Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Vidas Rachlevičius. Ar dar turime bent šiek tiek savigarbos?

Tiesos.lt siūlo   2020 m. balandžio 29 d. 16:21

50     

    

Vidas Rachlevičius. Ar dar turime bent šiek tiek savigarbos?

DELFI.lt

Viskas turi pradžią ir pabaigą. Kartais prieinama riba, kai reikia dėti tašką ir nebeverta dairytis nei atgal, nei aplink, tik pirmyn.

Bent jau aš galutinai ir negrįžtamai įsitikinau, kad komentuoti arba analizuoti dabartinės Vyriausybės ir Seimo veiklą yra beprasmiškas laiko švaistymas ir tušti plepalai. Man visiškai nebeįdomūs nei nauji tų vadinamųjų politikų išsišokimai, nei jų kalbamos ir daromos nesąmonės, nei jų nuolatinė nepagarba ir net chamizmas visuomenės atžvilgiu.

Niekas nieko naujo nebepasakys, nes viskas ir taip aišku. Na, gal tik viską susuks kitais, dar įmantresniais arba kietesniais, visai prie nenorminės leksikos priartėjusiais žodžiais. Nemažai žmonių vis dar užkabina gerai žinomos tiesos su barokine įmantrių žodžių puošyba – „gerai pavarė“. Bet efektas – tik kelioms dienoms ar net valandoms.

Ką tai keičia? Visiškai nieko. Civilizuotoje ir demokratinėje valstybėje, kurioje egzistuoja pilietinė visuomenė, sudaryta iš šaliai ir savo pačių gyvenimui bei likimui neabejingų piliečių, vien nesibaigiančios istorijos dėl kelio prie premjero namų asfaltavimo pakaktų kelioms vyriausybėms nuversti, tačiau ne pas mus.

Galite kiek norite save apgaudinėti, mojuoti Trispalvėmis, puošti Vyčiais savo „Facebook“ profilius ir atstatę krūtines dėtis europiečiais, bet realybės neužmaskuosite: ponios ir ponai, sveiki atvykę į Afriką! Arba Rusiją - kur kam labiau patinka. Aš stebiuosi, kad su mumis dar kalbasi tie, kuriuos mokome gyventi ir kuriems eksportuojame savo demokratiją bei patirtį. Visai nenustebčiau, jei vieną dieną kas nors mandagiai pasakytų: „Gal jūs pirmiausiai susitvarkykite savo kieme…“

Po eilinio skandalo viskas vėl grįžta į savo vietas ir viešojoje erdvėje skamba skamba tie patys kankliai, aidi tos pačios raudos ir juokeliai. O juokingiausia tai, kad tie apgailėtini šmaikštuoliai, kurių pilni socialiniai tinklai, nesupranta, jog juokiasi žiūrėdami į veidrodį. Gal kažkam vis dar įdomu bei patinka, kai kažkas metų metais visais įmanomais rakursais aiškina, kad 2+2=4, bet man jau nebe. Viliuosi, kad tie, kurie turi bent kažkiek sveiko proto, pagaliau įsitikino, kad šią valstybę valdo melžėjos ir mužikai. Bent jau vyresnioji karta puikiai žino, kokia yra šios fazės kilmė ir ką ji reiškia. Tuo viskas ir pasakyta. Taškas. Tai kam tuščiai aušinti burną?

Kai kas prikišamai aiškina esą mano „apokaliptiniai“ teiginiai apie degradavusią valstybę yra gerokai perdėti. „Tu jau kelis metus apie tai kalbi – ir nieko. Ji yra, niekur nedingo!“ – džiūgauja skystapročiai iš gilios visiškai amoralios politikos, ekonominio, biurokatinio ir viešojo administravimo duobės matydami tik mažyti lopinėlį dangaus. Jie turbūt labai didžiuojasi savo išmanymu, kai žiniasklaidoje randa teiginį, kuris tarsi įrodo jų teisumą. Pavyzdžiui, kad „Lietuva su koronavirusu tvarkosi geriau, negu Rusija ir Baltarusija“. Ką gi, pasveikinkime vieni kitus, toli nuėjome…

Lietuva – kaip nuo vėjų erozijos gerokai aptrupėjusi piramidė. Jos smaigalyje – visiškai pasimetęs ir bejėgis prezidentas. Jis labai primena Europos Sąjungą, o tiksliau - Briuselio biurokratiją. Ši milžiniška ir puošni struktūra nuosekliai kūrė sklandžiai funkcionuojančios sistemos iliuziją, bet visiškai subliuško koronaviruso pandemijos bei įžūlaus Kinijos spaudimo kontekste.

Panašus ir mūsų prezidentas. Nei lyderystės, nei tvirto stuburo, nei aiškių pažiūrų. Tiesiog gražiai ir ramiai funkcionavo, o dabar akivaizdžiai pamatėme, kad sudėtingoje situacijoje jis paprasčiausiai pasimetė kaip mažas vaikas šurmuliuojančiame prekybos centre.

Vienas iš Lietuvos prezidentų privačiame pokalbyje yra sakęs, kad viskas atrodo labai gražiai rinkimų kampanijos metu. Tave palaiko, tau moja, atrodo, kad gali padaryti tą arba aną. Išrinkus, tave sveikina ir padlaižiauja šimtai žmonių. Viskas pasikeičia, kai pirmą dieną ateini į darbą, atsisėdi prie stalo. Durys užsidaro ir dideliame kabinete lieki vienas.

Ir? Tada prasideda tikrasis gyvenimas ir išaiškėja, kas yra kas. Karantino metu išaiškėjo, kad prezidentas tiesiog nežinojo, ką jam daryti, o greta nebuvo protingų patarėjų bei strategų. Iš jo beliko tik ant sienos kabantis portretas. Prezidentas su pirmąja ponia net nesugebėjo imtis moralinės lyderystės, kai to labiausiai reikėjo.

Pasimetę vaikai dažniausiai šaukiasi mamos, tačiau prezidentas nuklydo tiesiai į pūdymus, o iš ten pasigirdo: koronaviruso krizė, anot jo, yra geras pagrindas steigti valstybinį banką. Tik didžiausiame košmare turbūt galima įsivaizduoti, kaip toks bankas veiktų beraščių mužikų valdomoje valstybėje, kurioje akis bado persipynę politiniai ir verslo interesai, kai įtakos grupės ir jų lobistai tampo Vyriausybę kaip neklusnų šunį už pavadėlio.

Dar pridėkime bendrą korupcijos lygį, užkulisines kovas, kurios lemtų, kas tam bankui vadovaus, atskirų politikų nuolatinį spaudimą įdarbinti ten savus žmones ir krištolinio skaidrumo valstybinius konkursus komunikacijos, reklamos, transporto, IT ir kitoms paslaugoms pirkti. Štai ir turime neišpasakyto grožio bei kvapo valstybinę instituciją.

Mokytų durnių būriai, kuriuos su dideliu užmoju štampuoja universitetai, labai gražiai įsikomponuojantys į degraduojančios valstybės panoramą, su džiaugsmu sutiko šią idėją – sudorosim švedų bankus, lengvai gausim pigių paskolų, aptarnavimo įkainiai bus maži.

Nėra ką komentuoti, šiems valstybinio banko entuziastams tiesiog reikėtų užsakyti dainą pageidavimų koncerte „Linkime pasveikti“.

Gal prezidentas ir jo idėjos rėmėjai pirmiausiai galėtų parodyti bent vieną šviežią pavyzdį, kai koks nors didelis ir brangus valstybinis projektas buvo įgyvendintas protingai, sąžiningai, skaidriai ir veikia efektyviai? O juk tai ne kažkokie mistiniai „valdiški“, o visų mokesčių mokėtojų pinigai. Kaip suprantu, visi šios idėjos entuziastai, taip pat ir jos autorius, yra pasirengę parodyti asmeninį pavyzdį ir visus savo pinigus bei santaupas patikėti bankui „Karbauskis, Skvernelis & Co.”?

Straipsnio tęsinį skaitykite DELFI.lt portale ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

rinkėjai       2020-05-2 19:50

Kodėl kažkoks Rachlevičius turi padaryti tamstai tvarką?
Kol ir toliau vaikščiosite tik balsuoti, tol betvarkė or bus.
Kai nebeapsikentusi valdžios dvoko vietoj vaikštinėjimų po rinkimų apylinkės, kartu su keletu kitų nebeapsikentusių, paėmę šakes nueisite ir pakoreguosite bankinkinkų meniu, va tuomet ir bus tvarka.
Valdžia neištvirkauja kai realiai gali gauti į snukį.
Jeigu tokios grėsmės nėra, kodėlgi jiems nenusišikti tamstai ant galvos?
Valdžioje moralės dėsniai veikia tik dėl atpildo baimės ir bausmės neišvengiamumo.
Jokie įstatymai, jokios “konstitucijos”  neapsaugos valdžios nuo ištvirkimų, jeigu už įstatymų nestovi budri ir ryžtinga visuomenė.
Jokie žurnalistai neatliks tų užduočių, kurias privalo atlikti pati visuomenė.

 

rinkėja iš Kauno       2020-05-2 18:13

gaila, bet, pasirodo, Rachlevičius yra šališkas libkonservų bliūdlaižys. Iš tos pačios chameleoniškų pažų gaujos, kaip Miliūtė, Jakilaitis, Tapinas, LRT carienė ir jos liokajai. Jeigu Rachlevičiui taip bado akis asfaltas Upės gatvėje, kur gyvena Skvernelis, kodėl pvz., nekliūvaistringas a Čijauskų, pardon, Landsbergių šeimos bambagyslė su pensijų fondais ir jų interesų gynimas dantimis ir nagais. Nuo Seimo iki pat Konstitucinio teismo. Rachlevičiui atrodo etiška, kad Konservatorių vedlys G.Landsbergis taip beatodairiškai gina savo asmenines investicijas į jam milijonus atnešantį pensijų fondų verslą? O kur dar puota maro metu Lietuvos banke ? Pasirodo,  nieko rimto nedirbančių, veiklą imituojančių  gerai apmokamų biurokratų lizde iš biudžeto išlaikoma gurmaniška valgykla banko darbuotojams. Paskaitykit straipsnį “Kauno dienoje”, kokie produktai jai perkami.
Kodėl “kovingoji” Miliūtė su šunėku ant kelių šito nemato, balbatūnas Tapinas nemato? Juk tOOOOkie kovotojai už teisybę.

"nelenininiam"        2020-05-2 12:03

neklyk, o tai pro atdarą srėbtuvę matosi prišikti triusikai.

Lenininio maskolžydžio kodas       2020-05-2 10:37

Panieka visiems, kas nelaka vodkos ir nesmirdi česnakais bei neplautais autais – tai būdingas maskolžydžio bruožas, o visos jo intelektinės pajėgos pajungtos anekdotams apie nacionalines buvusios maskolžydžių imperijos tautų ypatybes kūrimas. Ochrankininko, kagebisto, fesbešniko mentalitetas

Dzeikas       2020-05-2 9:29

—>Morta     2020-04-30 8:10
O tai kas garbingiau, emigracijoje uzimt socialine nisa zemiau tos kurioj buvai gimtineje taciau SAVO pastangomis , ziniomis, atkaklumu , ar Lietuvoj uzimt vieta kur savo pareigu neismanai(ir pavaldiniai uz tave darba dirba), gauni gera atlyginima, nenusidirbi ir bet kokia “geradario” liepta sunybe atlieki ir palaikai ji kaip istikimas suo viskame?
Kodel jeigu tu ambicingas tai Lietuvoj “naglas” , o Amerikoje perspektyvus? Kodel jeigu Lietuvoj “knysa po virsininku”, tai Amerikoje atydus smulkmenoms ir profesionalus?
Lietuvoj jeigu bendradarbis tik tyli , kai kiti uzsiundyti virsininko piudo , - jau didvyriskumas. Arba letapediskumas lietuviu poziuriu.

Kodakui       2020-05-1 14:52

Tai grasinimas būti išmestam pro langą, kaip pirmajam USA Gynybos ministeriui (James Forrestal), o ne polemika, deja. Ir jokių aštrių formų ar kampų čia nematyt.

l. kodas > bugeniškiui       2020-05-1 14:44

Kategoriškumas būna daugiau gyvenimo, veiksmo plotmėse.
Žemiau dėstyta nuomonė yra situacijos utriravimas, t.y. polemikos įrankis, aštria forma paryškinantis problemų kampus, akstinas susimąstyti.

O ką       2020-05-1 12:43

dar sako bugeniškiai, nežiūrėdami pro langą? A, Langų majore?

> 2020-04-30 17:27       2020-05-1 11:34

neatspėjai, juliau Milaiti, ne pro tą „langą” veizėjai, kaip sako seni bugeniškiai. „lietuvio kodas” per daug kategoriškas (nors ir teisus).

stasys        2020-05-1 9:33

‘al-iaus’ pasvarstymai paviršutiniški , čia kaip svarstyti jog verta visas bėdas sumesti vienam netinkamai įvykdytam desovietizacijos įstatymui ir galvoti jog vat jei jau būtume ji tinkamai atlikę  ..Lietuva gyventu kitu demokratiniu režimu .. Autorius teisus ir daug kuo .. sena tiesa vis dar kartoja “valdžia tik visuomenės atspindys” norį pokyčiu keisk visuomene o ne įstatymus . Tai ka šiandiena matome valdžioje grubioji jos netašyta forma ir ta realija kai visuomenė privalo susitaikyti su jos trukumais žinodama jog kitaip nebus . .. bent kol kas.

hegemonas - Allui       2020-05-1 8:09

Teisyngaj- visokie padorūs ir protyngi privalo tarnauti durnems kur bebūtų.

Al.       2020-05-1 0:38

Šiek tiek papildysiu savo pasisakymą. Kai rašinys yra beveik apie viską, verta atkreipti dėmesį į svarbius dalykus, kuriuos autorius nutyli. Nors, tarsi, neturėtų. Pirma, kaip sakiau, liustracija. Tik aklas gali nematyti, kad būtent tai, o ne išvedžiojimai apie nevykėlių ir niekšų tautą, yra esminė mūsų bėdų priežastis. Vilkas avidėje, o ne avių kvailumas yra jų nelaimės priežastis. Ar avys gali pačios nuo to išsivaduoti ? Tikiuosi. Bet tam jos turi išdrįsti pamatyti savo bėdos priežastį. Paskui jau užsiimti asmeniniu tobulėjimu. Antra, jei dabartinė valdžia beviltiška, tai ką autorius siūlo? Jei komunoliberalus, tai rašinys užsakytas, o autorius pasirodo kaip nieko neišmokęs Komjaunimo tiesos redaktorius. Ir jo mintys padorioj draugijoj yra nebeįdomios. Jei autorius tuo norėjo tiesiog atsisveikinti su savo beviltiška tauta ir buvusia tėvyne, tai ką gi - staltiese kelelis, kaip sakoma. Padorūs žmonės tarnauja savo tėvynei ir jos visuomenei kur bebūtų. Tuo pačiu tarnaudami žmonijai. Tranai tiesiog valgo svetimą medų. Rinktis neuždrausta, bet tada kam tie pamokymai.

Langų majore,       2020-04-30 17:27

kaip čia taip gavosi, kad taip greitai atsakei Jules, a? Nebent esi etaloninis Einšteino proanūkis, atspėjau?

Vardas       2020-04-30 17:15

Speju Vidui Rachleviciui butu gerai gyventi ir dirbti Kinijoje, dar galbut Rusijoje, Baltarusijoje. Slovintu sau generalini sekretoriu Si Dzinpinga (Xi Jinping), o Kinijos komunistu partija jam paaiskintu ka galima kritikuoti Kinijoje o ko ne. Dabar atrodo lyg neseniai Vidas Rachlevicius suzinojo apie korupcija Europos Socialistiniu Respubliku Sajungoje, JAV ir nusprende amen Lietuvai.
Turi Lietuva draugus JAV, Jungtine Karalyste, Cekija, Lenkija, Slovakija, Vengrija tik nenuleidziam ranku. Juk LVZS rodo LRSeime ir LRVyriausybeje, o Vieningas Kaunas Kauno mieste, kad Lietuva gali normaliai vystytis, o ne tik bomziskai degraduoti nuo 16 metu LSDP ir 8 metu TS-LKD Lietuvos nuvaldymo.

>.>> 2020-04-30 17:07       2020-04-30 17:13

Milaiti, tu esi tikras lietuvio kodo Etalonas:)
Ir būtent tau yra skirta kita A. Enšteino sentencija apie du begalinius dydžius.

to lietuvio kodas       2020-04-30 17:07

Va pats toks ir esi, nes nieko apie Einšteiną nežinai, o pliurpi. Vadinasi, pats save apibūdinai tiksliai. Žinai tik tai, ką pačiam načalnykas liepia žinot. Liepia mulkint runkeliokus ir mulkini. Nebūtum paminėjęs Einšeteino - dar būtų galima apie patį ką nors tokio geresnio pagalvot, o dabar…

lietuvio kodas       2020-04-30 16:37

Tikras lietuvis nesavikritiškas. Buvusių baudžiauninkų tautelei būdingas plikbajoriškas honoras,  kičinis pasipūtimas. Tikram lietuviui pirmiausia rūpi “kaip atrodau, ką kiti pagalvos”, bet visas dėmesys sutelkiamas į išorinius dalykus- drapanos, blizgučiai, mašina ir pan. Caro imperijos ir sovietijos ruskių perpistiems kumečiams būdingi žemiausi banderloginės kaimenės instinktai, bandos refleksai itin stiprūs. Tikras lietuvis neturi ir nepuoselėja auštesniųjų vertybių, paprastai apsiriboja imitaciniais ritualais, (“kaip ir visi”). Tikras lietuvis nesugeba ir nenori mąstyti. Tikras lietuvis nepripažįsta argumentų logikos ir yra linkęs chroniškai kartoti tas pačias klaidas. Tikras lietuvis idealiai atitinka A. Enšteino apibūdintą idioto apibrėžimą- iki pastipimo bukai kartoti tuos pačius, lig tol jokio rezultato nedavusius veiksmus.
Tikras lietuvis niekada neprisipažins klydęs, tikras lietuvis niekada neprisiims atsakomybės. Tikras lietuvis, kaip ir dera mongoloidiniam burliokui, labiausiai mėgsta gerovę gauti nachaliavai, tiktas lietuvis padvės belaukdamas Gerojo Pono, bet nepajudins piršto, jeigu gerbūvį reikia atsikovoti. Tikras lietuvis su sunkumais nekovoja, tikras lietivis nuo sunkumų deda į kojas, neša muilą, emigruoja. Tikras lietuvis yra nuolankus verkšlenantis veršis. Tikras lietuvis niekada neprotestuoja, nesipriešina.
Tikras lietuvis prisitaiko kaip šliužas ar vijoklis.
Tikras lietuvis neturi savigarbos. Tikras lietuvis nėra Žmogus.
Tikras lietuvis yra tiesiog planktonas.
Tikrų lietuvių Lietuvoje yra dauguma.
Todėl Lietuva neturi jokių šansų išlikti.
Ir neišliks.

Rachlevicius       2020-04-30 15:47

nuvyle.Nemazai geru straipsniu parases pargriuvo i purvyneli.Negi autoriui neaisku, kad rimtas kontingentas is karto perkas kuo cia kvepia.To tikrai nepavadinsi rupesciu del buvusios Tevynes.Nors, ne visas straipsnis i siuksliu deze.Yra ir nemalonios tiesos.

stasys        2020-04-30 15:41

Prašalietis .. tuo puslapis ir įdomus savo gausa įvykių turinčiu tokią ‘svarbią’ reikšmę valstybės vidaus gyvenimui .. Padėkosiu apvaizdai kad nors užsienio politika palieka Linkevičiui .. o tai neįsivaizduoju R.Karbauskio ant Vytauto Didžio karo žirgo ..su kardu rankoje . smile

Prašalietis       2020-04-30 14:35

Ką suprato Stasys iš autoriaus parašyto straipsnelio:“Autorius rašo apie ka kitką Prašalieti .. apie tą Lietuvą kurioje valstiečiai verčia nauja puslapį .. Lietuvos istorijoje” .
Ką gi rašo V. Rachlevičius, cituoju: “...sudaryta iš šaliai ir savo pačių gyvenimui bei likimui neabejingų piliečių, vien nesibaigiančios istorijos dėl kelio prie premjero namų asfaltavimo pakaktų kelioms vyriausybėms nuversti, tačiau ne pas mus….Man visiškai nebeįdomūs nei nauji tų vadinamųjų politikų išsišokimai, nei jų kalbamos ir daromos nesąmonės, nei jų nuolatinė nepagarba ir net chamizmas visuomenės atžvilgiu…Viliuosi, kad tie, kurie turi bent kažkiek sveiko proto, pagaliau įsitikino, kad šią valstybę valdo melžėjos ir mužikai…Kai kas prikišamai aiškina esą mano „apokaliptiniai“ teiginiai apie degradavusią valstybę yra gerokai perdėti. „Tu jau kelis metus apie tai kalbi – ir nieko. Ji yra, niekur nedingo!“ – džiūgauja skystapročiai iš gilios visiškai amoralios politikos, ekonominio, biurokatinio ir viešojo administravimo duobės matydami tik mažyti lopinėlį dangaus…..Lietuva – kaip nuo vėjų erozijos gerokai aptrupėjusi piramidė. Jos smaigalyje – visiškai pasimetęs ir bejėgis prezidentas…Karantino metu išaiškėjo, kad prezidentas tiesiog nežinojo, ką jam daryti, o greta nebuvo protingų patarėjų bei strategų. Iš jo beliko tik ant sienos kabantis portretas…Mokytų durnių būriai, kuriuos su dideliu užmoju štampuoja universitetai, labai gražiai įsikomponuojantys į degraduojančios valstybės panoramą, su džiaugsmu sutiko šią idėją – sudorosim švedų bankus, lengvai gausim pigių paskolų, aptarnavimo įkainiai bus maži”....
Taip kad valstiečiai gal ir bando “versti puslapį”, tik straipsnelio autoriaus kelių metų “stebėjimas” - pacitavau ką jam “parodė”....

to Madame Morta       2020-04-30 14:03

Tikrai, nunykstanti tauta labai džiaugiasi, ypač tie, kurie pasiekė per kitų galvas, klasta, apgaule ir fūromis bei stabdžių pakirpimais ar išmetimais beišlapinant pro langą. Tie tai tikrai yra labai pagiežingi, nemėgstantys konkurentų, o juos galabijantys.

Al.       2020-04-30 12:31

Na, mūs politikai tikrai ne patys gudriausi ir ne patys sąžiningiausi. Deja, ne tai yra mūsų didžiausia bėda. Vakarų turtingų šalių politikai irgi toli gražu ne visi gudrūs ir sąžiningi. Tiek JAV, tiek Prancūzijoj, tiek Vokietijoj. Kas mums turi rūpėti, tai neatlikta liustracija. Dėl ko svetimų mums nedraugiškų šalių agentai papuola į aukščiausias valdžios vietas.

stasys        2020-04-30 11:50

Prašalietis kaip senis šaltis , tik pravėrė savo maišą o ten visos per trisdešimt metu sukauptos bėdos , nei jas vaikams dalinti nei pačiam pasidžiaugti . - Ot iki ko prisigyventa buvo tautinės Lietuvos , kam besiūlai niekam to turto nereikia ir niekas nenori jo prisiminti .Ten ir Wiljams ir Ignalinos AE ir Brazausko dykai Gazprom ‚Lietuvos Dujos‘ padovanotos ir tas Kirkilo mega projektas su max. berniukais . Jei viską sudėti tokio maišo Prašalietis be abejo nepaneštu o ir nereikia dovanos būna mylimos ir nebūtinai . Autorius rašo apie ka kitką Prašalieti .. apie tą Lietuvą kurioje valstiečiai verčia nauja puslapį .. Lietuvos istorijoje . smile

Daina       2020-04-30 9:16

Skaudus ir teisingas straipsnis. Autorius išklojo objektyvią tiesą. Sukaupkime drąsą ir, pagaliau, patys praregėkime!

Prašalietis       2020-04-30 9:06

Eiliniam “Skystapročiui"kilusios mintys, paskaičiusiam “ne skysto proto intelektualo” parašytą “jausmingą ir patriotinį” straipsnelį “valstybės degradacijos"tema. “Ne skystaprotis intelektualas” rašo - “Kai kas prikišamai aiškina esą mano „apokaliptiniai“ teiginiai apie degradavusią valstybę yra gerokai perdėti. „Tu jau kelis metus apie tai kalbi – ir nieko. Ji yra, niekur nedingo!“ ... Nurodo, kodėl gali būti"objektyviai piktindamasis”, parašo apie “prie Skvernelio namo” išasfaltuotą kelią. Neaišku kodėl autorius “netyčia pamiršo pasipiktinti” Susisiekimo Ministro suvalgytais nemokamais kotletais, kurie būtų tik papildę “prie Skvernelio namo nutiesto kelio iššauktą Lietuvos valstybės degradavimo bėdą”. “Kieto ir patriotiškai intelektualinio proto” Rachlevičių Vidukui buvo visai ne valstybės degradavimas, kai “šauniaisiais” 1990 partinė ir KGB sąjūdinė nomenklatūra su kriminaliniu pasauliu išvaginėjo valstybinį turtą ir darėsi “tautiniu elitu”, kuris uždarė vieną tuo metu moderniausių ir saugiausių Ignalinos AS, kuris už 10000 litų atidavė JAV Wiljamsui milijardus dolerių kainavusią Mažeikių naftos įmonę ir t.t. tik tam, kad teritoriją su visais jos gyvenančiais žmonėmis priduotų į NATO ir ES ir, kad tokiu būdu galėtų legalizuoti prisivogtą turtą ir pasidaryti vakarų pripažintu “tautiniu elitu”. O kur dar Rachlevičių Viduko “patriotiškai nepastebėtas, su valstybės degradacija nieko neturintis” Lietuvos bankų “patriotinis"pardavimas Skandinavams, buvusių Skandinavų bankų lietuviškų konkurentų Snoro ir Ūkio banko subankrotinimas ir jų turto pasidalinimas, Independeso dujų tautinė afera, kabelio iš Švedijos elektros biznis, prisidengus “patriotiniu” šūkiu-“rusai ateina mūsų okupuoti” vakarietiško karinio laužo pirkimas už šimtus milijonų eurų, kuris šiuolaikinio karo atveju yra nieko vertas ir t.t… Visa tai yra vieni niekai palyginus palyginus su “kietą intelektualinį protą” turinčio Rachlevičių Viduko nurodytu “valstybės degradavimą parodančiu” kelio prie Svernelio namo asfaltavimu(iš tiesų tai yra kelias į kaimelį, kuriame gyvena be kitų gyventojų ir Skvernelis). Aišku pasakymas “Kelias prie Skernelio namo aiškiau ir objektyviau parodo valstybės degradavimo laipsnį”. Na o pridėjus prie šio “valstybės degradavimo” dar ir Susisiekimo ministro per pietus suvalgytus ir kažkieno kito apmokėtus kotletus, galima pasakyti, kad į Skvernelio ir Žaliųjų valstiečių Seimo taburetkes “gali pretenduoti” kas tik netingi, nes, prie visos šitos Skvernelinės “valstybės degradacijos” dar pridėjus palyginimus su kitais laikotarpiais kiek ir kam buvo pakelti atlyginimai ir pensijos, galima “patriotiškai” konstatuoti, kad tiek valstybei ir eiliniams žmonėms pridariusių “tiek visokių valstybės degradavimų” nebuvo nei prie lansberginių sąjūdiečių, nei prie brazauskinių komunistų, nei prie valinskinių šoumenų, nei prie Brazauskinio komunistinio ąžuolo, nei prie Adamkaus tapkių, nei prie Grybauskaitės “rusai ateina mūsų užkariauti”.....

Atsirado matai,       2020-04-30 9:02

sušiktas krytikas,tfiu…

stasys        2020-04-30 8:49

Prajuokino tos BAČKOS įvaizdis, o jei tose Tiesose nebūtu JOS ? kaip tos sopulingos jautrios asmenybės atskirtu kuris str. vertas skaitymo o kuris ne ?  ant tos bačkos turėtu būti parašyta ..“sukramtyta reikia tik nuryti“. Tai tik patvirtina A.Rachlevičiaus str. aktualumą .. visi piktinasi o argumentu paprieštarauti nėra ..

Mieli portalo redaktoriai       2020-04-30 8:18

Nejaugi jus pasiekė piktasis virusas? Iki šiol šiame žinių ir komentarų puslapyje buvo vengiama mėšlinų straipsnių, arba, pridėjus atitinkamą antraštę (nuo bačkos, ar iš po bačkos…), jie būdavo supakuojami taip, kad nenorintis įsiminti į dvokiančią tyrę, galėjo to išvengti.

Jūs gi dabar siūlote “remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam”. Tai jau vissiškas absurdas. Kam reikia, dar ir kitą skaitytoją raginti įsilipti į tą patį š.

Morta       2020-04-30 8:10

Dažnai pasitaikanti išprususio lietuvio, emigracijoje nusileidusio keliais socialiniais laipteliais žemiau, būsena: tulžis ir pagieža, totalus negatyvas LT atžvilgiu, kuo toliau, tuo labiau… Tam tikra valatkizmo versija. Manau tai psichologinė problema, kai žmogus neranda sau vietos nei čia nei ten… Tuo labiau, kai kiti Lietuvoje džiaugiasi geresne gyvenimo kokybe ir tarpusavio santykiais. Belieka užjausti.

> 2020-04-30 6:01       2020-04-30 7:48

na ką mes čia galėtume tau ir bepriminti, juliau Milaiti, tiesiog laukiame nesulaukiame tavu raštų serijos „Grynojo melo” kritika”. Ir nesusidėk su to „lenkomano Kubiliaus” politikieriais, tu gi ne koks nors varganas profesorius, tu pas mus – itorijos generalisimus!

stasys        2020-04-30 6:04

Onutei .. nė neabejoju jog Jus kompetetinga tais klausimais daryti ‘nuosprendžius’. smile

O reiktų       2020-04-30 6:01

parašyt ir “Grynojo melo” kritiką, gal prof.V.Radžvilui, ką manote? Apie du pasaulinius karus parašyti vienąkart Tiesą ir visiems laikams. Apskritai Tiesą apie XX amžių ir kaip Lietuva iš tikro atsikūrė - ne taip, kaip lenkomano Kubiliaus politikierius Mažylis, kad ką ten padarė? Nagi priminkite, gerai?

Kantas parašęs 3 fundamentalias „Kritikas“       2020-04-29 23:30

bent TIKĖJOSI spėti parašyti ir apmatus „Pozityviosios“ filosofijos, o kur nors kokia POZITYVIOJI VR pamąstymų dalis, argumentuoti sisteminiai siūlymai?
Vidai, talentų turite, tai ir įkinkykite juos. Vis dėlto tuomet akivaizdžiai perdėtas Kritiškumas dabartinių valdžių atžvilgiu kaip mat išgaruotų, kadangi, nujaučiate, kiti kritikai iš Jūsų siūlymų akmens ant akmens nepaliktų. Ir jie, greičiausiai, būtų teisūs.

Tvankstas       2020-04-29 22:40

Tai straipsnis ?
Mano nuomone - tai saviapsitrieda.
Kas kasdien metų metais vyksta Lietuvos MIP, padedant ir Maskvos įtakos agentėliams, ir Vakarų įtakos klapčiukams.
Lietuvoje niekuo ne kitaip, kaip ir brandžiose demokratijose. Gerai tiems vertintojams, kurie vieną kalbą temoka ir įsimylėjusiomis akimis viską nekritiškai priima.
Tarp kitko, vienas D. Britanijos universitetas atliko tyrimą Europoje, siekiant nustatyti sąžiningiausius.
Lietuvos šmeižikų įtūžiui Lietuva ir lietuviai buvo pripažinti sąžiningiausiais ir patikimiausiais.
Aptrieskite tuos britus, Lietuvos šmeižikai.

Trabantas        2020-04-29 22:20

Štazis čia kiša paklodėm visišką brukalą, kuriame trūkinėja logika, bet pliurpalienei logikos ir nereikia. Matyt yra roks spec. žanro užsakymas - velti viską į kažkokią prasmiškai neatrenkamą krūvą ir dulkinti žmonėms smegenis.

vysiškas lietuvys       2020-04-29 22:08

Savigarba? Kas tai yr? Kam ji rejkalynga? Kur ję gali panaudoti?
Mum ne savigarbū, o geru algū reike, kat pinigū būtū pavalgyt, kat paprastas žmogus galėtū  nusipirkti išejginį treningą ne humanoi o fyrminėj Naiko pardovkėj.
Kat kedus gerus galim būtū ypirkt uš normalę kajną, kad uš algą pasitaupius galima būtū bemsiuką ar audinę ne 15likos , o noviaką polizingonį  kokiū 3 miatū kajp ledą nusipirkti.
I tada visi gerptū.
Nu da galima paxistatyti labai didelį Vytį kat švetimšalei ušsieniečei matydami mūsū didybią irgi gerptū.
Nu i vsio.
Kam da tū savigarbū reike? Balsavimams. Nu jau balsavimams tai tikrai savigarbos neteike. Atejni pabalsuoji i lauki kat būtū gereu.
Prie ko če savigarba?

stasys        2020-04-29 20:55

Nesinori savo išsakytos nuomonės paversti eiliniu ‘varlianosiu‘ seilėtekių , todėl apie kai kurias išsakytas autoriaus mintis kurioms pats pritariu su savais argumentais. G.Nausėda išsakė nuomone apie palankų momentą Lietuvai steigti valstybinį banką , vienok nepatikslino kas ta turėtu daryti ir kodėl būtent prieš Seimo rinkimus taip svarbu to imtis. Na nedaug atsirastu Lietuvos piliečiu kurie iš principo prieštarautu tokiam sprendimui , valstybinis bankas gana reikšmingai sutvirtintu suverenios valstybės įvaizdį ir pridėtu svarų pasitikėjimo balą valstybe jos piliečiams, kaip sugebančia , reikalui esant, užtikrinti būtinas ir tvarias finansines paslaugas valstybėje , o kad to reikia manau man visi pritars . Belieka tik pasiaiškinti kodėl šiandieniniai norai nėra palankus išsipildyti .  Pirma , Prezidentas (su visa jam derama pagarba) neturi politinio palaikymo Seime tiek pas valdančius tiek opozicijoje ., todėl jo kaip kuratoriaus ,tos idėjos, sunku įsivaizduoti , švelniai tariant G. Nausėda ne D.Grybauskaitė kurį gebėjo malšinti verslo interesus Seime ir užtvoti kokiam fetišiniam Seimo nevėkšlai   kai jo norai pradėdavo klajoti oru o ir ambicijos persiversdavo per pačia valstybe .  Lyderystės, kurios čia visi taip trokšta , kaip tokios Lietuvoje trūkstą  todėl labai galimas dalykas jog ta idėja būtu perleista valstiečiams ir ju daugumai .. „triprocentinikai „  su labai smarkiai į narcisizmą` linkusiu jos lyderiu tikrai ne ta darbui reikalinga komanda kurį tokios svarbos projektą paverstu realybe , tos partijos nedidelis palaikymas visuomenėje , prastas supratimas vyriausybės kaip turėtu tvarkingai atrodyti valstybės finansai , logistiniai sugebėjimai žemiau vidutinio ..vienas pliusas supratinga visuomenė kuri linkusi duoti kreditiniu balų tam Seimui ir vyriausybei , turbūt todėl kad trauktis jau nėra kur . Opozicija irgi ne saldainiukas jos pakrikusios gretos rodo didelę apatija tam ka kalba Prezidentas ..todėl valstybės institucijos ir tas pats Seimas groja kaip nesuderintas klarnetas . Ar tokiems rimto darbo imtis ? nė velnio ..tegul eina šėko pjauti prie ląšnu upelio . Tam darbui rašyme labiau vertus .Tiek laiko laukėme dar truputi pakentėti tikrai galima .

Iš Lenkijos       2020-04-29 20:47

Šį kartą straipsnio autorius pasiklydo,deja, vertinimuose,nors maža dalis yra tiesos. Bjauriasia būtų tai,jeigu šis tamsiomis spalvomis ,,dažytas” straipsnis būtų užsakytas.Turėjau geresnę nuomonę apie Vidą Rachlevičių.

visa       2020-04-29 20:13

mūsų savigarba su tavim išvyko į londoną

vladas.vilimas@gmail.com       2020-04-29 19:54

Vidai,suvėlei viską į vieną krūvą,  tiesiog neaišku kam visa tai skirta? Siūlau temą - Kodėl mes negalime gyventi kaip Estai? Ten atrodo tų problemų apie kurias rašaižymiai mažiau.Taigi pradžiai:http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/vladas-vilimas-rytas-kupcinskas.-kas-mums-trukdo-gyventi-visai-kitaip-kaip

Vilniaus kaimietis       2020-04-29 19:10

Kiek pamenu, tai pats prasciausias gerb.Vido straipsnis.Deja daug kur pro sali….gaila

Na Nausėda       2020-04-29 18:56

iki 55 buvo tik eilinis klerkas . Keista tik , jog jis iškart apsiėmė būt valstybės vadovu .

Birute       2020-04-29 18:50

Puikus ,protingas straipsnis.Aciu Autoriui-kaip is natu.Apie valdzia ir mus runkelius tikra tiesa paraset-ACIU!

Aš dar prisimenu.       2020-04-29 18:31

kaip šitas neva žurnalistas LRT TV vedė pokalbių laidą (pavadinimo neprisimenu). Tai ten apart mykimo, stenėjimo, prakaitavimo   - daugiau nieko ir nebuvo, padoraus sakinio šitas “laidos vedėjas” nesuregzdavo, o dabar - išlindo Pilypas iš kanapių...

Trabantas       2020-04-29 17:44

Šūvis visiškai pro šoną. Geriau rašytų apie Brexitą, Bo Jo ir karalienę, o ne apie Lietuvą, kur negyvena ir ne viską todėl supranta.

tiek       2020-04-29 17:43

nieko naujo . Toks š...jau ketvirtus metus kasdien vis pilamas ,ir pilamas ant “ne tuos išrinko…”,....Rachlevičiau,galėtum kažkiek ir protingesnis būt ,labai jau ilgai stumdais tarp tų įtakingųjų.. smile))Vienžo -  ir pats elgies kaip tas pijokas,kuriam jūra iki…Na negalima visą Tautą taip kvailai kaltint ,nevykęs kritike:)))).Labai tikiuos ,kad Lietuvos žlugdytojų daugiau žmonės jokiu būdu niekur ir niekad nerinks Lietuvos valdžion .Broilerinių erai galas.

Tigro metai       2020-04-29 17:38

Tėvynės sąjungos ir/ar skandibacijso bankų užsakytas straipsnis. Nuomonės formuotojas - propagandistas dirba savo darbą.

Geriausia       2020-04-29 17:08

būtų atkurti “Sekundės” banką, kuriame pinigų visada yra. Totaliai korumpuota ir prasisklolinusi šalelė - nieko čia jau ir nebe pridursi. Verkiant reikia banko vardu “Kolchozas” arba “Sovietinis ūkis”.

ah1       2020-04-29 16:54

betrūksta “buožės ir policininko valdžia”

stasys        2020-04-29 16:36

Viskas teisingai surašyta.. spaudžiu dešine .


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Kam – anarchija, o kam – „meilės vasara“

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus pliažas

Justas Stankevičius. Kaip pasikeitė Vokietijos viešasis saugumas nuo pabėgėlių krizės pradžios?

Ir undinėlė rasistė...

Nida Vasiliauskaitė. Apie institucinį rasizmą

Neringa Venckienė. Neatsakyta iki šiol

Liudvikas Jakimavičius. „Vyčiui pliaže – ne vieta“

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Pagaliau. Vygantas Malinauskas. Katalikų jaunuoliai neleido nugriauti šv. Junipero Serra statulos Kalifornijoje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.