Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Vidas Rachlevičius. „Apkalta Trumpui“: skambu, bet apgailėtina

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 21 d. 19:16

11     

    

Vidas Rachlevičius. „Apkalta Trumpui“: skambu, bet apgailėtina

Niekas nėra tobulas ir niekas nėra tobula, bet, nepaisant aukštų politinės retorikos natų ir gražių dekoracijų, dar niekada nesu matęs taip apgailėtinai atrodančių JAV demokratų su savo front lady Nancy Pelosi. Visiškai akivaizdu, kad demokratai neturi absoliučiai jokios alternatyvos D. Trumpo politikai, todėl apkalta, kurios idėją jie volioja beveik nuo pat D. Trumpo kadencijos pradžios, yra vienintelė, kurią jie gali parduoti tam tikrai rinkėjų daliai.

Demokratams uoliai talkina visa mainstream‘inė ir kairioji žiniasklaida bei jungtinis viso pasaulio leftistų choras. „Istorinis balsavimas“, „D. Trumpo apkalta“ – skamba pirmuosiuose puslapiuose, šias frazes iki užkimimo kartoja TV kanalai. Taip sistemingai kalama mintis, kad D. Trumpas yra „blogas“ ir daugelis tų, kurie skaito tik antraštes ir savo FB burbulo postus, tuo tvirtai tiki. Tačiau demokratai pasiekė tik tai, kad D. Trumpas įeis į istoriją, kaip JAV prezidentas, kuriam buvo surengta apkalta – ta etiketė jam liks, bet netrukus ir ateityje niekam nebebus įdomu, kad ta apkalta buvo tik didelis šilto oro gūsis iš demokratų sijonų bei kelnių. Kaip dabar išaiškėjo, viena iš svarbiausių šio nevykusio spektaklio prodiuserių yra partijos specialiai šiam reikalui pasamdyta H. Clinton. Kurgi ne…

Kas toliau? Įvykus „istoriniam“ balsavimui, D. Trumpui teks stoti prieš Senato teismą dėl apkaltos, kuri respublikonų dominuojamame Senate neturi jokių šansų. Kitą dieną po balsavimo tiksliai suformuluoti apkaltos straipsniai turėjo būti perduoti Senatui, nagrinėsiančiam D.Trumpo bylą. Tačiau N. Pelosi sustabdė procesą, pradėjo dreifuoti, tempti gumą ir nori ši reikalą nukelti į kitų metų sausį, kad metų sandūroje žiniasklaida dar gautų galimybę patriukšmauti. Savo ruožtu, D. Trumpas oficialiai kreipėsi į N. Pelosi ir paragino tą teismą pradėti iškart, tačiau demokratai žaidžia savo žaidimą.
Taigi, bus dar to pasitampymo Vašingtone.

Tačiau atidėkime politines simpatijas bei antipatijas į šalį ir pasižiūrėkime, kas gali būti objektyviausias viso šio skambaus, bet visiškai tuščio reikalo arbitras. Rinkos! Jos itin jautriai reaguoja ne tik į svarbius įvykius, bet ir į jų menkiausias tikimybes. Turint galvoje dabartinę geopolitinę padėtį, JAV prezidento apkalta turėjo prilygti branduoliniam sprogimui. Tai kaip sureagavo rinkos? Visos žaliavo! „Istorinio balsavimo“ dieną S&P 500 ir Dow Jones Industrial Average nežymiai – 0,10% – pakilo, o nuo apkaltos proceso rugsėjo pradžios iki dabar S&P 500 ūgtelėjo 7%.

P.S. Čia tiems, kurie tiki mantra, kad D. Trumpas yra susidėjęs su rusais, o Briuselis – geriausias Lietuvos draugas: D. Trumpas penktadienį pasirašė JAV sankcijas bendrovėms, statančioms Rusijos dujų eksporto į Vokietiją vamzdyną „Nord Stream 2“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

T0mas J,       2019-12-24 13:26

Apkalta Trampui tikrai vyksta, nesuvokiama kodėl šią sąvoką autorius rašo kabutėse, tarsi tai nevyktų. Vyksta.
Kad Trampas naudojosi savo tarnybine padėtimi, siekdamas pakenkti savo konkurentui Baidenui - akivaizdu. Kad Senatas to nepripažins, taip pat daugmaž aišku. Džiaugčiausi, jei Trampas būtų išvarytas iš posto, nes man nepatinka į tarptautinę teisę spjaudantys žmonės. Bet Trampas greičiausiai liks poste, nes savi stos mūru už jį, o ne už tiesą.

stasys        2019-12-23 9:09

Trampas 2019-12-23 9:05 > Jums galvelė susisuko . Trumpas dar kol kas ne Lietuvos Prezidentas ..kiek man žinoma. smile)

Trampas       2019-12-23 8:05

tarsomas ne uz bandyma spausti Ukraina del tyrimo, sis kaltinimas taip pat abejotinas, bet uz jo tvirta pozicija del seimu, del tautiniu nacionaliniu valstybiu, pries globalizma.Visokie iskrypeliai, transvestitai, pasaulio perejunai taip pat pastyti i savo vieta.Visas sias vertybes toleravo ir saktino demokratai.Todel ir puolamas Trampas.

Marginalas produgininkams       2019-12-22 4:01

Dėl (per KGB nufilmavimo lovoje su maksvos prostutitėmis) trumpo trampo politinio vaidmens siūlau paskaityti mano susirašinėjimą su Jules prie Andriaus Bačiulio publikacijos apie marazmatinį vokiečių grandą http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/audrius-baciulis.-vokietijos-ir-europos-politikos-grando-auksines-mintys

Vidas Rachlevičius       2019-12-22 0:15

Įdomios įžvalgos, stimulioujančios kritinį mąstymą.
Galvokime sava galvą, priimkime sau naudingus sprendimus, atsirinkime, kas mums padeda, o kas tik kalba ir t. t.

Ar Lietuva turi šansų       2019-12-21 22:47

kada nors tapti antra Suomija?Lietuvai reikia lietuviško Trumpo?

stasys        2019-12-21 22:31

Autoriui paprasčiausiai neužteko sakinyje vietos savo mintį pabaigti ,..jog demokratu gretos Amerikoje katastrofiškai sumoteriškėjo su tokiu labai specifiniu prieskoniu ..kurių truputi įbėrus į vyro valgį ans iš karto praranda ne tik ‚kiaušus‘ bet anam ir papai pradeda augti .. Gal čia tik mano tokia nuomonė , vienok autorius yra teisus demokratai neturi ka prieš pastatytį Trumpui ir jo twitter žynutėms . Gal čia sutapimas ..kai visas Amerikos valdžios institucijas vienu metu apima toks keistas atsipalaidavimas-lyg žolytės parūkius . Balai nematė ta Trumpa ..bet kad ir Pentagone atsiranda tokiu suveltu šviesiaplaukiu .Trukš-pliš sugalvota mažinti Amerikos karinio kontingento skaičių Afganistane keturiais tūkstančiais ..Jei ir toliau tokie planai taip bus įgyvendinami ..pasitraukimas (evakuacija)  iš Sirijos taps ne vienintele akį rėžiančiu nepaaiškinamu elgesiu . Galima suprasti demokratu pirmininke N. Pelosi elgesį ir nenorą ta apkaltos procedūra Prezidentui skubinti , formaliai tam turi būti pasiruošta ir tas kuris mano kad tai vieno balsavimo Senate atvejąs gyliai klysta , čia tik Lietuvoje viskas per viena naktį gimsta ir miršta . Ta procedūra nėra skirta nuversti Prezidentą Trumpa, apkaltos priežastis sekančiu metu rinkimai ir faktas kad save perrinkti siekiančiam Trumpui galima bus priminti apie iškeltus kaltinimus dėl nederamo elgesio ..

Guru        2019-12-21 21:36

niekam   čia nereikėtų  džiūgauti ..O kas kitoj pusėj ? Pencas su Pompeo , kuris patikejo rusais ,kad Ukraina kišosi į  j rinkimus?  C’mon…juk tai apgailėtina…

ah1       2019-12-21 21:14

nu tai tikėkimės kad iškinis visas “šaknis” ir tikrąsias Ukrainos žmonių  Donbase žudymo priežastis.

ono       2019-12-21 20:53

įdomu - papų portalai, o apie apkaltą skambina kiaušais.

nif nif naf naf       2019-12-21 20:45

apkaltos fasadas apkaltas propagandos fanera


Rekomenduojame

Romas Lazutka. Milijardai dar tik pažadas verslui, o žmonių skurdas jau čia

Liudvikas Jakimavičius. Galimi paaiškinimai

Algimantas Rusteika. Šitie neramumuose ir riaušėse būtų pirmieji

Vytautas Sinica: Ką daryti su Lietuvos ekonomika? Įgalinti lietuvius pačius kurti darbo vietas

Kunigas egzorcistas Arnoldas Valkauskas: Pandemija nėra Šėtono pergalė

Geroji Naujiena: Jėzau, Tu mūsų viltis

Ramūnas Aušrotas. Naujoji Zelandija skubos tvarka liberalizavo abortus

Nijolė Bulotaitė. Kunigas Alfonsas Lipniūnas: lietuviško žodžio ir katalikiškos meilės galia

Kaip karantinas pakeitė lietuvių gyvenimą?

Ramūnas Aušrotas. Net ir katalikiškoje mokykloje apie „Didžiąją Prancūzijos revoliuciją“ dėstoma liberalų propaganda

Povilas Gylys. Nerimas dėl ekonominės krizės suvaldymo

Susipažinkime: Dievo Tarnas kun. Alfonsas Lipniūnas

Rasa Čepaitienė. Pasaka apie Cacą ir Kaką

Laimonas Kairiūkštis. Ar visiems verslininkams reikia padėti?

Liudvikas Jakimavičius. Kova su korona iš mano balkono

Jurga Karčiauskaitė-Lago. Ispanija – pavyzdys kaip nedaryti!

Tikintieji kviečiami kasdien drauge melstis šv. Juozapo maldą

Vytautas Rubavičius. Karūnuotasis keičia pasaulį

Rasa Čepaitienė. Karantinas (II): kinų pavasaris. Antroji dalis: politekonominė

In memoriam: Vaclovas Bagdonavičius

„Iš savo varpinės“. Naujausios PSO rekomendacijos: karantinas COVID-19 nesustabdys?

Marius Malakauskas. #LaikykisVeryga

Italija: kunigas, atidavęs kitam pacientui savo plaučių ventiliatorių, mirė nuo koronaviruso

Neringos Venckienės pranešimas spaudai: Ar buvo galima tikėtis kitokios teismo nutarties?

Vytautas Radžvilas. Dagio „krikščioniškos“ frakcijos pavardės

Vytautas Sinica. Visi genijai pasiruošę vertinti po laiko

Mindaugas Skrupskelis iš Kinijos: kovo 26-osios įrašas apie pasaulio atsaką į CoVid-19 iššūkį

Aras Lukšas. Precedento neturinti byla: Lietuva prieš nacizmą

LGGRT Centro tyrimo išvadas patvirtino Rusijos Federacijos valstybinis archyvas

Susitelkusi Lietuva. Mykolas Kleck: „O, Lietuva, kaip aš tave myliu“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.