Geroji Naujiena

Verta prisiminti. Kun. Jonas Juraitis: Meilė ir skalbimo mašina

Tiesos.lt siūlo   2016 m. gegužės 1 d. 3:38

2     

    

Verta prisiminti. Kun. Jonas Juraitis: Meilė ir skalbimo mašina

Bernardinai.lt

Šiais metais kunigui Jonui Juraičiui būtų sukakę 90 metų. Ta proga Kaune gegužės 12 d. 14 val. rengiama konferencija VDU Didžiojoje auloje Katalikų teologijos fakultete (Gimnazijos g. 7). Konferencijos metu aulos fojė vyks paroda skirta kun. Jonui Juraičiui. 17 val. Šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios.

Šveicarijoje tris dešimtmečius gyvenęs kunigas, filosofas, profesorius ir mokytojas savo pamokslus publikuodavo vietiniame laikraštyje kukliai pasirašydamas – Fater Leo. Skaitytojų dėmesiui Bernardinai.lt siūlo kun. Jono pamokslą, parašytą 1960-ųjų Motinos dienos proga.

Prieš metus draugas iš JAV rašė, kad kiekvienam tarnautojui bendruomenė turi kokį nors sekmadienį jo dienai atšvęsti. Visas miestelis jį pagerbia kokia nors meilės išraiška. Ne paskutinėj vietoj ir šventiniai pietūs ar visai įprasta Jungtinėse Valstijose pinigų rinkliava. Nustebęs dėl tokios, mano manymu, neįprastos pagarbos, aš jį pasveikinau atsakydamas greituoju paštu. Iš tiesų jis mane patikino, kad Jungtinėse Valstijose tai nėra visai neįprastas dalykas. Galų gale nebelieka nė vienos laisvos dienos. Diena iš dienos kas nors švenčiama. Yra Kritusiųjų diena, Padėkos diena, Medžių, Knygų, net Šunų ir Kačių (tikėtina tuoj bus švenčiama kiekvienam atskirai) diena. Pas mus iki šiol nuosekliai rudenį ir pavasarį švenčiamos „tik“ Viešpaties dienos ir šventės. Motinos diena atėjo pas mus iš Amerikos greit įgydama piliečių pagarbą. Ši diena išpildo giliausius visų vidutinių žmonių troškimus. Motinai jos nenutrūkstančioje meilės ir darbo dienų sekoje mažiausiai reikia tokios dienos. Jos nuopelnų niekas šioje žemėje negali suskaičiuoti. Bet jai reikia meilaus jūsų meilės ženklo. Tokiu būdu ji šį mažytį pripažinimą perkeičia į dar didesnę meilę.

Motinos diena dar tausoja mylinčią širdį. Duok Dieve, kad klastingas piktasis ir „reikia“, kadangi taip įprasta, nesugadintų šitos dienos kaip ir kitų. Motinos diena neturi likti be religinio pagrindo. Kitaip ir šita širdies diena taps turgaus prekeivių tuštybe ir gražiais žodžiais.

Užduotus pamokymus sunku vykdyti kasdienybėje. Tokios mintys apie motinos dieną turi apšviesti ir pilkąsias dienas. Neleidžiu sau elgtis su savo mama kaip su patarnautoja. Juk visiškai baisu tarnaujantį žmogų laikyti tarnu. Bet kiek sūnų ir dukterų, kiek sutuoktinių leidžia savo mamoms apie savo norus šokti nuo lovos iki pusryčių stalo? Ir dar! Kaip vyras elgiasi su savo motina, taip jis elgsis su savo būsima žmona. Nėra paklydimo šitam teiginyje. Net ir gražiausią vyrą reikia kaip vabalą sutraiškyti, jeigu jis grubiai elgiasi su savo motina. Visi menkinamą patarnaujantį motinos darbą „pastebi“ tik tada, kai trūksta marškinių sagos arba kai pienas prisvyla. Mažai kas mato motinos kovą su namų dulkėmis ir purvinais skalbiniais, rūbais ir kelnių kantais, nuolat tvarkingai padengtą ir gėlėmis papuoštą stalą.

Septynių narių šeimos tėvas neseniai įsigijo skalbimo mašiną. Į klausimą, ar jis galėjo leisti sau tokią prabangą, jis ramiai atsakė: „Norėjau, kad mūsų mama turėtų daugiau laiko vaikams!“ (Ar ne puiki idėja skalbimo mašinų reklamai?) Be to, galvojo tėvas, mama beprotiškai stipri, jei iki šiol dar nesiskundė. Ir galų gale vyras šyptelėjo: „Mes dar pakankamai jauni ir norim dar kai ką patirti gyvenime. Mažai kas senais laikas naudojo skalbimo mašinas.“

Žmonių išmintis sako, kad vyro meilė žmonai eina per pilvą. Šeimos motinos meilė ir pareigų prisiėmimas eina per skalbimo mašiną ir dulkių siurblį. Gerai įsidėmėkit: negaunu jokių procentų iš skalbimo mašinų ar dulkių siurblių gamintojų! Šie buitiniai prietaisai man yra tik mažas ženklas, kad vyras žino, ką veikia jo šeimos motina. Privalom bent jau pastebėti, kad motina dar priklauso nesavanaudiškiems mūsų laikų darbininkams. Ir ne tik per motinos dieną.

Fr.Leo

Bernardinai.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kasparas       2022-04-23 18:38

geras, na iš tikrųjų, tai tiesa.. bet irgi, kuo patogiau gyvenam, tuo patogiau norisi gyventi. turim indaploves, skalbimo mašinas ir dar būna tingim į juos sudėtis daiktus :D atrodo “kodėl patys nesusideda” :D bet aišku nereikia vyti dievo į medį, aš vis atsimenu ankščiau, kaip šeimininkės vargdavo ir nusiraminu. rūpinuosi mašinom, kalkinu laiku..kad tik nereiktų rankom :D https://www.moulin.lt/namams/skalbimo-masinu-nukalkintojai.html

ararararū       2016-05-1 12:49

Ar rūpinimasi pakeitė meilė? O jei rūpinimasi pakeitė meilė tai kodėl, kokiu tikslu?

Rekomenduojame

Alvydas Medalinskas. Istorinė diena

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (VIII)

Karas Ukrainoje. Šimtas septyniasdešimtoji (rugpjūčio 12 diena)

Išskirtinis interviu: „ES sėja savo naikinimo sėklas“, - sako Lenkijos Seimo narys Ryszard Legutko dėl ES institucijų požiūrį

Vytautas Sinica. Šiandien Vilniuje veikia nepaaiškinamas dalykas - Venclovos namai muziejus

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.