iš politinės korupcijos bylos

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.