Socialinė politika, Ugdymo politika

Vida Lisauskienė. Už ką ir prieš ką streikuoja mokytojai

Tiesos.lt redakcija   2018 m. gruodžio 1 d. 16:57

26     

    

Vida Lisauskienė. Už ką ir prieš ką streikuoja mokytojai

Mokytojų streikas nenutraukė ugdymo proceso.

Mokiniai gauna ne tik pilietiškumo pamokas, kad streikas yra reali teisių gynimo priemonė, gyvas pamokas apie politikų poziciją, jų veiklos būdus, retorikos pamokas apie propagandos būdus. Pasakoma tik tai, kas naudinga valdžiai ir kas nuteiktų tėvus prieš mokytojus, kalbama iš galios pozicijos.

Mokytojai streikuoja ne dėl 20 eurų. Jie kantriai ištvėrė atlyginimų sumažinimą prie Kubiliaus ir vėlesnių laikų valdžių užmaršumą juos atkurti.

Mokytojai streikuoja už laisvą, orų, išsilavinusį žmogų, už tautos ateitį, kad jų mokiniai nebūtų vertinami kaip darbo jėga ir žmogiškieji ištekliai. Kad jie būtų laikomi žmonėmis ir būtų gerbiami ne tik valdžios, bet ir darbdavių.

Apie etatinio MeDų:

1. Etatinis atlyginimas padidina mokytojo darbo krūvius, bet ne atlyginimą. Pamokos kaina kaip buvo taip ir liko maždaug 5 eurai. Etatas susidaro ne už 18 pamokų, bet 24 ar daugiau.

2. Žadėta atlyginti už visus darbus, bet direktoriai neturi pinigų už juos sumokėti.Siūloma jiems susitarti su mokytojais, lyg čia būtų koks verslas, jie gautų pelną, o ne valstybės nustatyta visiems vienoda tvarka, kiek kainuoja viena ar kita veikla (pasiruošimas pamokoms, darbų vertinimas, darbas su klase, konsultacijos ir t.t.)

3. Nuvertinta kvalifikacija ir iškelta jaunystė kaip didesnio atlygio už darbą priežastis. Atlyginimai daugiausia didinti jokios kvalifikacijos neturintiems jauniems mokytojams. Gal taip norima atsikratyti vyresnio amžiaus mokytojų.

4. Nekreipiama dėmesio į mokinių skaičių klasėje. Nesvarbu, ar klasėje 8 ar 30 mokinių. Už darbų vertinimą mokama vienodai.

5. Skelbiama apie atlyginimų priklausomybę nuo rezultatų, bet sumažintas gimnazijų mokytojų atlyginimas, tie 5% atiduoti mažai mokinių turinčioms mokykloms.

Etatinis apmokėjimas kėsinasi į mokytojo teisę pačiam spręsti, kur ir kada ruoštis pamokoms ir vertinti darbus. Mokytojus norima paversti kontorų darbuotojais. Mokytojus valdžia ir tėvai mato kaip dirbančius pusę dienos ir norinčius gauti 1000. Kitos darbo dalies tėvai nemato, todėl valdžia nori padaryti mokytojus matomus darbo vietoje. Kad būtų kaip visi…

Bet labiausiai mokytojus žeidžia retorika, kaip grasinamai ir veidmainiškai kalbama apie mokytojo prestižo kėlimą, atlyginimų padidinimą, žongliruojama vidurkiais, visokiais tyrimais, kaip gerėja mokytojų gyvenimas, apeliuojama į mokytojų sąžinę, primenama jų misija dirbti iš idėjos, remiamasi ministerijai pritariančiomis jurgelių meistrelių profsąjungomis, nors niekur
neskelbiama, kiek mokytojų priklauso šioms profsąjungomis ir kiek jas paliko.

Taigi taigi…
Mokytojai streikuoja prieš valdžios savivalę, demagogiją ir nepagarbą mažam žmogui.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Konto       2018-12-4 18:50

Kai mokama uždarbą, o ne už rezultatą, gaunasi antirezultatas - pusfabrikačiai abiturientai. (tėvai, kurie nori, kad jų atžalos ko nors pasiektų, samdo korepetitorius). Už tokį reėzultatą gal ir pakankami atlyginimai.

nesusipratimas       2018-12-4 11:27

  Dabar vykdomą švietimo politiką  laikau nesusipratimo etalonu, eksperimentu su gyvais žmonėmis. Pertvarkas organizuoja žmonės neturintys nieko bendro su mokykla, nesuvokiantys mokytojo darbo specifikos. Mokytojai vykdo savo misiją 24 valandas per parą,tačiau minkštos galvos to nepajėgios suprasti.  Smengame į prarają, kada sustosime?

Raigerdas>narcizui Juozapui       2018-12-4 10:49

Yra žmonės, kurie neturi klausos, yra žmonės, kurie neturi ritmo jausmo, bet tai nėra tokia didelė bėda. O štai narcizas Juozapas jis negali nei girdėti, nei suprasti, apie ką kalba kitas žmogus. Narcizas Juozapas, kaip gyveno savo didybės manijos pasaulyje, taip ir toliau jis yra šitų savo fantazijų vergas. Ir kou tas vergs šnek? Paklausykem:“Puikus V. Vižinio atsakas agnėms, raigerdams, salomėjoms ir pan. padarams KF portale”. Vis ta pati nesikeičianti plokštelė, nudilusi, su atbukusia adata, ir užstringanti toje pačioje vietoje:raigerdai, agnės, salomėjos kvailiai ir vienintelis aš PROTŲ PROČIAUSIAS DIDYSIS NARCIZAS JUOZAPAS. Ir ką gi dar porina tas PROTŲ PROČIAUSIAS NARCIZAS JUOZAPAS? O gi jis rašo: “Puikus V.Vižinio atsakas”...Oj, oj, oj… “Ar iš balos tas gražumas mano prigimimo? Ausytės stačios,
akytės plačios.
— Ar iš balos tas gražumas
mano prigimimo?
Kailelis pilkas
žiba kaip šilkas.
— Ar iš balos tas gražumas
mano prigimimo?
Uždėtų karūną,
būčiau karaliūnas.
— Ar iš balos tas gražumas
mano prigimimo?
Dvarus valdyčiau,
nieko nebijočiau.
— Ar iš balos tas gražumas
mano prigimimo?
Šaulių nelaikyčiau,
šunis išvaikyčiau.
Nors per vieną vasarėlę
sau ramus pabūčiau…”
Taigi, visa V. Vižinio taratorija telpa štai į vieną sakinį:”Šaulių nelaikyčiau, šunis išvaikyčiau, nors per vieną vasarėlę ramus pabūčiau”.
Tegyvuoja destrukcija, Šarikovų ideologija (kurios pagrindą sudaro neapykanta šunims), Švonderiai Viskąžiniai. Laisvė Narcizams, laisvė destrukcijai - mes irgi žmonės. Kodėl jūs mūsų nelaikote žmonėmis? Mes narcizai, pasisakome už orumą, bet kokios valdžios nuvertimą, ir aš kaip tas Narcizų Narcizas Didysis, bet menkai protaujantis Juozapas nupiešiu mūsų LR Konstituciją eskizais, ir tokie padarai, kaip agnės, salomėjos ir raigerdai privalės melstis mano LR Konstitucijos eskizams. Niekas nėra dar per visą žmonijos istoriją nupiešęs Konstitucijos eskizų, to nepadarė net Didysis LDK Kancleris Leonas Sapiega rašydamas Statutą, o štai aš gaidžių gaidžiausias Juozapas nesiruošiu rašyti LR Konstituciją, o aš ją eskizais pavaizduosiu ir tada visa Lietuva man deklamuos: “Ateina genijai ir vėl išnyksta, atėjo Juozapas visiems laikams, nes parašė LR Konstituciją eskizais. Kodėl jam taip išėjo? Todėl, kad jis nežino, ką reiškia tas žodis eskizas, bet norėjo atrodyti labai mokytas ir apsiskaitęs, nes girdėjo, kad apsišvietę žmonės tą žodį vartoja. O kodėl Juozapui jį nepavartoti? “Ar iš balos tas gražumas Juozapo prigimimo” ir leptelėjo pasigirdamas, kad jis “primetė LR Konstituciją eskizais”. Na, tikrai, šitokio liapsuso net Juozapo garbinamas V. Vižinis nepadarytų. Ir pasiūlė Juozapas tai liaudžiai padiskutuoti dėl jo sukurtų LR Konstitucijos eskizų. Sakysite, kad tokie dalykai gali būti tik tuose D. namuose? Ne, jis vyksta čia pat, šalia mūsų su bolševikų vado Lenino šūkiu:“kas ne už mus, tas prieš mus, todėl nėra jokių abejonių, kad agnės, salomėjos, raigerdai yra padarai”. Juozapas ne padaras, jis Narcizas.     

stasys        2018-12-3 10:01

Kuo tikrai galima neabejoti kad mokytojai algas skaičiuoja ne prasčiau nei kiti Lietuvos piliečiai o bandydami prisidurti derybinės galios naudojasi bet kokiomis priemonėmis ..Klausimas man taip ir liko neaiškus,  ką norėtu gauti mokytojai ir ką sutiktu atlikti už tuos pinigus kuriuos šiandiena jiems moka valstybė ? . Tai gal ta ponia Lisauskienė galėtu dar karta visiems paaiškinti kur problema slypį .? Pykti kad nubraukia ir prideda kaimiškose vietovėse esančioms mokykloms, turinčioms mažesni kiekį mokiniu,.. jau supratau , kad jaunystės kultas išstumtas į priekį irgi aišku ,.. kad 18 mažesnis skaičius už 24 aišku, ..o tie mistiniai 5 eurai už pamoka .. matematiškai man nesusiskaičiavo su visu mokamu atlyginimu ,..toliau ,.. yra teisė streiko metu gauti alga jei priklausai profsąjungai ir miegoti švietimo ministerijoje savaitgaliais ,.. galima dirbti namuose ruošiantis , mintis : ačiu dievui kad ne nuotoliniu (interneto) būdų bent kol kas ,...  .. apie rezultatus tokio darbo klausti reikėtu ne mokytojus o mokyklų direktorius ,kurie aišku neturi papildomu pinigu papildomiems lopams uždėti ant jau esančiu lopų ,..Tai palaukit mielieji pinigai pinigais o Jus man parodykite kita viešo sektoriaus profesija kuriai butu suteikta ir duota oficialiai tiek laisvės veikti ..? be jokios atsakomybės už tuos beraščius ‚stasius‘  ir tuos prastus rezultatus jaunu piliečiu ju švietimo viršūnėse ..  Gal reikėtu pradėti kalbėtis su visuomene kitaip?  neauklėti ir neskatinti įpykusių tėvų neturinčiu kur dėti savo vaiku darbo metu .., nespausti savo mokiniu sumuštiniams ir viešam kalbėjimui,. ..bet savo pavyzdžiu pamokyti -parodyti kaip reikia susitarti su valdžia ir nesugriauti galutinai mokytojo profesijos įvaizdžio . Keli tūkstančiai mokytoju dar ne visa švietimo sistema .. ir tuo labiau Lietuva .  Atsakingiau vartokime žodį  MES Lietuva .

Al.       2018-12-3 0:22

Dabar antroj vietoj ar tai licėjaus mokytojai,ar iš kaimo. Ir kam kas kada pritarė ar ne. Tiesiog vieną dieną tauta ima vaduotis iš  melo ir priespaudos. Prisiminkim tėvo pasaką vaikams apie šluotą. Tegul ji bus mūsų išsivadavimo ženklu.

Prancūzai       2018-12-2 21:42

tuos langus ir išdaužė.Kas ten darosi.

Juozapas       2018-12-2 21:05

Puikus V. Vižinio atsakas agnėms, raigerdams, salomėjoms ir pan. padarams KF portale:
“Mielieji niurzgos,
paskaičiau komentarus prie savo rašymų apie mokytojų protestą ministerijoje… na ką. Mes su jumis kurdami gyvenimą Lietuvoje niekur nenueisim. NIEKUR.
Nesuprantate, velniai rautų… Norite pilietinės visuomenės, norite oraus gyvenimo sąlygų, norite atlyginimų. Juk taip? Ar atsiras bent vienas niurzga su NE?
Tai, po šimts, kodėl jūs niurzgate, užuot įpylus kavos, padarius sumuštinių ir nunešus mokytojams? Ar žinote, kaip jie džiaugėsi kiekvienu atėjusiu? Ar žinot, kad bent vienas, net su eilėraščiu, mokytojams toks svarbus ir jų? Ir kiekvienas pedagogas, perėjęs tą pasipriešinimo valdžiai pragarą – o toks jis ir yra – vertins jūsų atidą su dviguba, triguba jau jūsų STREIKUOJANČIO atjauta.
Bet jūs niekada nestreikuosite. Jūs neturite streikuojančio, besipriešinančio žmogaus dvasios. Jūs niurzgate. Tai jūsų pilietinis protestas, reiškiamas mokytojams. Ir tai jūs mokate geriausia daryti.
Neaiškinkite man – mokytojai ir taip gerai gyvena, vaikai turi mokytis… marionetės, valdomi konservatorių… ir kitas NESĄMONES. Jūs nieko NEIŠMANOTE.
Atidžiai – NIEKO.
Mokytojai negyvena gerai… Jiems buvo gerų laikotarpių, bet tą gerumą jie nuolat išlaikydavo. Savo STREIKAIS. Nesupratote?
Perskaitykite dar kartą – STREIKAIS. Nuolatine savo profsąjungine veikla. Nuolatiniu mušimu ir spaudimu, nes su valdžia, mūsų valdžia, kitaip negalima. Kaip ir su visomis. Nes į valdžią ateina tie, kurie galvoja apie ją ir naudoja ją sau. Ir jie žino, kaip mes turime gyventi. Ne mes.
Tokia jau Lietuvos politinė tradicija. Ir kol jos nesupurtai, tol nieko ir neįvyksta.
Ir aš iki šiol negaliu atsistebėti lietuviais niurzgomis. Jūs žinote ką darote? Paliekate mokytojus vienus. Tai geriausiu atveju. O dar ir kenkiate jų reikalui… Ir dar kenkiate Lietuvai. Ji neveši dėl jūsų – dėl niurzgų…
O dabar savo draugams valstiečiams. Galvojot – susitarėte su keliomis profsąjungėlėmis, laikančiomis save mokytojų atstovais ir viskas?
Pagalvokite dar kartą, ar tikrai jie tikrieji mokytojų atstovai? Neapsirikote? Ar suprantate, jog rytoj mokytojų suvažiavimas? Suprantate ką kalbės mokytojai, dvi paras praleidę ministerijoje? Suvokiate jų emocinę būseną?
Suvokiate, kad pasipriešinimas įgys jau ir naujas formas, nekalbant apie tai, jog streikai bus atnaujinti… kad ir prieš egzaminus?  Jūs galvojote apie tai?
Na, galvokit, galvokit…”

jungtiniam rėksniui       2018-12-2 18:16

Tai tave reika stabdyti nes savo pigiu šūkavimu diskredituoji svarbius dalykus. Manytina jog tuo tikslu ir skleidi savo spamą.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2018-12-2 16:37

Mokytojai, laikom frontą.
Tautą skurdinančių komunistuojančių seimo gaujų siautėjimą reikia sustabdyti.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2018-12-2 16:36

Tauta kankinama (žudoma), Lietuva (su mokyklomis, ligoninėmis, …) naikinama
s_k_u_r_d_u.
Skurdo sukėlėja – partizanų neišjungta komunistuojanti seimo gauja iš kelių
partijų.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2018-12-2 16:35

Antikonstitucinį komunistuojantį seimą - lauk
Skvernelinių gaujos vyriausybę - lauk
Komunistuojančią grybauskinių gaują iš prezidentūros - lauk
Komunistuojančią tarybą su Monika iš LRT - lauk

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2018-12-2 16:35

Štai skaičiai parodantys mirtiną pavojų Tautai ir Lietuvai.
Lietuviškame ES pakraštyje bei vakariniame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos
yra (bemaž) vienodos, o (v_i_s_ų_) algos ir pensijos (apie) 4 kartus (!!!)
mažesnės nei vakariniame ES pakraštyje.
*
Mokytojų bėdos (gydytojų bėdos, ...) išryškina ir visuotinę (Tautos) bėdą.
Tik visuotinę bėdą sprendžiant, sprendžiasi visuomenės visų kitų padalinių
bėdos.
****
Be Lietuvos televizijos ir radijo, Sąjūdis - netikras.
______________________________________
Okupuotoji Lietuva (komunistuojančių partinių gaujų)
2018 gruodžio 2

spyris į blauzdą režimo bobikams       2018-12-2 15:32

Profesorius, habilituotas daktaras Gediminas Merkys:
“Švietimo ir mokslo ministerija ar valdžios gangrena?”
Nuoroda į puikų straipsnį:
http://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/gmerkys_svietimo_ir_mokslo_ministerija_ar_valdzios_gangrena/

Demagogė Vida       2018-12-2 14:47

Visi aplinkui tokie svolačiai, tik ir taikosi mokytojus nuskriausti. Kiek buvo švietimo ministrų, nei vienas neįtiko – net už sekretorės įveltą klaidą galima buvo ministrę nušalinti. Gal liaukitės būti sopuliu ant sveiko Lietuvos kūno, pagaliau! Nei vienos srities specialistai nėra taip egzaltuotai susireikšminę, kaip jūs.

aviai-Agnei       2018-12-2 13:06

Esi niekinga režimo padlaižė.

tiek       2018-12-2 12:30

šis streikas ,mano supratimu, blogas tik ta prasme,kad žymiai pažangesnė dabartinė valdžia lyg ir puolama politiniu lavonu atsiduodančios “opozicijos” su minties galiūnu, nepotizmo pavyzdžiu,Landsbergiu .O šiaip,streikuojančiuosius tikrai palaikau-senai metas parodyti ir likusių  valdžiai pataikaujančių “profsąjungų tikrąji veidą . Labai simboliška ,kad būtent mokytojai visai Lietuvai parodo ,kaip iš tikrųjų pasiaukojančiai būtina ginti savo interesus. Gi dabar didžiausia blogybė yra tai,kad Lietuvoje visiškai nepagrįstai ,remiantis vien verslo ir jį aptarnaujančios valdžios “gerais darbais vardan tos…” ,yra nuvertintas bet koks darbas. Argi seimeris sėdėtų Seime už 5 eur/val? Ko jie ten nesupranta ,ar apsimeta nesuprantantys?

Agnė Salomėjai        2018-12-2 11:28

Ačiū, taip teisingai surašėte. Žinoma, kad paprasta kaimo mokytoja nedrįstų karstytis ir dėl ko? Taigi tarėsi jau kiek kartų, ir svarstė, bet ” mūsų neklauso”, “mūsų negirdi” ir pan. Girdi ir klauso, jau visa Lietuva neatsistebi akrobatiniais triukais. Ar tai mokytojai? Neatsistebiu ministrės, gerb. Jovaišos ir kitų dirbusių prie švietimo reformos kantrybe. O jau Steponavičiaus geriau neprisimint, vieni"prišerti”, kiti užtildyti…

Visi bijuneliai ir kontoros       2018-12-2 9:11

Tai jūs už sistemą, tai juk jums gerai taip, kaip buvo. Bet trumparegiškai žiūrit, tai toliau savo nosies nematot. Jeigu mokėtų jums gerokai didesnes algas negu dabar, tai ar jūs streikuotumėt? Ar reikalautumėt, kad kiekvienas Lietuvos vaikas gautų lygiavertį išsilavinimą nepriklausomai nuo to, kurioje vietoje yra mokykla? Ar siektumėt panaikinti įvairiausias išskirtines sąlygas? Mokinių atsirinkinėjimą? Idiotiškų reitingų sudarinėjimą? Šlykščią konkurenciją? Kuri veda tik į susiskaldymą, intrigas, kito žlugdymą! Ar toliau vaidintumėt šikančius katinus? Garantuoju, kad nestreikuotumėt! Akis išpūtę aiškintumėt, kad kitur visokių runkelių, prasigėrusių nevykėlių vaikai suėję, o jūs nuostabūs mokytojai, todėl jūs savo ugdytinius taip stebuklingai ir išmokot. Jokių logikos klaidų jūs čia nematytumėt: pjautum - kraujas nebėgtų, kaip šventai įsitikinę savo nauda būtumėt. Būtent sistemą keisti reikia, o jūs už sistemą!

Bijunelis       2018-12-1 22:58

Tiems “labai pasipiktinusiems,kad mokytojai landzioja pro langa”.Tai juk ne savo noru.Ministre duris uzdare.Tai kaip pro kamina reikia landzioti.Cia turi buti geda Ministrei ,ir jei nors truputi yra galvoje smegenu piktintis reikia ne mokytojais o tais ,kurie mokytojus laiko pajuokos objektu.Cia kvepia,konservatoriu kvapu,teniprasta patycios,panieka ,pravardziavimai…

Kontora       2018-12-1 21:17

Visi raigerdai, staziai, fanės-agnės, pikasai ir saliomėjos- visi kas pajėgia loti ir kandžiotis, visi mobilizuokimės Šv. ir žūtbūtinei Kovai už mylimą Sistemą.
(Aktyviausiems bus išmomėtos premijos!)

Raigerdas        2018-12-1 21:11

Na, čia įdomus streikas. Streikuojantieji net nežino prieš ką jie streikuoja. Iš V. Lisauskienės straipsnio darosi aišku, kad jie streikuoja u dar vieną KOMUNIZMĄ. Štai, kaip jis turės atrodyti:“Mokytojai streikuoja ne dėl 20 eurų. Jie kantriai ištvėrė atlyginimų sumažinimą prie Kubiliaus ir vėlesnių laikų valdžių užmaršumą juos atkurti.
Mokytojai streikuoja už laisvą, orų, išsilavinusį žmogų, už tautos ateitį, kad jų mokiniai nebūtų vertinami kaip darbo jėga ir žmogiškieji ištekliai. Kad jie būtų laikomi žmonėmis ir būtų gerbiami ne tik valdžios, bet ir darbdavių”. O kaip jūs tai padarysite, šnekučiai, kad “jie būtų būtų laikomi žmonėmis ir būtų gerbiami ne tik valdžios, bet ir darbdavių”? Čia kažkokie tai sapnai, nes tai net utopija pavadinti negali. Aš jau rašiau viename komentare, bet V. Lisauskienė tik patvirtino mano teiginį:“lietuvių tauta tapo neįgali atskirti priežasties nuo pasekmės”. Tai yra visiška Švietimo sistemos tragedija, kai mokytojas nesugeba atskirti priežasties nuo pasekmės. Tai ko jie gali išmokyti, net sunku įsivaizduoti, kai visas pasaulis yra supintas iš įvairiausių grandinių, kurios pinasi taip:“priežastis-pasekmė, priežastis-pasekmė, priežastis-pasekmė” ir t.t. Nenustebsiu, jeigu šitie mokytojai Lietuvoje pradės aiškinti mokiniams, kad dviratis dar neišrastas ir reikia jį išrasti. Kas išras dviratį, tas gaus dešimtuką.

Salomėja       2018-12-1 19:21

Žinot, kas mane visoje šitoje situacijoje labiausiai linksmina? Kad paaiškėjo, kodėl mokytojai pagaliau įsidrąsino. Ogi įsidrąsino jie todėl (juk negirdėtas neregėtas dalykas, kad Vilniaus licėjaus mokytojai kada nors būtų streikavę ar bent palaikę streikuojančius:)), taigi todėl kad ponas Jurkevičius kritikuoja ministrę. Kad kritikuoja - nesakau, jog tas blogai. Man tik įdomu intencijos. Jeigu ne tas faktas kaip blynas, užmušk - nepatikėčiau, kad licėjaus mokytojos per langus į ministeriją laipiotų. Vėlgi,nesakau, jog blogai, kad laipioja. Aš tik noriu parodyt, kokie vis dėlto mokytojai yra kiškiai drąsuoliai. Viskas, ką čia dėsto V. Lisauskienė, akivaizdžiai rodo interesų konfliktą - užkabinti gimnazijų mokytojų interesai. Asmeniškai man šlykštus tas pasikėlimas - mes gimnazijų mokytojai! mes licėjų mokytojai! mes reitingų viršūnėse esančių mokyklų mokytojai! Mes mes mums mums. Ant tokių pamatų stovi Lietuvos švietimo sistema. Kaip žinia, vyriausybė, kelianti alaus kainas ir perbėganti kelią licėjaus mokytojams, pasmerkta žlugti. Čia pasakė klasikas, aš nuo savęs tik truputį pridėjau:). Jeigu, gerbiami mokytojai, būtumėt nuoseklūs ir dori, vadinasi, solidarūs, tai seniausiai turėjot dalyvauti streikuose ir neleisti ponuliui Steponavičiui naikinti kaimo mokyklų, jeigu jūs tokie jau nuostabūs mokytojai, o ne jūsų kontingentas, tai kodėl internetas nelūžta nuo jūsų pavyzdinių pamokų? Kur jūsų ,,gerosios patirties’’ sklaida? Suprantu, kad nepriklauso. Tarp kita ko - keliolika metų prašiausi į vienos licėjaus mokytojos pamokas pasisemti patirties. Atspėjot - neprisiprašiau. Vis vėliau, vis ne dabar - taip ir liko. Vienintelis dalykas ko dabar labiausiai reikia - individualaus darbo su mokiniais, kuriems reikia padėti pasiekti standarto. Vieniems daugiau, kitiems mažiau tos pagalbos gali reikėti. Galimybės vaikams reikia, teisingumo visiems reikia. Liaupsinama Suomijos švietimo sistema tokia ir yra: ar kaime, ar mieste - visur visi gauna gerą išsilavinimą. Svarbiausia - nėra atskirties fakto, o iš to ir teisingumo jausmas. Kas genialu - tas paprasta. Kažkas iš pabuvusių Suomijoje juk paliudijo, kad paklausus, kaip jie ugdo gabiuosius, šie nesuprato klausimo, o pas mus viskas aukštyn kojom. Licėjus už mūsų visų pinigus ugdo gabiausius tik ne Lietuvai, o pasauliui. Gal ir gerai, bet mūsų mažutėliams kas iš to!? O ir tiems išugdytiems ar tikrai ne kas iš to? Žinot, nepykit, bet kai sužinojau, kad licėjaus mokytojai per langus laipioja, man akys atsivėrė. Ir jūs pagalvokit.

Ponia Ministre,       2018-12-1 19:01

Nekonstruktyvu nekalbėti ,apgaudinėti,nesitarti.

GALĖJO       2018-12-1 18:53

taip “pastreikuoti” prie Kubiliaus.Praleido progą.
Šiaip tai streikuotojai ne kaip atrodo - lenda per langus, šeimininkauja kaip namuose - nemalonu net žiūrėti.Gerai jaučiasi tik jie patys.Apatinių ,rankšluoščių jau paprAšė. Ko dar gali prireikti? Ne kažką, mokytojai, ne kažką................Nekoks pavyzdys.

Klastinga       2018-12-1 18:50

reforma.

Ministrė naujosios       2018-12-1 17:23

socdemų nomenklatūros vaisius.Visiškai bejausmis sraigtelis.Pinigai ir karjera svarbiausia.Ir netgi sukta.


Rekomenduojame

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Vytautas Radžvilas. Pastaba apie Vytautą Landsbergį-Žemkalnį, arba Kas mūsų laukia

Liudvikas Jakimavičius. Šimonytė ir Bilotaitė nelabai suvokia, ką šneka…

Lietuvos mokslininkų sąjunga Seimui: itin teigiamai vertiname prof. Ado Jakubausko vertybines nuostatas ir veiklą

Česlovas Iškauskas. Kaip suprantame laisvę?

Marijos radijo „Aktualijų“ laida apie A. Dulkio sprendimą hormoninę kontraceptinę spiralę paauglėms ir jaunoms merginoms padaryti nemokamą

Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos laiškas TS-LKD skyrių pirmininkams dėl A. Jakubausko: kova už Lietuvos laisvę dar nebaigta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.