Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Tiesos.lt redakcija   2021 m. sausio 10 d. 21:31

31     

    

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Déjà vu… Pastarosiomis dienomis, po Vašingtono įvykių, FB vyksta įdomūs dalykai žmonių elgsenos ir masių psichologijos požiūriu.

Virtualioje arenoje aktyviai reiškiasi dauguma mūsų iškilių propagandistų, smegenų plovyklos mašinų operatoriai, savo pažiūrų teisingumu įsitikinę žmonės ir visas eurokomjaunimo aktyvas, uoliai dalyvaujantis skaitmeninio konclagerio statyboje ir raginantis skųsti, užčiaupti ir baninti visus kitaminčius.

„God bless J. Biden!“ – galutines ir neskundžiamas tiesas skelbiantis žinomas apžvalgininkas savo įrašu šlovina vieną iš Vašingtono politinės korupcijos ir melagysčių čempionų.

Kai matai, ką savo profiliuose platina ne kokie nors spuoguoti paaugliai, o mūsų iškilūs visuomenininkai, vadinamieji politikos mokslininkai, profesoriai, studentams smegenis plaunantys dr. ir doc., apima svetimos gėdos jausmas. Pirmas į galvą atėjęs žodis – mūsų tėvų ir senelių vartotas „sarmata“…

Tai – žemiausio lygio memai ir fotomontažai, bet, pastebėtina, dauguma su baltarusiško arba rusiško konteksto elementais. Jei kam nors neaišku, tai bet kuris geras psichoanalitikas paaiškins, ką tai reiškia, kur glūdi meilės tokiam „humorui“ ištakos ir kaip jos lemia dabartinius šių individų pasirinkimus bei elgseną.

Tačiau nereikia būti profesionaliu psichologu, kad pastebėtum ir kitą niuansą. Tų postų pobūdis, prierašai ir komentarai rodo ir kitą visiškai akivaizdų dalyką. Tai, kas įvyko Amerikoje, arba siekis informuoti savo sienos dalyvius tiems autoriams yra tik antraeilės ar trečiaeilės svarbos dalykas. Svarbiausias ir pagrindinis pasąmonėje glūdintis tų postų tikslas yra pažeminti kitaminčius, išlieti pagiežą ir tai daroma su neslepiamu pasitenkinimu.

Žvelgdamas į visa tai prisiminiau seną sovietinį anekdotą. Susitinka rusas ir amerikonas ir diskutuoja apie žodžio laisvę. Amerikonas sako: „Aš galiu nueiti prie Baltųjų rūmų ir šaukti, ką tik noriu apie savo prezidentą“. Rusas nepasimeta ir atsako: „Aš irgi galiu nueiti į Raudonąją aikštę, atsistoti priešais Kremlių ir šaukti, ką tik noriu apie tavo prezidentą“.

Déjà vu… Būtent tai dabar ir vyksta, bet niekam nerūpi, kad su žodžio laisve Amerikoje baigta. Tačiau visa ta kiškių narsuolių kariauna sėdi kaip vandens į burną prisiėmusi, kai reikalai liečia esminius Lietuvos vidaus ar ES reikalus.

Niekam nerūpi, kad Lietuva nebeturi savarankiškos užsienio politikos, o užsienio reikalų ministro mentalitetas yra kaip paklusnaus viduriniosios grandies Briuselio aparatčiko.

Štai tik vienas visai šviežias pavyzdys. A. Merkel pardavė Europą komunistinei Kinijai. Kažkas FB anksčiau nedrąsiai svarstė, kad gal Lietuvai reikėtų vetuoti šį susitarimą… Net ir eurofanatikas EP narys Guy Verhofstadtas perspėjo, kad „Comprehensive Agreement on Investment“ nebus ratifikuotas Europos Parlamente tol, kol Kinija nepateiks aiškių įsipareigojimų ir įrodymų, kad bus pagerinta žmogaus teisių padėtis Honkongo gyventojams, uigūrams ir tibetiečiams. Panašiai kalba įvairių EP frakcijų atstovai.

Tuo tarpu, anot G. Landsbergio, Lietuvos Vyriausybė iš esmės pritaria, kad susitarimas yra naudingas ekonominiu požiūriu…

O šiuo, kaip ir kitais esminiais mus visus tiesiogiai liečiančiais klausimais visa ta kariauna, kuri taip uoliai rūpinasi „laisve ir demokratija Amerikoje“, nei mykt nei pypt…

Todėl man visa šita teisuolių kompanija vis labiau primena vadinamuosius Kremliaus propagandonus, kurie be perstojo loja ant Amerikos, Europos, Ukrainos, Lenkijos, Baltijos šalių, bet niekada nepyptels ant savo bosų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Visiems       2021-01-15 23:13

Kas tik priešinasi tiesai ir Dievo Jėzaus Kristaus nustatytai tvarkai.Kurių akis dar dengia neapykantos ir pagiežos gaubtuvas.

journey home from judaism/youtube

Postspostkript       2021-01-13 11:06

Beje, Kristus nė girdėte negirdėjo tokio vardo, kuriuo Jį vadini.

Postskript       2021-01-13 11:00

Dar atsakyk: ar mesijiniai žydai Israelyje su gaubtais ar be gaubtų? Juk atsigręžė į Kristų.
Jei be gaubtų, ar jie yra VIENA (“nebėra nei vyro, nei moters, visi viena”) kad ir su su katalikais ir pravoslavais?
Ir apskritai, ar tarkim, katalikai, pravoslavai ir adventistai yra VIENA?
Gal viena tik katalikai? Ar viena tik adventistai? Ar viena tik mesijiniai žydai?

Antisemitiniam maniakui       2021-01-13 10:49

Kavaliausko “gaubtuvas” (ne “šydas”) ant veido nesilaikys, todėl tinka tik galvai, bet ne veidui apgaubti, o kodėl tas spindesys laikinas ir kodėl dengė veidą, kad žydai nematytų spindesio pabaigos, vargu ar nurodydamas 2 Kor 3:12 Pats supranti.
Tačiau ar tie žodžiai reiškia, kad
1) visa “žydauja” vaikšto su gaubtuvais, todėl ją ir reikėjo per amžius varinėti apiplėšus iš šalies į šalį, o
2) pačiõs Jono Evangelijos apšviestoms tamsuolių minioms, net popiežių neklausant, būtinybė žudyti žydus irgi kildavo visai teisėtai, o vėliau kildavo ir ateistams naciams irgi teisėtai, tik jau be Kristaus.
Jei šitaip supranti, tada Paties atsakymas netiksliomis nuorodomis į 2 Kor 3:13 į mano pastabą apie kompensacijas už 2000 metų gyvybių ir turtų netekimą irgi suprantamas, esi rasistas. Jei ne, esi maniakas.

>Dėl"ieškantiems tiesos"2021-01-12 8:50       2021-01-12 19:37

Tą gaubtuvą dengiantį jūsų akis ir visų kitų ,kurie tik priešinasi Dievo tiesai, gali nuimti tik žydų karalius mūsų visų Viešpats Jėzus Krustus.>>>“Nebėra nei žydo, nei graiko; nebėra nei vergo, nei laisvojo; nebėra nei vyro, nei moters: visi jūs esate viena Kristuje Jėzuje!  O jei priklausote Kristui, tai esate ir Abraomo palikuonys bei paveldėtojai pagal pažadą(Gal3-28)//
“Taigi, turėdami tokią viltį, mes viską dėstome atvirai, ne kaip Mozė, kuris ant veido užsileisdavo gaubtuvą, kad Izraelio vaikai nepamatytų jo laikino spindesio pabaigos.Deja, jų protai atbuko. Iki šios dienos jų akis dengia tas pats gaubtuvas, kai skaito Senąjį Įstatymą, ir jis lieka nenudengtas, nes jį nuimti tegali Kristus. Taip, iki šios dienos, kada tik skaitomas Mozė, gaubtuvas tebedengia jų širdį.  Bet vos tik žmogus atsigręžia į Viešpatį, gaubtuvas nukrinta.(2Kor3-12)

Rachelei       2021-01-12 9:52

Oj atsiprasau, aisku kad Murdochas Rachleviciu nupirkes. ......
Kiek sidabriniu grasiu Judas gauna?

Rachelei       2021-01-12 9:49

Tiesos f - cking tapo rusu propagandos masina ir net neslepia to atvirai stumia Suda…

Rachelei       2021-01-12 9:47

Kokia cia dumu uzdanga i Lietuva pucia sitas Rachle?

Dėl "ieškantiems tiesos" antisemitinio maniako       2021-01-12 8:50

Sakiau juk, kad vertingiausios pastabos ten, kur daugiau “nepatinkų”, o antisemitiniam maniakui užrašyti tik 3 “patinkai” ir vienas “nepatinkas” dėl įtikinamumo. Visai pilkas kadras, sugebantis tik vis tą patį dėti jau gerokai nebe pirmą kartą.
Norėčiau truputį nudžiuginti antisemitus: niekas jų komentarų nešalina, nes antisemitinės emocijos sąmoningai palaikomos košei maišyti. Šie kretinai tęsia tūkstantmetę melo tradiciją, pradėtą dar 1-me amžiuje Nerono provokacija, atidavus pajūrio Cezarėją graikams ir tuo sukėlus pirmąjį žydų ir graikų konfliktą žydų žemėje. Tuo metu jau būta susiformavus mesijinių (krikščioniškų) žydų bendruomenėms žydų žemėje ir jų svarbiausiam prozelitizmo centrui Antiochijoje dabartinėje Turkijoje (Antakija). Ryšiai tarp vienų ir kitų nutrūko prasidėjus Romos-Judėjos karams, o po žydų sukilimo Viduržemio jūros provincijose, kuriose vyravo graikų kolonistai, bet žydai keršijo pagonims griaudami jų šventyklas po Jeruzalės Šventyklos sugriovimo, per kruvinus žydų-graikų susirėmimus nukentėjo šimtai tūkstančių graikų, ištisi kraštai ištuštėjo, sukilimas ėmė grėsti Romos imperijai. Kadangi tarp nukentėjusių kolonistų ir plačių jų giminių jau būta krikščionių, vadinas, Kristus jau laikytas savo Viešpačiu, tai minėtos skriaudos natūraliai buvo susietos su idėja, kad Kristų nukryžiavo visa žydų tauta. Taip gimė “krikščioniškas” antisemitizmas, vėliau plačiai patekęs ir į Evangelijas graikams jas perrašinėjant ir platinant (sk. http://www.messianic.lt). Apie IV a., kai romėnai pagaliau nustojo persekiti krikščionis, pirminės apaštalinės žydų Bažnyčios Judėjoje jau nebebuvo, ją pakeitė graikai, o nuo I-jo Nikėjos susirinkimo (325) žydai jau buvo oficialiai laikomi Kristaus žudikais. Taigi priešiškumas žydams nuo romėnų pagonių sklandžiai perėjo pas romėnus ir kitus nežydus krikščionis. Toliau iki pat kapitalizmo atsiradimo tęsiasi ištisos priešiškumo žydams epochos, o viduramžiams būdinga, kad iš žydų periodiškai buvo atimamas visas turtas ir jie varomi iš šalies į šalį. Apie liaudiškus kruvinus “pogromus” (ypač kryžiaus žygių metų) daugelis turbūt gerai žino. Bet kuri tauta, kurios nebūtų rišusi tokia griežta stpri tradicija, kaip rabiniška, seniai būtų išnykusi. Žydai atsigavo nuo priespaudos kartu su visos visuomenės atsigavimu, po feodalinės priespaudos laimėjus kapitalizmui.
Paskaičiavus, kiek tauta nukentėjo per šimtmečius nuo laiko, kai Konstantinas paskelbė ją Kristaus žudikais, iki Israelio valstybės atkūrimo po nacių genocido (beje Jonas Auksaburnis “pranašavo”, kad žydai niekad nebeatgaus savo valstybės!), žydų valstybė turėtų bent moralinę teisę pateikti savo priespaudėjams gerą sąskaitą už visus gyvybių ir turto netekimus per 2000 metų - ane, kaip mėgsta sakyti Jules Milatis? Pamąstykite dabar, kaip jums atrodo, kokia būtų ši sumelė?
Nepatinka? Aišku, kad tiesa nepatinka, štampuok, Štampuotoja, 60 “nepatinkų” Tiesos naudai! Valio!

stasys       2021-01-12 7:38

Ah1 ..nedidinkime čia lakstančiu berazumiu kiekio .Tokie norai kovoti su globalizmu kaip testas ar žmogus adekvačiai suvokia realybę. Twitter viena tu globalizmo koju o prieš diena čia dar kai kas kalbėjo apie sumindžiota žodžio laisve jame .

Valio habilitās,       2021-01-12 7:07

jau 36!
Tiesa laimi, pati besmegenė štampuoja ir visa burliokija išlenda!
Sveikinu!

ah1       2021-01-11 20:24

Jei Trumpas kovojo prieš globalizaciją ir pralaimėjo škia nuo sausio 20 prasideda globalizacija, o globalizavimo kliūtys bus šalinamos.
Pagal 1917 suformuotą praktiką užkalpokinama pirmiausia paštas ir telegrafas

ieškantiems tiesos       2021-01-11 17:42

Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras žydaujos melas:


sunaikinta-tiesa.jimdofree.com/blog

kliedesiams       2021-01-11 17:37

Nacių ir rasistų vykdytas pogromas prieš teisėtus rinkimus yra nuomonė. Beždžionės ir buvę komjaunimo rašeivos, kremliaus troliai tokios pačios nuomonės.

ha ha        2021-01-11 17:25

Neseniai pasirode informacija, kad Merkel, prancuzai, Europos komisija ir vis daugiau nepriklausomu ekspertu ir politologu nemano, kad IT gigantai turetu teise blokuoti nuomones. Idomu, ka dabar autoriaus minimi politrukai aiskins. Ar kad rusai viska valdo,  ar dar kazka originalesnio sugalvos?

to 2021-01-11 13:18       2021-01-11 14:09

Tiek Kremliaus trolių jau pamatė save veidrodyje. Tuoj stos kita pamaina smile.

Valio habilitās!       2021-01-11 13:18

20 “nepatinkų”, sakau, kad rimtas laimėjimas!

NuNu       2021-01-11 12:25

Buvęs komjaunimo propogandistas aukština neonacių kapitolijaus pogromą, palaiko rasistines idėjas. O kas liečia JAV rinkimus, tai jokių įrodymų dėl klastočių nėra. Baidenas sąžiningai laimėjo rinkimus. Galite kliedėti ir toliau (kuo toliau tuo kvailiau).

Fox News       2021-01-11 11:53

Tucker Carlson Tonight 1/10/21 FULL | FOX BREAKING TRUMP NEWS January 10 ,21
https://www.youtube.com/watch?v=gcVmE7sh0Hk

Ar bus Nacionalinio       2021-01-11 9:43

susivienijimo nuomonė apie šiuos įvykius?

Amerikonams       2021-01-11 9:41

teks mokytis iš baltarusių ir kovoti jų taikiais metodais.Stovėti ,protestuoti,demonstruoti,būriuotis ir nesipriešinti,kai juos gaudys,skųs,sulaikinės.Gaila,kad Trumpas nepalaikė baltarusių tiek,kiek reikėjo.Kito kelio amerika neturi dabar.Nes pavirs pašaipų objektu.

WEWQEWE       2021-01-11 9:09

Gerb. Vidai,
Tai žulikavojo demokratai renkant JAV prezidentą ar ne? Kokia jūsų nuomonė? Man tai šitas svarbiausias klausimas. JAV teismų sistemos (vadinkime taip) elgesys tiesiog nesuprantamas). Šimtai žmonių JAV teismams pateikė raštiškus advokato ar notaro akivaizdoje priesaika patvirtintas pareiškimus, kurie gali būti panaudojamai teisme kaip parodymas- vadinamuosius affidavit - apie JAV prezidento rinkimų klastojimą, tai JAV teismai nepaiso tokių parodymų, juos atmeta. Nors jeigu būtų nustatyta, kad šių žmonių parodymai melagingi, tada šiems žmonėms grėstų apie 5 metus kalėjimo. Tai žmonės liudija, nebijo. Apskritai tas visas JAV prezidento rinkimų reikalas, tai panašiai kaip Lietuvos, vadinkim taip, Garliavos byla…

stasys       2021-01-11 8:54

Viskas aukštyn kojomis . Nesutinkantis tampa geriečiais tik todėl kad kitaip susitarti nemoka ? Keistas argumentas. Vidui verta butu pagalvoti ir ties tuo jog ne vien Trump bet ir Merkel turi bei gina savo nuomone .

Kis       2021-01-11 8:38

Rachleviciau,nemaisyk nors propogandistu,yra menkute mazuma “musu”,o paskui jau gaujeles save pastaciusi virs valstybes Landzbergio gaujeleje,paatviravo net pats kupriukas -muzikantas,tai vertetu iaamzinti?

Taip       2021-01-11 5:01

Dešimt balų! Ačiū už tiesą!

Postskript       2021-01-11 4:18

Tas “Ivan Smirnov” ne autorius, bet “kuris parengė”. Ko gero, tokio ir nėra.

Pagal jau buvusį patarimą       2021-01-11 4:07

atkreipkite dėmesį į daugiausiai “Nepatinka” surinkusį habilitās komentarą!
Vertinimus akivaizdžiai įdeda ne skaitytojai. Įdeda ranka, galvai nesugebant suvokti išdėstytos nuomonės pagrįstumo ir svorio, tuo tik dar labiau pabrėžiant ir vieną, ir kitą.
Su viltimi savo ruožtu užsitarnauti kuo daugiau tokio originalaus palaikymo siūlau paskaityti dar ir šią naujausią publikaciją:
http://www.kavkazcenter.com/russ/content/2021/01/11/119564/znaj-svoyu-istoriyu—kizlyarskaya-operatsiya—srazhenie-v-pervomajskom-.shtml  .
Šios publikacijos autorius yra joje minimas įvykių dalyvis, buvęs asmeniškai pažįstamas Algirdui Patackui, vėliau niekad neslėpusiam susižavėjimo juo. Dalyvavimas lietuviškoje misijoje Kaukaze paveikė A. Patacko pasaulėžiūrą, paskatino jį pasmerkti Lietuvos įsivėlimą į baudžiamas operacijas Afganistane ir kainavo jam pašalinimo iš diplomatinės tarnybos. Ši neteisybė ne tik jo nesužlugdė, bet paskaino kovai už tiesą iki paskutinės gyvenimo dienos.

Deivis        2021-01-11 3:28

Patys JAV to norėjo padėdami sovietams kare. Kas ta JAV? Triguba moralė, dievas-doleris, įsivaizduojama teisė “nešti demokratiją” bombonešiuose. Va tik Kinijos su Rusija nėra kaip pabombinti, taigi galima atgal gauti. Visas homosiekų judėjimas atėjo iš JAV. Neoliberalizmas irgi iš ten. Globalizmas ir t. t. Amerikonams pamokslas nuo Deivio : negalima čiupinėti deguto ir neišsidegutinti. Komunistines pabaisas pagimdė ta pati JAV. Kas pastatė pramonę Tsrs 1920 - 1940 metais? Amerikonai. Dabar paragaukite komunistinių pyragų, ką sėjote tą ir pjaukite.

jau seniai nebeturime valstybes       2021-01-10 23:42

tad ir valdziuke- Briuselio marionetes.

habilitās       2021-01-10 23:20

O ši svetainė kitokia?! Kas trečias straipsnis apie įvykius JAV. Ir Kremliaus trolių fabrikai, dirbantys trim pamainom. Prie kiekvieno straipsnio dešimtys burliokiškų komentarų su tokim pat nuorodom į burliokiją.

Hm.       2021-01-10 23:12

Geras straipsnis. Tik ką dėl to daryti, nežinia.


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Malda Sausio 13-ąją

Kastytis Braziulis. Bolševizmo mūsuose vis dar yra likę labai daug

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Aleksandras Nemunaitis. Kaip man nebuvo leista sudalyvauti viešame Vilniaus savivaldybės Ekonomikos komiteto posėdyje

Ramūnas Aušrotas. Įdomu, ką čia Žmogaus teisių komitetas sugalvojo?

Algimantas Rusteika. Mes laimėjom

Raimondas Navickas: Mes jų nepamiršome. Papasakokime apie juos savo vaikams ir anūkams

„Iš savo varpinės“: Ar vyksta socialinių tinklų revoliucija?

Vytautas Radžvilas: Laisvės kova niekada nebaigta

OpTV: Mantas Varaška meta iššūkį iš nelaimės parazituojančiai žiniasklaidai ir kolegoms: žmonių kantrybė senka!

Laima Malinauskaitė. Sausio 13-ąją prisimenant

Moderna padvigubino savo vakcinos nuo Covid-19 kainą

Vytautas Sinica. Interneto cenzūros režimas

Ramutė Ruškytė. Valstybės ir bažnyčios santykis karantino metu

Audrys Karalius. Sausio 13-osios randas

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.