Geroji Naujiena

Verta prisiminti. Kun. Jonas Juraitis: Meilė ir skalbimo mašina

Tiesos.lt siūlo   2016 m. gegužės 1 d. 4:38

1     

    

Verta prisiminti. Kun. Jonas Juraitis: Meilė ir skalbimo mašina

Bernardinai.lt

Šiais metais kunigui Jonui Juraičiui būtų sukakę 90 metų. Ta proga Kaune gegužės 12 d. 14 val. rengiama konferencija VDU Didžiojoje auloje Katalikų teologijos fakultete (Gimnazijos g. 7). Konferencijos metu aulos fojė vyks paroda skirta kun. Jonui Juraičiui. 17 val. Šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios.

Šveicarijoje tris dešimtmečius gyvenęs kunigas, filosofas, profesorius ir mokytojas savo pamokslus publikuodavo vietiniame laikraštyje kukliai pasirašydamas – Fater Leo. Skaitytojų dėmesiui Bernardinai.lt siūlo kun. Jono pamokslą, parašytą 1960-ųjų Motinos dienos proga.

Prieš metus draugas iš JAV rašė, kad kiekvienam tarnautojui bendruomenė turi kokį nors sekmadienį jo dienai atšvęsti. Visas miestelis jį pagerbia kokia nors meilės išraiška. Ne paskutinėj vietoj ir šventiniai pietūs ar visai įprasta Jungtinėse Valstijose pinigų rinkliava. Nustebęs dėl tokios, mano manymu, neįprastos pagarbos, aš jį pasveikinau atsakydamas greituoju paštu. Iš tiesų jis mane patikino, kad Jungtinėse Valstijose tai nėra visai neįprastas dalykas. Galų gale nebelieka nė vienos laisvos dienos. Diena iš dienos kas nors švenčiama. Yra Kritusiųjų diena, Padėkos diena, Medžių, Knygų, net Šunų ir Kačių (tikėtina tuoj bus švenčiama kiekvienam atskirai) diena. Pas mus iki šiol nuosekliai rudenį ir pavasarį švenčiamos „tik“ Viešpaties dienos ir šventės. Motinos diena atėjo pas mus iš Amerikos greit įgydama piliečių pagarbą. Ši diena išpildo giliausius visų vidutinių žmonių troškimus. Motinai jos nenutrūkstančioje meilės ir darbo dienų sekoje mažiausiai reikia tokios dienos. Jos nuopelnų niekas šioje žemėje negali suskaičiuoti. Bet jai reikia meilaus jūsų meilės ženklo. Tokiu būdu ji šį mažytį pripažinimą perkeičia į dar didesnę meilę.

Motinos diena dar tausoja mylinčią širdį. Duok Dieve, kad klastingas piktasis ir „reikia“, kadangi taip įprasta, nesugadintų šitos dienos kaip ir kitų. Motinos diena neturi likti be religinio pagrindo. Kitaip ir šita širdies diena taps turgaus prekeivių tuštybe ir gražiais žodžiais.

Užduotus pamokymus sunku vykdyti kasdienybėje. Tokios mintys apie motinos dieną turi apšviesti ir pilkąsias dienas. Neleidžiu sau elgtis su savo mama kaip su patarnautoja. Juk visiškai baisu tarnaujantį žmogų laikyti tarnu. Bet kiek sūnų ir dukterų, kiek sutuoktinių leidžia savo mamoms apie savo norus šokti nuo lovos iki pusryčių stalo? Ir dar! Kaip vyras elgiasi su savo motina, taip jis elgsis su savo būsima žmona. Nėra paklydimo šitam teiginyje. Net ir gražiausią vyrą reikia kaip vabalą sutraiškyti, jeigu jis grubiai elgiasi su savo motina. Visi menkinamą patarnaujantį motinos darbą „pastebi“ tik tada, kai trūksta marškinių sagos arba kai pienas prisvyla. Mažai kas mato motinos kovą su namų dulkėmis ir purvinais skalbiniais, rūbais ir kelnių kantais, nuolat tvarkingai padengtą ir gėlėmis papuoštą stalą.

Septynių narių šeimos tėvas neseniai įsigijo skalbimo mašiną. Į klausimą, ar jis galėjo leisti sau tokią prabangą, jis ramiai atsakė: „Norėjau, kad mūsų mama turėtų daugiau laiko vaikams!“ (Ar ne puiki idėja skalbimo mašinų reklamai?) Be to, galvojo tėvas, mama beprotiškai stipri, jei iki šiol dar nesiskundė. Ir galų gale vyras šyptelėjo: „Mes dar pakankamai jauni ir norim dar kai ką patirti gyvenime. Mažai kas senais laikas naudojo skalbimo mašinas.“

Žmonių išmintis sako, kad vyro meilė žmonai eina per pilvą. Šeimos motinos meilė ir pareigų prisiėmimas eina per skalbimo mašiną ir dulkių siurblį. Gerai įsidėmėkit: negaunu jokių procentų iš skalbimo mašinų ar dulkių siurblių gamintojų! Šie buitiniai prietaisai man yra tik mažas ženklas, kad vyras žino, ką veikia jo šeimos motina. Privalom bent jau pastebėti, kad motina dar priklauso nesavanaudiškiems mūsų laikų darbininkams. Ir ne tik per motinos dieną.

Fr.Leo

Bernardinai.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ararararū       2016-05-1 13:49

Ar rūpinimasi pakeitė meilė? O jei rūpinimasi pakeitė meilė tai kodėl, kokiu tikslu?


Rekomenduojame

Robertas Grigas. Ar esame gėlininkų tauta?

Dalius Stancikas. Kaip išnarplioti Šimašiaus mazgą

Reportažas iš 5-ųjų Monsinjoro Alfonso Svarinsko mirties metinių paminėjimo Partizanų parke

Tomas Baranauskas. Manote, kad bent A. Ramanauską-Vanagą jau paliko ramybėje? Manykite iš naujo…

Tiesos.lt žinia skaitytojams, kuriems šiuo metu esame nepasiekiami: mes veikiame, kliūtis žadame įveikti, lauksime Jūsų sugrįžtant

Algimantas Rusteika. Laisvės dykai niekas nedalina

Dar vienas reportažas iš mitingo „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Šarūno Valentinavičiaus vaizdo įrašas)

Prof. Alfonsas Vaišvila. Nuo „tautos suvereniteto“ praktikoje slaptai pereinama prie valdžios suvereniteto

Nuo bačkos. Aplinkos ministerija: „Nevykdant pagrindinių miškų kirtimų, miškai prarastų tvarumą“

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: Naujausia skurdo statistika neleidžia abejoti – Lietuvoje jau sėkmingai kuriame gerovės valstybę

Lietuvos žydų bendruomenių viešas pareiškimas dėl LŽB pirmininkės Fainos Kukliansky veiksmų

Raimondas Navickas. Įspūdžiai iš mitingo

Mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Juozo Valiušaičio vaizdo įrašas)

Arūnas Gumuliauskas: „Istorinės atminties politikoje negalima įsivelti į „paminklų mainus“

Valdas Vasiliauskas. Žvelkite giliau ir plačiau

Protesto koncertas „In memoriam Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai“

Prof. Alfonsas Vaišvila. Visuomenės perkeitimas: daiktus vadinti netikrais vardais, dezorientuojant ir demoralizuojant ją

Andrejus Gaidamavičius. Punios šilas – padėkite gelbėti!

Gintautas Kniukšta. Ne, prezidente, jūs Lietuvos miškų neparduosite

Rasa Čepaitienė. Apie marginalus

Valdas Vasiliauskas. Amžinas nepriklausomybės ir demokratijos susikirtimo taškas. Neįmanomybės istorija: nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios

NOKT kreipimasis Dėl R. Šimašiaus ir kitų atsakingų asmenų neteisėtų veiksmų

Robertas Grigas. Sovietai ir tarybos

Arkivysk. Sigito Tamkevičiaus homilija per Šv. Mišias tremtinių šventėje Ariogaloje „Su Lietuva širdy“

Nuo antitarybinių eilėraščių iki „Lietuvos Katalikų bažnyčios kronikos“. Petro Plumpos istorija

Geroji Naujiena: Palaiminti tie, kurie rūpinasi tapti turtingi pas Dievą

Stasys Jakeliūnas: Bankų ir jų atstovų gerovės valstybė sukurta ir puikiai veikia!

Vilniaus merui Remigijui Šimašiui gresia baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimas iki 3 metų

Vidmantas Valiušaitis. Išdavystės anatomija

Kviečiame pasirašyti CitizenGO peticiją, skirtą Amsterdamo merei: STOP pedofilijos propagandai „Gay Pride“ renginiuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.