Įžvalgos

Verta prisiminti. Darius Kuolys: „Kodėl pedofilijos istorija tokia jautri aukščiausiems Lietuvos Valstybės saugumo departamento pareigūnams?“

Tiesos.lt siūlo   2018 m. gegužės 11 d. 23:23

13     

    

Verta prisiminti. Darius Kuolys: „Kodėl pedofilijos istorija tokia jautri aukščiausiems Lietuvos Valstybės saugumo departamento pareigūnams?“

Pastarosiomis savaitėmis į „viešumą“ iškilusios detalės apie kai kuriuos praėjusio dešimtmečio politikų kadrilius artėjant šeštosioms Garliavos šturmo metinėms pasidaro dar iškalbingesnės.

Štai kad ir VSD pažyma apie neva ypatingą vieno koncerno per vieną žiniasklaidos priemonę neva darytą poveikį „politiniams sprendimams“, galimai turėjusi nukreipti dėmesį nuo fiasko pasibaigusio tango, tik dar kartą iškėlė klausimą, kuo Lietuvoje užsiima Valstybės saugumo departamentas, kam jis pavaldus, galų gale – ar kas vykdo jo veiklos kontrolę?

Ta proga siūlome prisiminti 2012 m. sausio 6 d. radijo laidoje „Akiračiai“ vykusį Dariaus Kuolio ir Tomo Dapkaus pokalbį apie „VSD režisūrinius sprendimus“ šalies vidaus politikoje. Paties pokalbio LRT mediateka neišsaugojusi, liko tik „Karšto komentaro“ išrašas – juo ir dalijamės.

„Vienas iš įtariamųjų Andrius Ūsas bendrauja tik su VSD kuruojamais žurnalistais – tais žurnalistais, kurie teikia paslaugas Valstybės saugumo departamentui, ir jį filmuoja, jis tampa televizijos žvaigžde. Valstybės saugomas pareigūnas, Valstybės saugumo departamento kuruojami žurnalistai nuolat ima iš jo interviu. Na, kokioje dar jūs valstybėje pamatytumėte tokius vaizdus? Ir tas cirkas yra kuriamas, režisuojamas“, – šiandien (t.y. 2012 m. sausio 6 d.) radijo laidoje „Akiračiai“ kalbėjo Darius Kuolys.

Visuomenininkas Darius Kuolys „Lietuvos radijo“ laidoje „Akiračiai“, kalbėdamas apie nacionalinio saugumo įtaką visuomenės saugumui, teigė, kad jau trečius metus Lietuvą drebinančioje pedofilijos istorijoje akivaizdi Valstybės saugumo departamento režisūra, o Lietuvos viduje – „labai daug Rusijos“.

„Aš manau, kad Lietuvoje lieka labai daug neatsakytų klausimų, todėl žmonės nelabai saugiai jaučiasi. Ir šiuo atveju skiriasi totalitarinės ar autoritarinės valstybės saugumas nuo demokratinės valstybės saugumo. Demokratinei, ypač nedidelei valstybei labai svarbus visuomenės pasitikėjimas visomis struktūromis, ir ypač tomis struktūromis, kurios už nacionalinį saugumą yra atsakingos“, – kalbėjo Darius Kuolys.

Jo nuomone, labai keista, kada Seimo nariai skiria Valstybės saugumo departamento direktorių, generalinį prokurorą, kurie turi rūpintis ir saugumu, ir teisėtvarka Lietuvoje, o po to patys jais nusivilia.

„Jeigu patys Seimo nariai galvoja, kad jų paskirti labai svarbūs pareigūnai neturi įtakos šioje valstybėje, kaip jais pasikliauti visuomenei?“ – svarstė Darius Kuolys.

„Šiandien Rasa Juknevičienė kalba apie tai, kad daug Rusijos pasienyje Lietuvos ir tai yra grėsmė – Rusija telkia pajėgas pasienyje. Bet kad labai daug Rusijos ir Rytų pačioje Lietuvoje, Lietuvos vidui, apie tai kalbama labai nedaug.

Kaip mūsų žmonės reaguos į mūsų futbolininkus, žaidžiančius už Kadyrovo pinigus Grozne, jeigu prieš tai – Gatajevų byla: Gatajevai paskelbiami Kadyrovo priešais, ir nacionalinio saugumo komanda – Lietuvos VSD komanda – buitinę bylą tiria septyni saugumiečiai, kuriuos prokuroras Kęstutis Betingis paskiria tirti. Tuo metu Sausio 13-osios bylą tiria viena eilinė prokurorė ir, pasirodo, 10 metų vilkino tą bylą. Čia buitinė čečėnų Gatajevų byla, vaikų globėjų, tik tapo Kadyrovo priešais, ir septyni saugumiečiai su keliais prokurorais bylą tiria šitą bylą. Ir atsakymų valdžia į šitokius klausimus neduoda.

Tai šiuo atveju, jeigu mes norime visuomenės reakcijos, pirmiausia būtų gerai visuomenės rinktų žmonių reakcija: kokius vertybinius pagrindus mes ginam ir kur mes atsitraukti negalim. Dabar atrodo, kad atsitraukėme jau per daug – Rusijos Lietuvos viduje yra per daug“, – kalbėjo Darius Kuolys.

Kitas dalykas, anot jo, – šią vasarą tyliai pradingusi Šarūno Paberalio byla.

„Mes užmirštam, kad JAV Federalinis teismas pasiuntė visą Lietuvos valstybę su visa savo teisėtvarka velniop. Tai įvyko vasarą, tai buvo nekomentuojama.

Kas buvo Šarūnas Paberalis? Viktoro Uspaskicho apsaugos vadovas, kuris sutiko bendradarbiauti su Valstybės saugumo departamentu ir teikti duomenis mūsų valstybei. Kažkas nutekino informaciją Viktorui Uspaskichui – iš mūsų saugumo struktūrų, akivaizdžiai, žmogus, bendradarbiaujantis ir talkinantis valstybei, buvo išduotas, žmogus buvo sprogdinamas granatomis, prieš jį buvo rengiami pasikėsinimai Kėdainiuose. Kėdainių teismas nė karto, nors buvo sulaikyti žmonės, kurie jam metė granatas ir t.t., tie žmonės buvo paleisti, Kėdainių teismas prieš juos nesiėmė jokių veiksmų, Kėdainių teismas jam iškėlė, sufabrikavo bylą, mūsų Generalinė prokuratūra, net Tėvynės Sąjungai būnant valdžioje, net Prezidentei pakeitus generalinį prokurorą, persekiojo Paberalį kaip didžiausią nusikaltėlį – vieną iš aštuonių Lietuvos valstybės labiausiai ieškomų nusikaltėlių, jis sulaikytas kaip baisus nusikaltėlis žudikas Jungtinėse Amerikos Valstijose, šią vasarą JAV Federalinis teismas jį teisė ir nustatė, kad visi kaltinimai, kuriuos iškėlė Lietuvos teisėsauga, mūsų Generalinė prokuratūra, yra niekiniai, ir neišdavė Paberalio Lietuvos valstybei.

Tai čia žmogus, talkinantis savo valstybei, yra jos struktūrų išduodamas, tų struktūrų persekiojamas, valstybės struktūros į tai visiškai nereaguoja. Jokio komentaro, jokio vertinimo“, – stebėjosi politikų ir valdžios tyla Darius Kuolys.

„Dar daugiau, kai kyla pedofilijos byla ir labai skaudžios istorijos, irgi daugybė neatsakytų klausimų, kur Valstybės saugumo departamento režisūra matoma kiaurai, ta byla irgi keliauja ne kur kitur, o į tą patį Kėdainių teismą. Tai kaip žmonės gali pasitikėti savo valstybe tokioje situacijoje? Va, kur nacionalinio saugumo esminiai pamatai“, – mano Darius Kuolys.

„Dabar vyksta pats pikas tos istorijos, ir Prezidentė kelis pareiškimus padarė dėl to, ragindama nenaudoti jėgos prieš mergaitę, kurią nori paimti iš tetos globėjos. Ir teta buvo apskundusi antstolių veiksmus, tai Apeliacinis Teismas nusprendė, kad vėl turi nagrinėti Kėdainių teismas. Yra toks unikalus pareiškimas teismo nepriklausomumo ta prasme, kad ten įsigilinę į bylą labiausiai, yra įdirbis byloje, ir reikia atiduoti Kėdainių teismui. Nors šiaip bylose jokių įdirbių neturėtų būti, kaip tik teismas turi būti kuo labiau nešališkas ir kuo mažiau susijęs, o ne kad jau yra įdirbis?“ – D.Kuolio nuomonės šiuo klausimu paklausė laidos „Akiračiai“ vedėjas žurnalistas Tomas Dapkus.

„Yra įdirbiai. Iš tikrųjų yra dideli įdirbiai Lietuvos valstybėje tam tikrų klanų, tam tikrų struktūrų. Na, jeigu dabar grįžtume, dėl ko visuomenė nepasitiki visa valstybės sąranga? Čia jau sąranga nepasitikėjimas yra.

Pasižiūrėkit – šita visa pedofilijos byla, kurią, žinom, Valstybės saugumo departamentas raportuodavo Seimo Nacionalinio saugumo komitetui apie tą bylą, jos eigą ir t.t. Saugumas rūpinosi šituo reikalu išsamiai ir t.t.

Pati pradžia šitos pedofilijos istorijos – vienas iš įtariamųjų Andrius Ūsas bendrauja tik su VSD kuruojamais žurnalistais – tais žurnalistais, kurie teikia paslaugas Valstybės saugumo departamentui, ir jį filmuoja, jis tampa televizijos žvaigžde. Valstybės saugomas pareigūnas, Valstybės saugumo departamento kuruojami žurnalistai nuolat ima iš jo interviu. Na, kokioje dar jūs valstybėje pamatytumėte tokius vaizdus? Ir tas cirkas yra kuriamas, režisuojamas.

Kitas dalykas, atsiranda slaptieji liudininkai. Vėl per tuos žurnalistus, kuriuos mes žinom jau seniai, kad tai yra VSD bendradarbiai. Tie žurnalistai kuria istoriją prieš visą Lietuvos policiją.

Kodėl niekas iš politikų, iš mūsų Seimo narių, iš Prezidentės nepaklausia, ką veikia ten Linas Jurgelaitis ir jo kompanija? Ką veikia ten aukšti Valstybės saugumo departamento pareigūnai? Koks žurnalistas išdrįstų kurpti tokias istorijas prieš aukščiausius Lietuvos policijos pareigūnus be slaptųjų struktūrų paramos, kuri visur akivaizdi, visur persišviečia, visur ta pati režisūra, kaip ir Vytauto Pociūno žūties atveju – tie patys žurnalistai, tos pačios struktūros?

Va, čia Mečiui Laurinkui būtų labai rimtas klausimas, kuris sėdi dabar prie straipsnio, „Lietuvos ryto“ eilinio komentaro, pamėginti atsakyti į šituos klausimus: ką jo buvęs pavaldinys Linas Jurgelaitis veikia pedofilijos byloje? Ir kodėl pedofilijos istorija tokia jautri aukščiausiems Lietuvos Valstybės saugumo departamento pareigūnams?“ – iškėlė visuomenei rūpimus klausimus Darius Kuolys.

„Čia yra rimtų klausimų, kuriuos, mano supratimu, svarstyti reikia, ir būtų labai gerai, kad šie 2012 metai būtų ne tik neatsakytų klausimų, bet ir tam tikrų atsakymų metai. Kad mūsų politinė valdžia suprastų, kad ji irgi turi išsireikalauti iš teisėtvarkos, iš slaptųjų tarnybų tam tikrų atsakymų visuomenei, kad visuomenė jaustųsi saugesnė“, – radijo laidoje „Akiračiai“ kalbėjo D.Kuolys.

K.k. info

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

...       2018-05-14 11:23

Dabar jums aisku kodel buvo suskaldyta Drasos kelias ,siu dienu ivykiai tik patvirtino,kad visur buvo infiltratu ,ne duok Dieve atsirastu kita partija stipri

Hm.. Hm       2018-05-13 16:50

gal Kuoliui reikia keisti žanrą ir pratęsti Agatos Kristi detektyvą “Žmogžudytė rytų eksprese XXi amžiuje.
Stebina pono informuotumas, žino kokie žurnalistai dirbo VSD. Tarp eilučių galima perskaityti, kad visą pedofilų šutvė sėdi VSD. Usui, kaip pedofilų organizacijos nariui buvo teikiama parama. Tik kaip jis nuskendo baloje, Agata Kristi parašytų, kad pagal vius požymius primurkdė VSD darbuotojai (pedofilai). Po šitų pono rašinių norisi ratujte Litwu. O gal ponui pūčia vėjelis iš rytų ir tiems pedofilijos ligoniams apsėstiems paranjonos tokie minteis pavingiavimai labai patinka.

hmm       2018-05-12 17:02

ir grinevičiūtė perėjusi į kitą TV pakeitė savo nuomonę 180 laipsnių kampu

hmm       2018-05-12 16:59

prisimenu Šedbaro reakciją įvykių pradžioje - UŽSTOJO MERGAITĘ IR SAKĖ, KAD VAIKAS TAIP MELUOTI NEGALI….o labai greitai pakeitė plokštelę

man gerai, rusiškai moku        2018-05-12 15:53

galėsiu susikalbėti su Lietuvos Valstybės saugumo departamento pareigūnais.

VaiduiVDS       2018-05-12 12:57

Ačiū už prasmingą komentarą, mano būsena buvo klaiki, kai teisėjas Kondratjev ėmė ir nusprendė nukentėjusią mergaitę gražinti biomotinai, nebaigus tirti pdf bylos, grąžinti staigiai, neapklausus į tą pačią aplinką, Dieve, galvojau, kur Tu esi, kur Tavo teisingumas??? Supykau tuomet ant Dievo, net susirgau nuo tokios neteisybės, siaubas apimdavo, kai visokie šedbarai televizoriuje aiškindavo, kad vaiką reikia grąžinti biomotinai, kad ŠĮ teismo sprendimą reikia įvykdyti nežiūrint nieko kito… Bet vieną dieną mano širdį ir protą pasiekė N. Oželytės žodžiai, kad ši klaiki istorija parodė, kur iš tiesų mes esame, parodė, kokia mūsų valdžia ir kokie mes patys, nušvito akys nuo tokios tiesos, iš tiesų, kaip ponas Dievas gali mums parodyti mūsų ligas? Kartais ir baisi operacija reikalinga. Gaila tik, kad ne tiek daug žmonių supranta, kad tai, kas įvyko Lietuvoje su mergaite, su jos šeima, gali būti kertinis akmuo, tai gali būti mūsų sąžinės, padorumo matas, kad gali tekti kiekvienam už šį įvykį atsiskaityti.

Zombis       2018-05-12 12:25

O gal tarp minetos bylos ir dabartiniu ivykiu yra kazkas bendro?

VaiduiVDS       2018-05-12 11:52

Kur galima būtų pažiūrėti tą TV3 vakaro žinių reportažą? Nemačiau…

VaidasVDS       2018-05-12 11:20

Kaip bekreipsi tiesą, ji vis tiek liks tokia, kokia yra.
Daug kas labai pergyvena, kuomet blogis lyg ir ima viršų, ar net įsigali.
Jeigu ne blogio pasekmės, kurios būna kartais labai skaudžios, tai blogis visada turi ir gydančiųjų savybių. Laiko tėkmėje jis atskleidžia, apnuogina, pats save. Ir kada jis tampa apnuogintas, jis tampa galutinai begėdišku.
Ir lygiai tokiais pat begėdiškais, tampa tie, kurie buvo blogio pusėje.
Būtų gerai išsaugoti TV3 vakaro žinių reportažą po N. Sadūnaitės kalbos, kuomet kai kurie veikėjai stvarstėsi sau už galvų. Būtent taip ir suvokiama, kad ne tą pusę esi pasirinkęs.
Bet jie vis dar valdžioje, jie vis dar viską valdo. Bet jie jau dabar nuogi. Ir jų begėdystė vis labiau atsiskleidžia.
Klausimas tik toks, ar kas nors iš jų pradės nuoširdžiai, bet ne veidmainiškai, atgailauti ir kada…

Dzeikas       2018-05-12 8:59

Straipsnis neatsako i pateikta klausimam taciau pagrindzia ji.T.y. parodo neeilini VSD susidomejima sia byla ir sasajas.
Pazymesiu: tai nera tiesioginiai irodymai, kad butent VSD imerkes cia uodega.
Nuo saves pridesiu: VIENAS VSD neturi tiek galiu(net ir VSD) paveikti (tokia!)byla tokiu mastu.
Bylos eiga rodo, ir pastaruoju metu ypac sustiprejo toks ispudis, kad Venckiene gindama Mergaite kovoja ne pries pedofilus, o pries lietuviskos valdzios aparata.Galima sakyti valstybe. Kaip pamenate pradzioj valdzios aparate rasdavosi pareigunu ginusiu nukentejusius, teikdavusiu liudijancias pazymas, o pedofilai atrode kiek pasimete ir daugiau gynesi.Matyt prireike kazkiek laiko konsolidacijai ur nesutinkanciuju pareigunu ibauginimui.Dabar gi jie tiek galingi, kad valstybes vardu nemirksedami vadina balta juodu ir atvirksciai, a la orweliskojo “sokolado doze padidinama nuo 50 iki 30 g.”
Mergaites byla , ko gero paskutinis sveikuju jegu musis, savotiski Pilenai, pries naujaji totalitarizma, kurio rusi, veikimo buda , apraiskos formas mes tik pradedame pazinti.

Arnė       2018-05-12 8:28

Dėkui,- trūkt už vadžių ir vėl iš pradžių...taip ir gyvename.

jei pamenate,       2018-05-12 8:17

tai vienaas is VSD, kurio nuotr. figuravo darbuotoju sarasuose, kai Garliavos mergaite eme atpazinti is nuotrauku pedofilus, tai tas (gal Aidas!)staigiai persidaze plaukus ir buvo issiustas dirbti i Baltarusija, LR konsulate ar ambasadoje. Taigi, tai buvo vienas is itariamuju, tvirkinusiu Mergaite is VSD…

$+$       2018-05-12 2:18

Pagarba administratoriams!!!


Rekomenduojame

Letas Palmaitis. Kas kieno brolis („Visos religijos yra geros“ tema)

Jurga Lago. Kaip iš dvasios ubago tampama tikru ubagu

Andrius Švarplys. Apie Lietuvą, „privažiavusią prie rampos“

Vytautas Radžvilas. LRT depolitizavimo spektaklis turi baigtis

Seime buvo svarstomos parlamentinio tyrimo išvados dėl LRT veiklos

Labanoro Žygis – Ateik ir Pamatyk Pats!

Mindaugas Kubilius. Valstybės gyvasties klausimas: ar išsivaduosime iš „mužikų“?

Laisvūnas Šopauskas. Vienos politologinės konferencijos analizė, arba Už Lietuvos pinigus – valstybės griovimas (I)

Arvydas Juozaitis reikalauja švietimo ir mokslo ministrės atsistatydinimo

Partizano Juozapo Streikaus-Stumbro baigiamoji kalba Troikos teisme

Vladas Vilimas. Kam reikalinga Konstitucijos pataisa dėl individualaus skundo?

LAT: medžių kirtimui pasipriešinusiems kauniečiams baudos neskirtinos – visuomenė turi teisę reikalauti kokybiškos informacijos apie medžių būklę

Kaip ideologija nugali mokslą: net „Mein Kampf“ galima „prakišti“ už mokslinį straipsnį

Povilas Urbšys. Kas nuoširdesnis: prof. V. Landsbergis ar R. Karbauskis?

Peticija: solidarizuokimės su mokytojais ir pareikalaukime ministrės atsistatydinti – padėkime pasiekti pozityvių švietimo pokyčių

Vytautas Radžvilas. Lietuvos pakasynos – valstybės lėšomis

Andrius Švarplys. Pasaulis, kuriam nesame pasiruošę

„Lithuanian Freedom Fighters“: video pasakojimas apie Lietuvos Laisvės kovas ir kovotojus

Vytautas Rubavičius. Mokytojui – „skaičiuoklę“ į dantis

Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į knygos „Dezinformacija. Slaptas ginklas: laisvos visuomenės griovimo metodai“ pristatymą

Valdas Vasiliauskas. Konservatoriška svajonė ar klejonė?

Darius Kuolys. Švilpiu ir aš stebėdamas Švetimo ir mokslo ministerijos įslaptintus viešuosius pirkimus

Vytautas Radžvilas. Moj adres – [evro]sovetskij sojuz…

Eglė Česnakavičiūtė. „Atlikęs pareigą Tėvynei“. Skiriama visiems laisvės kovotojams, vis dar neturintiems amžino poilsio vietos

Lietuva palydėjo į amžinąjį poilsį Adolfą Ramanauską-Vanagą

Geroji Naujiena: Visi esame kilę iš vieno ir palaiminti būti viena

Rasa Čepaitienė. Balta

Prieštaraujame vilkų sumedžiojimo kvotos padvigubinimui: miškas be vilko – ne miškas

Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė: „Išsipildė mano svajonė“

Advokato Sauliaus Dambrausko darbų ginant viešąjį interesą apžvalga: paremkime šias pastangas –  tapkime beprecedenčio proceso dalimi

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.