Įžvalgos, Diskusija

Vidas Rachlevičius: „Tai gal atėjo laikas visuotinai boikotuoti šį bjaurų veidmainystės seansą?“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugpjūčio 10 d. 10:20

22     

    

Vidas Rachlevičius: „Tai gal atėjo laikas visuotinai boikotuoti šį bjaurų veidmainystės seansą?“

Tekstas skelbtas Vido Rachlevičiaus asmeninėje Facebook paskyroje.

TV3 ir „Yandex taxi“...

Ne išorės žiniasklaida, o Lietuvos komercinės televizijos yra tikrasis ir didžiausias priešas, nes jos jau daug metų kryptingai ir nuosekliai formuoja auditorijos mentalitetą.

Ne kartą važiuodamas provincijos keliais pagalvoju: o koks to žmogelio iš suklypusios trobos su TV lauko antena stogo pasaulis ir kas jį formuoja? Juk jis neskaito laikraščių, neklauso radijo, neturi interneto. Įsivaizduokite, kad gerą dešimtmetį jus šeria tik TV3, LNK ir Lrytas TV pamazgomis… Tai yra kryptingas žmonių debilizavimas, o po to daug kas stebisi rinkimų rezultatais ir rinkėjų mentalitetu.

O didžiausias lietuviškos veidmainystės ir visiško neprincipingumo pavyzdys yra TV3 projektas „Lietuvos garbė“ ir visi jo dalyviai, galbūt išskyrus pačius mažiausius, kurie nieko nesupranta. Ta televizija visus metus dirba savo juodą darbą, o po to su vienu „jautrumu persunktu“ projektu ir ašaromis akyse nori tapti šventąja.

Tai gal atėjo laikas visuotinai boikotuoti šį bjaurų veidmainystės seansą?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Na jau!       2018-08-12 20:16

Kaimų ir miestelių žmonės vasarą nė neturi kada šitų nesąmonių žiūrėti. Taip kad, jiems tenka vadovautis savo protu, o štai visokie miestų pašalpiniai ir sofos ūkininkai tik tiek ir težino – bambalis, sofa, telikas – čia mūsų tv pagrindinė auditorija ir lrt nuoširdžiai stengiasi dėl jos dėmesio, žinoma.

StasysG--->Grumstui 18.55       2018-08-11 22:43

Kol galiojo Konstitucijos 44 str ir Visuomenės informavimo įstatymas, turėjome VISUOMENĖS informavimo priemones. Kai nugalėjo Verslo Žiniasklaida, vietoj Lietuvos radijo ir televizijos atsirado kas? LRT.  Ir ta LRT taip pat tapo versline… ——šaltinis: MG Baltic koncerno prezidentas D Mockus: “Žiniasklaida yra VERSLAS”.

Diskusijos tik dėl smulkmenų...       2018-08-11 19:42

Vakar per „LRT Kultūra“ mankurtiniai žurnalistai ir kultūrininkai diskutavo, ar reikėtų keisti šio telekanalo pavadinimą be žodžio „Kultūra“. Diskusijos dalyviai pripažinę Lietuvai gyvybiškai skaudų faktą, jog plačioji visuomenė alergiškai nemėgsta profesionalaus ŠIUOLAIKINIO meno ir kultūros, kaip bebūtų gaila, net nebandė panagrinėti, kodėl taip yra ir, aišku, visa diskusija paskendo tik dėl programos pavadinimo.

O mes       2018-08-11 10:34

jau seniai boikotuojame visas š...vizijas

Kembridže greičiausiai       2018-08-10 23:05

greičiausiai žinoma, kad jų absolventas išlėkė iš partijos kaip musė iš barščių. O juk taip gražiai su anūku abudu petys į petį žygiavo prospektu, mosikuodami vaivorykštinėmis vėliavomis….. anot ,,Carmina Burana’‘:,,O fortuna velut luna statu variabilis’‘

Grumste,       2018-08-10 20:51

kalba ne apie praeitį, o kaip tik apie tai, jog šioje vadinamoje demokratijoje, pažangioje ir t.t. dirba TIE PATYS aršūs anų laikų garbintojai, tada smerkę antitarybinius elementus, taip pat dabar smerkia raudonajai magnolijai nesilankstančius elementus… tad kas kaltas, kad ten nėra kembridžo absolventų?  Nors apsaugok.. nuo vieno žinomo kembridžo absolvento… Gal tamstai aišku, kodėl ten uždarytos durys padoriems inteligentams?

grumstas>       2018-08-10 18:55

Tikrai     2018-08-10 16:44

Jusų komentarui -mano “dislike”. Kodėl kaltiname sovietinę praeitį iki kurios jau cielas tridešimtmetis? kur naujieji kembridžų ir oksfordų magistrantai, kiti užsienio lietuviai turintys atitinkamą  nesovietinį išsilavinimą dirbantys valstybės valdymo institucijose, visuomenės informavimo priemonėse? Kodėl Trampas bendrauja su savo piliečiais tik Twiteriiuose?
Kodėl vakarų Europos ““senos demokratijos ’ valstybėse įsigalėjo žiniasklaidos savicenzūra? Kai nenori pripažinti, kad patys kalti dėl to- kios padėties, imame ieškoti priežasčių sovietmetyje- juk taip saugiau ir patogiau…

Al.       2018-08-10 18:01

,,Ne išorės žiniasklaida, o Lietuvos komercinės televizijos yra tikrasis ir didžiausias priešas…” Kodėl tik komercinės ? O valstybinė ? Na nebent laikoma,kad ir ji komercinė. Kuo čia piktinamasi? Visa žiniasklaida, kaip ir valdžia,veikia prieš tautą. Kaip sakė R.R., nuo vilko mes vargšės avelės kaip nors ir pačios apsisaugosim, bet kas mus apsaugos nuo piemens ?

Pikc       2018-08-10 17:09

O juk juokinga, kad visokie “jokūbėliai”, lyg ir kritikuodami sisteminę kloaką, patys tvirtai sėdi toje pačioje kloakoje ir tas pačias srutas pilsto - gi praktiškai visi jo komentarai yra iš serijos “nu jeu tie lietuvei, tai tokie (įrašyti bet kokį neigiamą epitetą)!”

Raigerdas        2018-08-10 16:52

Taip, Vidas Rachlevičius išsakė tai, kas daugeliui jau seniai įkyrėjo. Kaip jie gyvuoja ir iš kur jie ima pinigų? LRT mulkina mokesčių mokėtojus. Jie dirba taip, kaip dirbama valstybinėse institucijose. Jie nežino, ką jie ten daro, todėl jiems tai yra įprasta tarnauti vienam kokiam nors ciklopui viršininkui,  o pakeitus ciklopą į anticiklopą, jie mokomi dainuoti kitaip, nes reikia dabar įtikti anticiklopui. Bet kokiu atžvilgiu tie mokesčių mokėtojų pinigai yra įsisavinami ir ataskaitos apie pinigų apsisavinimą yra parašomos. Miliūtei vaidenasi, kad ji gerai dirba. Hitleris irgi buvo įsitikinęs, kad jis viską gerai daro. Sėdėjimas ant šitų mokesčių mokėtojų pinigų, matomai, yra visiškai ydingas dalykas. Jiems moka atlyginimus už kvailumą. Koks yra tas kelias? Kaip jie atšliaužia iki to LRT? Pirmiausia, yra tokia VU, kuri ir gamina tas Žvieglių žurnalistines kaimenes. Kodėl VU išleidžia tokį broką? Pirmiausia, VU moko žurnalistą apie konfliktą. Šitų Žvieglių įsitikinimu, kad sudominti žiurovą, reikalingas konfliktas. Jeigu jo neegzistuoja, tai Žviegliams redaktorius duodą užduotį - sukelti konfliktą. Prisimenat buvo toks Tautos Prisikėlimo partijos vadovas Arūnas Valinskas. Tai ji savo TV laidose dekoracijų pagalba net barikadas pastatydavo ir leisdavo “kautis” abiem konfliktuojančiom pusėm. Kaip matote, šita žiniasklaida prekiauja mūsų valstybėje chaosu. Chaosas yra pagrindinė mūsų žiniasklaidos prekė. Kaip matote Šarikovų žurnalistika išaugo nuo bolševikų laikų, ir žurnalistas Šarikovas, pavyzdžiui toks, kaip Šarūnas Černiauskas, jau įsivaizduoja, kad jis ne tas dvorniaška Šarikovas, kuris pavaizduotas Bulgakovo “Šuns širdyje”, o tikras sarginis šuo, kuris pasiruošęs pulti aploti bet ką, svarbu, kad būtų tas, kuris duos komandą:“Fas”. O dėl ko reikia pulti, tai čia yra ne Šarikovo reikalas, nes jam svarbu pulti ir amsėti. Malaizijoje priėmė įstatymą dėl “Klaidinančios informacijos skleidimo”. Ir kol pas mus nepriims tokio pat įstatymo, tol Šarikovai puls ir draskys niekuo dėtus žmones.

Povilas       2018-08-10 16:47

Tokia, kokia yra, TV pati save užkasa į kapą.
Paprastas pavyzdys: mano mama, kuriai 85 metai, televizorių įsijungia 2-3 kart per savaitę. Paaiškinimas paprastas - “nėra ką žiūrėti”.
Alternatyvų ji beveik neturi. Internetu nesinaudoja visiškai.Popierinė spauda - minimali.
Visa informacija - tai, ką mato savo akimis.
O tai, ką mato - kasdienė gyvenimo realybė. Nedžiuginanti, bet tikra.
Tų žiūrinčių ir debilėjančių nuo žiūrėjimo kasdien vis mažėja.
Jeigu šito nesupranta ir nežino programų kūrėjai - tai jau jų problema.
Sudiev, lietuviška TV.

Tikrai       2018-08-10 16:44

ne LRT labiausiai žiūri - net ir oficiali statistika to nerodo. Todėl šis veikėjas ir širsta, kad tarybinė LRT dar nepajėgia apkvailinti visus žmones. Juk ten vien tarybiniai kadrai - įžūlūs, sukčiai ir pan. Ką jau reiškia vien miliūtė, jau nekalbant apie šlykštynę jakilaitį, o komuinistų apologetė pumprickaitė tiesiog nemirtinga, tai toks šlykštus lizdas. Aš nepažįstu žmonių, kurie ją žiūrėtų. Tai vadinamų konservatorių televizija, bet tarp normalių žmonių konservatorius yra keiksmažodis. Pažiūrėti oro prognozę geriausia yra kaip tik TV3.

Vilnietis       2018-08-10 16:36

nežiūriu seniausiai teliko. viską siunčiuosi iš interneto, dedu į usb ir žiuriu per tv- kurį naudoju tik internetiniams reikalams žiūrėti ir niekaip šitų iškrypelių naujienų ar debilinančių laidelių.

Agnė       2018-08-10 16:28

Nežiūriu, neklausau ir pan. Bėda ne tokiais žmonėmis. Bėda miestelių, kaimų gyventojais, kuriems vienintelė pramoga TV. Jie paversti įkaitais. O kaip blokuoti šį bjaurų veidmainystės seansą? Kas tas gerasis dėdė, kuris pasiūlys prasmingų  renginių, spektaklių, koncertų ir už kokius pinigus?
O LRT, kurią žmonės labiausiai žiūri, gali ir turi sutvarkyti valdžia, dabartinė. Tai juk mūsų pinigais šeriama ir LRT ir valdžia.

Jau geras...       2018-08-10 16:01

Jau beveik visas pusmetis kai atsisakiau kabelinės televizijos paslaugų.Šitaip
sutaupysiu apie 90 eurų.Nenorėjau žiūrėti muilo operų ir muilo žinių,snukių talžymų
ir kitokių niekalų.Tai parodo nukritusį kultūros supratimą ir nesupratimą kultūros reikšmės visuomenei.Vidutinybės užvaldė ir bruka savo menkavertiškumą žiūrovams.

Nor Kūnas        2018-08-10 15:13

Vido įvardytoji ir kita didžioji žiniasklaida meluodama (pateikdama tik sau, verslui ar politiniams klanams naudingą informaciją, o kitką nutylėdama), pažeidžia moralinę tvarką ir tokiu būdu pūdo žmogų ir valstybę iš vidaus. Taip tautai padaroma didesnė! žala, nei okupacija: demoralizuotas individas ir tauta beveik neturi šansų pakilti, o okupuoti laisvę mylintys žmonės tokių šansų visuomet turi. Sąmoningai ir kartotinai dezinformaciją skleidžiantys individai neabejotinai daro sunkią melo nuodėmę. Vadinasi, pasmerkia save dvasinei (amžinai) mirčiai. Tai paikiausias pasirinkimas iš visų galimų. Dekalogas yra įsakymai, o ne patarimai (pvz., rekomendacija nemeluoti, sakyti tiesą).
Lietuvoje moralinis blogis įgijo sisteminį pavidalą ir persmelkė visas politines valdžias. Todėl būtina kreiptis (yač šiemet) ir į Trakų Dievo Motiną, Lietuvos Globėją, antraip, vien savo jėgomis, antikristinių savo esme metastazių mes neįveiksime. Vakarų civilizacijai paskelbtas karas (dabar jis tik tapo nuožmesnis), todėl garbės kodekso žmonės privalo kovoti arba žūti. Ne pirmas kartas, kai lietuviai privalo susitelkti, kaip tauta pakilti ir nesentimentaliai kautis dėl teisingumo (absoliučių moralinės tvarkos koordinačių).

Dzeikas       2018-08-10 14:54

Nemanau, kad debilizacija vykdoma tycia.Kultura seka is paskos politikai. Kol dar buvo rusu mokyklos, meno idirbis dar budavo ir laidos su kazkokiu , nors minimaliu svieciamuoju ar kulturos elemntu. Dar badavo ir, pagal lietuviu intelektualines isgales, ir politine satyra: Radijo show, “dviratininkai”. Kaip Lietuvai net visai neblogai. Net ne visi ir suprasdavo A. Greitai uzuominu (Kristolines naktiesorganizavimas varnenu inkilui).Bet sovietine shoumenu karta iseina - lieka naturalus , lietuviskai debiliskas kulturtregerizmas. Dave i snuki - auditorija juokais leipsta.
Turim ka turim.Kelnes virve kanapine pasirisam, nes oda dirzui isdirbt nemokam.
Dar 90-uju pradzioj, buvo galima tiketis kad rasis ta lietuviska TV , norejosi nurasyt tai ant vaikisku ligu. Dabar jau viskas kaip ir aisku.  Nera konkurencijos politikoje - nebus jos ir tarp televiziju. Nera ideju konkurencijos, nera konkurencijos ir kulturoj.Nera konkurencijos - klesti nepotizmas.

Austeja       2018-08-10 13:57

Deja,visa pagrindine INFO Lietuvoje jau yra DUGNE,tame tarpe LRT.Propaganda,feikines naujienos,manipuliavimas ir etatiniai veidai parodo,kad jie PATYS NESUVOKIA,kad atrodo juokingai ir apgailetinai,manydami,kad toks ziniasklaidos lygis patinka daugumai ir net yra labai veiksmingas…

Seniai nežiūrim jokios       2018-08-10 12:45

televizijos,neklausom radijo.Tik orus vyras pasižiūri internete.

Rasa       2018-08-10 12:15

100% TIESa. Nejaugi niekas negali suvaldyti ,sutvarkyti ,panaikinti tokia televizija kuri kenkia Lietuvai . Kas daleido iki tokio lygio kad mafija daro ka nori.

Labai       2018-08-10 12:08

teisingai pastebeta.Tik maza visuomenes dalis turi daugiau informaciniu saltiniu, aplenkdami Lietuvos tv.Apie LNK, TV3 ir Lrytas net diskutuoti neverta.Jie kryptingai nuodija zmoniu protus.Pacia pirma ziniu minute drebia visas tragedijas ir dramas.Su patirstinimais ir smulkiom detalem.Kokia nauda liaudziai is tokiu ju ziniu.Sielos nuodas.Ne kazkiek sias tv lenke ir LRT.Jakilaitis, Miliute, Pumprickaite, Pugaciauskas.Prie Siauruseviciaus tik ta ir dare, kad tyciojosi is nauju valdanciuju.Vienpusikai.O Pugaciausko arkliukas - koks durnas ir blogas JAV prezidentas.Prie naujos vadoves kazkiek pritilo.Bet vistiek, Orbanas, Lenkijos valdantieji ir kiti, kurie nepritaria ES ir EK vykdomai politikai yra populistai ir radikalai.

Birutė Rutkauskaitė       2018-08-10 11:35

Na, manau, ne ką geresnė buvo ir LTV su jakilaitiško tipo smegenploviniais dienos temomis ar forumais…Ganėtinai kišdavo liberalią pasaulėžiūrą ir dešiniokų pozicijas piršdavo…JOKIOS RIMTOS TIRIAMOSIOS DAUGIAPUSĖS ŽURNALISTINĖS INFORMACIJOS BEVEIK NEBŪDAVO


Rekomenduojame

Laisvūnas Šopauskas. Vienos politologinės konferencijos analizė, arba Už Lietuvos pinigus – valstybės griovimas (I)

Arvydas Juozaitis reikalauja švietimo ir mokslo ministrės atsistatydinimo

Partizano Juozapo Streikaus-Stumbro baigiamoji kalba Troikos teisme

Vladas Vilimas. Kam reikalinga Konstitucijos pataisa dėl individualaus skundo?

LAT: medžių kirtimui pasipriešinusiems kauniečiams baudos neskirtinos – visuomenė turi teisę reikalauti kokybiškos informacijos apie medžių būklę

Kaip ideologija nugali mokslą: net „Mein Kampf“ galima „prakišti“ už mokslinį straipsnį

Povilas Urbšys. Kas nuoširdesnis: prof. V. Landsbergis ar R. Karbauskis?

Peticija: solidarizuokimės su mokytojais ir pareikalaukime ministrės atsistatydinti – padėkime pasiekti pozityvių švietimo pokyčių

Vytautas Radžvilas. Lietuvos pakasynos – valstybės lėšomis

Andrius Švarplys. Pasaulis, kuriam nesame pasiruošę

„Lithuanian Freedom Fighters“: video pasakojimas apie Lietuvos Laisvės kovas ir kovotojus

Vytautas Rubavičius. Mokytojui – „skaičiuoklę“ į dantis

Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į knygos „Dezinformacija. Slaptas ginklas: laisvos visuomenės griovimo metodai“ pristatymą

Valdas Vasiliauskas. Konservatoriška svajonė ar klejonė?

Darius Kuolys. Švilpiu ir aš stebėdamas Švetimo ir mokslo ministerijos įslaptintus viešuosius pirkimus

Vytautas Radžvilas. Moj adres – [evro]sovetskij sojuz…

Eglė Česnakavičiūtė. „Atlikęs pareigą Tėvynei“. Skiriama visiems laisvės kovotojams, vis dar neturintiems amžino poilsio vietos

Lietuva palydėjo į amžinąjį poilsį Adolfą Ramanauską-Vanagą

Geroji Naujiena: Visi esame kilę iš vieno ir palaiminti būti viena

Rasa Čepaitienė. Balta

Prieštaraujame vilkų sumedžiojimo kvotos padvigubinimui: miškas be vilko – ne miškas

Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė: „Išsipildė mano svajonė“

Kviečiame spalio 5 ir 6 dienomis pagerbti Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą (programa; papildyta video)

Tarptautinės Mokytojų dienos minėjimas Kaune: Danguolė Petrauskaitė-Juodžbalienė. Diena, kai baigiasi kantrybė, arba Kaip man ne gėda

Advokato Sauliaus Dambrausko darbų ginant viešąjį interesą apžvalga: paremkime šias pastangas –  tapkime beprecedenčio proceso dalimi

Kviečiame į Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ pristatymą Šiauliuose

Vygantas Malinauskas. Socialinis teisingumas pagal Trump’ą ir Lietuvą

Arvydas Juozaitis: jei būčiau išrinktas Lietuvos prezidentu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie populizmą ir populistus

Andrėjus Gaidamavičius. Spalio 13-oji – diena iškirstai Labanoro giriai apverkti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.