Teismai

Verta prisiminti. Patricia A. Streeter. Lietuvos teismų bėdos

Tiesos.lt redakcija   2017 m. birželio 23 d. 16:07

3     

    

Verta prisiminti. Patricia A. Streeter. Lietuvos teismų bėdos

Jūsų dėmesiui siūlome Konstitucinių teisių specialistės, lietuvių kilmės advokatės dr. Patricios A. Streeter pranešimą „Teisingas bylos nagrinėjimas Lietuvoje“, perskaitytą 2013 metų lapkričio 12–15 dienomis Lietuvos Respublikos Seime posėdžiavusiai Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) komisijai.
Pranešime nagrinėjamas Lietuvos teisėsaugai aktualus klausimas: ar dabartinė Lietuvos teisinė sistema užtikrina teisę į teisingą bylos nagrinėjimą nepriklausomame ir nešališkame teisme.

Pranešime nurodomi dabartinės Lietuvos teisinės sistemos trūkumai: nekokybiškas teisininkų paruošimas aukštosiose mokyklose, teismų ir teisėjų tariama, tik teorinė nepriklausomybė, itin nedidelis visuomenės įsitraukimas į teisinę sistemą ir nepakankamas jos suvokimas. Didysis teisinės sistemos Lietuvoje trūkumas, JAV teisininkės teigimu, yra šios sistemos uždarumas, izoliuotumas bei atsakomybės visuomenei nebuvimas.

Susiklosčiusią padėtį Lietuvos teisėtvarkoje dr. P.A.Streeter siūlo keisti įgyvendinant tris pasiūlymus. Visų pirma, reikėtų pagerinti visuomenės švietimą teisiniais klausimais ir sudaryti sąlygas piliečiams įsitraukti į teisinius procesus, tarp jų – ir į teisėjų atrankos procesą. Tai leistų padidinti visuomenės pasitikėjimą, kurio dabar stinga. Antra, norint užtikrinti teisę į teisingą teismą būtina pagerinti viešųjų paslaugų ir valstybės tarnybos kokybę, panaikinti teisinio išsilavinimo ir teisės mokslo trūkumus, numatyti tinkamas procedūras siekiant nepriklausomai ir objektyviai kovoti su neetišku elgesiu. Trečia – sprendžiant problemas taikyti europinę praktiką, konsultuojantis su kitose Europos šalyse dirbančiais teisininkais bei ekspertais kelti jau dirbančių teisėjų profesionalumo lygį.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Temidės rūpesčiai       2017-06-23 18:06

Labai pralinksminantis piešinukas

VaidasVDS       2017-06-21 12:48

Teorija yra viena.
O praktika yra visai kas kita.
Kaip galima atsikratyti nuo įtakos teismams iš šalies ir teismų šališkumo?
Teoriškai galima, praktiškai neįmanoma.
Teismai glaudžiai susiję su politikais. Skiriant teisėjus didelį vaidmenį atlieka prezidentas, o aukščiausius teisėjus ir Seimas. Taip teisėjai tampa priklausomi nuo politikų.
Dar teisėjai būna priklausomi nuo savo kolegų, nuo AT ir KT visokiausių išaiškinimų.
Kai kurie teisėjai priklausomi nuo savo draugų ar giminaičių.
Kai kurie teisėjai gali būti prisidirbę ir šantažuojami.
Net ir visuomenės atstovai gali turėti tokias pat ydas, kaip ir kai kurie teisėjai.
Yra tik vienintelis tikras būdas, kad teisėjas bus nešališkas. Tai teisėjas, siekiantis tikrojo dvasinio tobulumo, būti tokiu tobulu, koks ir pats Dievas yra. (Mt 5,48 “Taigi būkite tokie tobuli[i18], kaip jūsų dangiškasis Tėvas yra tobulas”. Ir žinantis bei suvokiantis, kad jei jis bus šališkas ir neteisingas bent vienu atveju, tai apie Dangaus karalystę gali tik pasvajoti. Kiti būdai yra daugiau ar mažiau utopiški…

apie teisingumą Lietuvoje       2017-06-21 12:02

Tiesingo nagrinėjimo teisme nėra : 1. Tiesėjas kaltinamąjąm priskiria žodžius kurių kaltinamsisi nesako, teismo nutartis neatinka faktinės bylos medžiagos 2 Teisėjas ir prokuroras nepraneša kaltinamajam pagal kokį konkretų BK straipsnį kaltinamsis bus nuteistas o aukščiausias teismas nutartyje meluoja kad pranešė... Apie kokį teismų teisingumą gali būti kalba kai melas teisėjų parašu patrvirtintuose dokumentuose? O ir signatarė N. Oželytė sakė kad teisingumo Lietuvoje nėra. Daktaras nuteistas be objektyvių įrodymų lavonų, be teismo ekspertų išvadų nuo ko mirė lavonai…, nors internete frašoma kad nusiklatimo sudėtis objektas objektyvūs požymiai, subjektas , subjektyvūs požymiai- nesant nors vieno nėra nusiklatimo sudėties. Kaip paprasta Lietuvoje nuteisti žmogų - žiniasklaida parašo straipsnį  kad esi kaltas ir ikiteismininkai net nerenka objektyvių įrodymų - kaltas, nes žiniasklaida paskelbė kad kaltas be teismo nuosprendžio…

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.